ONDER VALSCHE VERDENKING FEU ILLETON Uit de Provincie Wie zich niet laat leven, maar wie be wust en zelfstandig leeft, mag zich niet onthouden van de politiek. En toch ge beurt dit helaas al te veel. De politiek staat bij velen in een slechte reuk. Hoe komt dat? Politici hebben zich be zig te houden met geestelijke en maat schappelijke regelingen onder de men- schen, en dikwijls tegenstrijdige belan gen te regelen, belangen van menschen, van wie zij op hun beurt weer in verschil lende opzichten afhankelijk zijn. Het doen aan politiek is heel moeilijk voor zondige menschen. Spr. zal niet graag ontkennen, dat niet dikwijls eigen belang wordt vereenzelvigd met algemeen belang. Maar juist daarom mogon zij, die hel goede willen, die onbaatzuchtig willen zijn, zich niet aan de politiek onttrekken maar moeten deze op hooger peil brengen. Juist daarom moet een beroep worden gedaan op de vrouwen. Zij zijn mindei nuchter, minder zakelijk, minder schippe rend, maar meer enthousiast en idealis tisch. Zij gevoelen zich dikwijls gedragen door een sterker, meer levend geloof. Waar nu de politiek der G.-H. Unie meent voor alles kracht te moeten zoeken bij God en Jezus Christus en bij de Hei lige Schrift, daar is het een reden tot blijdschap, indien de Chr.-Hist. mannen den steun ontvangen van de vrouwen en haar dikwijls zoo verhevener, onbaat- zuchtiger en krachtiger geloof. Daarom is deze dag voor de Chr.-His- torischen in Zeeland een historische dag, een grootsch moment. Hierna droeg de voorzitter de leiding der vergadering over aan Mevr. Peter- m e ij e r, die de aanwezigen, in het bij zonder mevr. Quarles van Ufford en de spreeksters verwelkomde. Rede Mevr. Ringeling. Hierna sprak Mevr. A. L. A. R i n g e - 1 i n gV e r h o e f f, lid der Prov. Staten van Noord-Holland over: „Wij vrouwen en de a.s. verkiezingen". Spr. wees op de groote belangen die bij de a.s. verkiezingen op het spel staan. Wij moeten strijden voor Vorstenhuis, land en volk. Spr. heeft tot haar blijdschap gehoord, dat er ook Anti-Rev. vrouwen in de zaal zijn. Het is haar vurige begeerte, dat de A.-R. en G.-H. partijen nog eens één zul len worden. Maar dan is noodig, dat we naar elkaar toegroeien en eens bij elkan der gaan luisteren. Spr. hoopt, dat we nog eens bij de verkiezingen niet meer ge scheiden, maar één zullen optrekken. Spr. zet daarna uiteen, wat de Chr.- Hist. beginselen inhouden. Ze kunnen worden omschreven in deze beide woor den: Er staat geschreven en er is geschied. De Chr.-Historischen willen niet een scheiding tusschen Christendom en poli tiek. Ook op het terrein van de politiek moet God heerschappij hebben. Men tracht de vrouw te vangen door allerlei leuzen, waarvan Spr. er enkele noemt. Ten eerste de ontwapening. Maar weet men dan niet, dat ons leger en onze vloot nog beneden de sterkte van een politieleger zijn? De muiterij in Indië heeft bewezen, dat we daar een politie- vloot noodig hebben. Leger en vloot zijn als het nachtslot op de deur. Zoodra we die niet meer in Indië hadden, was er direct oorlog. Ten tweede het staatspensioen. Waar zouden we de 200 miljoen, daar voor noodig, vandaan moeten halen? Men zegt: schaf dan leger en vloot af. Afge dacht nog van de noodzakelijkheid van een politieleger, zouden daardoor toch maar 81 miljoen te vinden zijn, want meer staat er niet voor op de begrooting. Beter is uitbouw van de sociale verzekering, waar voor de Chr.-Historischen steeds op de bres hebben gestaan. De derde leuze is: Indië los van Nederland. Maar hier moeten we zien de leiding Gods in de geschiedenis. We moeten medewerken aan de opheffing van de positie der inlanders, waartoe ook de zegenrijke arbeid der Zending al tijd heeft medegewerkt. Ook behandelde Spr. den financieelen toestand van het land en prees ten zeer ste den zwaren, toegewijden arbeid van Minister de Geer, die recht heeft op ons aller dank en waardeering. Ook de C.