Dr. H. Kerknieuws. Onderwijs. is nummer één op de candidatenlijst der Anti revolutionaire partij in Zeeland. Laatste Berichten. Teleqrammen. Finantiëele Berichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand Marktberichten. Gemengd Nieuws. heer M. Liert, bracht da secretarie het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereeniging op 31 December 419 loden telde verdeeld over 135 gezinnen, wat een vooruitgang beteekende over 1932 van 149 leden of ruim 50 pet. In 4 gevallen werd de reglementaire uitkeering ver strekt. Tot lid der Controle-commissie werd gekozen in de plaats van den heer C van Weele, die aan de beurt van af treding was, de heer C. van Gorsel, ter wijl Ds J- Hetebrij aftrad als bestuurslid In diens plaats werd gekozen de heer C. van Weele. Na bespreking der agenda voor de al- eemeene vergadering te Goes, werden nog eenige huishoudelijke zaken ter sprake gebracht. De voorzitter wekte de aanwe zige leden op nog meer propaganda te voeren, opdat nog meerderen in de ge meente zich bij deze nuttige vereeniging zouden aansluiten. Grijpskerke. Uitgaande van het in deze gemeente bestaande Oranje-comité, zal op 24 April a.s. ook alhier een herdenkings samenkomst worden gehouden. In deze samenkomst zullen beide predikanten, Ds van der Waal en Ds Pestman spreken, terwijl de zangvereeniging verschillende liederen ten gehoore zal brengen. Verder orgelbespeling door de organis ten der beide kerken. Des middags zullen de schoolkinderen op kosten van het gemeentebestuur wor den getracteerd. Aan de ingezetenen wordt verzocht dien dag te vlaggen. Calijnsplaat. Gistermiddag is alhier een Comité gevormd, teneinde de 400ste ge boortedag van Prins Willem van Oranje te herdenken. Besloten werd een openbare samen komst te beleggen op 12 Mei a.s. in de Ned. Herv. Kerk. Twee sprekers zullen optreden, wier namen nader zullen wor den genoemd, jerwijl medewerking zal worden verleend door de Chr. Zangver eeniging „Hosanna". Het comité bestaat uit de volgende per sonen: burgemeester J. W. A. Stute, voor zitter; Ds M. Bons, secretaris; de lieer P. Dourleijn, penningmeester. Verder de hee- ren Dr L. P. Maas, I. P. van Breda, H. M. Haringman, J. van Dis, M. J. Con tant, J. Slotema, Anlh. Verburg, P. Gou- looze en W. Potappel. Terneuzen. Woensdagavond trad in de Nederl. Herv. Kerk te Terneuzen voor het Comité voor Chr. Winterlezingen op ds J. D. Domela Nieuwenhuijs van Nije- gaard, Ned. Herv. pred. te Beetsterzwaag, met een rede over Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands. In een openingswoord heeft de voorzit ter van het Comité, dhr J. C. Jansen in het kort geschetst met welk doel en tot welke herdenking men op dezen dag bij een kwam. Na het zingen van twee cou pletten kreeg Ds Domela Nieuwenhuijs het woord. In een van warme geestdrift en sterke trouw getuigende, gloedvolle rede bepaalde deze spreker zijn gehoor bij leven en sterven van den stoeren strij der, die zijn tijd vele eeuwen vooruit was; den man, dien het Nederlandsche volk de gansche stam eert als den grondleg ger van onze staatkundige vrijheid, en die voor alles verdediger was en kampvechter voor vrijheid van geweten, de man, die lijf en goed, bezittingen en verwanten veil had voor de zaak die hem zoo na aan het hart lag, het ideaal dat hij van verre heeft mogen aanschouwen in een sterver- licht uur: de vrijheid van alle Nederland sche gewesten, voor welker vrijheid-in eenheid hij streed en stierf; de man,, wiens laatste woorden getuigenis afleg den van zijn vaste, trouwe liefde voor het volk, dat zijn zijde gekozen had, welks strijd hij tot den zijnen gemaakt had; de man, die Christen was in den vollen en rijken zin van het woord. Het was een met den inzet van den gehee'en persoon gevoerden