a 98 RINE DE ZEEUW tweede blad. ONDER VALSCHE VERDENKING MERiURIUS HAVERMOUT leekbank li!A'gsrin« HET ADRES A. WILKING Rechtzaken /C LTIE: SL'JIJS Co. Wat er deze week voorviel I Wij mogen verder vvel herinneren ann de grootsche huldiging van den Vader des Vaderlands, Prins Willem van Oran je, die op Paasch-Maandag te Delft plaats had. Het was een nationale daad van pië teit en innige dankbaarneid jegens den Oranjevorst, die goed en bloed over had voor de zaak des vaderlands. Ook in tal van andere plaatsen is in vergaderingen de groote betee^enis van Willem üen Zwijger uiteengezet en is de opwekking tot het Nederlandsche volk uitgegaan, ons in deze tijden van verwarring en crisis dicht om den troon van Oranje te scharen en Gods zegen af te smeeken over onze Koningin, die over ons regeert bij de gra tie Gods. Brieven uit Middelburg. CENT PER PONDSPAK Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. er, Z 15 |ding) (ARTDIENST ding) iding). 2 Juni. Istituut voor de van 6 ons» en in alle kleuren. Schoonmaakartikel®"- STER" VAN ZATERDAG 22 APRIL 1933, Nr 172. He Tweede Kamer, wier leden het ge- heele land van Doliart tot Schelde door kerven om de kiezers voor te licnten of te misleiden, moest deze week toen nog eens bij elkaar komen. Het bleek, dat üe tg. landbouwmachtigingswet, die de Ka^ nier in haar tegenwoordige samenstelling liever niet meer behandelen wilde, toch voor enkele producten nog noodig was. Deze wet zal dan nu voor rundvee, stroo- karton en bloembollen tijdelijk van toe passing worden verklaard. De nieuwe Kamer en de nieuwe regeering zullen haar dan straks desgewenscht kunnen uitbreiden tot andere producten. Crises en verwarring, ja, daarvan sprak ook de^e week, evenals zoovele van haar voorgangsters, weer. De Indische landsmiddelen daalden en dalen nog onrustbarend. BAmerika heeft, terwijl Mac Donald en Herriot onderweg zijn, om toch ook over financieele aangelegenheden te spreken, den gouden standaard losgelaten en den president ingrijpende bevoegdheden op financieel gebied toe0ekend, een besluit, dat in beurskrmgen een storm heeft ont ketend. Gelukkig wordt ons van bevoegde zijde verzekerd, dat onze gulden geen ge vaar oplevert. 'ïji'Engeland is op handelsgebied aan het bakkeleien met Rusland, waar enkele En- gelsche ingenieurs wegens spionnage zijn veroordeeld en enkele anderen uit het land zijn gezet. Men schreeuwt in Enge land hierover wel moord en brand, maar al te krasse maatregelen zal men toch ook niet kunnen uitvaardigen of volhouden, want men ziet in Engeland wel graag het Russische geld in ruil voor Britsche arti kelen binnenkomen. In het verre Oosten is Japan nog steeds bezig om in China verder door te drin gen. Het schijnt nu op Peking af te gaan. Te Rome zijn de conferenties van de Duitsche en Oostenrijksche staatslieden met Mussolini en den Paus beëindigd. Groote belangstelling is er voor de vraag, wat daar besproken is. Reeds loopen er fantast-'sche geruchten over een perso- neele Unie tusschen Oostenrijk en Hon garije, waar dan de Habsburgers weer zouden terugkeeren. Het is zeker niet onmogelijk, dat we staan aan den vooravond van belangrijke gebeurtenissen in Centraal-Europa. s- CLVIL ./'mice, Nog eenige dagen en de verkiezing breekt aan. Al dien tijd steunen wij door goed gerucht en door kwaad gerucht onze a.r. partij en met haar onzen lijstaanvoer der dr Colijn. Door goed gerucht. Of is het geen groo te aanbeveling, wanneer de Nationale Unie geen politieke partij, doch een vaderlandslievende beweging, in haar nummer van 18 Maart 1.1. het advies geeft: „Stemt C o 1 ij n" en in haar or gaan veertien dagen later, nadere reken schap van dit stembus-advies gevende, in het hoofdartikel „Een panache (veder- bos) war Colijn", overweegt hoe haar - FEUILLETON 32). Vrij naar het Engelsch. AHij