ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie Vllsslnflen. Alg. N«d. Fascisten- FEUILLETON Es heer Oud (V.D.) 1» hst sens msl den heer Loerakker, dat dit ontwerp niet in gevaar moet worden gebracht door het amendement-Kortenhorst. Beperking vol gens het amendement-v, d. Heuvel i« op het oogenblik de eenig mogelijke oplos sing te meer waar de afwezige leden nel amendement-Kortenhorst niet kennen. Dr B e u m e r (A.R.) wenscht op te ko men tegen de voorstelling van den heer Oud als zou de bijeenroeping van deze Kamer 'n soort gentlemen-agreement zijn. Spr. voor zich is niet gekend in de bij eenroeping dezer Kamer op verzoek van dhr v. d. Heuvel c.s. De heer W ij n k o o p (Comm.): Ik ook niet. Dhr B e u m e r: In elk geval wensch ik de vrijheid aan de Kamer te zien voor behouden om vóór het amendement- Kortenkorst te stemmen. Minister Verschuur meent, dat de Kamer eieren dient te kiezen en beveelt dhr Kortenhorst aan, diens amendement in te trekken. Dr Kortenhorst trekt zijn amen dement in. Het amendement-v. d. Heuvel wordt z.h.s. aangenomen, evenals de amen dementen Snoeck Henkemans (beperking tot 1 Jan. 1934) en commissie van rap porteurs. Het wetsontwerp wordt nu aangeno men met aanteekening dat de heeren Wijnkoop, Kersten en Zandt tegen zijn. Te vier uur wordt de vergadering ge sloten. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Het oude Zwin. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan „De Tijd": In de grensgebieden van Zeeuwsch- Vlaanderen en de Belgische provincie West-Vlaanderen, haeft men hdl oude Zwin. Het is een watercomplex, overblijf sel van den vroegeren zeemond en water weg van dien naam, waaraan historische herinneringen zijn verbonden. Aan de oevers van het Zwin heerscliten tijdens de middeleeuwen een levendig vertier en groote scheepvaartdrukte. Van het han delsverkeer was Brugge het centrum. Aardenburg en Sluis, de beide oude Zeeuwsch-Vlaamsche stadjes, waren van Brugge de voorhavens en deelden ten zeerste in de algemeene welvaart rond om het Zwin. Door de verzanding verloor het vaarwater echter zijn beteekenis; ten gevolge dezer verzanding moesten deze steden hun aanvankelijk zeer aanzienlijke positie prijs geven; zij werden „villes mor- tes" doode steden. Er zijn thans in België plannen ont worpen het Belgische gedeelte van het Zwin te dempen, terwijl eveneens in Z. Vlaanderen aan inpoldering wordt ge dacht. Zoowel in België als in Nederland ech ter worden op historische gronden tegen deze voornemens bezwaren ingebraclit. Velen zijn van oordeel, dat een monument als het Zwin niet mag worden opgeofferd en dat de stille wateren van het Zwin met piëteit dienen te worden bewaard als de herinnering aan een groot verleden. Met belangstelling wordt het uiteinde lijk verloop dezer aangelegenheid tege moet gezien. G. Bergsma. Men schrijft aan de „N. R. Crt": Op 19 April is de schilder G. Bergsma te Zoutelande 60 jaar geworden. Bergsma was de eerste, die Zoutelan de, een der schilderachtigst gelegen dor pen van Nederland „ontdekte" en er zich vestigde. Bergsma heeft als voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van liet Vreemdelingenverkeer veel gedaan om Zoutelande bekend te maken als bad plaats (hiermede heeft hij echter het Tro- jaansche paard binnengehaald) en is met den burgemeester van Vlissingen de ont werper geweest van het rijwielpad Vlis singenZoutelande, dat voor duizenden de mooie Walchersche duinen heeft ont sloten. bond Be