Itszaken EERSTE BLAD. Wagens en Ruiteren. Buitenland. SiT VAN MELLE'S KOEK, GEZOND EN LEKKER! Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie ZATERDAG 13 MEI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. ISO Dit nummer bestaat uit 2 bladen ertels' Oliefabrieken N.V. Amsterdam. school en de onder zooals de Lager On kennelijk heeft be- ^n 28 tot uiting heeft e leerkrachten scholen. Bij van 27 April zijn e wet) de besluiten •aad van Vlissingcn en 8 April 1932 ver- Ibehoeve van de Vlis- :eniging voor haar 1. o. aan de Hen vergoeding, bedoeld lid, der L. O.-Wet, ,n één aan die school |er, onderscheidenlijk 1 September tot en 19 en van 1 Januari unber 1930, was toe- liten grondde de ge- [telling van deze ver- it het schoolbestuur |l929 aan het eerste wetsartikel recht kon ling uit de gemeente- |dde van een boven- en het tweede lid vergoeding nog ge- na dien datum aan waarborgt. |g o.m., dat de klasse- verkregen door het leerlingen van het ïrjaar te deelen door Izers van het loopen- )schouwen als grond- ïing) van de scholen |1929 aan deze school >eding van in totaal in wie tot 1 Septem- ste van het Rijk kwa- ste van de gemeente, |gheid, dat van 1 Sep Rijk de jaarwedden >rs vergoedde, alleen de vijfde onderwijzer door de gemeente, jk werd vergoed. De (er daarenboven geen voor de jaarwedde irwijzer op grond van art. 100, omdat im- |d slechts den klasse- eerste lid handhaaft jr gaf in het onder- laanspraak op vergoe dden onderwijzer. zijn [echt te Goes. Irechter te Goes overtreding: |zoeken, rapen en ver- i H. Hendrikskinderen il 5 d. J. S., Wolfaartsdijk B., Goes f2 of 2 d. K., Wemeldinge f 5 r o-p kwellende wijze pskerke f 15 of 15 d. [ng zich op den spoor E. R., Goes f 3 of 3 d. J te korten afstand van lts f 0,50 of 1 d. londer vergunning: G. woon- of verblijf rechtsvervolging, venten zonder ver- Goes, ontsl, vechts- |ijwiel meer dan 1 per- J. P., Goes f 0.50 of zonder eerst te be- Kortgene f 3 of 3 d. rijdende geen signaal gheid van het verkeo1 V., Wolfaartsdijk f3 k rijden zonder dat dit nber of gladde metalen Kloetinge f 15 of lo geen signaal geven als (vordert: H. M., Krui- j d. niet behoorlijk uitwi]- 3. K., Zevenbergen f 20 de veiligheid van het brengen B. M., Goes p. P., Ierseke f 10 zonder licht: W J ildaar f 1 of 1 w. |l. G. M., Tholen f 1" land-Bath f 3 of 3 d. h [bel: J. v. D., Hoede- T. S., Wemeldinge f I5 Inkenschap de openbare d. K„ 's H. Arendsker- Is aangeteekend door N Iskerke, veroordeeld tot j uitlevering van het ge ld. wegens het zich me lin het veld bevinden' It. Laurens, veroordeel Ituurder van een mot0) lijden over een weg te- fct onder invloed van tan alcoholhoudenden |d tot f25 of 25 d. het recht om moto"" k voor den tijd van z Ir beroep aangeteekenu- |C. W„ te St. Laurens, hs bet met een motor- ider dat dit is voorzie» fe goed werkende f d. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: II. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 00 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags «0.75. bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. „Mijn vader, mijn vaderl wagen Israels en zijne ruiteren." Dat was de smartelijke uitroep van Eliza, toen zijn geestelijke vader Alia van hem weggenomen werd en met een onwe- der ten nemel voer. Die uitroep was alleszins verklaarbaar. De verschijning van Alia, den man Gods op het tooneel der geschiedenis van Israel, had iets geweldigs, iets verblin dende. Van zijn geboorte en opvoeding wordt niets gezegd. Hij' verscheen plotseling om met geweldige kracht en een viammenden ijver voor de zaak des Heeren te strijden en om dan met een vurigen wagen en vu rige paarden te worden