strijd, waar aan het Nederlandsche volk zoo onnoe melijk veel dankt, waarvoor het den grondlegger van zijn vrijheid thans, in dit donkere uur, dank weet en hulde brengt. Het was een met warmte en eerbied gebrachte hulde aan den grooten Nas- sauer, wiens leven Ds Domela Nieuwen huijs dichter tot ons gebracht heeft. Het comité kan op een goed-geslaagden avond terugzien. Terneuzen. Zaterdag a.s. houdt de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vaanderen alhier een openbare vergadering. Bergen op Zoom. Ook te Bergen op zioom had een Willem van Oranje-her denking plaats en wel op Woensdag 19 April, die zeer tot tevredenheid van de bevolking een nationaal karakter kon dragen. Door een uit alle richtingen sa mengesteld Comité was een Eere-comité benoemd en een breed comité, waarin alle mogelijke organisaties waren vertegen woordigd. Op initiatief van het werk-co- mite was een groote samenkomst belegd groote zaal van het feestgebouw Thalia", waarvoor de toegangsbewijzen zoodanig waren gedistribueerd, dat de ge- neele bevolking in al haar geledingen ver tegenwoordigd was. Terwijl den geheelen dag in de stad e fevlagd' k°ndigde klokgebeier van 7.30—8 uur 's avonds aan, dat er iets bijzonders aan de hand was. In de keurig, doch stemmig versierde zaal van Thalia, die juist bezet was, ving om acht uur de feestvergadering aan. De voorzitter van het comité, Mr J. A. P. M. van Hasselt, wees er in zijn ope ningswoord op, dat deze herdenking te Bergen op Zoom van den grooten Natio- nalen Vaderlander gelukkig op waarlijk nationale wijze kan plaats hebben, maar dat zij toch ook een plaatselijk karakter draagt. Hierna werd het zoo echte geestdrift wekkende „Merck toch hoe sterek" ge zongen door het R. K. Mannenkoor „Laus Deo". Prof. Dr Titus Brandsma te Nijmegen sprak daarna over: „Wilhelmus van Nas- sauwe", welke rede met stille aandacht werd beluisterd en waarin de Vader des Vaderlands op schoone wijze werd getee- kend. Hierna sprak de heer C. Slootmans, archivaris van Bergen op Zoom, over: „Prins Willem I en Bergen op Zoom", waarin het plaatselijk gedeelte van de herdenking op degelijk verzorgde wijze tot zijn recht kwam en we onzen Markies zagen uitgebeeld. Na de pauze sprak Prof. Dr C. Gerret- son over „Prins Willem in zijn Nationale beteekenis". Op de hem eigen wijze werd in deze schoone rede de Vader des Va derlands door Prof. Gerretson geteekend. Nadat het Bergen op Zoomsche Man nenkoor „De Liedertafcl" het Wilhelmus had gezongen, sloot de Voorzitter met een slotwoord deze goed geslaagde vergade ring. Ned. Herv. Ker. Bedankt voor Wetsinge-Sauwerd, P Beijer te Overschild. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rijssen, M. Heikoop te Utrecht. Hulppredikers. De heer Chr. v. d. Vliet, theol. cand. te Zeist, heeft zijn benoeming tot hulpprediker bij de Geref. Kerk van Slootdorp aangenomen. Opheffing predikants plaats. Het classikaal bestuur van Har derwijk heeft, onder nadere goedkeuring van het provinciaal kerkbestuur van Gel derland besloten tot opheffing van de 3de predikantsplaats der Ned. Herv. gemeente te Nijkerk. Ds A. J. Tenkinkf Te Soestdijk is, 67 jaar oud, overleden Ds A. J. Ten- kink, em. predikant der Geref. Kerk van Vorden. Examencommissie Han denarbeid. De Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd in de commissie welke in 1933 belast is met het afnemen van de exa mens ter verkrijging van de acte van be kwaamheid voor school- en huishoudon- derwijs in handenarbeid te 's Gravenhage tot lid en voorzitter: C. Wit, insp. lager onderwijs in de insp. Middelburg, te Mid delburg; tot lid o.a. A. de Jonge, te Mid delburg. ARME OPENBARE SCHOOL. De heer Albarda zeido in zijn te Gro ningen gehouden redevoering o.m.: „Aan de democratie wordt reeds be denkelijk