aangekondigde vergadering van bovenaenoemden bond kon door ge brek aan belangstelling niet doorgaan. Voor de „Oude Vriendschap", waar deze vergadering gehouden zou worden, had den zich tegen 8 uur verschillende groep jes personen opgesteld, waarvan een 10- tal de zaal binnenkwam. Als sprekers voor dezen avond zouden optreden de heer Th. Riel, die echter niet verschenen was, en de lieer J. A. Baars, onderwerp „Wij en de verkiezin gen". Deze kon wegens opgeloopen kwet suren tijdens een relletje nabij Rotterdam ook niet aanwezig zijn. Als plaatsvervanger was gistermiddag in allerijl de heer B. Quispel uit Alblas- serdam afgereisd, die met den leider van de afd. Breda, dhr J. H. Bürmann, zich per auto naar Vlissingen hadden gespoed Aangezien noch een ontvangend comité, noch iemand anders ter begroeting aan wezig was en ook niet verscheen, heeft de heer Bürmann de vergadering ontbon den en het eenige hier ter stede aangeslo ten lid betaalde de entréegelden terug. A f d. VI i s s i n g e n G. J. M. V.- Padvinders. Gisteravond gaf de Pad- vindersafdeeling der Ghr. Jonge Mannen- vereeniging haar jaarlijksche uitvoering in Britannia. Zooals wij dat reeds vele jaren gewoon zijn, bestond voor deze uit voering ook nu weer een enorme be langstelling, zoodat tegen het uur van aanvang de groote zaal geheel gevuld waa. Aan deze uitvoering werd medewer king verleend door het Padvindersorkest der Middelburgsche zusterafdeeling, die het muzikale gedeelte op uitstekende wijze verzorgde. De bijeenkomst werd geopend door den hopman, dhr Luitwieler, die de talrijke aanwezigen welkom heette, in 't bijzonder het bestuur der G. J. M. V., verder af gevaardigden en niet het minst het pad vindersorkest, dat zulk eer. belangrijk ge deelte voor haar rekening neemt. Hierna ging de hopman voor in gebed. Het eerste nummer van het program ma was het traditioneele Algemeen Sa luut, dat krachtig en met élan werd uit gevoerd, en door de aanwezigen met ap plaus werd begroet. Een mooi programma werd hierna af gewerkt, afgewisseld door muziek van het orkest, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. De padvinders-afdeeling kan weder op een mooien avond lorugzinn. Goos. Herdenking 400ste ge boortedag van Prins Willem v a O r a n j e. Ook Goes heeft een avond gewijd aan de herdenking van Prins Willem van Oranje, den Vader des Va derlands. Pe Oranje-vereeniging, van wie daartoe 't initiatief is uitgegaan, meende dat zulk een herdenking het best tot haar recht kwam in de imposante Groote Kerk. De kerkvoogdij stelde het kerkgebouw voor dit doel gaarne ter be schikking en zoo waren gisteravond zeer ve'en bijeengekomen om door woord, zang en orgelspel bepaald te worden bij het vele, wat Nederland aan 1 rins Wil lem I te danken heeft. In het geheel gevulde kerkgebouw merkten wij o.a. op den Gommissaris der Koningin, enkele leden van Gedep. Sta ten, Burg. en Weth. van Goes en den grif fier der Staten, met hun dames. Nadat de heer M. Boekei, organist der Luth. Kerk te Hoorn den avond met or gelspel had geopend (een bewerking van „Wilhelmus van Nassoue" door Marines Brandts Buys) verwelkomde de voorzit ter der Oranje-vereeniging, de heer J. I. van Ball egoyen de Jong, alle aanwezigen, in het bijzonder de bovengenoemde auto riteiten en den spreker, den lieer Mr P. Dieleman, lid van Gedep. Staten, te Mid delburg. Spr. zegde de kerkvoogdij har telijk dank voor het beschikbaar stellen van het kerkgebouw, den heer Otto Lies, het zangkoor en den organist voor hun medewerking en de padvinders voor de regeling van dezen avond. Spr. wees er voorts op, dat Goes steeds meegeleefd heeft met ons Vorstenhuis en door vurige Oranjeliefde is bezield ge weest. Prins Willem I heeft ook in nauw Vrij naar het Engelsch. 