ÉT S Echt en goed VP.'JDAG 31 MAART 1933 DAGBLM VOOR DE PROVSKCIE BELAND 47e JAARGANG No. 13 nbouw Buitenland EEN PRACHTFIET8 SLECHTS f45— Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Staten-Generaal. 'an wdaoJiie'i staat van 55 zijn personeel ven de wet te otte den heer iete, bij niet be- elf maal tien hooi te Goes. id gistermiddag uitreiking der van het twee- z e n g a, in- Ibouwonderwijs, voor land- en Spr, weet uit in twee win- eeren. Het ver leerlingen het ;ereikt. Spr. fe itelijk en hoopt, is zullen onder- n g bestaan op, dat deze gesticht en dat ieeke de eerste hief heeft Spr. den toenmali- linister over de n vestiging der dit rapport de nakkelijk te be geving was voor De gemeente daar gevestigd in der gemeente ledewerking be- der lokalen. De was niet aoo- okken bij den e te geïsoleerd 3 de school ge niet talrijk en en groot aantal aren is hier de Ook de heer aren voorzitter ezicht. llama's valt nu ite economische >ben tot gevolg, allen leerlingen en. Echter niet reageeren ver en pachtprijzen e kwaliteit. In m hun jongens cursus, omdat loekomst is. In s er een flink hoopt niet, dat tot een te wei de R. L. W. ten in deze cri- t na dezen tijd betere komen, n feliciteert de st opk op den maakt nu de mee, maar deze eer veranderd, de sociale las- nakkelijk arbei- per week voor alles veranderd naar beneden ook is. out, dat in den serves zijn ge- zuinigheid, op aan, dat de insluiten bij de te verwachten r strijdt en niet s der Z. L. M. eluk en spoort het bedrijf en inisatie. er van de ver en, verzoekt de irden van deze eur der school, an gelukwensch er den slechten n hoogconjunc- L. W. S. alhier dat aantal te- pr. niet klagen, ing der diverse alle deelen der ben mogen stu- oorrecht. Laten op, dat er nog- an de Goesche ckingen worden antal leerlingen ingetwijfeld nog voorrecht kun- eds vraag naar ens. moedigend ver dingen van de 1895) nu hun kend naar do e school steun- ies. heer C de 'Ja- or het genoten Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tclef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20, Losse nummers 5 cent, Advertonüën -30 cent por regel. Ingezonden mcdedcelingon 60 cent per regel. Kleins Adverteniicn Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f.085. Bij contract belangrijke korting. Defensie-uitgaven. Van de zijde der z.g. ontwapenaars wordt voortdurend getracht de meening ingang te doen vinden, dat op alles be zuinigd wordt, behalve op de militaire uitgaven. Over heql de linie wordt getracht de uitgaven te drukken: op het Onderwijs wordt bezuinigd, voor cultureels doelein den wordt minder uitgetrokken, zelfs de volksgezondheid ontkomt niet aan de ge volgen van de bezuiniging, maar alleen de defensie wordt veilig gesteld. Voor mili taire doeleinden is het noodige .geld steeds beschikbaar. Zoo stelt men het voor. En zoo wordt het door anderen nage praat. In den trein, in de werkplaatsen, op het land, overal kan men het hooren, dat 't toch zoo erg is, dat de militaire uitga- ven onaangeroerd blijven. De feiten zijn echter anders. Volgens de officieele gegevens bedroe gen de defensie-uitgaven in 1921 rond 134 millioen gulden. In 1923 was dit cijfer gedaald tot 111 millioen, in 1925 tot ruim 104 millioen, in 1929 tot 99 millioen en in 1932 tot 96 mllioen. En nu voor 1933 is dit cijfer terugge bracht tot 88.7 millioen gulden, waarin dan nog een bedrag van 5.5 millioen be grepen is voor niet-militaire uitgaven, als het loodswezen enz. De cijfers wijzen dus uit, dat op de mi litaire uitgaven zeer sterk bezuinigd is, de laatste jaren. Nu zeggen deze cijfers op zichzelf nog niet alles. De mogelijkheid bestaat toch, dat naar verhouding op de andere uitgaven