getornd door allerlei maatrege len. Denkt men, dat men zulk een groot deel van ons volk kan uitsluiten van ambten? Doch daarmee is men nog niet tevre den. Men wil zelfs alle roode onderwij zers van de openbare school weren." De voorzitter van de vergadering, de heer Molendijk, riep toen: „Dan blijft er geen een over." Wij weten niet, zegt de „N. Pr. Gr. Ct.", hoe de openbare onderwijzers hier op zullen reageeren. Maar als bet zoo is arme openbare school. Men zou tot het ontslaan der onder wijzers niet behoeven over te gaan. De school liep van zelf wel leeg. Zie nu reeds haar verval. INSTALLATIE BURGEMEESTER ELENBAAS TE 'S-HEER ARENDSKERKE Onder groot feestbetoon is hedenmid dag de nieuwe burgemeester van 's-Heer- Arendskerke, de heer A. A. Elenbaas ge ïnstalleerd. Om ongeveer 12 uur begaf zich een ruiterstoet naar de grens der gemeente, eenigen tijd later gevolgd door een auto stoet. In de auto's hadden plaats geno men de wethouders, de secretaris, de raadsleden en de leden van het feest comité. Om 1 uur had hier de begroeting plaats, waarbij de heer D. W. Linden- bergh namens de feestcommissie een wel komstwoord sprak. Aan Mevr. Elenbaas werden bloemen aangeboden. Bij „Vredenhof" sloot zich de muziek bij den stoet aan en daarna ging het on der klokgelui door de feestelijk versier de straat naar het gemeentehuls, waar de heer Lindenbergh aan den heer en mevr. Elenbaas het welkom toeriep, waarna de burgemeester voor de vriendelijke ont vangst dankte. Hierna had de installatie plaats. Nadat de heer Elenbaas was binnen geleid, nam de heer N ij s s e, wethouder, het woord. Hij riep den burgemeester na mens de geheele gemeente een hartelijk welkom toe. Ik hoop, aldus Spr., dat u als burge meester een genoeglijken tijd tegemoet moog't gaan. Wij willen een vriendschap- pelijken omgang met elkander sluiten en hopen en verlangen, dat u, evenals uw voorganger, openhartig de gemeentebelan gen zult behartigen. De gemeente, die u gaat leiden, is groot. We tellen 4100 in woners, zoodat door de burgerij dikwijls om raad gevraagd wordt. Maar weest ver zekerd, dat de wethouders en de secre taris altijd gereed zullen zijn u bij te staart en de helpende hand te bieden. Ik hoop, dat God u wijsheid en krachten zal ge ven. Nu wil ik u, burgemeester, den ambts keten omhangen als bewijs van uw waar digheid en hiermede verklaar ik u als burgemeester geïnstalleerd. Ook u mevr. Elenbaas roep ik van deze plaats een hartelijk welkom toe. De ge heele burgerij wenscht u op 's-Heer Arendskerke een gelukkigen tijd. Zoo pas zijn u bloemen aangeboden als bewijs van ingenomenheid inzonderheid van de bur gers van 's-Heer Arendskerke. En nu geef ik de leiding als loco-burgemeester aan U over. Daarna nam de nieuwe burgemeester, de heer Elenbaas het woord. Na dank gebracht te hebben aan God, aan H. M. de Koningin en allen, die tot zijn benoeming hun medewerking ver leenden en voorts aan den heer Nijsse voor de tot hem gerichte woorden, ver volgde spreker: Waar ik het voorrecht heb reeds vrij langen tijd werkzaam te zijn bij het be stuur en administratie eener gemeente, ben ik mij er te meer van bewust, dat liet ambt, hetwelk mij is opgelegd, is een ver antwoordelijk ambt en dat de taak, die ik te vervullen heb, geen gemakkelijke is, vooral in deze, ook voor onze gemeente, zoo zorgvolle dagen. De landbouw, de kurk waarop vooral ook deze gemeente drijft, is lam geslagen, alzoo aan den eenen kant minder inkomsten, minder werkgelegenheid, gevolg werkloosheid met al den aankleve van dien. Aan den eenen kant dus mindere baten voor de gemeen tekas en aan den anderen kant verhoo ging van de uitgaven, noodzakelijk, ten einde de gevolgen der werkloosheid, voor de betrokkenen zooveel mogelijk weg te nemen. Toch acht ik