-H. vrouwen moeten meewer- Vrij naar het Engelsch. 25) o „Al die avondfeestjes kosten geld, dat weet je even goed als ik en het is mijn voornemen om er voor goed mee te bre ken. Ja, staar me maar niet zoo aan, Yorke." „Daar zou je iemand waarlijk toe bren gen. Geen fuifjes meer! Wel, ieder die zich dat onthoudt, kan wel vast pension bespreken over zes maanden in een gek kenhuis." „Geen prettig vooruitzicht," lachte Ha- mish. „Evenwel, ik zal het riskeeren." „Dus je komt niet?" „Neen, merci." „Ba, wat een droogstoppel," was het antwoord en Roland ging zijn eigen weg. Het was al donker, toen ze de cathedraal bereikten. „Zouden de kruisgangen nog open zijn?" vroeg Arthur. „Laten we even probeeren en anders moeten we omloopen," zei Hamish. Ze vonden de kruisgangen nog open en gingen naar binnen, Foei, wat somber en ken aan den verkiezingsarbeid en een voorbeeld nemen aan de soc.-dem. vrou wen. Ook schaste Spr. den grooten zegen in het Oranjehuis genoten. Het is nu echter zoover gekomen, dat men in Amsterdam aan de ouders schriftelijk vraagt, of ze goed vinden, dat hun kinderen de herden king van Prins Wiliem van Oranje op de scholen bijwonen. Ook de belangen van huwelijk en gezin staan ep het spel. Wanneer er eens een linksche meerderheid kwam, dan zouden we zeker toestanden op dit gebied krijgen, die we niet begeeren. Als wij doen wat we kunnen, dan zal God doen, wat wij niet kunnen. Daarom: eensgezind in de vuurlinie. Spr. wekte op op 26 April mee te wer ken aan de versterking van de G.-H. frac tie in de Tweede Kamer en spoorde de vrouwen aan te stemmen op Mej. Mr Frida Katz, die niet zulk een plaats op de lijst heeft gekregen, als ze door haar trouwen arbeid wel verdiend heeft. De stemmen, op haar uitgebracht, zijn nooit verloren, want ze komen toch in ieder geval aan nr 1 ten goede. Hierna werd besloten een telegram van hulde en aanhankelijkheidsbetuiging te zenden aan H. M. de Koningin. Spontaan werd daarna staande een tweetal coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Rede Mej. Mr Frida Katz. Nadat was gepauzeerd, sprak Mej. Mr Frida Katz over „Vrouwen, 26 April op uw postl" Vroeger dacht men, dat de vrouwen alleen in haar gezinnen op haar post moesten zijn en daar alleen een belang rijke taak te vervullen hadden. Nu is er in het leven der vrouw heel wat veranderd. Ze is op allerlei terrein werkzaam gesteld.' Buiten het gezin is ze tot allerlei arbeid geroepen. Maar in den laatsten tijd is er eenige teruggang waar te nemen. Bij de jonge generatie vooral is er een ernstige bezin ning over de gezinstaak der vrouw en wordt gevraagd naar het vrouw zijn in den ganschen zin van het woord. D'e post in het gezin is zeker tegen woordig van zeer groote beteekenis. Maar daarnaast is er een post in het maat schappelijke en politieke leven. In het maatschappelijke leven is er veel ellende te lenigen en barmhartigheid te beoefenen en in het politieke leven is er o.a. de plicht voor alle vrouwen van 25 jaar en ouder om ter stembus te gaan. Die politieke taak is de vrouw niet bij toeval opgelegd. Ook hiervoor is zij God verantwoording schuldig. Het mag gezegd worden, dat de vrouw in het bijzonder het geloofsleven heeft bewaard en meer naar binnen heeft ge leefd. Dit is van beteekenis bij den stem- busarbeid. Spr. beantwoordde nu de vraag, hoe het komt, dat we reeds op 26 April verkie zingen hebben. De G.