juist voor Vrouwen! AKKER.CACHE1S Sproeien komen vroeg in WOENSDAG 12 APRIL 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND Buitenland. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. GRATIS VACANTIE im of o»de? da ma&' Mjhaten gevea. foktoomen, goed, ge en daardoor sterke, deieren, dan kan er en dat het broedpro- veel gebeuren, waar» fsterven of waardoor ich tot den 21sten dag it de schaal kunnen vindt vooral bij pullo- foktoomen plaats, de an vaak in de eieren iekte van de hartspier arme inspanning om reken niet volhouden, hte broedresultaten bij s een der voornaamste imveehouderij en alle bij zijn nog lang niet algemeen is het ge- oed bevruchte broed- om te komen, dan alle het broeden op te los te broedeieren wil na- niet zeggen goede een goed broedei be- eigenschappen te be- e hen te produceeren an flinke groote eieren mste factoren die in- <op het broedresultaat den foktoom. Ondoel- eft zoowel slechte be- ke eieren, d.w.z. eieren aden met levensstoffen iem te doen ontwikke- bevruchting en verdere kunnen oordeelen, is eren na ongeveer een chouwen. Daarbij wor- n donkere kamer voor ouden en kan men en. Is de inhoud hel dei het ei onbevrucht. Ziet orming van bloedvaten, ten van een spin, van uitgaande, dan was t. Soms ziet men rond- eer met een doorsnee roode ring. Dit is een wel bevrucht geweest is week reeds afgestor- verschillende plaatsen ieren vnor een schijntje Wat de opkoopers er e thans maar niet be- oed dat vele van zulke of andere manier in ht komen. Heel erg is al is het idee niet sma- bebroed ei ook lang zoo ersch ei. Ernstig moet waarschuwen, z.g._ uit- aan kippen of kuikens is hoogst gevaarlijk en enoeg nog al eens ge- ullorum besmette eieren n als men nu niet op- s de kippen of kuikens e eieren voeren. Wil men ren gebruiken als voer, of konijnen), dan moet ren minstens 5 minuten t voeren der foktoomen. n is men er tegenwoor- dkoop voer te geven en de kwaliteit te vragen, merkt men de nadeelen r bij foktoomen pas als iet men de resultaten bij ^er. Slecht voer bij fok- h pas tijdens het broed- *r bij kuikens ziet men oei der diertjes. Ik ben oef met een aantal groe- ens, allen onder precies igheden en allen van de- fkomstig van hetzelfde leeftijd van drie weken verschillen merkbaar m der dieren en bij een roegen de verschillen 111 ens meer dan 100 gram zien we de verschillen elijk voor oogen, al moe oef natuurlijk elke weet ntroleeren. Bij de w*" j de verschillen niet zoo i Is gezegd, meestal Pas Waar men te klagen chting en broedresulta- s snel nog verbetering dering van 1 pet. l®ver' onuitgetrokken, gedroog- wat anders. Ik schrei zoo bijzonder nuttig 1 gen de menschen kpnae 'tzoeken hunner kippe 1 wist of er voederbande- nd zijn die hun klanten helpen. Een der gr° mij nu juist deze 47® mumm - m Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque cn Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tolcf. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs i 2.50 per kwartaal,, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mcdcdcelingcn 60 cent per regel. Kleine Advertcntiën Dinsdags en Vrijdags 10,75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto l 0.85. Bij contract belangrijke korting. Op Vrijdag 14 April (Goede Vrijdag) zal „De Zeeuw" niet verschijnen. H.H. correspondenten en adverteerders gelie ven hiermede rekening te houden. goed te doen u te me!' ma dit systeem reeds h dat wij het euvel van den, die alleen opvretj •producenten, reeds 3a strijden. Onze Prfp^ket ze kennis van uitzoek» ers, omdat wij er at een dergelijke se e ordentoegepast en orden toegepast en anwezig kunnen zijn. an ook verbluffend. een prachtig i*' nale pluimveehouders DR TE HENNE?1 rubriek betreffende, é's worden gezonde e, Diergaardesingel (1 Postzegel voor anw d vermelden. |n 