ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie. Kerknieuws. Neuirala organlsatla voor werkloozen. Op initiatief van de Liberale Staats partij de Vrijheidsbond is te Amsterdam opgericht een organisatie van neutraio werkloozen. Voorloopig werkt de liberale organisa tie van werkloozen nog onder de hoede van de „Federatie van Volksontwikke- lingsvereenigingen", eveneens een libe rale organisatie. Met de leiding van de werkloozen-organisatie is in het bijzonder belast de liberale mr Ernst Hent, vroe ger rector van den Senaat van „Unitas" Het ligt in de bedoeling om te beginnen met ontwikkelings- en ontspanningswerk op groote schaal om dan geleidelijk aan het aldus bereikte menschenmateriaal verder te organiseeren. De organisatie heeft de beschikking gekregen over ruime geldmiddelen, die het mogelijk maken om in de toekomst een aantal bezoldigde krachten in dienst te nemen. DE HAND VAN MOSKOU. Wij weten allen, aldus de „Rijkseen heid" dat Moskou, om zich te kunnen handhaven, op den langen duur de we reld-revolutie noodig heeft. Daarom streeft het voortdurend daarnaar. On middellijk na den wereldoorlog heeft het bolsjewisme getracht, direct West- Europa te vermeesteren. Dit is mislukt, wijl er gelukkig nog genoeg traditie- en godsdienstzin in de breede lagen van het volk leefde. Toen heeft Moskou zich naar het Oos ten gewend, gericht door het woord van Lenin: „Laten wij ons naar Azië wenden; wiji zullen het met het Westen klaarspelen door het Oosten." Moskou wil het Westen in zijn kolo niaal gebied doodelijk treffen. Dit gaat ook systematisch, zooals door de oplei ding van Inlandsche propagandisten aan verschillende bolsjewistische universitei ten. Nederland heeft al eenige malen tot het doelwit der aanvallen gediend. Wij denken aan de opstanden op Java en Sumatra, aan de relletjes, die onlangs weer tengevolge van het optreden van den communist de Kom in Suriname uitbra ken. Dat systeem van Moskou is weer te ontdekken in de communistische lijst voor de Tweede Kamer, om den ander een Ne derlander en een Inheemsche. Niet In- heemschen, zooals wij die ter bevordering van de Rijkseenheid zouden willen heb ben, loyalen, bereid tot samenwerking, maar destructieven, typen van de misda- digersklasse. Moet Nederland voor Moskou zwichten? Moet de liberaliteit zoover gedreven wor den, dat wij handlangers worden van de plannen van de Sovjet-leiders om ons koloniale Rijk te gronde te richten? Want dat is alles het doel van die pogingen van Moskou, die wij overal ten opzichte van onze koloniën ontwaren. Principieel moet de bestrijding der communisten ertoe leiden, dat de communistische partij verboden wordt, tezamen met andere revolutionaire partij en. Doch zoover zijn wij op dit oogen- b 1 i k nog niet. De onmiddellijke beslis sing inzake de toelating van deze in heemsche opruiers moet voorloopig inci denteel genomen worden, in afwachting van de principieele regeling, die zoo spoe dig mogelijk dient te komen. Doch de in- cidenteele moet ook afdoende zijn, d.w.z. de deuren dienen gesloten te worden voor hen, die den band met Nederland alléén gebruiken, om dien band te vernielen. Nogmaals, het gaat hier niet tegen loyale Inheemschen, het gaat hier tegen Moskou-trawanten, die tengevolge van hun optreden geïnterneerd zijn of zouden zijn geweest, om verderen ondermijnen den arbeid te beletten. En zouden wij dan dien ondermijnen den arbeid wel in de Tweede Kamer toe laten, vanwaar hun stem via de Kamer verslagen overal in Indië zou worden