DE ZEEUW DER VALSCHE VERDENKING TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING Wat er deze week voorviel Brieven uit Middelburg. MIJN HAR DT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Binnenland. Uit de Provincie FEUILLETON. -1 t VAN ZATERDAG 1 APRIL 1933, Nr 150. De wethouderskwestie te Middelburg is dan eindelijk opgelost. Maar op een hoogst zonderlinge manier. Op 22 April werd met groote meerderheid een rechtsche en op 29 April met de kleinst mogelijke meerder heid een linksche wethouder gekozen. De capriolen van de S. D. A. P. en niet min der van den bezuinigingsman waren wel heel wonderlijk. Er is dus nu een college van B. en W., dat steunt op een minder heid in den Raad, zooals reeds bij de be grooting voor 1933 gebleken is, toen heit nog een tijdelijken vorm had. De Eerste en Tweede Kamer kwamen deze week ook een enkele maal bijeen. Veel zin heeft ons Lagerhuis niet meer, om be langrijke wetsontwerpen te behandelen. De wijziging der kieswet is al van 't lijstje ge schrapt en de landbouw-machtigingswet zal nog wel in de afdeelingen, maar hoogstwaarschijnlijk niet meer in de open bare zitting behandeld worden. Toch stelt de regeerimg wel prijs op spoedige behandeling dezer wet. Immers de toestand van land- en tuinbouw en vee teelt is zoodanig, dat de regeering soms op korten termijn moet kunnen ingrijpen. Wat Duitschland wil, is voldoende be kend. Het wil onze producten zooveel mo gelijk uitschakelen. De gevolgen daarvan zien we al in den overvloed van boter op dit oogenblik, die het noodig maakte, dat in plaats van 25 pot. straks 40 pet. 'boter in de margarine verwerkt zal moeten wor den. Er is van Duitschland nog meer te zeg gen. Het nieuwe kabinet, of wil men, de nationaal-socialistische partij, die feitelijk de lakens uitdeelt, schijnt nu ernst te gaan maken met den boycot der Joden. Vandaag zal daarmee begonnen worden. Het is de vraag, wie daaronder het meest zal lijden: het Jodendom of Duitsch land zelf. In het buitenland wordt deze onbesuisde daad van de heethoofdige nazi's dan ook algemeen afgekeurd. Het ware zeker meer in het belang van Duitschland, indien nu eens spoedig be gonnen werd met den positieven, opbou- wenden arbeid, waarvan zoo hoog is op gegeven. CLIV. Amice, Nog enkele dagen en de vroegere burge meester van Kampen zal als zoodanig in Middelburg worden geïnstalleerd. Mag men gelooven wat onlangs een Zeeuwsch blad schreef over „Kampens welhaast let terlijk onmetelijke rijkdommen", dan zal de heer Fernhout, althans wat de stede lijke bezittingen betreft, geen goeden rui) doen. Werden, naar dit blad schrijft, de Kamper boerderijen destijds op een 12-tal millioen guldens getaxeerd, het zal mooi zijn, als de landerijen der Zeeuwsche hoofdstad het honderste deel daarvan aan waarde bezitten. Brengt het honderdtal boerderijen van Kampen „jaarlijks een f700.000 schoon" aan de stad op, wan neer althans de interviewer het goed ver staan heeft het netto-revenu der Mid- delburgsche landerijen niet: boerde rijen zal met een honderdste deel daar van wel ophouden. De ruil van den bur- gemeester is dus niet al te schitterend. Ook het „grootburgerschap" van Mid- heeft weinig geldelijke waarde, wat wij ons er van herinneren het recht der Middelburgsche „groot- om hun weezen in het vroe- bestaande Burgerweeshuis te zien Van rechten op de gemeene weidegron- zooals in Kampen, weet men hier af. Er is wel een „Burgerweide", doch die wordt verhuurd en de opbrengst daar van in de begeerige gemeentekas gestort. En moge het kunstwerk van Kelderman op het Middelburgsche marktplein in uit wendige schoonheid boven het Kampei raadhuis uitsteken, inwendig kan men niet, als van het Kamper, van „een bijna vorstelijke schoonheid en rijkdom" spre ken, Doch i s dit alles wel zoo mooi als het lijkt? In geenen deele, De Middelburgsche interviewer heeft bij zijn bezoek aan Kam pen door een gekleurden bril gekeken, waarbij hij het koper voor goud aanzag. In den door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelden „Belasting druk in Nederland 1932/1933", zien we dat Kampen in de eerste klasse der ge meentefondsbelasting was opgenomen met 50 gemeentelijke opcenten op de ge meentefondsbelasting. 