W Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Grcote Markt, I-Lek Gravenstraat MIDDELBURG en Land- en Tuinbouw Leestafel Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Gemeenteraad van Middelburg. fillooo Verkoopingen en Aanbestedingen Duitschland dat naar ;en ten on- r een revo- tegen het in Duitsch ef t toch de d op hand- e rechten. Ie Koningin ïft afgelegd. Ie Grondwet strn Lechte- ing tot een strafbaar." dit verband lij niet dui- waakt voor mdwettelijke r de Konin- [eze uitspra- de S. D. A. zijn, met in- n door onze oor de auto- ergeten, wat rfbare feiten MERKER. ate. ind. Leep te emeente. G. B. Bik te 0 li. Ge r- j.l. afscheid rv. Gemeente iet een predi- „Indien gij :efundeerd en van de hoop oord hebt", ie scheidende >r 'Dr W. H. nens de Ring Griend van Duderling W. gemeente en vertrekkencien 1 4. L K. Troost, te Naaldwijk, ,at aanvragen. iel te Goes. Ie naar de 2e re; G. de Feij Wissenkerke; A. van Over- Biezelinge; J. oosland; W. J. fert, Hoek. Af- ireikt aan: M. ;e; S. J. Dees, Krabbendijke; jk; J. E. Kole, 3iezelinge; M. van Nieuw en- Wisse, Anna ïiploma's had slokalen plaats, waren de com- !ur en leeraren, aardigden van iran leerlingen, werden gehou- verslag hopen en apothekers- lieff te Middel n. G. den Dek- ïskerke. Passief rent f 10,32). rland. Passief mt f 1521,65). Kloosterzande. •van preferent A. F. de Bie Totaal passief 5rent f 7021,40). ran te Kapelle. rvan preferent issementen zijn Krijgsraad terechtgestaan Barmen (D-), mitr-comp- licrie te Ede, proclamatie -J- het den t t daat fanterie lansporende eunen en de in- irs van de „Ze- en. ift onnadenkend :htte bewezen de de krijgstucht te jrloopige onder tot een revolu- r. De eisch luid- isstraf, met ont- enst. liet tot een revo- iren en er noon eweeat. De verdediger noemde het gebeurde een kwajongensstreek, waarbij niet aan op ruiing gedacht is. Overigens betoogde pl., dat, wat in de proclamatie gezegd wordt, niet met de krijgstucht als zoodanig té maken heeft. Er is niet met geweld ee- dreigd. De Krijgsraad veroordeelde beklaagde tot 9 maanden gevangenisstraf met ont slag uit den dienst en uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Verder heeft terechtgestaan de 21-ja- rige dienstplichtige soldaat A. H. 0. van het 22ste regiment infanterie, eveneens beklaagd van opruiing door verspreiding van geschriften. De eisch luidde 8 mnd. gevangenisstraf, waarvan 4 mnd. voor waardelijk en met ontslag uit den dienst. De uitspraak werd aangehouden. N.V. Zuivelfabriek „De Samenwerking". Gisteren had de jaarvergadering plaats van aandeelhouders der in. V. Zuivelfa briek „De Samenwerking" te Middelburg. Na de toelichtingen op de in de üalans en verlies- en winstrekening 1932 voor komende cijfers, keurde de vergadering de jaarrekening met algemeene stemmen goed en herkoos tot commissarissen ue heeren M. Sanderse en G. Danielse. De vergadering stelde het dividend vast op 5 pet. IN WAT VOOR WERELD LEVEN WIJ? De terreur van de straat. De dingen schijnen in deze dagen wel op hun kop te staan, merkte dezer dagen één der bladen op, en inderdaad, het be gint er op te lijken. (De vorige week draaide in de bioscopen in verschillende steden een film, die aan de diverse jeugdorganisaties, die speciaal propaganda zeggen te maken voor den vrede, niet beviel. Welnu, zij hebben nèt zoo lang gespektakeld, met stinkbommen geworpen enz., tot de bioscoophouders besloten, zich aan deze censuur te onder werpen. „Maar er zijn zegt het „Vaderland" nog andere „nieuwe heeren", die ons voorschrijven wat wij te doen en te laten hebben. Zaterdagavond, zoo lazen wij, heeft een groep van ongeveer 15 personen den 19- jarigen L. J. D. op den Schiedamschen weg te Rotterdam lastig gevallen, omdat deze een.... Willem de Zwijger-speldje droeg. Drie mannen (I) hebben B. daar bij mishandeld. Van een en ander is aan gifte bij de politie gedaan. Er is hier te lande geen revolutie, zco- als in Duitschland het geval is geweest, maar er gebeuren tóch wel gekke dingen. Niet alleen te Rotterdam. Ook te Zaan dam. Aldaar was het namelijk verboden re clamebiljetten op andermans eigendom te plakken. Er werd echter in dezen ver kiezingstijd meer dan eenmaal tegen het verbod gezondigd en de politie kou er niet veel aan doen, omdat de plakkers posten uitzetten en gewaarschuwd wer den, zoodra er politie opdaagde. Deze liet niet over zich heenloopen en verwijderde dergelijke wederrechtelijk aangebrachte biljetten. Zooals naar recht en haar plicht was. Maar nu kwamen in het roode Zaan dam! de plakkers in verzet bij burge meester Ter Laan van de S. D. A. P. en deze bepaalde, dat het verbod var. plak ken gehandhaafd bleef. „Flink zoo!" zult gij, lezer, misschien zeggen. Maar hij be paalde er nog iets bij, namelijk, dat, wan neer die biljetten eenmaal opgeplakt wa ren, de politie ze niet meer mocht weg nemen En thans dit is wel het allermooiste worden de plakkers niet door de poli tiemannen gevolgd, maar de poliiieman- nen door de plakkers, om te controleeren, of er eventueel biljetten door die politie mannen worden afgescheurd. Wel zalig is het om in Zaandam politieman te zijn! In welke wereld leven wij? In een verkeerde wereld zou ook het communistische raadslid te Zaandam, D Makkinga zeggen, één der schaakpionnen van de machthebbers in de zooveel ver lichtere wereld van den heilstaat Rus land. Dat raadslid een werklooze heeft voor 14 dagen vrijstelling van stem pelen gekregen, om hem in de gelegen heid te stellen op kosten van den Neder- landschen Staat den boer op te gaan voor de hem door Moskou voorgeschreven pro pagandistische doeleinden. Alleen is aan Zijn Edelachtbare de verplichting opge legd, te stempelen op de plaatsen, waar hij zal vertoeven. De commissie tot steun aan weikoozen tot wie de werklooze propogandist zich te voren had gewend, had zijn verzoek tot vrijstelling van de hand gewezen. Het is waarschijnlijk, dat deze commissie daar toe bewogen is door dezelfde overweging als die van den wethouder van Maat schappelijk Hulpbetoon in één onzer grootste gemeenten, die er de aandacht op vestigde, dat'dan gedurende den tijd der vrijstelling een zich voordoend aan bod van werk aan den werklooze kon ont- Saan, om welke reden die wethouder, zelf Roomsch Katholiek, zelfs geen vrijstelling voor de bijwoning van retraites wilde ver teenen. Maar in Zaandam doet men 't anders, n er is werkelijk nog wat voor te zeg- sen ook, in deze wonderlijke wereld. Want 'te wd nu zoo'n adspirant voor het bou- kn,? '«an een communistische cel in zijn het werk zetten? Laat de Staat, dien hij bestrijdt en verfoeit, hem maar permanent zijn steunpenningen uit- keeren. De Staat, dien hij vereert, zou het nooit doen. Er is echter ook nog zoo iets als een circulaire van Minister Ruys de Beeren- brouck aan de gemeentebesturen over de vrijstelling van stempelen in de gemeente van inwoning en die laat die vrijstelling alleen toe in buitengewone gevallen van ernstge ziekte e.d. Zal de mi.iistor van Binnenlandsche Zaken het gemeentebe stuur van Zaandam ook in dit opzicht aan de ooien trekken? Zou het niet de me ei te waard zijn, eens een staatscommissie van hooglen-arm in het staatsrecht te benoemen met de op dracht, uit te maken, door wij wij tegen woordig eigenlijk geregeerd worden? Stemmen des Tijds. Een Oranjenummer. In verband met de a.s. herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje, 400 jaar geleden, verschijnt „Stem men des Tijds", uitgave G. J. A. Ruys' Uitg. Mij., met een dubbel nummer voor Maart en April, dat geheel aan de her denking van den Vader des Vaderlands is gewijd. Dit