ONDER VALSCHE VERDENKING Middelburg. Woensdagavond «prak in een goed bezette St. Jorisza&l voor de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", oud-Minister J, J, C. van Dijk. Na het welkomstwoord van den voor zitter, Mr P. Dieleman, begon de heer Van Dijk met te wijzen op het verschijnsel, dat in de nood van onzen tijd velen worden getrokken naar het stoffelijke. Zij, die leven uit hooger beginsel zien evenwel boven het stoffelijke uit en verwachten het ook nu van God. In alle tijden en ook thans is de strijd te herleiden tot een strijd tegen het gezag, het gezag door God ge legd in de onderscheiden levensordenin gen. In onzen tijd zien we de gevolgen van een slappe volksvertegenwoordiging, waar van de regeering zich op den duur ont doet. De weg wordt zoo gebaand voor de dictatuur. Het is van groot belang, dat we hebben een krachtige volksvertegenwoordi ging in het belang van land en volk. Spr. schetste den strijd tusschen de twee levens- en wereldbeschouwingen. Aan de eene zijde de souvereiniteit van den mensch, en aan de andere zijde de erken ning van Gods souvereiniteit op elk ter rein des levens. De Antirevolutionairen belijden ook in 1933 de absolute souve reiniteit Gods en in het verkiezingsmani fest wordt het volk opgeroepen tot be lijdenis en beleving van dit beginsel. Spr. komende tot den inzet van deze verkiezingen, memoreert de 4 bekende punten van het Antirevolutionaire pro gram: le. tegen gezagsondermijning; 2e. voor financieel evenwicht; 3e. voor eco nomisch herstel;4. werkloosheidsbestrij ding. In dezen crisistijd treft ons de afslui ting der grenzen, waardoor groote han delsbelemmeringen worden opgeworpen. Worden die belemmeringen niet opge heven, dan zal op den duur een omvor ming yan de structuur onzer economische samenleving moeten plaats vinden. Dit zal nooit zonder schokken gaan, en zal te ruggang van levenspeil beteekenen. Het streven naar autarkie is een terugzet ten van de wijzers van den tijd. Het streven naar productieve werkver schaffing verdient aanbeveling. Spr. wijst verder op de stijgende staats- en gemeen te-uitgaven, die niet worden gedekt door inkomsten. Deze ernstige toestanden eischen ernstige behandeling en alleen een krachtige regeering en een krachtige volksvertegenwoordiging zullen daartoe in staat zijn. Tegen de gezagsondermijnende invloe den staat alleen hij sterk, die leeft uit het christelijk beginsel. Alleen daar kan de vrijheid een plaats vinden in het volksleven als er een krach tig gezag is. Wat gebeurt er als er geen gezagseer- biediging is en de revolutie kans krijgt? Dan komt, en de voorbeelden liggen om ons heen voor het grijpen, de chaos en de dictatuur of de totale vrijheidsvernieti ging. Wat de fascistische stroomingen in ons land aangaat, spr. waarschuwt tegen deze in den grond revolutionaire beweging. De dubbelhartigheid der S. D. A. P. is wel duidelijk gebleken den laatsten tijd. De „muiterij" staat niet op zichzelf. Niet al leen de Marine, maar wat onlangs een „Politiebond" in zijn blad schreef, wijst er op, dat de Overheid in dezen tijd dub bel waakzaam moet zijn. Spr. wekt daarom krachtig op om op 26 April a.s. te stemmen op lijst 33, op den heer H. Colijn. Mr P. Dieleman sluit zich in een krach tig opwekkend slotwoord hierbij aan. Dinsdagavond vergaderde de ver- eeniging „Handelsbelang" onder voorzit terschap van den heer L. A. S t o f k o- p er. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overleden bestuurslid, den heer J. Dronkers en wijdde een woord van herinnering aan burgemeester P. Dumon Tak. Daarna riep spr. den nieu wen burgemeester, den heer Fernhout, een hartelijk welkom toe. Ook wenschte spr. de politiek volkomen ter zijde la tend den nieuwen wethouder, tevens vice-voorzitter van „Handelsbelang", van harte geluk met zijn benoeming. Daarna bracht de secretaris, de heer F. B. den Boer J r, het jaarverslag uit. Gewezen werd op den somberen alge- meenen toestand. Het ledental bedroeg altimo 1982 243, tegen 200 bij de aanvang van het vereenigingsjaar. In de vacature-J. W. de Oude werd tot penningmeester gekozen de heer P. M. de Kleyn; in de vacature-Dronker» tot bestuurslid de heer G. Hollema. Van het gemeentebestuur was ingeko men een vraag om advies inzake de in stelling van een automarkt. De vergade ring besloot te adviseeren tot instelling van zulk een markt, op bescheiden schaal des Donderdags na afloop van de gewo ne markt. De voorzitter, de heer Stofkoper, heeft hierop het onderwerp: „De weelde- verteringsbelasting" ingeleid. Spr. betoogde, dat bet de meeste aan beveling zou verdienen, het wetsontwerp niet aan te nemen, maar, mocht het toch onverhoopt het Staatsblad bereiken, dan zou toch zeker de tabel die aangeeft wat luxe is en wat niet,grondig moeten worden herzien. Adhaesie werd betuigd aan het adres, hetwelk door de K. v. K. aan de Staten Generaal in dien geest was ge richt. Vervolgens stelde de voorzitter de „Om zetbelasting" aan de orde. Spr. somde hiertegen verschillende bezwaren op. Ook werd voorgelezen een brief van Mr P. Dieleman, den rechtskundigen ad viseur van „Handelsbelang", waarin eveneens verschillende bezwaren tegen dit ontwerp van wet werden opgesomd. Besloten werd, dat „Handelsbelang" te dezen opzichte diligent zal blijven. Gisteravond is de huisvlijttentoon- stelling, uitgaande van „Uit het Volk Voor het Volk" geopend. Nadat de heer W. de Graaf, voorzitter van genoemde vereeniging, een inleidend woord had ge sproken, opende wethouder Onderdijk de tentoonstelling. Spr. prees zeer het ten toongestelde en wekte tot een druk be zoek op. Hedenmiddag had onder groote be langstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen Mr J. W. Zijlstra, in leven rechter in de rechtbank alhier. Aan de groeve werd niet gesproken. Een groot aantal autori teiten was aanwezig. Vlissingen. Gisteravond hield de Chr. Besturenbond te Vlissingen een vergade ring, waarin als spreker optrad de heer J. Stapelkamp, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, met het onderwerp „Het vraagstuk vin de 40-urige werk week, in verband met de huidige werk loosheid". Met vele voorbeelden toonde spreker aan de vele bezwaren die tegen een ver korting tot 40 uur bestaan; bezwaren, die ook zeer zeker de arbeiders zouden scha den. Spr. kwam tot de conclusie, dat het zeer goed mogelijk zou kunnen zijn, dat vooral in ons land de invoering van een 40-urige werkweek voor vele bedrijven noodlottig zou worden en dus ook voor de arbeiders. Op deze met aandacht aangehoorde rede volgde nog een drukke bespreking. Goes. Gisteravond werd de algemeene jaarvergadering, gecombineerd met een Ouderavond, gehouden van de Chr. school aan den Westwal. Deze vergadering had plaats in de Chr. Bewaarschool. Vooraf was er voor de ouders gelegen heid het schriftelijk werk der leerlingen te bezichtigen. Vrij druk werd hiervan gebruik gemaakt. Daarna volgde een reeks gymnastiek oefeningen, uitgevoerd door meisjes en daarna door jongens. Een toelichting^ werd daarbij gegeven door den gymna stiekleraar, den heer Koers uit Middel burg. Het doel, het nut van deze gym nastiekoefeningen, die voornamelijk be stonden uit spierbewegingen, aan te toonen, is door deze demonstratie wel bereikt. Bij ontstentenis van den voorzitter, werd de vergadering geopend door den vice- voorzitter, den heer Duvekot. Het tame lijk groot getal aanwezigen werd harte lijk welkom geheeten. Naar aanleiding van den gelezen Psalm 103, wees spr. er op, dat er reden tot dankbaarheid was voor deze school, waarom hij opwekte Gods weldaden niet te vergeten. De secretaris, de heer Laport, herin nerde in zijn jaarverslag aan de jubilea van het Hoofd der school en van den concierge, aan de regeling der zomer- vacantie in overeenstemming met de an dere scholen hier ter stede en roemde de verhouding tusachen Bestuur en Perso neel. Voortaan zullen twee Ouderavonden worden gegeven, de eerste gecombineerd met de Jaarvergadering, waarop bezich tiging van het schriftelijk werk, de twee de met inleidingen, die met onderwijs en opvoeding in verband staan. De Commissie tot nazien der boeken van den penningmeester was vol lof, de heer Van Donk rapporteerde. De begroo ting werd ongewijzigd aangenomen. De heer Bedet werd gekozen tot lid der Commissie. De aftredende bestuursleden, de heeren L. Smit, L. Duvekot Czn en F. de Visser, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Voor zoover aanwezig, namen deze hun benoeming aan. In de pauze werd een kop thee met eenige versnaperingen aangeboden. Het Hoofd der school, de heer Nederhand, leverde daarna, op de hem eigen wijze, het schoolverslag over 1932. Na het zingen van het Gezang: Beveel gerust uw wegen, eindigde de heer Rot huizen met dankzegging. De collecte voor het crisis-comité heeft deze week opgebracht f 82,06. 1 De A.-R. Kiesvereeniging houdt morgenavond in de Chr. Bewaarschool een vergadering, waarin als spreker zal op treden de heer J. J. C. van Dijk, lid van de Tweede Kamer. Deze vergadering zal het karakter van een z.g. „praatavond" hebben. Er zal dus overvloedig gelegen heid zijn over allerlei onderwerpen, die thans de aandacht hebben, vragen te stel len. Een vorige soortgelijke avond is zeer in den smaak gevallen en er is dan ook reden een druk bezoek te verwachten. Ook de vrouwen zijn welkom. En natuurlijk vooral ook de jongeren. Wij verwijzen gaarne naar een in dit nummer voor komende advertentie. Een jubileum. De heer Jacq. Everse, gezel-binder ter drukkerij van de Fa. Oosterbaan Le Cointre alhier, her denkt heden den dag, dat hij vóór 25 jaar bij deze firma in dienst trad. Naar ons wordt medegedeeld, zal het Don Kozakkenkoor niet op 10 April hier zingen, maar vermoedelijk ongeveer 10 dagen later. Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand Maart 1933. Ingekomen: J. Mulder en gezin, reizi ger, Buijs Ballotstraat B 168, van Goes. Ma. Aa. Westerweele, dienstbode, School straat A 166, van Wissenkerke. J. Mil- hous en gezin, melkknecht, Heernisseweg B 36, van Goes. Vertrokken: J. van Liere en gezin, zon der beroep, naar Goes, De Ruyterlaan 38. Ca. Nieuwenhuijse, geb. Proos, zonder beroep, naar Heinkenszand, Dorpsstraat A 137 a. Na. Ja. Pot, zonder beroep, naar Wisch. Aa. Ca. Ea. Ma. Horsten, zonder beroep, naar Wageningen, Bergstraat 25. Ra. Pa. Amperse, dienstbode, naar Kort- gene, Voorstraat 92. G. J. van der Kuijl en gezin, instructeur V. L. S„ naar Goes, Scheldestraat 62. J. Godeschalk, landar beider, naar Kapelle D 81. J. A. de Vlie ger en gezin, handelsbediende, naar Goes, Oostwal 97. Ta. van den Cingel, dienst bode, naar Wemeldinge, Nieuwendijk. D. G. Gebuijs, landarbeider, naar Herkingen. Ja. Sonke, geb. Wierema, zonder beroep, naar Amsterdam, Prinsengracht 157 I. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Maart 1933. Ingekomen: Janis Godeschalk van Kloe tinge naar Biezelinge, D 81. Vertrokken: Ma. A. Ver hulst van Bie zelinge D 1 naar Baarn. Adriaan Egge been van Kapelle A 34 ss naar Ilpendac C. G. Puit van Kapelle A 10 naar Goe& C. de Jonge en gezin, van Kapelle A 341 naar 's-Gravenpolder. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Maart 1932. Ingekomen: Abr. Chr. Meeuwse var Oudelande A 35 naar Dorpstraat B 187. L. Moelker en gezin, van 's-Heer Arends- kerke H 332 naar de Val A 112. C. Leunis van Terneuzen, Dijk 2, naar Westelijke kanaaldijk B 132. J. Paauwe van Hein kenszand naar Dorpsstraat B 186. P- C. van den Heuvel en gezin, van Rotterdam naar Wemeldinge B 70. T. van der Cin gel, van Kloetinge n. Nieuwendijk C 103. Vertrokken: F. G. Regoort en gezin, van Oostzijde kanaal C 55 naar Kruiningen (Hansweert) Rijksgebouwen. J. Jumelet, derdijk gehad heeft een «eer goed voor zitter. (Applaus.) Hierna had de installatie van den burgemeester plaats, waarvan we gisteren reeds verslag gaven. Wij willen aan het reeds gemelde nog toevoegen, dat na de installatierede Van burgemeester Fern hout een krachtig applaus opklonk. Ook willen wij nog melden, dat zoowel op de trappen als in de zaal een mooie plantenversiering was aangebracht, dat aan mevrouw Fernhout door een der ge meenteboden namens de gemeente een bouquet met een lint in de Middelburg- sche kleuren was aangeboden, en dat nog een vijftal bloemstukken van corpo raties waren toegezonden. Nadat de heer en mevrouw Fernhout achtereenvolgens in de tot receptiezaal ingerichte burgemeesterskamer gelegen heid hadden gegeven tot complimenteeren en kennis maken aan de raadsleden, de hoofdambtenaren en de andere ambte naren, ving om 4 uur de receptie aan. Op het portaal hee>-schte een groote drukte van de honderden, die óf als deel eener deputatie, óf als afzonderlijk per soon, ter receptie waren gekomen. Geregeld werden de namen afgeroepen en aanvankelijk wat langzaam, later iets vlugger gingen de bezoekers naar binnen. Met allen onderhielden de burgemeester en zijn echtgenoote zich eenige oogen- blikken, blijk gevende van hun belang stelling in alles, waaruit het leven van de Middelburgers spreekt. Het was half zeven toen de laatste ingeschrevene binnen ging en even later behoorde deze plechtigheid tot het ver leden. Nog eenige oogenblikken onderhielden de heer en mevr. Fernhout zich met de beide bodes, met wie de burgemeester uit den aard hunner betrekking veel in aanraking zal komen. Buiten voor het stadhuis was het heel den middag druk van belangstellenden in het zeldzaam gebeuren daar binnen en zorgde de politie voor het voorkomen van verkeersbelemmeringen. Zoo heeft dan Middelburg zijn eersten Anti-Revolutionairen b urgemeester. Wij hebben uit den mond van den nieuwbe- noemden burgemeester principieele klan ken vernomen, die zeker in onheugelijke jaren uit den mond van een burgemees ter van Middelburg in deze historische Raadzaal niet zijn gehoord. Want dit deed weldadig aan, dat de heer Fern hout kloek voor zijn belijdenis uitkwam, en Gods leiding in zijn leven erkende. Moed werd ontleend ondanks de beangstigende financieele omstandighe den aan de wetenschap des