nog veel meer bezuinigd werd. De officieele cijfers geven ook hier weer het antwoord. De totale rijksuitgaven liepen van 1931 tot 1933 terug van 612 millioen tot 572 millioen gulden. Een verlaging dus van 6% pet. In diezelfde jaren zijn echter de uitga ven voor militaire doeleinden gedaald met 13 pet. Wie dus bereid is de waarheid-te zeggen ook al is dit uit propagandistisch oogpunt misschien niet aangenaam, zal moeten erkennen dat de voorstelling alsof op de militaire uitgaven niet bezuinigd werd, kant noch wal raakt. Het buitenland en de Jodenvervolgingen. In beide Huizen van het Britsche parle ment is gisteren de behandeling van de Joden in Duitschland ter sprake gekomen. Gevraagd of hij de quaestie van de ver volging van de Joden zou voorleggen aan de eerstvolgende vergadering van den raad van den Volkenbond, zei de minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon, dat hem was meegedeeld, dat er geen artikel in het convenant was op grond waarvan de Britsche regeering deze zaak met mogelijkheid voor den raad kon bren gen. Bij de bespreking van buitenlandsche zaken in het Hoogerhuis zeide burggraaf Cecil, dat vele duizenden Joden onderda nen van den koning waren en tot de vrede- lieven'dste en ordelijkste burgers van Brit- tannië behoorden. Het lag volgens spr. voor de hand, dat gebeurtenissen in een vreemd land, die onrust en bezorgdheid wekten onder een groote groep van de Britsche bevolking, de regeering met zorg moesten vervullen. Lord Reading '(zelf van Joodsche af komst) verklaarde, dat er thans in Duitschland een aanval gericht werd op hoogleeraren en andere beoefenaren van vrije beroepen om geen andere reden dan dat zij toevallig leden zijn van de Joodsche gemeenschap. De regeering moest volgens spr. althans 'die wettige middelen, waar over zij beschikte, gebruiken om Duitsch land te toonen wat het Britsche volk ge voelde. De minister van oorlog, Lord Hailsl.am, zette uiteen binnen welke grenzen de Brit sche regeering kon optreden. Hij zeide, dat er een zeer groot aamtal Britsche burgers van Joodsche afkomst was. Als een dezer in Duitschland werd gearresteerd of mis handeld, zou de Britsche regeering het recht hebben te klagen en de feiten ter kennis te brengen van de Duitsche regee- nng of er op aan ite dringen dat er recht werd gedaan. In een circulaire wekt de vereeniging van Joodsche oorlogsveteranen in de Ver. Staten alle groote Joodsche zakenhuizen m de Ver. Staten op, om Duitsche goede ren en Duitsche schepen te boycotten, zoo lang de Duitsche regeering geen gelijkheid voor alle burgers garandeert. De New-York Times wijdt een uitvoerig hoofdartikel aan den komenden boycot, die een ongelooflijke massa-onderdrukking wordt genoemd. Tenslotte zal deze boycot Ingezonden Mededeeling. VERKRIJGBAAR IN ELKEN GOEDEN RIJWIELHANDEL echter Duitschland meer schaden dan de Joden. Te Mühlhausen heeft een groot aantal firma's in verband met de anti-semitische actie in Duitschland, besloten, de Duitsche firma's te boycotten. Het syndicaat van kleinhandelaars te Toulouse besloot zijn leden aan te sporen, geen Duitsche goederen te koopen, zoolang de Duitsche regeering geen waarborgen geeft, dat 'de elementaire rechten van den mensch door haar geëerbiedigd zullen worden. Ook in Letland is een boycot van Duit sche goederen begonnen. De boycot der Joden in Duitschland. Naar wij vernemen, hebben de leiders van de N.S.D.A.P. besloten, dat de boycot van Joodsche zaken Zaterdagmorgen 10 uur, zooals reeds bepaald was, in elk ge val doorgaat. Het gaat om zaken, welke zich bevin den in handen van personen van het Joodsche ras. De religie speelt geen rol. Katholiek of Protestantsch gedoopte lie den