Gemengd Nieuws het leven van staat en maatschappij van Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. Rechtzaken holta, loader eenige uitkeering aan de Finantiëele Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand. Over de maand Maart. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Radio-Nieuws. van Dorpsstraat B 187 naar Bminiese B 161. J. E. Blom en gezin, van Nieuwen- dijk C 100 naar Utrecht, Oude Kamp 5. P, de Mul en gezin, van Oranjeboomstr. B 83, naar Goes, Scheldestraat 3. S. Bran derhorst en gezin, van Westelijke kanaal dijk C 13, naar Middelburg, Pottenbak kerssingel Q 50. M. van Koeveringe van Oranjeboomstraat B 71 naar Vlissingen, a/b Hr Ms Wachtschip. A. Koudenburg, van a/b, naar Dordrecht, Vondelstraat 4; J. M. Vleugel, van Dorpsstraat B 195 n. Kruiningen, Julianalaan B 152 c. 's-H. Arendskerke. Eenige dagen ge leden werd er tijdens de afwezigheid van de bewoners ingebroken bij de fam. de K. te 's-Heer Arendskerke. Door openschui ven van een raam was de dader naar bin nen gekomen en bij onderzoek bleek uit een kabinet, die in de kamer stond, een spaardoosje met geld te zijn ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan, deze stelde een onderzoek in en mocht het ge lukken den dader op te sporen. Bij ver hoor bekende de jongen, zekere K., woon achtig te Nieuwdorp, zich aan de diefstal te hebben schuldig gemaakt. Wolphaartsdijk. Te Oud-Sabbinge had de eindles plaats van den algemtenen tuinbouwcursus. Met de onderwijzers en de leerlingen waren aanwezig de rijks- tuinbouwconsulent, de heer Van der Plassche, B. en W. der gemeente, de Com missie van toezicht en een groot aantal ouders der leerlingen. Het hoofd van den cursus ,de heer Nieuwenhuize, opende de bijeenkomst en zette het doel van de eind les uiteen. Spreker had als les gekozen „De samenstelling van onze meest ge bruikte sproeimiddelen als proeve van toegepaste scheikunde". De heer Abra hams gaf als vakonderwijzer les over de druiventeelt. Uit de vlotte wijze van be antwoording bleek, dat de leerlingen veel kennis hadden verworven. De Rijkstuin- bouwconsulent reikte hierop met eenige waardeerende woorden tot onderwijzers en cursisten aan elk der leerlingen een diploma uit en spoorde hen aan op den ingeslagen weg voort te gaan. De heer Van der Slikke feliciteerde hen met het behaalde succes. Een der leerlingen dank te op hartelijke wijze de onderwijzers voor hun lessen en bood namens de leer lingen een geschenk aan als blijk van waardeering. De heer Nieuwenhuize ont ving eenige boekwerken en de heer Abra- hamse een bloem in pot. De gediplomeerden zijn: C. van Luijk, B. de Maker, J. Schipper, K. J. Janse, M. den Herder, C. van de Kreeke, W. Tielkemeijer, J. van Leeuwen, J. Houte kamer. 's-Heerenhoek. Bij de uitvoering der werken aan den zeedijk van den Galami- teuzen polder Borssele is, ovenals aan de beide voorgaande werken, thans weder om als tijdelijk opzichter benoemd onze dorpsgenoot dhr A. Smit Kzn. Kruiningen. Gisteravond hield de jeugd vereen. haar gecombineerde vergadering. Na de gebruikelijke opening behandelde dhr Verhage het onderwerp: „De Kerk". Inleider sprak achtereenvolgens over de verhouding van de strijdende Kerk en de triumfeerende Kerk, de Kerk als instituut en organisme, pluriformiteit en plurali teit. Op deze inleiding volgde een leer zame bespreking. Besloten werd om Dinsdag 25 April samen te komen, onder leiding van de A. R. Kiesvereen. om een gebedsure te hou den voor de a.s. verkiezing. Hansweert. Bij de verbeteringswerken aan de groote Oostsluis van het kanaal door Zuid-Beveland bij Hansweert zijn de duikers weer met hun werkzaamheden begonnen, nadat dit deel van het werk vanwege 'de lage