nummer, een boekwerk van bijna 200 bladzijden, heeft den volgenden in houd Levensgang van Willem van Oranje, door Dr J. C. H. de Pater; De drie phasen in de godsdienstige ontwikkeling van Prins Willem van Oranje, door Dr A. Eekhof; 's Prinsen voornaamste medewerkers, door Dr A. A. van Schelven; De figuur van Prins Willem in de literatuur van zijn tijd, door Dr C. Tazelaar; Het huwelijk van Prins Willem I, door Dr Adriana C. Roose; Merkwaardige uitingen van den Prins, door Dr A. A. van Schelven; De laatste levensdag van Prins Willem I, door Dr J. G. H. de Pater. Eindelijk geeft Dr A. Eekhof nog een bijschrift bij de platen. Voor het recht verstaan van de staat kundige en godsdienstige opvattingen van Prins Willem is dit een werk van groote beteekenis. Evangelisatie-Bibliotheek. Wij ontvingen de eerste zending van den 18en jaargang van de Evangelisatie- Bibliotheek, uitgave J. N. Voorhoeve te 's Gravenhage. Deze zending bestaat uit 16 pakkende traktaten van twee bladzij den, een boekje voor de jeugd over Prins Willem I waarop wij reeds de aandacht vestigden en verder een boek: Brigitta door Anna Olander, uit het Zweedsch door A. Lukkien. Een boek met een uit- nemenden inhoud, boeiend geschreven, dat zonder speciaal te evangeliseeren toch in de E. B. geheel op zijn plaats is. Wij vestigen in 't bijzonder de aandacht op het bijgevoegde prospectus „Op Adelaars vleugelen" waarin het programma voor dezen jaargang van de E. B. is opgeno men. Aan de samenstelling van deze Biblio theek wordt veel zorg en moeite besteed. Wij kunnen ze dan ook van harte aanbe velen. Politieke Gids 1933. Van den politieken gids, samengesteld door den heer I. Stap en uitgegeven door N.V. De Graafschap te Aalten verscheen nu reeds de derde jaargang. Een bewijs dat hij door velen als een bruikbare en betrouwbare gids wordt aangemerkt. En zoo is het ook. In een handig boekje wordt hier zoo ongeveer alles gegeven wat op politiek gebied van belang kan worden geacht. Wil men weten welke ministeries we hebben gehad, hoe de uitslag van de laatste Kamerverkiezingen was, welke personen van de Staten-Generaal deel uitmaken, welke belangrijke onderwerpen in het parlementaire jaar 19311932 werden behandeld, hoe de samenstelling is van de Provinciale Staten, deze gids geeft het antwoord. Van belang is dat ook zijn opgenomen de diverse verkiezings programs en -manifesten voor 1933. Het is ons niet duidelijk waarom bij de ver schillende politieke organisaties ook nu weer het Verband van A.R. Propagan- daclubs onvermeld bleef. Wij kunnen dit practische en netjes uit gevoerde boekje van harte aanbevelen. DE ZEEUWSCHE ZEEROOVERS. IV. Door het bloeien van de kaapvaart te Vlissingen kwam er ook meer welvaart in de stad. De scheepstimmerwerven, de zeilmakerijen, de touwslagerijen enz. hadden het druk. Door de groote verdien sten kwam het echter vaak tot uitspattin gen en nam de zedeloosheid toe. De Ker- keraad van Vlissingen verlangde daarom van de Classis Walcheren in een schrij ven d.d. 29 April 1628 om strengere tucht te mogen uitoefenen tegen de ongebon denheid en de werkloosheid, die gevolgen waren van de vrijbuitvaart. In 1633 rustten de Gebr. Lampsins weer twee schepen uit, expres tegen de Duin kerkers. Kapiteins dier schepen waren Jan Gideons en Abraham K r ij n s s e n. Ook op handelsgebied zijn de Gebr. Lampsins bekend. Zij stichtten in West-Indië nieuwe koloniën als onder- deelen van de Westindische Compagnie, die in Vlissingen een voorname stapel plaats had. Het is algemeen bekend, dat Michiel de Ruyter op de schepen van de heeren Lampsins heeft gediend. Door het krachtdadig optreden, voor namelijk van de Vlissingers, begonnen de Duinkerkers de Hollandsche en de Zeeuw- sche koopvaardijschepen meer te ontzien zoodat de verzekering op