zijn in dezen zin eveneens Joden. Firma's, waarbij Joden slechts finan cieel betrokken zijn, vallen onder een nog te treffen regeling. Is de echtgenoot van een niet-Joodsche eigenares van een zaak Jood, dan wordt zulk een zaak als Joodsch beschouwd. Hetzelfde is het geval, indien de eigena res Jodin is, de echtgenoot daarentegen geen Jood is. Eenheidsprijszaken, warenhuizen, be drijven met veel filialen, welke zich in Duitsche handen bevinden, vallen niet onder deze'boycotactie. Evenmin vallen er onder de eenheidsprijszaken van Wool- worth. De wachten der Nazi's hebben tot taak het publiek bekend te maken, dat de ge poste zaak Joodsch is. Zij moeten waar schuwen voor het koopen in zulk een zaak. Handelend optreden is hun verbo den. Verboden is ook de zaken te sluiten, de ruiten te vernielen of dergelijke mate- riëele schade aan te richten. In groote steden moeten op zooveel mogelijk openbare plaatsen betoogingen worden gehouden. Ook moeten vracht auto's of nog beter verhuiswagens met de volgende transparanten door de stra ten worden gereden: „Tot afweer van de Joodsche gruwel en boycot-hetze". „Boycot alle Joodsche zaken". „Koopt niet in Joodsche waren huizen." „Gaat niet naar Joodsche ad vocaten." „Vermijdt Joodsche artsen." „De Joden zijn ons ongeluk." Het Engelsch-Russisch conflict. Officiéél wordt medegedeeld, dat de Britsche ambassadeur te Moskou, Ovay, den Russischen commissaris van buiten landsche zaken, Litwinoff, verklaard heeft, dat de Britsche regeering verwacht, dat het onderzoek tegen de Britsche on derdanen wordt gestaakt, daar de Engel- sche regeering anders gedwongen zou zijn represaillemaatregelen tegen de sovjet unie te nemen. Litwinoff antwoordde, dat de Russische regeering niet in staat was, eenigerlei invloed op het onderzoek uit te oefenen. Het onderzoek is beëindigd, en het pro ces zal begin April plaats vinden. Litwinoff verklaarde verder, dat hij der gelijke verklaringen der Britsche regee ring niet in ontvangst kon nemen. Met dergelijke diplomatieke methodes kan men in de sovjet-unie niets bereiken wes halve hij weigerde verder met den Brit- schen ambassadeur over de aangelegen heid te onderhandelen. Er dreigt een ontzettende hongersnood in Rusland De vroegere politieke secretaris van Lloyd George, Gareth Jones, is op zijn tex-ugreis van Moskou naar Londen te Ber lijn aangekomen, waar hij een onderhoud heeft gehad met den vertegenwoordiger der „New-York Evening Post". Jones, die vloeiend Russisch spreekt en een grooten tocht ondernomen heeft door de Oekraine en andere districten van de sovjet-unie, verklaarde, dat Rusland door een hongersnood van enormen omvang bedreigd wordt, die even verschrikkelijk zal worden als de catastrofe van 1921, waarbij millioenen menschen het leven verloren hebben. Deze hongersnood zal het begin betee- kenen van een periode van ernstige werk loosheid in het land, dat zich er tot dus ver op beroemd heeft, het eenige land 1 te zijn, waar voor iedereen werk te vin den is. Stopzetting bij Citroen. Gisteren heeft de directie der automo bielfabrieken Citroën ten gevolge van de dezer dagen voorgekomen stakingsbewe ging haar fabrieken gesloten. De stopzet ting is volkomen. In een vergadering van arbeiders werd aangekondigd, dat het personeel van Re nault lijdelijk verzet zal plegen als uiting van solidariteit. Havas meldt over de stakingsbeweging bij de automobielfabrieken van Citroën te Parijs, dat de oorzaak daarvan is, dat er plan bestond van 1 April af de loonen met 10 pet. te verlagen. Straf-exerceeren voor onjuiste berichten. Ofschoon er in Afghanistan geen Pers verordening bestaat, heeft koning Nadir Sjah een zeer doeltreffende methode uit