't belang van den vrede. EDet verkiezingsmanifest van de Anti revolutionaire partij draagt het stempel van dezen tijd. Men zou het kunnen noe men een crisis-manifest. Aan het slot wordt echter rekening ge houden met de mogelijkheid dat in de kamende parlementaire periode ook nog andere dan crisis-maatregelen aan de orde kunnen komen, waarom dan ook voorzoover noodig verwezen wordt naar het program van actie voor de stembus 1929. Dit program begon met een betuiging dat een vaste beginselpolitiek den grond slag heeft te vormen van heel onze poli tieke actie, met name waar het geldt handhaving en bevestiging van de Chris telijke grondslagen van ons volksleven. Dit is een verklaring, die boven elk Antirevolutionair program past, ook in dagen van crisisnood. Als de Christelijke grondslagen van ons volksleven verdwijnen, dan is het met ons volksbestaan zooals zich dat onder Gods bestel heeft ontwikkeld, gedaan. En die grondslagen kunnen alleen worden verdedigd door het voeren van een vaste beginselpolitiek, zooals dat ook in het verleden gedaan werd en zooals dat ook in het A. R. Verkiezingsmanifest op den voorgrond wordt gesteld. Komende tot de punten van meer prac- .tischen aard, wordt in het program van 1929 als eerste punt genoemd de hand having van de zelfstandige positie welke het Koninkrijk der Nederlanden, onder Gods bestel, in langdurige historische ont wikkeling verkregen heeft. Tegelijkertijd wordt echter gevraagd: krachtige medewerking aan alle maatre- H gelen, die de heerschappij van het recht in het leven der volkeren helpen bevor deren en mitsdien bijdragen tot beteuge ling van den oorlog, zoomede van de po- gingen ondernomen om te geraken tot ge lijktijdige en wederzijdsche vermindering van bewapening. Men stelt het soms voor, alsof de Anti revolutionairen militaristisch gezind zou den zijn, verheerlijkers van het geweld, niet bereid om mee te helpen het oorlogs gevaar te beperken. Deze voorstellig is in strijld met de werkelijkheid. Niemand heeft met meer kracht van argumenten het pleit gevoerd voor de ontwikkeling van het internationale recht, dan de heer Anema in de Eerste Kamer. Niemand heeft de laatste jaren meer gedaan om het oorlogsgevaar te beperken dan de heer Colijtn in de internationale conferenties. Met groote kracht en hoo- gen ernst heeft hij de machthebbers ge wezen op de gevaren van dezen tijd en aangedrongen op wegneming van de te genstellingen op economisch gebied, die al zoo vaak tot een oorlog hebben geleid. En niemand heeft ook met meer kracht aangedrongen op beperking van de bewa pening dan de he<|r Rutgers op de Ont wapeningsconferenties. De Antirevolutionaire partij: heeft een afkeer van geweld, zij schuwt den oorlog, zij heeft in de practijfc getoond alles te wil len doen wat mogelijk is om den vrede te verzekeren en het oorlogsgevaar te be perken. f En de kiezers zetten .op dat streven hun stempel door straks te stemmen op Nr 1 vanlijst 33, Dr H. Colijn. Da voorbereiding voor Washington. Volgens een mededeeling van het minis terie van buitenlandsche zaken te Parijs is het vertrek van Herriot naar Washington thans definitief vastgesteld op 17 April a.s. Naar aanleiding van zijn aanstaande reis naar Washington wees Mac Donald er op, dat de Britsche regeering geenszins ae bedoeling heeft, op bespreking van de kwestie der Britsche schulden aan te drin gen, hoewel geen enkele kwestie van de a.s. besprekingen is uitgesloten. Het algemeene vraagstuk der schulden zal natuurlijk ter sprake worden gebracht. De algemeene toestand in Europa zal waarschijnlijk' eveneens besproken wor den. De straten van Cordova bezaaid met spijkertjes. Te Cordova is het bakkerspersoneel in staking gegaan en heeft, teneinde de taxi chauffeurs tot een sympathiestaking te de hoofdstraten der stad