Uit de Provincie. Gemengd Nieuws Wetenschap en Kunst Rechtszaken doen e«n ernstig beroep op de klezera van Nederland om zich bij het uitbrengen van hun stem ten volle rekenschap te ge ven van vorenstaande overwegingen. DUITSCHLAND-NEDERLAND. Wanneer niet alle teekenen bedriegen, zegt de „R. K. Werkgever", dan zal een economische strijd tegen Duitschland wel onvermijdelijk zijn. De tegenwoordige Duitsche regeering schijnt het daarop aan te leggen. De invoer van Nederlandsche producten wordt afgesneden, niet door natuurli„):e oorzaken, maar doeibewus/t en opzettelijk van overheidswege. Het ligt voor de hand, dat uitgezien moet worden naar verweermiddelen. Gaan wij de Duitsche invoer in ons land na, dan treffen we in 1932 een be drag van f 45.5 millioen aan voor kolen, cokes en briketten tegenover een uitvoer naar Duitschland van nog geen f 11 mil lioen. Aan ijzer, staal en werken daarvan im porteerden wij in 1932 voor bijna f 34 millioen, aan koper en bronswerk f 8 mil lioen, aan chemische producten f 13 mil lioen, aan manufacturen, stoffen en weef sels f 33.5 millioen, aan kleederen en be reide pelterijen f 39 millioen, aan mode waar f 8 millioen, aan aardewerk en por selein f 3 millioen, aan papier en papier waren bijna f 13 millioen, aan fabrieks-, landbouw-, kracht- en arbeidswerktuigen, toestellen enz. bijna f 43.5 millioen, aan rij- en voertuigen ruim f 7.5 millioen, aan gereedschappen bijna f 4.5 millioen, aan instrumenten en toebehooren bijna f 9.5 millioen. Onze eigen noodlijdende textiel- en me taalnijverheid zouden ten zeerste gebaat zijn, wanneer de Duitsche importen zou den worden afgesneden, althans sterk verminderd. Men vraagt zich af: wat is onze Regee ring van plan? Wat gebeurt er? 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. De collecte voor het Crisis-comité bracht deze week f 64,85 op. Zaterdagmiddag werd alhier opge richt een afdeeling van de Esperantisten- vereeniging „La Estonto estas mia". Het bestuur werd samengesteld! als volgt: Mej. G. A. Zellenrath, voorz.; Mej. T. Veenis, Kreukelmam 12, secr.: Mej. F. Boudens, penningmeesteresse. Ritthcm. De coöp. Boerenleenbank hield Maandagavond haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat de crisis zich natuurlijk ook deed gevoelen bij de Boerenleenbank. Toch kon mede uit het financieel verslag gecon stateerd worden, dat de bank nog solide is. De rekening en de balans werden zon der op- of aanmerkingen door de verga dering goedgekeurd. De over 1932 ge maakte winst, groot f 262,14-, werd bij het reservefonds gevoegd, waardoor dit ge stegen is tot f 2900,91. De bank telt thans 89 leden. Het salaris van den kassier werd onveranderd ge laten. De rente voor spaargeld en te goed in loopende rekening, werd bepaald op 3.25 pet., voorschotten en schuld in loo pende rekening op 4.5 pet. Het aftredende bestuurslid, dhr P. J. de Pagter en het aftredend lid van den Raad van Toezicht, dhr W. Boogaard, werden herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen dhrn Joh. Cevaal en J. Vader. 0.