Dr. H. COLIJN Hierop letten! Ingezonden Stukken Telegrammen. Laatste Berichten. noy4 is nummer één op de candidatenlijst der Anti revolutionaire partij in Zeeland. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten. Radio-nieuws Scheepstijdingen. l\ I AIRE CANDI- ZEELAND. candidaten in ;n Haag. I, Heemstede; Twisi, Den Haag. am; Den Haag. er Heide, n. de Bruijn, Bode- ■ag. venter, t. aramaribo. n Haag. hbendijke. 3int Laurens, jmeldinge. zee. Le onderaardsche orst-Wessel-Haus r vrijheid smach- vereischte nauw- van de mij deels astanten en ging iatief naar de ke enkele weken linest der commu- gold. Daar ik drie van mijn woon- il te komen, hield met Karl Lieb- beiden, zoo rede- .tieke aanhangers .elen hun gezind- siden waren Duit- denweg te vinden [e tot eenzelfden lin hun politieke tegenover elkaar [lkaar te brengen, ,n inzicht tot een [t Duitschland veel ibknecht en Rosa 19 en Horst Wes- 'ermoord? Zal het een werkelijken men tracht, door n andersdenkende strasse wandelde thans de belang- Ireld geniet. Is het beweerd werd Sowjet-regeering p.d met represaille- vanneer het niet Itijd aan zijn oor- J wordt teruggege- Igar en winkelt je in Inen en vraag den j-ood uitziet, hoe 't art toegaat? „Och |r heel weinig van de nazi's op den aaakt hebben, is fijk maar eens op de werklooze com- niet gearresteerd verslagen en zwij- van het voorma- Jius met een zwaar lijft, moet ik door In, waar een por- _ve agenten voor I. Een wachtmees- pven en ik wordt fr beleefd ontvan- wat ik op 't hart opmerkzaamheid m ik eenige namen JTt het hoofdbureau lexanderplatz tele- ln later is de ver- pleend en kunnen beginnen. Ik stel [precies op 7 zijn noed, dat de inval, op initiatief van Idernomen, in den Ik lees op den Partei Deutsch- rnunistische Inter- ■;ee. Ik vraag mijn Toopen we hier op het waar, dat het J weldra weer aan Iworden teruggege- lwoord: „Eigenares (ulkan G. m. b. H., Iderneming Sedert Igebouw eigendom yat dus niet van vorden. Hier zetel- J de „Rote Fahne" -L van hieruit gin- Ten en anti-militai- wereld in, hier lijgenooten opgeno- naar Moskou in ,u pikante wending Eer thans de „Poli- 'plaatsgebrek in het Alex haar intrek de binnenplaats, eds druk bezig zijn en en brochures op i. Ook enkele over- rden per lift naar tele weken geleden den weg naar de -mben te vinden, [ets van deze smal- ;r de politie achter- ihulp der commnne ontgaan. Een muffe kelderlucht slaat mij tege moet en ik kan vaststellen, dat hier se dert de vlucht der Moskovieten geen ster veling meer verblijf houdt. Een oude stoel, een kapolte kast en een paar pakjes wat ten vormen de „sanitaire afdeeling". Ik wandel langs een achttal waschgelegen- j heden en zie in een hoek een verroeste badkuip staan. Een etage hooger biedt wat meer gemak en zindelijkheid; hier zetelden dan ook de heeren van het cen trale comité. De redacteuren en teekenaars beschikten over een helder verlichte ruim te en zij hadden uitzicht op den Bülow- platz, waar de oorspronkelijk communis tisch getinte „Volksbühne" onaangetast staat. Wij brengen een bezoek aan de ver laten City-drukkerij en nu weet ik, van waaruit zooveel hetze tegen alle regee ringen van 1919 tot 1933 is ondernomen. Re machines beantwoorden aan nooge eischen en ik begrijp niet goed. waarom de „Rote Fahne" technisch steeds zulk een armelijken indruk moest maken. Zul ke kostbare machines heb ik nog in geen enkel krantenbedrijf gezien! Onbeschadigd en onbenut