be strooid met millioenen spijkertjes, waar door alle autoverkeer vrijwel onmogelijk is geworden. Ook de postauto's kunnen niet in de straten rijden en dientengevolge staat de postverzending naar buiten geheel stil. De bakkerspatroons werken met hun gezinnen dag en nacht om te trachten het bedrijf op gang te houden. Tengevolge van de spijkertjes hebben talrijke auto-ongelukken plaats en vele stakers zijn gearresteerd. Anti-Duitsche opwinding in Polen. Te Posen is het tot ernstige uitspattin gen tegenover de Duitschers gekomen. Te Lodz zijn uit de etalages der winkels alle Duitsche goederen verdwenen. Te Posen trok een groote troep-studen ten en jongelieden in de avonduren door de straten der stad en haalde uit de boe kenwinkels de Duitsche tijdschriften, cou ranten en maandbladen weg. Alles werd op de vroegere Wilhelmplatz bij elkaar gelegd en in brand gestoken. Uit Graudenz (Poolschen corridor) komen gelijke berichten. Baantjes weggeven. Dezer dagen ontving de nieuwe presi dent van de Vereenigde Staten een lij vig boek van 1500 bladzijden, waarin de 65.000 baantjes stonden opgesomd, die na de overwinning van zijn partij aan partij gangers zullen komen, die zich voor en tijdens de verkiezingscampagne verdien stelijk hebben gemaakt. De gewoonte, dat na de overwinning van een partij deze alle rijksbaantjes door haar eigen mannetjes doet innemen, da teert al van ver in de vorige eeuw. Toeu werd het systeem ingesteld met het doel, dat een ieder eens aan de beurt zou komen. Daarvoor leek iets te zeggen, maar in de practijk werd het een gewoonte, die allesbehalve sympathieke vormen aan nam. Er wordt in de Vereenigde Staten daarom heftig tegen geprotesteerd, maar veel zal het niet baten. De beste van de 65.000 baantjes worden door den president zelf vergeven en zijn ook al vergeven, de mindere, zooals die van wegwerker in Alaska en dergelijke, worden door den voorzitter der democra tische partij Farley gedistribueerd. Ondanks de 65.000 baantjes zal de werkloosheid niet verminderen, want bet is slechts een kwestie van stuivertje wis selen. Hoover heeft voor zijn partijgenooten vier jaar lang Sinterklaas gespeeld, nu doet Roosevelt het. Het einde der dictatuur in Portugal. Gisteren kwam officieel een einde aan de militaire dictatuur in Portugal, welke zeven jaren heeft geduurd, en treedt do nieuwe grondwet in werking. De president der republiek heeft den huidigen minister-president Oliveira Sa- lazar verzocht, een nieuw kabinet te vor men. Algemeen wordt verwacht, dat in het nieuwe kabinet de meeste ministers van het oude kabinet weer zitting zullen heb ben. Korte Berichten. Volgens juist gepubliceerde statis tieken bedraagt de bevolking van Spanje thans ruim 28 millioen zielen, hetgeen 6 millioen meer is dan bij de vorige tel ling. Officieel wordt nog medegedeeld, dat de verspreiding in Duitschland van de volgende buitenlandsche dagbladen is verboden: „Het Volk" en het „Het Volks blad" te Amsterdam, „De Vooruit" te Den Haag, alle uitgaven van de „Arbeiders pers" in Nederland, en verder nog eenige Fransche, Engelsche en Zwitsersche bla den en tijdschriften. Naar een telegram uit Bogota (Co lumbia) meldt, is gisteren 130 kilometer van Tunja, doordat de -machinist te plot seling remde, een trein ontspoord. Een en twintig personen werden gedood en drie en veertig gewond. Het Britsche Hoogerhuis heeft het wétsontwerp, waarbij de regeering wordt gemachtigd een embargo te leggen op den invoer van Russische producten, zulks in verband met de zaak der Vickers Cy., in tweede en derde lezing aangenomen. Hitierheeft minister Göring be noemd tot ministerpresident van Pruisen. Von Papen is afgetreden als rijks-com missaris voor Pruisen. Hindenburg heeft generaal Von Epp benoemd tot rijksstad houder in Beieren, Engeland en