Stemt Dr. H. CO Wèg die Migraine! AKKER.CACHET5 Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Posterijen en Telegrafie 33. No. 1 van I Birtenlanc "AKKERTJES" WOENSDAG 19 APRIL I Onwaardige bestrijd ad trac^ten te suggereerei A.-R. partij, die het van der en andere groepen, die het Ken Held verwachten. December 1932 wa» dit $322. Om de be grooting sluitend te maken was met leed wezen overgegaan tot een salariskorting van 5 pet. Door de beide wijkzusters was zeer veel werk verricht. Voor de gewone verpleging waren totaal afgelegd 56194 bezoeken. Totaal bezoeken tuberculose bestrijding en -verpleging 760. Hoogtezon- bestraling 284 maal. Hulp verleend bij bevallingen 6 maal, bij overlijden IQ maal en bij transport 3 maal. Rekening en verantwoording was als volgt: Ontvangsten der plaatselijke ver- eeniging waren f 5476,93 en de uitgaven f 5142,34. Goed slot f 334.58: Begrooting voor 1933 in ontvangst en uitgaaf 5044.04 gulden. De ontvangsten en uitgaven voor de af- deeling tuberculose-bestrijding bedroegen f 1439.52. De begrooting werd geraamd op f 1360. Uit het rapport van den magazijnmees meester bleek, dat ruim 800 stuks mate rialen waren uitgeleend. Tot bestuursleden werd herkozen de heren A. Mcggré Sr en J. G. Jansen. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid naar voren gebracht om in het na jaar te vertoonen een film vanwege de Centrale vereeniging tot Tuberculose-be strijding. Nog werd medegedeeld dat door wijlen den heer A. Wieland aan het Groe ne Kruis was gelegateerd een huisje met de voorwaarde, dat de huidige bewoon ster dit zou bewonen tot haar overlijden. De voorzitter sluit hierna de vergade ring. Hoek. Bij den Gemeenteraad kwam een verzoek in van den Ghr. Besturenbond, om in den a.s. winter gratis gebruik te mogen maken van een verlichl en ver warmd lokaal, teneinde jeugdige werk- loozen ontwikkeling en ontspanning te bezorgen. Na breede bespreking wordt besloten het verzoek in te willigen. Over het voorstel A. Meertens, om de eerste f 3 van het verdiende loon niet in mindering te brengen voor crisissteun, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, wordt de discussie her opend. Wethouder Scheele wil het voor stel veranderen in: de eerste f 3 van het verdiende door de vrouw, aangezien de minister het eerste voorstel toch van de hand wijst. Dhr Meertens handhaaft zijn voorstel, aangezien het in Terneuzen tot f 5 vrij is. Dhr Scheele wil beide voor stellen gelijk behandelen, om bij den Mi nister wat te bereiken. Beide voorstellen worden aangenomen met 4 tegen 2 stem men. (Tegen J. A. Meertens en D. J. Jan sen). De secretaris leest voor het ingewonnen rechtskundig advies omtrent de kwestie met den waterafvoer bij D. de Putter. Hieruit blijkt, dat de sloot niet voorkomt onder de polderuitwateringen en dus niet voor afvoer dient van rioolwater. Krach tens arti. 673 B. W. moet D. de Putter wel het hemelwater, dat van andere per- ceelen afvloeit, ontvangen, maar geen wa ter, dat met kunstbewerking wordt aan gevoerd. Het kan echter nog betwist wor den, of de scheidingssloot zijn eigendom is, hoewel dan ook nog overblijft de mo gelijkheid van waardevermindering van zijn eigendom, door den toevoer van vuil water. Bovendien zou nog moeten wor den uitgemaakt of een rioleering van zoo danig algemeen belang kan worden ge acht, dat hiervoor mag worden ingegrepen in eigendomsrechten; een en ander zou door een procedure moeten worden uit gemaakt, die evenwel zooveel kosten met zich zou brengen, dat de gemeente veel voordeeliger een ander plan kan uitvoe ren, n.l. aansluiting op het gemeente riool. Tot het laatste wordt na uitvoerige discussie besloten. Hontenisse. In verband met plannen tot het aanleggen van een inloophaven aan den Perkpolder te Hontenisse voor de nieuwe ferryboot Walsoorden-Hansweert, werd naar de „Tern. Crt." meldt in den Gemeenteraad besloten om te requestee- ren bij het Ministerie van Waterstaat. De Raad zal den minister verzoeken de in loophaven aan te leggen te of nabij Wals oorden. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN TE MIDDELBURG. Deze Kamer van Koophandel verga dert Vrijdag a.s. Aan de orde komen o.a. de volgende punten: Vaststelling van de rekening der Ka mer over 1932, aanwijzende in ontwerp aan ontvangsten f 17.786.57 en aan uit gaven f 13.001.20; alzoo met een voor- deelig saldo van f 4-785.37. Het bestuur van de V. V. V. te VIis- singen heeft een verzoek ingediend om een subsidie van f 300 in de kosten van ontvangst van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer en er daarbij op gewezen, dat elders de Kamers van Koop handel zulk een steun wel verleenden. Het bureau deelt mede, ter zake niet tot overeenstemming te zijn gekomen. I)e meerderheid zou aan adressante voor het congres een extra-bijdrage willen verlee- nen. Zij acht hiertoe alleszins termen aanwezig, waar zij van oordeel is dat een congres van groote propagandistische waarde is voor de geheele sireek. De minderheid meent zich om princi- pieele redenen te moeten verklaren tegen het verstrekken van gelden voor dit doel. Gaat men dien weg op, dan zullen an dere vereenigingen of bonden dit ante cedent gaarne aangrijpen om, wanneer zij hunne jaarvergadering binnen het gebied der kamer houden, een beroep te doen op de kamer en dan zal het wel zeer moeilijk zijn den ander te weigeren, vat den eer ste is toegestaan. De commissie voor de financiën is van oordeel, dat het verzoek moet worden in- gew'il'gd De Vereen. „Gemeenschappelijk Be lang" te Vlissingen verzoekt naar aanlei ding van het aldaar ie houden Congres van den Kon. Ned Middenstandsbond een subsidie van f J0O0. Ook ten deze meent de minderheid van het Bureau om principieele redenen, dat de Kamer nie* aan het verzoek moet voldoen Hlet bureau is in zijn geheel van mee ning, dat het verzoek voor zooveel hel gevraagde bedrag betreft niet voor inwil liging vatbaar is. Over de vraag, welk bedrag dan hel juiste zou zijn, kon het bureau echter niet tot overeenstemming komen. De commissie van financiën adviseert f300 toe te staan. In verband met het wetsontwerp tot heffing van een omzetbelasting, meent T Bureau, dat de principieele vraag, of een omzetbelasting gewenscht is, buiten be schouwing kan blijven, omdat er wel niet aan te ontkomen zal zijn. Het bureau ontkent echter, dat de algeineene werking der belasting gelijkelijk geldt voor alle bedrijven. Zoo is er bijv. verschil tusschen een fabrikant, die rijwielonderdeelen ook zelf vervaardigt en een concurrent, die de onderdeelen moet koopen, omdat dan de belasting eerst op de onderdeelen en dan nog eens op de verkochte rijwielen drukt. Dit klemt nog meer, bij invoer van afgewerkt buitenlandsch fabrikaat tegen over goederen die binnenlands nog een bewerking moeten ondergaan. Door de bepaling, dat niet als omzet worden be schouwd leveringen aan leden van coöp. vereenigingen aan die vereenigingen, worden deze zoowel op industrieel als op handelsgebied bevoordeeld boven de niet coöperatieve nijverheid en handel. Hel bureau kan niet medegaan met het idee het Belgische stelsel van zegeltjes plak ken te volgen, maar voelt meer voor liet Fransche en Duitsche stelsel, waarbij vol gens de boekhouding van de betrokkenen elke maand de belasting wordt betaald. Het bureau stelt voor een en ander in een adres aan de Tweede Kamer ter kennis te brengen. De commissie voor de wettelijke bepa lingen is tegen de omzetbelasting. Indien vermeerdering van 's Rijks middelen on overkomelijk is, dan zoude de commissie de voorkeur geven aan verhooging van de bestaande belastingen boven invoering van verkeersbelastingen. Te ongeveer 9 uur zal aan den beet Schmal, hoofdcommies van het Departe ment van Economische Zaken en 1 rheid en secretaris van den Raad van Beheer van de stichting Economisch