liggen de walsen en rotatie machines. Geen zetter en geen druker is meer te zien. Het proletariaat wordt niet meer op de heerlijkheden van het roode paradijs vergast. Ik zie een buste van Le nin staan en vraag mij af, wat deze over het optreden van Thalmann gezegd zou hebben? Een trap hooger bereiken wij de kamers en zalen van het centrale comité, waar Torgler, Remmele en ülbricht met hun ruitergeneraal, Teddy Thalmann overleg pleegden, hoe zij het bruine gevaar kon den overwinnen. Het moet eens duidelijk gezegd worden: de commune is voorgoed verslagen. De onteigening van het Karl Liebknechthuis, een tijdelijke boycot van Joodsche firma's, het verbod van socia listische en communistische organen, het opheffen van de rijksbanier en soortge lijke feiten is een bijkomstigheid. Ik ben overtuigd, dat de Joden ook in den eerstvolgenden tijd ongedeerd in Duitschland kunnen blijven, maar hun macht op politiek gebied is gefnuikt. De tienduizenden, die zich onder leiding van Hitier aan gebrek en soberheid moesten wennen, zijn naar voren gedrongen en gaan de plaatsen innemen, welke hun niet werden gegund. Een pogrom hoe afstootend en gruwelijk ook zou een voorbijgaand karakter dragen en na ver loop van tijd vergeten worden. Deze na tionale revolutie draagt een blijvende ge daante, is de basis voor het derde rijk, waarvan wij pas het begin beleven. In dezen nieuwen staat zullen de Joden niet meer de plaats innemen, welke hun in het vroegere keizerrijk en de republiek werd gegund. Het buitenland kan dit uit verschillende overwegingen afkeuren, er scherpe kritiek op uitoefenen de werke lijkheid wordt hierdoor niet anders en vooral niet beter: het Duitsche volk eischt onder de nieuwe regeering voor zichzelf het recht op, zijn interne aangelegen heden te regelen en het staat sterk ge noeg, om zich tegen invloed van buiten te weren! Aan het eind van mijn inspectietocht mag ik nog een blik werpen in het ar chief, waar in vakken iedere tendentie, elke politeke richting en alle landen ter wereld, ook Rusland en Nederland, opge stapeld liggen in boekvorm. Ik lees hier onder meer: Information Reichsprasi- dent, Konsumvereine, Einkreisung Russ- land, Reichsschulgesetz, Religion und Kir'ch o. Op de binnenplaats gekomen, vraagt mijn leidsman: „Gelooft u thans, dat hier geen politieke gevangenen zijn en wilt u ook deze dwaze bewering demen teeren?" Ik betuig mijn oprechten dank voor de vlotte ontvangst, welke mij bij een onverwacht bezoek werd bereid en stel ten zooveelste male vast, dat alle opzien barende geruchten, welke ons in Berlijn ter oore kwamen, tot dusver door de nuchtere werkelijkheid als hoogst beden kelijke leugens aan het licht zijn gebracht Berlijn, eind Maart 1933. DE MACHTIGINGSWET VOOR DEN LANDBOUW. Het (R.K.) Tweede Kamerlid Dr L. G. Kortenhorst heeft in een vergadering van de R.K. Kiesvereeniging te Bergen op Zoom een rede gehouden over de economi sche problemen en de daarmede verband houdende politiek onzer Regeering. Aan een verslag in de „Maasbode" ontleenen we, wat de spreker in verband hiermede over de nieuwe Machtigingswet voor den landbouw te berde heeft gebracht. De indiening van de agrarische vol- machtenwet op 24 Maart 1.1. beteekent de te late erkenning, dat het beleid der regeering in voorname punten heeft ge faald. Terwijl het buitenland een groot ge dachte politiek als die van Brünir g t.o.v. het deflatieprobleem te zien heeft gegeven en als