ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie. Maj. M. Mabiua ta Heerenveen an 3. Maj. J. H. de Bruin te Haarlem. Huurverlaging Midden standswoningen. In het jaar 1920 werd, op initiatief van het toenmalig Ge meentebestuur, alhier opgericht de wo- ningbouwvereeniging „De Middenstands- woning", ten doel hebbende den bouw van middenstandswoningen. Door de vereeni- ging werden 18 woningen gebouwd van drie verschillende types. Krachtens de genomen besluiten belie pen de bijdragen van Rijk en Gemeente resp. f47376.78 en f 15.792.26. Het resteerende deel der bouwkosten zijnde f 112.400.werd door de Gemeente aan de vereeniging ter leen verstrekt. De Gemeente ging daartoe op haar beurt een annuiteitsleening aan bij de Rijksverzeke ringsbank tegen een rentevoet van 5% pCt per jaar, welke voor dien tijd laag was. De leening wordt afgelost in 50 annuïteiten. Bij het aangaan dezer leening moest de bepaling worden gemaakt, dat con versie of vervroegde aflossing zou zijn buitengesloten. De vereeniging heeft thans medewer king gevraagd om te komen tot verlaging der huren, zulks omdat bij den dalenden huurstandaard van tegenwoordig het zeer moeilijk wordt om de woningen geregeld verhuurd te hebben. Het wil B. en W. voorkomen, dat er termen aanwezig zijn om aan het verzoek te voldoen. Hierdoor zal de vereeniging weliswaar niet in staat wezen om de aan de gemeente ver schuldigde annuiteit ten volle te voldoen, maar het lijkt B. en W. meer in het belang der Ge meente, hiermede genoegen te nemen, dan dat tengevolge van het leegstaan van alle wonin gen de annuiteit in het geheel niet zou kunnen worden be taald. Het wil B. en W. voorkomen, dat het bedrag, hetwelk de Gemeente voortaan tengevolge van huurverlaging zal derven, te ramen op plm. f960.90 per jaar, als schuld aan de Gemeente behoort te wor den bijgeschreven, vermeerderd met een rente van 4 pCt per jaar, om te worden terugbetaald nadat de leening zal zijn afgelost. (Het verzoek van genoemde vereeni ging zelf is niet ter kennis van de pers gebracht. Daarvan mag blijkbaar het pu bliek niet op de hoogte komen. Wij kun nen dus ook niets mededeelen, omtrent de huurverlaging per woning en de fi- nanciëele positie dezer vereeniging, die hier, als een voorname grond voor het verzoek, in hooge mate in het geding is, gelet vooral op den zin, dien we deden spatiëeren. Red.) Woonwagenkamp. Meermalen is geklaagd over de plaats en den toe stand van het woonwagenkamp. De Di recteur van Gemeentewerken heeft thans een woonwagenkamp ontworpen aan het einde van het nieuwe haventerrein, on geveer op de plaats waar zich voorheen de schietbaan heeft bevonden. De kosten worden geraamd op onge veer f900. Gasbedrijf en Grondbelas- t i n g. Krachtens het bepaalde in artikel 25 sub a der Wet op de Grondbelasting, wordt geen belastbare opbrengst in de kadastrale leggers opgenomen o.m. voor de eigendommen van den Staat, de pro vinciën, gemeenten, polders of water schappen, uitsluitend gebezigd voor den publieken dienst. Tot voor korten tijd was het zeer twij felachtig, of hieronder vielen de ge meente-gasfabrieken. De beslissing hier omtrent berust bij Ged. Staten. Nu even wel bekend is, dat Ged. Staten dezer provincie den aanslag ter zake van een gemeente-gasbedrijf in een andere ge meente op grond van art. 55 sub a der wet hebben vernietigd, wil het B. en W. voorkomen, dat er goede kans bestaat op vernietiging van de aanslagen terzake van de grondbelasting, te betalen door het gasbedrijf van Goes. B. en W. geven mitsdien in overweging een bezwaar schrift ter zake in te dienen. Vaststelling maxima voor verloven in bepaal de buurten. Op 29 December 1932 werden adressen van: FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 14). —o— „Maar je hoeft toch niet in de schuld te komen," zei Arthur. „Niemand dwingt er je toch toe." „O, je zou een leemen hutje buiten de stadsmuren kunnen bouwen en je daarin opsluiten en je voeden met kruiden en op een bed van droge varens slapen en een echte kluizenaar