temperatuur van het wa ter sedert half December van het vorig jaar heeft stilgelegen. Rilland-Bath. Dinsdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de kolen- vereeniging „Ons Belang" alhier. Door den secretaris werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek dat het ledental stationair bleef. Aangevoerd werden 215 ton kolen. De inkomsten bedroegen f 3118.29%, en de uitgaven f 3098.09%, alzoo een batig saldo van f 20.20. De af tredende bestuursleden J. Lobbezoo en A. Kleijn werden herkozen. Kattendijke. In verband met de a.s. Ka merverkiezing werd hier gisteravond een openbare kiezersvergadering gehouden, belegd door de besturen der Anti-Rev. Kiesverenigingen te Kloetinge en Wemel- dinge. Na opening door den voorzitter der eerstgenoemde vereeniging zette deze met een enkel woord het doel van deze bij eenkomst uiteen, waarna hij het woord gaf aan Ds J. Hetebrij uit Rilland, die sprak over „Een brandende vraag" en in een ernstige rede een uiteenzetting gaf van het groote belang der aanstaan de verkiezing, welke onder buitengewoon moeilijke omstandigheden wordt gehou den en waarbij ditmaal in het bijzondei groote belangen voor land en volk op het spel staan. Uitvoerig gaf spreker daar bij een toelichting op het verkiezings manifest der Anti-Rev. Parijt, en den op roep, dien het Centraal Comité van die partij tot het Nederlandsche volk deed uitgaan. Vervolgens sprak de heer J. A. Dom i- nicus uit Wemeldinge een slotwoord, waarin deze meer in het bijzonder deed uitkomen, welke beginselen ook bij deze stembus op den voorgrond treden en onze bijzondere aandacht vragen, n.l. die, wel ke voortkomen uit de menschelijke rede, of de eeuwige beginselen, welke in het Woord Gods zijn neergelegd en die voor het hoogste belang zijn. Spreker eindigde met de opwekking om op 26 April voor deze laatste te kiezen door te stemmen op Dr H. Colijn. Door een tweetal aanwezigen werden een paar vragen gesteld en enkele op merkingen gemaakt. Nadat de voorzitter de sprekers dank had gezegd voor het gesprokene, werd de vergadering gesloten, waarna Ds Hete brij voorging in dankgebed. Koudekerke. De Dinsdagavond gehou den vergadering, van den Plaatselijken Landstorm, was goed bezocht en stond onder leiding van Burgemeester Bakker, die een kort openingswoord sprak, wijzen de op de noodzakelijkheid, dat vooral in dezen tijd het wettig gezag blijft gehand haafd. Nadat twee coupletten van het Wilhelmus waren gezongen, deelde Over ste H. Bierman mede, dat zijn Chefs hem nog een jaar hadden vergund te blijven arbeiden als Commandant van het Zeeuw- sche Verband. Spr. zei dit met genoegen te willen doen. Daar de Oranjefilm moest worden opgezonden en dus niet meer vertoond kon worden, werd nu vertoond de film van de onthulling van het stand beeld van Naerebout te Vlissingen. De heer Laernoes sprak over Prins Willem van Oranje. Daarna volgde een filmvoorstelling van de rubberberwerking in Indië. Overste Bierman beantwoordde deze vragen: Wie kan lid zijn van den B.V.L.? en Wat doet dit instituut? Het is de taak van den plaatselijken lei der te onderzoeken of alle leden voor volle 100 pet. betrouwbaar zijn tot ver dediging van gezag en vrijheid. Spr. wekte op tot het maken van pro paganda, ook hier; het getal der leden moet verdubbeld worden. Arnemuiden. Loop der bevolking over de maand Maart 1933. Ingekomen, uit Serooskerke, B. Cop- poolse en gezin, G 4; uit Vlissingen, G. Marteijn, B 84; uit Middelburg, J. Duine, G 16; uit Koudekerke, C. de Rijke, D 11. Vertrokken naar: N.