Stat Di.COUH Dr. H. COLIIN is nummer één rkrcieuws No. 1 van lijst wr VAN MELLE'S KOEK, GEZOND EN LEKKER! DONDERDAG 6 APRIL 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 180 Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. op de candidatenlijst der Anti revolutionaire partij in Zeeland. Staten-Generaal. Uit de Provincie oolaï f Te Nijmegen ie leftijd overleden De A. Ni- der Ned. Herv. Kerk. predikant diende de ge- i, Hoogebeintum, Olde- en Mantgum. |l 1 e r. Zooals bekend mag •steld, meldt bet Vader- lertijd tegen ds J. Keiler, te IJsselmuiden talrijko ingediend, tengevolge lier door de Synode der in bet vorige jaar is ai- deel van de Herv. Gem. >r echter trouw gebleven godsdienstoefeningen bij1, leidt in een te IJssel- gebouw. ting als predikant uit de •k is ds Keiler genood- uit gebrek, zichzelf uit Is te koopen, voor slechts hem slechts tijdelijk ver- aangezien ds Keiler nu ieer ontvangt. Aangezien machte is om langer op |n, heeft hij thans zijn in- Len bij een van zijn kinde- terwijl een dochter van |het verdriet dat haar va- Leeft, in een krankzinni- moeten worden opgeno- let dit alles hebben de den afgezetten predikant lan de Synode der Herv. hk gericht, of deze bereid feller toe te staan, dat hij (geschiktheid overlegt, ge lee deskundigen, teneinde pr in het ambt te herstel- aan. Aan een „In Me- l. Laan" in de „De Neder- |en wij het volgende: Is dat toch wel de heer- pijn leven, toen hij te Rot- zijn gaven ontplooi- R Iele ja^en herinneren zich |s }eel hij voor hen geweest I el, met zijn naar het my- I btem, zijn poëtische, heilig I pr van spreken, zijn teer I Ineele manier om do din- I zijn gave om jonge men- 1 de vlucht, die zijn ge- I zoodat hij en den tijd Jndeeling daardoor kwijt l! geweldige drommen van Verschillende standen en spoedden zich naar de i Zuiderkerk, als hij hot Jndigde, en hoe armzalig gaanderij van de Prin- werd bestormd door de beneden geen plaatsje in ïeer open wasl In zijn catechisanten van lijk buiten-modelsch kon Jot opeens een borstaan- schoone jaren een einde r lat moest worden aange- glneele Evangelieprediker aar niet sterk theologen- leggen: luctor et emergo! van zijn loopbaan, als ferboek (1873) zeide zijn en ziekte: „begeef u naar In kunt ge zóó uw leven ligen"; maar 't antwoord lerven moet laat ik dan |land, in mijn werkkring!" i In Meteren (1877), het [Serooskerke op Walche- oes (1884) werkte hij met de energie, met groote op- net veel zegen, later in 't huwelijk met ochter van den emeritus- Jïngelsche gemeente van flissingen. Een beproeving lm, dat zijn huwelijk kin- par dit wilde alles behalve tich in de jeugd niet kon eren en jonge menschen keest, wanneer Ds Laan in Jcwam: de man met zijn i Ir en zijn jonge hart! En lok toen hij in werkelijk- 1 was geworden. |erdamschen tijd werden Van rust gevolgd door kondheid en een nieuw Laan was benoemd tot de Jonge in het Evan- Brussel. Daarvoor was ploof van noode, want be- naakte ziekte had hij ook betreuren van zijn echt- ïilversum stierf, jatie bloeide op, en ver inaar Vilvoorde, waar s lijd woonde. Als redacteur Boodschap" en van he (ksblad" schreef hij veel Imle goede en schoone ge- Ijn groote muzikale gaven [tot zich; en met steeds lacht, bondgenoote vft" jouwde hij op* wat ancle nend bestaan zou hebben len vestigde hij zich op lid, en bemoeide zich i)v I jeugdwerk. De Chr. Je L, ng „Jonathan" te Zeist, welbekende Jongeman Ite Amsterdam heeft ve |erking te danken. jaren bleef hij gaar' brkondigen en werd ga slechts enkele jaren 6 toen reeds 80-jarige -i „jeugddienst" met j |enswijsheld, die de ,n eed luisteren, Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Tolofoonnuinmor 11. Postchöqiiü cri Girorekening 44455, Bijkantoor Middelburg, Lnngc Burg. Tolof. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingon f0.20. Losse nummers 5 cent. Advortontiön 30 cont por regel. Ingezonden modcdcolingon 00 cent per regel. Kleine Advortcntiön Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Bij de loting voor de nummering van de ingediende can- didatenlljaten voor de Tweede Kamer verkiezingen kreeg de lijst van de Anti-revolutionaire partij in alle kies kringen het nummer 33. Het parool voor de Anti-revolutio naire kiezers luidt dus DE MACHTIGINGSWET VOOR DEN LANDBOUW. Memorie van Antwoord. De regeering heeft haar memorie van antwoord uitgebracht op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot verleening van bevoegd heden tot het nemen van buitengewone maatregelen in het belang van den land bouw. Wij ontleenen er aan: Er bestaat bij zeer vele leden de opvat ting, dat de samenwerking van Kamer en regeering na de ontbinding der Kamer binnen een bepaald kader zich moet be wegen. Ook de ministers van Economische Zaken en Arbeid en van Financien de beide onderteekenaaxs van deze memorie zijn in het algemeen van die meening, Intusschen behoort niet te worden ver geten, dat wij thans in zeer buiten gewone omstandigheden leven, waarvan evenmin een precedent te vinden is. De dreigende eischen, door die omstandigheden gesteld, hebben den mi nisters de vrijmoedigheid gegeven, on danks de bezwaren in verband met de Kamerontbinding, dit wetsontwerp in te dienen en een beroep te doen op de Ka mer, om daaraan alsnog haar aandacht te wijden en daarover een beslissing te nemen. Toegegeven moet worden, dat de m e- thode van het ontwerp sterk verschilt van hetgeen tot heden is ge schied. Zonder invloed op het regeerings- program van een volgend kabinet kan het inderdaad niet blijven. Mede voelen de ondergeteekenden het bezwaar, dat ook aan een nog niet bekend kabinet zulke uit gebreide volmachten zouden worden ge geven. Doch de regeering was van mee ning, dat de groote urgentie van het ont werp ook over deze bezwaren moest doen heenstappen. De ministers kwamen tot het inzicht, dat bestaande regelingen veelszins aan vulling behoeven en dat een verscheiden heid van nieuwe regelingen zich in con- creten vorm als noodig afteekenen. Aan vulling van bestaande regelingen heeft in enkele gevallen het karakter van het be veiligen van het systeem van uitvoering tegenover hen, die er voordeel in zien, zich daarbuiten te blijven stellen. Bij de uitvoering van de Crisis-varkens wet is het groote voordeel gebleken van de ruime bevoegdheden van het centrale orgaan (de Grisis-varkens-centrale), dat naar buiten kon optreden als de vertegen woordiger van den geheelen varkens-ex port, zoodat het zich kon sterk maken bij het doen van toezeggingen, vrijwillige contingenteering op zich kon nemen, prijsbederf kon uitsluiten, voldoenden toevoer toezeggen. Dergelijke bevoegdheden bezit de Cri- sis-zuivel-centrale thans niet. Aanvulling van de Crisis-zuivelwet in dezen geest zoude noodig wezen. Nu echter de perspectieven veel duisterder uitvielen dan de reeds ongunstige veronderstelling bij de invoering der wet, nu de geweldige over productie zich in de melkrijke maanden April en Mei aankondigt, moet de regee ring weten, waarheen zij het bedrijf zal kunnen voeren. Weliswaar bestrijkt de opruiming van melkvee tot een limiet, welke beter met de huidige perspectieven in den export van zuivel strookt, een ruime periode, doch nu de inzichten daaromtrent vrijwel algemeen gerijpt zijn, mag er niet wor den getalmd met het begin van de noo- dige sterke vermindering van den melk veestapel. Elke gelegenheid van veeuit- voer, zij het van betrekkelijk kleine quan ta, moet worden aangegrepen. Behalve voor melkvee, waarover reeds gehandeld werd, en voor varkens, waar de beperkingsgedachte reeds grootendeels jyerd uitgevoerd, moet voor de kippen- aouderij, voor de bloembollenteelt, voor de doomkweekerij, voor de teelt van kool en andere artikelen gewaakt worden door öen juiste