30) o „Thomas," zei mijnheer Channing be straffend. „Ja vader, ik weet er geen ander woord voor en de geheele school is trouwens gloeiend nijdig," antwoordde Tom, zijn vader een gezicht toewendend rood van drift. „Wilt u gelooven, dat Huntley en ik maar kalmpjes zullen worden voorbijge gaan voor het seniorschap en dat Yorke het krijgt, of hij het verdient of niet?" „Neen, dat wil ik niet gelooven," ant woordde zijn vader kalm. „Maar zelfs al was het zoo, dan is het nog geen reden, om zoo uit te vallen. Ken je een voor beeld, dat je door drift iets bereikt hebt?" „Ik weet niet, dat ik driftig ben," er kende Tom. „Ik kan het niet helpen, vader, daar ben ik mee geboren." „De meeste onzer fouten zijn aangebo ren, mijn jongen, maar toch moeten we er tegen strijden in plaats van er aan toe te geven." „Maar vader! u. zult toch moeten er kennen, dat het een schande is, als Pye i het eeniorschap aan Yorke geeft en met Huntley en mij heelemaal geen rekening houdt," wierp Tom tegen, die gewoonlijk alles uitflapte, wat hij dacht. „Als hij het seniorschap krijgt, volgt de beurs vanzelf, zooals iedereen weet. Is dat dan recht en billijk?" „Op welken grond beweer je het, hoe kom je er aan?" „Iedereen weet het," antwoordde Tom. „Lady Augusta en dominee Burrow zijn dikke vrinden en samen hebben ze Pye bepraat. Verleden Maandag heeft dominee Burrow een diner gegeven, waartoe Lady Augusta en Pye ook genoodigd waren en daar heeft de zaak zijn beslag gekregen." „Hoe weet je dat?" vroeg mijnheer Channing. „Vanmorgen waren een paar jongens Ketch aan het plagen. Huntley was de eenige van de senioren, die er bij was en Ketch was onh ebbelijk tegen hem. Een van de jongens zei, dat hij zooiets wel uit zijn hoofd zou laten als Huntley het volgend jaar tot senior werd benoemd. Ketch lachte hem uit en zei, dat Huntley het seniorschap nooit zou krijgen, evenmin als Channing, daar het aan Yorke beloofd was. De jongens sarden hem en zeiden, dat hij we' de laatste zou zijn, die daar iets van kon weten. Toen werd hij kwaad en dat maakte zijn tong los. Hij zei, dat Lady Augusta gisteren bij Galloway op kantoor was geweest en er tegen Jenkins op gesnoefd had.1' contact mst Goes gestaan. In 1577 Is hst door zijn wijs beleid gelukt Goes en Zuid- Beveland zonder bloedvergieten onder zijn bewind te brengen, waarbij als unicum in dien tijd bij de bekende satisfactie van Goes de vrijheid van re ligie aan allen werd gewaarborgd. Waar er thans elementen aan liet werk zijn, die de prondslagen van ons Staatsle ven willen ondermijnen, is liet zeker goed Willem van Oranje te herdenken, den stichter van ons Vorstenhuis, die zooveel leed en deed voor ons volk. Spr. eindigde met den wensch, dat het drievoudig snoer God, Oranje en Neder land nog lang in stand moge blijven. Op voorstel van den voorzitter werd een telegram van hulde en zegenbede ge zonden aan H. M. de Koningin en een telegram van gelukwensch aan Z. K. H. Prins Hendrik. Een gemengd zangkoor, bestaande uit leden der hier gevestigde zangverenigin gen, zong nu onder leiding van den heer Otto Lies en met begeleiding van het kerkorgel: Gebed, Bede voor het Vader land en Dankgebed. Dhr Mr P. Dieleman zette