rondgedragen bij een lichtgeloovige bevol king? Laten wij hier denken aan de woor den van den Duitscher Keyserling, die werkelijk geen vijand is van het Oosten, doch die van den Oosterling zegt, dat deze alles met dezelfde bereidwilligheid gelooft, het alledaagsche zoowel als het onwaarschijnlijke, terwijl hij voor histori sche feiten geen belangstelling heeft; hij onderscheidt niet zuiver tusschen waar- FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 44) o— „Denk je?" zei de bisschop, die erg veel van openhartigheid hield, en alle ondeu gende streken eerder zou vergeven dan één leugentje. „Geen dag gaat voorbij, dat hij niet iets op ons te zeggen heeft. Hij zou ons liefst buiten de kruisgangen houden, ja, buiten onze eigen school. Hij loopt naar mijnheer Pye met uit zijn duim gezogen verhalen en als mijnheer er niet naar luisteren wil (want hij kent Ketch langer dan vandaag) dan loopt hij gewoon naar den deken. Als hij ons met rust liet, zouden we hem ook met rust laten. Ik vertel Uwe Eminentie dit alles niet als een klacht", voegde hij er aan toe, het hoofd achterover werpend. „Ik wensch hem heelemaal niet in moeilijkheden te brengen, wat een tiran hij ook is. De schooljongens kunnen best zelf tegen Ketch op." „Dat wil ik gelooven", antwoordde de bisschop. „Dus hij wil jullie buiten de kruisgangen sluiten, is het niet?" heid en verdichting, tusschen droom en werkelijkheid, tusschen fantasie en feiten. Moskou heeft een nieuwen kuil voor ons gegraven. Zullen wij het spreekwoord doen verwezenlijken, dat wie voor een an - der een kuil graaft, er zelf in valt? Bondsdagen Ned. Jongelingsverbond op 24 en 25 Mei a.s. Het is thans zeker, dat vele honderden leden van het N.J.V. op 24 en 25 Mei a.s. per trein, boot en autobus naar Vlissin- gen zullen komen om de 80ste jaarverga dering van dit verbond bij te wonen. We gens de beperkte vergadergelegenheid te Vlissingen heeft het bondsbestuur beslo ten, ook te Middelburg te vergaderen. Gerekend wordt op een aantal bezoe kers te Vlissingen van 15002000, waar van minstens de helft daar zal moeten overnachten. Getracht zal worden om enkele honder den afgevaardigden in den nacht van 24 25 Mei gratis bij geestverwanten onder te brengen. De aanvaring op de Schelde. Het „Handelsblad van Antwerpen" meldt nog het volgende: De Harwichboot „Malines" is gisteren te Antwerpen in het droogdok gegaan om de noodige reparatiewerken te onder gaan, die naar schatting een kleine veer tien dagen zullen duren. Een matroos van de „Malines" verhaal de hot gebeurde als volgt: Er heerschte een dikke mist op zee. Ons schip ging de Schelde opvaren lang zaam stoomend, daar wij de loods aan boord gingen nemen. De loodskotter lag langszij en de meeste manschappen op het dek stonden aan de ladder, langswaar de loods zou opklimmen. Ik stond op de voorplecht met twee of drie kameraden, toen wij plots vóór ons een klein schip zagen opdoemen, uit de Schelde komend; het was de „Jamaica", zooals later bleek een Zweedsch stoom schip van 661 reg. ton netto. Zijn manoeuvres schenen ons vreemd toe, zooals ook was opgemerkt door den officier van de wacht, die herhaaldelijk met de sireen het signaal gaf, dat de Zweed gevaar liep; maar men moet geloo ven, dat het schip door den redelijk ster ken stroom werd meegevoerd, want het kwam vlak terecht op onzen voorsteven, draaide rond als op een spil, helde over en zonk na eenige minuten. Ondanks de snelheid van het gebeurde konden al de opvarenden, ten getale van 17 op de „Malines" overstappen