weggenomen. Deen wonder, dat Eliza, zijn opvolger, daar stond als verbijsterd. Eliza behoorde niet tot de slappe broe ders. Hij had, toen God hem riep, met zijn verleden radicaal gebroken. Alles had hij losgelaten om Elia, den man op wiens hooid een prijs was gesteld en die door de machthebbers werd gehaat en vervolgd, die door velen als een me- laatsche werd geschuwd, te volgen. Daaruit blijkt, dat E'liza niet een slap peling was; niet een man in de eerste plaats op eigen voordeel bedacht. Met Elia, den verklaarden vijand van Achab en Izebel en van al wat machtig was, aan te hangen, was geen eer te behalen. Als het belang had gesproken bij Eliza en niet het beginsel, dan had hij niet zijn runderen geslacht en zijn ge reedschap verbrand, maar dan was hij rustig hij zijn werk gebleven. Maar Eliza aarzelde niet te gehoorza men. Hij begeerde niet anders dan zijn God te dienen. Op de vraag: „begeer wat ik u doen zal?" had hij maar één antwoord: dat twee deelen van Elia's geest op hem mochten zijn. Maar al was Eliza een man des geloofs, het is toch verklaarbaar, dat hij in het gevoel van eigen zwakheid en kleinheid, toen zijn grooten voorganger van hem werd weggenomen uitriep: Mijp vader, mijn vaderl wagen Israëls en zijne ruite ren. Het is duidelijk wat de profeet met deze woorden bedoelde. "Wagens en ruite ren waren in die dagen de zinnebeelden van macht en kracht. De geweldige strijd wagens, waarmee Iraël zoo menigmaal bestookt werd en de ruiterbenden, die alles wat hun in den weg stond verplet terden: wie zou ze niet vreezenl En ook Israël had zijn militaire bewapening: zijn wagens en ruiteren. Maar Eliza wist, dat er dingen zijn die meer beteekenen dan uiterlijke geweld- middelen. Er is grooter kracht ter bescherming van volk en rijk, de macht van Gods Woord. Waar dat Woord heerschappij over de zielen voert, daar wordt een sterk en onoverwinbaar volk geboren. Dat Woord was ook de kracht geweest van Elia. Die eene, ongewapende, weer- looze man, deed door zijn prediking méér voor het volk dan een geheel leger; hij was de landsverdediger bij uitnemend heid. En zijn heengaan beteekende dan ook meer, dan het verlies van wagens en ruiteren. Dat mag ook in onze dagen wel worden bedacht. Neen, wij miskennen niet de beteeke- cis van leger en vloot; van partijen en or ganisaties. Wij willen ons volk niet weer loos overleveren in de handen van hen die de revolutie prediken en het op den on- T\?an® Van ons vo^ Semunt hebben. Maar wij weten het óók, dat tensl-otte alleen innerlijke, geestelijke kracht, een volk kan redden. Eliza was een andere dan Elia. Hij was meer een stille in den lande, ün optreden herinnert in niets aan dreunende krijgswagens en steigerende rossen. En toch, toen hij op zijn sterfbed lag, en stond daar aan zijn voeten een Ko- wng, die ook hem aansprak als wagen sraels en zijne ruiteren en die daarmee r ende, dat Eliza, door zijn stillen in- Jji - r ^et Woord Gods, voor het meer beteekende dan een sterke le germacht. Worde die innerlijke kracht ook bij °ns gevonden. De vijand rukt vast aan, met opgesto ken vaan. awf? a^e kanten wordt ons volk be- rlc,.r„ -fn WOrc^ getracht het geloof te on- ren IJnen en ^arten te revolutionee- V elnu,^ laten wij dan staan. «taan in het g e 1 o o f. W als wagens en ruiteren. Genève weer over het doode punt heen. Wat nu? Dank zij' Henderson is de ontwape ningsconferentie nog in het leven geble ven en zal zij althans voorloopig haar werkzaamheden nog voortzetten. Het bu reau heeft eenstemmig een compromis voorstel van Henderson inzake de proce dure aangenomen. Dit compromis-voorstel redt dus weder het leven der conferentie. Zoolang er