-H. fractie wilde en wil steeds zooveel en zoolang mogelijk de regeering steun verleenen. Maar de volksvertegen woordiging heeft ook een eigen verant woordelijkheid. Er kunnen momenten ko men, dat men het met zijn eigen geweten niet overeen kan brengen, de regeering te steunen. In de Tweede Kamer was aan de orde een wetsontwerp tot bezuiniging op de rechtbanken en kantongerechten, welk ontwerp zooveel mogelijk van het platte land wilde halen en dat brengen naar de steden. De door de regeering bedoelde be zuiniging zou niet veel beteekenen en de bezwaren voor het platteland waren groot. Er was een andere weg: vermindering van het aantal rechters bij alle recht banken. Het speet Spr. dat Minister Donner de portefeuillekwestie stelde, want het is een bekwaam minister. Minister de Geer heeft anders gedaan toen van A.-R. zijde bezwaar rees tegen de verhooging van de invoerrechten. Hij heeft toen gezocht, wat vereende. De Chr.-Hist. fractie meende echter haar standpunt te moeten handhaven en het spijt Spr. dat men hieromtrent mis verstand heeft veroorzaakt. We hebben behoefte aan karakters, aan menschen, die de verantwoordelijkheid durven dragen. naargeestig was het er zoo tegen den avond. Zoo naargeestig, dat de jongelui werkelijk schrokken, toen er bij het Wes telijk kruispunt plotseling een donkere figuur uit een nis te voorschijn trad en zich op hun weg plaatste. „Wiens geest ben je?" vroeg Hamish. Een gefluister van verrassing antwoord de hem. „Jij hier!" riep de veronderstelde geest op teleurgestelden toon uit. „Wat doe je hier nog zoo laat?" Hamish draaide den onbekende zoo, dat het weinige licht, dat er nog was op zijn gelaat viel en herkende Hurst. Nog een half dozijn jongens kwamen te voorschijn. Stephen Bywater, de jonge Galloway, Tod Yorke, Harrison, Hall en Berkeley. „Laat me los, mijnheer Hamish Chan- ning. Stil, maak geen lawaai!" „Wat voor streek zijn jullie aan het uithalen, Hurst?" vroeg Arthur. „Hm, wat het ook geweest mag zijn, het lijkt me, dat jij er wel een eind aan hebt gemaakt," antwoordde Hurst. „Had jullie niet door de Boundaries kunnen gaan, zonder ons hier lastig te vallen „Het spijt me, dat we je genoegen be dorven hebben," lachte Hamish. „Ik zou het ook niet prettig hebben gevonden, toen ik nog schooljongen was. Maar vertel eens, wat jullie nu eigenlijk in den zin had?" „Zal je het niet verder vertellen?" Er is een roepen om den sterken man, ook bij hen, van wie men dat niet zou verwachten, bij een groep, die boven alles zou moeten wijzen op den sterken Held, van God gegeven. Zulk een sterke man we zien het in het buitenland leidt naar fascisme en tyrannie. De volksvertegenwoordiging moet naar huis worden gestuurd en de Koningin wordt op den achtergrond ge steld. Het fascisme is niet in overeen stemming met onzen volksaard. Daarom moeten we geen aandacht schenken aan het geroep om een sterken man. We moeten strijden voor behoud van gezag en vrijheid. Het zal nu moeten uit komen, wat onze beginselen waard zijn. We moeten het niet zoeken in eigen kracht maar moeten een zuurdeesem zijn, dat het geheele volk doorzuurt. Wij moe ten niet komen met Bijbelteksten, maar als levende menschen met een levend ge loof tot ons volk. Ons huwelijks- en gezinsleven wordt in dezen tegenwoordigen tijd geweldig be dreigd. Ook hier moeten de Christen vrouwen op haar post zijn, opdat de grondslagen niet worden aangetast. De vrouwen moeten oppassen zich niet uitsluitend door haar gevoel te laten lei den b.v. ten opzichte van het vraagstuk van oorlog en vrede. Wat zien wij in Ge- nève? Niet, dat het gaat om ontwapening, maar om een heel klein beetje verminde ring van bewapening. Nationale ontwape ning zou ons niet buiten den oorlog hou den, maar ons er juist in brengen. Wel moeten en willen wij steunen alle arbeid van den Volkenbond om den in ternationalen vrede en de toepassing van het volkerenrecht te bevorderen. Spr. eindigde met de opwekking om te stemmen op de Chr.-Hist. lijst. Na deze met aandacht gevolgde rede werd gezongen: „Zij zullen het niet heb ben". De presidente sprak een dankbaar slotwoord en bracht allen dank, die aan het welslagen van dezen eersten Chr.