die van MacDonald door middel van imperiale preferenties, heeft men in ons land de kat uit den boom gekeken en de Nederlandsche industrie aan haar lot overgelaten. Wanneer ten opzichte van den land bouw het stelsel van autarkie wordt in gevoerd, gelijk is voorgesteld dan betee kent dit voor de industrie het vastleggen van de kosten van levensonderhoud op een niveau, dat elk vooruitzicht op loo- nende productie teniet doet. Spreker bepleitte vergaande bevoegd heden der regeering op het geheele ter rein van ons economisch leven, waardoor de mogelijkheid geschapen kan worden het prijspeil daadwerkelijk te beïnvloe den. Zonder ingrijpende maatregelen op handelspolitiek terrein is dit niet te be reiken. ,Hij deed zich verder kennen als een warm voorstander van het uitvoeren van groots openbare werken teneinde het op gepotte geld weer mobiel te maken, doch waarschuwt tegen overdrijving van de beteekenis hiervan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Zeeuwsch Comité tot steunverleening aan Joodsche vluchtelingen Mijnheer de Hoof Iredaoteur, Teneinde aan de Joden, die door de Jodenvervolgingen in Centraal-Europa genoodzaakt zijn te vluchten, doordat hun het bestaan onmogelijk wordt gemaakt, de noodige steun te verleenen, is te Am sterdam een Centraal Comité opgericht om daartoe de noodige gelden te verza melen. Als onderdeel daarvan is geconstitu eerd een „Zeeuwsch Comité tot steunver leening aan Joodsche vluchtelingen" met hetzelfde doel. Door middel van een advertentie in dit blad doet het Comité thans een oproep voor steun om in staat te zijn, zoowel plaatselijk te helpen als gelden aan het Centraal Comité af te dragen. In de groote steden zijn reeds talrijke slachtoffers van de Joden-ver volging aangekomen, terwijl te verwachten is, dat bij het voortduren daarvan groote aantal len zich zullen richten naar de haven plaatsen. (Vlissingen). Getrouw aan de Nederlandsche traditie om hen, die wegens hun geloofsovertui ging vervolgd worden, gastvrijheid te ver leenen, is het Comité ervan overtuigd, dat de oproep om steun niet tevergeefs zal weerklinken. Hoogachtend, M. H. BOASSON, Secretaris van het Comité. Middelburg, 5 April 1933. ROERMOND. Gisteravond is te Weert een groote boerderij afgebrand. Een paard, een os en een kalf kwamen in de vlammen om. Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. NEW YORK. Het Amerikaansche stoomschip „George Washington" deelt mede, dat 't een deel van 't omhulsel en an dere wrakstukken van het verongelukte luchtschip Akron heeft drijvende gevon den. MOEKDEN. Het Japansche opper commando deelt mede, dat de Japansche troepen in de buurt van Jehol een nieuw offensief hebben ingezet. Het Japansche leger rukt nu bp in de richting van De- lamar. PARIJS. De commandant van het Fransche marine-luchtschip, de E 9, ver klaarde, dat het luchtschip geheel ver nield is. Na een onderzoek van een com missie naar de oorzaak van het ongeluk, zal het schip zooveel mogelijk gedemon teerd worden. Gemeld wordt, dat het verongelukte luchtschip, de proeftochten uitgezonderd, in totaal slechts 20 dienstvlieguren telde. DE INSTALLATIE VAN BURGE MEESTER FERNHOUT TE MIDDELBURG. Ter aanvulling van het verslag van de installatie-plechtigheid (zie 2e blad) kan nog het volgende worden gemeld. De nieuwe burgemeester, de heer Fern- hout, werd per auto afgehaald door de wethouders, de heeren Onderdijk en Boas- son. Op de tribune waren