schepen en koopwaar van en naar de bocht van Frankrijk daalde van 10 pet. tot 3 pet. De heeren Lampsins werden door de kaapvaart en door den handel rijk. Uit eigen beurs maakten zij vele gevangenen en slaven vrij. Zij versierden de stad Vlissingen met prachtige gebouwen. Het tegenwoordige gebouw van het Ned. Loodswezen op den Nieuwendijk hoorde hun vroeger toe. In den gevel staat een steen met hun wapen. Aan den Koude- kerkschen weg legden zij een prachtige buitenplaats „Lammerenburg" aan. Thans staat er een boerenhofstede. Ook de oorlogsvloot begon zich te be ijveren de Duinkerkers te bestrijden, waarbij twee Vlissingsche heldengeslach ten, n.l. de E v e r t s e n en de V a n Trappen, gezegd Banckert, be gonnen uit te munten. Het „Zeeuwsche Volkslied" heeft hun namen vereeuwigd. Werd alzoo de macht der Duinkerkers meer en meer verzwakt, welhaast zou die geheel gefnuikt worden door de inname van de stad Duinkerken, die zeer lang de geesel is geweest van de Nederlandsche kooplieden. Door het verdrag tusschen de Republiek en Frankrijk hielp onze vloot onder Tromp den Franschen koning bij het beleg en de inname der stad (10 October 1646). Dit is een langdurig beleg geweest. Met den val van Duinker ken was ons land voorloopig van een lastigen en schadelijken vijand bevrijd. Bijna 60 jaar lang had hij onzen handel, zeevaart en visscherij een onberekenbare schade toegebracht. Maarijzer scherpt ijzer. De strijd tegen de Duinkerkers was de bakermat onzer zeehelden. Toen de vrede van Munster den 30sten Jan. 1648 gesloten werd, waardoor een eind was gekomen aan den tachtigjarigen oorlog, was dit allesbehalve naar den zin der Zeeuwen, die reeds tijdens de onder handelingen tegenwerkten. Deze tegen werking had echter als vruchten, dat nog betere voorwaarden werden verkregen. Door den vrede van Munster was de kaapvaart, die voor Vlissingen en ook voor Middelburg een voorname bron van inkomsten was, geheel afgeloopen. Werd overal in de Republiek feest gevierd en vreugdevuren ontstoken, daar de 80-ja- rige oorlog zoo roemrijk geëindigd was, in Zeeland niets van dit alles. Ter wille van het algemeen belang heeft Zeeland eerst elf dagen later dan de vrede geteekend was, zich er bij neergelegd. Het was reeds 5 Juni, toen de afkondiging van den vrede in dit gewest geschiedde. Van feestvieren was echter geen sprake, men weigerde zelfs te vlaggen. Wel werd toegestaan, dat de uitgeschreven dankdag in de Ker ken werd gehouden. Na den vrede van Munster ging ons land zich nog meer op de Europeesche vaart toeleggen. Spanje, dat zoolang zijn havens voor ons gesloten had gehouden, stelde zé nu gaarne open. Vooral Zeeland, dat zoo tegen den vrede geageerd had, begon een zeer winstgevenden handel op Spanje te drijven. Wij hadden echter veel te lijden van de Fransche zeeroovers, door ons stroomroovers genoemd. Ook de bewoners van Noord-Afrika hielpen een handje mee. In één jaar, b.v. in het jaar 1650, werd de schade berekend op een bedrag van f 2.348.000. Uit dit groote be drag is eenigszins af te leiden, boe sterk uitgebreid onze handel toen moet geweest zijn. R. B. J. d. M. (Wordt vervolgd.) AMERSFOORT. Op den Utrechtschen weg te Amersfoort is vanmorgen om half negen een tot nu toe onbekend meisje door een passeerende vrachtauto overre den. Het ongeveer 17-jarige meisje is naar het ziekenhuis yervoerd, waar inwendige kneuzingen en een schedelfractuur wer den geconstateerd. Het bewustzijn is nog steeds niet teruggekeerd. Haar toestand is ernstig. De auto is door de politie in beslag genomen. AMSTERDAM. De commissaris van politie van de centrale recherche te Rot terdam, waarschuwt tegen de practijken van zekeren G. de Wolf, handelende on der den naam: Emaille Fotohandel „Mas cotte", wonende in de Stokroosstraat. Vooral op het