daarna in een uitvoerige, welgedocunienleerde rede zooals we van dezen historiekenner bij uitnemendheid gewoon zijn de groote beteekenis van het Oranjehuis voor ons volk uiteen. Ons Vorstenhuis heeft steeds de eeuwen door lief en leed gedeeld met het Nederlandsche volk. In het buiten land spreekt men dan ook over de trouw van vorst en volk van Nederland. Spr. schetste nu het leven van Trins Willem. Duidelijk was het beeld dat Spr. gaf van de staatkundige woelingen en den godsdienstigen strijd in dien tijd en welke houding Prins Willem daarin innam. Steeds kwam hij op voor de rechten en vrijheden van het volk en streed hij tegen de onbeperkte macht van den monarch. Hij was een voorstander van godsdienst vrede en was tegen geloofsdwang. Hierin was hij zijn tijd verre vooruit. Steeds koos hij de partij der verdrukten, onverschillig of dit Gereformeerden, R.-Katholie- ken of Doopsgezinden waren. Vaak werd hij hierin door zijn tijdgenooten niet be grepen en deswege belasterd (Dathenus). Zijn geloofsovertuiging sterkte hem in den ontmoedigenden strijd tegen Spanje en hield hem slaande, ook al scheen alles tegen hem. Hij hield vol met opoffering van alles wat li ij had. Eerst rijk, werd hij later doodarm en leel hij kommer en gebrek. Volgens Spr. verdient hij niet den naam Zwijger, in den slechten zin van stiekemerd. Hij was wel een voorzichtig man, die met wijs beleid handelde. Groot was de tegenspoed, die zijn deel was. Het kwam zelfs zoo ver, dat hij in 1583 als balling van Antwerpen naar Delft moest vertrekken. Een jaar latei- werd hij daar vermoord. Veel teleurstelling heeft hij ondervon den en zijn ideaal heeft hij niet verwe zenlijkt gezien, noch in staatkundigen, noch in "godsdienstigen zin. Wel heeft men gekregen vrijheid van gedachten en van consciëntie, zoodat later ballingen uil verschillende landen hierheen vluchtten Vrijheid van geweten is het kostbaar ste goed, dat Willem van Oranje ons heeft nagelaten. Maar daarnaast is noo- dig eenheid en verdraagzamheid. Daartoe riep hij en roept hij feitelijk nog, ook waar wij nu weer een moeilijken tijd door maken, op. Dynastieën vielen, maar Oranje bleef Ook in dezen tijd van crisis en malaise daarom ons om Oranje geschaard. Waar Oranje regeert, heerscht welvaart. Met moed en geloof in de toekomst voor waarts. Wij hebben onze Koningin lief om barer vaderen wil, maar bovenal om dat Zij regeert bij de gratie Gods. Met zulk een Vorstin is 'tvolk gelukkig. Haar roe ping bleef zij getrouw. Hoe heeft Zij ge werkt voor ons volk, niet het minst in de bange oorlogsjaren. Hoe leeft zij mee, als rampen ons vo'k teisteren. Moeilijke jaren heeft zij ook doorge maakt, zooals in 1918. Maar toen is ook het verbond tusschen Vorstin en volk ver nieuwd. Voor de kleine luyden is zij vaak tot hulp en steun. Hoe moet onze liefde haar dan omringen! Gaarne en van harte zul len wij haar trouw blijven met de bede, „Een zeer geloofwaardig verhaal, Tom, op bloemrijke manier verteld. Ik zou er maar niet te veel waarde aan hechten. Weet jij er iets van, Arthur!" „Neen vader. Lady Augusta is gister middag op kantoor geweest, toen ik voor het orgelspelen naar de kerk was. Meer weet ik niet." „Huntley is van plan vanmiddag bij Jenkins aan te loopen en hem te onder vragen," hervatte Tom. „En als die toe geeft, dat Lady Augusta het werkelijk ge zegd heeft, zal de school er zich eens mee bemoeien." Hamish glimlachte om die grootspraak. „En hoe denkt de school die zaak aan te