Uit de Provincie. Kerknic Zomerdienst luchtverkeer. Op Maandag 1 Mei vangt op het ge- heele Europeesche luohtnet de zomer dienst aan. Als gevolg van de internatio nale samenwerking tusschen de verschil lende luchtverkeersondernemi-.gen, als- j ook in verband met de sterk-, toeneming van het reizigersverkeer door de lucht, komen dezen zomeT tal van nieuwe ver- landingen tot stand. Voor Nederland mogen genoemd wor den: een tweede dienst op Berlijn, door gaande verbindingen naar en va'; Go thenburg, Oslo, Dresden, B. oslau, Wee- nen, Lyon, Genève, Marseille, Cannes en Barcelona; tevens zal een doorgaande verbinding uit Boedapest worden inge steld met aansluiting te Amsterdam naar Londen. Gedurende den zomer zullen van Am sterdam zoowel als van Rotterdam uit 75 steden in een dag door de lucht bereik baar zijn. Stijgende belangstelling voor het lucht verkeer. Het mag wel haast als een uitzonde ring worden aangemerkt als een bedrijf in dezen tijd van striemende crisis niet alleen geen achteruitgang doch zelfs een niet onaanzienlijken vooruitgang in zaken ondervindt. Zulk een uitzonderingspositie nu neemt het luchtvaartbedrijf in, blijken de uit de volgende vervoercijfers voor de Amsterdamsche luchthaven Schiphol. Het passagiersvervoer op de luchtlijnen, dat ook in 1932 reeds belangrijk was toe genomen, vertoont een nog sterkere stij ging in het eerste kwartaal van het jaar tegenover dat van het vorige jaar. Het steeg van 1331 passagiers in 1932 tot 3111 in 1933 of met niet minder dan ruim 133 pet. In 1932 waren hieronder 451 en in 1933 1263 transito-passagiers begre pen. Ook bij het goederenvervoer valt een groote stijging in het eerste kwartaal 1933 te constateeren. De vervoerde hoeveelheid in 1933 bedroeg 289.600 Kg. tegen 157.000 Kg. in 1932, een vermeerdering dus met 132.600 Kg. of ruim 84 pet. Het postver voer beweegt zich, evenals iu 1932, nog steeds in stijgende lijn. Bedroeg dit ver voer in het eerste kwartaal 1932 16.100 Kg., in hetzelfde tijdvak van 1933 werd een hoeveelheid van 29.000 Kg. vervoerd. Hier is het vermeerderingspercentage ruim 80 pet. Onder de vorengenoemde postvervoer- cijfers bevindt zich voor 1932 6891 Kg. en voor 1933 7824 Kg. postvervoer op de Holland-Indië lijn. Over het geheele jaar 1932 maakte het postvervoer op deze lijn ongeveer 1/5 deel van het totale postvervoer uit, terwijl dit voor het eerste kwartaal 1933 ruim M gedeelte bedroeg. Uit bovenstaande cijfers in crisistijd verkregen, blijkt wel ten dui delijkste welk een voorname plaats het vliegtuig langzamerand in het dagelijk- sche bedrijfsleven inneemt. Boekenweek. Ook dit jaar houdt de „Vereen, ter bevordering van de belangen des boek handels" weer een boekenweek, die Za terdag j.l. aanving en 6 Mei a.s. eindigt. De Commissie voor de boekenweek heeft gemeend, ook nu weer een geschenk be schikbaar te moeten stellen voor hen, die van hun belangstelling in het Neder- landsche boek zullen blijk geven. Het „Geschenk 1933" draagt een geheel ander karakter dan zijn voorganger. Aandacht wordt gevraagd voor 25 ge storven schrijvers en wel W. L. Penning Jr, M. Emants, Jac. v. Looy, Cyriel Buysse, F. v. Eeden, Joh. de Meester, A. Prins, P. v. Langendonck, L. Couperus, G. F. Hasp-2 s, J. Veth, H. Heijermans, H. Gorter, J. H. Leopold, Jacq. v. d. Waals, Is. Quérido, G. Schrijver (G. G. v. As), A. v. d. Leer, R. de Clercq, C. S. Adama v. Scheltema, A. v. d. Woestijne, Just Havelaar, C. van Bruggen, J. Smit de Haas en G. Brüning. Het boek is verlucht met een groot aan tal portretten en facsimile's. De uitvoering is keurig. Alleen begrijpen we niet, dat dit „Ge schenk" ingenaaid wordt verstrekt. Noo- dig is toch vooral propaganda voor het gebonden boek. BEGIN VAN DEN ZOMERTIJD. Voor zooveel nog noodig, wordt er aan herinnerd, dat de zomertijd aanvangt 15 Mei a.s. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonne tijd van Amsterdam op den dag, waarop de zomertijd aanvangt, 2 uur aanwijst in den voormiddag, het wordt geacht te zijn 3 uur in dien voormiddag. De overgang dit jaar naar den zomer tijd geschiedt met andere woorden dus in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei ten 2 uur. Waterleidin g-M ij. „Z u i d- B e v e 1 a n d". Dhr H. C. J. Gunning, burgemeester der gemeente Ierseke, is in de aandeelhoudersvergadering der Waterleiding-Mij. „Zuid-Beveland" van Zaterdag, benoemd tot lid van den Raad van Beheer, zulks in de vacature, ont staan door periodieke aftreding van Jhr U. E. Lewe van Nijensteijn, welke niet meer voor een herbenoeming in aanmer king wenschte te komen. De burgemeester van Rilland-Bath, mr. P. A. Schwartz is als lid herbenoemd. Invoer van vee uit Z. - Vlaanderen naar België. Het Belgische Staatsblad bevat de beslis sing van den minister van landbouw en middenstand, waarbij de invoer van her kauwende dieren uit Nederland van he den af weer toegelaten is langs de grens- kantoren Ülinge-dorp, Glinge-statie en Glinge-De Paal. Goes. In verband a ct da propaganda die di>o week overal in den lande ge maakt wc-c; ver het Nederlanösche boek. zal de schrijfster Diet Kramer Vrij dagavond in het Schuttershof een lezing houden over haar eersten roman „Be gin". Het vorig jaar was er voo" de door „Wilma" gehouden lezing veei belang stelling. Verwacht kan worden, dat zulks ook nu het geval zal zijn. Heinkenszand. Zaïerdag j.l. vergaderde de weegbrug „Samenwerking" De jaar rekening werd onveranderd goedgekeurd. Ontvangsten bedroegen f 3031.05%, uit gaven fl317.17y2, goed slot f 1713.88. Bij1 monde van dhr Simonse bracht de commissie van onderzoek haar verslag uit en adviseerde gezien hei goede slot van 't vorige jaar om het tarief weegloon te verminderen op 15 cent voor de aan deelhouders eu 20 cent voor niet-aandeel- houders. Aldus besloten. De aftredende bestuursleden dhrn van Hekke en M. B. van Iwaarden werden bij acclamatie herkozen. Hansweeri. De Belgxche motorsleep boot „Archimedes" is dor den deurwaar der uit Goes aan den ketting gelegd. 't Zand. Vrijdagavond kwam de A.-R. Kiesvereeniging in ledenvergadering bij een onder leiding van den voorzitter dhr J. Lorier. Dhr J. F. Heemskerk uit Middelburg sprak op duidelijke, leerzame wijze over „De beteekenis van den uitslag der ver kiezing". Sprekers persoonlijke beschou wingen gaven aanleding tot een drukke bespreking. Westkapelle. Onder voorzitterschap van den burgemeester kwam de Raad alhier Vrijdagavond in voltallige zitting bijeen. In behandeling kwamen de verzoeken ingediend cd.or de Kerkeraden van de Ned. T-Ierv. Kerk, de Geref. Kerk en de Geref. Gemeente om: le. op den Biddag de werkverschaffing stil te leggen, en 2e. om geen toestemming te geven voor voet balspel op Zondag. Wat betreft het le verzoek stellen B. en W. voor dit in te willigen. De heer Huibregtse had daartegen be zwaar, vooral omdat zij, die willen wer ken, daardoor financieel gedupeerd zou den zijn. Na toezegging van den voor zitter om een schrijven