33. Stemt Dr. H. COLIJN het vonnis in het proces te MOSKOU. No. 1 van lijst n Telegrafie WOENSDAG 19 APRIL 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANS - No, Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Bsgïijïi dais u',a« it de foktai>men op ;ijn. Dat wil zeg- jrcentage besmette derzoek gevonden tocb nog besmette over kunnen blij. n ook zeggen, dat -vrij is en degeen t een onwaarheid, en rechtszaak veel irne eens zien, dat :ht bij een leveran- ïeeft, dat zijn fok- zijn, den leveran- ns mijn standpunt r van ééndagskui- ilrijke artikelen in >t mag zeggen, dat vrij zijn. d te hebben moet vaker onderzoeken ik nogal geld. Een leer voor zijn kui- herhaald onder- velen kunnen dat er in de broedma- it ei terecht komt, jgelijk, juist omdat r 100 pet. betrouw- n, als het uitkomt, ,al kuikens tijdens n. kuikens nu in de len ze onder een iren te samen, dan massa andere kui- is het dan moge- i een heele kunst- ins doet uitsterven. een kunstmoeder deren dag nieuw eel onderlinge be nch als de kuikens Imachine of in de zijn, zullen er velen te broedmachines, ren tegelijk uitko- jskans groot, van- n heb op het uiterst de hedendaagscho ;een pullorum, dan ihtingen zijn; thans ,p nog niet in staat door de broederijen ;aan. er van een broed- behoort dit te we- ierlijk man? Ziehier groote broed-inrich- Wij vinden het na- dat bij U de kui- oen er echter alles kten te voorkomen ts aan doen, dat er ien en juist en eerlijk te brief getuigt van om zichzelf schoon leverancier weet of iagnose „Pullorum" ,ls de bacillen in de den en op dit gebied intkennen. aeg, dat het zoo ge- ernstige waarschu- tor iedere kooper al de Pulloru;n~Com- voortaan geen broe- trijdingssysteem toe ietrekken van wille- een broederijen, die oedrijven die zelf bij fie aangesloten zijn, ten. Deze ernstige amen om de broede- naar uitsluitend om Pullorum-Commis- >en waar wil dekken n instaan. Wie dus huwingen toch nog ït aangesloten broe- >lgen maar afwach- lan, maar ook, zoo- ;evallen, totaal ver and zijn reeds vet- pullorum-bestrijding and is het nog zoo- koopers en leveran- k zeer goed zijn ais ;elen genomen v er- le koopers thans lij- en voor de broede- jeweldige schade. ek betreffende, kun- é's worden gezonden Diergaardesingel 96a egel voor antwoord melden. Pr TE HENNEPE. paarbank. het postkantoor te maand Maart iooo. d kantoor werd m op spaarbankboekjes en terug be'aaia ve minder ing'eletr(1 1354,24. uitgegeven spaar ist van dit kantoor staatsschuldboekjes i het postkantoor t0 1 Maart 1933. id kantoor werd m op spaarbankboekj t, en terug betaal? 3 meer ingelegd dan ï,53. 0T. or uitgegeven spaa Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststrant 70, Goes, Telefoonnummer 11, PoHtrhèfjue en Girorekening WW». Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tolef. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingon f0.20. Losso nummers 5 cent. AelvortontiiSn 30 cent per regel. Ingezonden incdedeclirigen 00 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags cn Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Bij de loting voor de nummering van de ingediende can* didatenlijsten voor de Tweede Kamer verkiezingen kreeg de lijst van de Anti-revolutionaire partij het nummer Het parool voor de Anti-revolutio naire kiezers luidt dus Onwaardige bestrijding. Door de Chr. Dem. Unie is in dezen omtrek een strooibiljet verspreid, dat een sterk misleidend karakter draagt en waar in de waarheid willens en wetens geweld wordt aangedaan. In navolging van wat het orgaan der S.G.P. onlangs schreef, wordt in bedoeld biljet o.m. dit gezegd: „Wat ondenkbaar moest worden ge acht, zien wij thans gebeuren: De volge lingen van Groen van Prinsterer, de eer tijds zoo felle bestrijders van het Libe ralisme, zij zoeken nu hun steun bij de Liberalen. Colijn wordt aan