en wij waren allen gelukkig de schipbreukelin gen behulpzaam te zijn. D'e schipbreukelingen gingen van de „Malines" over op de loodskotter, die ze ontscheepte te Vlissingen, vanwaar zij, via Rotterdam terug naar hun land zou den keeren. De brandweer op Zuid- en Noord- Beveland. Gistermiddag vergaderde in het Schut tershof te Goes de afd. Zuid- en Noord- Beveland van den Prov. Brandweer-bond in Zeeland onder voorzitterschap van den heer G. A. Hajenius, burgemeester van Goes. Tot deze vergadering waren ook de brandmeesters uit de verschillende ge meenten uitgenoodigd. Eerst werden de huishoudelijke zaken afgehandeld. Tot leden van het bestuur werden in de vacatures A. van Boven, L. N. de Jonge en G. A. Hajenius gekozen de heeren H. G. J. Gunning te Ierseke, G. van Horsigh te 's-Heerenhoek en G. Zan- dee te Kloetinge. Hierna hield de heer H. Bierman, com mandant van de brandweer te Middelburg een lezing over de practijk van het brand weerwezen. Eerst zette spr. uiteen, hoe men in oude tijden een brand bluschte. Langzamerhand hebben betere methoden van brandblus- schen zich baan gebroken. Helaas is men niet overal doordrongen van de noodzake lijkheid van een zoo goed mogelijke brand weer. In Middelburg is men b.v. wakker geschrokken van den bekenden grooten brand, die een mooi gedeelt van de Lange Delft in de asch legde. Spr. gaf daarna aan, welke de verhou ding moet zijn tusschen burgemeester, „Daar legt hij het op aan", antwoordde Bywater. „Er zou nooit een woord over gezegd zijn, dat we daar spelen, als hij er niet was. Als de deken ons den toe gang verbiedt, is het zijn werk. De school jongens hebben er altijd gespeeld sinds de stichting van de school." „Hij wil jullie de kruisgangen verbie den; en bij wijze van vergoeding sluit jullie er hem op een onaangename verblijfplaats voor den nacht, Bywater." „Eminentie!" riep Bywater uit. „Mijnheer", antwoordde de bisschop. „Meent Uwe Eminentie, dat ik Ketch die poets heb gespeeld?" „Ja, dat meen ik jou als vertegen woordiger van de schooljongens nemend." Bywater moest de oogen neerslaan on der den vasten blik van den prelaat. Maar als hij dien blik goed las, sprak er meer begrijpend verontschuldigen van een kwa jongensstreek uit, dan bedreiging met straf. Het gezicht van den jongen was gewoonlijk al rood genoeg, maar nu was purper er nog een fletse tint bij. Had de bisschop van te voren wel vermoed welk een aandeel de jongens in de zaak hadden, nu was dat vermoederen tot ze kerheid geworden. „Jongen", zei hij „beken als je durft, of zwijg, als je dat liever doet, maar ver tel me geen leugen." Bywater hief het hoofd weer op. Zijn commandant van de brandweer en politie i in een gemeente. Er moet voor gezorgd worden, dat er niet twee kapiteins op één schip zijn. De aanwezigheid van een bur gemeester bij een brand is noodig voor mogelijke onteigeningskwesties. Ook kan hij als hoofd van de politie eenige wen ken geven, maar alleen aan den opper- brandmeester. De commandant van de brandweer heeft te zeggen, hoe de brand gebluscht moet worden. Spr. maakte daarna enkele opmerkin gen over den brandweercommandant, de brandmeesters en de brandweerlieden. Als brandweercommandant kan maar niet dienen een technisch ontwikkeld werkman. Hij moet leiding en bevelen kunnen geven, kunnen organiseeren, B. en W. wenken kunnen geven omtrent voorkom,ng van brand. Zijn '.aak begint maar met als er brand is. Verder moet hij kennis hebben van werktuigen, bouwwerken, giftige gas sen, bouw- en