- en St Joosland, J. de Nood en gezin (oude dorp) B 4, Goes, P. van Dijke en gezin,, Voorstad 78; Goes1, E. Vader, Voorstad 78; Koude kerke, M. Meulmeester, C 59; 's-Heer Arendskerke, J. Mulder, H 211; Middel burg, J. Jacobsen, H 11 a. Tholen. Woensdag j.l. werd de uien- veiling alhier stop gezet, aangezien er ver beneden den minimumprijs, zijnde f 0,80 per 100 K.G. werd geboden. Naar we vernemen is in het eiland Tholen nog een groot kwantum uien in voorraad. Door particuliere opkoopers wordt nu f 0.50 per 100 K.G. uien besteed. Woensdagavond j.l. vergaderde in de zaal van den heer Hoek alhier de ver eeniging voor Hand- en Bouwkundig tee kenen. De ontvangsten waren f 2534,80 en de uitgaven f 2132,33. De school is bezocht door 27 leerlingen, o.a. 11 timmerlieden, 11 schilders, 3 met selaars, 1 smid en 1 scheepstimmerman. Aan 5 leerlingen kon het einddiploma worden uitgereikt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Weesp, J. Schoneveld te Kethel. Bedankt voor Veenendaal, G. Alers te Dordrecht. DsH. Doorenbos. t Te Gro ningen is op 76-jarigen leeftijd overleden Ds H. Doorenbos, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk te Scheemda. Afscheid en intrede. Zondag werd cand. K. Kraai uit Utrecht bij de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland beves tigd door Ds H. A. de Geus, van De Bilt, met een predicatie over Jes. 53 10b. Spr. behandelde achtereenvolgens de plaats, de taak, de zwakheid en de kracht van den prediker. Aan de handoplegging werd deel genomen door den consulent Ds Meerman van Stavenisse. De gemeente zong den jongen leeraar toe Ps. 134 3. 's Middags deed Ds Kraay zijn intrede, sprekende over Luk. 13 24. Hij werd toe gesproken door Ds Joh. de Bres van St. Maartensdijk als praetor van den ring Tholen, door den heer T. H. Oostenbrug als praeses van het Geref. Theologen Ge zelschap „Voetius", door den heer H. T. Oostenbrug Sr. uit Genemuiden als vriend en ten slotte door Ds P. Moerman. Geslaagd aan de Rijks Universiteit te Utrecht Godgeleerdheid prop. examen de heer D. Goudzwaard te Bruinisse. Gereformeerd Schoolver band. ïn de onlangs gehouden vergade ring der C. v. U. werden de jaarverslagen vastgesteld om aan de Algemeene Ver gadering van 24 Mei te worden aange boden. In de vacature-Wirtz voor den Schoolraad werd Prof. Dr J. Severijn be noemd. Deze en Ds R. Bartlema van Zeist werden aan de groep examinatoren voor Geloofsleer bij het Schoolraadexamen toegevoegd, terwijl van Prof. J. W. Geels van Apeldoorn bericht was ontvangen, dat hij bereid is in de vacature-Prof. Lengkeek als gedelegeerde voor de Kweek school „Rehoboth" te Utrecht op te tre den. Aan de bibliotheek ten dienste van het Chr. onderwijs werd met het oog op het uitgeven van een nieuwen catalo gus een dubbele contributie voor eenmaal toegestaan. Levend verbrand in een scheepsketel. Aan boord van het Noorsche m.s. Dalfonn, dat Dinsdag van Rotterdam naar Hamburg vertrok, werd, toen men zich op 80 mijl ten Noorden van den Nieuwen Waterweg bevond, een lid van de bemanning gemist. Na eenige uren werd in een der ketels het lijk van den vermisten Noorschen stoker gevon den. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat de man in opdracht van een machi nist zich in den ketel had begeven om het ketelsteen te bikken, doch dat bij het aflossen van den dienst deze machinist vergeten had zijn opvolger hiervan in kennis te stellen. Door dezen laatste was toen wederom stoom tot den ketel toe gelaten, zoodat genoemde stoker levend verbrandde. Viertal personen ont voerd. Twee door een nood sprong gedood en twee zwaar gewond. Gisterenmiddag werden de werklooze Fritz Rotter, zijn broer Alfred Rotter, de beide vroegere theater-directeuren uit Berlijn, de echt- genoote van laatstgenoemde, benevens een zekere mevrouw Wolf, bij hun terugkeer van een wandeling in de buurt van het Kurhotel Gafler bij Vaduz door zeven mannen met voorgehouden revolvers over vallen. Zij hadden de bedoeling hen te ontvoeren. Bij het daarop volgende handgemeen werden zoowel de gebroeders Rotter als mede de beide vrouwen ernstig gewond. Vervolgens poogden de aanvallers de vier personen in een auto te trekken. Fritz Rotter werden de polsen geketend en men slaagde er in hem in den auto te sleepen, terwijl de drie andere personen van de helling naar beneden sprongen, waarbij mevrouw Wolf uitgleed en zware ver wondingen opliep. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling in Vaduz la ten stellen. Alfred Rotter en zijn echtge- noote, die eveneens naar beneden waren gesprongen, werden door een op zoek ge zonden colonne dood gevonden. Fritz Rotter sprong tijdens den rit uit den auto en kreeg een schedelbreuk. De auto reed de grens over, doch kon bij Goetzis in Voralberg (Oostenrijk) wor den aangehouden. De inzittenden werden gearresteerd en overgebracht naar de ge vangenis van Feldkirch. Over de daders is nog niets positiefs bekend. Poolsch diamanthan delaar te Antwerpen gear resteerd. Woensdag heeft het par ket te Antwerpen gevolg gegeven aan een aanklacht, ingegrepen tegen een diamant handelaar, Bernhard Gutwirth, een 38- jarigen Pool, die beweerde niet meer te kunnen betalen, noch aan zijn verplich tingen tegenover zijn schuldeischers te kunnen voldoen, daar hij geruïneerd zou zijn, een tekort achterlatend van meer dan 40 millioen francs. Tal van huiszoe kingen zijn gedaan. Ook is een gerechte lijk commissaris naar Amsterdam ver trokken voor een nader onderzoek en eventueele inbeslagnemingen. De toestand in den land bouw. Maandag heeft de Coöp. Stoom- zuivelfabriek te Haaksbergen haar jaar- lijksche aanbesteding gehouden van de melkritten. Daarbij is het vervoer van de melk uit de buurtschappen naar de fa briek voor fabelachtig lage prijzen aan genomen. Een rit, die het vorige jaar nog f 1.34 opbracht, is nu b.v. aangenomen voor f 0.75. Om een ander voorbeeld te noemen: een rit van f2.24 kwam nu op fl.07. Men moet in aanmerking nemen, dat het vervoer vaak bijkans een halven dag in beslag neemt, en in vele gevallen twee paarden gebezigd moeten worden. HEERENVEEN. Gisteren kreeg de heer H. B. zulk een klap van een jong paard tegen het hoofd, dat hij vannacht in het ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. AM1STERDAM. Hedenmorgen te 5 uur is het vliegtuig de „Kwartel" naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich 312.767 kg. post, 141.660 kg. lading en 1.100 kg. paketpost. PARIJS. De radio-zender te Toulouse is door een grooten brand geheel vernield. Nadere bijzonderheden ontbreken. PARIJS. De staking der mijnwerkers is beëindigd. Heden is het werk in alle mijnen weer hervat. Incidenten deden zich niet voor. DUSSELD0RF. De politie heeft een koopman en een slager gearresteerd, die voor millioen mark aan vet uit Neder land hebben ingevoerd, waarvan het grootste gedeelte zonder deviezen-ver gunning is betaald. Het totaal-bedrag der naar Nederland gesmokkelde deviezen wordt op 180.000 mark geschat. Op een aanzienlijk bedrag is nog beslag gelegd. Failissmenten. Het faillisse ment van J. v an de V r e e d e, graan handelaar te Goes, Curator Mr Ph. R. Hugenholtz, te Goes, is geëindigd met een uitdeelingslijst. De uitkeering aan de concurrente schuldeischers bedraagt 4,571 pet. hunner vorderingen. Eveneens is geëindigd het faillissement van G. Dr o n k e r s, koopman en com- missionnair te Goes, Curator Mr Hugen- ooooourrente schuldeischers. Verduistering door een secretaris-ontvanger van een polder. Wegens verduistering gepleegd als ambtenaar is de secretaris-ontvanger van een