geprezen, niet als ntirevolutionair, niet als Christen- staatsman. Neen, enkel en alleen als de sterke man! Voor een ontredderde, zinkende wereld wordt geen heil gezocht bij den sterken held Jezus Christus doch bij den sterken man. Op deze wijze hoopt men zijn politieke acht te handhaven of uit te breiden. Sterker bewijs van geestelijke inzinking en onmacht als thans de leuzen der groote Chr. partijen te zien geven, is welhaast ondenkbaar." t Men staat verbaasd, dat een partij, die nog wel het woord Christelijk in haar Vaandel schrijft, den treurigen moed heeft dergelijke onwaarheden te laten drukken. Het is toch algemeen bekend, dat de heer Colijn nooit poseert als de sterke man. Integendeel, hij houdt niet op, ep op te wijzen, dat hij niet alles kan en dat hij daarom ook geen enkele belofte kan doen. En inplaats van zijn beginsel te verdoezelen, heeft hij niet nagelaten er op te wijzen, dat niet-geestverwanten, die hem begeerden te stemmen, niet moes ten vergeten, dat hij als Anti-revolutionair candidaat gekozen wenschte te worden. En de Anti-revolutionaire partij is hem daarin nagevolgd. In den oproep van het Centraal-Comité tot het Nederlandsche volk wordt op alle welgezinden een ernstig beroep gedaan om zich bij de komende verkiezingsactie te laten leiden door de eeuwige beginselen in het Woord Gods neergelegd, ook voor het leven van Staat en Maatschappij. In het Verkiezingsmanifest wordt op den voorgrond gesteld, dat aandacht moet worden geschonken aan de geeste lijke en zedelijke belangen van ons volk. En in de rede, waarmede Dr Colijn de Deputatenvergadering opende, wordt er op gewezen, dat er reden is tot be kommernis, wanneer we letten op de zergen van dezen tijd en dat we daarom ons oog hebben te richten op God zelf, die de machtige is om in het duister van dezen tijd het licht te doen door breken. Dit alles weten de leiders van de Chr Dem. Unie. Evenals alle anderen, die een tegenstel ling trachten te suggereeren tusschen de ,A.-R. partij, die het van den sterken man, en andere groepen, die het van den Ster ken Held verwachten. ;|Wij hebben hier te doen met een po ging tot opzettelijke misleiding van de kiezers; met een leugenachtige en on waardige bestrijding. Een bestrijding, die een bewijs is van geestelijke inzinking en van een absoluut gebrek aan steekhoudende argumenten. De rechtbank te Moscou heeft vonnis gewezen in het sabotageproces. Van de Engelsche verdachten werd Mao Donald tot 2 jaar veroordeeld, Thornton tot 3 jaar, terwijl Gregory werd vrijgesproken. De andere Engelschen Monkhouse, Uishny en Nordwall werden veroordeeld het land binnen drie dagen te verlaten. Van de Russen is Siebert vrijgespro ken. Mevr. Koetoezowa kreeg 18 maan den, Gc^sef 10 jaar, Zorin 8 jaar, Kras- Jemukof 5 jaar, Kotbjarefsky 8 jaar, Le- kedef 2 jaar, Zobanof 10 jaar, Olunik 3 jaar, Soekoeroerhvin 10 jaar, Sokolof 8 jaar. Krachtig was Monkhouse's laatste ver dediging. Zijn uiteenzetting vormde, zoo meldt de Telegr., een bittere aanklacht te gen het optreden der Sovjets „Wat de beschuldiging tegen mij in zake het plegen van sabotage betreft, wensch ik het hof er aan te herinneren, dat de Sovjets aan de maatschappij, wel ker belangen ik in Rusland waarneem, 1% millioen pond sterling schuldig zijn. Wanneer ik dus zou getracht hebben, de door ons geleverde machines onklaar te maken, zou ik daarmede de betalings capaciteit van onze debiteuren aangetast hebben, wat overeenkomt met zichzelf den hals af te snijden. Reeds acht jaar neem ik deel aan de voorbereidingen tot e'ectrificatie van Rusland en ik ga er prat op, dat ik gedu rende dien tijd op de meest aangename en vruchtbare wijze met de betreffende instanties heb samengewerkt. Bovendien is het begrip vernieling moeilijk in ver band te brengen met de functie van in genieur, die zijn werk als zijn