te richten aan Ir. Stevens, om diens opinie te vragen, en een regeling te treffen, waarbij financi eels :-;hade uitgesloten is, vereenigt de Raad zich met het voorstel van B. en W. Wat het tweede verzoek betreft, stellen B. en W. voor, dit niet in te willigen. In een vorige vergadering is reeds besloten vergunning te geven om op Zondag te voetballen en wedstrijden te geven, mits de Zondagsrust niet verstoord wordt. De heer L. M. Minderhoud wijst er op, dat hij in de vorige vergadering zijn stem alleen kon geven tot het afstaan van een voetbalterrein, als er 's Zondags niet ge speeld wordt. Hij stelt alsnog voor het verzoek in te willigen. De heer K. Cij- souw zegt, dat hij zelf geregeld naar de Kerk gaat, doch wenscht een ieder vrij te laten, hoe hij zijn Zondag wil gebrui ken. Breedvoerig ontwikkelt de heer H. Cijsouw op principieels gronden zijn be zwaren, dat er op Zondag aan sport ge daan wordt. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aange nomen met 5 tegen 2 stemmen (de hee- ren L. Miüderhoud en H. Cijsouw). In verband met het voorstel tot belas- tingverhooging (verhooging opcenten op de gemeentefondsbfc-lasting tot 100) geeft de voorzitter een breedvoerige toelichting. Daar de werkloosheidslasten voor deze ge meente ondragelijk werden,, heeft spreker zich naar Den Haag begeven om aldaar op het Departement van Binnenlandsche Zaken besprekingen te houden, om te po gen voor Westkapelle op het gebied van steun een aparte regeling te verkrijgen. Dit is evenwel niet gelukt. Door de regee- ring is wel steun toegezegd als de gemeen te dit jaar nog de opcenten gemeente fondsbelasting op 100 bracht en bet vol gend jaar de opcenten personeel op hoog stens 200. De gemeente zou dan jaarlijks financieels steun in den vorm van een gift ineens krijgen. Ofschoon B. en W. huiverig waren om dezen haast ondragelijken last op de ge meente te legger, beschouwen zij het toch als den eenigen uitweg. De heer H. Cijsouw vraagt, of het niet beter zou zijn, nog geen besluit te nemen en te wachten op de vorming van het nieuwe Ministerie. Spreker is bang, dat men later wel eens vast kan loopen. De heer L. M. Minderhoud is ook wel huiverig om zijn stem aan het voorstel van B. en W. te geven. Niet alleen de groote boeren, maar ook de kleine land bouwers en de middenstand worden ge troffen. De heer Huibregtse houdt een uitvoe rige bespreking, waarbij spreker vooral wijst op de toekomstige hooge personeele belasting. Spreker zou gaarne zien, dat later de gemeente zeker twee klassen in de personeele belasting naar beneden ging. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (de heeren J. Lous en L. Min derhoud). Bij de bespreking betreffende aanslui ting bij Middelburg of Vlissingen voor eventueele gebruikmaking van een barak voor verpleging van lijders aan besmet telijke ziekten bleek, dat aansluiting bij Middelburg duurder uitkomt. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten niet in te gaan op een contract met Middelburg. Daarna wordt vastgesteld de opbrengst van de gemeentevroonen voor 1933 op f 2000 met zoo mogelijke reductie, indien door droogte of anderszins de vroonen schaarsch voedsel opleveren voor het vee Besloten wordt, dat eerst 8 Mei, in- plaats van 1 Mei het vee op het vrnoD geiaien zal mogen worden. Het loon van de koewachters wordt weer op f 10 en f 5 per week bepaald. Op voorstel van B. en W. wordt daarna besloten na de bestra ting van Paulus Wegeling dezen weg door de