politie-verordeningen, mo toren en electriciteit. Hij moet worden bij gestaan liefst door twee mannen als on- dercommandanten, waarvan één een tech nicus is. Brandmeesters zijn er op de dorpen veel te veel. Men zie maar eens naar de naambordjes. Maar die titulatuur betee- kent niets, evenals de vele stokken, medail le® en penningen waarmee de brandweer voorzien is. Al die fraaiigheden kunnen we missen. In Middelburg heeft men ge noeg aan 8 brandmeesters in totaal. On der-brandmeesters kunnen absoluut afge schaft worden. Neem zeg spr. zoo weinig moge lijk personeel bij de brandweer. Maar van hen, 'die er zijn, moet ook iets, ja veel worden gevergd. De brandmeesters moe ten overwicht op de brandweerlieden heb ben en hen kunnen bevelen. Ze moeten de manschappen kunnen oefenen. Iedere brandmeester moet baas zijn over zijn spuit. Groote waarde moet aan de brand meesters worden toegekend. Het moeten persoonlijkheden zijn. In Walcheren zijn gedurende twee win ters cursussen voor de brandmeesters ge houden. Die zijn werkelijk noodig, ook voor Z.- en N.-Beveland. Ook van de brandweerlieden hangt zeer veel af. Het doelmatig brandblusschen moet aangeleerd worden. Bij een verplich te brandweer bereiken we nooit goede resultaten. Noodig is een niet groote kern flinke jongemannen, die er veel voor voe len en geregeld willen oefenen. Vormt zegt spr. in uw gemeente een kern van b.v. tien van deze mannen en oefent die in elk opzicht. De uiterste leeftijdsgrens is 30 a 35 jaar. Ook in de dorpen moeten we komen tot zulk een kern van manschappen en een goeden commandant, ook al zijn daar nog de pompers noodig. Immers ook het pompen moet goed geschieden. Daar om moeten de oefeningen altijd en overal werkelijk oefeningen zijn en vooral in het begin eens per week gehouden worden. Hierna behandelde spr. nog enkele detailpunten. Zoo liet hij o.a. zien een ook voor de dorpen doelmatige alarm inrichting, die plm. f 150 kost. Ook behan delde spr. de wederkeerighedds- en hulp- verleeningsovereenkomsten tusschen de verschillende gemeenten in geval van brand. Dit dient ook op Z.- en N.-Beveland vastgelegd te worden. Ook Middelburg is in voorkomende gevallen bereid tot hulp- verleenen. Met enkele opmerkingen over de be scherming tegen luchtaanvallen besloot spr. zijn met groote aandacht gevolgde lezing. De voorzitter bracht den heer Bierman hartelijk dank voor zijn interessante en op smakelijke wijze voorgedragen lezing. 'Het is jammer, dat niet alle burgemeesters en Raadsleden hier tegenwoordig zijn. Spr. herinnert er aan, dat B. en W. van Goes tot tweemaal toe hebben voorgesteld een automobielbrandspuit aan te schaffen, maar de Raad weigerde beide maien. Hulde brengt spr. aan de brandweerdirec- tie van Goes, die zooveel jaren uitnemend heeft gewerkt. Ook mogen we dankbaar zijn voor onze waterleiding. Spr. deelt den heer Bierman mede, dat Goes reeds lang een vrijwillige brandweer heeft alsmede een alarmeeringsdnrichting, die op het politie-bureau wordt bediend en uitstekend voldoet. Nadat noig enkele vragen waren ge steld en door den heer Bierman waren beantwoord, werd de vergadering gesloten. vrijmoedige, onbevreesde oogen keken recht in die van den bisschop. „Ik vertel nooit leugens", antwoordde hij. „Er is geen jongen op school, die vaker gestraft wordt dan ik; en ik zal niet beweren, dat ik het gewoonlijk niet verdien! Als ik leugens wilde verkoopen, zou ik me uit heel wat moeilijkheden kunnen red den, waar ik nu voor gestraft ben." En de bisschop zag