productieregeling. Regelend optreden moet mogelijk zijn niet alleen voor artikelen, die op eeniger- lei wijze geldelijk gesteund worden. In hoeverre tegemoet zou gekomen kunnen worden aan het denkbeeld van eenige leden, in het ontwerp een voor schrift op te nemen, dat de medezeg genschap van de volksver tegenwoordiging minder aan ban den zou leggen, is de regeering gaarne bereid te overwegen. Wellicht, dat bij de openbare behandeling te dezen aan zien denkbeelden rijzen, welke uitvoer baar zijn. De Ministers zijn volledig be reid om de drie maanden aan de Kamer een volledig verslag over te leggen van bepalingen en verrichte werkzaamheden. Echter zien de ministers in dat middel nog niet een eigenlijk herstel van zoo veel mogelijk medezeggenschap van de volksvertegenwoordiging. Daar de ministers zoozeer van de ur gentie van het voorgedragen wetsontwerp overtuigd zijn en zij tegelijkertijd, niet meer dan noodzakelijk is, een opvolgend Kabinet wenschen te binden, zouden zij, indien de Kamer zulks wenscht, willen treden in een voorstel, waarbij bepaald werd, dat de wet een betrekkelijk korten geldigheidsduur zal hebben. Dat werkelijke steun voor den land- en tuinbouw door deze regeling niet zal worden geboden, zooals sommige leden beweren, zal slechts het geval zijn, indien regeering en volksvertegenwoordiging na laten haar in den geest, waarin zij is opgezet, toe te passen. De regeering hoopt, dat het haar moge gelukken voor de landbouwers nog iets meer dan het naak te bestaan te kunnen behouden, maar zij moge hier daarbij verzekeren, dat zij een ruimer bestaan pas wil verzekeren, indien de andere groepen der bevolking in economisch opzicht heelhuids gelaten kunnen worden. Om in dezen toestand de veiligste op stelling te kiezen, lijkt het ook den minis ters het meest aanbevelenswaardig een stelselmatige productiebeper king door te voeren van die producten, welke in het buitenland niet in den ouden omvang zullen zijn te plaatsen. Daarnaast zal er naar gestreefd worden de voor de binnenlandsche behoefte meest noodzakelijke grondstoffen op de voordeeligste wijze te produceeren. Het is voor de hand liggend hierbij aan de binnenlandsche graanbehoefte te denken. De Tarwewet heeft een bevredigen de oplossing op één punt reeds gegeven. Wat de andere granen betreft, zal zeer spoedig overwogen dienen te worden in welke richting, met incchtneming van alle andere belangen, de verbetering der positie van de verbouwers moet nage streefd worden. De ministers zijn van oordeel, dat aan de steungedachte het hoofdbeginsel ten grondslag moet liggen, dat de prijzen op de binnenlandsche markt zoo goed moge lijk in redelijke evenredigheid moeten worden gehouden met den hier te lande bestaanden loon- en levensstandaard. Hierbij wordt gezorgd, dat c r i s i s 1 a s t van den een geen crisiswinst voor den ander wordt en tevens zooveel doenlijk verzekerd, dat het in crisisnood verkeerend bedrijf kan worden in stand gehouden hetzij met, hetzij zonder winst, maar op voor allen gelijke, objectief ge stelde voorwaarden. Individueele steunverlee- n i n g past naar het oordeel van de mi nisters en wordt als zoodanig door de regeering ook gevolgd in die takken van bedrijf, waar het gegrond vooruitzicht be staat, dat het bedrijf met dien steun door het overgroote deel der individueele be oefenaren nog uit eigen vermogen staan de kan worden gehouden. Tenslotte zijn eenige wijzigingen in het ontwerp aangebracht, waarvoor een nota van wijziging is ingediend. De Belgische regeering vraagt machtigingswet. Naar verluidt is de Belgische regeering voornemens de nieuwe financiëele mach tigingswet einde April bij het parlement in te dienen. Haar streven is om het parlementaire mechanisme bij het verwezenlijken van haar bezuinigingsplannen uit te schake len. De Christen-democraten van hun kant vertoonen echter