gemeente in ondernoud te nemen Arnemuiden. Vrijdagavond heeft op het visschersvaartuig Arn. 17, hetwelk juist binnen was, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 7-jarig zoontje van den schipper van het vaartuig, schipper Sie- reveld, hetwelk bij zijn vader aan boord was, had het ongeluk te dicht bij den motor te komen, met als gevolg, dat het knaapje vermoedelijk door het vliegwiel is gegrepen. De linkerarm van het knaapje was in ernstige mate verminkt, zoodat op me disch advies overbrenging naar het gast huis te Middelburg noodzakelijk was, waar denzelfden avond de arm is afgezet. De toestand is ernstig. Hedenavond zal wederom Arnes Ge noegen zich laten hooren, om 8 uur, in verband met den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Naar gewoonte zal een serenade gebracht worden bij1 den burge meester, daarna volgt nog een rondgang door de gemeente. 0.- en W.-Souburg. Zaterdag was het de laatste dag van de winkelweek alhier. De belangstelling van de zijde van het publiek was weer zeer groot. De vereeniging „Nemidso" kan op een geslaagde „week" terugzien, waartoe het weer veel heeft medegewerkt, en niet het minst de verschillende medewerkende vereenigingen. Naar men ons mededeelde is men van winkelierszij de over den omzet over hel algemeen zeer tevreden. Vrouwepolder. Vrijdagmiddag verga derde de Gemeenteraad onder voorzitter schap van den burgemeester. Tegenwoor dig waren alle leden. De voorzitter deelde mede, dat het bedrag der subsidie over het le kwartaal 1933 ingevolge het werk loosheidsbesluit 1917 is vastgesteld op f 50; dat de wijze van verharding en de regeling van den onderhoudsplicht van den Langeweg door Ged. Staten is goed gekeurd; dat de kosten van verpleging van een armlastige krankzinnige over het tweede kwartaal 1933 zijn vastgesteld op f 161,87; dat de zuivere opbrengst van het aandeel in de hoofdsom en van de opcenten der Grond- en Personeele be lasting voor het belastingjaar 1932'33 nader is geraamd op resp. f 32Q0, f 1400, f 1400 en f 1400. De mededeelingen van den voorzitter en de ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen beslo ten deel te nemen aan het aan den A. N. W. B. aan te bieden huldeblijk ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van dien Bond. De voorzitter deelde mede, dat van het Bestuur der Vereeniging Vreemde lingenverkeer een adres is ingekomen, houdende verzoek den veldwachter woon plaats te doen hebben in de gemeente Vrouwepolder, een en ander in verband met de toenemende drukte tengevolge van het Vreemdelingenverkeer in die afdeeling der gemeente daar meerder politietoezicht ten zeerste aanbeveling verdient, en dat hij, ofschoon deze aangelegenheid niet tot de compententie van den Raad be hoort, toch gaarne het oordeel van den Raad in dezen wenscht te vernemen. De heer A. Maas zeide van oordeel te zijn, dat het wenschelijk is dit adres te rug te verwijzen naar B. en W., opdat zij den Raad een voorstel zullen kunnen doen, terwijl dan de Raadsleden deze aangelegenheid nog eens wat nader zul len kunnen bezien. Nadat de heer Van Dis nog nader had uiteengezet, dat goed politietoezicht zeker het vreemdelingenverkeer ten goede zal komen, werd met algemeene stemmen be sloten deze aangelegenheid in handen te stellen van B. en W., opdat te dezer zake in een volgende vergadering een beslis sing zal kunnen worden genomen. De voorzitter deelde mede, dat van de Vereeniging Vreemdelingenverkeer een adres is