- Hist. vrouwendag hadden medegewerkt. Ds Raams van Kloetinge eindigde met dankgebed. De redevoeringen werden afgewisseld door zang en muziek van enkele dames. Gisteravond sprak Mej. Mr Frida Katz in een openbare vergadering in St. Jo ris over: „De Chr.-Historischen en de huidige tijdsomstandigheden". Enkele vragen werden gesteld en be antwoord. Maatschappij Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Gisteravond werd te Goes de algemeene vergadering van dit fonds gehouden. Aan het verslag van den secretaris over 1932 ontleenen we het volgende: Het aantal afdeelingen bleef in 1932 ongewijzigd. Ook in het aantal toegetre den huisartsen en specialisten kwam geen verandering. Op 1 Januari 1932 telde ons fonds 5106 leden, waarvan 3047 leden boven 16 jaar, 1632 betalende leden beneden 16 jaar en 417 premie-vrije leden beneden 16 jaar. Op 31 December 1932 waren deze getal len resp.: 5668, 3425, 1793 en 450. Het ledental vermeerderde dus in het afge- loopen jaar met 562 leden, resp.: 378, 161 en 23. In dit boekjaar werden 305 maandkaar- ten afgegeven voor bezoek aan een spe cialist of consult aan huis. 42 leden wer den in een ziekenhuis ter observatie op genomen of aldaar behandeld; 45 per sonen moesten een groote, en 58 perso nen een kleinere operatie ondergaan, ter wijl 39 leden met röntgenstralen of hoog- tezon behandeld werden. De kosten van al deze behandelingen door specialisten bedroegen f 5.825,12. Verder werden in 1932 verstrekt 155 toelagen bij een bevalling en ontvingen 208 leden op voorschrift van huisarts of specialist een bril; 42 leden ontvingen een buikband, en 13 een breukband. Door apothekers te Goes werden ten behoeve van fondsleden uit Goes of al daar in de ziekenhuizen verpleegd wor dende leden 6760 recepten afgeleverd, waarvan de kosten f 4259,02 zullen be dragen, dat is gemiddeld 63 cent per re- „Neen, als het niet al te erg is. Op mijn woord niet." „Wacht even, Hurst," mengde Bywater zich in het gesprek. „Je weet niet wat hij „al te erg" zal vinden. Geef alleen maar „de groote lijn en treed niet in bijzonder heden". „Daar komt hij, geloof ik." „We wilden oude Ketch een poets bak ken", fluisterde Hurst. „Gauw, nu naar buiten; beter, dat hij ons niet hoort, anders is de mop ook voor een volgende maal- bedorven. Zachtjes jongens!" Hurst en zijn makkers verlieten op de teenen de kruisgangen, terwijl Hamish en Arthur meer op hun gemak en minder voorzichtig volgden. Ketch haalde hen in. „Wie is daar zoo laat nog in de kruis gangen? Wie zijn jullie, vraag ik?" „De kruisgangen zijn vrij, tot ze geslo ten worden, Ketch," riep Hamish. „Niemand heeft het recht er op dit uur nog door te gaan dan de geestelijken," mopperde de portier. „We zullen nog be leven, dat de jongens er na donker nog in spelen." „Je moet ze eerder sluiten, als je ze leeg wilt houden," antwoordde Hamish. „Waarom sluit je ze niet om drie uur 's middags?" De portier gromde. Hij wist, dat hij ze niet mocht sluiten, voor het volslagen don ker was en hij wist, dat Hamish het ook wist; en daarom beschouwde hij dia vraag cept. Hoeveel recepten er door de platte- landsgeneesheeren werden afgeleverd kan niet worden nagegaan. Bij tandartsen waren op 31 December 1932 ingeschreven 2135 leden (vorig jaar 1891). Na vergelijking met het vorige jaar kan worden geconstateerd, dat het aantal af schrijvingen wegens bedanken in 1932 iets hooger was dan het vorige jaar en het aantal nieuwe inschrijvingen iets lan ger. Het ledental blijft evenwel nog steeds geregeld toenemen. Ontvangen werd f 42.969,75, met batig saldo van f 1616,27, wat in de reserve gestort wordt. Belast met het beheer van het rent ambt „Roosendaal-Tholen-Goes-Middel burg" de heer H. R. Tutein Nolthenius te Utrecht, thans rentmeester in het rent ambt „Gulemborg". Verbetering. Door een onjuiste correctie is een alinea in ons artikel over de Zuid-Bevelandsche waterleiding min der duidelijk