Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. len- afnemer der Duitschers waa. De Engel- 8che Tariefwet echter heeft den Duitschen export naar dat land in één jaar tijd met meer dan 60 pet. doen verminderen, n.l. van 1134 op 446 millioen markl Van de vijftien voornaamste landen, waarheen Duitschland exporteert, staat Nederland dus thans bovenaan met 633 millioen mark van de 4.490 millioen mark, dat is dus precies 13 pet. In 1931 betrokken die zelfde 15 landen voor 7.490 millioen mark uit Duitschland, waarvan Nederland 955 millioen mark, dus iets meer dan 10 pet. Dat Duitschland zijn allerbesten klant dienovereenkomstig behandelt, kan niet bepaald worden gezegd. Tenslotte nog onze uitvoer né.ar Duitschland, die bedroeg volgens de Duitsche statistieken in het afgeloopen jaar 273 millioen mark en in het jaar daarvóór 384 millioen mark. Duitschland heeft ten aanzien van Nederland dus nog steeds een uitvoer- surplus van 360 millioen markl DE ZUID-BEVELANDSCHE WATER LEIDING. TARIEFSVERLAGING. De Directeur der N.V. Waterleiding- Maatschappij Zuid-Beveland had tegen gistermiddag de vertegenwoordigers der pers tot een conferentie op zijn kantoor uitgenoodigd, waarin hij o.a. nadere mede- deelingen zou doen over de aangekondig de tariefsverlaging. Waar de N.V. haar abonné's nu ruim 20 jaar van water voorziet, is het te be grijpen, dat de heer Van Poelgeest wel graag de vraag eens stellen wilde: hoe zijn we begonnen en hoe staan we er nu voor? Zooals aan vele onzer lezers nog wel bekend zal zijn, is het initiatief tot de waterleiding feitelijk uitgegaan van de vereeniging van burgemeesters en secre tarissen op Zuid- en Noord-Beveland, welker voorzitter de heer Jhr Lewe van Nijenstein, die a.s. Donderdag van zijn gemeente afscheid hoopt te nemen, wel als de eigenlijke oprichter kan worden beschouwd. Deze waterleiding was de eerste, waar bij de deelnemende gemeenten de eenige aandeelhoudsters waren. Een bedrag van f 1.600.000 werd op voor- deelige voorwaarden bij de Rijspostspaar- bank geleend, terwijl alle Zuid-Beveland- sche gemeenten min één (Borsselen) toe traden. De bedoeling was zoo goedkoop mogelijk water te leveren. De concessie werd op gesteld en opgedragen aan de N.V. Water leiding-Mij Zuid-Beveland. Alle perceelen gelegen op 25 M. en minder afstand van de hoofdbuis, moesten desgevraagd wor den aangesloten. De bepaling moest gemaakt, dat door aangeslotenen geen water aan derden, niet-aangesloten, mag worden verstrekt. Een bepaling, die stellig overtreden wordt. Jammer, want daardoor benadeelt men de belangen der N.V., wier belangen fei telijk parallel loopen met die der aan geslotenen. Tot verplichte aansluiting ging men niet over. Wel is het gewenscht, dat de gemeentebesturen die voor nieuw bouw voorschrijven] Wat is nu in 20 jaar bereikt? Een buizennet van 256 K.M. Een af stand van Goes langs de spoorlijn naar Zwolle, terwijl dan aan deze lijn om de 23 M. een aansluitbaar perceel wordt gevonden. Maar van deze 11.223 perceelen zijn er maar 75 pet. aangesloten! Van de 12.775 perceelen liggen er 1542 op te verren afstand van de hoofdbuis. Ook voor deze niet-aansluitbaren wordt gezorgd. Op veertig plaatsen verspreid over het ge- heele eiland is er gelegenheid voor hen om water te koopen. En 500 van de 1542 maken daar gebruik van. De opbrengst van