onmiddellijk, dat de jongen ook nu de waarheid sprak. „Wie van jullie moet er als aanstoker van dit heele geval gestraft worden?" vroeg hij. „Ik Eminenntie, als er straf valt", er kende Bywater openhartig. „We hadden er hem om tien uur uit willen laten en waren niet van plan er hem den heelen nacht te laten zitten. Als ik gestraft word, hoop ik, dat Uwe Eminentie zoo vriendelijk zal zijn, dat te doen, omdat u zelf de dupe waart, niet om Ketch. Ik vraag U vergeving, Eminentie, dat we zoo ongelukkig zijn geweest u tegelijk op te sluiten. Het spijt ons allemaal ver schrikkelijk, dat het zoo geloopen is. Ik wil daarvoor iedere straf ondergaan, die u me wenscht op te leggen." „Zoo", zei de bisschop, „had jullie ge weten, dat ik in de kruisgangen was, dan zou je vriend Ketch er dus heelhuids zijn afgekomen," „Ja, tot Verschillende der aanwezigen bezichtig den nog de tentoonstelling van brand weer artikelen, die de heer Bierman had uitgestald. Examen typografische vakken. Door de Leerlingen-Commissie voor de Typografie in het district Zeeland wer den op 6, 8 en 9 Mei de jaarlijksche exa mens voor handzetter en drukker afge nomen. Na onderzoek der ingeleverde proef stukken konden alle candidaten tot het practisch en mondeling examen worden toegelaten. Voor handzetter slaagden de leerlingen A. Korstanje te Goes en W. N. van Liere te Kloetinge; voor courantzetter J. de Jonge te Vlissingen; voor zetter-drukker J. A. M. Verheij te Goes. Het practisch onderzoek had plaats op de drukkerijen der firma's Oosterbaan Le Cointre te Goes en F. van de Velde Jr te Vlissingen. Evenals verleden jaar werden deze examens bijgewoond door den controleur der Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding in het typografisch bedrijf, den heer R. J. Kok te Amsterdam. B e s t r ij di n g we r k 1 o os h e id onder de jeugd. Te 's-Hertogenbosch hield Maandag de Landelijke Commissie ter bestrijding van de gevolgen der jeugd werkloosheid een vergadering voor de Zuidelijke provincies. Mej. W. H. Hartdorff, adj.-secr. van het Nederl. Jeugdleiders Instituut, hield een inleiding over de wijze, waarop de landelijke commissie tot stand kwam en wat haar doel is. Voor den goeden gang van zaken bleek het noodig, het land in vier districten te verdeelen, met aan het hoofd een districts-secretaris, die in over leg met de provinciale commissies en plaatselijke commissies zal nagaan wat in elke plaats kan gedaan worden voor de vakopleiding, ontwikkeling en ontspan ning van de werkloozen in het algemeen en de jeugdigen in het bijzonder. Het ligt in de bedoeling eind Mei te Middelburg en zoo noodig in andere plaat sen een samenspreking te houden met de gemeentebesturen uit Zeeland. Om een overzicht te krijgen wat in de Zuidelijke provinciën voor de ontwikke ling der werkloozen wordt gedaan, zond de districts-secretaris, de heer Drs F. v. d. Hout een schrijven aan alle gemeente besturen in de drie provinciën. Op dit schrijven hebben verschillende gemeente besturen van Noord-Brabant reeds geant woord, doch uit Zeeland kwam slechts één antwoord binnen, n.l. van Goes. De samenstelling van de Provinciale commissie voor Zeeland is als volgt: Ir A. H. L. de Bel; Mr P. Dieleman; H. van Dijk; M. 