leunde op de breede vensterbank van een geopend Gothisch raam, ging op zijn teenen staan om een zoo volledig mogelijk overzicht van het kerkhof te krijgen en stak het hoofd naar buiten. Ketch schuifelde verder; de sleutels, die mj losjes in de hand had,rinkelden tegen elkaar. ..Blijf je daar vannacht?" riep hij na een paar passen te hebben gedaan en zich half omwendend. Op dit oogenblik gebeurde er iets ver wonderlijks. Da sleutels werden Ketch 1 geslagen en vielen, of zoo scheen het althans, met veel lawaai op de steenen. Zijn woede keerde zich onmid dellijk tot Jenkins. datr°m uilskuiken' daarom deed je „Zei u wat?" vroeg Jenkins, zijn hoofd doel, „het verkrijgen van een zooveel m o g e 1 ij k nationale, een zooveel m o g e 1 ij k Koninklijke (d.i. van het parlement onafhankelijke) Regeering het best kon worden bevorderd?" Noodig hiervoor „is tweeërlei: een program en een man. Aan een nationaal program", schrijft de Nationale Unie, „heeft men niets, wanneer men geen man heeft, die in staat is het te verwerkelijken. Aan den sterken man heeft men ook niets,, wanneer hij geen program heeft, dat in zijn algemeene trekken den steun heeft der Natie." En nu doet het orgaan der Nat. Unie volgen: „Het meest bevorderlijk voor het doel der Nationale Unie scheen dus, het op den voorgrond brengen van den Staats man, die, op dit oogenblik, het meest na- nionale program aan de kiezers voorstelt, en die tevens het meest geschikt moet worden geacht, om dit program te ver werkelijken, in geval het de Kroon mocht behagen, hem met de formatie te belas ten." Een steun als dezen voor onzen Colijn mogen wij gerustelijk aanvaarden ook als een tegenwicht tegen het gewroet en ge- knaag van po'itieke tegenstanders, die, de superioriteit van onzen leider in hun hart moetende erkennen, zich niet zoo ver kunnen opwerken, dat zij zijn ver dienste kunnen en moeten waardeeren. Het is niet alleen onze oude politieke vijand, het doctrinair oud-liberalisme, be lichaamd in den Vrijheidsbond, die zich al zijn groote mannen: Thorbecke en zijn epigonen zag ontvallen en een groot man, uit de eertijds zoo verachte mannen van de nachtschuit niet als zoodanig kan er kennen, die een kwaad gerucht over Co lijn tracht te verbreiden; doch het zijn ook de staatkundig-gereformeerden en in één adem genoemd met hen de com munisten, die zij, hoewel ook voor hen een groot gevaar opleverend, nooit of zoo goed als nooit bestrijden. De bestrijding door de communisten staat op een laag peil. Hun haat tegen een zóó te duchten tegenstander als Co lijn brengt mee, dat zij hem trachten te verguizen en, indien mogelijk, af te ma ken. Doch staat het kwaad gerucht, dat menschen als de volgelingen van Di Ker sten en Zandt, omtrent onzen leider ver spreiden, hoewel zij zich Christenen noe men, zooveel hooger als dat van de vol- geTngen van den Russischen Antichrist? Wat zij tegen Colijn inbrengen is vaak zóó minderwaardig, dat wij, zoo wij o"s- zelven wilden resnecteeren, er eigenlijk geen notitie van moesten nemen. Doch, omdat er gewoonlijk bij sommigen wat. van blijft hangen, wijzen wij hier nog eens op wat het S. G. Kamerlid, Ir van Dis, op den 13den April te Middelburg bestond te beweren. Gedekt door de voor af gedane mededeeling „Geen d e b a t", durfde deze heer een en ander ten beste geven, waarachter wij een groot vraag- teeken moeten plaatsen. Zoodra hij zijn rede beëindigd had, gaf de beer van Dis en niet de voorzitter, burgemeester Kodde van Zoutelande Psalm 68 1 op om aan te heffen, vreezende dat de een of ander van het enkele oogenblik eener pauze gebruik zou maken om een of andere vraag te stellen of de waarheid van een of andere mededeeling in twijfel te trekken. En zoo geschiedde het, dat de aanwezigen, na eerst een klein anderhalf uur in Van Dissiaanschen stijl tot den krijg