- en W. Souburg. De Souburgsche middenstandsvereen. „Nemidso", heeft besloten om vanaf 22 April tot 29 April een winkelweek te houden, zulks in ver band met de dan te openen muziektent op 22 April. Hiervoor bestaat bij de leden veel animo. Domburg. Maandag werd te Domburg een vriendschappelijke damwedstrijd ge houden tusschen 11 leden van de Dam club Domburg I en 11 leden van Vlissin- gen II. De uitslag is als volgt: L. Trieller-P. Maas 20, D. Trieller- J. F. de Krijger 2—0; L. Kodde-L. J. Schok 20, W. Trieller Jr-J. J. de Waal 20, J. de Pagter-F. J. Pluijmers 20, W. Trieller Sr-J. Koek 0—2, P. van Dul- lemen-P. v. d. Broeke 02, W. de Buck- N. Schot 20, J. Minderhoud-P. J. v. d. Driest 0—2, J. Trieller-J. Boekhout 11, A. Trieller-J. P. de Jong 20. Domburg won dus met 157. Colijnsplaaf. Maandagavond trad voor de A.R. Kiesvereeniging op de heer J. J. C. van Dijk, lid van de Tweede Kamer der Staten-jGeneraal. Nadat de voorzitter, dhr M. J. Contant, deze openbare vergadering met gebed en een kort woord had geopend, verkreeg de heer Van Dijk het woord, die in een krachtige rede verschillende vragen van dezen tijd uiteenzette. Allereerst werd gewezen op den strijd die gevoerd wordt in het economisch en maatschappelijk le ven, een strijd op zedelijk en geestelijk ge bied en niet minder een strijd in het staat kundige leven. Hier zien wij een voort gaande versplintering, de werking van vernietigende krachten, zoowel nationaal als internationaal. Alles culmineert in den strijd tegen het gezag, tegen de door God gestelde levenswetten. De a.s. verkiezing roept ons ook op tot den strijd, die thans meer dan ooit van zeer groote beteekenis is. Spr. zet daarna de beginselen der A,R. partij uiteen. In het kort werd door Spr. nog gewezen op de gevaren die er zijn als het gezag wordt ondermijnd. Nadat door enkele aanwezigen vragen waren gesteld en door dhr Van Dijk beantwoord, eindig de deze de vergadering met dankgebed. Doordat de werkverschaffing is stop gezet, is de werkloosheid in deze gemeente in sterke mate toegenomen. De Duitsche margarine. Men meldt uit Helmond: De smokkelarij van Duitsche margarine duurt in deze streken onveranderd voort en het gebruik van deze accijnsvrije bo ter schijnt in Helmond en omliggende dorpen den laatsten tijd zóó groot te zijn, dat nog slechts weinig inlandsche boter en margarine wordt verkocht. De politie is echter zeer waakzaam. Gisterenmorgen slaagde zij erin weer drie smokkelaars aan te houden, die op hun rijwielen met in totaal 200 Kg. Duitsche margarine Helmond wilen binnenkomen. Zoowel boter als rijwiel werden in beslag genomen, terwijl tegen de mannen pro ces-verbaal werd opgemaakt. Ook vond de politie in een onbewoond huis nog een hoeveelheid van 100 Kg. De eigenaar heeft zich natuurlijk nog niet aangemeld. Moordaanslag op zijn echt- ge n o t e. Gisterenmorgen loste de heer L. te Zeist, onverwacht een schot op zijn echtgenoote, die in den linkerschouder werd getroffen. De vrouw vluchtte in nachtgewaad de straat op. Nadat haar geneeskundige hulp was verleend, werd zij naar het ziekenhuis te Utrecht over gebracht, waar zij ter verpleging is opge nomen. Haar toestand is niet levensge vaarlijk. De heer L. heeft dezen aanslag in zeer overspannen toestand gepleegd. De man, die onder curateele stond, werd gearresteerd. Opzichter bij de werkver schaffing mishandeld. Wegens zware mishandeling van den opzichter voorwerker der Ned. Heide Mij., v. d. B., werd gisterenmiddag zekere S., tewerk gestelde bij de werkverschaffing, woon achtig te Leur, in arrest gesteld en voor- loopig opgeborgen in het arrestantenlo kaal te Leur. Naar we vernemen heeft S. den heer v. d. B., die toezicht over zijn werk uit oefende, met een schop een drietal slagen toegebracht, waarvan één op het hoofd. Hevig bloedende is v. d. B. naar zijn wo ning getransporteerd. Hoe zich de zaak precies heeft voorge daan, kan nog niet met zekerheid wor den vermeld. Door de gemeentepolitie is tegen S. proces-verbaal wegens poging tot doodslag opgemaakt. Op een trein geschoten. In