Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Dammen "Woensdagavond ia te Middelburg het nieuwe R.K. Militaire Tehuis geopend. De kolonel-hoofdaalmoezenier van leger en vloot, J. J. Noordman, verrichtte de in zegening. Vervolgens spraken pastoor Brüge- mann, de vlootaalmoezenier majoor Al- barda Jelgersma, de eerste luitenant Hat- tink, waarnemend commandant der S. D. O. A. en kapelaan Sluijs. Het gebouw maakt uit- en inwendig een keurigen indruk, ook wat de meu bileering betreft. De bouw was opgedra gen aan den heer Groosman, volgens de plannen van architect Van Velsen. Bruinisse. In de Woensdagnamiddag gehouden Raadsvergadering werd naar aanleiding van een schrijven van de Prov. Zeeuwsche Electr. Mij. in zake wijziging in het tarief voor de straatverlichting en de havenverlichting besloten B. en W. te machtigen een nieuw contract aan te gaan. Op een adres van de Kerkeraden der onderscheiden gezindten, behelzende het verzoek om in verband met den ernst der tijden de kermis niet meer te houden, wordt na breedvoerige besprekingen, waaraan alle leden deelnemen, op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Vóór dit voorstel stemden de heeren Goudzwaard, de Koning, Padmos en Van Vessem, tegen de heeren Boone, Geluk en Van den Berg. Mededeeling wordt gedaan, dat de kos ten der werkverschaffing vanaf 21 No vember 1932 tot en met 31 Maart 1933 hebben bedragen f 5042.40. Nadat de Raad daarover in besloten zitting besprekingen heeft gehouden wordt met algem. stemmen een steunregeling vastgesteld, die in werking treedt, wan neer geen objecten voor werkverschaffing meer aanwezig zijn. Deze regeling komt hierop neer, dat leden van de Bonden steun ontvangen van f 7 per week, bene vens f 0.50 per week per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 5 personen. Reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorganiseer den ontvangen f 6.50 per week met den zelfden toeslag voor kinderen. Van deze bedragen wordt 2/3 deel afgetrokken van hetgeen de leden van een gezin verdienen. Bierfeest in New-York. Volgens berichten uit New York is de vooravond van het vrije bier gevierd met buitengewoon groot enthousiasme. Er werd met confetti geworpen, op toeters geblazen, terwijl muziekkorpsen de vroo- lijke menigte nog meer in stemming brachten. In verband met het lage alcoholper centage wordt het bier verkocht voor 10 dollarcent per glas. Te middernacht, klokslag 12 uur, re den de hoogopgeladen vrachtauto's, die reeds den geheelen avond gereed stonden de poorten der brouwerijen uit, om zoo snel mogelijk de bestellingen af te leve ren. De meeste hotels, café's en clubs had den speciale feesten georganiseerd om den terugkeer van het bier te vieren. Soortgelijke feesten werden gehouden te St Louis, Chicago, Los Angeles en ande re groote steden. Twee Drentsche demon stranten op het Binnen hof. Op het Binnenhof liepen Donder dagmorgen twee Drentsche boeren, die borden met zich mee droegen met op schriften, welke bestemd waren voor de leden van de Eerste en Tweede Kamer, die dien morgen om 11 uur in vergade ring bijeen kwamen. Aan den voorkant van de borden stond vermeld: „De boer ontvangt 66 de an deren 214. Schrijnende tegenstelling. Het indexcijfer levensonderhoud was voor den oorlog 100 en is thans 140. De prijzen der landbouwproducten thans 66, dusde prijzen van andere producten 214. VOLKSVERTEGENWOORDIGERS Het Nationaal belang vraagt ten spoe digste opheffing van deze wanverhou ding". De onderteekening luidde: „Het ondergaande Platteland". Aan de keerziide van de borden werden eerst eenige „sprekende cijfers" van eeni- ge landbouwproducten genoemd, waar onder stond te lezen: „Het geheele