den waterverkoop be droeg in 1919 f 100.000 per jaar en thans f200.000. Over dit resultaat kan men niet on tevreden zijn. Het gezond verstand der Zuid-Bevelanders, waarop men bij de op richting hoopte, blijkt dus wel aanwezig te zijn geweest, althans bij 75 pet.! Natuurlijk heeft ook de N.V. de moei lijke oorlogsjaren moeten doorworstelen. Daardoor is de prijs van het water ver hoogd moeten worden en waren er be- drijfsjaren met minder goede uitkomsten. In 1927 kon echter begonnen worden met verlaging (afschaffing huur controle meters en nu kan men weer een stapje verder gaan. De rentelooze voorschotten aan den Staat zijn afbetaald. Aan reserve is f70.000 teruggekregen, terwijl sedert 1921 het tekort aan gedane afschrijvingen (2 ton) niet is vergroot. Men zou nu de tarieven ongewijzigd kun nen laten en eerst die twee ton kunnen inhalen. Maar men acht dit niet direct noodzakelijk. En vooral in dezen tijd is het gewenscht, indien eenigszins moge lijk de tarieven te verlagen. Bij deze verlaging heeft één ding spe ciaal voorgezeten: de abonné's van den waan te verlossen, dat men „in de boete" is, als men boven het toelaatbare kwan tum water is gegaan. Niets is minder waar dan dat. Hoe meer water men ge bruikt, hoe beter als men voorzien is van een controle-meter! Daarom is de prijs van het water boven de vastgestelde hoeveelheid verlaagd. Ook is er eenige verandering gekomen in de indeeling der woningen. Wij plaatsen ter vergelijking een ge deelte van het oüde en van het nieuwe tarief naast elkaar. Oud: a. In arbeiderswoningen: lo. met één vertrek f 4.—; 2o. met twee vertrekken f 5.—; 3o. met drie vertrekken f 0.—, alles per halfjaar. Het toegelaten waterverbruik voor deze abonnementen is 15 kub. M. per halfjaar. Nieuw: a. In arbeiderswoningen: lo. met één vertrek f4.— per halfjaar, waarvoor verrekend wordt geacht 15 kub. M.; 2o. met twee vertrekken f5.per halfjaar, waarvoor verrekend wordt geacht 17.5 kub. M. Dit zijn de woningen, waarin slechts één tapkraan aanwezig mag zijn en niet boven gootsteen of afvoergelegenheid. Nu de andere woningen. Het oude tarief rekende tot: lo. wonin gen met minder dan vier vertrekken f 8.per halfjaar, met een toegelaten waterverbruik van 20 kub. M. per half jaar. Het nieuwe tarief heeft deze groote groep (waaronder 3600 woningen vallen, o.a. vele woningbouwvereenigingen, hui zen van „Eigen Erf" enz.) gesplitst als volgt: In woningen niet vallende onder a: 3o. met één vertrek f6.per halfjaar, waar voor verrekend wordt geacht 20 kub. M.; 4o. met twee vertrekken f7.per half jaar, waarvoor verrekend wordt geacht 20 kub. M.; 5o. met drie vertrekken f 8. per halfjaar, waarvoor verrekend wordt t i g cent per M3. In deze groep vallen dus vooral de verlagingen. De prijs van het water, dat boven de overeengekomen hoeveelheid wordt ver bruikt, is gebracht van veertig op der tig cent per kub.