ingekomen, houdende verzoek de gemeente te doen aansluiten aan het wa terleidingnet der gemeiente Middelburg, een en ander in verband met het feit, dat waterleiding voor een pension- en bad plaats onmisbaar is. Volgens een van den Directeur der gemeentebedrijven te Mid delburg ontvangen berekening zullen de aan die aansluiting verbonden kosten on geveer f 11000 bedragen, hetgeen neer komt op een jaarlijksche uitgaaf voor de gemeente, gedurende 30 jaar, van f 720 per jaar, welke kosten volgens een door hem gemaakte berekening, welke bereke ning door hem aan den Raad werd me degedeeld, bij verplichte aansluiting op de ingezetenen der afdeeling V;ouwepol- der zullen kunnen worden verhaald, ter wijl dan de prijs van het water zal komen op 9 cent per kub. M. De heer W. Maas zeide van oordeel t«? zijn, dat deze aangelegenheid met ge mengde gevoelens door de ingezetenen wordt begroet; er zijn er voor aanslui ting, dat ia waar, doch z. i. is het grootste deel der inwoners tegen aansluiting en waar 't wezen der afdeeling Vrou'-Apolder van badplaats nog in «en betreitów^ zeer gering stadium verkeert, komt het hem i z.i. geraden voor met het nemen van een besluit te dezer zake zeer voorzichtig te zijn. De voorzitter diende den heer Maas uitvoerig van toelichting op het door hem aangevoerde en wijst er op, flat het met het oog op de huidige zeer lage prijs der benoodigde materialen juist de gewensch- te tijd is om tot aansluiting over te gaan, terwijl er door hem ook op gewezen werd, dat, zoo er een jaar van erge droogte is en men gedurende langen tijd zonder drinkwater zit het wezen van pension en badplaats ernstig in het gedrang zal ko men en zal kunnen leiden tot het feit, dat de afdeeling Vrouwepolder als pension en badplaats heeft afgedaan. De heer Kesteloo zeide het hebben van een waterleiding geen overbodige luxe te vinden, doch allereerst komt bij hem d«* vraag naar voren hoe groot aet aantal voor- en tegenstanders van aai.sluiting is. Spreker verklaarde tegenstander te zijn van verplichte aansluiting; daardoor wor den z. i. ook menschen gedupeerd, hetgeen hij in elk geval zou wenschen te voorko men. De voorzitter zeide het niet met het door den heer Kesteloo naar voren ge brachte eens te zijn, waar de op te leggen verplichting te dezer zake z. i. goed draag baar is, moet het feit, of men al of niet voor aansluiting is z.i. hier geen door slag geven; men moet niet uit het oog verliezen, dat het hebben van een wa terleiding in de toekomst groot nut zal afwerpen. De heer A. Maas zou, alvorens een beslissing werd genomen, gaarne zien dat alsnog nader persoonlijk overleg zou worden gepleegd met al de voor aanslui ting in aanmerking komende belang hebbenden. De heer Arendse zeide van oordeel te zijn, dat het zeer zou zijn toe te juichen zoo Vrouwepolder op reëele wijze aan het waterleidingnet zou kunnen worden aan gesloten, zoodanige verbetering is z. i. zeer aan te bevelen en hij is dan ook van oordeel, dat men zich niet moet laten be ïnvloeden door aangevoerde bezwaren van behoudenden kant, wanneer er woningen zijn die voor f 5 per jaar kunnen worden aangesloten, kan men daartegen z. i. toch geen bezwaren hebben. De heer Kesteloo zeide, dat hij even tueele aansluiting uit hygiënisch oogpunt bezien zeer zou toejuichen. Dhr Dingemanse zeide nog zeer vreemd tegenover deze aangelegenheid te staan, hij zou het zeer op prijs stellen, dat te dezer zake door B. en W. een van des kundige hand verstrekte