platteland is alleen te redden met loonende prijzen van alle landbouwproducten". De onderteekening aan deze zijde luid de: „De Boerenbonden". Aangezien de beide „demonstranten" op het tot hen gericht verzoek aan de op het Binnenhaf dienstdoende politie niet de vereischte vergunning konden toonen, om deze borden met zich te dragen, werd hun een verder demonstreeren niet toe gestaan en werden zij naar het Hoofd bureau van Politie verwezen, teneinde alsnog een dergelijke vergunning aan te vragen. Des middags zijn de twee demonstran ten weer naar Drente afgereisd. Moordpartij in het her tenkamp. Voor de derde maal is 'Donderdagavond het hertenkamp te Haar lem uitgemoord. Opnieuw is een hond het afgerasterd terrein in het Aambosch bin nengedrongen, na eerst het ijzerdraad, ofschoon dit een halven meter diep in den grond zit, op een plaats te hebben ver nield. De reebok werd het eerste slachtoffer van hst woest® dier. Vervolgens ging de hond het rosthuisje In, waar de pauw een gemakkelijke prooi werd. Vervolgens beet hij eer.ige jonge duiven dood en be gon een jacht op de ree en vijf konijnen, welke eveneens als slachtoffers vielen. De politie vermoedt, dat er kwaadwil ligheid in het spel is. De hond was toen men de slachtpartij ontdekte, verdwenen. Gevecht tusschen smok kelaars en commiezen. Gis termorgen vroeg heeft midden in de ge meente Goirle een treffen plaats gehad tusschen belastingambtenaren en smok kelaars, die met twee auto's van de grens kwamen. Er ontstond een hevige schiet partij, die de omwonenden met grooten schrik vervulde, omdat zij de kogels langs de huizen hoorden fluiten. Eén van de auto's ontsnapte. De tweede, een vracht auto, werd uitgeladen, maar bevatte als smokkelwaar niet anders dan een vaat je cognac. Er werd niemand gewond. In de gemeente heerscht groote ver ontwaardiging, omdat het nu reeds voor de derde maal is, dat de kom der gemeen te wordt gebruikt om gevechten met smok kelaars te leveren. Eenmaal drongen de kogels zelfs in een huis. ONGELOOFELIJK. Ons bereikt het bericht, zegt de Ne derlander, dat in een openbare ver gadering vanwege de Christen-Democra tische Unie de mogelijkheid van staats pensioen op dit oogenblik werd bewezen door een verwijzing naar de Begrooting van Defensie. Wanneer men daar 200 millioen af neemt dan kan men immers het staatspen sioen aanstonds ruim financieren! Aldus de spreker. Wij merken op, dat alle militaire uit gaven op de Begrooting van Defensie voor het jaar 1933 in totaal geraamd zijn op 81.453.473,gulden. Hoe men daar 200 millioen af kan ne men, is niet aanstonds duidelijk. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende strafzaken behandeld: L. v. d. W., 64 jaar, landbouwer te Kerkwerve, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middel burg, waarbij hij wegens het onttrekken van goederen aan een faillissement ge pleegd in December 1932 te Kerkwerve, werd veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. Eisch: bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet. De Ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Hulst was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij zekere E. N. A., wed Y., winkelierster, 48 jaar, wonende te Koewacht, wegens voorhan den hebben van reuzel, die niet verpakt was in de wettelijk voorgeschreven een heden en niet voorzien van het vereisch te merk, werd vrijgesproken. Eisch: vernietiging vonnis waarvan hooger beroep en veroordeeling tot een geldboete van f20 of 10 d. h. M. K. C., 23 jaar, werkman te Waarde verdacht van op 17 Februari j.l. ter open bare zitting van het Kantongerecht te Goes, in een strafzaak waarin hij als ge tuige was gedagvaard, opzettelijk een val- schen