-M. Ook voor industriëel gebruik is het tarief herzien. Oud: Voor de eerste 125 kub. M. 40 ct. per kub. M.; voor de volgende 125 kub. M. (125250 kub. M.) 35 ct. per kub. M.; voor de volgende 250 kub. M. (250500 kub. M.) 32ct. per kub. M.; voor de volgende 500 kub. M. (5001000 kub. M.) 30 ct. per kub. M.; voor de volgende 1000 kub. M. (1000—2000 kub. M.) 27 ci per kub. M.; voor de volgende 2000 kub. M. (20004C00 kub. M.) 25 ct. per kub. M.; voor de volgende 4000 kub. M. (4000 8000 kub. M.) 22% ct. per kub. M.; voor de volgende 8000 kub. M. (800016000 kub. M.) 20 ct. per kub. M.; voor de meer dere kub. M. (16000 kub. M. en daarboven) 17% ct. per kub. M., alles per jaar. Nieuw: voor de eerste 50 kub. M. 40 ct. per kub. M.; voor de volgende 950 kub. M. (501000 kub. M.) 30 ct. per kub. M.; voor de volgende 1000 kub. M. 10002000 kub. M.) 27% ct. per kub. M.; voor de vol gende 2000 kub. M. (20004000 kub. M.) 25 ct. per kub. M.; voor de volgende 4000 kub. M. (40008000 kub. M.) 22% ct. per kub. M.; voor de volgende 8000 kub. M. (800C—16000 kub. M.) 20 ct. per kub. M.; voor de meerdere kub. M. (16000 kub. M. en daarboven) 17% ct. per kub. M. De heer Van Poelgeest berekende, dat 5000 aangeslotenen een minder bedrag te betalen zullen hebben en dat de tariefs verlaging de N.V. f 15.000 per jaar zal kosten. Men verwacht natuurlijk een toene mend waterverbruik ennieuwe aan sluitingen. De 25 pet. moeten sterk wor den verminderd! Het nieuwe tarief voor waterlevering zal gelden vanaf 1 Januari 1933, met dien verstande, dat voor het abonnement tot 1 Juli 1933 zullen toegepast worden de bepa lingen van het reglement en tarief, zooals dat vóór 1 Januari 1933 gold. Ons werd voorgerekend, dat de aan geslotenen straks per perceel gemiddeld te betalen zullen hebben f 14.43, zoodat de Zuid-Bevelandsche waterleiding tot de allerlaagste groep komt te behooren. Men moet echter zelf de aansluitingskosten betalen (f30 af35). Als het nu nog eens weer verlaging lijden kan, moet men maar eens overwe gen die aansluitingskosten te laten ver vallen. Wellicht zal dat de propaganda voor aansluiting bevorderen! 39 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F.- of Philips- radiotoestel. Hoofdagent: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Gevonden voorwerpen. Lipssleutel, Postkantoor, Middelburg; huissleutel, Annot, Gasthuis; sigarenko ker, A. Schoonakker, Schuitvloïstr. N. 69, jurk, F. de Plaa, Koudek.weg_B 261; jon gensmuts, de Looff, Giststr. F 202; koffie- boonen, gem. veldwachter, St. Laurens; blauwe muts, A. Gunst, Wal A 5; wagen- dop, v. Oost, Dam Z.Z.; blauwe muts, C. Joosse, Nadorst S 250; doosje naaigerei, J. Adams, Wagenplein F 10; kinder schortje, A. Nortier, St. Janstr. I 37; Be- lastingmerk, P. Dekker, Noordweg S 233; heerenhandschoen, J. Kraak, Jacob Cats- straat S 129, boerinnenspeld, Dijkstra, Hendrikstr. W 63; boerenbroche (goud), J. Schou, Pijpstraat P 216; belasting- merk, H. G. Hesseling, Spanj.str. E 66 67; etui inh. haarspelden, W. Wijtman, Heerenstr. H 170; drie hammen, Nelisse, N. Oostersche str. N 99; port. met inh., S. Meijer, Serooskerke B 107; armband, M. Schout, Gravenstr. I 82; gouden broche A. Buis, Lazerijstr. O 285; sleuteltje, gem. veldwachter, St. Laurens; portemon- naie, A. W. Joosse, Baanstraat Q 226; tabaksdoos, Meerkamp van Emden, Rou- aansche kaai G 118; port. met inh., Voor hans, bureau v. politie; belastingmerk, J. Kroon, Sleperssingel Q 140; paar gummi pijpen, H. Izendoorn, Zuidsingel E 34; port. met inh., Vogelzang, Kinderdijk P 112; doosje voetbalplaatjes, J. Randwijk, Loskade P 257; jongenspet, P. v. Dussel- dorff, Loskade P 254; belastingmerk, C. Wallend, Dam 54; theezeefje, M. G. Buije, K. Breeatraat B 169; kinderport. m. inh., C. Labruyère, Arn. pad F 