polderbestuur, H. J. van den 0. te Terneuzen door de rechtbank te Mid delburg veroordeeld tot 9 maanden ge vangenisstraf. Het gerechtshof te 'sGravenhage ver nietigde dit vonnis en legde wederom een straf op van 9 maanden gevangenisstraf, waarvan echter 6 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd. De moord in den Blijdorp- polder. Het Gerechtshof te Den Haag behandelde gisteren het hooger beroep van den 25-jarigen H. J. H., die op 9 Oct. 1929 in den polder Blijdorp te Rotterdam Maxietje van Oss had aangerand, en door de Rechtbank te Rotterdam tot 10 jaar ge vangenisstraf was veroordeeld wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid den dood tengevolge hebbend. De advocaat-generaal Mr J. A. de Vis ser eischte bevestiging van het vonnis. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 April, 2.30 u. Londen 8.438.50. Berlijn 58.4858.54. Parijs 9.73—9.75%. Brussel 34.5434.58. New-York 2.47%—2.48. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 60 59 Philips Gloeilampen G.B. 110 108 Unilever 86 82 Anaconda Copper 7 714 Bethlehem Steel 13% 14% U.S. Steel Corp. 28% 89% Koninkl. Petroleum 137 138 Shell Union 4% 4°/n Amsterdam Rubber 52% 53 Ned. Scheepvaart Unie 47% 48 Deli Maatschappij 110% 112% Handelsverg. Amsterdam 177 178% 5 pet. Nederland 1932 100100% 4% pet. Ned.-Indië 1926 9292% 4 pet. Nederland 1933 999/i8 99% Ondanks dat de berichten uit Duitsch- land iets gunstiger luidden hadden Duit- sche waarden toch van vrij belangrijk aanbod te lijden en liepen de koersen na de opening nog wat terug. Ook Unilever waren aangeboden; men spreekt van een slotdividend van 4 pet., doch de flauwe tendenz is meer te wijten aan de ongun stige berichten over het loopende jaar. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer zoo gering, dat geen noteering werd opgemaakt. Aangevoerd door boerinnenBoter f 0.74; Kipeieren f 2.20; Eendeieren f 2.50; Ganseieren f 11, kalkoeneieren f 5. Aangevoerd door handelarenBoter f 0.12%, kipeieren f 2.10, eendeieren f 2.25, ganseieren f7. Particuliere prijs: Boter f 0.82%, kip eieren f 3, eendeieren f 3. Veilingsvereeniging Walcheren. Aan voer 51.000 stuks. Prijs kipeieren: 5052 kg f 1.57; 52—54 kg. f 1.62—f 1.69; 54— 56 kg. f 1.69—f 1.71; 56—58 kg. f 1.70 f 1.84; 58—60 kg. f 1.90—f 1.93; 60—62 kg. f 1.99—f2.03; 62—64 kg. f2.08— f 2.10; 64—66 kg. f2.15. Bruine: 5456 kg. f 1.76; 5860 kg. f 1.97; 60—62 kg. f2.10; 62—64 kg. f 2.14 —f2.16. Eendeieren f 2.40; ganseieren f 9f 10; kalkoeneieren f 6. MIDDELBURG, 5 April. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Baksla 57, Snijsla 425, Veldsla 3, Spinazie 410, Postelein 44, Spruiten 11 20, Witlof 111, Schorseneeren 6, Peeën 3, Uien 1—2, Kroten 0,5—2, Zuring 13, Dunsel 1415 ct., alles per K.G. Tuinkers 34 ct. per doosje. Muurplanten 57, Madelieven 1420 ct., beiden per 10 stuks, leliën 12, Tulpen 37, Narcissen 1—3 ct., alles per bos. Vergeet mij nietjes 36 ct. per 10 stuks. Klimroos 6, Struikroos 3,55, Rodendrons 25, Plumosa Vera 13 ct., alles per stuk. Azalea's 2025, Hor tensia's 38 ct., beiden per pot. Peeën 3,5 14, Raapstelen 2,5, Prei 16, Selderie 3, Rabarber 46,5, Radijs 34,5 ct., alles per bos. Gele kool 2,5—6, Boerekool 0,5, Bloemkool 1,512, Kropsla 310 ct., alles per stuk. KAPELLE. Kleine veiling van 5 April 1933. Groenten Spinazie 1019; Snij- salade 2528; Witlof 510, alles per 100 kg.; Kropsalade 1.50—3.50 per 100 krop; Radijs 1.201.70; Prei 3—4; Rhabarber 56, alles per 100 bos; Azalia's 18—48; Palmen 6063, beide per 100 pot; Viool tjes 1.301.50; Gurasausen 1.50, beide p. 100 stuks; Appels: Zoete roode Ribbeling 822; Franoisca Borgio 1822, beide p. 100 kg.; PerenPondsperen 810 per 100 kg. GOES. Gehuwd: Albertus