Instituut voor den Middenstand op zijn verzoek ge legenheid worden gegeven doel en werk wijze van het Instituut uiteen te zetten. IMAM Als de dag voor U verloren lijkt, als alles tf hindert i licht, reuk en geluid, dan werken als 'n wonderu'kkb'rJ Volgens recept van Apotheker Oumont Architect te Berlijn ver dwenen. De 30 jarige architect Drey- dorf is sinds Donderdagochtend 6 uur uit zijn woning verdwenen. Dreydorf had daar een woning ondergehuurd. Naar uit het politie-onderzoek is gebleken, was op dat uur een man van middelbaren leeftijd bij den architect gekomen, die voorgaf, dat hij hem een belangrijke boodschap moest overbrengen. Hij werd binnenge laten. Dreydorf kleedde zich snel aan en verliet toen met den onbekende zijn woning. Dreydorf, die lid van de nat.- socialistische partij is, is sindsdien niet meer teruggekeerd. Revolver smokkelaars aan gehouden. Zaterdagnacht is het de marechaussees te Oss gelukt een vijftal revolversmokkelaars aan te houden. Toen zij op surveillance waren, ontdek ten zij een auto langs den weg, waarbij eenige mannen zich bevonden. De mare chaussees vonden het optreden der on bekenden nogal verdacht en hielden hen daarom aan. Bij de fouilleering bleek, dat zij een goede vangst hadden gedaan. De mannen bleken in het bezit te zijn van met scherp geladen revolvers en toen men de auto aan een nader onderzoek onderwierp, werd daarin ook nog een partij revolvers gevonden. De vijf mannen zijn daarop naar de marechausseekazerne in Oss overgebracht, waar zij in arrest zijn gesteld. Twee hunner zijn afkomstig uit Tilburg, twee uit 's-Hertogenbosch en een uit Vught. Fietsers dooreenveer kabel getroffen. Vrijdagmiddag stond aan het Lexkesveer onder Randwijk een vier tal personen bij hun fietsen op de pont te wachten, aangezien een sleep passeer de. Een der schepen raakte met het roer achter een veerkabel vast. Deze werd een eind medegesleeept en schoot toen plotse ling los. De terugschietende kabel trof drie der wachtenden, die allen op den grond werden geslingerd. Een heer en een dame brachten het er goed af, doch de 14-jarige S. uit Heteren werd 6 M. ver weggeslingerd er bewue^lotva op-wwciiv-m. Door den slag v«n den kabel wee *#/n bovenbeen gebroken, terwijl hij aan hoofd en handen bloedend verwond werd Zijn arm afgezaagd. Toen de 78-jarige W. te Ankum, gemeente Dalf- sen, bezig was hout te zagen met een cirkelzaag en hij op een oogenblik over de zaag heen reikte, werd zijn arm door de zaag gegrepen met het gevolg, dat deze arm ter hoogte van den elleboog vrij wel werd afgezaagd. De gewonde werd onmiddellijk overge bracht naar het Ziekenhuis te Zwolle. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Een straatroover te Hilver sum. Een te Baarn wonende dame werd Vrijdagavond in de Beethovenlaan te Hil versum door een onbekend gebleven man beroofd van een taschje, o.m. inhouden de een bedrag van f 12 en een vulpen. De dame kon geen signalement opgeven. De tegenspoeden van een brandweer. Bij den landbouwer J. E. te Zevenhuizen brak, naar de Telegr. meldt, brand uit in een korenberg. De brandweer werd gealarmeerd, doch haar pad ging niet over rozen. Wel was zij spoedig ter plaatse, maar toen de spuit in werking zou worden gesteld, bleek een accu niet te functionneeren. Er moest een andere gehaald worden en daarmede was wel dit euvel verholpen, doch het leed niet geleden. De slinger van de autospuit bleek vervolgens niet te vinden, Ten leste kreeg men ook dit voorwerp te pakken en toen kon men eindelijk met spuiten beginnen. Het water werd uit een bagger- sloot betrokken, welke zóó vuil was, dat het ondoenlijk bleek op deze manier voort te gat-i). De blussching werd gestaakt en de spuit verplaatst.Nog was het drama niet geëindigd, want op de nieuwe plaats lagen de slangen dwars over den rijweg, zoodat het verkeer gestagneerd werd. Men toog op zoek naar planken om daarmede de slangen