eed te hebben afgelegd, door te ver klaren niet te hebben gezien, dat de ver dachte P. S op 10 December 1932 in den voormiddag te Waarde zich met een ge weer heeft bevonden op een perceel bouw land in den Oud-Valkenissepolder en toen tegen den veldwachter van Waarde Van Looy te hebben gezegd: „jongen Pauw wat schiet je toch slecht", terwijl hij een en ander wel moest hebben gezien en hebben gezegd. In deze zaak werden een 5-tal getuigen k charge en een 5-tal getuigen k décharge gehoord. Verdachte bevindt zich voor het feit in voorarrest. De Officier was de over tuiging toegedaan, dat verdachte de woor den wel tot den veldwachter heeft ge bezigd. Verdachte kan niet volhouden, dat hij niets gezien heeft en Spr. is over tuigd, dat deze onder eede onwaarheid heeft gesproken. De Officier eischt 3 maanden gevange nisstraf. De verdediger van verdachte, Mr Zaaijer advocaat te Goes, zegt voor een moeilijke taak te staan, omdat twee veldwachters het proces-verbaal hebben opgemaakt en de daarin omschreven feiten wel als vast staande zullen worden aangenomen. De verdachte in de Jachtzaak is een bekend strooper en ook wordt hij verdacht van een diefstal. Verdachte blijft ontkennen en zelfs tegen verdediger heeft hij die ontkentenis volgehouden. Spr. acht ver oordeeling uitgesloten. Aangezien hij al ruim een maand in voorarrest zit, ver zoekt pleiter de Rechtbank bij een even- tueele veroordeeling daarmede rekening te houden en verzoekt verdachte in vrij heid te stellen. Na repliek van het O.M. beveelt de Rechtbank, nadat zij in Raadkamer was geweest, verdachte's invrijheidstelling. J. H. D., 24 jaar, wonende te Koude- kerke, verdacht van verduistering van verschillende geldsbedragen in 1932, welk geld hij van diverse klanten had ontvan gen en die hij moest afdragen aan eenige firma's te Rotterdam, waarvoor hij goe deren had vervoerd. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. T. A. S., 44 jaar, kapper te Middel burg, verdacht van het in December 1932 en Februari 1933 door miabruik van zijn gezag als patroon uitlokken, dat een zijner bedienden bij het afdragen van een rentekaart aan den Raad van Arbeid te Middelburg, daarin valschelijk vermeld had, dat hij op bepaalde tijden werkloos was geweest, terwijl dat onwaar was. De bewuste bediende verklaarde als ge tuige gehoord, een en ander onwaar te hebben ingevuld, dat hij dat had moeten doen op last van zijn patroon en hij zulks niet durfde weigeren. De Officier van Justitie achtte de fei ten bewezen, terwijl vast stond, dat de Staat hier schade heeft geleden en eischt een gevangenisstraf van 4 maanden. De verdediger van verdachte, Mr Kui pers, advocaat te Middelburg, zeide, dat wat hier gebeurd is, niet goed te praten is. Een andere zaak is of verdachte straf baar is. Volgens pleiter heeft verdachte niet aan valschheid in geschrifte gedacht. Verdachte heeft reeds veel doorstaan door de publiciteit en1 nu deze tweede behande ling zijner zaak. Pleiter acht een onvoor waardelijke vrijheidsstraf hier niet op zijn plaats, en verzoekt de Rechtbank hem vrij te spreken of hem voorwaarde lijk te veroordeelen. A. D., 30 jaar, koopman te 's-Gra- venpolder, verdacht van op 6 Maart 1933 te s-Gravenpolder oplichting te hebben gepleegd door onder allerhande voor wendsels te zeggen aan den rijwielhande laar J. de Dreu, dat hij aan een derde een nieuw damesrijwiel kon verkoopen en de Dreu 's middags om het geld kon komen, terwijl een en ander onwaar was en hij aldus de Dreu heeft bewogen aan ver dachte een damesrijwiel af te geven. Eisch f25 of 10 d. h. Druiven verkocht op Zondag. De Haagsohe Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de tuinders G. W. van