weinig neiging om zich door de regeering aan den wand te laten drukken en hebben reeds bij voorbaat een tegen-offensief geopend. Een revolutionaire beweging in Spanje. De politie in Madrid heeft 150 menschen in hechtenis genomen, die waren samen gekomen in het gebouw van het nationale verbond van den arbeid. Het gebouw is gesloten. In verschillende andere plaat sen is de politie op dezelfde wijze opge treden, wat er op schijnt te wijzen, dat zij tegenover een min of meer algemeene beweging stonden. De ministers hebben gedurende drie uur vergaderd. Vermindering der Engeische oorlogs schulden. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat Engeland er tot nog toe niet in geslaagd is, van Amerika een vaste toezegging voor een voorloopig uitstel van den op 19 Juni a.s. vervallenden schuldentermijn te verkrij gen. Klaarblijkelijk is Amerika op het oogenblik slechts bereid, de Engeische oorlogsschulden te verminderen totdat zij gelijk zijn met de Fransche schulden, wat niettemin voor Engeland een verminde ring van 900 millioen dollar zou beteeke- nen. Mac Donald naar Amerika. Uit Washington wordt gemeld: Het Witte Huis, dat door persberich ten op de hoogte is gesteld van het plan van Mac Donald medio April naar Ame rika te komen, heeft een verklaring uitge vaardigd, volgens welke Roosevelt Mac Donald in Amerika steeds welkom heet voor besprekingen over ontwapenings- en economische kwesties. De regeering der Vereenigde Staten heeft geen officieele uitnoodiging gezonden, omdat het hier een bezoek betreft van zuiver vriendschappe- lijken aard. De Londensche bladen verwachten stel lig, dat Mac Donald gedurende het a.s. Paaschrèces naar Washington zal gaan. Mac Donald is voorloopig voornemens, aldus een nader bericht van Reuter, zach op 15 April naar de V. S. in te schepen met drie deskundigen van de Schatkist. De besprekingen van Mac Donald met Roosevelt zullen in de eerste plaats be trekking hebben op de kwestie der En- gelschAmerikaansche betrekkingen en de toekomstige samenwerking bij den we deropbouw van het bedrijfsleven en het herstel van het vertrouwen, voorts op de economische wereldconferentie en de schuldenregeling. Spaansch stoomschip In brand. Het Spaansche stoomschip Marques de Comillas, dat zich met 100 passagiers aan boord op weg bevindt van Barcelona naar Havanna, is aan de kust van Flo rida aan den grond geraakt. Het heeft noodseinen uitgezonden. De nauwkeurige positie van de Marques is nog niet be kend. Kustwachtschepen van de marine basis Fort Lauderdale zijn ter assistentie uitgevaren. Een nader telegram meldt, dat schepen der Amerikaansche kustwacht de Mar ques de Comillas hebben bereikt en de passagiers hebben overgenomen. Het schip loopt niet onmiddellijk gevaar. LUCHTPOST NEDERLAND—INDIE. Steeds sneller vluchten. Het „A.I.D. de Preangerbode" meldt, dat het hoofd van de posterijen van het Plan-Asjes-Comité bericht ontving, dat de snelvlucht vermoedelijk in October van dit jaar zal plaats vinden. Het Comité verzocht zijn medewerking voor het wel slagen van deze vlucht, o.a. door de uit gifte van een specialen postzegel. Het „A.I.D. de Preangerbode" maakt in verband hiermede melding van een sche ma van de K. L. M. voor een extra- Indië-vlucht, waarbij overdag en des nachts zal worden gevlogen, waardoor de tocht in 454 dag heen, resp. retour zal worden volbracht. Het toestel zal een versterkte perso neelsbezetting krijgen. Denkelijk zal deze proefvlucht spoedig worden gehouden. Voorts maakt het blad melding van een denkbeeld van de K.L.M. om in de toe komst estafette vluchten op het Holland- Indiëtraject uit te voeren. Hiervoor zullen machines en personeel op enkele plaat sen worden gedetacheerd. Door ook des nachts te vliegen zal de tocht worden be kort. Ten slotte overweegt men te Marseille minstens een vaste vertrek- en aankomst basis in te