86; zegelring, L. Dingemanse, Seisweg K 110; honden band, J. Janse, Segeersweg V 131; port. met inh., M. Lampert, Penn.hoek L 46; huissleutel, T. de Graaf, Veerscheweg T 261; regenjas, A. Poppe, Anjelierslaan, Vlissingen 127; ramesportemonnaie, Tis- serand, Volderijlaagte, M 76; cein tuur, Adriaanse, Rozenstraat, W 233; kruk van een auto, Arnoldus, Seisplein G 238; halsband, Jansen v. Galen, Rooster- str. K 291; manchetknoop, rechtbank, concierge, Middelburg; port. m. inh., Gor- nelisse; dozijn veters, De Bie; Rozenkrans, bureau v. politie. Vlissingen. De commissaris van politie heeft hedenmorgen verboden, dat van uit een rondrijdende verkiezingsauto der communisten redevoeringen of andere uitzendingen plaats vonden. Tegen het rijden van de auto, die vol propagandaplaten geplakt was, kon niéts worden gedaan. Het aantal werkloozen bedraagt 1121, tegen verleden week 1112. Bij de werkverschaffing zijn 113 te werk gestelden. Veere. De Coöp. Boerenleenbank alhier hield in het lokaal van den heer Goeman haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den kassier bleek er een omzet te zijn geweest van f 193477.23 en bedraagt het eindcijfer der balans f 150495.95. Tot lid van het bestuur werd herkozen dhr P. Simonse en als lid van den Raad van Toezicht dhr C. Franse. Herbenoemd werden tot plaatsvervan gende bestuursleden de heeren Ghr. Vol kers en J. Lampert. De voorz., dhr F. J. Castel deed hierna nog eenige mededee- lingen inzake de rentevoet en uitgegeven boekjes. De vergadering, welke zeer ma tig bezocht was, werd hierna gesloten. Stavenisse. In de gehouden gemeente raadsvergadering werd de kwestie be sproken van wijziging of opheffing van de thans zeer hooge tarieven aan de Thoolsche brug, zulks naar aanleiding van een brief van Ged. Staten. De gemeente Tholen is genegen f 5000 per jaar bij te dragen, benevens f 0,25 per inwoner. Voor een tolvrij maken der brug zouden ook de andere gemeen ten op het eiland een jaarlijksche bijdra ge van f 0,25 per inwoner moeten ver strekken. Uit een provinciaal fonds zou f 5000 gegarandeerd moeten worden en jaarlijks zou een bedrag van f 14.800 voor algeheele vrijmaking bijeen moeten wor den gebracht. Men heeft tenslotte beslo ten, af te wachten, welk standpunt de minister in deze inneemt. Besloten werd accoord te gaan met de nieuwe door het rijk vastgestelde leening voorwaarden voor het verstrekte kapitaal aan de N. V. Waterleiding Mij. „Tholen". Hierdoor wordt de rente der leening van 4.5 op 3.5 gebracht. Men hoopt, dat door verlaging van het rentetype en door ver hooging der tarieven de N. V. nu eens zonder verlies zal werken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lettelbert en Enumatil, A. J. Eijkman te Zoeterwoude. Te Amster dam (vac. Dr A. H. de Hartog), Dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenckel te Rotterdam. Bedankt voor Hoorn (Evang.), J. van Noort te Noordwijkerhout. Voor Hengelo (Evang.), M. D. Gijsman te N.-Pekela. Voor De Wilp, M. C. Visser te Otter broek. Geref. Kerken. Aangenomen naar Diemen, M. W. J. G. de Kluis, cand. te Utrecht. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Kornhorn, W. Heerma te Aalsmeer. Aangenomen naar Woerden, L. Hol— trigter te Maarssen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dordrecht, A. de Blois te Dirsksland en J. Fraanje te Barneveld. Ds C. R. Rijnenberg, f Zater dag is op 76-jarigen leeftijd te Wasse naar overleden ds G. R. Rijnenberg, eme ritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Vrije Evang. Gemeente. Zon dag heeft te Utrecht in de groote zaal van het gebouw voor Chr. Soc. Belangen de institueering eener Vrije Evang. Ge meente plaats gehad. Hierbij werd het woord gevoerd door Ds Joh. J. van Pete- gem te Hilversum, die ook het Kerkbe stuur installeerde. DEPARTEMENTSWIJZIGINGEN. Zal „Waterstaai" worden opgeheven? Naar de „Volkskrant" van welingelich te zijde verneemt, zou in departementale kringen ernstig rekening gehouden wor den met een wijzigingsplan voor de de partementen, welke wijziging natuurlijk voor haar beslagkrijging de goedkeuring noodig heeft van het nieuwe kabinet, dat na de a.s. verkiezingen zal optreden. Op het oogenblik is de situatie van de drie departementen waarvoor belangrijke wijzigingen schijnen voorbestemd, aldus: Departement van Waterstaat. Hierbij is thans ondergebracht: de z.g. „natte" Waterstaat '(wegen, Zuiderzee, bruggen, e.d.) en de z.g. „droge" Waterstaat (P.T. T., mijnen, vervoerwezen, w.o. spoorwe gen). Departementvan Economische Zaken en Arbeid. Hierbij zijn thans onderge bracht: Economische Zaken (6 afdeelin- gen), Landbouw (4 af deelingen), Arbeid en Arbeidmrzakwing, Departement van Binnenl&ndsche Za ken. Hierbij zijn thans ondergebracht Binnenlandsch Bestuur, Volksgezondheid, Werkloozenzorg (werkverschaffing en steunverleening, werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling). Gedacht wordt aan opheffing van Wa terstaat als departement. De „natte" Wa terstaat zou dan gaan naar Binnenland- sche Zaken en de „droge" Waterstaat naar Economische Zaken. Binnenlandsche Zaken zou Volksge zondheid en de twee afdeelingen Werk loozenzorg afstaan. Economische Zaken zou afstaan de af deeling Arbeid en de afdeeling Arbeids- verzekering. Na deze wijziging zou er dan komen: Departement van Binnenlandsche Za ken, bestaande uit ten le de afdeeling Binnenlandsch Bestuur en ten 2e de „nat te" Waterstaat. Departement van Sociale Zaken be staande uit le Arbeidsverzekering, 2e Ar beid, 3e Werkloozenzorg, 4e Volksgezond heid. Departement van Economische Zaken, bestaande uit: le Landbouw, 2e Economi sche Zaken, 3e de „droge" Waterstaat. Als de drank is in den man. Te Enschedé is een vechtpartij ontstaan tusschen eenige personen, die de opbrengst van 130 door hen vervaardigde Palm- paschen in sterken drank hadden omge zet. Een hunner, een berucht type uit En schedé, werd met een mes in de borst gestoken. In het R.-K. Ziekenhuis bleek, dat een der longen was geraakt. De toe stand van het slachtoffer is gevaarlijk. De dader is aangehouden. Kolendampvergiftiging. Gistermorgen ontdekten buren, dat aan het perceel Heilooerdijk 20 B te Heilo, be woond door den heer H. Schagen en echt- genoote, menschen van circa 70-jarigen leeftijd, die gewoonlijk vrij vroeg bij de hand zijn, geen gehoor werd gegeven. Zij vermoedden onraad en wisten door op schuiving van een raam de woning bin nen te treden, waar een sterke kolen- dampluch't hing. De twee oudjes lagen bewusteloos in de bedstede. Men waarschuwde den ge neeskundigen dienst Alkmaar en bracht de menschen naar buiten. De geneeskun dige dienst wist met een zuurstofappa raat den man spoedig weer bij