te beschermen. Eerst toen wuren de moeilijkheden overwonnen en kon er zonder verdere hindernissen water gegeven worden. De berg was inmiddels platgebrand Garagebrand In Den Haag. In den namiddag van den Tweeden Paaschdag heeft een zware binnenbrand gewoed in de garage van de N.V. Scheve- ningsche Automobiel Maatschappij aan den Kanaalweg 78 te Scheveningen. De brandweer was in korten tijd met de motorspuiten. Het was echter niet meer mogelijk, een drietal reeds in brand staande auto's, die daar gestald waren, in veiligheid te brengen; deze auto's brandden vrijwel geheel uit. Voorts hadden de vlammen het administratie-lokaal met de daarin zich bevindende meubelen reeds zoodanig aangetast, dat ook dit gedeelte door het felle vuur werd verwoest. De schade, aan de garage en bijbehoo- rende vertrekken toegebracht, beloopt in de duizenden. Inbraak in een postkan toor. In den nahht van Vrijdag op Za terdag om drie uur zag een agent van po litie op de Heerengracht bij den Am- slel te Amsterdam, een man een perceel verlaten en de gracht afloopen in de rich ting van de Utrechtsche straat. Daar liet perceel, dat de man verliet, achter aan het postkantoor op den Amstel grenst, vond de agent het geval verdacht. Leze verdenking werd des te sterker, toen de agent ontdekte, dat uit de deur van bo venbedoeld leegstaand perceel een touw hing, waarmee, het slot opengetrokken kon worden. En achter de deur zag de agent in de gang eenige posttrommels staan, klaarblijkelijk om straks wegge haald te worden. De agent ging den man achterna en wees hem bij het Rembrandtsplein een collega aan, die den verdachte arresteer de en naar het bureau overbracht. De eerste agent ging onmiddellijk terug naai de Heerengracht om ervoor te zorgen, dat de trommels niet door een eventueelen helper werden weggehaald en om zich ter plaatse van den stand van zaken op de hoogte te stellen. Het onderzoek wees uit, dat de inbre ker binnen was gekomen via een perceel naast het leegstaande huis, dat hij veria ten had. Door verbreking van eenige ruilen kon hij doordringen tot het postkantoor, waar hij er in slaagde het slot van de achter deur te openen. Eenmaal binnen is hij vervolgens erin geslaagd de brandkast met behulp van enkele valsche sleutels te ooenen en vier blikken tromme's met geld en postzegels eruit te halen. Eén van deze trommels brak hij direct open en stak plm. f 80, die erin lagen, in zijn zak. /an postzegels bevatten de trommels een groote waarde, geld zat er weinig in, want dat wordt 's avonds na sluiting der kantoren naar het hoofdpostkantoor o-ergebraoht. De trommels zette hij inderdaad in de gang van het 'eege perceel gereed om ze even later te komen meenemen. Want vender on de gracht had de man zijn eigen autotje staan en dat ging hij ha len om er de trommels in te laden, toen de agent hem ontdekte. De man, een plm. 3°-jarige werklooze handelsreiziger, tot nu toe een onbeken de voor de politie, heeft een volledige bekentenis afgelegd, Vergiftiging. De vrouw en eenige kinderen van den landbouwer v. d. Sch. te Oirschot kregen na het eten van vleesch, gebraden in een koperen pan, ernstige vergiftigingsverschijnselen. De man, die niet van het vleesch genuttigd had, is geheel gezond. GocuSt*-ic:ia«fck8, VyijiMg w»:rd aan het statlan ie Venlo door de maréchaussee een tweetal vroyven aan gehouden, mej. S. en T., beiden uit Venlo, verdacht van oplichting. Bij het verhoor en de verdere onderzoe king bleek, dat de beide dames in een aanzienlijke cocaïne-smokkelaffaire de hand hadden. Beiden zijn naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Indringer in „Huize Door n". Donderdagmiddag had zicti voor het gerechtshof te Kleef de koop man H. F. uit Neuss, te verantwoor den ter zake van het inklimmen in „Huize Doorn". Op den lOen December 1932 was F. van uit Neuss naar Doorn gereisd, om, zooals hij zeide, den keizer over een po litieke