Nederland. Op een vraag in het Engelsche Lager huis of nieuwe handelsverdragen met Ne derland, Denemarken en Zweden bespro ken en tot stand gekomen waren, heeft minister Runciman geantwoord, dat hij zeer binnenkort in staat hoopte te zijn mededeelingen te doen over den loop der onderhandelingen met bepaalde landen Het broeide reeds lang in Indië. Het „Soer. Hbld." meldt, dat bij het on derzoek door de daartoe ingestelde com missie naar de gevallen van dienstwei gering verschillende feiten kwamen vast te staan, o.m. dat een korporaal van de „Java" zich naar de „Evertsen" bad be geven, waar bij in een toespraak de min deren bad aangezet tot massale dienst weigering. Een andere korporaal deelde mede, dat op de „Java" de roode vlag zou worden geheschen als sein tot een algemeen verzet van de ter reede van Soerabaja liggende schepen. Uit brieven van familie uit Holland aan gevangenen blijkt, dat reeds in December plannen be stonden op de vloot voor een georgani seerde dienstweigering. Sonneheerdt. De jaarvergadering van de Vereeniging tot Christelijk hulpbetoon aan blinden zal D. V. op Dinsdag 16 Mei op Sonneheerdt te Ermelo worden gehouden, des namid dags twee uur. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Naar men verneemt zullen de Prins en de Prinses de Koningin vergezellen bij haar bezoek aan Amsterdam op 24 dezer ter gelegenheid van de plechtige herden king van den 400sten geboortedag van Prins "Willem van Oranje. De Crlsisvarkenswet. Het Regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de Grisisvarkenswet 1932 acht het in verband met de herhaaldelijk ge stelde vraag door de belanghebbenden, wanneer de tegemoetkoming kan worden verleend voor de als gevolg van de uit voering van de Crisiavarkenswet 1932 door hen geleden schade gewenscht hekend te maken, dat een zeer groot aantal ver zoeken om tegemoetkoming is ontvangen. Het in te stellen nauwkeurig onderzoek omtrent de rechtmatigheid van die aan vragen is uit den aard der zaak zeer tijd- roovend. Eerst als al de aanvragen zijn onderzocht, kan omtrent de tegemoetko ming een beslissing worden genomen. Het teeken des Kruises. De Minister van Binnenlandsche Zak ken heeft op de schriftelijke vragen van den heer van Dis betreffende bet doen van stappen door de Regeering tot het verbieden van de vertooning van de film „Het teeken der Kruises" geantwoord, dat het hem bekend is, dat bij sommige groepen van de bevolking bezwaren be staan tegen de vertooning van de film „Het teeken des Kruises". Andere groe pen, waaronder ook behoorende tot krin gen, waaruit de bezwaren werden verno men, deelen deze bezwaren niet. De keuring van films is ingevolge de Bioscoopwet opgedragen aan de Centrale commissie voor de keuring van films. Hiermede zou zich onder de bestaande wetgeving niet verdragen een ingrijpen door de regeering. Invaliditeits- en Ouderdomswet. Op 1 Maart werden 23,099 weduwen- renten en 13,548 weezenrenten krachtens de invaliteitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier ,wet 100,548 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verze kering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 39,900 personen een in- validiteitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 van de Ouder domswet 1919 waren op vorengenoemden datum 131,676 personen in het genot -van een als vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Gemeentelijk drukwerk bij ongeorgani seerden? Onlangs hebben B. en W. van Haarlem den raad bericht, dat zij niet voornemens zijn in alle gevallen zich bij de gunning van drukwerk te beperken tot de georga niseerde drukkers. Eenige typografenorganisaties hebben den raad verzocht niet „ter wille van luttele guldens besparing op drukwerk mede te werken tot verslechtering van den toestand in het