geloofs, dat God souverein regeert en dat door Hem zijn gegeven alle overheids- en ge- zagsbevoegdheid en al de levenswetten, waaraan het staatkundig en maatschap pelijk leven gebonden zijn. Deze weten schap werd voorop gesteld als van pri mordiale beteekenis. Het Christelijk deel van Middelburgs burgerij zal het zeker op prijs stellen, dat het burgemeesterlijk gezag in Zeelands hoofdstad berust bij iemand, die deze be lijdenis fier laat hooren. Wij kregen den stelligen indruk, dat dit maar geen ba- niergewapper is, maar dat deze belijde nis het fundament is, waarop gebouwd wordt. En met zulk een burgemeester, die alleen sterk staat in het geloof in den Al- machtigen God, is Middelburg te felicitee- renl Dat geeft kracht om de moeilijkheden die vele en groot zijn, onder het oog te zien en te trachten ze geheel of gedeelte lijk te overwinnen. De waarnemend burgemeester, de heer Onderdijk, kon niet nalaten in zijn rede tot den burgemeester, zijn verholen spijt uit te drukken, dat een A.-R. burgemees ter was benoemd. Feitelijk hield zijn op merking een critiek in op het beleid der regeering in dezen. Of dit nu tactisch en fijn gevoeld was, is een vraag, waarop wij liever den lezer laten antwoorden, te meer, omdat het niet gemakkelijk zal zijn op grond van steekhoudende argumenten, aan te toonen, dat de burgemeester de beginselen der linkerzijde zou moeten zijn toegedaan. Voor den persoon van den nieu wen burgemeester had de heer Onderdijk meer lof en waardeering dan voor zijn beginsel. Het is bekend, dat de heer Fernhout in Kampen meermalen en vorige week FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 21). -o- De portier kon haast niet stilstaan van kwaadheid. Zijn zweep klapte dreigend. Hij durfde er niet te dicht mee in de nabijheid van den kring jongens te ko men, waar de senior stond, trouwens, hij bleef er mee op een afstand van alle oudere jongens. „Hoe gaat het met de jicht vandaag mijnheer Ketch?" vroeg Stephen By- water. „Ik zou u raden, die te zien kwijt te raken voor u weer een ronde doet, die zou u wel eens in den weg kunnen zijn, weet u. Wie heeft er ooit van ge hoord, dat de voornaamste uitsmijter in de Drie Koninkrijken gebrekkige ledema ten heeftI Wat moet je zoo beginnen? Ik vrees, dat je je baantje zult moeten neerleggen en pensioen aanvragen." „En nu zweer ik bij alles wat me lief is, dat ik zal doen. wat ik kan om de kniisgangen voor jullie jongens gesloten te krijgen", riep de oude Ketch, zijn handen weer bij zijn afscheid hartelijk is ge huldigd voor zijn groote verdiensten. Zoowel de heer Onderdijk als de heer Heemskerk wezen daarop. Dat doet veel goeds voor Middelburg verwachten. En inderdaad, de heer Fernhout maakt den indruk te weten, wat hij wil, te zijn iemand, die recht op het doel afgaat. De eerste ontmoeting tusschen burgemeester en Raad kan zeker als een veelbelovend begin worden beschouwd. Maar daarom te meer willen wij er nogmaals onze blijdschap over uitspre ken, dat de heer Fernhout zijn persoon niet heeft losgemaakt van het A.R. be ginsel, dat hij belijdt. Groot is de dankbaarheid, dat onze Zeeuwsche hoofdstad nu een A.R. burge meester heeft gekregen. Onze regeering heeft in dezen recht gedaan. Het libe ralisme, dat in onze provincie jaren en jarenlang een onevenredig groot aantal burgemeestersplaatsen en andere hooge posten bezette, heeft zeker niet langer aanspraak op een bijzondere bevoorrech ting. Natuurlijk mag men ook niet blind zijn voor de bezwaren, die de benoeming