aangelegenheid te spreken. Hij had een zeer belangrijke politieke zending. Op Huize Doorn werd hij echter niet toege laten. Nog denzelfden dag reisde hij te- tug naar DusseMorf. Den volgenden dag ging hij opnieuw naar Doorn, probeerde nu echter een andere manier om binnen te komen. Hij wist niet alleen binnen de muren van den tuin te komen, maar drong zelfs door tot in het slot. Hier werd hij aangehouden door een politie agent. Bij fouilleering bleek F. een groot mo del leger-pistool, geladen met scherpe pa tronen en een groot mes bij zioh te heb ben. Hij ontkende ten sterkste een aan slag op den keizer te willen plegen. De wapens had hij bij zich om de honden van zijn lijf te kunnen houden. Het O. M. eischte eerst 8 maanden ge vangenisstraf. De man werd veroordeeld tot drie maanden en een week hechtenis Daar hij ook nog eenigen tijd tuchthuis straf te goed heeft, zal hem voorloopig de tijd niet meer gegund worden, gewa pend binnen huize Doorn door te dringen, ■MHHBMWMBBHaMBBnManMMMMaMmBOHUOnSSnaMIMMaanMMMMMMaaHMMI De moderne spijzen versnel'en het tandbederf. Daarom is het hoogste gebod: Regelmatig schoonhouden van de tanden met de verfrisschende, goede Chlorodont- tandpasta. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent. (Adv.) De beperking van de Tarweteelt. Het hoofdbestuur der Gron. Mij. van Landbouw kwam Woensdag bijeen onder leiding van den heer H. D. Louwes, te Westpolder. Aan de mededeelingen van het dagelijksch bestuur is het volgende ontleend: Door do beperking van de tarweteelt wordt door vele verbouwers minder tarwe gezaaid, dan zij zonder beperking zouden hebben gedaan. Voor velen van hen is de Tarvsewet de eenige steunmaatregel waar van zij kunnen profiteeren of welke een behoorlijk rendement van de cultuur ten gevolge heeft. Het dag. bestuur staat op het standpunt, dat wanneer de practische landbouwers van oordeel zijn, dat het om technische redenen zeer wel mogelijk is meer dan een derde van het bouwland met tarwe te betelen, de overheid om deze reden de teelt niet dient te beperken. Het dagelijksch bestuur heeft zich daarom gericht tot hot Kon. Ned. Land- bouwcomité, met het verzoek, in samen werking met de overige organisaties bij de bevoegde instanties er op aan te drin gen, dat voor den oogst 1934 de beperking wordt opgeheven. De schade der Kuikensterfte. Deze week kreeg ik een aantal brieven omtrent voedering van hennen en kui kens, doch alvorens daarop in Ie gaan eerst als waarschuwend voorteek! een brief van een slachtoffer, wiens kuikens aan pullorum stierven. Deze brief luidt: „Gaarne voldoe ik aan Uw verzoek om den naam van den leverancier mijner kuikens op te geven. De leverancier antwoordde mij op mijn klacht, dat hij het rapport der Rijksse rum-inrichting niet wenschte te lezen, dat kende hij al wel, want dat was toch altijd hetzelfde, n.l. pullorum. En .rla. moesten de geleerden in Rotterdam maar eens waar maken, dat het pullorum was De veearts heeft de foktoomen onder zocht en die zei ook, dat het niet kon. Het eind van de zaak is, dat de leverancier ons niets wenschte te vergoeden. Of wij recht hebben op vergoeding weten wij niet, maar zouden gaarne uw advies ver nemen. Er zijn nu uog 120 van de 30'l over en er gaan er nog veel meer". Ziedaar een allertreurigst staaltje van den tegenwoordigen tijd en jammer ge noeg ook een typisch staaltje van onkunde aan den eenen kant en brutaliteit aan den anderen kant. Mijn lezers weten hoe ik steeds door, haast tot vervelens toe, hamer op het aambeeld toch vooral voorzichtig te zijn bij den aankoop van ééndagskuikens, zulks met het oog op de pullorumziekte. Ik heb er op gewezen, hoe uiterst moeilijk deze ziekte te bestrijden is en dat deze moei lijkheid schuilt in de nauwkeurigheid van het onderzoek. De smetstof zit in de hennen die de broedeieren leveren en de kuikens komen dan ook besmet ter we reld. Nu kan men door