le ven is, is er nog hoop. Maandag zullen de regeeringen thans trachten nogmaals tot overeenstemming te komen over de strijdvraag van de uni ficatie van leger-inrichting, waarover de conferentie bijna gestruikeld is. Henderson's compromis-voorstel opent alleen de gelegenheid bot nieuwe onder handelingen hierover, zonder op zich zelf reeds eenige toenadering tusschen de te genstrijdige standpunten te brengen. Een uitweg uit bet geschil zelf ziet men nog niet, zoodat de stemming over het alge meen nog somber is gebleven. Pessimisten voorspellen, dat de confe rentie de volgende week toch nog zal uit eenspatten. Enkele optimisten hopen met Hender son nog steeds, dat voor den openingsdag van 12 Juni van de Londensche ecoomi- sche wereldconferentie althans met be trekking tot de verwante vraagstukken van effectieven en oorlogsmateriaal der landmacht nog een accoord tenminste in beginsel zal kunnen verkregen worden. Tusschen deze beide uitersten in staat de verwachting van velen, dat het Hen derson gelukken zal, de conferentie nog tot de Londensche conferentie in leven te hemden, waarna om technische redenen een verdaging onvermijdelijk zal zijn. De verdaging van vier maanden, die dan volgen zou tot October, zou dan wel licht een wat rustiger stemming in Euro pa kunnen teweegbrengen. Hij voegde er aan toe, dat de commu nisten zich hieraan echter niet meer sto ren. Op 1 Mei, zeide hij, hebben we te Luik, de hakenkruisvlag van het Duit sche consulaat afgerukt en indien het u interesseert, hier is zij. Hij toonde daarop meteen de afgeruk te vlag, wat aanleiding gaf tot groote opschudding. Onmiddellijk na de zitting heeft de Duitsche zaakgelastigde die de zitting had bijgewoond, zich naar den Minister V8n Buitenlandsche Zaken begeven, om hem te vragen, welke maatregelen de Belgische regeering tegen deze daad van Lahout zal na. oen. De Minister van Buitenlandsche Zaken die ongeveer dertig uren in het parle ment is gebleven, was echter te ver moeid om hem vanavond nog van ant woord te dienen. Beslagleggingen. Te Wuppertal, Remscheid en Solingen werd het gezamenlijke roerend en onroe rend vermogen der soc.-democratische partij, der soc.-democratische bladen en van den Reichsbanner zwart-rood-goud, evenals in het heele Rijk in beslag ge nomen. In de drukkerijen der „Freie Presse" te Eiberfeld en van de „Freiheit" te Bar men kon op de gezamenlijke machines en het gezamenlijk drukmateriaal de hand gelegd worden. Verder werd een groote hoeveelheid Marxistische boeken en geschriften in beslag genomen. Thans is beslag gelegd op het ver mogen van alle vakvereenigingen. Chicago heeft weer geld. Na een conferentie met een aantal ban kiers verklaarde de burgemeester van Chicago, dat Chicago reeds gisteren den onderwijzers een groot gedeelte van hun achterstallige salaris zou uitbetalen. Gisteren zouden 3 millioen dollar wor den betaald, de rest volgt in den loop van de volgende week. regelmatigheid heeft plaats gehad. Voor den heer Van Dobben de Bruyn had n.l. in plaats van tusschen de kieskringen XI, XIII en XV, alleen moeten worden geloot tusschen de kieskringen XI en XIII, aan gezien die candidaat in kieskring XV niet aan de beurt van benoeming was, doch wél de heer Terpstra. Deze laatste had derhalve moeten loten tusschen de kies- krigen XV en XVII in plaats van te wor den benoemd in kieskring XVII. Deze onregelmatigheid heeft echter geen in vloed kunnen hebben op den totaal-uit slag van de loting, aangezien de vier candidaten, die bij de loting over boven genoemde vier kieskringen in aanmer king kwamen (n.l. de heeren van Dobben de Bruyn, Terpstra, van der Zaal en Wie- linga) in alle betrokken