S. en G. v. d. W. uit 's Gravezande die in hooger beroep waren gekomen van een vonnis van den Delft- schen Kantonrechter die hen ter zake van overtreding van de winkelsluitings wet (den verkoop van druiven op Zon dag) had veroordeeld ieder tot f 0.50 subs. 1 dag. De Rechtbank legde dezelfde straf op. Verduistering door een notaris. Het Hof te Amsterdam zette de behandeling voort van de zaak tegen den notaris-advocaat mr M. H;ij was ter zake van valschheid in geschrifte als ambtenaar meermalen gepleegd, veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van 2:1/2 maand voorarrest. Na een uitvoerig betoog eischte de procureur-generaal bevestiging van het vonnis van de rechtbank tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest en bovendien verdachte's ontzet ting uit het ambt van notaris. 10e Paaschvee-tentoonstelling te Den Bosch. De wisselbekers werden o.a. toege wezen: Zilveren V. en D. wisselbeker: H. Han- ken, Wilhelminadorp; (kampioen runde ren). Zilveren beker van de Slachtvee On derlinge te Zwolle: H. Hanken, Wilhel minadorp. Bekroningen: A. Vette Runderen. Klasse 2. Fijnste en best gemeste os, met niet meer dan 4 breede tanden: 1. H. A. Hanken, Wilhelminadorp; 2. en 3. Fa. G. Blokpoel en Zonen, Goes. Klasse 3. Fijnste en best gemeste os, met niet meer dan 6 breede tanden: 1. en 2. H. A. Hanken, Wilhelminadorp. Klasse 4. Fijnste en best gemeste os met niet meer dan 6 breede tanden: 1. H. A. Hanken, Wilhelminadorp. Klasse 5. Fijnste en best gemeste vaars, met niet meer dan 2 breede tanden: 3b. S. A. de Visser, Hansweert, gem. Kruiningen. Klasse 6. Fijnste en best gemeste vaars, met niet meer dan 4 breede tanden: 3c. Fa. G. Blokpoel en Zonen, Goes. Klasse 13. Zwaarste en best gemeste koe van allen ouderdom: 1. H. A. Hanken, Wilhelminadorp. Klasse 16. Fijnste en het best gemeste vaars met nog geen breede tanden: 3. Gebr. Zuidweg-Burger, Krabben- dijke. Klasse 18. Fijnste en best gemeste stier met 2 of meer breede tanden: 2. Fa. G. Blokpoel en Zonen, Goes. Klasse 19a. Fijnste en best gemeste dikbil tot en met 2 breede tanden: 2. Fa. G. Blokpoel en Zonen, Goes. Klasse 20. Fijnste en best gemeste dik bil met meer dan 4 breede tanden: 1. Fa. G. Blokpoel en Zonen, Goes. Afdeeling Vette Kalveren. Extra klasse. Groepen van minstens 5 stuks runde ren van één eigenaar: 1. H. A. Hanken, Wilhelminadorp; 2 Fa. G. Blokpoel, Goes. Crisisbotermerk. De Crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 9 tot 15 April de prijs van het crisisbotermerk op f 1 per Kg. en van de vervoervergunning van buitenlandsche boter op f 0.90 per Kg. is vastgesteld. Het clgarettenkwaad. Vele moeders zijn nog niet genoeg door drongen van het groote kwaad van het cigaretten rooken voor hun jongens. Soms zelfs zien we ook meisjes zich hieraan schuldig maken. En sommige moeders vinden dat niet zoo heel erg, Onze lezeressen doen daarom goed eens kennis te nemen van wat Dr Ulbrich in een geneeskundig tijdschrift hierover schrijft: De cigaret heeft zich in den laatsten menschenleeftijd tot een waren vijand der Volksgezondheid ontwikkeld. Het ergste is, dat de minderjarige jeugd de cigaret bovenal vereert en zich daardoor vergif tigt. Direct gevaarlijk is het rooken van cigaretten voor jonge lieden, wier lichaam in een sterke groeiperiode ver keert, gretig naar bouwstoffen verlangt en ook schadelijke in zich opneemt, wan neer deze worden aangeboden. Door de onderzoekingen van Dr Fühner is vast gesteld, dat tot 17 percent van de inge ademde nicotine door de cigarettenroo- kers in het organisme wordt opgenomen. Met 60 milligram morphine kan men geen proefdier dooden, terwijl dezelfde dosis nicotine beslist doodelijk werkt. De deskundige herkent de hevige roo- kers direct aan de eigenaardige schitte ring hunner oogen, het waskleurig uit zicht en de uitwasemingen van de huid. Mogen dus ouders en opvoeders er voor waken, dat bij de aan hun zorg toever trouwde jeugd het cigarettenkwaad ge fnuikt wordt. Vóórhetl8delevens- jaar moet het rooken geheel en al verboden zijn, en daarna moet de grootste matigheid in acht genomen worden. Enkele recepten. Magere groentesoep. 