gevonden om op te treden tegen personen die onjuiste berichten lanceeren. Drie personen, die gearresteerd waren onder beschuldiging te Kaboel onjuiste berichten te hebben verspreid over den toestand in de Zuidelijke provincie, zijn veroordeeld tot het maken van een marsch van 1500 K.M. door het land. Onder geleide van militairen trekken deze veroordeelden nu door het land, zoo dat zij zelf kunnen zien, hoe de toestand in de provincie is. Op hun rug zijn groote borden gehangen, waarop het doel van bun tocht staat geschreven. De Duitsche sociaal-democratie uit de S.A.I.? Het verluidt in kringen, welke goede betrekkingen onderhouden met de S.P.D., dat de voorzitter der S.P.D., Otto Wels aan het bureau van de Tweede Internatio nale (Zürich) een brief zou hebben ge richt, waarin zij mededeelt uit dit bureau te treden. Of dit aftreden tegelijkertijd beteekent, dat de S.P.D. als zoodanig uit de Tweede Internationale treedt, kon nog niet wor den medegedeeld. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoe ders, Kiespijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 cent. Bij uw drogist. Korte Berichten. De Duitsche regeering heeft een be drag van 22y2 millioen mark ter beschik king van de stad Berlijn gesteld voor de uitvoering van groote openbare werken. Te Recklinghausen is een omvang rijke „Sprengstoffenorganisation" der communisten ontdekt, welke haar steun punten had o.a. te Bottrop, Mülheim en Oberhausen. De leden der organisatie kregen onderricht voor het laten sprin gen van bruggen, gebouwen en wegbedk- kingen. Dertig arrestaties zijn verricht. Een groot aantal wapens alsmede muni tie werd in beslag genomen. De hoofdcommissaris van politie te Breslau heeft bevolen, dat alle Duitsche burgers van Joodsch geloof, of die vroe ger Jood waren, en die in het bezit van een paspoort zijn, zich voor 3 April a.s. aan het politiebureau moeten vervoegen; de passen worden teruggegeven, nadat zij alleen geldig zijn verklaard voor het bin nenland. Deze maatregel is genomen ter vermijding van een verdere ophitserij te gen de nationale regeering door Duitsche Joden, o.w. ook uit Breslau, in het bui tenland. Volgens een bericht uit Belgrado verwacht men in parlementaire kringen aldaar een regeeringscrisis in verband met de oppositie in de Kamer tegen het voorstel van den minister van Landbouw, om 25 pet. der wouden te onteigenen ten profijte van de boeren. De Fransche Kamer beeft de be grooting van defensie, waarop meer dan een milliard is bezuinigd, aangenomen. Te Gelsenkirchen zijn vijftien com munistische leiders gearresteerd wegens het voorbereiden van hoogverraad. Ook werd de leider van den bond tot bestrij ding van het fascisme, de communist Paul Trapp, gearresteerd. Toen de politie zijn schuilplaats had opgespoord en tot ar restatie wilde overgaan, sprong Trap uil een raam van de derde verdieping op de binnenplaats. Hij werd echter slechts licht gewiond. Volgens de „Daily Telegraph" wordt het grootste Amerikaansche stoomschip „Leviathan" in April uit de trans-Atlan tische vaart genomen, daar het kolossale schip sedert eenigen tijd slechts met aan zienlijk verlies geëxploiteerd kan worden. Nu de betrekkingen tusschen Enge land en Rusland min of meer gespannen zijn, doen vele Engelsche firma's hout bestellingen bij Zweedsche en Finsche firma's. Ingezonden Mededeeling. DE „1. 