aanwezig tal van familieleden van den burgemeester, de hoofdambtenaren, de burgemeester van Goes, verschillende burgemeesters uit omliggende gemeenten en enkele oud raadsleden. In de raadszaal waren enkele planten aangebracht, terwijl voor de voorzitters zetel een bouquet rozen prijkte. Voor de installatie plaats had heeft de heer Onderdijk dank gebracht aan den heer Boasson voor het aannemen van zijn benoeming tot wethouder, waarop door den heer Boasson met een enkel woord werd geantwoord. De heer Onderdijk bracht voorts dank aan den Gemeenteraad voor de betoonde medewerking gedurende den tijd, dat hij als waarnemend burgemeester fungeerde. Daarop werd hij door den heer Heems kerk namens den geheelen Raad 'gehul digd als een goed voorzitter. In de rede waarmede de heer Fern- hout zijn ambt aanvaardde h'eeft hij ook nog enkele gevoelvolle woorden gespro ken ter nagedachtenis van Mevr. Dumon Tak, die gisteren overleden is. Hhar heengaan wordt door den Ge meenteraad eD de burgerij ten zeerste be treurd. In memoriam Mr J. W. Zijlstra. Ter openbare terechtzitting der Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg, Ka mer voor Burgerlijke en Handelszaken, van heden, is het overlijden van Mr Zijl stra herdacht. Zulks vond plaats in tegenwoordigheid van alle leden der Rechtbank en de rech- ters-plaatsvervangers, de griffiers en offi cieren van Justitie, de rechterlijke autori teiten van het Kantongerecht en het Par ket bij het Kantongerecht alhier, een groot aantal leden der Balie en vele ambtena ren, in de Gerechtsgebouwen werkzaam. Na de opening der terechtzitting sprak de president, de heer Mr G. F. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg, als volgt Alvorens met de werkzaamheden aan te vangen, wil ik met een enkel woord ons medelid herdenken, die Zondag 1.1. op bijna 65-jarigen leeftijd is overleden. Omtrent zijn levensloop hebben de bla den ons al ingelicht. Sedert Januari 1911 maakte Mr Zijlstra deel uit van deze Rechtbank en sedert September van dat jaar is hij voortdurend als Rechtercommissaris voor strafzaken in functie geweest. Laatstgenoemde werkzaamheden had den zijn voorkeur en met lust en opge wektheid heeft hij zich steeds daaraan ge wijd. Bij elke belangrijke zaak was hij ter stond in actie; nam overal zijn maatrege len, was steeds klaar om zelf op de plaats des misdrijfs het onderzoek te leiden en zich op de hoogte van het gebeurde te stellen. Op deze wijze heeft hij een schat van ervaring opgedaan, die menigeen hem be nijdde. Daarbij kwam zijn sterk gestel hem te stade. Naast de werkzaamheden van de in structie in strafzaken had ook de Politie- rechtspraak in sterke mate zijn aandacht. Daarbij voegde hij een hooge mate van vriendelijkheid en welwillendheid. Ik ge loof niet, dat er iemand onder ons zal zijn, die tevergeefs een beroep op hem heeft gedaan. Tot hulp en bijstand vonden wij hem, waar hij kon, steeds bereid. Een schijnbaar onbeduidende ziekte wierp hem neer. Aanvankelijk scheen het dat hij zou herstellen. Toen ik hem eens bezocht, was hij dien morgen voor het eerst even in de buitenlucht geweest en hoopte hij weer spoedig zijn werkzaam heden te hervatten. Het heeft niet zoo mogen zijn. Kort daarna werden de be richten omtrent zijn gezondheid minder goed, en het einde van zijn levensbaan is nu gekomen. Wij zullen zijn stoere figuur nimmermeer in ons midden zien, maar de herinnering zal bij ons blijven