't Aantal gemeente lijke opcenten op dividend- en tantième belasting (48) en op de vermogensbelas ting (50) stond gelijk, 't Aantal gemeente lijke opcenten op de personeele belasting was slechts 51/71; dat op de grondbelas ting was 60 (gebouwd) en 10 (onge bouwd). Doch wat is er verleden week voorge vallen? Eerst toen is de gemeentebegroo- ting vastgesteld in één middag- en twee avondvergaderingen. Vooral ten gevolge van de sterk dalende pachtprijzen op het Kampereiland heeft men de grootste moei te gehad deze begrooting sluitend te krij gen. Men heeft, zoo leest men in een courantenbericht, krasse bezuinigings maatregelen moeten nemen, terwijl de belastingen moesten worden verhoogd. Van 50 opcenten op de gemeentefondsbe lasting kwam men op 80. De gemeente werd in de tweede klasse dier belasting geplaatst. Er werd zelfs voorgesteld het Stedelijk Muziekcorps en de Muziekschool cp te heffen. Dit voorstel werd echter verworpen. Men ziet dus, dat ook in Kampen het niet alles rozengeur en maneschijn i» en men dus niet behoeft te duchten, dat de tegenstelling Kampen—Middelburg voor onzen nieuwen burgemeester al te groot is. Doch dit alles neemt niet weg, dat de financieele toestand der gemeente Mid delburg verre van rooskleurig is. Wel is waar zijn de door het vorig College van B. en W. voorgestelde drukkende belas- tingverhoogingen slechts zeer ten deele gevoteerd, doch dit is slechts geschied dank zij de plaatsing van Middelburg in de derde klasse der gemeentefondsbe lasting en de beschikking over een aan zienlijke som uit de reserves van het gas- en electriciteitsbedrijf. Een volgend jaar kan noch het een, noch het ander in die mate geschieden Een vierde klasse in de gemeentefondsbe lasting is er niet en de reserves raken zoo langzamerhand op. Er zullen belangrijke bezuinigingen moeten worden ingevoerd, anders zal de begrooting voor 1934 niet kloppend zijn te maken. Doch met eeni- gen goeden wil zullen die bezuinigingen voor een groot deel wel te vinden zijn. Wanneer een gemeente met groote bezit tingen als Kampen, voor 1933 reeds „krasse" bezuinigingsmaatregelen neemt, zal het voor een stad als Middelburg, die geringe bezittingen en vrij aanzienlijke schulden heeft, zeker wel zaak zijn dit voor 1934 te doen. Reeds bij' oppervlak kige inzage van den stand van zaken, zal men tot die conclusie moeten komen. Hef heilige moeten, de plicht, de vriend met Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST ijzer- i hand ral daartoe «'•ringen. En «ft- ders zal de regeering wel een zachten drang in die richting gaan uitoefenen. Want, men weet het, de Raad onzer stad is niet geheel meer vrij om te doen of te laten wat hij wil, Wanneer de heer Boasson, die zijn be noeming tot wethouder in beraad nam, deze accepteert, zal de linksche meerder heid in Middelburg's raad de verant woordelijkheid voor dan gang van zaken in Middelburg tot Sept. 1935 hebben te dragen, De Rechtsche minderheid wensch ■te zich niet aan de verantwoordelijkheid te onttrekken en stelde haar candidaat, die intusschen niet werd gekozen, omdat alle man van links zich op den heer Boasson vereenigde. Daarvoor waren eeni- ge politieke buitelingen noodig, vooral bij de S. D. A. P., die geheel in strijd met hare verklaring van 22 Maart 1.1., thans weer wèl de politieke tegenstelling links- rechts deed gelden, wat den heer v. d. Feltz de benaming „draaitol" ontlokte. Wanneer de heer Paul met zijn uitroep: De rechtsche candidaat is „niet betrouw baar genoeg", bedoelde dat de S. D. A. P. nimmer haar betrouwen op dezen candi- kan zetten, dan sprak hij de volle waar- daat kan