berekening zou worden overgelegd, eerst dan kan men z.i. een besluit nemen eerder niet. Spr. wil een afgerond plan overgelegd hebben, waaruit de aan de aansluiting verbonden kosten en het aantal aansluitingen duide lijk blijkt, hij is voorstander van de waterleiding, doch waar men staat voor 1 het nemen van 'nzeer belangrijk besluit, dient men z.i. toch te weten welke strek king het genomen besluit kan hebben. Inmiddels was de Directeur der Ge meentebedrijven te Middelburg ter ver gadering gekomen, teneinde nadere tech nische en commerciëele voorlichting te geven omtrent de aanhangige aangelegen heid. Na duidelijke uiteenzetting en be antwoording van de hem gestelde vra gen, dankte de Voorzitter den heer Roe- ters van Lennep, dat hij bereid is ge weest ter vergadering te komen en voor de gegeven inlichtingen. Na verdere breedvoerige bespreking werd met 5 tegen 2 stemmen besloten, alvorens een besluit te dezer zake te nemen, een juiste berekening te doen maken van alle aan de aansluiting ver bonden kosten. De Voorzitter deelde mede, dat door J. Duvekot, P. Polderman en W. de Vos, elk voor 1 kind, vergoeding van gemeente wege wordt gevraagd ingevolge artikel 13 der L.O.-wet 1920, de afstand bedraagt resp. 4366 M., 4168 M. en 4046 M. B. en W. stellen voor het aantal school dagen te stellen op 220, en een vergoe ding toe te kennen van 1 cent per K.M. voor het gebruik van een rijwiel en de vergoeding voor elk der adressanten te bepalen op f 18.per jaar en per kind, ingaande 1 April 1933. Dhr Langebeke stelde voor de vergoeding vast te stellen op f20 per jaar en per kind, welk voor stel door dhr Kesteloo werd gesteund, welk voorstel met 4 tegen 3 stemmen werd verworpen. Naar aanleiding van het adres van de Geitenfokvereeniging te Gapinge houden de verzoek om over 1933 een subsidie van gemeentewege te mogen ontvangen, werd m.a.st. besloten voor 1933 een subsidie te verleenen van f10. Na breedvoerige be spreking werd met 5 tegen 2 stemmen be sloten het adres van den Kring Walcheren tot verbetering van het Geitenras, houden de verzoek om te trachten te bewerken, dat een Provinciale verordening tot stand komt, waarbij het verboden wordt bokken ter dekking te hebben, die niet ingeschre ven staan in het stamboek, voor kennis geving aan te nemen. Daarna werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. m.a.st. besloten tot vaststelling van een verordening houden de regeling van de winkelsluiting in de maanden Juli en Augustus in de afdee ling Vrouwenpolder. M.a.st. werd besloten aan dhr W. de Vos overeenkomstig diens verzoek, eer vol ontslag te verleenen als lid van de plaatselijke Commissie van toezicht op het L.O. in de gemeente en werd m.a.st. als zoodanig benoemd de heer C. Lange- beeke Jr. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m.a.st. besloten aan aangelan den van den Schellaehschenweg over het jaar 1933 in de kosten van onderW van dien weg een subsidie te geven vJ f 48, onder voorwaarde, dat door tenminste 30 kub. M. grind zal wordj aangekocht. De Voorzitter deelde mede, dat van Aarnoutse een verzoek is ingekomen over 1933 in de kosten van onderhc' van den Slikweg (10) van gemeentel' een bijdrage te mogen ontvangen w"' cent per strekkenden Meter en aa: en W. voorstellen voor dat deel een sidie te geven van 4 ct. per M. Dhr Arendse kan niet met het voors- van B. en W. medegaan, hij zou een danige subsidie willen geven, dat bedf de weg goed in orde kan worden gebra waarom hij