kieskringen on middellijk volgden na de reeds benoemde candidaten. Wel kan deze onregelmatigheid van in vloed zijn op benoemingen in geval van later ontstaande vacatures. Zou b.v. de heer Terpstra bij loting tusschen de kies kringen XV en XVII zijn benoemd ver klaard in kieskring XV, dan zouden bij een vacature-Terpstra diens opvolgers zijn de heeren Rutgers, Van Dijken, Hof stede, Leenstra, enz.; terwijl thans, nu de heer Terpstra is benoemd verklaard in kieskring XVII, die opvolgers zouden zijn de heeren Rutgers, Van Dijken, Bouma. Wilms, enz. Ingeval er voor den heer Terpstra ware geloot, zouden ook de hee ren Van der Zaal en Wielinga in andere kieskringen kunnen zijn benoemd. Boteraccijns blijft een gulden. De accijns op boter is wederom voor een week vastgesteld op een gulden per kilo; de vervoervergunning voor buiten landsche boter op fl.10. Uitkeering aan schapenhouders. Door den Minister van Economische Zaken en Arbeid is bepaald, dat de op brengst van de extra-heffingen, geduren de het jaar 1932 op den uitvoer van schapen naar Frankrijk gelegd, zal wor- Ingezonden Mededeeling. Het tariefbestand. De organisatiescommissie van de eco nomische wereldconferentie heeft na langdurige beraadslagingen onder voor behoud het voorstel inzake een douane bestand aangenomen. Ook de Duitsche regeering heeft in beginsel het sluiten van een tarief-wa penstilstand tot 31 Juli goedgekeurd. Zij heeft daarbij erop gewezen, dat de bizondere situatie van Duitschland als grootste debiteur-staat ter wereld het rijk natuurlijk tot het maken van eenige voorbehouden noodzaakt. Het rijk moet bij den tegenwoordigen stand van zijn handels- en valutapolitiek de vrije hand hebben, indien eventueel nieuwe gebeur tenissen een nieuwe situatie zouden scheppen. De Duitsche Rijksdag bij verrassing bijeengeroepen. De Rijksdag is geheel bij verrassing tegen Woensdag 17 Mei n.m. drie uur bijeen geroepen. Op de agenda staat als eenig onder werp: regeeringsverklaring over de Ge- neefsche ontwapeningsbesprekingen. Er valt niet op te rekenen, dat het tot een debat zal komen en vooral is het niet aan te nemen, dat de zitting langer dan één dag zal duren. De plotselinge bijeenroeping van den Rijksdag op 17 Mei heeft algemeen ver rassing gewekt. Inzonderheid heeft ze ook het buitenland grootelijks verrast. Rijkskanselier Adolf Hitler zal zelf het woord voeren. Niet alleen de Geneefsche besprekin gen, maar ook de ongerechtvaardigde aanvallen in het Engelsche hoogerhuis, die alle tot nu toe ondernomen aanvallen nog ver overtreffen, dwingen de rijks- regeering tot een verdediging. De regeering kan tegenover dergelijke onrechtvaardige vijandelijke maatrege len ten opzichte van Duitschland, niet meer zwijgen. Belgische volmachtigingswet aangenomen Na ongeveer 30 uur vergaderd te heb ben, heeft de Belgische Kamer gister avond de volmachtenwet goedgekeurd met 96 stemmen (Katholieken en Libe ralen) tegen 82 stemmen (socialisten, fronters en een liberaal) en drie onthou dingen (liberalen). In den loop van den namiddag deed zich nog een incident voor. De Luiksche communist Lahout protesteerde namelijk tegen het verbod van betoogen, dat vol gens hem door de autoriteiten tegen de communisten en socialisten was toege past. D'e stad Chicago is haar onderwijzers aan achterstallig salaris schuldig een bedrag van ongeveer 30 millioen dollar. Korte Berichten. De Zwitsersche bondsraad heeft het dragen van uniformen of partij-insignes in Zwitserland verboden. Overtredingen van dit verbod worden gestraft met een geldboete van ten hoog ste duizend Zwitsersche francs. Buiten landers, die het verbod overtreden, kun nen voor den duur