zetten, dan sprak hij de volle waarheid. Deze laatste vat dit op als een compliment en zou niet gaarne, in ver band met een wethouderskeuze, ver plichtingen hebben aan een partij, waar in het beginsel immer en altijd aan de tactiek wordt opgeofferd. Vriendsch. groetend, t.t. METELLÜS Bij Apoth. en Drogisten VERLAGING DER TARIEFMUREN. Uit Brussel wordt gemeld: Wij hebben onlangs de gelegenheid gehad melding te maken van de vorming van een studie commissie voor de verlaging der tolmu ren en opheffing der belemmeringen in het handelsverkeer, welke commissie op gericht werd door de Nederlandsche Ka mer van Koophandel in België in samen werking met de Brusselsche Kamer van Koophandel en de Fédération Nationale des Chambres de Commerce et d'Industrie de Belgique. Wij vernemen nu, dat de door deze Com missie voorgestelde vergadering, waartoe alle in België gevestigde Buitenlandsche Kamers van Koophandel, alle Belgische Kamers van Koophandel en alle Belgische Syndikale Kamers zijn uitgenoodigd, defi nitief vastgesteld is op 12 April te Brussel. Op het oogenblik staat de deelneming vast, van 14 buitenlandsche Kamers van Koophandel, van 9 Belgische Kamers van Koophandel en van 31 Syndikale Kamers, die zich op deze vergadering officieel zul len doen vertegenwoordigen en welke ver gadering dan ook een grootsche manifes tatie belooft te worden. De machtigingswei voor den landbouw. De besturen van den Kon. Ned. Mid denstandsbond, den Ned R. K Midden standsbond en de Ghr. Ver. van den Han- deldrijvenden en Industrieelen Midden stand in Nederland, hebben naar aanlei ding van het ontwerp van wet, strek kende tot verleening van bevoegdheden tót het nemen van buitengewone maat regelen in het 'belang van den landbouw, de bijzondere aandacht van den Minister van Economische Zaken en Arbeid ge vraagd voor de belangen van nijveren en handelaren, welke hun taak verrichten in verband met land- en tuinbouw. Zij verzoeken den Minister indien het ontwerp tot wet mocht worden verheven, er voor te waken, dat schade voor de be langen van den vrijen handel door even- tueele maatregelen tot het strikt nood zakelijke blijve beperkt en zoo eenigszina mogelijk door inschakeling van betrok kenen geheel worde voorkomen. In het bijizonder staat den Middenstandsbonden daarbij voor oogen, dat reeds bestaande en nog te nemen steunmaatregelen het gevaar in zich sluiten, dat een bepaalde bedrijfsvorm wordt begunstigd. Hiertegen meenen de Bonden ernstig te moeten waarschuwen, omdat daardoor een aan de bedoeling der maatregelen geheel vreemd element zou worden ingevoerd. Met klem hebben zij dan ook den Mi nister verzocht zorg te dragen, dat bij het gebruik van de thans te verstrekken be voegdheden geen maatregelen tot stand komen of worden ingevoerd, waarbij een bepaalde bedrijfsvorm, met name de coö peratie, wordt bevoordeeld, ten koste van een anderen bedrijfsvorm: de zelfstandi ge particuliere onderneming Afscheid burgemeester M. Fernhout van Kampen. In een speciaal daartoe belegde verga dering nam de raad van Kampen Don derdag afscheid van zijn voorzitter, Bur gemeester M. Fernhout, die, zooals men weet, ingaande 4 April aanstaande is be noemd tot Burgemeester van Middel burg. Voor deze vergadering bestond groote belangstelling. Burgemeester Fernhout sprak een rede uit, waarin hij achtereenvolgens de meest belangrijke episoden uit zijn bijna 14- jarig burgemeesterschap van Kampen re leveerde. Moge Gods zegen, zoo besloot Spr., rusten op deze gemeente, haar bestuur en hare burgerij. Namens het college van B. en W. werd het woord gevoerd door den oudsten wet houder, den heer H. W. ten Kate, die met veel waardeering gewaagde van de leiding, de stuwkracht, de toewijding, die van den burgemeester in al die jaren zijn uitgegaan in het belang der gemeente. Daarna hield, op verzoek van alle raadsfracties, de heer J. H. Kok (A.R.), lid van den raad, namens die fracties een warme, gevoelvolle toespraak, waar in hij met groote waardeering herdacht, wat burgemeester Fernhout als hoofd der gemeente, als leider der vergaderingen van den raad en op zoo velerlei andere wijzen voor en in het welbegrepen belang der gemeente Kampen had gedaan. Groot I leedwezen betuigde deze spr. over het heengaan van den heer Fernhout, doch hij wenschte daarin te berusten daar onze wegen door Gods bestel worden geleid. 