voorstelt een subsidie te gn, van 10 ct. per strekkenden Meter, 0,,> voorwaarde, dat ook betrokken aar,;/ landen een gelijke bijdrage beschikt^, stellen, dan kan bedoelde weg z.i. in orde worden gebracht. Dhr Kesteloo verklaarde het met door den heer Arendse naar voren brachte eens te zijn, en derhalve d:' voorstel te steunen. Het voorstel-Arenj/ in stemming gebracht zijnde, had resultaat, dat de stemmen staakten; Dingemanse onthield zich, waar hetV een zaak betreft, die zijn schoon: aanging. Daarna werd het door B. en W. vi het jaar 1933 opgemaakte kohier van», baatbelasting Nol, onveranderd vast; steld tot een bedrag van f 150 en bepaald, dat bedoelde belasting in 6; gelijke termijnen vóór 1 Januari 193; vorderbaar is. Overeenkomstig het voorstel van B W. werd m.a.st. besloten tot vaststelt» van een besluit tot wijziging in de grooting voor 1932 gewone dienst en de begrooting voor 1933 kapitaaldiei Vervolgens werd m.a.st. besloten straatwerk van den Langeweg op te 05 gen aan H. Geldof te Serooskerke Bij de rondvraag stelde dhr Langebes voor aan de Stierenvereeniging te Gapii voor de in Mei te houden keuring premie beschikbaar te stellen van Na bespreking van het voorstel-Laa beeke, werd met 5 tegen 2 stemmen sloten voor het jaar 1933 een premie!» schikbaar te stellen van f10. Door dhr Kesteloo werd gevraagd B. en W. al een bestemming hebben;/ geven aan de leegstaande O.L. schooi Vrouwenpolder en wat zij vooraercd zijn met dat gebouw en de woning u] het voormalige schoolhoofd te doen. I Voorzitter deelde dhr Kesteloo mede, c;] deze zaken de volle aandacht van B. ent hebben en zij den Raad te dezer zas| nadere voorstellen hopen te doen. Nadat dhr Van Dis de werkverschafliij| ter sprake had gebracht, waaromtrd hem door den Voorzitter nadere inlicht::) gen werden verstrekt, werd de ring met dankzegging door den V»| zitter gesloten. Kruinigen. Zaterdagmiddag is hier:' Willem de Zwijger-herdenking gehoudcl Van 12 uur klokgelui. Om 2 uur w: den de kinderen der lagere scholen oniifl de vroolijke tonen van E. M. M. haal-d naar de Markt, waar eenige t»| passelijke en volksliederen werden gezc: gen voor B. en W. en commissieleden ui hunne dames en de vele aanwezigen. Elk kind kreeg als versnapering een sinaasappel; de platen en borden ren voordien uitgereikt, terwijl de teil ren der bewaarschool een speciale fe J ta-plak ontvingen. Met muziek trok de voetbalvereen,! gymnastiekvereen. naar de weide van heer Jacob Sinke, waar een wedstrijd f' speeld werd door Kruiningen Vitesse en Hansweertsche Boys I. Ruststand! 1, en eindigend met een 6—2-overcJ ning voor Vitessq. Gedurende dezen wedstrijd gaf 1 nastiek-vereen. voor de vele aanwen;!] op de weide eenige mooie nummers, Ifi rek en vrije- en orde-oefeningen doorü| mes en heeren-leden. Om half zes werd in de Ned. Kerk een herdenkingsdienst Voor een gevulde kerk trad eerst op van Selms, Hterv. predikant te weert, die Prins Willem herdacht uit KJ staatkundig oogpunt, waarna de Zangvereen. een drietal deren uit Valerius Gedenkcklank <M koraal „Dankt, dankt nu allen God a gehoore bracht, waarna Ds J. Geref. predikant alhier, Prins herdacht uit godsdienstig oogpunt. Met het gezamenlijk zingen van 2 c.