het een voorrecht om be noemd te zijn tot burgemeester dezer uit gestrekte gemeente, tot opvolger van Uw zoo geliefden oud-burgemeester, Jhr Lewe van Nijenstein, die meer dan 41 jaar bur gemeester dezer gemeente was, die de beste vriend mijns vaders was en die zich gedurende tal van jaren, met zooveel lief de en onbaatzuchtigheid aan Uwe ge meente gegeven heeft. Mijne Heeren, gij, die aan het hoofd dezer gemeente staat, ik verheug mij op Uwe medewerking en steun wederzijdseh vertrouwen is noodzakelijk, om naar be- hooren te kunnen vervullen onze ge meenschappelijke taak; dat is te dienen het waarachtig belang der gemeente. Ik hoop van harte, dat de goede toon en geest, die, naar ik vernam steeds Uwe vergaderingen heeft gekenmerkt, zal blij ven bestendigd. Ik zie daarbij niet over het hoofd, dat het wel eens zal voorko men, dat de een langs dezen weg, de ander langs dien weg, zal meenen het ge meentebelang te moeten behartigen. Heb ik zoo juist op de noodige mede werking van den raad gewezen, van niet minder belang is Uw medewerking, hee ren wethouders, Uw voorlichting en steun bij de dagelijksche leiding, voor zoover die aan het college van burgemeester en wethouders is opgedragen, is onmisbaar. Spr. deed vervolgens een beroep op de medewerking van den secretaris en alle ambtenaren om dan te eindigen: Over Uwe hoofden heen, mijne heeren, zou ik tot de gemeentenaren willen zeg gen, dat ik er naar zal streven recht en billijkheid te betrachten, dat ik zal han delen zonder aanzien des persoons tot welke partij, rang of stand hij ook be hoort, me steeds voor oogen houdende en mij afvragende, wat eischt het gemeen tebelang, wat de billijkheid en wat de rechtvaardigheid. Met de bede. dat God mij de noodige kracht en wijsheid moge geven, tot rich- tige vervulling der mij opgelegde taak, aanvaard ik het voorzitterschap van den raad dezer gemeente. Na de installatie voerden nog het woord de heeren Lewe van Nijenstein, oud-burgemeester, Strik van Linschoten, burgemeester van Krabbendijke, Haje- nius, burgemeester van Goes en Ds Baar slag te Krabbendijke. In den loop van den dag hadden nog verschillende feestelijkheden plaats. MIDDELBURG. Aan den heer J. N. F. Niesthoven, sergt. bij de transportoo- lonnè van het Roode Kruis te Middel burg, is uitgereikt de medaille van ver dienste in zilver. Amerika heeft de gouden standaard losgelaten. Geen consequenties voor den gulden. WASHINGTON. Nadat president Roo sevelt een verklaring had afgelegd om trent het «topzotten van het «teunen van den dollar op de buitenlondsche wissel- markten, verklaarde de staatssecretaris van financien, dat de Vereenigde Staten thans officieel den gouden standaard heb ben losgelaten. AMSTERDAM. De wederinvoering van het embargo op goud in de Vereen. Staten en de door Roosevelt afgelegde verklaring, volgens welke de dollar op de buitenland- scbe wisselmarkt niet meer zal worden gesteund, had een verdere koersdaling van het Amerikaansche ruilmiddel tenge volge. De noteering van den dollar rea geerde tot f 2.20, waarna een licht her stel plaats vond. Daarentegen lagen de Zwitsersche, Fransche en Belgische frank weer vast, terwijl ook het pond aanmer kelijk hooger noteerde. Door de gebeurte nissen in de Vereenigde Staten is in ons land weer ongerustheid gewekt ten aan zien van den gulden, wat tot uitdrukking kwam in de vraag naar £oud en gouden munten, waarvoor hoogere prijzen besteed werden. Naar van gezaghebbende zijde ver klaard wordt, zijn aan de maatregelen van de Vereen. Staten voor den gulden geen consequenties verbonden. Er is geen sprake van, dat hier de gouden standaard zal worden losgelaten. PEKING. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat de Japansche troepen naar het Zuiden voortrukken. Verwacht wordt dat Peking nog heden door de Japansche troepen zal worden bezet. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 60 60 Philips Gloeilampen G.B. 11554 12054 Unilever 81 Yt 8554 Anaconda Copper 7% 878 Bethlehem Steel 18 1954 U.S. Steel Corp. 33 35% Koninkl. Petroleum 14454 15054 Shell Union 5s/» 5% Amsterdam Rubber 6154 6754 Ned. Scheepvaart Unie 49 51 Deli Maatschappij 111 116 Handelsverg. Amsterdam 180 188 5 pet. Nederland 1932 1001/» 10054 454 pet. Ned.-Indië 1926 9154 90 4 pet. Nederland 1933 99% 99% Na de Amerikaansche gebeurtenissen kwam ook hier de gedachte aan inflatie op, daar zich de koersen van Holland- sche aandeelen beduidend hooger stel den, terwijl obligatiën 1 a 2 pet. moesten prijsgeven. Amerikaansche obligatiën werden omgezet tegen dividendbetalende industrieele aandeelen, waarom de ten- denz tot het slot vast van stemming bleef met bevredigende omzetten. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 April, 2.30 u. Londen 8.558.60. Berlijn 57.4057.60. Parijs 9.789.82. Brussel 34.65—34.70. New-York 2.20—2.25. Het bestuur van den Prov. Water staat heeft heden aanbesteed de uitvoe ring van werken aan de zeewering aan de Zuid- en Westwatering. Ingeschreven werd resp. voor Zuid- en West: J. J. Jansen, Middelburg f 6090 en f 5900; Rocssndaalsche Aann. Mij. f 5950; J. RosKam, Sliedrecht f 5924; P. Dekker, Veere f 5876 en f 5336; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 5697 en f 5668; J. Linden bergh, Wemeldinge f 5970 ep f 5570; A. A. de Wilde, Middelburg f 5256 en f 5386. Voor de massa; Roosendaalsche Aann. Mij f 11300. Krabbendijke. Gisteren werd door no taris van Dissel publiek verkocht de villa van A. Hirdes. Kooper dhr A. van Houdt alhier voor f5310. Een perceel boomgaard aan den Oost- weg groot 21 A. 40 c.A. werd verkocht aan dhr A. van Liere te Kloetinge voor f 610. GOES. Gehuwd; Jacobus Zacharias de Hond, 27 j. jm, te 's Heerenhoek en Cor nelia van den Dorpel, 24 j. jd.; Henderi- kus Rechtop, 27 j. jm. en Johanna Maria van Dorst, 22 j. jd. te Hoeven; Jacobus Johannes Sloover, 27 j. jm. en Tannetje Landman, 22 j. jd. Huw.-aang.: Cornelis Anthonius van Leeuwen, 28 j. jm. en Johanna Maria Ver- beem, 26 j. jd. Overleden: Jozina van Hoorn, 76 j.; Jacobus van Liere, 50 j., echtgenoot van Neeltje Nieuwenhuijse, te Ovezande. Middelburg, 20 April '33. Op de graanmarkt was wegens geringen aanvoer geen noteering. Aangevoerd door boerinnen: boter 74, kipeieren 1.80, eendeieren 2, ganseieren 8, kalkoeneieren 5 gld. p. 100. Aangevoerd door handelaren: boter 71, kipeieren 1.70, eendeieren 2, ganseieren 5 gld. p. 100. Particuliere prijs: boter 82,5 et. p. pond. kipeieren 3.75, eendeieren 8 gld. beide per 100. Op de veiling waren 44.000 eieren aan gevoerd. Prijzen kipeieren: 5254 k.g. f 1.29; 54—56 k.g. 1.38, 56—58 k.g. 1.50—1.60, 58—60 k.g. 1.68—1.79, 60—62 k.g. 1.91 —2.08; 62—64 k.g. 2.15—2.16, 64—66 k.g. 2.20; bruine: 5254 k.g. 1.59; 5456 k.g. 1.76; 58—60 k.g. 1.98; 60—62 k.g. 2.09; 6264 k.g. 2.22 gld. Eendeieren f 2.20, ganseieren f 8, kalkoeneieren f 4. MIDDELBURG, 19 April. Op de veiling deden: Snijsla 610, Spinazie 511, Zo- merpostelein 1934, Witlof 615, Kool rapen 0.51, Peën 24, Uien 1, Kroten 1, Roodekool 37, Zuring 1011 ct., al les per Kg.; Tuinkers 2 ct. per doosje; Peterselie 716 ct. per chipje; Primula's 68, Hortensia's 2137, Azalea's 16 22, Cineraria's 21, Rhododendrons 20 21, Palmboompjes 22 ct., alles per pot; Muurflieren 1,5, Tulpen 815, Vergeet mij nietjes 57 ct., alles per 10 stuks; Raapstelen 22,5, Prei 47,5, Uien 1,5, Selderie 3,54, Rabarber 2,55, Radijs 0,54,5 ct., alles per bos; Bloemkool 1 20, Andijvie 0,5, Kropsla 17,5, Knol- selderie 4 ct., alles per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 19 