1 Met de verzekering, dat Kampen den heer Fernhout niet, nooit vergeet, besloot de heer Kok zijn hartelijke toespraak. Ten slotte werd een woord van dank gesproken door den gemeente-secretaris, den heer Mr J. van den Oever. Van de geboden gelegenheid om af scheid te nemen van Burgemeester Fern hout en zijn echtgenoote werd een druk gebruik gemaakt. Ministerieel bezoek aan Zeeland. De minister van Bin- nenlandsche Zaken, jhr mi. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, is gisteren met den trein van 11 u. 40 te Vlake aangeko men. Hij zou verscheidene werkverschaf fingsobjecten in Zeeland onderzoeken. De tocht gings eerst naar Zeeuwsch-Vlaan- deren. WARM. WATER, met nachtstroom of gas voor keuken of bad. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Go-es. Gisteravond hield in de Prins van Oranje voor den Ghr. Besturenbond te Goes en omstreken dhr J. Schipper, secretaris van het Christ. Nat. Vakver bond te Utrecht een lezing met lichtbeel den over de geschiedenis en het werk van de Chr. Vakbeweging in Nederland. De voorzitter van den Chr. Besturen bond, dhr A. de Lange, opende de vrij goed bezochte vergadering met een kort inleidend woord. Dhr Schipper vertoonde daarna een uitgebreide collectie bijzonder mooie en scherpe lichtbeelden over het Chr. Nat. Vakverbond. Eerat kWAOtro or- het doek de opr'.ch- i ters en bestuurders van het G. N. V. Daarna photo's van algemeene vergade ringen, sociale conferenties, gebouwen van het Verbond, gebouwen van de diverse bonden, van het werk van het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders Lasten", van het va- cantie-oord te Putten en van de drukke rij „Edecea" te Hourn. Dit alles werd afgewisseld met statisti sche gegevens over de ledentallen in den loop der jaren, ds geldmiddelen enz. Dhr Schipper vertelde bij al deze plaat jes vaak allerlei aardige herinneringen en wist werkelijk zijn gehoor den gehee- len avond te boeien. De voorzitter dankte den spreker har telijk voor dezen mooien, leerzamen avond Het is weer duidelijk geworden, welk een groote beteekenis het G. N. V. in het volksleven heeft en welk. een zegen het heeft verspreid. Dhr Schipper eindigde met dankgebed. HANIJTO. 2027 Mei. Zooals reeds eerder is meegedeeld, organiseert de Huishoudbeurs een tentoonstelling voor handel en nijverheid in het Schut tershof alhier. Nu de werkzaamheden der tentoon stelling in vollen gang zijn, staat het thans vast, dat deze een groot succes zal belo ven. Daar de beide zalen van het Schutters hof te klein zijn gebleken, zal er in den tuin een tent verrijzen, groot 10 bij 30 M. om aan de aanvragen van deelname te kunnen voldoen. Een groote propaganda-reclame zal in den omtrek worden gemaakt om groo te bekendheid aan de tentoonstelling te geven. Een geluidswagen zal twee dagen voor de opening der tentoonstelling de provin cie rondtrekken. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de annonce in dit nummer. Colijnsplaat. Woensdagmiddag verga derde de raad voltallig. Van de P.Z.E.M. was bericht ingeko men, dat met ingang van 1 April het ta rief voor de straatverlichting verlaagd wordt. Dit geeft de gemeente een vermin dering van f 400 a f 500. Gebrs. van den Berg verzoeken radio distributie te mogen aanleggen. Op voor stel van B. en W. wordt besloten tot we- deropzeggens toe daartoe verlof te ver- leenen, mits het werk naar genoegen van B. en W. wordt uitgevoerd. Aan de bijzondere school wordt inge volge art. 101 L.O.