Hoekstra, 26 j. jm. en Annet Adriana Hommes, 20 j. jd. Ondertrouwd: Henderikus Regtop, 27 j. jm. en Johanna Maria van Dorst, 22 j. jd. te Hoeven. Jacobus Johannes Sloo- ver, 27 j. jm. en Tannetje Landman, 22 j. KLOETINGE. Gehuwd: Boudewijn Jacob Nieuwenhuijse, 25 j. te Heinkens- zand en Cornelia Proos, 25 j. jd.; 10, Jo hannes Marinus van 't Veer, 28 j, jm. en Cornelia Koster, 27 j. jd.; 30, Cornelis yan de Velde, 27 j. jm. te Goes en Corne lia Adriana Hollestelle, 22 j. jd.. Geboren: 24, Marinus, z. v. Pieter Cor nelis Kruijs Voorberge en Maria K&lle- mein. Overleden: 28, Johanna van Liere, echt- genoote van Adriaan Allemekinders, 61 j.; 18, te Goes, Suzanna Pieternella Porreij, echtgenoote van Abraham Jeremias Zon- nevijlle, 74 j. KAPELLE. Gehuwd: H. M. Slabbe- koora, 32 j. en Geertruida Beeke, 21 j.; J. Godeschalk, 21 j. en Suzanna Spruit, 20 j.; L. M. Hollemans, 23 j. en Anna de Waard, 23 j. Bevallen: A. Hundersmark geb. Bie- rens, z.; G. M. Meijaard geb. Vermaire, d.; M. Mieras geb. Veerhoek, z.; D. Nieuwdorp geb. van Liere, z. Overleden: Johanna van Willegen, 43 j.; Maria Zegers, 80 j.; Arie Bruinshoofd, 63 j., echtgenoot van C. Beenhakker; Ma ria H. C. Lousberg, 44 j., echtgenoot van A. S. Luyk: Thomas Baas, 23 j.; Pieter de Neef, 38 j., echtgenoot van J. F. Paauwe. Borsselen. Woensdagmiddag werd al hier ten overstaan van Notaris Beth in het openbaar verkocht: I. een huis en erf, groot 1 A. 56 c.A., aan dhr C. van Nieuwenhuijzen voor f315. II. een dubbel woonhuis met tuin, groot 8 A. 2 Oc.A., aan dhr A. Noels voor f 1007. III. Weiland, in de gemeente Nisse, groot 2.45.20 H.A. aan dhr D. Boonman te 's Gravenpolder voor f 2218.30 den hoop. Middelburg. Door den polder Walche ren werd heden aanbesteed het uitvoeren van bestratingswerken aan den Noord- weg. InschrijversA. Dekker, Middelburg, f2296; J. H. v. d. Ven te Vlissingen f 2082; G. Dekker, Middelburg f 1990; J. S. en H. Janse te Colijnsplaat f 1988; Fa. F. Duynbouwer Sr. te Goes f 1899; M. W. Knuist te Goes f 1890; A. A. de Wilde te Middelburg f 1674; S. Jongepier te Se rooskerke f 1634 en H. Geldof te Seroos kerke f 1569. Programma van Vrijdag 7 April. HUIZEN, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van da gen. 12.15 Orkestconcert. 1.40 Solisten- concert. 2.30 Gewijde muziek. 3.50 Gra mofoonplaten. 7.45 Concert. 9.25 Gramo foonplaten. 9.30 Populair concert. HILVERSUM. 296 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00— 12.00 VARA. 12.30 Omroeporkest. 2.30 Omroeporkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 7 April: Meest zwakke wind uit Noordelijke rich tingen, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 u. DE HERÓ-CONSERVENFABRIEK TE BREDA. Een groot belang voor onze Nederlandsche fruitteelt. De fruitteelt heeft zich de laatste jaren ook in ons land zeer sterk ontwikkeld en daardoor is het vraagstuk van den afzet van zijn product voor den Nederland- schen tuinbouw van het allergrootste be lang worden. Dit is te meer het geval, waar thans de export van ons fruit door allerlei maat regelen, invoerrechten, contingenteering enz. ten zeerste wordt belemmerd en de binnenlandsche markt in de goede oogst jaren geen voldoende afzetgelegenheid biedt. Door de fruitcultuur, die een oogenblik door den Amerikaanschen concurrent in de schaduw dreigde te worden gesteld, te ontwikkelen^ is hierin wel verbetering gekomen, maar toch bleef de afzetmoge lijkheid in eigen land beperkt. En dit betreft vooral het minder goede fruit. In verband daarmede is van zeer groot belang het pogen van de N.V. „Hero-con- servenfabrieken" te Breda, om het fruit tot vruchtensap te verwerken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3