voortleven. Openhartig en heftig was soms zijn op treden, maar nooit bleef zijn wrevel han gen en na eenige oogenblikken kwam met een gullen lach zijn oorspronkelijke goed moedigheid weer 'boven. Daarom was de omgang met hem zoo bijzonder aange naam. Mr Zijlstra was een warm vaderlander en een trouw dienaar van land en Konin gin. En ook in dit opzicht en in deze tij den mag zijn verscheiden als een groot verlies worden beschouwd. Naast de rechtspraak hadden ook an dere belangen zijn aandacht, en men kan allerminst van hem zeggen, dat hij een zijdig was en buiten het leven stond. Voor zijn gezin,j zijn echtgenoote en zijn kinderen, hier en in Indië, moet zijn overlijden een zware slag zijn. Moge God hen sterken. De Rechtbank staat vol weemoed aan zijn graf in de overtuiging, dat met hem een goed ambtenaar en een waar vriend is heengegaan. Vervolgens werd het woord gevoerd door Mr W. P. E. Baron van der Feltz, substituut-officier van Justitie, door den Griffier der Rechtbank, Mr H. Pleyte, en namens de Balie door den Deken, den heer Mr P. Dieleman. De Agrarische Machtigingswet. De vereeniging van handelaren in gra nen, zaden en peulvruchten in Zeeland heeft aan de bureaux der Kamers van Koophandel te Middelburg, Goes en Bre da, omvattend te samen geheel Zeeland het volgende telegram verzonden: „Wij verzoeken het bureau Uwer kamer zoodanig te adresseeren, dat Landbouw- Crisiswet bij uitvoering niet wordt geleid door eenzijdig agrarisch georiënteerde or ganen, maar met medewerking van be langhebbenden uit den handel. In een nader schrijven wijst de vereeni ging er op, dat gebleken is, dat aan het Ministerie van Economische Zaken veel al een streven bestaat om de Landbouw organisaties en Coöperaties de macht in handen te geven, zulks zeer tèn nadeele van den handel. Het lijkt daarom gewenscht, dat in de Machtigingswet een dwingend voor schrift wordt opgenomen, dat ook de or ganisaties uit den handel gelijkwaardig met de Landbouworganisaties moeten worden beschouwd, hetzij als adviseeren- de leden, hetzij als uitvoerders." Kattendijke. In verband met de aan staande Kamerverkiezing zal alhier op •hedenavond te kwart voor acht in het vergaderlokaal van den heer Spruyt een kiezersvergadering worden gehouden, waarin als sprekers hopen op te treden Ds J. Hetebrij van Rilland met het on derwerp: „Een brandende vraag" en de heer J. A. Dominicus van Wemeldinge. Deze vergadering is belegd door de be sturen der A. R. kiesvereenigingen te Kloetinge en Wemeldinge. Tot bezoek worden alle kiezers uitge- noodigd. N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek. De vergadering van aandeelhouders van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek te Middelburg, heeft hare goedkeuring gehecht aan de voorgestelde balans en winst- en verliesrekening en aan het voorstel om de winst ad f 2714.54 te sa men met die van 1931 ad f 1708.67 op nieuwe rekening over te brengen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsclie Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers 60 109 86 Ned. Handel Mij. Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper 6% Bethlehem Steel 1314 U.S. Steel Corp. 28% Koninkl. Petroleum 134 3^ Shell Union iVs Amsterdam Rubber 51 Ned. Scheepvaart Unie 48 Deli Maatschappij 109 Handelsverg. Amsterdam 176 5 pet. Nederland 1932 100% 4% pet. Ned.