-wet over het dienst jaar 1933 een voorschot verleend van f700. Bij de rondvraag deelde wethouder Van Dis mede, dat een gedeelte van „De Val" als werkobject zal verbreed worden, waarvoor f900 aan werkloon kan uitge keerd worden. Er zijn 64 werkloozen in geschreven. Deze menschen kunnen niet allen tegelijk te werk gesteld worden. Er zal een regeling tot stand gebracht wor den. De heer de Pree zegt, dat hij verheugd is over deze werkverruiming, maar nog steeds van meening blijft, dat een steun regeling gewenscht is. Wethouder Van Dis wijst op de finan ciën. Hij zou willen, dat de gemeente ambtenaren uit zich zelf bereid waren een gedeelte van hun salaris terug te storten. De Voorzitter antwoordde, dat hij dit wil doen. Hij voegde er evenwel aan toe, dat enkele jaren geleden, toen met het geld gesmeten werd, niet gedacht werd aan verhooging voor de ambtenaren. Vervolgens wordt op voorstel van den burgemeester besloten aan Ged. Staten te berichten, dat de raad zeer teleurgesteld is over den gang van zaken bij het aanleg gen van den nieuwen weg. Er is in een der vorige vergaderingen besloten tot dat groote werk, mits de werkloozen daardoor geholpen konden worden. Thans blijkt, dat er te veel machinaal gebeurt, zoodat de werkverschaffing niet tot zijn recht komt. De steunregeling werd aangehouden tot de volgende vergadering. Krabbendijke. Vrijdag vergaderde de Raad. Teenwoordig alle leden. Dhr G. v. Iwaarden, gekozen in de vacature Hirdes, legt de vereischte eeden af en neemt zit- nagelaten, trekt hij zich nergens meer iets van aan. Hij copiëerde ook altijd de mu ziek, maar dat heeft hij er verleden week aan gegeven. En ik heb Sandon gevraagd, of die het misschien doen wilde, maar die moet er ook al niets van hebben. Dat is ook weer zoo'n luilak." De organist haastte zich weg. Arthur probeerde hem nog een oogenblik terug te houden, maar tevergeefs. Dus vervolgde hij zijn weg naar mijnheer Galloway Maar toen hij eenmaal aan zijn lessenaar zat, druk bezig met schrijven, had hij zijn gedachten niet bij zijn werk. Dat baantje van muziek copiëeren voor het koor scheen dus nog vacant te zijn; waarom zou zou hij het niet op zich nemen, als mijnheer Williams het hem geven wilde? Hij kon het best, al had hij een hekel aan het werk; maar er werd nu niet naar ge vraagd, wat hij prettig of vervelend vond. Hij had slechts een zeer vaag idee van wat hij er mee verdienen zou; honderd, honderd-twintig, misschien wel honderd vijftig gulden per jaar zou 't hem op brengen. Beter dan niets in ieder geval, 't zou een begin zijn om het voorbeeld te volgen, dat Constance gegeven had en hij zou 't 's avonds kunnen doen, of als hij eens een oogenblikje over had. „Ik zal geen tijd verliezen om er naar te vragen," besloot Arthur. Toen hij om één uur het kantoor ver liet, haastte hij zich door de Boundaries naar de kruisgangen, daar hij zoo de wo ning van den organist eerder kon berei ken dan als hij de stad doorging. Toen hij de kerk naderde, troffen de orgelklanken zijn oor. Waarschijnlijk zat de organist zelf te spelen. Arthur probeerde de kerk deur, die open bleek. Hii trad binnen. Het was mijnheer Williams. Hij had nieuwe muziek doorgespeeld. Juist toen Arthur boven aan de trap verscheen, stond hij op, maar zijn gezicht stond niel erg vriendelijk. „Wat is er gebeurd?" vroeg Arthur, die wel bemerkte, dat iets hem uit zijn hu meur had gebracht. „Ik heb het land aan ondankbaarheid," antwoordde mijnheer Williams. „Jen kins", vervolgde hij, tegen den ouden, man die lucht voor hem getrapt had. „Je kunt nu wel gaan eten; ik heb je niet meer noodig." De oude Jenkins strompelde naar be neden en mijnheer Williams vervolgde tegen Arthur: „Wil je wel gelooven, dat Jupp me heelemaal bedankt heeft?" „Wat zegt u?" riep Arthur uit. „Ja. Een uur geleden komt zijn vader bij me en vertelt me, dat Jupp's gezond heid veel te wenschen overlaat en dat hij van plan is