geworden. Bedoelde alinea moet als volgt luiden: In woningen niet vallende onder a: 3o. met één vertrek f 6.per halfjaar, waar voor verrekend wordt geacht 20 kub. M.; 4o. met twee vertrekken f 7.per half jaar, waarvoor verrekend wordt geacht 20 kub. M.; 5o. met drie vertrekken f8. per halfjaar, waarvoor verrekend wordt geacht 20 kub. M. (Voor deze geheele groep wordt thans f 8.betaald.) Voetbal. In de loop van de maand Mei zal dit jaar de Zaterdagcom petitie worden begonnen. Van de zijde van het bestuur van den Z.V.B. wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is aan de clubs met spelers uit te komen die aan Zon dagcompetitie-wedstrijden hebben deelge nomen. Postbestelling op den 2en Paaschdag. Op den tweeden Paasch- dag heeft te Krabbendijke, Oostdijk, Ril land, Bath en Waarde één postbestelling plaats. Er is dien dag geen gelegenheid tot het afhalen van stukken. WARM WATER, met nachtstroom of gas voor keuken of bad. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Dinsdagavond werd door de afdeeling van „Patrimonium" een Oranje-avond gehouden onder leiding van den heer W. A. den Hollander. Dhr Ghr. de Bruin gaf een toelichting op het „Wilhelmus", wat daarna in zijn geheel door een zangkoortje onder leiding van den heer Koning werd gezongen. De pas opgerichte mondharmonicaclub gaf onder leiding van den heer de Graaf verschillende nummers ten beste. De „Kleppermarsch", die als verrassing werd gegeven, moest nog eens herhaald. De bedoeling, door dezen avond meer bekendheid te geven aan het jeugdwerk van „Patrimonium" is volkomen geslaagd. Er was veel belangstelling, zoowel van jongeren als van ouderen. Goes. De collecte voor het Crisis-Comité bracht deze week f 91.20 op. De Maandagavond in een der met groen en bloemen versierde zalen van het Schuttershof gehouden jaarvergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond, was druk bezocht. De vergadering werd geopend door de presidente, Mej. Donner, die een kort openingswoord sprak. Uit het verslag van de secretaresse, Mevr. Hofstra, bleek, dat de vereeniging in bloeienden toestand verkeert. De ge houden vergaderingen waren flink be zocht. Er is een opgewekt leven. Het aan tal leden klom tot 173. Ook het verslag van de penningmees- teresse, Mevr. Zuidema, was in opgewek- ten toon gesteld. De rekening sloot met een batig saldo van f 59.71. Na de pauze, waarin een kop thee en eenige versnaperingen werden aangebo den, hield Ds Raams van Kloetinge, aan de hand van prachtige lichtbeelden, een causerie over Palestina, die met groote aandacht werd gevolgd. Staande de vergadering konden zes nieuwe leden worden ingeschreven. Gisteravond werd de laatste cursus avond in dit seizoen, uitgaande van den als bitteren spot. „Ik wilde, dat de deken me maar toestemming gaf om ze heele- maal voor de jongens te sluiten," riep hij uit. „Dat zou een ware feestdag voor me zijn." Hamish en Arthur gingen naar buiten na hem goeden nacht gewenscht te heb ben. Hij gaf er geen antwoord op, maar sloeg de hekken achter hen dicht, sloot'ze en draaide zich om, om terug te keeren. De schooljongens, die zich verborgen had den gehouden, kwamen weer te voorschijn. „Vandaag is hij er heelhuids af ge komen, maar een volgende maal zal het hem zoo glad niet zitten," riep Bywater uit. „Hadden jullie hem willen overvallen?" vroeg Hamish. „We hadden hem met geen vinger wil len aanraken, daar geef ik je mijn woord op," zei Hurst. „Maar wat had je dan in den zin?" Maar de jongens wilden niets loslaten. „Het zou een eind kunnen maken aan de pret, weet je, mijnheer Hamish. Je zou het je broer Tom wel eens kunnen vertel len en Tom zou zich misschier. iets tegen Gaunt laten ontvallen, en Gaunt zou het wel eens in zijn hoofd kunnen halen het ons te verbieden. We willen den kerel eens een poets bakken, maar we willen hem niet