-Indië 1925 92% 4 pet. Nederland 1933 9911/ie' heden 59/60 110 86 7% 13% 28% 137 4% 52% 47% 177 100% 92% 99Wi6 De markt was met kleine omzetten vast van stemming uitgezonderd de Duitsche waarden waarvoor wegens de minder gunstige berichten weinig animo bestaat. Ook Amerikanen iets beter van toon. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 April, 2.30 u. Londen 8.448.48. Berlijn 58.61—58.63. Parijs 9.73—9.76. Brussel 34.55—34.57. New-York 2.475/ie—2.4718/i». 4 pet. Emissie Zuid-Holland. Naar wij vernemen zal op de vrije in schrijvingen op het restant der uitgifte van f 2.000.000 4 pet. obligaties Zuid- Holland leening 1933, waarvan f 600.000 reeds was geplaatst, een geringe toewij zing plaats vinden, mede in verband met het voorkeursrecht, dat aan de houders van obligatiën der 5 pet. leening 1932 was verleend, GOES. Geboren: Jacoba Johanna, d. v. Cornelis Mijnsbergen en Adriana Jacoba Zwartepoorte. Overleden: Johanna Westdorp, 9 jaar. Van 1631 Maart. KOUDEKERKE. Bevallen: M. Wiele- maker geb. Maas, z. Overleden: J. Dingemanse, 73 j., wede. v. A. Cijvat. M. Kleinepier, 84 j., wednr. van N. van de Reepe. Over de maand Maart. RITTHEM. Gehuwd: 15, Cornelis Cor- nelisse, 27 j. en Catharina Johanna Ce- vaal, 21 j. Overleden: 20, Maria Kornelia Over- beeke, 59 j„ vrouw van Abraham Boone. VEERE. Geboren: J. Luijk, geb. Bruijs- schaard, z.; F. Luijk geb. Baaijs, z.; Gh. Kasse geb. Geerse, d.; H. Sturm geb. de Rijke, d. Overleden: J. H. Weijland geb. Cra mer, 70 j. MELISKERKE. Geboren: 14, Pieter, zv. Kornelis van Sluijs en Neeltje Boone. 21, Martina, dv. Floris Louws en Corne lia Coppoolse. Overleden: 5, Kornelia Lampert, wed. v. F. de Keijzer, 61 j. SCHORE. Geboren: 19, Cornelis, d. v. Pieter de Puit en Catharina op 't Hof. OVEZAND. Gehuwd: 17, Pieter Bak ker, 22 j. en Adriana van de Velde, 21 j. Geboren: 7, Catharina Johanna, d. v. A. Servaas en C. L. Almekinders; 19, Adriana, d. v. J. Drijdijk en L. C. Mar tens; 31, Catharina Cornelia, d. v. G. Westerweele en C. Moison. Overleden: 20, S. G. Wiskerke, 65 j. DRIEWEGEN. Overleden: 21, te Goes, Pieternella Maria Nieuwdorp, 34 j. AXEL. Huw.-aang.: 24, Friedrich Paul Siebenhüner, 35 j. wednr. en Emma Blos- tiza, 30 j. wed.;25, Gerrit Willem Smeenk, 28 j. jm. te Westkapelle en Cor nelia Adriana van 't Hoff, 28 j. jd.; 31, Cornelis Abraham van Rijn, 44 j. jm. en Rosalie Marie Naessens, 38 j. jd.; 31, Aloysius Lodevicus Franciscus de Waal, 27 j. jm. en Maria Koekkoek, 20 j. jd.; 31, Leendert Hamelink, 21 j. jm. en Ma ria Adriana Dekker, 21 j. jd. Gehuwd: 16, Frangois Cornelis de Jonge, 21 j. jm. en Suzanna Dieleman, 20 j. jd.; Adriaan Verpoorte, 32 j. jm. te Terneuzen en Adriana Catharina Ver- helst, 32 j. jd. Geboren: 1, Oaorico Giacomo, z. v. Gui- seppe Grassi en Guiseppina Masutti; 3, Jacobus Karei, z. v. Jan Sander Johan nes Wijna en Janna Tanneke van Hoorn; 6, Lauran Willy Albert, z. v. Gregorius Lourens van de Casteel en Jans Elisabeth Bondewel; 13, Maria Pieternella, d. v. Krijn Kotvis en Adriana Riemens; 16, Maria Rosa Josepha, d. v. Aloysius Lam bert en Philomena Antonia Martens; 26, Paulina Louisa, d. v. Arthur Petrus van Loenen en Elisabeth Pharailda de Rijk; 27, Abraham, z. v. Bastiaan Hendrik Pot en Elizabeth Buijze; 28, Pieter, z. v. Peter Jacob Knieriem en Adriana Jerina de Jonge; 30, Hermina Elizabeth, d. v. Arthur Alfons Noens en Elizabeth van Bendegem. Overleden: 15. Maria van Bellen, 74 j„ weduwe van Aloysius Strijdonck; 16, Jo- sina van Doorn, 72 j., weduwe van Ja cobus Mattheus van Doorn; 16, Pieter de Feijter, 72 j., echtgen. van Janneke Die leman; 20, Maaike Jannigje Verhoeven, 31 j., echtgenoote van Johan Gerrit Tal- inon. HOEK (Z.). Huw.