platteland zoekt hij zijn slachtoffers, door gratis levering van emaille-foto's in uitzicht te steilen Men moet echter bij de bestelling 20 pet van de waarde betalen voor de te maken on kosten. Velen hebben wel liet geld be taald en een soms waardevolle fami lie-foto toegezonden, maar van 'n emaille- foto hebben zij tot nu toe niets gezien. LONDEN. Bij een tusschentijdsche ver kiezing te East-Rhandda in Zuid-Wales, noodzakelijk geworden door het sterven van den Labour-afgevaardigde werden uitgebracht: op den Labour-candidaat 14127 st., op den communist 11228 st. i en op den liberaal 7851 st. De Labour- man is dus gekozen maar het heeft toch zeer de aandacht getrokken dat de com munistische candidaat zulk een groot aantal stemmen behaalde. WASHINGTON. Het Departement van de schatkist heeft weer de heropening van eenige honderden banken onder bepaalde voorwaarden toegestaan. De betreffende banken mogen slechts in beperkte mate deposito's uitbetalen. OUDENBOSCH. Gisteravond te half elf brak brand uit in de kapitale boerderij van H. Rudens bij Oudenbosch. Benevens een groote hoeveelheid gereedschappen, kwamen 25 stuks vee en 6 paarden in de vlammen om. De inboedel van het woon huis dat eveneens een prooi der vlammen werd, kon met moeite worden gered. GESEM. Gisteravond is het 6-jarig kind van de fam. W. bij Sluis VII door een auto uit Venlo overreden en op slag gedood. BRANDSTICHTING ONTDEKT. SOERABAJA. (Aneta.) In het marine vliegkamp is een poging tot brandstich ting ontdekt. Op de motor van een Dor- nier-vliegboot is een halfverbrande in benzine gedrenkte lap aangetroffen. De marine-autoriteiten onderzoeken deze zaak. WASHINGTON. De Senaat heeft gis teren het voorstel van president Roose velt om 250.000 werkloozen gedurende 2 jaren te werk te stellen in het boschbe- drijf, na een urenlang debat goedgekeurd. Het voorstel komt reeds heden in het Huis van Afgevaardigden aan de orde. ATHENE. In Joodsche kringen te Sa- loniki is besloten tot den boycot van Duit- sche goederen. Er werden reeds tal van orders geanuleerd. LONDEN. De Joodsche actie tegen de vervolging van de Joden in Duitschland heeft op sommige punten tot incidenten aanleiding gegeven. Een Duitscher die zich in een café bevond en daar ruzie kreeg, werd door het publiek naar buiten gewerkt, terwijl een man die met Duit- sche kranten ventte, herhaaldelijk werd lastig gevallen. De heer Boassan tot wethouder gekozen. In de hedenmiddag gehouden gemeen teraadsvergadering te Middelburg kwam aan de orde de benoeming van een wet houder. De heer v. d. Feltz legde namens de rechterzijde de verklaring af, dat zij be reid blijft de verantwoordelijkheid mede te dragen en dat zij als candidaat stelde den heer Mr L. van Andel. De heer Paul refereerde zich aan de verklaring, de vorige week afgelegd, doch voegde hieraan toe, dat, waar de rechter zijde den heer Van Andel candidaat stel de, de S. D. A. P. deze candidatuur niet kan steunen. De hierna gehouden stemming had tot resultaat, dat werden uitgebracht op de heeren Van Andel 8 st., Boasson 8 st. en Portheine 1 st. De tweede stemming gaf hetzelfde re sultaat. Bij de hierna gevolgde herstemming waarbij de heeren Van Andel en Boasson zich onthielden, werd de heer Boasson gekozen met 8 st. tegen 7 st. op den heer Van Andel. De heer Boasson hield de benoeming in beraad. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 59 59 Philips Gloeilampen G.B. 112 112 Unilever 86% 86 Anaconda Copper 6% 6% Bethlehem Steel 13% 13 K U.S. Steel Corp. 28 28% Koninkl. Petroleum 137 Yn 138 Shell Union 434 47/u Amsterdam Rubber 52 )4 5214 Ned. Scheepvaart Unie 49 48 Deli Maatschappij 121 115 Handelsverg. Amsterdam 177 178 Vu 5 pet. Nederland 1932 100% 100 4K pet. Ned.