vatten?" vroeg hij. „Zal zij den deken aan raden mijnheer Pye in het oog te houden of Lady Augusta uitdagen?" Maar Tom schudde geheimzinnig het hoofd. Ik weet nog niet, wat we zouden doen, Hamish, maar zeker zouden we niet bij de pakken neerzitten. De dagen van verdrukking en onbillijke bevoorrechting zijn voorbij." „Het zou verkeerd zijn, als de school er zich bij neerlegde," mengde Charley zich in het gesprek. „Als de grootste eer door bevoorrechting in plaats van door verdienste verkregen wordt, wat heeft een j'ongen er dan aan om zijn best te doen?" „Houd je mond, miss Charley! Jullie junioren hebt er niets mee te naken," was alle dank, die de jongen km?. dat God haar zal blijven zegenen. (Ap plaus.) Deze rede, waarnaar mot groote aan dacht werd geluisterd, werd onderbroken door het zingen van nog een drielui num mers van het zangkoor. De bijeenkomst werd te ruim half elf besloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. De stichting „Goessche Sportbelan- gen", belast met het beheer van de ge meentelijke sportvelden, bestaat uit de heeren: A. de Roo (raadslid), Mr Hugen- holtz, H. Jonkers, J. van Tiel, A. Hoek stra (als opz. gemeentewerken), J. G. van de Velde en G. W. Dogge. Waarde. De burgemeesters- installatie. De burgerij van Waar de heeft haar nieuwen burgemeester, de heer J. C. van Burg) op hartelijke wijze ontvangen. Om half 12 werd de feestelijke stoet op gesteld, waar o.a. in voorkwamen de he raut met ruiterij, het muziekkorps, de schoolkinderen, ouderwetsche kapwagen met Zeeuwsche volksdracht, twee staat siekoetsen waarin de burgemeester en familie gezeten waren, tevens nog ver schillende ambachten, een huishoudschool een wagentje, voorstellende „het jonge paartje", twee kinderen in Zeeuwsch cus- tuum, welke den burgemeester hun beste wenschen aanboden, enz. enz. Ook de voet bal- en gymnastiekvereeniging waren ver tegenwoordigd. De afd. matrozen vormde een levendige groep in den stoet, terwijl 'n zigeunerwagen veler lachlust opwekte. Half 1 werd de nieuwe burgemeester aan de grens der gemeente in den op tocht opgenomen. De voorzitter der feestcommissie, dhr A. Dek, verwelkomde den burgemeester hartelijk. Spr. wees op de vele handtee- keningen, voorkomende op de lijst die gecirculeerd heeft in de gemeente om zoo veel mogelijk zijn benoeming als burge meester te helpen bevorderen. Spr. kan bgrijpen, dat de burgemeester dezen dag ziet als de kroon op het werk waaraan hij reeds zoovele jaren heeft gearbeid. Ook de burgerij ziet dat zoo. Moge gij en uw gezin gespaard worden opdat gij nog lang als burgervader aan het hoofd onzer gemeente kunt staan. De burgemeester dankte, ook namens zijn echtgenoote, voor de hartelijke ont vangst. Het is dikwijls zóó, dat de nieu we burgemeester voor de gemeentenaren een onbekende is; hier is dit gansch an ders. Reeds jaren hebben wij lief en leed samen gedeeld. Ontvang van ons den hartelijken dank voor de spontane wijze, waarop gij allen mij en de mijnen verwelkomd hebt. Tegen 2 uur was de officieele Raads zitting belegd. De loco-burgemeester, de heer v. Weele, opende op de gebruikelijke wijze en hield een toespraak tot den nieuwen burge meester. Het is voor U, burgemeester, een vreug devolle dag. Ontvangt van den Gemeente raad en de bevolking den hartelijken dank voor de manier, waarop gij reeds lang onze belangen gediend hebt. De toestand onzer gemeente kent ge. Met de financien is het treurig gesteld. Tenslotte is dit slechts