hem voor een paar maanden naar familie in de bergen te sturen, dan kan hij daar weer een beetje op zijn ver haal komen. En geen woord van veront schuldiging, dat hij mij zoo plotseling in den steek laat." „Het zal wel erg lastig voor u zijn," zei Arthur, „Die nieuwe hulp van u is zeker nog niet veel waard voor de dien sten?" „Veel waard!" en mijnheer Williams kon bijna niet uit zijn woorden komen van verontwaardiging, „hij zou nog geen psalm kunnen spelen, al kon hij er zijn leven mee redden. Ik vertrouwde geheel op Jupp. Het was een zwijgende overeen komst, dat hij hulporganist zou blijven, was dat niet het geval geweest, dan zou ik er wel voor gezorgd hebben er iemand anders voor klaar te maken. Het is voor mij zoo goed als onmogelijk zelf door de week de diensten bij te wonen. Al mijn lessen zouden in de war loopen." „Was ik maar vrij," zei Arthur, „dan zou ik het met plezier op me nemen." „Kijk eens hier, Channing", zei de or ganist, „sinds ik dien ouden Jupp bij me heb gehad, heb ik natuurlijk mijn hersens afgepijningd om een oplossing te vinden. Nu is er niemand, wien ik de week- diensten zoo goed zou durven toevertrou wen als jou, je hebt er de capaciteiten voor en ik heb je opgeleid in mijn eigen manier van spelen; Jupp heb ik nooit zoo mijn eigen cachet kunnen geven, hij hield te veel van lawaai en versieringen. Nu had ik gedacht, dat mijnheer Gallo way je misschien wel zou kunnen missen; zijn kantoor is niet overdruk en ik zou het goed met je maken." (Wordt vervolgd.) kwam hij mijnheer Williams tegen, den organist, die een rol muziek in de hand had. Hij was Arthur's muziekleeraar. Toen Arthur nog als schooljongen in het koór meezong, had hij veel aanleg voor mu ziek aan den dag gelegd en daarom werd besloten, dat hij zou leeren orgel spelen. „Ik had vandaag even naar u toe wil len komen, mijnheer Williams." „Waarom?" vroeg deze. „Is het drin gend? Heel dringend?" „Wel, u heeft natuurlijk gehoord, dat we dat proces verloren hebben.daar om zou ik mijn lessen liever niet voort zetten. Ze hebben er thuis wel niet over gesproken, maar we kunnen op 't oogen blik geen geld uitgeven dan strikt noodig is. Maar ik zie, dat u veel te gehaast is om hier te blijven staan praten." „Gehaast! Ik weet geen raad van de haast," riep de organist uit. „Als een paar dozijn van mijn leerlingen er over dachten met hun lessen uit te scheiden, zooals jij, zou ik hen alleen maar dank baar zijn. Ik doe meer werk dan ik af kan. En nu ligt me die Jupp bovendien nog in bed1 en moet ik zelf de morgen en avonddiensten waarnemen." Jupp was de assistent-organist, ook een gewezen leerling van den heer Wil liams. „Wat scheelt Jupp?" vroeg Arthur. „Een beetje koorts en een heele boel luiheid," antwoordde de organist. „Hij is de luiste kerel, dien ik ken. Sinds zijn oom gestorven is en hem dat geld heeft Vrij naar het Engelsch. „Dienst!" echode Tom. „Ja," glimlachte Channing. „Ze heeft me bewezen, dat mijn kinderen liefdevol en plichtsgetrouw zijn. In plaats van bij de pakken neer te gaan zitten, zooals zoovelen gedaan zouden hebben, hebben ze direct de handen uit de mouwen gesto ken om te trachten, zelf het verlies goed te maken. Constance geeft het goede voorbeeld." „Wees voor ons maar niet bang, moe der," riep Hamish met zijn zonnigen limlach uit. „Wij zullen u nog van veel meer nut zijn dan al het geld bij elkaar." En daarmee gingen ze uiteen. Hamish naar zijn kantoor, Arthur naar mijnheer Galloway, Tom en Charles naar hun speelmakkers, die zich altijd op het ter- ein tusschen de kruisgangen der kerk verzamelden. Verboden vruchten smaken het zoetst, zegt een oud spreekwoord en daar er in den laatsten tijd door de gees- lijkheid van de kathedraal over gespro ken was de jongens te verbieden binnen de kruisgangen te spelen, kwamen ze er liever dan ooit. Toen Arthur de Close Street doorging,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5