'C. Geerts; J. Lorier Jr.; F. van Spanning; Ir. C, Stevens. Reeds voor f 8.50 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installatie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Zaterdag a.s. te 4 uur houdt de Middelburgsche Athletdekvereeni- ging „E.M.M." haar jaarlijkschen Singel loop, waarvan de start weer is aan den Veerschen weg en het eindpunt aan den Poelendaalschen singel bij de Winterstr. Er hebben zich tot nu toe 12 loopers op gegeven. In een goed bezette Gasthuiskerk werd onder leiding van Ds D. Scheele een evangelisatie-samenkomst gehouden. De spreker Mr P. Dieleman bepaalde zijn ge hoor bij het onderwerp: „De keuze". Spr. wees met ernst op de eemdg goede keuze, die voor ieder mensch noodzakelijk is. Het Evangelisatie-zangkoor, onder leiding van dhr J. Goedbloed, gaf verschillende liederen ten beste en dhr I. van Noppen verraste de aanwezigen op orgelmuziek. Ds D. Scheele dankte allen voor de ver leende medewerking. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 62,71)4 op. Dinsdagmiddag is in het Schutters hof alhier een vergadering gehouden door den Directeur der Arbeidsbemiddeling in het District Middelburg met de tot dit district behoorende agenten. Door den heer Heijliger, ambtenaar der Beurs, werd een duidelijke uiteenzetting gegeven omtrent de verschillende statisi- tische gegevens, die in het belang van „Tot wat?" vroeg de bisschop, want By water had zijn zin plotseling afgebroken. „Tot een meer geschikten avond, Emi nentie, wilde ik zeggen." „Nu, dat is openhartig", zei de bisschop. „Bywater", voegde hij er ernstig aan toe, „je hebt me eerlijk de waarheid gezegd. Was je er ook maar in 't minst van afgeweken, dan zou ik je daarvoor ge straft hebben. Zooals het nu is zal ik het gesprokene als een vertrouwelijke mede- deeling beschouwen, zoodat er van straf geen sprake is. Maar we willen niet, dat Ketch nogmaals opgesloten wordt of zoo. Heb je me begrepen?" „Uitstekend! Eminentie. Dank u dui zend maal." Bywater nam zijn muts af en holde weg. De bisschop wendde zich om en wilde zich naar zijn paleis begeven, maar stuite daarbij op Ketch, die met den heer Pye stond te praten. „Ik ben er even zeker van als ik hier sta, mijnheer, dat ze het gedaan hebben", zei hij, toen de bisschop aankwam. „En ik weet niet, met wie ze in verbinding zijn, maar zooveel is zeker, dat ze die oude, roestige sleutels hebben weggetoo- verd, zonder ook maar hun neus binnen mijn kamer te steken. Ik had ze gister avond veilig en wel in den messenbak gelegd en vanmorgen waren ze weg. Ik hoop, mijnheer, dat u hen zult straffen, een goede regeling steeds benoodigd zijn. Vervolgens werd door den heer J. K, Melse, landbouwbemiddelaar van de Beurs, een zeer interessante lezing ge. houden omtrent „De Wieringermeerpol- der en de landbouwbemiddeling". Duidelijk kwam naar voren de groote noodzakelijkheid zoowel voor werkgevers als werknemers om zooveel mogelijk van de diensten der plaatselijke agentschap pen gebruik te maken. Vooral ook in verband met de vele aan- vragen van werkgevers in den landbouw om inwonende knechts zoowel gehmv- de als ongehuwde en vrouwelijk per soneel, dient ieder, die in den landbouw geplaatst of verplaatst wil worden, zich zoo spoedig mogelijk bij den plaatselijken agent (op elke gemeentesecretarie) op te geven. De Arbeidsbemiddeling die geheel gra tis bemiddeling verleent, moet vooral ook in deze tijden, meer in alle kringen be kendheid krijgen als de schakel tusschen werkgevers en werknemers voor alle be drijven. Hansweert. Door den Inspecteur der Directe Belastingen enz. alhier werd dezer dagen een bedrag A f 17.000 gewetensgeld ontvangen van te weinig betaalde Inkom sten en Vermogensbelasting over vroegere jaren. Ierseke. De gemeenteraad sprak in zijn laatste vergadering per motie