van ten hoogste tien jaar uit het land worden uitgewzen. Men meldt uit Leer (Oostpr.), dat de gemeenteraad van Hildesheim heeft besloten, aan de Joodsche handelszaken, vooral de z.g. warenhuizen, geen electri- schen stroom, geen gas en geen water vanaf heden meer te leveren. Burgemeester Maran van Witten berg is door de plaatselijke politie ge arresteerd. Als reden hiervoor wordt op gegeven, dat hij verdacht wordt van verduistering en corruptie. Er zijn weer vrij krachtige aard bevingen gevoeld te Saloniki op Chalci- dice en in Macedonië. Er is geen groote schade aangericht. Vrijdag is het partijbestuur van de soc.-dem. partij te Bremen gearresteerd. Aanleiding hiertoe was een pamflet, waarin de maatregelen der nieuwe auto riteitten werden besproken en waarin o.a. gezegd werd: Wij weten, dat mettertijd een nieuwe organisatie zal ontstaan voor den strijd van degenen die uitgebuit, on derdrukt en rechteloos zijn. Tegen het be stuur is een strafvervolging ingesteld. Van de zijde der Duitsche studen tenbeweging wordt medegedeeld, dat ge ruchten de ronde doen en ook in de pers zijn vermeld, dat Woensdagnacht ook buitenlandsche, i.e. Engelsche en Fran- sche, boeken zouden zijn verbrand. De leiding van het district Berlijn-Branden- burg der studentenbeweging deelt mede, dat deze geruchten onjuist zijn en dat slechts Duitsche boeken zijn vernietigd. EEN ONJUISTE LOTING VOOR DE A.-R. LIJST. Van invloed voor de plaatsvervangers. De commissie voor de geloofsbrieven uit de Tweede Kamer heeft in haar rap port opgemerkt, dat er h.i. bij de loting voor de aanwijzing van de candidaten, voor zooveel betreft lijst 33 in de kies kringen XI, XIII, XV en XVII, een on- den besteed tot het doen van een uit keering aan schapenhouders, die op 1 Januari 1933 in hun bedrijf fokooien ouder dan 1^2 jaar aanwezig hadden. Als basis voor deze verdeeling zal gel den de in den aanvang van dit jaar ge houden schapeninventarisatie. Belanghebbenden, welke voor boven bedoelde uitkeering in aanmerking ko men, dienen zich vóór 1 Juni a.s. aan te melden bij het Vleeschexportbureau, Lange Burchtstraat 39 te Nijmegen, on der opgave van het aantal fokooien ouder dan li/2 jaar, op 1 Januari j.l. in hun bedrijf aanwezig, alsmede onder opgave van nauwkeurig adres. Notariaat. Bij Kon. besluit van 26 April is be noemd tot notaris binnen bet arrondis- sment Breda, ter standplaats de gemeen te Tilburg, L. B. M. J. Goyaerts, candi- daat-notaris te Tilburg. Dreigend conflict in den West-Brabant- schen landbouw. Met betrekking tot bet dreigend conflict in den landbouw in West-Noord-Brabant kan worden medegedeeld, dat de werk nemersorganisaties te Fynaart en te Wil lemstad, zich alsnog tot arbitrage bereid hebben verklaard. Hulpverleening aan kleine scheeps werven. Op de schriftelijke vraag van het Twee de Kamerlid Kortenhorst: Is de minister bereid, teneinde te ver hoeden, dat de kleinere scheepswerven wegens gebrek aan orders stuk voor stuk moeten sluiten, een regeling te treffen, waardoor het mogelijk wordt, dat weder om hypotheek wordt verleend voor nieuw te bouwen moderne motor-kust- en Rijn schepen? heeft de minister van oeconomische zaken en arbeid geantwoord: Het vraagstuk der hypotheekverleening ten behoeve van nieuw te bouwen motor- kust- en Rijnschepen heeft sinds gerui- men tijd de aandacht van den onderge- teekende. Aangezien deze aangelegenheid nog een punt van onderzoek uitmaakt, kunnen daarover thans geen nadere mededeelin gen worden gedaan. Loonsverlaging in de sigaren-industrie. Het Verbond van Vereenigingen van Sigarenfabrikanten in Nederland en de Ned. R.K. Vereeniging van Sigarenfabri kanten hebben aan de