eigen kind beschouwt. Kunt u zich voorstellen, dal een vader den dolk in het hart van zijn eigen kind zou steken? „Ik verklaar absoluut onschuldig te zijn. De getuigenverklaringen zijn abso luut onbetrouwbaar," zeide Thornton. Het Engelsche Kabinet heeft Dinsdag onder voorzitterschap van Baldwin een bijeenkomst gehouden, waarbij de En- gelsch-Russische betrekkingen aan de or de zijn geweest. Of de Engelsche regee ring gebruik zal maken van de haar gege ven volmachten om den invoer van Rus sische goederen te verbieden, zal afhan gen van de ontwikkeling der gebeurtenis sen te Moskou. Uit Moskou wordt gemeld, dat men al daar van meening is, dat het tegen de Engelschen uitgesproken vonnis onge twijfeld aanleiding zal geven tot diploma tieke stappen.Be Britsche regeering heeft de Sovjetregeering er van in kennis ge steld, dat zij de tegen den Russisclien in voer naar Engeland genomen maatrege len niet zal intrekken. De Britsche regeering eischt de volko men rehabilitatie der Britsche onderda nen, welke volgens de in Engeland gel dende opvattingen volkomen onschuldig zijn. Maandag was het Engelsch-Russische handelsverdrag ten einde. Dit heeft de vraag doen rijzen, wat nu de positie is van de leden der Russische handelsdele gatie, die tot dusver diplomatieke immu niteit in Engeland genoten. Volgens Reu ter is dit een heerlijk juridisch kluifje, waaraan thans de Engelsche rechtsge leerden zitten te smullen. Op Cuba blijft het woelig. De laatste dagen is het op Cuba weer zeer onrustig geweest en naar bij geruchte verluidt zijn er in de afgeloopen dagen dozijnen dooden gevallen, hoewel de of- ficieele opgave zich tot drie beperkt. Door de geheele stad heeft de politie een razzia gehouden, welke voornamelijk gericht was tegen de studenten. Op 13 April zijn er negentien bommen ontploft op verschillende plaatsen in Ha vana en ook in een aantal kerken. De regeering der V. S. blijft groote aandacht besteden aan de gebeurtenissen op Cuba. De nieuwe politiek beoogt een pacificatie van Cuba tot stand te brengen zonder directe interventie en wel door het toelaten van een bepaalde hoeveelheid sui ker op de Amerikaansche markt. Het voornaamste doel hiervan is een stijging van den suikerprijs teweeg te brengen. De strijd in hef Noorden van China. Naar het Chineesche ministerie van Oorlog mededeelt, hebben Japansche vlie gers Dinsdag de voorsteden van Peking met bommen bestrooid. Het verluidt, dat de Chinee sche re geering heeft bevolen, dat Peking en Tientsin zon der strijd moeten worden op gegeven. Volgens een Reuterbericht uit Peking hebben Mantsjoerijsche en Japansche troepen den driehoek tusschen den Groo- ten Muur en de rivieren Loean en Hsi be zet. Uit officieele Chineesche bron verluidt, dat Japansche vliegtuigen op 100 K.M. van Peking vlugschriften hebben uitge worpen, waarop te lezen staat: „Japan ners en Chineezen behooren tot het gele ras. De Chineezen zijn door de Blanken onderdrukt, maar de Japanners komen om de Chineezen van het juk der Blanken te verlossen." De Japansche bevelhebber heeft uit To kio een aanschrijving gekregen om een speciaal corps uit Japansche troepen te vormen, dat de bewaking van den Ghinee- schen Oosterspoorweg zal op zich nemen. De 30-uren werkweek. De Amerikaansche Senaat heeft met 52 tegen 32 stemmen de wet betreffende de 30-urige werkweek verworpen. De minister van arbeid had nog een amendement ingediend, volgens hetwelk de werktijd van 30 uur niet zou gelden voor die bedrijven, die konden aantoonen, dat zij daarvan nadeel zouden ondervin den. Roosevelt's plannen. President Roosevelt is voornemens, na het Paaschreces zijn hervormingsplan nen met alle kracht door te voeren, ten einde het economische leven in de V. S. weder gezond te maken. Tot nu toe zijn slechts de dringendste noodwetten door het congres behandeld. Nog