te zijn aaneevuurd, met name tegen de antirevolutionairen, zonder een oosren- H'k tot adem te zijn gekomen, onmiddel lijk tot het Oud-Testamentische krijgslied overrincen. Hierin volgden zij het voor beeld der Hugenoten, met dit onderscheid echter, dat deze laatsten met de'en oor- logsnsalm op de lippen hun Roomsche Ingezonden Mededeeling. Ketch snapte er nu niets meer van. Hij had gemeend, dat Jenkins zacht achter hem was gekomen en hem de sleutels uit de hand had geslagen, maar het scheen, dat Jenkins zich, toen het gebeurde, nog niet van zijn plaats had bewogen. Maar, als zooveel warse geesten, wenschte hij bij zijn eerste bewering te blijven. „Schaam je je niet om een oud man zoo'n poets te pakken?" „Ik heb niemand een poets gebakken", antwoordde Jenkins. „Ik dacht, dat ik een glimwormpje zag en ben blijven staan om nog eens te kijken, maar het was ver dwenen. D'aar bak ik toch niemand een poets mee!" „Ba!" riep de portier in zijn woede. „Je hebt me de sleutels uit de hand ge rukt en ze op den grond gegooid! Raap ze weer op!" „Wel, zoo iets heb ik nog nooit ge hoord!" zei Jenkins. „Ik was op meters en meters afstand van u. Als u dc- sleu tels heeft laten vallen, is dat toch zeker niet mijn schuld". Maar daar hij een vredelievend man was, bukte hij zich en raapte ze op. De portier mopperde. Steeds meer raak te hij er van overtuigd, dat hij zelf de sleutels moest hsbben laten vallen, of- vervolgers attakeerden en de Staatk. Ge reformeerden met dit lied den aanval op hun Gereformeerde medebroeders be ëindigden. En wat een aanval! Het was één aaneenrijging van beschul digingen tegen onze antirev. partij, in vlug tempo achter elkaar afgedraaid. Niet-con- troleerbare aantijgingen, zooals een uit- Kampen, waarvan ons, na informatie bij de beste bron, bleek, dat.waarheid en leugen hier zóó listig dooreengemengd waren, dat de heer Van Dis een totaal onwaar licht op de zaak wierp. We wil len de S. G. P., wier woordvoerders een zoo principieele houding trachten aan te nemen en met zulk een verachting op de A. R. partij neerzien, op het stuk der beginselen eens één vraag stellen en wel deze: Een van de voornaamste grieven tegen de A. R. Partij is, dat wij onze principi eele bezwaren tegen het Vrouwenkiesrecht verzaakten, terwijl de Staatk. Gerefor meerden aan die bezwaren vasthielden. Wat blijkt nu in de practijk? Dat het aantal S. G. vrouwen, die niet stemmen, uiterst gering is. Dat deze vrouwen door haar leiders worden aangevuurd om te gaan stemmen, vooral wanneer het een verkiezing voor de Tweede Kamer geldt, waarvan Ds Kersten de lijstaanvoerder is. Dat in plaats dat wat men van zóó principieele menschen zou verwachten de vrouwen worden weerhouden aan de stemming deel te nemen, er geen woord in die richting wordt vernomen en Ds Kersten zelfs schrijft („Gebroken Bakken" pag. 15): „Zal de S. G. P. den verkregen invloed op het staatsbestuur behouden, dan is een vermeerdering van on geveer 30.000 stemmen noodig". Die vermeerdering zal voornamelijk van de vrouwen moeten komen. Immers de mannen zijn reeds in het vuur ge bracht. In allen gevalle zal zou mogelijk geen enkele vrouw mogen thuisblij ven. Dit is de houding van den farizeeër, de houd'ng van hem, die de mug uitzijgt en de kemel doorzwelgt; die zelf doet, wat hij een ander verwijt. Vriendschappelijk groetend, t. t. METELLUS. 39 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F.