middel van bloed onderzoek, ten minste als dat door een bekwaam dierenarts geschiedt, een groot percentage der smetstof verspreidende hennen onderkennen, maar niet alle. Ik reken er altijd op, lat bij een onderzoek ongeveer 10—15 pet, der besmette hennen niet gwoDiien wPsgrijp du* au wat he< zeggen wil, dó' de foktoomen cp pullorum onderzocht zijn. Dat wil zeg gen, als er een fhnk percentage besmette hennen bij zoo'n onderzoek gevonden worden, dat er altijd toch nog besmette hennen in den foktoom over kunnen blij ven. Niemand mag dan ook zeggen, dal zijn foktoom pullorum-vrij is en de0een die dat adverteert zegt een onwaarheid Jammer genoeg kost een rechtszaak veel geld, anders zou ik gaarne eens zien, dal iemand, die kuikens kocht bij een leveran cier, die gepubliceerd heeft, dat zijn foa- toornen pullorum-vrij zijn, den leveran cier aanklaagde. Volgens mijn standpu t moet iedere leverancier van ééndagskui kens weten, door de talrijke artikelen in de vakpers, dat hij niet mag zeggen, dat zijn hennen pullorum-vrij zijn. Om meer zekerheid te hebben moet men dus de foktoomen vaker onderzoeken doch dit kost natuurlijk nogal geld. Een goed fokker, die wat meer voor zijn kui kens krijgt, kan zoo'n herhaald onder zoek laten doen, maar velen kunnen dai niet betalen. Stel eens voor, dat er in de broedma chine maar één besmet ei terecht komt, dat is al heel gauw mogelijk, juist omdai het onderzoek niet voor 100 pet. betrouw baar is. Dit eene ei kan, als het uitkomt, direct een groot aantal kuikens tijdens het uitkomen besmetten. Gaan deze besmette kuikens nu in de verzenddoozen of komen ze onder een kunstmoeder met anderen te samen, daa j kunnen ze weer een massa andere kui kens besmetten en zoo is het dan moge- lijk, dat één besmet ei een heele kunst- I moeder van 500 kuikens doet uitsterven Wie de kuikens onder een kunstmoeder 1 goed verzorgt, ze iederen dag nieuw strooisel geeft, kan veel onderlinge be smetting voorkomen, doch als de kuikens eenmaal in een broedmachine of in de verzenddoozen besmet zijn, zullen er velen sterven. Vooral in de groote broedmachines, waarin duizenden eieren tegelijk uitko men, is de besmettingskans groot, van daar dat ik ook gewezen heb op het uiterst moeilijke punt voor de hedendaagsche broederijen. Was er geen pullorum, dan zouden dit prachtinrichtingen zijn; thanB is echter de wetenschap nog niet in staat de ziekteverspreiding door de broederijen i economisch tegen te gaan. Dit weet ieder leider van een broed- inrichting, althans hij behoort dit te we- ten. Wat doet nu een eerlijk man? Ziehier I nog een brief van een groote broed-inrich- ting op een klacht; „Wij vinden het na- j ttuurlijk zeer jammer, dat bij U de kui- kens doodgaan; wij doen er echter alles aan om de kuikenziekton te voorkomen 1 en kunnen er ook niets aan doen, dat er mislukkingen voorkomen". Zie, dat is volkomen juist en eerlijk j gezegd. Maar de eerste brief getuigt van een brutale insinuatie om zichzelf schoon te wasschen. Iedere leverancier weet of kan weten, dat de diagnose „Pullorum" 1 alleen gesteld wordt als de bacillen in de j' kuikens gevonden worden en op dit gebied i valt er dus niets te ontkennen. Het is jammer genoeg, dat hel zoo go- j_ loopen is, maar een ernstige waarsc.u- wing moet er toch voor iedere kooperal liggen in het feit, dat de Pulloru.u-Gom- i-; missie besloten heeft voortaan geen broe- U derijen tot haar bestrijdingssystcom toe |-; te laten, die eieren betrekken van wille- j. keuri e bedrijven. Alleen broederijen, die eieren betrekken van bedrijven die zelf bij |j de Pullorum-Commksie aangesloten zijn, worden nog toegelaten. Deze ernstige i maatregel is niet genomen om de broede- jfl rijen te bemoeilijken maar uitsluitend om er op wijzen, dat de Pullorum-Commis- LJ sie met haar naam geen waar wil deki-en rc waar zij niet voor kan instaan. Wie dus W ondanks alle waarschuwingen toch rog