- pletten van het oude Wilhelmus wi" deze plechtigheid besloten. Om 7.30 uur zong de neutrale ö-j vereen. „Crescendo", directeur L een zevental toepasselijke liederen.lf 10 uur gi>.f E. M. M. een concert, wijl in de pauze daarvan de Chr. z8-5 vereen. Crescendo, directeur J. J- coys, eveneens zong. Tot slot gaf de gymnastiekvereen. Botha een zestal mooie groepen gaalsche verlichting. Er was, dank zij het mooie W0er> volk op de been, ook van elders. Zaterdag werd ter de feestelijkheden een huisvlijt'^: stelling gehouden in het Zondags5 gebouw. Waar dit de eerste maar waren zij, die het initiatief daan'0® men, niet groot in hunne verwacn» De uitkomst bleek een waar Van alle zijden, ook buiten de ga- kwamen keurige inzendingen, om luistering, zoodat een 125 stuks handwerken en 250 stuks g, van heeren het groote gebouw kunstzaal hadden herschapen. J De etaleering en regeling was,»., de kort» voorbereiding, uitstekend- - «meester de Mul oper lijke toespraak de tent na tot des avends toe roekers *eer groot r- alle inzendingen te had een moeilijke ti werken waren dit: Waverijn, de Houdt zagen de heeren P - Clercq en voor de heeren J. v I coys. Uitslag i zilv. med. aangeboden meester aan mevr. T'~ le prijs mej. M.^ I veren taartschep, 2e ningen, tinnen vaas; 8 Ad., Kruiningen, 1 I lius, Kruiningen mej. Strijdonk, I te; Troostprijs Bet je gte inzendster), kleedje Zaagwerk volwassen 'I gustijn, Hansweert 3 pr. H. v. Houte, t pr. J. Mieras, K 4e pr. J. Schrier, I potlood; 5e pr. H eerdoos. t Zaagwerk schooljong Kruiningen, schooletui. Houtsnijwerk: A. R» gen, passerdoos. Teekenwerk: le pr. Oostdijk, teekensteunen IJzerloo, Kruiningen, pr. M. v. Iwaarden, boek; 4e pr. Kouwer, lood. Teekenwerk schooljoi rel, Kruiningen, sche Kunstschilderwerk: zilveren medaille. Nijverheidsschilderwi Krabbendijke, schrijfca Aan alle inzenders te: een zilveren legmedail het comité. De voornaamste voor tering zijn: miniatuur- kum te Hansweert; soorten cactussen van en Wondergem, een kc postzegels, waaronder 1 compleet van G. Duir teekenwerk van IJzi Francoys, enz. enz. De verloting der 7 1 huisvlijt meer ingang No's 536, 246, 96, 462 welke alsnog bij van worden afgehaald. Gedurende de tentoo firma Oele voor radii heer Vermeulen, ambac ningen, zal door het Cc van Kruiningen worde: zijn royale blijken van Moge de wensch, bi den burgemeester uitgi tentoonstelling door me gevolgd, bewaarheid huisvlijt meer ingang een prachtig middel scheppen, de kunstzin de ledige uren aanger besteden was, ve: taak de en Wi teekei IJzerlc dameshand •oden Kos Jan pr 3 vulpe zilver Hansv Vf arr Waart Kruinin* Wa; Maat s K ter Voetba Waarde. Alhier spi gelijk opgaande wedst: eeniging Krabbendijkie. 4—4. Rilland. Voor een ta de Zaterdag Rilland Boys uit Goes. Het laa spannend verloop met winnen. Kapelle. Zaterdagmi pelle III tegen Goesche Einde 41 voor Goescb Kapelle I speeld tegen Zeeuwsche Boys 0. Einde 70 voor I Ierseke. Zwart-Wi Zaterdagmiddag tegen van Kapelle. Uitslag 4 van Zwart-Wit. Ook speelde Ierseksche Boys II. voordeel van Ajax II, Kats. Zaterdagavon Kats II een medaillewi senkerke II. Ruststand eindstand 60 voor K Bruinisse. Zaterdag: het voetbalterrein va „Volharding" officieel burgemeester, dhr S. toespraak nam de „Volharding I" en E gen een aanvang. De burgemeester ua een spannenden wonnen door waarna deze daille overhandigd Van Vessem, welke voor de winnende gesteld. Het geheel werd muziekvereeniging Bruinisse. -Wil nog Ui I i tra v „Vol har 1 vereenigic wei voc part op „Ni Ned. Herv Beroepen te Dintelc te Ameide. Te Oppenh man te Musselkanaal 0verts te Gameren. Bedankt voor Spra Bleiswijk. Voor Lettel] d' Eykman te Zoeterw

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2