het grensgebied tusschen Kleef en Gogh is Zaterdagavond met een revolver ge schoten op een der personenrijtuigen van den trein NijmegenKleef. De coupé, waarin twee dames uit Geldern zaten, werd door een kogel getroffen. De beide passagiers bleven gelukkig buiten schot. De revolveraanslag werd van zóó nabij gepleegd, dat de kruitaanslag op het por tier merkbaar was. De dader bleef onbe kend. De spoorwegdirectie heeft een groote belooning uitgeloofd op aanhou ding van den aanslagpleger. Bunsingplaag. Gistermiddag heeft een bloemist te Aalsmeer op een hem toebehoorend stuk land twee bun- sings geschoten. In de afgeloopen week waren ter plaatse reeds circa 120 kippen het slachtoffer van deze dieren geworden. Een aanslag ver ij del d. De politie te Koudekerk was het ter oore ge komen, dat een aanslag zou worden ge pleegd op den caféhouder Boers, wonen de aan het Zwaantje onder die gemeente, Tot dit doel had de vroegere knecht van B., de 24-jarige H. van H., zich met een handlanger, zekeren P. P., in een berg plaats bij het café laten insluiten. Het was hun bekend, dat B. Maandagsavonds meestal laat thuis kwam en dan gewoon lijk nogal wat geld bij zich had. Om streeks 11 uur Maandagavond begaf de politie zich naar de bergplaats, waar ze de beide mannen, die o.a. in het bezit waren van een vlijmscherp mes, aantrof. Ze werden gearresteerd en zijn gistermor gen naar het huis van bewaring in Den Haag overgebracht. Van H. is een goede bekende van de politie. Hij had reeds tweemaal bij B. ingebroken, waarbij een maal een aanzienlijk bedrag in zijn han den was gevallen. Hij was eerst kort ge leden uit de gevangenis ontslagen. Kloek met kuikens naar I n d i Met de verzending van broed- eieren per K.L.M. van Nederland naar Indië zijn verleden jaar met succes ver schillende proeven genomen. Nadien heeft dit vervoer dan ook geregeld plaats gehad. Met het vliegtuig, dat Donderdag 30 dezer naar Indië vertrekt, zal een niet minder belangrijke proef worden geno men. Daarmede zullen namelijk een kloek met vijftien kuikens, alsook een Rhode Island red-haan vervoerd worden, ten einde de aan deze verzendingswijze ver bonden voordeelen te kunnen nagaan. Vrachtauto in brand. Maan dagavond is op den rijksstraatweg te de Punt gemeente Haren een vrachtauto van den voerman E., na een botsing met een aj dere auto, tegen een boom gereden en in brand gevlogen. In de cabine bevond zich behalve E., nog een jonge man, die uit den wagen wist te springen. E. zat als 't ware in de cabine vast en met veel moeite is het gelukt hem te bevrijden. Hij had ernstige brandwonden bekomen aan gezicht en handen en Ie na vsrbcr.den te zijn naar zijn woning vervoerd. De vrachtauto, die volgeladen was met riet is geheel verbrand. Kolendampvergiftiging. Gisterenavond werd de 78-jarige weduwe de Haan. in haar woning ongesteld. De dokter werd geroepen, maar deze meen de, dat een oude kwaal oorzaak der onge steldheid was. Eenigen tijd later werd de vrouw echter evenals haar zoon bewuste loos. Uit een ingesteld onderzoek bleek toen, dat kolendampvergiftiging had plaats gehad. De vrouw is zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. De zoon werd met behulp van een zuurstof apparaat weer bij kennis gebracht. Autodief aangehouden. Maandagavond vervoegde zich aan het grenskantoor nabij „de Poppe" bij Olden- zaal een man, die zich per auto over de grens naar Duitschland wilde begeven. Omdat de vereischte papieren niet in orde bleken en hij het benoodigde geld rniste voor de vereischte waarborgsom, werd hij niet