richten, opdat bij slecht weer het postvervoer naar en van Marseille eventueel per trein of autobus zal kun nen geschieden. Coöperaties richten meelfabriek op. Gisteren kwamen in de handelsbeurs te Utrecht de afgevaardigden van de in de Coöperatieve Groothandelsvereeniging „De Handelskamer" georganiseerde coöpera ties in een buitengewone algemeene ver gadering bijeen. Naar aanleiding van gehouden inleidin gen werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin directies en raad van commissarissen van de Han delskamer werd opgedragen, plannen voor te bereiden, welke kunnen leiden tot op richting van een eigen meelfabriek als maatregel tegen het saneeringsplan van de meelfabrikanten en bakkers. Opheffing van Sluis' Biskwiefabriek. De voortdurend meer drukkende regee- ringsmaatregelen ten aanzien van de be langrijkste grondstoffen eenerzijds, de steeds slechter wordende oeconomische toestand anderzijds, hebben de algemeene vergadering van aandeelhouders der Sluis' Biskwiefabriek N.V. te Deventer het besluit doen nemen, het bedrijf op te hef fen. Aan het personeel, bestaande uit on geveer 90 mannen en 100 meisjes, is ont slag aangezegd. Er bestaat echter kans, dat na korte sluiting velen van bet per soneel weer werkgelegenheid in deze fa briek zullen krijgen. Ten aanzien hiervan worden besprekingen gevoerd. Binnenland. Memorie van Antwoord inzake de agra rische machtigingswet. 'De Eerste Kamer over de bedrijfsraden- wet. Opheffing van Sluis biscuitfabriek. Buitenland. Mac Donald naar Amerika. De Belgische regeering vraagt een mach tigingswet. Engeland en Rusland. De Minister v. Oeconomische Zaken en Arbeid, de heer Ver schuur, betoogt, dat dit ontwerp de vrucht is van een ontwikkeling op so ciaal gebied, die parallel loopt met die der maatschappij. Den heer Pollema zegt spr., dat een historische kijk op onze maatschappij ons evolutionair maakt en tot de wetenschap leidt, dat nog tal van veranderingen voor den boeg staan. Zulk een historische kijk richt zich niet op individualisme, de Christelijke gedachte brengt mede erken ning van de collectiviteit. De heer Pollema zal het niet zoo be doeld hebben toen hij zeide, dat de arbei der welhaast meer beschermd wordt dan de ondernemer. Zou de ondernemer graag weer arbeider worden? Het gaat hier om het bevorderen der samenwerking tusschen werkgever en werknemer. Daarom zal de regeering geen belangrijken maatregel op het gebied van het bedrijfsleven némen zonder de be- drijfsraden te raadplegen. De heer Danz heeft de adviseerende taak van de bedrijfsraden sterk onderschat. Het voordeel van de wet is ook haar decentra- liseerende werking, iets waarom op so ciaal gebied voortdurend gevraagd wordt. Voorts, dat ze regelend kan werken bij de oplossing van geschillen. Het ontwerp zal een ordenende werking hebben. We zullen door het ontwerp er niet op achteruitgaan, ook niet op het gebied van de prijszetting; de desbetref fende bezwaren zijn althans zeer sterk overdreven. Medewerking van beide par tijen in het bedrijfsleven zal voor deze wet ongetwijfeld gevonden worden. De moreele positie van den arbeider in het bedrijfsleven zal er door versterkt wor den. Daarnaast staande kleine bezwaren zullen tot een minimum kunnen worden gereduceerd. Wat den crisistijd betreft, men moet spreken niet van: nu niet, doch van juist nu. Vandaag zal de stemming plaats hebben. Ingezonden Mededeeling. Engeland en Rusland. Sir John Simon, de Engeische minister van buitenlandsche zaken, heeft in het Lagerhuis het wetsontwerp tot verbod vein invoer van Russische goederen nader toe gelicht. Hij heeft verklaard, dat er geen rechtstreeksch verband bestond tusschen dit wetsontwerp en de gerechtelijke ver volging van de Britten te Moskou, doch. dat, tenzij deze Britten naar behooren worden behandeld, de regeering met Sovjet-Rusland niet langer vriendschap pelijke betrekkingen kon onderhouden. Korte Berichten. Sinds verleden week zijn ongeveer 3000 Joden uit Duitscbland over de Zwit- serscbe grens gekomen. 