1% liter water, 45 gram rijst of vermicelli, groen ten, die de tijd van het jaar oplevert, b.v. in den zomer een paar worteltjes, stuk je bloemkool, een paar princesseboonen en doperwtjes, enz.; in den winter een paar spruitjes en schorseneeren, y2 win terpeen, y2 prei, enz., wat peterselie en selderij-groen, iy2 gram lePel zout, 50 gram 2y2 lepel boter. Maak de groenten schoon, verdeel ze in kleine stukjes, wasch deze en fruit ze op een zacht vuur eenigen tijd in de boter. Zorg, dat ze niet bruin worden. Voeg het water, de gewasschen rijst of gebroken vermicelli en het zout toe. Kook de soep tot rijst en groenten gaar zijn 30 min.) en maak ze af met wat fijn gehakte peterselie en selderij groen. Jan in den zak. 1 y2 ons bloem, 2 eieren, 1% ons boekweitmeel, een weinig zout, 50 gram gist, liter melk, 2 lepels suiker, 1 ons krenten en rozijnen, 50 gram sucade. Bereiding: Het beslag gereed maken. Een schoonen doek in warm water uit spoelen, op tafel uitspreiden, met bloem inwrijven, hierop het beslag leggen. Den doek toebinden, maar zoo, dat het beslag kan rijzen. Als het beslag goed gerezen is, den koek koken in kokend water ge durende twee uur. Men legt een ijzeren of geëmailleerd bord met den hollen kant naar onderen op den bodem van de pan. Men neemt den koek uit den doek en laat dezen in den oven opdrogen. Men snijdt den koek met een eind bindgaren en dient er stroop en boter bij of stroop- saus (boter, stroop, melk en aardappel meel). Ook wel boter en suiker. Vischcroquetten. 2 ons resten filets, 1 y2 ons vischnat, y2 d.L. room, 25 gram bloem, 30 gram boter, 1 ei, 2 blaad jes gelatine, peper, zout en fijngehakte peterselie. Maak de vischresten fijn. Verwarm roe rende de boter met de bloem, voeg lang zamerhand onder goed roeren het visch nat toe. Laat het sausje 5 a 10 minuten doorkoken. Los er dan de geweekte en goed uitgeknepen gelatine in op. Roer de visch er door en de fijngehakte peterselie. Maak de massa af met een ei, een beetje peper en zout. Laat alles koud worden en vorm er daarna croquetten van. Wen tel de croquetten door paneermeel, daar na door losgeklopt ei en weer door pa neermeel. Bak de croquetten in heet fitruurvet en laat ze uitdruipen op grauw papier. Leg ze op een schotel met 'n gevouwen vinger doekje. Versier de schotel met takjes pe terselie. Iets over boter. Goede boter moet: a. Goed van geur en smaak zijn; b. Gelijkmatig van kleur zijn bij het doorsnijden; c. Bij het doorsnijden mag geen troe bel vocht te voorschijn treden. Boter valt, omdat het een levensmiddel is, onder de Warenwet. Deze keuring was echter niet streng genoeg, zoodat, vooral met boter, die uitgevoerd werd, nogal eens geknoeid werd. Daarom hebben de boterfabrieken zich vereenigd en boter- controlestations opgericht. De aansluiting hierbij is vrijwillig, maar de aangeslote nen hebben aan bepaalde strenge eischen te voldoen. De aangeslotenen mogen het „Rijksbotermerk" voeren. Hierop komen de woorden: „Nederlandsche Botercon- tróle onder Rijkstoezicht" voor. Verder kan men door de aangegeven nummers en letters de afkomst van de boter na gaan. Het botermerk waarborgt onver- valschte boter, maar geeft geen waarborg voor den smaak. Schoorsteenmantels. Vlekken in marmeren schoorsteenman tels kan men verwijderen door deze te wrijven met een lapje gedoopt in slaolie, goed uitwrijven. Is de vlek hardnekkig, ga er dan met een toiletpuimsteentje over heen, dit is afdoende, mits men 't glazuur niet be schadigt. Nawrijven met zuivere was. Zwarte schoorsteenmantels wrijft men met zwarte schoencrême in, wrijft met zachte warme doeken na en 'tzal glim- 1 men als een spiegel, Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 297. Auteur: A. Deurloo, Nieuwdorp. 