J kuikens koopt bij. niet aan .esloten broe- f- derijen moet de gevolgen maar afwach- j v ten. Het kan goed gaan, maar ook, zoo- I als helaas in vele gevallen, totaal ver keerd. In het buitenland zijn reeds we:- ten in werking de pullorum-bestrijdirg betreffende. In ons land is het nog zoo- I) ver niet, maar voor koopers en levera' - I ciers zou het mogelijk zeer goed zijn a.s er officieele maatregelen genomen ver- den. De schade, die de koopers thans lij- j; den, is enorm groot en voor de broede- rijen is het ook een geweldige schade Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Dr TE HENNEPE Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Middelburg over de maand Maart 193° Aan bovengenoemd kantoor werd den loop der maand op spaarbankboekje® ingelegd f 66.042,73, en terug betaald f 69.396,97. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 3354,24. Het aantal nieuw uitgegeven spaar* boekjes bedroeg 36. Door tusschenkomst van dit kartop- werd ter Directie op staatsschuldboekj'* afgeschreven f 4300. Opgave betreffende het postkantoor 'e Goes over de maand Maart 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd - den loop der maand op spaarbankboekje ingelegd f 32.452,64, en terug betaald f 28.477,11. Derhalve meer ingelegd daa terug betaald f 3975,53. Het aantal nieuw uitgegeven spas-* boekjes bedoeg 23. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maa Eincrgo" ter exploitatie van Bureaux Lnngc Vorst TolufooMiimu PoHtrhérjuu «ri Glior Bijkantoor Middelburg, I.a Dircctour-IIoofdredacto Bi| de de nur de irtg didatei de Tw verkiezingen kreeg de Anti-revolutionaire partl Het parool voor de naire kiezers luidt dus Door de Chr. Dem. Uni omtrek een strooibiljet veri 1 sterk misleidend karakter in de waarheid willens en wordt aangedaan. In navolging van wat h S.G.P. onlangs schreef, wo. k biljet o.m. dit gezegd: f„Wat ondenkbaar moes acht, zien wij thans gebeu lingen van Groen van Prir Sjtijds zoo felle bestrijders w ralisme, zij zoeken nu hui Liberalen. Colijn wordt aan geprc Antirevolutionair, niet staatsman. Neen, enkel en sterke man! Voor een ontredderde, zii wordt geen heil gezocht b held Jezus Christus sterken man. t Op deze wijze hoopt men macht te handhaven of u I Sterker bewijs van geeste en onmacht als thans de lei Chr. partijen te zien geve: ondenkbaar." Men staat verbaasd, dat nog wel het woord Chrisi vaandel schrijft, den treurig dergelijke onwaarheden te Het is toch algemeen 1 heer Colijn nooit poseert man. Integendeel, hij hou op te wijzen, dat hij niet dat hij daarom ook geen kan doen. En inpiaats van te verdoezelen, heelt hij er op te wijzen, dat niet-8l die hem begeerden te stemn ten vergeten, dat hij als Ant candidaat gekozen wensch En de Anti-revolutionaire daarin nagevolgd. In den oproep van het o. tot het Nederlandsche volk welgezinden een ernstig I om zich bij de komende vt te laten leiden door de eeuw in het Woord Gods neergel het leven van Staat en I In het Verkiezingsmani den voorgrond gesteld, moet worden geschonken lijke en zedelijke belangen En in de rede, waarme de Deputatenvergadering c er op gewezen, dat er ree kommernis, wanneer we zorgen van dezen tijd en d ons oog hebben te richten de machtige is om ii van dezen tijd het licht 1 breken. Dit alles weten de leide: Dom. Unie. Evenals alle anderen, die Wij hebben hier te doer ging tot opzettelijke misle kiezers; met een leugena waardige bestrijding. Een bestrijding, die een geestelijke inzinking en var gebrek aan steekhoudende O HET VONNIS IN HET MOSKOU. De rechtbank te Moscou gewezen in het sabotagepr •Engelsche verdachten werd 2 jaar veroordeeld, The jSAr, terwijl Gregory werd De andere Engelschen Cushny en Nordwall werde hel land binnen drie dagei Van de Russen is Siebe ken. Mevr. Koetoezowa kre _en, Gcesef 10 jaar, Zorin Jenmkof 5 jaar, Kotbjarefsl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6