-Indië 1926 91M 9234 4 pet. Nederland 1933 99% 99% De politieke berichten uit Duitschland moedigden het publiek niet aan om wat te ondernemen. De koersen liepen over het algemeen wat terug, vooral de Duit- sche waarden, inzonderheid Young-lee- ning, werden aangeboden. De gestes van Hitier wekten hier groote bezorgdheid. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Maart, 2.30 u. Berlijn 59.13—59.16. Brussel 34.5934.63. Parijs 9.749.77. Londen 8.468.49. New-York 2.48—2.48^. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zee land heeft heden te Middelburg aanbe steed het uitvoeren van zuigwerk in de Sardijngeul te Vlissingen voor een vaste som van f 22.500. Inschrijvers waren: N.V. Aannemers bedrijf v.h. firma den Bree en van den Bout, Berg en Da] 186.500 M3; Ned. Uit- voering3maatsohappij Rotterdam 187.00!) M3; A. Volker Lzn., Sliedrecht 234.000 M3; N.V. Hollandsche Aannemers-Mij., Den Haag 252.000 M3. Poortvliet. Alhier is aanbesteed het bouwen van een woonhuis en pakhuis voor M. C. v. d, Klooster. Ingeschreven werd voor het metselwerk door W. J. Gunter voor f 1297; door G. K. Krijger voor f 1199; voor timmerwerk ingeschre ven door I. W. Nortier voor f 1365, door Gebr. v. Oost voor f 1365, door A. Ëlen- baas voor f 1309; door B. A. Reeders voor f 1286.50; voor schilderwerk werd inge schreven dioor M. J. van Zaltbommel voor f360; door E. Endhoven voor f337; door C. Goudzwaard voor f279; door G. Sakko voor f 249. Voor smidswerk werd niet ingeschreven. Dit wordt onderhands ver gund. MIDDELBURG. Bevallen: A. J. Hel- bersvan der Laak, d.; A. A. Bekker Deinum, z. Overleden: M. Goedheer, 47 j., geh. met Jhr. A. E. Boddaert. GOES. Geboren: Petrus Martinus, z. v. Leonardus Hendrikus Landa en Jacoba Johanna Soeters. GOES. Veiling van 29 Maart. Spinazie 1520; witlof 11 gld. p. 100 k.g.; bloem kool 8—9, idem 2e soort 4, kropsla 3.10 6.20, selderieknollen 1.60 gld. alles p. 100 stuks; rhabarber 12.10, radijs 1,204.40, selderie 1.10—1.90, prei 67 gld. alles p. 100 bos. VLISSINGEN, 28 Maart 1933. Uien 2, koolraap 1, spruiten 8-16, kroten 1, wijn peen 1-2, witlof 3-14, alles per K.G. Kipeieren 21, eendeneieren 21, per 10 stuks. Radijs 3.5-5.5, selderie 3, prei 5-5.5, rabarber 4-5, narcissen 1-2, alles per bos. Veldsla 11-22, boerekool 12-21, zuring 25, per kist. Veldsla 6-7, zuring 11, peterselie 10-13, per chipje. Bakkruid 1-3 per plant. Cineraria 22-23, Primula 9, Aronskel ken 31, Plumosa 9, alles per pot. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Maart: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, toenemende bewolking, aan vankelijk nog droog weer, later kans op r gen, des nachts minder koud, overdag kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsers: Donderdag 6 u. 47 min. Voor de vele en hartelijke be wijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onzen ge liefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer HUBRECHT SNOEP, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, Wed. M. SNOEP—GLERUM. Goes, 29 Maart 1933. Voor de talrijke bewijzen van deelneming na het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-en Grootvader LEIN CIJSOUW Pz„ ontvangen, betuigen zijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen hun op rechten dank. Westkapelle: LEINTJE CIJSOUW. JACOB CIJSOUW. Wemeldinge: PIETER CIJSOUW. LICIA CIJSOUW—DE FOUW en Kinderen. Westkapelle: HENDRIK CIJSOUW. JACOBA CIJSOUW. Westkapelle, 29 Maart 1933. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen, en inzonderheid aan de Zusters uit het Gasthuis te Goes, gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen gelief den Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom DINGENIS GEENSE, betuigen wij onzen hattelijken dank. J. GEENSE en Familie. Hoedekenskerke, 29 Maart 1933.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3