toegelaten. De jongeman keerde naar Oldenzaal terug, waar hij beproefde den auto te verkoopen. Dit kwam de mare- chaussée aldaar ter oore, die den man in verhoor nam. Hij bleek te zijn G., uit Den Haag, wiens opsporing wegens diefstal van een auto door den hoofdcommissaris al daar was verzocht. Bij nader onderzoek kwam echter uit, dat de ten verkoop aan geboden auto reeds een voor de tweede maal gestolen auto was. G. zal naar Den Haag worden gebracht. Provinciale Zeeuwsche Schoenheids- en Archaeologische commissie. Uit het jaarverslag over 1932 blijkt, dat in de samenstelling der commissie geen verandering kwam. Aan Ged. Staten bracht de commissie advies uit op een drietal verzoeken om ont heffing van de bepalingen der verorde ning tot het weren van inbreuken op het natuurschoon door reclame- middelen onder de gemeenten Bruinisse, RillandMlath en St. Janssteen. Veere stelde op aanraden der commissie een aanvullingsverordening op deze ver ordening vast en ook Domburg gin? hier toe over. De commissie hoopt, dat meer gemeenten dit goede voorbeeld zullen vol gen. Daarbij geeft zij in overweging of het ook in deze provincie, evenals onlangs Ged. Staten van Gelderland deden, geen aanbeveling verdient, de voorwaarden ten aanzien der toegestane reclamebor den wat te verzwaren en eischen te stel len ten aanzien van omvang, plaatsing, aantal per woning enz., ook in die geval len, waarin goedkeuring aan de verlee ning in het algemeen niet kan worden onthouden. Ook zou de commissie willen wijzen op de wenschelijkheid aan de ge meentebesturen te berichten, dat het geen aanbeveling verdient e t e r n i t en ge- golfd plaatijzer als dakbe dekking van schuren en dergelijke te bezigen, daar het landschapsschoon hier door in ernstige mate wordt geschaad. De commissie wendde zich tot het Staatsboschbeheer inzake de eiken aan den straatweg MiddelburgWestkapelle langs het kasteel Ter Hooge, die aan de onderhanden zijnde verbroeding van de zen weg ten offer schenen te moeten val len, wat bleek niet het geval te zullen zijn. Ook deed zij bij de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Heinkenszand een goed woord voor de beide mooie kastanjeboomen voor de weinig fraaie kerk. De kastanjes bleven behouden. Het gemeentebestuur van B i g g e - kerke onderwierp een bouwplan aan het oordeel der commissie, hiertegen behoefde geen bezwaar te worden gemaakt. Het gemeentebestuur van Breskens zond 11 bouwplannen in, tegen 24 in 1931. Tegen 6 daarvan behoefde geen bezwaar te worden gemaakt; 4 ontwerpen konden alleen worden goedgekeurd, als nader aan gegeven verbeteringen werden aange bracht, terwijl op één bouwplan in eerste instantie afwijzend moest worden geadvi seerd. Het gemeentebestuur van Goes onder wierp 48 verzoeken om bouwvergunning aan het oordeel der commissie, tegen 53 in het vorige jaar en 57 in 1930. Vier projecten konden alleen worden aanvaard, als de door de commissie aan gegeven verbeteringen waren aange bracht. Van de verbouwingsplannen ont moetten 16 geen bezwaar. Ten aanzien van 7 werden verbeteringen aan de hand gedaan. Bovendien is aan dit gemeente bestuur advies uitgebracht inzake aange vraagde wijziging van het bebouwings plan aan den Oostwal met welk advies de gemeenteraad zich vereenigde. Het gemeentebestuur van Zoutelande zond 11 bouwplannen in, twee moesten worden afgekeurd en ten aanzien van twee kon alleen dan goedkeurend worden ge adviseerd, als door de commissie ge- wenschte verbeteringen waren aange bracht. Aan het gemeentebestuur van Vrouwe polder werd