van A.R. functionarissen tot hooge ambten voor henzelf en voor de A.R. partij mede brengt (de heer Heemskerk meende daar op in zijn overigens zeer vriendelijk en hartelijk welkomstwoord te moeten wij zen), maar dit neemt niet weg, dat het een zegen voor een gemeente is, als zij bestuurd wordt door iemand, die bij zijn beleid wenscht te rekenen met Gods ge boden. Een uitnemend voor beeld. Men meldt ons uit Grijpsker- k e, dat bij den landbouwer M. P. Fran- cke, die een bedrijf heeft van plm. 8 H.A. bouwland, allo granen met de vlegel zijn gedorscht. Den geheelen winter door is het geklikklak van den vlegel gehoord. Voorzeker een mooie werkverschaffing, dait bij den volgenden oogst navolging ver dient. Het vlegelplan is niet zoo dwaas, als waarvoor het uitgekreten isl Reeds voor f 8.40 per maand kunt U zich een Philips radio-installatie aan schaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Vriendschappelijke wedstrijd Dam club. Krabbendijke. Ierseke. C. P. Vogelaar Sr-A. C. Willemsen 02 H. Wolfert-H. J. Zuydweg 0—2 C. P. Vogelaar Jr-A. Sparrentak 02 J. Zeevaart-J. Sinke 20 M. v. Hekken-A. Goeman 0-2 A. D. de Kok-C. v .d. Endt 02 C. L. de Wilde-A. Oom 02 J. Staal-M. de Bel 02 D. Smallegange-D. v. Boven 20 C. de Hamer-P. Bouman 11 A. Karelse-L. Westrate 02 L. v. Gilst-J. Goeman 02 M. Bareman-M. v. Oosten 02 Jac. Kok-A. v. Anrooy 02 J. v. Doorn-M. Hoogstrate 02 J. Tramper-H. Bel 02 J. Moerland-C. v. Sparrentak 02 De uitslag is dus 529 in het voordeel van Ierseke. Mo torveerboot „Prins Hen- d r i k". Nadat daaraan op de werf „De Schelde" te Vlissingen nog eenige veran deringen waren aangebracht is j.l. Vrij dag met de „Prins Hendrik" weer een proeftocht gehouden en werden ook sta- biliteitsproeven genomen. Daarbij is gebleken, dat de voorzieningen tot ver sterking der stabiliteit goede resul taten hebben opgeleverd. Het schip zal naar we vernemen, voorloopig in de vaart komen tusschen Vlissingen en Bres- kens. Nadat men ondervinding zal heb ben van het functioneeren der machines zal de motorveerboot in de vaart komen tusschen Walsoorden en Hansweert, voor welken dienst het bestemd is. Schietwedstrijd. Het bestuur van den Zeeuwschen Scherpschuttersbond „Pro Patria" heeft besloten op 16, 17, 23 en 24 Juni a.s. een schietwedstrijd te or- ganiseeren ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van den Bond. Deze wed strijd, die zal gehouden worden op de militaire schietbanen te Vlissingen, zal omvatten zoowel groot als klein geweer, n.l. geweer M 95, 200 en 100 M. en buks K. S. O. en rijkscylindergeweer. Tevens zullen bij die gelegenheid 3 van de 4 bondswisselbekers worden verschoten, t.w. een beker op de 200 M. baan en 2 buks bekers. wringend. „Er zijn beleedigingen, die zelfs de zachtmoedigste mensch niet kan ver dragen en zoo zeker als ik hier sta, zal ik het je betaald zetten." Hij draaide zich om en hinkte weg, toen hij dit gezegd had en de jongens hieven een driewerf hoera aan voor Jack Ketch en holden toen door het andere hek weg om te gaan eten. De portier had zichzelf hun plagerijen op den hals gehaald door zijn slecht humeur. Hij had niet het min ste recht om zich met het spelen van de jongens in de kruisgangen te bemoei en; het was niet zijn werk dat te doen. De scholieren wisten dat heel goed en licht in hun eer getast als ze waren, wilden ze niet door den portier hun rech ten laten beperken. „Tom", zei Arthur, „spreek thuis nog niet over dat orgelspelen. Laten we eerst wachten om te zien