- of Philips- radiotoestel. Hoofdagent: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. De verkoop der Emma-bloempjes heeft alhier opgebracht f 415, te Wilhel- minadorp f 12 en te Kattendijke f 10,10. De collecte voor het crisiscomité bracht deze week f 60,35 op. Koudekerks. Loop der bevolking van 1 tot en met 15 April 1933. Ingekomen: A. Geschiere, E 123, uit Bergen op Zoom; Mej. G. Meines, E 173, uit Wijmbritseradeel; Mej. M. C. de Ko ning, D 72, uit Oostburg; L. A. Tange, D 210, met gezin uit Ritthem. Vertrokken: C. Meerse met gezin, van A 159, naar Bodegraven. Mej. W. den En gelsman, van E 191, naar Vlissingen; J. H. M. van Roijen,' van E 141, naar Vlis singen; C. Broerse en gezin, van E 206 naar Goes; D. E. C. Heilbron, van A 214, naar Amsterdam. Wemeldinge. Donderdagavond trad al hier in het lokaal der Chr. Jong. Vereen, voor de A. R. Kiesvereeniging op de heer van Dijk, Oud-minister van Oorlog. De belangstelling was zeer groot. De zaal was geheel gevuld. In een met stille aandacht gevolgde rede, schetste spreker de kenmerken van onzen tijd, die in elk opzicht te herleiden zijn tot een gezags aantast mg, hetzij vein God zelf of van de van Hem verordende machten of levenswetten. De A. R. partij geeft zich voldoende re kenschap van de bezwaren en nooden, die ons volk bedreigen en met Gods hulp hoopt zij de regeering te steunen, om de moeilijkheden het hoofd te bieden. Door een zevental personen werden vragen gesteld van onderscheiden aard, die breedvoerig werden beantwoord. Zeer naar het genoegen der vergade ring was de verklaring van den heer van schoon hij, toen het gebeurde toch wer- kelijk meende, dat ze hem op een geheim zinnige manier ontrukt werden. Hij greep ze nu stevig vast en hinkte naar het Wes telijk hek, Jenkins steeds beschuldigend. Maar toen ze daar waren gekomen, kreeg Ketch eerst recht reden om zich te verbazen. Want in plaats dal het hek wijd open stond, zooals toen ze er door binnentraden, was het stevig en wel ge sloten. „Wie ter wereld heeft dat gedaan?" riep hij uit. „Wat?" vroeg Jenkins. „Wat?" klonk de geprikkelde echo. „Ben je dan niet heelemaal wijs, Joe Jenkins? Zie je dan niet, dat het bek gesloten is!" „Doe het dan open", merkte Jenkins nuchter op. Ketch deed het tenminste hij stak een van de sleutels in het slot Hei kwam blijkbaar geen oogenblik in hem op zich af te vragen, hoe het hek gesloten kwam, terwijl toch de sleutel in zijn bezit was. Maar hoe hi.' draaide en probeerde, nu eens met den oenen sleutel, dan weer met den anderen, het slot gaf niet mee. Ein delijk bekeek hij de sleutels eens critisch en toen begon de waarheid tot hem door Dijk, dat hij persoonlijk meende, dat in zake het Nederiandsch-Belgisch verdrag, met het kanaal Wemeldinve-Hansweert kon worden volstaan, zoo noodig door dit te verbreeden. De voorzitter, de heer J. Dominicus, dankte den spreker en degenen, die aan de bespreking hadden deelgenomen en verzocht de vergadering weer even trouw op te komen op Dinsdag 25 April, des avonds acht uur, om de radiorede van Dr Colijn en het opwekkend woord van Ds Fransen, Chr. Geref. predikant te Bie- zelinge, te beluisteren in hetzelfde lokaal Axel. Gisternacht zijn alhier enkele houten noodwoningen afgebrand, die ge lukkig onbewoond waren. Doordat ze op behoorlijken afstand van de andere wo ningen stonden, breidde de brand zich niet verder uit. De oorzaak is onbekend. Een huisbaas, die zijn boekjete buitengaat. Men schrijft uit Ridderkerk aan de „Rott.": De verkiezingsplaat van „De Rotter dammer" met de rustige Colijnkop werkt bij sommigen als de bekende roode lap bij de bekende stier. Eenige platen zijn reeds vernield. Een bewoner te Rijsoord ontving Zondagmorgen de mededeeling van zijn huisheer, dat hij uit zijn woning gezet zal worden tenzij de Colijnkop ver wijderd wordt. Geen sprake van natuur lijk. Verduistering. Te Maastricht is aangehouden de controleur van de steunregeling O., aldaar, verdacht van verduistering van gelden, die hij had moeten uitbetalen voor de steunregeling en die hij ten eigen bate zou hebben aan gewend. Vrouw verbrand. Gistermor gen is op onverklaarbare wijze mevrouw E., die in de keuken van haar woonhuis te Utrecht eenige bezigheden