1 De Rijksorganisaties van Duitsche onderwijzers hebben den Rijkscommissa ris van Arbeid met klem verzocht 10 millioen RM. ter beschikking te willen stellen ter leniging van den nood der onderwijzers. 1 Naar uit Moskou wordt gemeld, heb ben de stedelijke autoriteiten in de Sow- jet-Unie de bereiding van Russische Paaschgerechten en gebak verboden Overtredingen van dit verbod zullen met opsluiting in de gevangenis worden ge straft. Politie en S.A.-mannen hebben giste ren de Joodsche wijk te Berlijn doorzocht. Zij gingen alle huizen binnen, zochten naar wapens, terwijl ook de voorbijgan gers aan den lijve werden onderzocht. De dienst in de Synagoge werd niet ver stoord, doch na afloop werden alle aan wezigen onderzocht. Naar wordt mede gedeeld zijn slechts weinige wapens doch veel documenten in beslag genomen, EERSTE KAMER. Instellen van Bedrijfsraden. De Eerste Kamer heeft gisteren behan deld het wetsontwerp tot het instellen van Bedrijfsraden. Het ontwerp werd verdedigd door de heeren Steger, Schoemaker, de B r u ij n (allen R.-K.) en Kranenburg (V.D.) De Soc.-Democraten zullen, naar de heer Danz betoogde, voorstemmen. Als tegenstanders openbaarden zich de heeren VandenBergh (Lib.) en Po 1- 1 e m a (C.-H.) Laatstgenoemde verklaarde, dat de C.-H. fractie groote bezwaren tegen dit wetsontwerp heeft. Het is mogelijk, dat de Minister eenige leden dezer fractie overtuigt en hen beweegt om voor te stemmen, maar op dit oogenblik is spr.'s heele fractie tegen. Waarom wil men in den tegenwoordi- gen tijd alleen den arbeider bestaans zekerheid verschaffen? De ondernemer heeft tegenwoordig minder bestaanszeker heid dan de arbeider, gesteund door de sociale wetgeving, welke spr. overigens toejuicht. Tegen de samenstelling der bedrijfs raden heeft spr. het bezwaar, dat de ver tegenwoordigers der vakvereenigingen daar zitten als strijdbare mannen, en spr. wenscht geen strijd. Het allergrootste bezwaar heeft spr. te gen de verordenende bevoegdheid. Het is staatsrechtelijk onjuist, dat de verorde nende bevoegdheid door een amendement in de wet is gekomen. Voorts heeft spr. principiëel bezwaar er tegen, dat de over heid haar gezag verplaatst naar de vak- vereeniging. Zoo vergooit de overheid zichzelve. BURGEMEESTERSINSTALLATIE TE MIDDELBURG. Gisteren vergaderde, zooals gemeld, de Gemeenteraad van Middelburg, eerst on der voorzitterschap van weth. Onderdijk. Ingekomen was een bericht van den heer Boasson, dat hij zijn benoeming tot wethouder aanneemt. De voorzitter dankt den heer Boas son voor zijn bereidwilligheid en wenscht hem met zijn benoeming geluk. Spr. hoopt, dat bij in de toekomst op een even prettige wijze met den heer Boasson zal mogen samenwerken als dat in de afge- loopen drie maanden het geval was. De heer Boasson had tevens ontslag gevraagd als lid van de commissie tot steun aan de werkloozen. Dit ontslag wordt verleend. In de volgende vergade ring zal in deze vacature worden voor zien. De voorzitter wil, nu hij voor de laatste maal als waarnemend burgemeester de Raadsvergadering presideert, den Raad danken voor de royale samenwerking, waardoor zijn taak zoozeer is vergemak kelijkt. Belangrijke zittingen zijn in de afge- loopen drie maanden gehouden. Spr. denkt vooral aan de begrootingszitting. Doch met gezamenlijke krachten is die taak volbracht. In het bijzonder is Spr. den secretaris dankbaar voor de krach tige hulp hem steeds verleend. Dhr Heemskerk acht het niet noo dig na hetgeen in de begrootingszitting tot den voorzitter gezegd is hem nog weer uitvoerig dank te brengen, Toch wil Spr. het uitspreken, dat de geheele Raad het op prijs stelt, dat hij ia den heer Oh-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1