wordenl" antwoord de Roland. „Jij moest anders maar zwij gen over schulden, Ghanning." „Ik heb niet veel schuld," antwoordde Arthur, wat verbaasd over den veelbetee- kenenden toon van den laatsten zin. „Jij misschien niet, maar iemand an ders wel." „Wie?" „Dat moet je maar eens aan Hamish vragen." Arthur boog zich weer over zijn werk. Al een poosje was er een bang vermoeden in hem, dat Hamish meer uitgaf, dan hij uit eigen inkomsten kon betalen. Maar deze toespeling er op was niet prettig. a. de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme; b. het Goesche Drankweer- comité om advies in handen gesteld van B. en W. Eerstgenoemd adres wijst op: le. er kunnen eischen gesteld worden met be trekking tot ruimte, licht, ramen, inrich ting en luchtverversching, waaraan de lokaliteiten, waarvoor een verlof is verleend, zullen hebben te voldoen; 2e. er kan voor één oi meer wijken (doch niet voor de geheele gemeente) een maxi mum-aantal verloven worden vastgesteld. Het tweede adres houdt in een adhae- siebetuiging aan den inhoud van het eer ste en tevens een verzoek om maxima vast te stellen voor de bouwplannen I, II en III. Wat sub le betreft, zij opgemerkt, dat de eischen, gesteld in par. 2 van het Kon. besluit van 17 Maart 1932 reeds tamelijk zwaar zijn, en er geen redenen bestaan om aan één of meer verlofslokalen in deze gemeente nog hoogere eischen te stellen dan die, welke in dat besluit zijn neergelegd. Het doet eenigszins zonderling aan het verzoek van het Goesche Drankweerco- mité, om voor de bouwplannen I, II en III en eventueel nieuw te vormen plan nen, het maximumaantal verloven vast te stellen op het thans bestaande aantal. Uit de gewisselde stukken tusschen regeering en parlement toch blijkt, dat de wetgever voor oogen heeft gestaan een meer gelijkmatige verdeeling der vergunningen (thans ook der verlofs inrichtingen) over de gemeente. Inwilli ging van het verzoek van het Goesche Drankweercomité zou tengevolge hebben opeenhooping der verlofslokalen in de binnenstad, terwijl toch de practijk bewezen heeft, dat de vestiging van een net café-restaurant in één der buiten wijken niet het minste bezwaar ontmoet, integendeel doortrekkende vreemdelingen uitlokt om eenigen tijd alhier te vertoe ven. Het maximum-aantal verloven A is voor Goes 37. Aan de hand van de verstrekte ge gevens kan aan de onderstaande scholen het volgend voorschot verleend worden: R.K. Jongensschool f 797; R.K. Meis jesschool, gew. lager onderwijs f 1786; ld. id. (vakonderwijs) f 337; Idem U. L. O. f 1118; Id. Id. (vakonderwijs) f 354; Hervormde School f 3370; ld. (vakonder wijs) f 337; Chr. school voor gewoon la ger onderwijs f 2780; ld. (vakonderwijs) f 337; Chr. school voor U. L. O. f 2600; ld. (vakonderwijs) f 354. Bebouwing Oostwal. In de vergadering van 2 December werd be handeld een verzoek van de heeren A. de Bruijne en J. M. van Riet, bouwonderne mers alhier, om wijziging aan te brengen in het plan tot bebouwing van den Oost- wal. Op dit verzoek werd door den Raad afwijzend beschikt op grond van het feit, dat het te zeer van den oorspronkelijken opzet afweek en de toestand ter plaatse bij uitvoering daarvan aanmerkelijk zou worden ontsierd. De heeren De Bruijne en Van Riet heb ben thans een nieuw plan ingediend tot bebouwing van den hoek der wal, welk plan geheel voldoet aan de door den Raad gegeven voorschriften, met deze uitzon dering evenwel, dat de nok van het te bouwen pand 1.50 M. hooger zal zijn dan is toegelaten. B. en W. hebben tegen de'.e verandering geen bezwaar. Brand te Kapelle. Gisteravond te ongeveer elf uur brak brand uit in het cafétje van Courtin bij de postbrug naar Ierseke. De heer C. J. Courtin kon zich door een zolderraam redden. Het cafétje is geheel afgebrand. Toen de brandweer uit Kapelle arriveer de, was alles reeds een prooi der vlam men. Vermoedelijk is de brand ontstaan door restanten vuur uit een kachel. Bij Kon. besluit is opnieuw benoemd tot burgemeester van Stavenisse A. F. Hanssens. 