verrichte, in brand geraakt. De dienstbode, die op het hulpgeroep toesnelde, vond de keu ken in vlam staan. Op het alarm kwam een bakker te hulp, die het vuur wist te blusschen. Tot zijn ontsteltenis vond hij mevrouw E. zoo goed als verkoold op den grond liggen. De geneeskundige hulp kon dan ook slechts den dood constatee- ren. N a c h t v o r t s c h a d o in het W e s 11 a n d. In het Westland heeft de scherpe nachtvorst van de laatste nach ten veel schade aangebracht aan het jonge aardappelgewas. Vooral in de om geving van 's Gravenhage en Hoek van Holland is de schade groot. Men vreest intusschen ook voor den bloesem der vruchtboomen, welke door de vorst en den scherpen wind geleden heeft. De 50.000ste in Leeuwarden. Te Leeuwarden is Woensdagmiddag de 50.000ste ingezetene geboren. Het was een meisje, dat Jacoba Lena werd ge doopt en een kwartier tevoren door een tweeling zusje was voorafgegaan. Avonturen van een brief. Een brief, die 19 jaar geleden te Cettinje, de hoofdstad van het toenmalige Monte negro, op de post was gedaan en gericht was aan iemand in den Amerikaanschen staat Colorado is dezer dagen aan den afzender teruggezonden. De brief had den geadresseerde nooit bereikt en was verschillende malen den Oceaan op en neer geweest. De Montene- grijnsche nostzecrels waren inmiddels ech ter waardeloos geworden en de afzender moest opnieuw porto betalen. Zwendel met cigaret te n b o n s. In bewaring is gesteld de 33- Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST te dringen. Het waren valsche. Jenkins en bij waren ingesloten! Het zweet brak hem aan alle kanten uit. „Het moeten de goede sleutels zijn", beweerde Jenkins. „Maar ze zijn 'bet niet!" schreeuwde Ketch. „Denk je, dat ik mijn eigen sleu tels net ken, als ik ze goed bekijk?" „Maar het waren toch uw sleutels, die gevallen zijn en die ik heb opgeraapt", ar gumenteerde de klerk, er van overtuigd, dat het geen andere konden zijn. „Er hui zen toch geen spoken in de kruisgangen, die ze verwisseld kunnen hebben?" „Voel dan!" brulde Ketch in wanhoop. „Dit is een stel roestige, oude lorren. Jij hebt ze verwisseld, jij!" snikte hij haast, dankbaar voor die oplossing. „Jij hebt het gedaan om me een schandelijke poets te bakken en ik zal je morgen voor den deken dagen. Ik zal je door elkaar ram melen, tot je tanden er van klapperen". En Jenkins vastgrijpend, begon hij hem met zijn zwakke kracht te schudden. Deze bevrijdde zich echter spoedig en slaagde er tenslotte zelfs in den man van zijn ver gissing te overtuigen. „Dacht u dan soms dat ik er niet naar verlangde naar huis te gaan, naar mijn vrouw en mijn middag eten? Heb ik u dan niet gezegd, dat ze jarige D. J. «sa magsadfcr.'sh's! hl} i# Vittoria Egyptian Cigarette Company, dia zich schuldig heelt gemaakt aan zwendel in cigarcttenbc-ns. Zooals men weet, zijn bij de verschil lende merken cigaretten van de „Vitto ria" bons ingepakt die recht geven op ca- deaux. De ingewisselde bona worden door accountants gecontroleerd, vervol gens in pakken van 60.000 ea 80.009 bij elkaar gepakt ea daarna vernietigd. S. nu heeft in het afgeloopsn halv® jaar herhaaldelijk de bons, nadat ze (ge controleerd waren, uit de pakken gehaald en daar papier voor in da plaats ge daan. De bons heeft hij bij sigarenwinke liers ingewisseld. In totaal is met dezen zwendel een bedrag van ongeveer f 1200.