2, 3" KABOUTER. Het gebeurde op een groot grasveld. Op het gras lag overal vuil goed, van allerlei soort. Toen kwam een kabouter, die in zijn hand een tooverstokje droeg. Hiermee raakte hij het waschgoed aan en terstond was het helder schoon Zoo zou het In een sprookje gaan. Toch kunt ge dit sprookje tot werke lijkheid maken, wanneer ge slechts het middel kent. Dit middel is „1, 2, 3", het Nederlandsch zelfwerkend wasch- middel. Bleeken is nu zelfs overbodig geworden. En toch kost „1, 2, 3" slechts 17 Yt ct. per pak. Samenwerking in de luchtvaart. Op een Woensdag gehouden bijeen komst van vertegenwoordigers van de K.L.M. en van de Scheepvaart Mijen. (Maatschappij Nederland en Rotterd. Lloyd), die een voortzetting was van reeds eerder gehouden besprekingen, is de grondslag gelegd voor nauwe samenwer king op luchtvaartgebied van deze beide groepen. Natuurlijk moeten deze afspra ken nog nader worden goedgekeurd door de besturen der Maatschappijen en wat de K. L. M. betreft ook door de Regee ring. Leeuwarder boiernoteering. De Leeuwarder Gommissienoteering voor boter is voor de komende week vast gesteld op 50 cents per kilo, dat is dus drie cents hooger dan vorige week. De koelhuismaatregel is hierop zeer zeker van gunstigen invloed geweest en wellicht ook de door ons reeds aangekondigde ver hooging binnenkort van het mengpercen- tage der margarine van 25 op 40 pet. De vaststelling van den accijns (de laatste weken een gulden) geschiedt heden. Prof. dr Sloiemaker de Bruine. Het Tweede Kamerlid prof. dr Slote- maker de Braïne, heeft gisteren na lang durige afwezigheid wegens ziekte de ver gadering der Tweede Kamer weder bijge woond. Het margarine-menggebod. Naar de „Msbd." verneemt, hebben de margarine-fabrieken in Nederland van de regeering aanzegging gekregen, dat het percentage natuurboter, dat bij de margarine-fabricage moet worden ge bruikt en dat tot nu toe 25 pet. bedroeg, met ingang van Maandag a.s. tot 40 pet. moet worden verhoogd. Tegen het voornemen van de regeering om het percentage op 50 pet. vast te stel len, zou de Unilever zich verzet hebben, onder de mededeeling, dat zij dan haar groote fabrieken in Nederland stil zou moeten leggen. Invoer van fruit in Frankrijk. Reuter meldt uit Parijs: De Fransche staatscourant bevat het bericht, dat de invoer van fruit uit Nederland in Frank rijk voortaan slechts met een speciale vergunning zal mogen geschieden. De aanvragen voor het tweede kwartaal van 1933 moeten vóór 30 April zijn binnenge komen bij den minister van landbouw. Aparte aanvragen zijn noodig voor de volgende groepen: le. appelen en peren, 2e. amandelen, perziken, bloedperziken, abrikozen, pruimen, kersen, aardbeien, druiven, zwarte bessen en aalbessen. De importeurs moeten hun aanvrage voor het in te voeren aantal centenaars vergezeld doen gaan van een opgave van den invoer gedurende de periode van 1 Augustus 1930 tot 31 Juli 1932. Nationale Unie en Burgerwacht. Naar het V a d. verneemt, hebben de voorzitter van de Haagsche Burgerwacht, Jhr Mr Schorer en de commandant, de gep. luit.-generaal Gerth van Wijk, als lid van de Nationale Unie bedankt, omdat ingevolge het besluit van den Minister van Defensie het lidmaatschap van deze partij niet vereenigbaar is met dat van de Burgerwacht. De loonen in de Venen. De veenarbeiders in de Groningsche en Drentsche veenkoloniën namen genoegen met 5 pet. loonsverlaging. Over het ver schil, nu nog 10 pet., zal met de werk gevers worden beraadslaagd. De werkioozenzorg. Het Departement van Binnenlandsche Zaken heeft eenige gegevens gepubliceerd betreffende de werkioozenzorg in de maand Februari. In het tijdvak van 27 Januari25 Fe bruari is door de verschillende gemeen ten uitgekeerd aan werkloozensteun: f7.669.259, uitgegeven voor werkverschaf fing: f 1.989.908. Door werkloozenkassen is f 3.556.209, door het Rijk f 157.444 betaald. Binnenland. De Tweede Kamer zal de z.g.n. machti gingswet voor den Landbouw nog in de afdeelingen onderzoeken. De Goesche Gasthuiskwestie. Een