mededeeling gedaan van het geen de Friesche schoonheidscommissie had medegedeeld omtrent de voorwaarden, te stellen bij het bouwen van zomeroptrek- jes in de duinen. Gezien de ontsierende bebouwing van het terrein grenzend aan het z.g.n. vroon onder de gemeente Bigge- kerke en Koudekerke, verdient het stellig aanbeveling, dat het fraaie en gelukkig veel afgelegener gelegen, duinlandschap onder Vrouwepolder voor een dergelijke bebouwing worde gespaard. De secretaris was in de gelegenheid, in bijzonderheden kennis te nemen van dezen «tand der werkzaavihodbSii v«a de res tauratie van bet raadhuis te Veere. Door het tijdelijk wegnemen der later aangebrachte betimmering, was de oorspronkelijke indeeling der ruimte terug te vinden. De vierschaar bleek oorspron kelijk slechts twee traveeën breed te zijn geweest, en op het einde der zeventiende eeuw met een derde travee te zijn vergroot. Toen werd genoemde betimmering aan gebracht, die ook basmenten voor beelden op den schoorsteen verhulde. Ook de tegen woordige vestibule dateert uit dien tijd. Oorspronkelijk was de geheele ruimte naast de vierschaar, ter breedte van vier traveeën, één geheel, en diende hoogst waarschijnlijk voor hal. In afwijking van het normaal voorkomende, zouden dan hier beide ruimten a.h.w. in eikaars ver lengde zijn gebouwd. Achter de hal zal het vleeschhuis moeten worden gezocht. Op verzoek van den burgemeester van Zoutelande werd kennis genomen van de vondst van muurfragmenten, blootgekomen toen het omliggende terrein ten behoeve van wegenaanleg was afge graven. Bekend was, dat de kerk oud tijds tweebeukig moest zijn geweest; dat er een thans verdwenen, choor deel van had uitgemaakt, spreekt van zelf. Door het blootkomen van muurwerk en van de bas menten der zandsteenen pilaren, die den triomfboog hebben gedragen, was het mogelijk de oorspronkelijke maten tamelijk nauwkeurig vast te stellen. De lengte bleek, tot aan den schuin loopenden muur van het choor, ongeveer 40 m. te hebben bedragen, de breedte van den noordelijken beuk 8 m., die van den zuidelijken 10 m. Ook bleek het schip oorspronkelijk één travee langer te zijn geweest, en werd aan de zuidzijde het muurwerk der sacristie, gelijk men mocht verwachten, aangetrof fen. Ten aanzien van de Zeeuwsche molens waarschuwde de commissie de vereeni- ging „De Hollandsche molen" toen de bladen berichtten, dat de eigenaar van den bijzonder fraaien molen de Brak te Sluis zich wegens gebrekkigen windtoevoer genoopt zag, dezen af te breken. Er be staat echter gegronde hoop, mede door de bemoeiingen van den correspondent, den heer 'E. Janssens, dat de molen behouden blijft. Afgebroken is de baliemolen Wind- lust te Neuzen, gebouwd in 1862. De stan daardmolen te Duivelshoek, gemeente Graauw en Langendam, die op een balk het jaartal 1735 droeg, woei om en is niet meer opgebouwd. Het aantal dergelijke molens, tot voor kort in Zeeuwsch-Vlaan- deren nog betrekkelijk groot, doch in de laatste jaren reeds zeer geslonken, is hier door weer met één verminderd. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 28 Maart 1933. De volgende personen waren gedag vaard G. E., 23 jaar, vrachtrijder te Kruinin- gen, wegens verduistering van een auto band met velg, die hij onder de gemeen te Woensdrecht gevonden had, en die toe behoorde aan P. G. Ossewaarde. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d, h. J. P., 39 jaar, chauffeur te Goes, wegens lo. diefstal van 2 aktetasschen, 2 lederen sigarenkokers, 4 lederen damestasschen, 1 tinnen sieraaddoosje, 2 portemonnaies, 1 toiletspiegeltje, 1 speldekussen, 2 kus senovertrekken en 2 wollen dekens, alles toebehoorende aan A. Timmermans; 2o. diefstal van een blokschaaf met keerbei- tel, een steekbeitel en een ijzerboor, toe behoorende aan J. Kopmels te Goes. Eisch en uitspraak 1 maand gevangenisstraf. J. R., 29 j., landbouwer te St.-Laurens, wegens mishandeling van M. Vos te 0.- en W.-Souburg. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. A. v. d. W., 29 jaar, landbouwer te Kerkwerve, wegens wederrechtelijk doo- den van een hond, toebehoorende aan J. A. van den Bout. Eisch en uitspraak flO b. of 5 d. h. J. v. f5., 42 jaar, werkman te Vlissingen, wegens verzet tegen .den agent van poli tie Pluijmers, toen deze hem wegens openbare dronkenschap wilde geleiden voor den Commissaris van Politie. Eisch en uitspraak 14 d. gev. straf. C. S., 29 jaar, chauffeur te Souburg, wegens diefstal van een dynamo en een claxon, toebehoorende aan W. de Smit en H. de Bliek, te Arnemuiden. Eisch en uitspraak f20 b. of 10 d. h. J. v. d. O., 33 jaar, zonder beroep te Bruinisse, wegens het inruilen of als ge schenk aannemen van een door misdrijf verkregen horloge met ketting, toebehoo rende aan L. D. van Klinken te Nieuwer- kerk. Dezelfde, wegens diefstal van 2 pakjes sigaartjes, en 3 pakjes sigaretten, toebe hoorende aan P. D. Verstraten te Zierik- zee. Eisch en uitspraak f20 b. of 10 d. h. J. d. R., 64 jaar, kleermaker te Vrou wepolder, wegens beschadiging van een rijwielband, toebehoorende aan A. Ver sluis, door er een gat in te branden, te Gapinge. Eisch en uitspraak flO b. of 5 d. h. K. B., 20 jaar, kruideniersbediende te Middelburg, wegens mishandeling van Paulus Sanderse. Eisch en uitspraak flO b. of 5 d. h. C. L. v. B., 36 jaar, klompenmaker te Clinge, wegens beleediging van R. Ver schuren. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. A. K., 35 jaar, arbeider te Westdorpe, wegens mishandeling van Cesar Wuitink. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. C. G., 22 jaar en A. G., 19 jaar, land bouwers te Groede, wegens het niet aan stonds verlaten van het erf vnn DelJ, toen dat door den rechthebbende werd gevorderd. Eisch: leder f 15 b. of 10 d. h, Uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. G. G., 25 j., winkelier te Axel, wegens beleediging van C. A. Hoogstrate. Eisch: f 10 b. of 5 d. h. Uitspr. f 5 b. of 2 d. h. J. Q., 34 jaar, arbeider te Oostburg, wegens mishandeling van A. J. de Mail- lie. Eisch f 10 b. of 5 d. h. Uitspraak f 7.50 b. of 3 d. h. A. C. A. E., 36 jaar, monteur te Ter- neuzen, wegens het berijden van een mo torrijwiel met een nummerbewijs van een ander. Eisch en uitspraak f 25 b. of 10 d. h. J. J. P. F., 18 jaar, landbouwersknecht te Stoppeldijk, wegens diefstal van een tabakspijp, toebehoorende aan P. J. Mar- teijn. Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d. h. K. P., 40 jaar, bankwerker te Axel, wegens mishandeling van Arthur Pien- broek. Eisch 10 d. gev. Uitspraak f25 b. of 25 d. h. J. v. d. L„ 27 j., werkman, gedetineerd te Middelburg, wegens landlooperij te Middelburg, op 22, 23 en 24 Maart j.l. Eisch en uitspraak 3 d. h. en 2 j. R.W.I. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar rechts bij het tegenkomen van een motorrijtuig: F. J. te Grijpskerke, f 10 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig den berijder van een anderen weg welke hij aan zijn rechterhand had, niet den doorgang vrijlatenJ. in 't A. te Domburg, vrijspraak. Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: L. D. te Vlissingen f 3 b. s. 3d. h., J. J. D. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h. Met een motorrijtuig over een weg rij den zonder dat het is voorzien van vol doende remmen: J. G. v. S. te Oost- en West-Souburg f 5 b. s. 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: P. A. T. te Oost- en West-Souburg f 3 b. s. 3 d.h.; M. de K. te Grijpskerke, G. R. te Rotter dam, L. J. L. te Middelburg, G. J. te Rit- them, allen f 5 b. s. 5 d. h. Met een motorrijtuig over een weg rij den op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht: J. G. H. te Rotterdam f 25 b. s. 10 d. h. Met een rijwiel over een weg rijden op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht, na ge daan verzet: J. K. te Oostkapelle f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der daartoe bevoegde ambtenaren zijn nummerbewijs vertoonen: P. L. te Zoutelande f 3 b. s. 3 d. h. Straatschenderij: A. W. te Grijpskerke, vrijspraak. In staat van dronkenschap verkeeren- de eens anders veiligheid bedreigen: J. P. te N.- en St. Joosland, vrijspraak. Dronkenschap op den openbaren wog: J. P. te N.- en St. Joosland, vrijspraak. Idem bij tweede herhaling: J. V. te Vlissingen, 14 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond: J. B. en F. M. te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. h.; A. G. D. te Middelburg, last tot teruggave aan zijn onders, zonder toepassing van straf; G. M. te Middelburg f 1 b. s. 1 week tucht school; G. M. de V. en H. S. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. Overtreding Grisis-Varkenswet 1932: J. de P. te Domburg f 10 b. s. 5 d. h. Zonder vergunning van den Commis saris der Koningin over de kanaalgron- den rijden met een voertuig: P. L. te Vlis singen f 5 b. s. 5 d. h. Te St. Laurens voorwerpen, anders dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden: A. L. te Princenhage f 3 b.s. 3 d. h. Te Vlissingen bij een volksverzameling door de politie gelast wordende zich uit die volksverzameling te verwijderen, niet onmiddellijk aan dezen last voldoen: C. M. S. te Vlissingen f25 b. s. 25 d. h. Te Vlissingen met een rijwiel rijden op openbaar terrein op een voetpad: I. P. te Vlissingen f 3 b. s. 1 week tuchtschool. Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten; de ken nisgeving voorgeschreven in art. 6 der Vleeschkeuringswet niet doen, tweemaal gepleegd; vleesch dat aan keuring onder worpen is, doch niet van het voorge schreven merk is voorzien, afleveren: W. D. te Vrouwenpolder, respectievelijk f 25 b. s. 5 d. h.; 2 maal f 10 b. s. 5 d. h. voor iedere boete; 1 maal f25 en 1 maal f20 b. s. 5 en 5 d. h.; f 10 b. s. 5 d. h. Vleesch dat aan keuring is onderwor pen, doch niet van het voorgeschreven merk is voorzien, vervoeren, tweemaal gepleegd, en vleesch dat bedorven is in voorraad hebben, na gedaan verzet: J. M. F. te Oost- en West-Souburg f 30 b. s., f 50 b. en f 15 b. s. 10 d. h. voor iedere boete. Te Vlissingen, zonder vergunning van B. en W. voorwerpen andere dan gedruk te stukken langs de huizen te koop aan bieden: G. H., zonder vaste woon- of verblijfplaats, f 3 b. s. 3 d. h. Idem te Middelburg: J. K. te St. Wil- lebrord, gemeente Rucphen, f 1 b. s. 1 d. h.: A. de B. te Willebrord, gemeente Rucphen, f 1 b. s. 1 week tuchtschool. Door K. P. te Axel is hooger beroep aangeteekend. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Tilburg mr F. F. J. B. van de Ven, thans kantonrechter te Hulst, belast met de waarneming van de werkzaamheden var kantonrechter te Neuzen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6