15 CENT PER DAG voor het huren van een nieuwen stofzuiger. J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Werkverschaffing in het bouwbedrijf. De Commissie „Hoeveel schuld heb jij?" vroeg Roland verder. „O, met zoo'n mooi gekleurde banknoot zou ik alles kunnen betalen en zelfs er nog van overhouden," zei Arthur la chend. De waarheid was, dat hij niemand een cent schuldig was. „Jenkins, weet je, wat ik nu mag doen?" vervolgde hij. „Ik heb dit contract ingevuld." Jenkins begon tusschen zijn papieren te zoeken, maar op dat oogenblik trad de heer Galloway binnen en stuurde Arthur weg om een chéque te gaan verzilveren aan de bank. HOOFDSTUK VI. Lady Augusta Yorke. „Als je die rommel nu niet direct op ruimt, Caroline, en naar boven gaat om te studeeren, dan zul je eens wat zien. Met de tafel zoo vol te gooien. Kijk me toch zoo'n kamer eens aan!" Die woorden werden gesproken door Lady Augusta Yorke, een groote, donkere vrouw, met hooge jukbeenderen en ze werden luider geuit, dan men in deftigen kring wel voor geoorloofd zou hebben ge houden. Juffrouw Caroline Yorke, een jong dametje in uitgeloopen schoenen en vuile kousen, had een aantal moerbezie- inzake werkverschaffing, gevormd uit de Patroons- en Arbeidersbonden in het bouwbedrijf, heeft Donderdag te Goes met vertegenwoordigers der districts- en plaatselijke afdeelingen in Zeeland ver gaderd. Aanwezig waren vertegenwoordigers van den Algemeenen Patroonsbond, den R. K. Bond van Bouwpatroons en den Al gemeenen Ned. Aannemersbond, terwijl de districtsbestuurders van de vier arbei ders-organisaties mede tegenwoordig wa ren. Doel dezer vergadering was, zich nader te oriënteeren over den omvang van bij wijze van werkverschaffing uitgevoerde bouw-, grond- en waterwerken, die ge acht kunnen worden aan de normale markt te zijn of te worden onttrokken. Uit de verstrekte mededeelingen bleek, dat, hoewel wellicht in mindere mate als in andere deelen van het land, ook in deze provincie meerdere werken, meest al onder leiding van de Heide-Maatschap- pij, in werkverschaffing werden of wor den uitgevoerd. Algemeen was men van oordeel, dat stelling nemen tegen een voortwoekeren van deze methode geboden was. Op deze wijze wordt de normale werkgelegenheid in het bouwbedrijf, dat toch reeds zoo zwaar door de crisis getroffen wordt, nog méér ingeperkt en aan de normale ar beidsmarkt voor nu, of voor de naaste toekomst, onttrokken. Een sub-commissie is ingesteld, die in contact met de bovengenoemde landelijke commissie, zal optreden, om de belangen van patroons en arbeiders, beiden hierbij ten nauwste betrokken, te beschermen en verschillende werken, die voor de nor male markt in aanmerking komen, daar voor te behouden. Middelburg. "Woensdag 5 April a.s. hoopt voor de A. R. Kiesvereeniging al hier in de groote zaal van de sociëteit St Joris, oud-minister J. J. C. van Dijk, lid van de 2de Kamer der Staten-Generaal, in een openbare vergadering een verkie zingsrede te houden. Men noteere alvast dezen datum De circulaire van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten kwam o.a. bij den Raad alhier in. Deze circulaire zet in den breede nogeens uiteen hoe het gewenscht is, dat de gemeenten, die lid zijn der vereeniging, niet afzonderlijk gaan adresseeren en daarvoor aan andere leden adhaesie vragen, maar dat zij beter doen hun wenschen aan de vereeniging kenbaar te maken. Zaterdagmiddag vergaderde de afd. Zeeland van den Bond voor Geref. Jeugd organisatie in het Mil. Tehuis alhier, on der leiding van dhr W. de Wolf te Veere. De heer J. J. C. v. d. Graaff te Arne- muiden refereerde over: Verband tus schen gezin, school en jeugdvereeniging. Spr. gaat na de taak van deze drie, het verband dat er tusschen deze kringen be staat en hoe er wederzijdsche steun kan zijn in den opvoedingsarbeid. Hoe deze arbeid bepaald is door het gebod te wan delen in liefde en geloof en welke eischen dit stelt aan de opvoeders, dus ook aan de leiders en leidsters der Knapen- en Meis jesvergaderingen. Na een gezellige gedachtenwisseling en het afdoen van eenige huishoudelijke za ken sluit de voorzitter de vergadering. De wethouders-vacature. Het schrijven van dhr Den Hollander aan den Gemeenteraad luidt als volgt: „Met dank voor de benoeming, heb ik de eer Uw College te berichten, dat ik, na ernstige overweging heb besloten, om onder de huidige omstandigheden, die grootendeels van persoonlijken aard zijn, voor de wethoudersfunctie te bedanken". Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de bovenzaal van de melksalon-Bustraan de Zeeuwsche Bond van afdeelingen der Ge ref. Vereen, voor Drankbestrijding. Alle afdeelingen waren present. De voorzitter, dhr H. Schuitmaker uit Goes, opende de vergadering, las Ps. 43, en ging voor in gebed. Hij sprak een kort openingswoord. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in verschillende deelen van Zeeland flinke propaganda was gevoerd. Verscheidene Geref. predikanten hebben medewerking verleend. Het Kerstnummer van het Maandblad was vanwege den Bond in 2000 exemplaren verspreid. Het bladeren op tafel gelegd en op elk blad kroop een zijderups. Genoegelijk ging zij voort met haar bezigheid en haalde steeds meer rupsen te voorschijn uit een papie ren zak, zonder de minste aandacht aan de woorden van haar moeder te schen ken. Lady Augusta kwam naar haar toe en gaf haar een zachte tik om de ooren, haar geliefde manier om haar kinderen te verbeteren. „Nu, mama, waar dient dat voor?" „Hoor je me, jij 'ongehoorzaam kind? Ik wil, dat je dien rommel opruimt, zeg ik je. Lieve help, Martha, laat als je blieft niemand binnen," viel Lady Au gusta zichzelf in de rede, toen de meid een bezoeker binnen liet. „O, ben jij het, William, dan kan 't me niet schelen. Kom maar binnen." Het was de eerwaarde William Yorke, die binnentrad. Hij stond niet zoo heel erg bij Lady Augusta in de gunst. Of schoon slechts in de verte verwant aan haar overleden echtgenoot, droeg hij den zelfden naam; toen hij naar Helstonleigh kwam hij was niet geboortig uit die gemeente en zich candidaat stelde voor een opengevallen plaats als onder- hoorige van het domheerschap, voelde Laly Augusta zich in haar trots gekwetst, Immers de onderhoorigen werden door de overige geestelijken een beetje ;-.et den ledental der afdeelingen steeg aanmerke lijk. Het jaarverslag van den Penningmees ter eindigde met een batig slot. Gemeld werd, dat er een samenspreking was gehouden met de andere Drankbe- strijdersvereenigingen in Zeeland, om te komen tot een Provinciaal Drankweer- Comité, ter behartiging van gemeenschap pelijke belangen. De Bond sprak zich uit voor aansluiting bij dit Comité, en vaar digde de heeren Fey en Voorbij af. Tot voorzitter van den Bond werd in de plaats van dhr Schuitmaker, die zich niet meer beschikbaar kon stellen, geko zen dhr Fey uit Middelburg. Door regle mentswijziging waren de overige bestuurs leden eveneens aftredend. Gekozen wer den dhrn Van Donk, Loof, Ringelberg en Voorbij. Tot lid en plaatsvervangend lid voor het Algemeen Bestuur der Landelijke Ver eeniging werden gekozen dhrn Loof en Ringelbprg. Naar de Algemeene Vergadering te Bus- sum werden afgevaardigd Mej. Hille- brand en dhr Voorbij (secundus). Daarna sprak dhr M. de Borst uit Goes over het onderwerp: „In dit teeken zult ge overwinnen". Spr. herinnerde aan het bekende verhaal van Keizer Constan- tijn. In hoogeren zin is het onomstoote- lijk waar: In het teeken des kruises is de overwinning. Spr. wees op het offer op Golgotha, door den Gezondene des Vaders geplengd. Op dienzelfden heuvel heeft Hij met groote stem kunnen uitroepen- „Het is volbracht!" Stervend heeft Hij over wonnen. Christen-zijn is óók: zichzelven tot een levend dankoffer Gode offeren. Het is in beginsel de vervulling der wet: God lief te hebben bovenal, den naaste als zichzel ven. Christen-zijn is óók: vromelijk legen den duivel strijden. En het geloof over wint, overwint de wereld! In de drankbestrijding moet de liefde van Christus ons dringen. Het gaat om de heilige goederen, door het alcoholisme vaak