bonafide drukkers- bedrijf". En nu heeft het raadslid Visser een voorstel ingediend om B. en vop te dra gen de gunning van drukwerk voortaan uitsluitend te verstrekken aan die druk kerijen in Haarlem, waar het personeel werkt onder de bepalingen van de collec tieve arbeidsovereenkomst. lijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgons r«c«pt van Apotheker Oumonf- "AKKERTJES" Nu wser het stroocarton? Bij de Engelsche Tariefcommissie is een aanvrage ingediend, om de invoer rechten op papier en carton te verhoogen tot 25 pet. Dit zou dan gelden zoowel voor beplakt, als voor onbeplakt stroocarton van een gewicht van meer dan 90 Eng. ponden per riem van 480 blad8n „doublé crown". Papier en carton, deel uitmakende van een ander artikel, zullen eventueel niet onder deze verhooging vallen. Loonen werkverschaffingen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan het Chr. Nationaal Vakverbond, dat verzocht had voor de tewerkgestelden in de werkverschaffingen algemeen den kinderbijslag in te voeren, medegedeeld, dat met het oog op de financieele moei lijkheden van rijk en gemeenten alleen dan tot het invoeren van een dergelijken bijslag kan worden overgegaan, wan neer uit anderen hoofde compensatie is gevonden. Het onderzoek daarover is nog gaande. Mag gemeente obligaties in pand geven? Een recente Koninklijke beslissing heeft de aandacht gevestigd op de geldelijke moeilijkheden, waarin sommige gemeen ten verkeeren. Do gemeenteraad van Oude-Niedorp heeft 30 Juni van het vorig jaar besloten ter verkrijging van kasgelden een zestal in het bezit der gemeente zijnde obligaties (nominale waarde f 6000) te verpanden. Daarbij werd bepaald, dat slechts zoovele van deze obligalties zouden worden ver pand, als noodig was om de meest drin gende betalingen te kunnen voldoen, met dien verstande, dat voor elk te leenen be drag niet meer effecten zouden worden verpand dan tot een reëele waarde van 140 pdt. van het te leenen bedrag. De ge meenteraad overwoog daarbij, dat het niet mogelijk was kasgelden te verkrijgen, an ders dan op onderpand van effecten en dat het dringend noodzakelijk was de be- noodigde gelden ten spoedigste te verkrij gen, daar de gemeente nielt meer aan haar verplichtingen kon voldoen. Ged. Staten van Noord-Holland onthiel den aan dit raadsbesluit hun goedkeuring uit overweging, dat het crediet van de ge meente gevaar looplt geschaad te worden, wanneer een bezit, dat tot zekerheid strekt van alle sehuldeischers van de gemeente ten behoeve van een nieuwen schuld- eischer wordt verpand en dat tot zoo danige verpanding in casu ook geen aan leiding bestond aangezien ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, ingevolge de wet van 11 Febr. 1932, zoo noodig, de hulp van het Rijk kan worden ingeroe pen. De gemeenteraad van Oude-Niedorp kon zich niet met het standpunt van Ged. Staten vereenigen en ging in beroep bij de Kroon. De Kroon was van meening, dat Ged. Staten van Noord-Holland terecht op de in het bestreden besluit vermelde gronden hun goedkeuring aan heft raadsbesluit hadden onthouden en heeft het beroep van den gemeenteraad ongegrond verklaard. Maandag weer staking te Almelo? In de gisteravond gehouden ledenver gadering van den textielarheidersbond „De Eendracht" is met overgroote meer derheid van stemmen besloten het aanbod van de directie der stoomspinnerij „Twen te" te Almelo betreffende een loonsverla ging niet te aanvaarden en Maandag a.s. het werk op de nieuwe voorwaarden niet te hervatten. He't voorstel van de directie behelsde 'n loonsverlaging van 7^ pet., die Maandag voor 5 pet. en na een maand voor nog 2% pet. zou ingaan. De rijksbemiddelaar, Prof. A. C. Jose- phus Jitta, heeft nog pogingen gedaan om de partijen tot elkaar te brengen; dit is echter niet gelukt. De directie