Raads commissie benoemd. De ex-Keizer blijft voorloopig te Doorn. Buitenland. De boycot tegen de Duitsche Joden. Uitsluiting bij de Citroënfabieken. Dreigende hongersnood in Rusland. De gegevens betreffende de gemeenten zijn nog niet geheel volledig, daar van 51 gemeenten met 246.463 inwoners nog geen gegevens zijn ontvangen. Sterke temperatuur-schommeling. Blijkens mededeeling van 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut was op 29 Maart te De Bilt de minimum-tempera tuur 2.4 graden G. beneden het vries- punt en de maximum-temperatuur 18.7 graden. De temperatuurschommeling be droeg derhalve 21.8 graden, hetgeen voor Maart een record is, sedert de waarne mingen te De Bilt zijn begonnen. Tot nu toe was de gootste dagelijksche schomme ling 19.6 graden (waargenomen op 14 en 25 Maart 1918). DOCHTER HAD HUILBUIEN Men dacht aan zenuwen Nu een heel ander meisje Een moeder schrijft: „Drie maanden geleden was mijn 18-jarige dochter ei slecht aan toe. Ze had herhaaldelijk huil buien en was ten zeerste terneergeslagen. Daarom wilde ik het eens met Kruscben Salts probeeren; ik gaf baar een halve theelepel in warm water 's morgens op de nuchtere maag en de kleine dagelijksche dosis in haar thee voor 't koffiedrinken en middageten. Dat was zoo drie maan den geleden. Nu is ze flink en opgewekt en slaapt en eet uitstekend. Ze is een an der mensch. Zij krijgt nog steeds de da gelijksche dosis Kruschen Salts. Mijn man, mijn andere dochter en ik-zelf ne men ook geregeld Kruschen Salts; het is een wonder zooals men zich er minder vermoeid door vorit. Ik had erge rheu- matiek in mijn linkerarm en schouder en kon niet slapen van pijn en ook dat is nu heelemaal verdwenen: ik voel me uitste kend. Mevr. M. Z. De meest voorkomende oorzaak van neerslachtigheid is hardlijvigheid; het ver velende is dat men het zelf maar zelden merkt, dat men aan deze kwaal lijdt, 't Gevolg is een ophooping van schade lijke stoffen die de gezondheid ernstig benadeelen. Kruschen Salts voorkomt hardlijvigheid, doordat het alle afvoer- organen aanspoort om hun functies beter te verrichten; alle afvalstoffen worden op volkomen natuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd. Verfrischt en vernieuwd bloed stroomt door Uw aderen ge voelt U als verjongd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) TWEEDE KAMER. Machtigingswet voor den Landbouw. In de vergadering van gisteren deelde de voorzitter mee, dat de Centrale afdeeling beeft besloten, na afloop der openbare vergadering een aantal wets ontwerpen in de afdeelingen te doen on derzoeken. De beer L o v i n k (C.H.) maakt be zwaar tegen behandeling nog door deze Kamer van de machtigingswet betref fende steun aan den landbouw. Hij acht dit van te ingrijpenden aard daarvoor. De heer A 1 b a r d a (S.D.) merkt op, dat de regeering prijs schijnt te stellen op de behandeling van deze machtigings wet. Aangezien na de verkiezingen wel niet spoedig een kabinet geboren zal wor den en de behandeling dan lang zal moe ten wachten wil spreker ertoe meewer ken, dat dit ontwerp spoedig behandeld kan worden. De heer "W ij n k o o p (G.P.) zegt, dat het hier een fascistisch ontwerp betreft. Hij is verbaasd, dat een zich noemende arbeiderspartij tot behandeling mede werkt. De heer C o 1 ij n (A.H.) heeft geen be zwaar tegen een onderzoek in de afdee lingen, maar dit impliceert niet, dat hij zou willen meewerken aan een beslissende behandeling door deze Kamer. De heer Knottenbelt (V.B.) zegt, dat het ontwerp van zeer ingrijpenden aard is. Nu zal men een afdeelingsonder- zoek kunnen houden. Maar wat heeft de nieuwe Kamer daaraan?

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1