— gemoeid. Tenslotte is het bedrog ontdekt en S. ge arresteerd. Hij heeft een volledige beken tenis afgelegd. Ondergrondsch vuur. Bij den veenbrand van groote afmetingen, die zooals wij reeds meldden, op het grens gebied van de Brabantsche en Limburg- sche Peel in de streek van Deurne en Venray woedde, heeft zich opnieuw het beruoht verschijnsel van het onder- grondsche vuur voorgedaan. Nadat namelijk de uitgebreide veen brand in eerste instantie was overmees terd, bleek des nachts het vuur onder de zoogenaamde vuurdijken te zijn doorge kropen. Zoo ontstond aan den anderen kant der vuurdijken een nieuwe vlam menzee, die ook de bosschen aantastte. Het verschijnsel is hieruit te verklaren, dat een veenbrand op onzichtbare wijze kan voortwoeden. Dan zijn namelijk de onderliggende veenlagen aangetast en vreet het vuur in den schoot der aarde verder, om elders weer de bovenlaag in gloed te zetten. Zoo geschiedde ook Dins dag 1.1., toen de Fee'brand, dien men ge doofd waande, opnieuw met greoto fel heid uitbrak en krachtige blusschings- maatregelen vorderde. De aanslag op den heer Baars. Men schrijft uit Hardinxveld aan de N. R. Crt.: Donderdagmiddag ontmoetten wij bij de familie Verhagen, waar de heer Baars vaak verblijf houdt, den fascistischen lijstaanvoerder, op wien Dinsdagavond tusschen Rotterdam en Dordrecht een aanslag is gepleegd. Hij had een uurtjo te voren voor het eerst het bed verlaten. De heer Baars was Dinsdagavond op weg naar Breda, toen tusschen Rotter dam en Dordt een steen door het open portier werd gegooid. De steen trof hem boven het linkeroog. Toen de heer Baars stopte was er van de steenengooiers niets meer te zien. Hij zette de reis voort, doch voelde zich niet goed. Daarom durf de hij de reis naar Breda niet aan, maar reed hij langzaam naar zijn vrienden in Hardinxveld. Hier ging hij dadelijk naar bed en de vergadering te Breda werd telefonisch op de hoogte gebracht, De geneesheer constateerde een lichte hersenschudding. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van Woensdag 12 April '33 De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel op een kruispunt niet voorrang laten aan verkeer van rechts: P. J. H. v. d V. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h. Idem met een motorrijtuig en bovendien niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren rij- en riummerbe- wijs vertoonen: C. C. te Breskens f10 b. s 10 d. h., f 3 b s. 3 d. h. en f2 b. s. 2 d. h. Met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den lyeg houden, een rijwielpad berijden en niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtena ren het rijtuig doen stilhouden: P. S. te Baarland f 5 b. s. 5 d. h., f 10 b. s. 10 d. h. f 15 b. s. 15 d. h. Met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg berijden: T. V. te Vlissingen, vrijspraak. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: W. L. te Vlissingen f2 b. s. 1 w. t. s. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het rijtuig is voorzien van ten minste twee remmen: W. H. J. v. d. H. te Goes flO b. s. 10 d. h. het me hoogst kwalijk zal nemen, dat ik haar heb laten wachten?" wierp hij zwak jes tegen. „Denkt u misschien, dat ik het prettig vind in die akelige kruisgangen opgesloten te zitten. Geef mij de sleutels eens, dat ik nog eens kan probeeren". Ketch was te zeer van streek om veel tegenwerpingen te maken. Hij overhan digde Jenkins de sleutels en Jenkins pro beerde ze: maar hij slaagde er evenmin in het hek te sluiten. Ten einde raad beslo ten ze terug te keeren naar de plaats, waar de sleutels gevallen waren, daar Jenkins de heel flauwe hoop had uitge sproken, dat de goede daar misschien nog lagen en dat dit roestige paar er op de een of andere onnaspeurlijke wijze was terechtgekomen. Ze begonnen te zoeken, steeds erover twistend, Ketch driftig, Jenkins zoo zachtmoedig mogelijk, waar nu eigenlijk de juiste plaats was. Met handen en voe ten tastten zij om zich heen, daar hun oogen in het duister van weinig nut meer waren; alles vergeefs en Ketch gaf op luidruchtige wijze van zijn gevoelens blijk, toen hij besefte, dat ze in de kruis gangen opgesloten waren, zonder hoop op verlossing in den duisteren, stillen nacht. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5