stoffelijk, maar ook in zedelijke en geestelijke waarden is de gemeente niet vooruitgegaan. In eer bied voor het gezag, goede trouw, eerlijk heid, spaarzaamheid en werkzaamheid zijn we ook niet vooruitgegan. Ernstig is dus de taak die gij dragen moet. Laat het uw begeerte zijn de ge meente te dienen', zonder aanzien des per- soons, met vaste hand, met de zekerheid, dat de Heilige Schrift ook voor het regee- ren richtsnoer zijn moet. Recht en ge rechtigheid zij de bron waaruit ge han delt. Hierna werd de nieuwe burgemeester het teeken zijner waardigheid omgehan gen. Aan de rede van den heer J. G. van Burg, die nu volgde, ontleenen we het volgende: Wethouders en Raadsleden, Wij kennen en waardeeren elkaar reeds jaren. In mijn kwaliteit als secretaris heb ik steeds uw medewerking mogen on dervinden. Laat ons hopen, dat dit zoo Nu school er veel waars in wat Tom had gezegd, ofschoon het onzeker was, of mijnheer Pye werkelijk iets beloofd had en Lady Augusta's bewering maar bluf was. Zeker was, dat Lady Augusta er zich den vorigen dag op het kantoor tegen mijnheer 'Galloway op beroemd had, dat haar zoon het seniorschap zou krijgen; mijnheer Pye had het haar en dominee Burrow aan het diner beloofd. Ze sprak er zonder eenige terughouding over en zei lachend tegen Jenkins, die aan zijn lesse naar zat te schrijven, dat hij Gerald mocht gelukwenschen, als hij hem weer zag. Jenkins nam alles voor waarheid aan. Dien zelfden avond ging Jenkins door de kruisgangen huiswaarts. Toen hij de portierswoning voorbij ging, zag hij daar zijn vader zitten, den aar spreker, die een praatje maakte met Ketch. „Hé, daar gaat onze Joe voorbij!" riep de aanspreker. Joe kwam even binnen. Nauwe'ijks zat hij of er kwam een troepje schooljongens voorbij, die een bal voortschopten. De bal kwam in de portierswoning terecht en er werden eenige onaangenaamheden gewis seld tusschen Ketch en de jongens, eer deze hun speelgoed terug kregen. Vooral Tom Channing gaf eenige rake opmer- kinen ten beste. „En die brutale, jonge aap zal weldra senior zijn," schuimbekte mijnheer Ketch, toen hst troepje verdwenen was. „Ik won, blijve. Immers dezer tijden noodsn druk. ken zwaar op onze arbeidzame bevolking. Wat de toestand baren zal, weten niet; weest er echter van verzekerd, dat het mijn oprecht verlangen en ernstig voornemen is, om, als God wijsheid en kracht schenkt, de belangen onzer meente en de gemeentenaren, zonder aan zien des persoons, zooveel mogelijk naar mijn vermogen is, voor te staan en te be vorderen. Om daartoe te geraken is uw aller me- i dewerking noodig. Ik aanvaard het voor zitterschap van den Raad en het ambt van burgemeester der gemeente Waarde, met de bede, dat Gods onmisbaren zegen bij voortduring op uw en mijn arbeid moge j rusten. Daarna voerde de hep- Moi als oudste Raadslid het woord. Spr. memoreerde wat gedaan was om den heer v. Burg als burgemeester onzer gemeente te krijgen. Groot was dan ook do j blijdschap, toen de officieele benoeming bekend was. Spr. hoopt, dat inzicht, wijs- heid en kracht den burgemeester in staat zullen stellen boven de partijen de belan- gen onzer gemeente te kunnen behartigen Ook tot Mevr. van Burg richtte spreker eenige woorden. Hij feliciteerde haar met I de eer, die haar man te beurt is gevallen en hoopt dat het haar gegeven moge zijn j lief en leed met de burgerij te deelen. Spr weet, dat zij dit reeds jaren gedaan heeft Het raadslid, de heer M. Waterman Mz., sprak ook eenige woorden