-aang.: 31, Pïetfr Smaal, 28 j. jm. en Adriana Anna Lants- heer, 23 j. jd. Gehuwd: 16, Abraham van Akker, 25 j. jm. van Cadzand en Anna Meertens, 23 j. jd. 23, Salomon Scheele, 27 j. jm. van Aardenburg en Maria Suzanna de Bruij- ne, 25 j. jd. 29, Pieter van Hermon, 40 j. wed. en Hanni Elsa Deuchtenberg, 26 j. jd. 30, Andries Jacobus Zegers, 24 j. jm. van Zaamslag en Catharina Drabbe, 26 j- jd. Geboren: 7, Janneke Maria, dv. Fran cois Orlebeke en Adriana Maria van 't Hoff. 11, Adriana, dv. Jan Buijze en Ca- thalina den Exter. 21, Abraham Fran cois, zv. Francois Pladdet en Adriana Levina Kolijn. Overleden: 23, Jozias de Kraker, 8 mnd. zv. Jozias de Kraker en Catharina Geer- truida Schieman. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar spe ciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. GOES, 5 April 1933. Spinazie 9-14, Witlof 5-8, per 100 K.G. Kropsla 2.40-5.20, id. II 1.30-2.30, bloemkool 7, kipeieren 2, alles p. 100 st. Radijs 1.30-2.30, id. uitschot 0.40, rha- barber 6, prei 6, per 100 bos. VLISSINGEN, 4 April 1933. Uien 2, Spinazie 614, Koolrapen 1, Spruiten 15 18, Kroten 0,5, Wijnpeeën 1,5, Witlof 2 5, Sladunsel 2426 ct„ alles per K.G. Kipeieren 18, Eendeieren 22 st., beiden per 10 stuks. Sla 56,5 ct. per stuk. Radijs 3,54, Selderie 11,5, Prei 3,5 5, Rabarber 14, Tulpen 9, Flieren 12 ct., alles per bos. Curagau 45,5, Violen 2, Flieren 3,5, Bakkruid 2,53, Pioenen 3,5 ct., alles per plant. Hortensia 41, Cenerasia 1826, Plumosa 9, Primula 11, Aaronskalken 32 ct., alles per pot. Zuring 611, Pieterselie 1617, Veld sla 29 ct., alles per chipje. Boerekool 59, Bloemkool 4760 ct, beiden per kist. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eier- veiling, Warmoezierstraat 3739, werden 300.000 eieren aangevoerd. Prijs kipeieren f 1.75f2.70. Eendeieren f 1.55f 2. Programma van 6 April: HUIZEN: 1875 M. 8—9.15 K.R.O. 10 NCRV. 11 KRO. 2—11.20 NCRV.— 8— 9.15 en 10 u. Gramofoonpl. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonpl. 12.15 Or- kestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3 3.30 Vrouwenhalfuur. 4 Bijbellezing. 5 Harmoniumconcert. 5.45 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 6.45 Knipcur sus. 7.45—11 Uit de Gem. Concertzaal te Haarlem: „Mattheus-Passion" van J. S. Bach Cbr. Orat. Ver. o.l.v. G. Robert. HILVERSUM. 296 M. AVRO-uitz. 8 Gramofoonpl. 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. 11 Knipcur sus kinderkleeding. 1 1.30 Concert. 12 2.15 Omroeporkest. 2.30 Omroeporkest 3 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Pianorecital. 5 Verhalen voor groote kin deren. 7 Verkiezingsredevoeringen. 8.15 Concertgebouworkest. Stoomvaart-Mij. Nederland. CHR. HUYGENS, uitr., 4 v. Algiers. MARNIX VAN ST.-ALDEGONDE, uitr., 3 van Belawan. POELAU ROEBIAH, uitr., 4 te Belawan. Rotterdamsche Lloyd. DEMPO, thuisr., 4 6 u. v.m. te Marseille. KOTA PINANG, uitr., pass. 3 Kaap del Armi. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 April: Zwakke veranderlijke wind, nevelig tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zachter overdag. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van. gistermiddag S u.: 769. Licht op voor fietsers: Donderdag 6 u, 57 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 9