vertreden. God vraagt ook hierin van ons: het offer. We moeten onze drankbestrijding weer gaan zien als een deel van de grootsche taak, waartoe God ons, Christenen, op deze aarde roept: zich geven aan Hem, voor Zijn dienst, om Zijn eer, om het heil der menschen, onze naasten. Zóó krijgt ook de drankstrijd beteeke- nis. De afgetreden voorzitter werd hierna in waardeerende woorden toegesproken. De ze sprak goede wenschen uit voor de toe komst. Dhr Voorbij eindigde met dankzegging. Op de groote Internationale honden- tentoonstelling (Winner 1933) tie Am sterdam, gehouden 25 en 26 Maart, be haalde de hond van Mevr. de Wilde al hier in de open klasse, den eersten prijs met predicaat uitmuntend. 's-Heer Abtskerke. In de Zaterdagmid dag onder voorzitterschap van den bur gemeester gehouden Raadsvergadering waren alle leden aanwezig. In handen van B. en W. wordt om advies gesteld een verzoek van de landbouwvereeniging te Wolfaartsdijk om adhaesie aan zijn adres tot wijziging van de keuringsverordening van vee en vleesch in den kring Goes. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van de P. Z. E. M. wordt be sloten, ingaande April, een nieuw con tract aangaande de straatverlichting aan te gaan. Dit wordt f 37.50 goedkooper per jaar. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond wordt besloten toe te treden tot de regeling, bedoeld bij het Werkloosheidsbesluit 1917. Op verlangen van Gedep. Staten wor den nader geregeld de uren, waarop de secretaris in deze gemeente voor het pu bliek zitting zal houden. Afwijzend wordt beschikt op een ver zoek van het schoolhoofd om verminde ring van den aftrek voor zijn woning. Bij de rondvraag wordt besloten alle nog te doene werkzaamheden aan den toren nu te verrichten, daar voor de plaatsing van het nieuwe torenuurwerk toch een stelling om den toren moet wor den aangebracht. Daarna sluiting. Rilland-Bath. Vanwege de Gewestelijke organisatie Zeeland van „Patrimonium" nek aangezien en ze vond het al erg dat iemand, die aan haar verwant was, zich zou vernederen om zoo'n betrekking aan te nemen. De heer Yorke reikte Lady Augusta de hand, toen wendde hij zich tot zijn nicht je, druk bezig met haar bladeren en zij derupsen. „Doe je dat ter versiering, Ca roline?" „Ter versiering!" riep Lady Augusta verontwaardigd uit. „Ze doet het alleen om tijd te verknoeien en mij te ergeren." „Neen, dat is niet waar, mama," ont kende juffrouw Caroline. „Mijn arme zij derupsen krijgen nooit iets anders dan slablaren. Tod heeft deze gisteren voor me meegebracht uit den tuin van den bisschop en nu kijk ik, of ze de verande ring prettig vinden." „Tod verkeert weer in moeilijkheden," merkte William Yorke op. „Hij vocht mei een andéren jongen, toen ik langs de speelplaats kwam. „O, en dan komt hij natuurlijk weer met gescheurde kleeren thuis, net als de vorige maal, dat hij aan het vechten is geweest!" riep lady Augusta wanhopig uit. „Ik geloof, dat nooit iemand zoo'n stel kinderen heeft gehad als ik," ver volgde ze gemelijk. „De jongens zijn wild en rumoerig als wilde beesten en de meisje» maken iemand gewoon dol met werd Donderdag in het lokaal-Wieberdink een druk bezochte propaganda-vergade- ring gehouden. Als spr. trad op Us J. Hetebrij- met het onderwerp: „Ro^u licht, onveilig signaal". Nadat eenige bespre king was gevolgd, waaraan vooral van de zijde der S.D.A.P.'ers werd deelgenomen, werd nog aan belangstellenden gelegen heid gegeven na te blijven, teneinde meer den internen arbeid van „Patrimonium" te bespreken. Waarde. Zaterdag hield de zaagclub „O. K. K.", een tentoonstelling in de schilderswerkplaats van dhr Braam. Dat er voor de tentoonstelling veel belang stelling was, blijkt wel hieruit dat zij 246 bezoekers kreeg. Arnemuiden. Vrijdagavond, toen de wed. S. Buis alhier in haar winkel kwam en in de toonbanklade moest zijn, ontdekte zij, dat er eenig zilvergeld ontvreemd was. De politie, bij wie aangifte was ge daan, stelde onmiddellijk een onderzoek in, met als resultaat, dat de daders wer den opgespoord, n.l. D. M. en J. v. d. K., die bekenden den diefstal te hebben ge- pleegd.Het ontvreemde geld werd door de politie in beslag genomen. Proces-ver baal is opgemaakt. Ritthem. De Chr. Bibliotheek hield Za terdag haar jaarvergadering. Uit het ver slag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar ruim 2200 boekwerken ter lezing zijn uitgereikt. De catalogus telt thans 824 nummers. Volgens het ver slag van den penningmeester was er een batig saldo van f 5.59. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Vrouwepolder. Donderdagavond hadden de leden van de afdeeling van Volkson derwijs met hun vrouwen en kinderen zich op de Gemeentekamer verzameld om van het echtpaar Bliek in intiemen kring afscheid te nemen. Er had zich onlangs een commissie gevormd, waarvan nu de voorzitter, dhr L. Duvekot in welgekozen woorden van erkentelijkheid dhr Bliek toesprak en hem namens allen een wan delstok met inscriptie aanbood, terwijl mevr. Bliek een damestasch overhandigd werd. Zichbaar ontroerd bedankte dhr Bliek voor deze blijken van waardeering en medeleven. Grijpskerke. Zaterdag werd onder voor zitterschap van dhr Rotte de algemeene vergadering gehouden van de Geitenfok- vereeniging „Ons Belang", welke bezocht was door 18 leden. Besproken werd de circulaire over „de wilde bokken", welke door den kring Wal cheren is uitgegeven. Medegedeeld werd dat deze afdeeling medewerkte aan den gezamenlijken verkoop der velletjes over 1933. Verder, dat in de plaats van dhr Luitwieler, die naar elders vertrok, als verzorger van het plaatselijk stamboek werd aangewezen J. de Groot. 't Jaarverslag van den secretaris gaf alle reden tot tevredenheid. De kas sloot met een klein batig saldo. Met blijdschap werd gememoreerd het bezoek aan de gehouden jaarlijksche keuring. In de vacature-Luitwieler werd A. Do- missie gekozen. Herkozen werden dhrn F. Boon en Jb. Wisse. Dhr Boon meende echter te moeten bedanken. Namens de vergadering dankte de voorzitter dhr Boon voor al den arbeid in 'tb*1' ag dei vereeniging verricht. In zijn plaats werd daarna gekozen dhr Joh. Dekker. Aan de prijs winners op de laatst ge houden jaarlijksche keuring werd nog een extra uitkeering gedaan namens de Prov. Vereeniging, die zeer dankbaar werd aan vaard. Besloten werd ook dit jaar een keuring aan te vragen, zoo mogelijk bij avond, omdat dan de meeste belangstelling wordt genoten. Sint Laurens. In de Vrijdagmiddag ge houden 'Raadsvergadering kwam in behan deling een verzoek van de K. L. M. om deel te nemen in het garantiefonds 1933. B. en W. stellen voor, voor f 20 deel te nemen. Op een vraag van den heer Abra- hamse of ook des Zondags wordt gevlo gen, deelt wethouder Boon mede, dat hem dit aanvankelijk niet bekend was, doch dat hij nader uit de opgaven heeft berekend, dat dit wel het geval is. Evenals de heer Abrahamse is hij slechts voor deelname in de garantie, wanneer des Zondags niet haar luie ongehoorzaamheid. Kijk nu die kamer eens, William, van boven tot on der vol rommel! allemaal dingen, die Caroline en Fanny neer hebben gegooid! Wat haar leerboeken betreft, die doen ze nooit open. Al drie dagen lang loop ik Caroline achterna, dat ze moet piano stu deeren, en ze denkt er eenvoudig niet aan het te doen. O, ze zullen me nog gek ma ken, je zult het zien. Mooie dames zul len daaruit opgroeien." „Ga nu studeeren, Caroline," zei mijn heer Yorke. „Ik zal die zijderupsen wel voor je opruimen. Caroline mokte. „Ik vind studeeren af schuwelijk." Zacht legde hij zijn hand op de hare an keek haar verwijtend met zijn donkere vriendelijke oogen aan: „Maar je vindt het toch niet afschuwelijk je moeder te gehoorzamen, Caroline? Zoover moet je het nooit laten komen." Ze liet zich door hem de kamer uit leiden, ging gewillig naar de zitkamer en zette zich voor de piano. O, als die kinde ren maar wat betere leiding hadden, dacht Yorke en begon de zijderupsen weer in den zak te doen, terwijl Lady Augusta door mopperde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2