kennis te brengen, de vrouw is nog steeds bewus teloos. De oorzaak is het afsluiten van de kachel. ONDERZOEK NAAR DE TREK VAN DE BOERENZWALUW. Uit de reeds vroeger bij de Nederland- sche Phaenologische Vereeniging ingeko men gegevens omtrent den trek van de boerenzwaluw zijn eenige merkwaardige voorloopige conclusies getrokken, voor welker bevestiging het echter noodig is, dat gedurende één trek-seizoen een zoo groot mogelijk aantal waarnemingen in Nederland wordt gedaan. In verband hiermede richt het bestuur van bovengenoemde vereeniging tot alle belangstellenden in den lande het ver zoek, in de eerstkomende dagen nauwkeu rig te letten op het arriveeren van de eerste boerenzwaluw in hun omgeving, en datum en uur van die waarneming zoo spoedig mogelijk te melden aan den heer G. Wolda (voorzitter van de vogel- kundige sectie der Ned. Phaenologische Vereeniging), Borolespark 10, Wagenin- gen. Wanneer men tevens nog kan opgeven, op welken datum 5 en op welken datum 10 of meer vogels aanwezig zijn, zal dat zeer op prijs worden gesteld. Het resultaat van de enquête, dat bij de verwachte groote medewerking spoedig bekend kan zijn, zal in de pers worden bekend gemaakt. Het onderzoek heeft uitsluitend betrek king op de boerenzwaluw. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Hoofdredacteur, Het is ditmaal wel een drukke verkie zingsstrijd. Avond aan avond wordt er vergaderd en de Goesohe kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje" doet er aan mede. Zij moet dat doen, omdat de tijden zoo ernstig en beangstigend moeilijk zijn. In de vorige week trad de heer J. J. G. van Dijk, de Zeeuwsche afgevaardigde, voor haar op, die op .de hem geheel eigen wijze een praatavond hield, waarvan de talrijk opgekomenen hebben gesmuld! Thans komt op a.s. Donderdag de heer Mr G. van Baren voor haar spreken. Wie hij is? De „Standaard'-lezers kennen hem wel. De krachtige burgemeester van Delft, die zich het Evangelie van Jezus Chris tus niet schaamt. Als jonge man reedB wethouder van Schiedam won hij daar spoedig aller hartl Thans zijn er weinigen in Z.-Holland, die hem niet kennen. Een populaire figuur. Op het politieke erf neemt hij als voorzitter van den Kamer kieskring Dordrecht en van de Centrale Delft, als burgemeester van Delft, en Sta tenlid een zeer vooraanstaande plaats in. Hij zal voor ons spreken over het on derwerp: „In bange tijden", en dat zal een goed ure zijn. De heer Van Baren is een zeer populair en enthousiast spre ker. Hij weet zijn gehoor te boeien en te ontvonken. Als hij a.s. Donderdag komt, hoop ik dat hij een goede opkomst heeft. In Delft, Schiedam en andere plaatsen stroomt het DE ANTIREVOLUTIONAIRE CANDI- DATENLIJST IN ZEELAND. De Antirevolutionaire candidaten in Zeeland zijn 1. H. Colijn, Den Haag. 2. J. J. C. van Dijk, Den Haag. 3. Chr. van den Heuvel, Heemstede; 4. L. F. Duymaer van Twist, Den Haag. 5. J. Schouten, Rotterdam; 6. Mr J. A. de Wilde, Den Haag. 7. C. Smeenk, Arnhem. 8. H. Visscher, Huis ter Heide. 9. A. Zijlstra, Groningen. 10. H. Amelink, De Bilt. 11. C. S. van Dobben de Bruijn, Bode graven. 12. J. Terpstra, Den Haag. 13. C. van der Zaal, Deventer. 14. P. Wielinga, Utrecht. 15. A. A. L. Rutgers, Paramaribo. 16. T. A. van Dijken, Den Haag. 17. P. A. Schwartz, Krabbendijke. 18. J. W. van 't Hoff, Sint Laurens. IP J. A. Dominicus, Wemeldinge. 