aanraken of hem bezeeren en dat moet je genoeg zijn". Chr. Besturenbond te Goes e. o., gehou den. De inleider, dhr Schrier uit Waarde, behandelde de geschiedenis en de ont wikkeling der Ghr. vakbeweging van 1919 tot heden. Spr. schetste den op- en neer gang van het ledental,noemde en besprak de verschillende stichtingen en fondsen van het C. N. V., en releveerde de voor naamste sociale gebeurtenissen uit dit tijdvak, zoowel in binnen- als buitenland. Het was een uitstekend verzorgd en oriënteerend referaat, waarvoor de inlei- fj der bij monde van den voorzitter den dank der cursisiten ontving. Nadat nog eenige bespreking was ge volgd, wees de voorzitter in zijn slotwoord 'j met dankbaarheid op de gehouden en wel- 1 geslaagde cursus-avonden, die veel ken nis hebben bijgebracht. Vier inleidingen a zijn geleverd, die elk op drie plaatsen Goes, Heinkenszand en Krabbendijke) zijn gehouden. Gisteren vergaderde de afd. Noord en Zuid-Beveland van de vereen, tot be vordering van Bijenteelt in Nederland onder voorzitterschap van -dhr S. A. de Visser te Kruiningen. In het openingswoord herdacht de voorz. hoe een der bestuursleden dhr B. Kopmels die gedurende de 28 jaar dat de afdeeling bestaat een ijverig bestuurs lid was, in December j.l. 80 jaar is ge worden, bij welke gelegenheid het Be stuur hem heeft bezocht en een geschenk aangeboden. Door de Secretaris werd een jaarver slag uitgebracht en rekening en verant woording gedaan. De vereeniging heeft momenteel 129 leden. Regelmatig melden zich nog nieuwe leden aan. Op de ver gaderingen die worden gehouden en bij excursies blijkt een groote belangstelling. Ook de financiën verkeeren in goeden toestand. Van de suikerlevering werd druk ge bruik gemaakt, hoewel door den gunstigen zomer de hoeveelheid die per volk werd besteld lager was dan in 1931. Ze daalde n.l. van 6.66 K.G. in 1931 op 6.46 K.G. in 1932, terwijl in 1930 een hoeveelheid van 7.22 K.G. per volk werd besteld. De resultaten wat het honiggewin betrof waren ongunstig in 1932. Zuid- Beveland is een streek met vroege dracht en door de slechte voorjaarsontwikkeling ging die verloren. Het reizen met volken naar de Brabantsche heide vond door enkele leden plaats, doch gaf geen gun stige resultaten. In 1932 is ook weer dui delijk gebleken, dat de bijenteelt moet worden beoefend teneinde voldoende in- sectenbezoek voor de vruchtboomen in de hand te werken. De rekening en verantwoording werd goedgekeurd. Besloten werd om in 1933 weer een excursie te maken naar enkele bedrijven op Zuid-Beveland, waarvoor het Bestuur een plan zal opmaken. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht werd de secreta ris benoemd. Hierna hield de Rijksbijenteeltconsu- lent dhr van Giersbergen te Wageningen een lezing. Hij begint met op te merken dat over de vruchtboomen een grijs waas hangt van de Bordeauxsche pap waarmede ze zijn bespoten en wijst op het groote ge vaar voor de bijlen die slechts weinig ko per kunnen verdragen. In geen geval mag gespoten worden terwijl de boom in bloei is en de bijen deze bezoeken. Voorts wijst hij' erop dat het aantal volken op Zuid-Beveland veel te klein is, vooral nu alles vrijwel gelijk in bloei komt. Een voordeel is echter, dat de vol ken in goeden toestand verkeeren. Er blijken er reeds te zijn met 6, 7 ra men broed, zoodat reeds honigzoHers kunnen worden geplaatst. Ook het om hangen kan reeds worden toegepast, mits nog geen koninginnerooster wordt tus- schengelegd en men de koningin dus niet beneden opsluit. Hij wijst erop hoe er nog teveel met kleine volken wordt gewerkt. Beter is het die te vereenigen omdat één flink volk meer vliegbijen levert, dan twee kleine. Tenslotte wijst hij op het wasmotge vaar, dat dit jaar zeer groot is, waarom hij het noodzakelijk acht dat ze zooveel mogeliik worden weggevangen. Nadat nog enkele vragen zijn gesteld, sloot de voorzitter de vergadering. „Zooals je wilt," zei Hamish. „Hij is een oude zuurpruim." „Wat denk je, dat hij vanmiddag ge daan heeft?" vroeg Hurst. „Hij is naar den deken gegaan met een klacht over ons, waar geen woord van waar was, geen letter. En alleen, omdat Gaunt hem om één uur op stang had gejaagd. Maar de deken wilde gelukkig niet naar hem luis teren. 