niet afgehandeld zijn het voorstel van Roosevelt om een verzekering tegen de werkloosheid in te voeren, het voorstel om de prijzen der landbouwproducten we der op een loonend peil te brengen door beperking van de productie, het voorstel tot reorganisatie van het hypotheekwe zen, tot hervorming van het bankwezen, de invoering van een korteren werktijd jnz. Verdere voorstellen van Roosevelt wor den verwacht tot reorganisatie van den beurshandel, tot reorganisatie van de spoorwegen, tot het verleenen van mach tiging om de invoerrechten te verlagen en handelsverdragen met andere landen te sluiten en het ontwerpen van een grootsch plan voor werkverschaffing. Roosevelt en de inflatie. President Roosevelt heeft verscheiden politieke leiders op het Witte Huis bijeen geroepen en doen weten, dat hij op het oogenblik geen enkel voorstel heeft aan te bevelen met het oog op monetaire infla tie. De Roomsche kerk en het nationaal- socialisme. De „National-Zeitung" publiceert een brief van den vicaris-generaal van het aartsbisdom Keulen, waarin instructies voor de geestelijkheid zijn opgenomen be treffende de zorgen voor het zieleheil van aanhangers van het nationaal-socialisme. De instructies van de bisschopsconferen tie van 5 Augustus 1931 worden ingetrok ken, terwijl wordt bepaald, dat het lid maatschap van de nationaal-socialistische partij niet van invloed mag zijn op het toedienen van de sacramenten, en het ge ven van toestemming voor een kerkelijke begrafenis. De sacramenten mogen even min geweigerd worden aan nat.-socialis- ten, die in uniform verschijnen. Het bin nenbrengen van politieke vlaggen in de kerk moet door vriendschappelijk overleg verhinderd worden. Het celebreeren van feest-missen voor politieke partijen dient te worden nagelaten, doch patriotische plechtigheden zijn wel toegelaten. Bij ker kelijke begrafenissen mogen buiten de kerk vlaggen worden medegevoerd, doch er moet voor gezorgd worden, dat tijdens de tegenwoordigheid van den priester geen politieke demonstraties plaats heb ben. Korte Berichten. De Portugeesche regeering heeft de inschrijving opengesteld voor een groot havenwerk te Leixoes, waarvan de kosten geschat worden op ruim 10 millioen gul den en dat den bouw van een drijvend dok en kaden omvat, waaraan de groote zee schepen kunnen meren. De werklieden moeten allen Portugeezen zijn en zooveel mogelijk moet Portugeesch materiaal ge bruikt worden, terwijl een minimum loon voor de arbeiders wordt vastgesteld. Gisterochtend vroeg heeft de politie te Hamburg een groote razzia in Sankt Pauli gedaan naar wapens, springstoffen, verboden geschriften en verdachte com munistische elementen. Bij de razzia is een hoeveelheid wapens en munitie, zoo mede propagandamateriaal, vlaggen e. d. gevonden en in beslag genomen. Dertien personen zijn aangehouden. Vanmiddag wordt op het vliegveld te Oberwissenfeld het vliegtuig verwacht, waarmede de te Rome vertoevende D'uit- sche ministers naar Duitschland terug- keeren. Op het vliegveld zal een plechtige ontvangst plaats vinden. Vice-kanselier von Papen is reeds gisteravond uit Rome naar Berlijn vertrokken. In geheel Beieren zijn door de poli tieke politie tot en met 13 April 1933 on geveer 5400 personen gedetineerd. Van dezen zijn sinds 9 Maart 1900 personen weer in vrijheid gesteld, terwijl na 13 April nog 730 personen vrijgelaten zou den zijn. Er bevinden zich dus nog ten minste 1630 personen in arrest. In Bulgaarsch Macedonië is een communistische organisatie ontdekt, in verband waarmede 17 personen gearres teerd zijn, terwijl veel propagandamate riaal in beslag is genomen. Tot nu toe was het onbekend, dat het communisme ook in dit gedeelte van Bulgarije zich ge nesteld had. Gedurende de Paaschdagen hebben boven Zweden hevige stormen gewoed, terwijl er zooveel sneeuw is gevallen als gedurende den geheelen winter niet het geval is geweest. PRINS HENDRIK. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlan den viert vandaag zijn 57sten verjaardag. De Rijksmiddelen in Maart. De opbrengst der Rijksmiddelen over de maand Maart in vergelijking met de zelfde maand van het vorige jaar is als volgt: Maart '33 Maart '32 Grondbelasting 496.539 458.926 Personeels bel. 1.868 Inkomstenbelasting 5.913.392 7.064.793 Vermogensbel. 1.027.840 1.194.463 Divid.- en tant. bel. 309.137 572.946 Rechten o. d. inv. 5.332.262 6.151.103 Opc. op rechten op invoel 2.075.048 Statistiekrecht 163.363 181.641 Acc. op zout 179.743 227.654 Idem geslacht 503.811 614.951 Idem wijn 300.816 477.903 Idem gedist. 2.788.256 3.006.119 Idem bier 1.059.579 865.066 Opc. op acc. op bier 20.836 Acc. op suiker 4.075.250 4.362.483 Opc. accijns op suiker 826.891 Accijns op tabak 1.846.820 2.501.373 Bel. gouden en zilv. werken 54.219 62.371 Zegelrechten enz. 828.365 1.644.238 Registr. rechten enz. 969.728 1.061.183 Rechten succ. enz. 2.821.049 3.295.694 Domeinen, wegen en vaart. 703.560 652.175 Opbr. Staatsloterij 31.083 10.459 Opbr. loodsgelden 326.318 295.037 Totaal-generaal 32.653.905 34.702.447 Over het eerste kwartaal van dit jaar werd ontvangen f 94.633.908, tegen in het zelfde tijdvak vorig jaar 104.106.816. De werkelijke achteruitgang is intus- schen nog grooter, daar aan nieuwe be lastingen ontvangen werd: f4.759.783 aan opcenten op de invoerrechten en f 1.255.984 aan opcenten op den suiker accijns. Werkverschaffing en aanbesteding. In hoeverre het feit, dat een werk bij wijze van werkverschaffing wordt uitge voerd, van invloed kan zijn èn op den kostprijs van het werk èn op de werk- loonen, zegt de „Telegr.", blijkt uit het volgende. Een polderbestuur in de provincie Friesland besloot 3000 M3. baggerwerk te laten uitvoeren, waarvoor door het Rijk 60 pet. subsidie in de kosten in uitzicht was gesteld, voor het geval de uitvoering in werkverschaffing geschiedde. Volgens de begrooting van de Ned. Heide Mij. zou die uitvoering pl.m. f2500 moeten kos ten. Het loon per arbeider was berekend op f 12 per week. De ingelanden van het waterschap, van meening, dat de uitvoering voor aanmer kelijk minder zou kunnen plaats hebben, besteedden het werk onderhands aan en vonden particulieren bereid het bagger werk voor f 1520 te verrichten. Bij de aanbesteding is op een weekloon van f 18 per man gerekend. Het karwei kost dus in het laatste ge val bijna de helft minder terwijl de arbei ders 50 pet. meer verdienen. Tekort in Ned.-lndië van f 120 millioen? De „Java-Bode" meldt, dat de nadere beschouwingen over de voorloopige be- grootingscijfers voor 1934 in de afgeloo pen week gehouden in vergaderingen van de Begrootingscommissie, resulteerden in het volgende: De ontvangsten voor 1934 worden voor- loopig geraamd op f 310 millioen, waar onder f 30 millioen afkomstig van nieu we heffingen. Het tekort wordt voorloopig geraamd op f 120 millioen. Men hoopt op de begrootingsvergade- ring, welke a.s. Donderdag door den Raad van Ned.-lndië wordt gehouden, en door nadere besprekingen mei d< hoofden van departementen, dit tekort tot f 60 milli oen terug te brengen. De muiterij op de „De Zeven Provinciën". Aneta meldde gisteren uit Batavia: In antwoord op desbetreffende vragen, op 15 Maart j.l. door het lid van den Volksraad den heer Thamrin, ingediend, heeft de regeering o.a. medegedeeld, dat de geschorste commandant, eerste officier en divi3ie-chef van de „De Zeven Provin ciën" gedurende hun schorsing in het ge not blijven van hun volle inkomsten, con form artikel 18 van de voorschriften be treffende de rechtspositie van het militair Binnenland. Tekort van 120 miljoen gld. in Indië. De opbrengst van de rijksmiddelen in Maart. Buitenland. De uitspraak in het proces te Moscou. De