1 2 3 4 5 47 48 49 5(J Zwart 13 sch. op: 3, 7/10, 14, 16, 19, 20, 24, 25, 30 en 36. Wit 13 sch. op: 18, 21, 22, 27/29, 32, 33, 37/39, 42 en 47. Wit speelt en wint in 9 zetten. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Nieuwe speltheorie. X. Waar in een der partijen uit een wed strijd om het wereldkampioenschap de zelfde fout wordt gemaakt, is het nuttig alvorens verder te gaan met de Hoog land-variant deze opening even weer te geven. 1. 33—28 18—23 -7. 42X31 20—24 2. 39—33 12—18 8. 47—42 14—20 3. 44—39 7—12 9. 41—37 10—14 4. 31—27 17—21 10. 34—29 23X34 5. 37—31 21—26 11. 40X29 1—7 6. 50—44 26X37 Wit zette nu den aanval voort met 2722 en 31X22, terwijl het beter was eerst met 32X21 schijf 32 te verwijderen. In volgende stukjes zal men zien, dat dergelijke kleine verschillen (een schijf meer of minder op een vleugel) wel dege lijk van grooten invloed kunnen zijn op het resultaat van de partij. Teneinde onze voorgaande beschou wingen over het spel op ruit 22 duidelij ker te maken geven wij nu het verloop van een groot gedeelte van een partij, ge speeld in dit genre. De lezer, die het verloop van het spel in verschillende varianten op ruit 25 heeft gevolgd, zal opmerken, dat dit ge heel aansluit op de eerstbehandelde oefenstof. Zoo komt men van het eene spelsysteem op het andere en wordt de spelkennis van degenen, die alles nauw gezet volgen, beduidend uitgebreid. Nu het verloop van een gedeelte van een partij in de z.g. Hoogland-variant. 1. 33—28 18—23 5. 37—31 14—20 2. 39—33 12—18 6. 41—37 10—14 3. 44—39 7—12 7. 34—29 23X34 4. 31—27 2024 8. 40X29 Wij zullen dit spel nu in twee ver schillende vervolgen behandelen. In de eerste variant speelt zwart 1722 en 12X21, een voortzetting, welke wij reeds als zwak hebben aangeduid omdat wit, zooals betoogd, hierdoor een schijf van den linkervleugel, welke anders daar nut teloos staat, in het spel brengt. 8. 17—22 10. 27—22 18X27 9. 28X17 12X21 11. 31X22 1-7 47 48 49 50 12. 32—28 De sterkste voortzetting, waardoor ook aan schijf 37 van wit speelruimte wordt gegeven. 12. 21—26. Wit moet nu een zet spelen, die niet zoo erg voor de hand ligt. Speelt deze b.v. 3732 dan zwart 712 en wit moet een goed antwoord behouden als zwart 1218 speelt. Wel kan wit op 712 van zwart 3631 en 31X42 spelen, doen op 1218 van zwart is dan 5044, 28—23 en 33X31 de voortzetting en hierdoor verkrijgt ook zwart weer speel ruimte, terwijl wit in deze variant juist moet trachten, zwart tot 2025 te dwin gen. Als dat eenmaal is geschied kan wit door op het centrum te dringen op aan val spelen. Wit speelt dus beter: 13. 37—31 26X37 14. 42X31 712 Het is duidelijk, dat de schijf op - nu voldoende wordt beschermd, zoodat een zwarte aanval met 1218 raoe- doodloopen. Zwart kan ook met 12— 1' een opsluiting nemen, doch het daarop volgende spel doet zien, dat dit geen voordeel brengt. Een ander geval zou het zijn, indien er geen stuk van wit's linkervleugel was afgerukt, waardoor wit in dezelfde op sluiting zou geraken met een stuk meef aan dezen kant, hetgeen natuurlijk kans op nadeel vergroot. Vandaar dat wij dezen spelvorm uitvoerig behandel® 15. 46—41 12—17

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6