0, wat zouden we een pret hebben gehad op het oogenblik, waren jullie niet komen opdagen, is het niet, jongens?' De jongens barstten in lachen uit; ze schaterden, ze brulden, hielden hun zij vast, tot de Boundaries er van weergalm den. Lachen werkt aanstekelijk en Arthur en Hamish deden al gauw even hard mee, hoewel ze in het minst niet wisten, waar om ze lachten. Maar toch, Arthurs gemoed bleef be zwaard. „Heb je veel schuld, Hamish vroeg hij, toen ze de jongens verlaten hadden en weer rustig hun weg vervolg den. „Meer dan ik op het oogenblik kan be talen, oude jongen," luidde het antwoord. „Maar is het veel, Hamish?" „Neen, abstract genomen niet. Een be trekkelijk klein sommetje." (Wordt vervolgd.) N&ar wij vemenn takkenkoor op Vrijda Schuttershof alhier ee Nadere bijzonderhedei tentie. 's-H. Hendrikskinde hield de Chr. Hist. Ki< in het gebouw „Sam bijeenkomst, waarin dhr J. Weitkamp, lid met het onderwerp: manifest". Op duideli do hij het program Partij en gaf daarna stellen van vragen. Vi zigen maakten hierva spreker duidelijk en woord diende. De kiesv voldoening op dezen i zocht was, terug zien. lerseke. Op 19 Ap de Ned. Herv. Kerk houden worden ter b 400sten geboortedag v Deze herdenking gaat jevereeniging, waarin vertegenwoordigd. Al treden Dr C. P. Gui dam, rector van een Vrouwepolder. Maa afdeeling van den Cb bond onder leiding vt de consistorie der N< algemeene vergaderi hield een inleiding ovc terwijl na de pauze d onderwerp las over Veere. Gisteravond club „Willem van 0 delijksche vergaderinj J. v. d. Guchte, opei Ingekomen was een cretaris van den Bo in orde waren bevoni houdelijk reglement opmerkingen geeft. Hierna behandelde Dz. Artikel II van handelende over: „I Goddelijk Gezag". Hierop volgde een Domburg. Maand de Gemeenteraad van ging van de verord* van keurloon van v vastgesteld. Naar aai betreffende vraag vai zal aan het Gemeen kapelle worden mede op zou werden geste Oostkapelle een lage: den geheven voor slechts een half vark< het andere gedeelte a eigen consumptie wo Naar aanleiding zoeken voor plaatsei stelden B. en W. vc op de tijdsomstandiÉ dit jaar niet gaan. De heer Elou waar een groot dei blijkbaar nog voor geen reden is om c houden. De heer I dat de kermis langz: er geen reden is om niet te houden. De 1 wanneer men de ker vervangt men toch stand krijgt. Dhr Ge dit gebruik van vele ontspanning geeft, heer De Visser wijst waardoor er alle ree te doen doorgaan, verklaart zich evene De voorzitter meen mee moet rekenen, stellen op de kermi dend moet tewerk ge mis inderdaad uitste reden om een jaar den, terwijl waar d andere instellingen vraagd het toch niet gelegenheid te geven te doen. Het v o kermis niet gaan wordt worpen met 4 men. De voorzitte kermis nu wel door veling zal verdien* toe te laten. De heer betreuren wanneer bleef. De heeren E van dezelfde meenin men werd daarna enkele inrichting to Besloten werd allee te laten. De heer deze dan niet mee het verkeer gestren Besloten wordt om, len komt, deze te p straat bij de Statioi De rekening van dienst over 1932 w< 5 stemmen voor, 1, Pagter, tegen en 1, blanco, wordt een niging tot verbeteri om zich uit te spre van z.g. „wilde bol Nadat besloten w waterleiding in ver kingen de aansluiti treffende, in een vergadering en nie werd den heer De' de verschillende aa: de Raadsleden ter worden. De heer Geldof vi ge zekerheid kunne: seizoen water gege>

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2