strijd tusschen Japan en China. Woelingen op Cuba. Roosevelts plannen. personeel der Zeemacht; dat de officieren en schepelingen, die, naar wordt aange nomen, niet deelnamen aan de muiterij, hun volle inkomsten blijven genieten; dat de van muiterij verdachte Europeesche en Inlandsche schepelingen in afwachting van de resultaten, ic.q. berechting van hun strafzaak geenerlei inkomsten genie ten, evenmin als de in arrest gestelde dienstweigeraars. Op de vraag of de regeering in het be lang van de onschuldige gezinsleden van de in arrest gestelde schepelingen-kost winners en van de bij de muiterij gedoode militairen-kostwinners bereid is bij toe passing van de betrekkelijke bepalingen clementie te betrachten, antwoordde do regeering, dat de betrekkelijke bepalingen uiteraard naar recht en billijkheid wor den toegepast. „Bartimeus". Het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van Christelijke opvoeding en onderwijs voor blinde kinderen en jon gelieden „Bartimeus" te Zeist benoemde in zijn vergadering van gisteren in de va cature van wijlen Ds J. Vonk tot voor zitter den heer P. L. de Gaay Fortman te Dordrecht en tot vice-voorzitter den heer H. Timmer te ÏJsselmonde. Gemeenteveldwachters in Friesland. In de door den Commissaris der Ko ningin in Friesland ingevoerde nieuwe instructie voor gemeenteveldwachters komt o.m. het volgende artikel voor: De veldwachter is verplicht zich te hou den buiten den strijd der politieke par tijen en in dien zin is het hem verboden als lid van een vereeniging, dan wel daar buiten staande, in den strijd der politieke partijen van welke richting ook een werk zaam aandeel te nemen. De uitvoerbelemmeringen voor den tuinbouw. Gedurende de eerste drie maanden van dit jaar hebben de gevolgen van de uit voerbelemmeringen voor de Nederland sche tuinbouwproducten zich geducht doen gevoelen. In vergelijking met 1932 liep de kwartaalwaarde van de totale om zet met ruim 50 pet. terug en het totale gewicht met 30 pet. Geen eenheidsfront. Te Amsterdam is op initiatief van het partijbestuur der O.S.P. een bijeenkomst gehouden tusschen vertegenwoordigers van de Onafhankelijke Socialistische Par tij en de Communistische Partij Holland. De bedoeling was het vormen van een eenheidsfront voor een gemeenschappe lijke actie op den eersten Mei en tegen het dreigend fascisme. De Nederlandsche C. P. heeft echter ge weigerd op dezelfde voorwaarden als in Engeland hier te lande een eenheidsfront te aanvaarden. De Eerste Kamer. De Eerste Kamer kwam gisteravond in vergadering bijeen ten einde den voorzit ter in de gelegenheid te stellen mededee- ling te doen van het besluit der centrale afdeeling om aanstonds na de openbare bijeenkomst een aantal wetsontwerpen in de afdeelingen te doen onderzoeken. Tevens vond de stemming plaats over het wetsontwerp, waarbij om bezuini gingsredenen de toepassing van de z.g. Psychopatenwet, voor zoover het vermo gensdelicten betreft, aanzienlijk wordt in geperkt. Met 26 tegen 13 stemmen nam de Kamer dit wetsontwerp aan, waarna zij zich in de afdeelingen begaf. Tegen stemmers waren de sociaal- en de vrij zinnig-democraten. Bond van Christelijke zang- en oratorium-vereenigingen. Maandag is te Leiden de 47e jaarlijk- sche vergadering van christelijke zang en oratoriumvereenigingen begonnen. In de Stadsgehoorzaal had 's middags de ontvangst van de vergadering plaats door den ring Leiden van den Bond. Na afloop van deze ontvangst werd een tocht gemaakt naar de bloeiende bollen velden. waarbij het gezelschap ten ge meentehuize te Sassenheim officieel werd ontvangen. Vervolgens had een gemeenschappelijke maaltijd plaats, waarna de christelijke zangvereeniging „Con Amore" uit Leiden de vergadering een uitvoering in de Stads gehoorzaal aanbood.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1