van dank- baarheid. Hij hoopt, dat de nieuwe bur gemeester de stoffelijke nooden der ge meentenaren, zoover dit menschelijk mo gelijk is, zal trachten te lenigen en ook de geestelijke waarden zal helpen bescher men, opdat we allen stil en gerust mogen leven in alle godzaligheid en eerbaarheid Hiermede was de plechtigheid afge- loopen en sloot de burgemeester de Raads zitting met gebed. Daarna voerden nog verschillende hee ren het woord, o.a. oud-burgemeester Bal, het raadslid Dees, de burgemeester van Krabbendijke en de heer Wisse, Raadslid Van 3 tot 4 uur was er receptie, waar van door zeer velen gebruik gemaakt werd. Tijdens de plechtigheden werden volks spelen gehouden, 's Avonds was een licht- stoet georganiseerd en werden door mu ziek- en zangvereen. concerten gegeven Wolfaartsdijk. De herdenking van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje zal met de schoolkin deren plaats hebben op Maandag 24 April a.s. in den namiddag. Het programma is sober gehouden en omvat het volgende: Te 2 uur komen de kinderen van alle scholen te zamen op het schoolplein der O. L. school te Oostkerke. De burgemees ter zal als voorzitter van het Oranjecomi- té een kort woord spreken en de beteeke nis van de groote figuur van Willem van Oranje in het kort voor de kinderen uit eenzetten. Eenige toepasselijke liederen zullen door de kinderen met begeleiding der muziekvereeniging „Crescendo" wor den gezongen, waarna een wandw.ug met muziek door het dorp wordt gemaakt naar Oud-Sabbinge. Ook daar zullen en- kelie liederen worden gezonden en zoo mogelijk een kort woord gesproken Aan de kinderen worden eenige versnaperin gen uitgereikt. Des avonds zal de muziekvereeniging Advendo op het schoolplein te Oostkerke nog een concert geven. Schore. Bij een voetbalwedstrijd Ie Vlake zijn van enkele spelers geldsbedra gen ontvreemd. Be politie stelt een on derzoek in De algemeene vergadering van de weegbrug Schorebrug heeft besloten tol vernieuwing van de weegbrug. Hierdoor zal deze brug geschikt worden gemaakt voor het wegen van lasten van 15.000 K.G. (thans 5.0C0 K.G.) Krabbendijke. De collecte van de Emma- bloem heeft alhier opgebracht f 54.05. Rilland-Bath. Dinsdagavond werd al hier de jaarvergadering gehouden der onderafdeeling Rilland-Bath van de ver eeniging tot ziekenverpleging. Na opening door den voorzitter, cv dat ik hem den mond kon stoppen, dat wou ik." „Maar hij wordt geen senior," zei Joe Jenkins. „Yorke krijgt die plaats." „Hoe weet je dat, Joe?" vroeg zijn va- der. Joe vertelde, wat hij dien middag van Lady Augusta vernomen had. Het troostte den portier echter op geenerlei wijs, M was over Gerald Yorke niet gunstiger gestemd dan jegens Tom Channing. hij vernomen, dat de school nooit mee' een senior zou hebben en evenmin een junior, misschien dat dat hem on aangename oogenblikken zou hebben oe' zorgd. Maar toen hij den volgenden morge met eenige jongens in de kruisgangen een twistgesprek raakte, flapte hij er zij nieuwtje uit om Huntley te ergeren, jongens luisterden natuurlijk met op^ ooren en verspreidden het nieuwtje Q° de heele school. Vandaar Tom Channing uitbarsting aan den maaltijd. Huntley zocht Jenkins op en deze vestigde wat Ketch gezegd had. Maar J kins was zeer ontsteld, dat dit l>er door hem wereldkundig was gewo. Hij besloot mijnheer Ketch een bezow brengen en hem zijn te groote med<?'ti zaamheid te verwijlen. (Wordt vervolg)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2