stelde zich op het standpunt, dat zij die loonsver laging noodig had om het bedrijf in wer king te kunnen houden. Zelfs had de directie al overwogen of het niet beter was om in de gegeven omstandigheden het be drijf stop te zetten, daar het met groote verliezen werkt. Daar de textielarheidersbond De Een dracht helt grootste aantal leden in deze fabriek werkzaam heeft, is wel aan te nemen, dat er Maandag een conflict zal uitbreken, tenzij er op het laatste oogen- blik nog een modus gevonden wordt om de partijen tot elkaar te brengen. Binnenland. De eerste Chr. Hist. Vrouwendag in Zee land. Enkele dienstweigeraars in Indië veroor deeld. Dreigende staking te Almelo. Buitenland. Het eind der dictatuur in Portugal. De reis van Herriot en Mac Donald naar Washington. Anti-Duitsche opwinding in Polen. Ingezonden Mededeeling. {evz Mta vJNN vj\' Een overgang naar de Communisten. Zooals wij reeds meldden is het Am- sterdamsche Soc.-Dem. raadslid De Dood overgegaan naar de Communistische partij. „Het Volk" doet hem uitgeleide in een artikel waarin hij wordt geteekend als brutaal, karakterloos, een „kruiperige strooplikker", een verrader, enz. Als we aannemen dat hier de waar heid gezegd wordt, dan volgt daaruit dat de S.D.A.P. in 1931 eigenaardige figuren naar den Amsterdamschen raad heeft afgevaardigd. ZEEUWSCHE CHR.-HIST. VROUWENDAG. De eerste Chr.-Hist. Vrouwendag, die gisteren in de Sociëteit Sint Joris te Middelburg werd gehouden, en georgani seerd was door het Bestuur van den Ka merkieskring Zeeland der Chr.-Hist. Unie, was druk bezocht door dames uit geheel Zeeland. De bijeenkomst werd ge opend door den heer Mr R. M. van Dus» seldorp, voorzitter van den Kamerkies kring, met gebed. In zijn inleidend woord sprak Mr v. Dusseldorp _zijn blijdschap uit over de groote opkomst en dankte hij speciaal Mevr. Petermeijer en Mr baron van der Feltz voor de getroffen voorbe reidende maatregelen. Bij de propaganda voor de Chr.-Hist. beginselen is wel eens te weinig gedacht aan de vrouwen. Die fout moet worden goedgemaakt. Er zijn voor die fout ver zachtende omstandigheden aan te voeren, want er moest in de afgeloopen jaren door de voormannen hard worden ge arbeid. De politiek aldus Spr, grijpt in op elk terrein van het leven, in het gezin en ook in het leven der vrouw. De visie van de vrouw op de politiek is wel eens anders dan die van den man. Daarom kan uitwisseling van gedachten nuttig zijn. Nadat Spr. de beide spreeksters, Mej. Mr Frida Katz en Mevr. RingelingVer- hoeff had verwelkomd, werd gezamenlijk gezongen Gezang 3:1. Daarna hield de heer Mr W. F. E. baron van der Feltz te Middel burg een toespraak. Het is aldus Spr. voor de Chr.- Hist. Unie, een reden van groote blijd schap, dat zoovelen uit allerlei plaatsen der provincie hier zijn samengekomen tot het houden van dezen eersten Zeeuw- schen Chr.-Hist. vrouwendag. Spr. dankte vooral de dames, die de zen dag hebben voorbereid en speciaal Mevr. Petermeijer. Het is een wonder, dat, terwijl wij he laas dikwijls bij zoovele mannen een ge- haar van tegenzin en afkeer ontmoeten, wanneer wij bij hen aankomen met poli tiek, wij bij zoovele vrouwen blijken on dervinden van warme belangstelling. Spr. veroordeelt die Jan Saliegeest, die slapheid, dat met een hautain gebaar van afkeuring zich afwenden van de politiek. Wij kunnen ons wel met een verachte lijk gebaar van de politiek afwendon, maar dat wil nog niet zeggen, dat de po litiek zich daarom ook van ons afwendt, Eigenlijk staat ons geheele leven in het teeken der politiek en ondervinden wij daarvan allen de neerslag in heel ons da- gelijksch leven. Spr. herinnerde daarbij aan de crisiswetgeving, de winkelslui tingswet, enz. Bij dat alles komt d© poli tiek te pas.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1