van den heer J. C. Cornelisse den wensch uit, dat bij de openbare scholen en de secretarie de nieuwe tijd zou worden toegepast. Nu hebben B. en W. besloten, dat de secre tarie op nieuwen tijd zal zijn geopend, maar de scholen zullen aanvangen half 9 en half 2. Tegen 1 Augustus a.s. heeft de heer P. de Veij ontslag aangevraagd als secre taris-ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand onze gemeente. De heer De Veij is dan bijna 42 jaren secretaris ontvanger geweest. (Te laat voor ons no. van gisteren ontvangen. Red.) Woensdag 14 Juni hoopt Ierseke de congressisten van V.V.V. (die dan in Vlis singen zullen vertoeven) een aangename dag te bezorgen. Onder leiding van den voorzitter, burgemeester H. C. J. Gunning, werd een vergadering belegd om een com missie van ontvangst Ite benoemen, waarin verschillende takken van industrie zullen zijn vertegenwoordigd. Eerst zal den hee ren een boottocht worden aangeboden om de Schelde te bezien en een bezoek te bren gen aan de oesterperceelen. Half twaalf zullen de heeren te Wemeldinge worden gelost. Direct daarna volgt een lunch in Hotel Nolet. Daarna bezoek aan kreef tenparken en oesterputten. Ook zullen de voorzitter van 't visscherijbestuur en de Rijksbacterioloog Dr Grijns van Bergen op Zoom, worden uitgenoodigd. Sch oonmaak-gevolgei Dinsdagmiddag is de ecbtgenoote van den heer H. Vendeville van de zoldertrap ge vallen en heeft zich ernstig bezeerd. Dr Klinkenberg constateerde ernstige kneu zingen. Biezelinge. Donderdag 11 Mei om 8 uur zal in het kerkgebouw der Chr. Geref Gemeente een Oranjeherdenking gehou den worden. Als sprekers hopen op te treden Ds A. Scheele van Kapelle en Ds A. M. Fransen van Biezelinge. Domburg, Op den bazaar die hier Vrij dag en Zaterdag a.s. in hotel Wilhelmina zal worden gehouden en die D.V. Vrij dagmiddag te 3 uur door den voorzitter van het werk-comité, den heer L. J. Voorthuysen zal worden geopend, zal het houtsnijwerk worden verkocht dat in den afgeloopen winter is vervaardigd door de jeugdige werkloozen van Domburg onder leiding van den heer D. Trieller. Het geldt hier niet het gewone uitsteken van hout naar een gekocht model, maar alle motieven zijn zelf bedacht en uit de hand vervaardigd. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle, ft van Ginkel te Nieuwpoort. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam-Zuid (voor dei arbeid onder de Chineezen), A. F. J- P'e' ron, cand. te Heemstede. zooals ze verdienen. Mijn persoon is van geen belang natuurlijk. Als ze mij opge sloten hadden en me hadden laten zitten lot ik een geraamte geworden was, dan had er geen drukte voor gemaakt hoeve" te worden; maar Zijne Eminentie de bis schop heeft onder hun slechtheid te lijde" gehad." „Daar heb je gelijk in", zei de bisschop op ernstigen toon, maar met een vro lijken glans in zijn oogen, „en daarorn moet de aanklacht bij mijnheer Pye vs mij komen, Ketch". „We praten er nog wel eens over, als ik wat meer tijd h""- voegde hij er tegen mijnheer Pye 88 toe en met een vriendelijk lachje l'f hij door. Het schoolhoofd boog voor den bisscn'J en ging ook heen, zoodat Ketch achterbleef. Ondertusschen had Bywater Hurst e nog eenige van de samenzweerders o moet. Het was tusschen negen en tien® De jongens waren na de vroege scno uren naar huis geweest om te ontbiJ en nu verzamelden ze zich weer w kruisgangen. Ze behoefden eerst om k«f1 voor tien de school weer te betreden. (Wordt vervol ilgi!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2