of ik het krijg. Char ley heeft het niet gehoord, die stond te ver weg in den kring der junioren." HOOFDSTUK XIII. De hulp-organist. De dingen schijnen vaak door de wet der tegenstellingen beheerscht te worden. Arthur keerde om twee uur naar het kan toor terug, overvol van de gunst, die hij van mijnheer Galloway wilde vragen; maar voorloopig wachtte hem een teleur stelling. Voor de eerste maal gedurende verscheidene weken verscheen mijnheer Galloway heelemaal niet ten kantore; den heelen middag bleef hij weg. Roland Yorke, aan wien Arthur zijn plan had toevertrouwd, stak er den draak mee. „Eer ik toch zoo'n taak op me naml Al kon ik orgelspelen als een Mendelssohn en de menschen in verrukking brengen, dan zou ik toch nooit den plicht op me nemen 'telken ochtend en avond te doen. Je zult er gauw meer dan genoeg van hebben, Channing." „Ik zou er nooit genoeg van krijgen, al deed ik het voor niets; daarvoor houd ik te veel van muziek. En het zal een heel gemakkelijke manier zijn om geld te verdienen." „Niet zoo gemakkelijk, als het je moeder af te zetten", luidde het antwoord. En als uw gemoed gekwetst wordt door die uitdrukking, waarde lezer, spijt het me, dat u ze heeft moeten lezen, maar het is, wat mijnheer Roland Yorke zei: „Ik heb er vanmorgen gewoon een scène om gehad I met Lady Augusta. Het is toch ook te dwaas, Channing, als ze denkt, dat ik zon der geld kan leven en dat heb ft baar verteld ook en eenvoudig gezegd, dat ik het moest en zou hebben." „En heb je het gekregen?" „Natuurlijk. Ik wilde Simms betalen en nog een paar kleinigheden, waar haast bij was; ik wil dien kerel hier niet meer aan de deur hebben. Ik wilde, dat ze nooit geld uitgevonden hadden." „Je kunt net zoo goed wenschen te kunnen leven zonder te eten.' „Dat doe ik soms ook wel als ik naar huis kom in de hoop op een goeden maal tijd en er staat alleen maar wat van dat nare, koude spul op tafel. Ik heb nooit een slechter huishoudster gezien dan Lady Augusta. Ik geloof, dat het heele perso neel onder één hoedje speelt; de rekenin gen zijn hoog genoeg, maar wij profiteeren er niet van." „Hoe kwam je zoo laat vanmiddag?" vroeg Arthur. „Nu, in de eerste plaats ben ik Simms gaan betalen en toen ben ik nog even bij Hamish aangeloopen en die heeft me aan de praat gehouden. Was hij even jaloersch toen ik hem vertelde, dat ik van Simms af was! Hij wilde, dat hij ook zoo ver was." „Hamish is Simms niets schuldig", riep Arthur haastig uit. „Niet?" lachte Roland. „Dan weet je er ook niet veel van, moet je hemzelf maar eens vragen." „Als het u blieft, mijnheer", mengde hier Jenkins zich in het gesprek, „ik zal dat papier spoedig noodig hebben. Mijn heer Galloway heeft me opdracht gegeven het met de eerstvolgende post te ver zenden. „Vlieg op met je papierI" antwoordde Roland, maar toch zette hij zich weer aan 't werk. Hij had de gewoonte zonder eenige terughouding alle mogelijke privé aan gelegenheden voor Jenkins te bespreken, dien hij eenvoudig als een nul be- schouwde. Toen Arthur dien avond thuis kwam, vond hij mijnheer Galloway bij zijn vader. „Wel", riep de procureur uit, toen Arthur binnentrad, „wie is er van middag op bet kantoor geweest?" „Niemand, die het noemen waard is. mijnheer. O ja, toch wel dat vergat ik De deken is even binnengeloopen en wilde u spreken." „Wat had hij?" „Dat zei hij niet, mijnheer. Hij zei tegen Jenkins, dat hij een anderen dag wei eens terug kwam." (Wordt vervolgd)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2