20. W. den Boer, Zierikzee. volk er heen. Mogo dat hier óók zoo zijn. Natuurlijk wachten wij onze eigen men schen, maar ook de A. R.'s van buiten Goes, ook onze geestverwanten en dege nen, die over de A. R. politiek wenschen te worden ingelicht. Ieder van Ghristelijken huize, ieder die voelt voor den strijd tegen ongeloof en revolutie is welkom. Stelt het Bestuur der Kiesvereeniging niet teleur. De Secretaris, W. L. B. J. DEKKER. Goes, 11 April 1933. HEERLEN. Gisteravond is een Pool- sche steenhouwer op de staatsmijn „Em ma" onder vallend gesteente bedolven en gedood. De man laat een vrouw en acht kinderen achter. BEEK EN DONK. Gisteravond is hier een groote boerderij verbrand, waarbij 3 koeien, 3 kalveren en 6 varkens omkwa men. Twee koeien bekwamen zulke brand wonden, dat ze moesten worden afgemaakt PARIJS. Gisteren is een sportvliegtuig met 4 inzittenden bij de Fransche kust in brand geraakt en neergestort. De piloot kon zich met behulp van zijn valscherm redden. De drie overige inzittenden zijn verbrand. WASHINGTON. Gisteren is de commis sie voor het onderzoek naar de ramp van het luchtschip Akron haar arbeid begon nen. Reeds den eersten dag is gebleken, dat hij de navigatie eenige ernstige fouten zijn gemaakt, tengevolge van het feit, dat zich onder de bemanning eenige personen bevonden, zonder eenige ervaring op dit gebied. TOKIO. De vereenigde Japansche en Mantschoerijsche troepen hebben Maandag een nieuw offensief tegen de Chineesche troepen geopend. De bedoeling is de onge regelde troepen ten Noorden van den grooten muur te verspreiden. Over de maand Maart. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 29, Gillis de Waardt, 27 j. jm. en Johanna Mulder, 24 j. jd. Geboren: 1, Jan Christoffel, z. v. Lie ven Krijger en Wilhelmina Jacob; 10, Klaas Willem, z. v. Gornelis van Belzen en Johanna Cornelia van Belzen; 21, Cor nelia, z. v. Blaas van de Ketterij en Maatje Vogel; 21, Cornelis, z. v. Jan Ka- rel Crucq en Maatje Grucq; 27, Jacomina, d. v. Willem Diuvekot en Maatje van Belzen. Overleden: 4, Jannetje Meerman, 43 j., echtgenoote van Cornelis de Nooijer; 8, Abraham Dingemanse, 76 j., echtgenoot van Elizabeth Molhoek; 20, Joos Meul- meester, 61 j., echtgenoot van Grietje da Meulmeester. SEROOSKERKE (W.). Ondertrouwd: 30, Pieter Huijssoon, 23 j. en Francina Kerkhove, 22 j. Getrouwd: 15, Pieter de Jonge, 42 j. en Elizabeth Catharina Matthijsse, 25 j- Geboren: 7, Pieternella Cornelia, d. v. Johannes Cornelis Verton en Klazina Joanna de Regt; 31, Jan, z. v. Adriaao Johannes Geschiere en Magrita van Keu- Overleden: Klazina Joanna de Regt, 28 j., echtgenoote van Johannes Cornells Verton. BRUINISSE. Gehuwd. 17. Jacs. J. Kik 25 j. jm. van Nieuwerkerk en J. C. var den Berge, 25 j. jd. 17. Abr. Roelse 29 J jm. van Vlissingen en J. v. Dijke 26 j. Jd Geboren: 26, Loontje, d.v. W. J. v. d Ploeg en M. de Jonge; 28. Leendert z.v. Jacs. de Jonge en J. Kik. Overleden: 29. Wolfert Jumelet, 82 wednr. van B. Jumelet. Levenloos aangegeven: kind van n Vane en G. de Jonge; 26, idem van Ms' - M. Verkamman en J. Hage. Goes, 12 April 1933. Eieren p. 100 stuks f 1.50, midden- pr. p. 25 stuks 37,5 ct., winkelprijs 2,5 c boter per kilo f 1.40, middenprijs p. P®1 70 ct., winkelprijs 80 ct.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2