April. Uien 23, spinazie 410, wijnpeen 0.5 1,5, witlof 910 ct. alles per K.G. Kipeieren 16 ct. p. 10 stuks. Bloemkool 212, sla 16, hanen 65 67, kippen 53 ct. alles per stuk. Radijs 23, selderie 1,52, prei 2 7,5, rabarber 1,52, peen 1212,5, tul pen 1012, flieren 2,5 ct., alles per bos. Zuring 15 ct. p. chipje; kroten 4, kool raap 110 ct. beide per kist; curagau 1 1,5 ct. p. plant. KAPELLE, 19 Apri.l Kleine veiling. Groenten: Spinazie 27, Witlof 36 per Kg.; Kropsla 0.404.50 per 100 krop; Prei 26, Radijs 2.502.60 per 100 bos; Bloemkool 821, Savoyekool 35 per 100 stuks. Bloemen: Tulpen 810, Nar cissen 5 per bos; Azaléa's 1535, Rho dodendrons 2224 per stuk. Eieren: Kip- eireren 1.601.90 per 100 stuks. AUTO MET ZEVEN PERSONEN TE WATER. Een vrouw en vier kinderen om hei leven gekomen. Gistermiddag tegen vier uur is onder de gemeente Nieuwenhoorn op het eiland Voorne een ernstig ongeluk gebeurd. Nabij de IJzeren Brug is een auto, op weg van Rockanje naar Rotterdam, te water geraakt. Van de zeven inzittenden wisten twee tijdig uit de auto te sprin gen, de andere vijf zijn verdronken. De auto was afkomstig uit Rotterdam en was naar Rockanje geweest om daar een dame en vier meisjes, die eenige da den in dat plaatsje hadden doorgebracht, af te halen. De chauffeur, die den weg waarschijn lijk niet te goed kende kwam uit een zij weg van Oudenhoorn naar het Voornsche Kanaal. Vermoedelijk heeft hij te sne) ge reden voor het nemen van de bocht, zoo dat bij het remmen het achterste gedeelte van den wagen is doorgeschoten. Hier door kwam de auto, een groote wagen, op den zes a zeven meter breeden berm terecht en gleed achteruit het Voornsche Kanaal in. De chauffeur en zijn broertje, dat naast hem zat, konden uit den wagen springen en kwamen met een nat pak vrij. De auto verdween nagenoeg geheel on der water. De chauffeur ging onmiddellijk hulp halen en spoedig waren tal van hel pers ter plaatse. Intusschen was bode Huisman, die een dienst tusschen Helle- voetsluis en Rotterdam onderhoudt, met zijn vrachtauto ook op de plaats van het ongeluk aangekomen. Men slaagde erin, een staaldraad aan de in het water lig gende auto te bevestigen. Deze draad werd aan den vrachtwagen vastgemaakt, waarna men trachtte, den verongelukten wagen omhoog te trekken. De staaldraad brak echter af. Intusschen was men met een roei bootje bij de auto gekomen, doch men kon de vijf personen, die erin zaten, nog niet bereiken. Met touwen slaagde men er tenslotte in, den wagen zoover op te trekken, dat de voorwielen op den berm kwamen te staan. Toen heeft men met haken de inzittenden uit de auto gehaald. Onmiddellijk werd bij de slachtoffers, die een vrouw, vermoedelijk de grootmoeder van de kinderen en vier meisjes van om streeks tien tot dertien jaar bleken te zijn, kunstmatige ademhaling toegepast. Het mocht echter niet gelukken, bij één der vijf drenkelingen de levensgeesten op te wekken. Nader wordt gemeld: De chauffeur heeft verklaard, dat hem het uitzicht op den dijk werd belemmerd door het brugwachtershuisje, waarom hij het noodig oordeelde, de bocht zoo wijd mogelijk te nemen. Hij en zijn naast hem gezeten 14-jarig broertje konden zich ge makkelijk uit den wagen werken en in een naast de plaats van het ongeluk gemeerd roeibootje stappen. De chauffeur, H. Saly, was tevens eige naar van de auto, welke hij twee weken geleden van zijn familie had gekregen, om er in den a.s. zomer emplooi mee te zoeken. De man was reeds twee jaar werkloos. De slachtoffers zijn: De 58-jarige mevr. Th. Kuipers, geb. Bontebal, wonende te Rockanje en haar kleindochtertjes de ne genjarige Doortje Bekker, de elfjarige Alida Bekker, wonende te Rotterdam, Wolphaertstraat 69 en de tienjarige Jo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3