werknemersorga nisaties doen weten, dat zij het collectief contract, dat 31 Mei a.s. afloopt, onder de thans geldende voorwaarden, niet wen- schen te verlengen. Binnenland. De zomertijd gaat in den nacht van Zon dag op Maandag in. Do KaMnetscrisis nog niet opgelost. Buitenland. De ontwapeningscommissie nog in leven. De beslagleggingen in Duitschland. De Duitsche Rijksdag bijeengeroepen. Het tariefbestand. De Belgische volmachtenwet aangeno men. Ingezonden mededeelingen. Kwaliteits producten? Murwe en halfz. Lijnzaadkoekjes Lijnzaadschilfers Lijnmeel Soyaschilfers Soyakoekjea 7-8'/2 vocht, dat is 5 vocht minder dan gewoonlijk in de koeken. Ratiokoekjes v. rationeele voedering Kunstkorrel geeft meeste eieren en sterkste kuikens Vitamincnmeel heter can vischmeei. Vraagt merk BERTELS. Let op ons ongeschonden LOODJE. Zij verklaarden zich volgens het „Hgz." bereid een nieuw contract aan te gaan mits accoord wordt gegaan met een loonsi- verlaging van 7 pet. voor de sigarenma kers en voor bet vast personeel, als sor teerders, plakkers e.a. van 12 pet. Tevens wenschen zij dit jaar de vacantie, die op 6 dagen is bepaald, in te trekken. De werknemersorganisaties gaan met deze voorstellen niet accoord. Haar hoofd bestuurders zullen a.s. Maandag met de vertegenwoordigers der fahrikautenorgA- nisaties confereeren. De Diesel-motor-treinen. Volgens het „Handelsblad" heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen beslist, dat met ingang van den zomer dienst 1934 de Diesel-motortreinen zul len loopen op de trajecten Utrecht-Am sterdam, Utrecht-Arnhem, Utrecht-Eind hoven, Utrecht-Dön Haag en Utrecht- Rotterdam-Maas. Het motordepot zal te Utrecht gevestigd worden, waartoe de thans in gebruik zijn de groote machineloods zal worden om gebouwd. Voor de bediening dezer treinen zullen ongeveer honderd personen tot wagenbe stuurder worden opgeleid. Met ingang van 15 Mei a.s. worden de openstellingsuren van de navolgende hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoren gewijzigd als volgt: Colijnsplaat, voor den telefoondienst: 816.30 en 1820.30 uur. Domburg, voor den telefoondienst: van 1 Sept. tot 30 Juni 813, 1416.30 en 1819.30 uur. 's-Gravenpolder, voor den telefoon dienst: 816.30 en 1819.30 uur. Hoedekenskerke, voor den telefoon dienst: 813, 14 16 en 1820 uur. Kamperland, voor den telefoondienst: 8—15.30 en 17.30—20 uur. Kortgene, voor den telefoondienst: 8 16.30 en 18-20.30 uur. Koudekerke, voor den post- en tele graafdienst: 912, 14—15 en 1819 uur; voor den telefoondienst: 813, 1416.30 en 1819.30 uur. Oost-Souburg, voor den post- en tele graafdienst: 912, 1415 en 1819 uur; voor den telefoondienst: 8—13, 1416.30 en 1819.30 uur. Veere, voor den telefoondienst: 813, 1417.30 en 1819.30 uur. Westkapelle, voor den post- en tele graafdienst: 8.3011, 1415 en 17.30 19 uur; voor den telefoondienst: 8 12.30, 14—16.30 en 17.30—19 uur. "Wissenkerke, voor den telefoondienst: 8—13, 14—16 en 17.30—19.30 uur. Goes. Tentzending. Onder verwij zing naar de advertentie in dit nummer, wekt het Plaatselijk Comité der Zuider Tentzending alle belangstellenden op tot druk bezoek der samenkomsten. Behalve de plaatselijke predikanten hopen weer verschillende sprekers van elders op te treden. Dat dan het comité niet teleurgesteld worde. In deze rumoerige tijden is het zeker de roeping der Christenen zich zoo veel mogelijk aaneen te sluiten. Door een vijftigtal leden der Ned. Vereen, van Huisvrouwen, afd. Goes en Omstreken werd Donderdag op uitnoodi- ging van de Directie der P. Z. E. M. een excursie ondernomen naar de Electrische Centrale te Vlissingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1