LEET DE ZEEUW «"■Abdijsiroop MERCURIUS HAVERMOUT TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING HOESTBUI te blijven l PRIJZEN Blouses - Kinder- Pull-Overs en slechts ij brengen Wat er deze week voorviel Brieven uit Middelburg, in eea „Voor de Borst" Weg met de sociale ver zekeringswetten. Uit de Provincie CENT PER PONDSPAK IAAL op het uitgebreide n, dat wij ult- ftN en APART ize modellen AM te Kapelle, APRIL 1033, lotel NOLET te verkoopen, in Laties: ran wijlen, dhz T SCHUURTJE amstraat C 218, Verhuurd aan rke, voor ƒ2.50 rwSCHUUR EN [UURTJES met Schotte, groot SLTJE BOOM- perceel II, groot jaTSRECHT tot 145 van een per- ,nd, naast perc. 6 A. 80 c.A. HTSRECHT tot den grond met i, a/d Molenpol- A. 53 c.A. TSRECHT tot -an 2 oesterput- |c. V, groot 9 A. van wijlen dhr INHUIS MET JIN EN ERF, at C 283, groot fcHTSRECHT tot op grond met favendijk, groot fRECHT tot 1 In het oesterper- iaarop liggende |J19 der Yersche Jrc. I uiterlijk 1 Iverige perceelen aling uiterlijk 9 Ie. I en VII, 29, 1 April van 24 Maart, waarvoor hij dhr J. J. Bo- |perceelen eiken April a.s. ver- Jota ris. I MATTHIJS te lens op APRIL 1933, Mej. de Wed. in het verkoopen: liur, in het Café fats" te Kats: pUIS, SCHUUR ïats onder den Jot 6.25 A. en bij betaling li 1933. |N ERF, aldaar, Eerweg, groot 60 I tot 1 Mei 1934, voor ƒ80.Per er gebouwen Za- 1933 van nams- G Gem. 54 R^" VND, aldaar, m dbevelandpolder, ssedijk nabij den ferhuurd aan U Dec. 1934, voor r. Te veilen in bi gecombineerd. igen bij den ore de kadastrale 1 ter inzage hgt ur, aan het sterf; den Molendijk' INBOEDEL- VAN ZATERDAG 25 MAART 1933, Nr 150. Men kan van ome regeering niet zeg gen, dat ze haar laatste dagen in ledig heid doorbrengt. Ze doet, wat ze kan en wat financieel verantwoord is, om onzen land- en tuinbouw wat verlichting van de zorgen en moeiten te brengen. Zoo zijn deze week weer aangekondigd steunmaat regelen voor vlas- en roggeverbouw, voor kippenhouderij en tuinbouw. Ook legt de Eerste Kamer, die nog steeds onverdroten aan den begrootings- arbeid bezig is, voortdurend beslag op den tijd en de werkkrachten van enkele Ministers. D'eze week werd de begrooting van Waterstaat in veilige haven gebracht. Intusschen is de voorbereidende actie voor de Kamerverkiezingen in vollen gang. De heer H. Golijn sprak deze week in zeer druk bezochte vergaderingen te Goes en Zierikzee. Er valt onmiskenbaar meer enthousiasme te constateeren dan wel eens bij vorige verkiezingen het geval was. Enkele groepen uitgezonderd, waar men leeft van demagogie, is er over het algemeen ook waar te nemen een goed en duidelijk begrip van de groote, ongekend moeilijke omstandigheden, waaronder wij leven en straks ter stembus gaan. Daar voor mogen wij dankbaar zijn. Duitschland heeft weer een veelbewo gen v\eek achter den rug. De opening van den Rijksdag had plaats met zulk een drukte, met zulk een praal, dat onwille keurig de gedachten naar het verleden, naar het keizerrijk terug gingen. Men spreekt dan ook in de kringen der nazi's van het herboren Duitschland! Aan het uitspreken van redevoeringen heeft Hitier zijn hart kunnen ophalen. Vooral socialisten en communisten moes ten het daarbij ontgelden. Merkwaardig is, dat het Centrum na lang wikken en wegen en confereeren met Hitier gestemd heeft vóór de z.g.n. mach tigingswet, die feitelijk den Rijksdag op zij zet, zelfs de Grondwet, als dit noodig blijkt, buiten werking stelt en de dicta tuur van Hitier c.s. sanctionneert. De nazi's hebben nu vrij spel. Met ze kere spanning (niet het minst in finan- cieele kringen) wordt nu afgewacht, welke besluiten hij zal decreteeren. Duitschland heeft nu wel een gezag, maar zonder vrij heid, een caricatuur van het waarachtige overheidsgezag. Mac Donald heeft dezer dagen te Ge- nève een poging gedaan, om de ontwape ningsconferentie en feitelijk den vrede te redden. Met belangstelling is van zijn nieuw plan kennis genomen. Maar wat zullen de verschillende regeeringen er van zeggen? De Engelsche premier heeft meteen een kaartje genomen naar Rome en eens ge praat met Mussolini. Ook deze kwam in middels met een vredesplan voor den dag, omvattend Frankrijk, Engeland, Duitsch land en Italië. Zullen deze plannen lenteboden blijken te zijn? CLIII. Amice, Nu de Kamerverkiezingen weder in zicht zijn, groeit bij de S. D. A. P. de be langstelling voor de openbare straat. We herinneren ons, hoe vóór vier jaar in Middelburg des avonds het onweer niet van de lucht was. Optochten met praal wagens, waarop gecostumeerde persona ges; muziek van „Steeds luider"; klinken de en brallende redevoeringen, ja zelfs knetterend vuurwerk op het Molenwater, met letters in vlammend vuur: „Stemt op lijst 23", wisselden elkaar af. Wat dit laatste betreft, was Middelburg met Utrecht de «enige plaats, waar donder bussen, moordslagen, girandoles en vuur- FEU ILLE1 ON Vrij naar het Engelsch. 13). o „Maar hoe kon je dat nu gisteravond al vernomen hebben?" riep Arthur ver baasd uit. „Er is niemand bij ons ge weest, die het nieuws gehoord heeft, be halve mijnheer Yorke; en het is niet waarschijnlijk, dat je hem nog gespro ken hebt. Hij is pas laat weggegaan. Ja, vanmorgen, toen sprak iedereen er over". „Ik heb het van Hamish gehoord. Hij kwam op het avondje van de Knivetts. is me die Hamish er in gevlogen?" lach te Roland. „Hij had gedacht er heel wat uames te vinden en zag er uit om door een ringetje te halen en toen bleek het een heerengezelschap te zijn. Hamish was teleurgesteld, geloof ik; hij had .ge noopt Ellen Huntley te ontmoeten en hij eek allesbehalve vroolijk „Hij had pas van het verlies gehoord", viel Arthur hem in de rede. „Dat lijkt me °ch meer dan voldoende om niet al te Vr°olijk te kijken". »0 neen, dat was het niet. Hij vertelde ^middellijk, dat het geld voor eens en pijlen afwisselden met raketten en vuur pijlen. Op enkele plaatsen in de stad wa ren op vuurroode staketsels de nog steeds onvervulde en onvervulbare verkiezings beloften geschreven, met als candidaat- lijstaanvoerder den heer Vliegen, denzelf de die onlangs op het socialistisch partij congres te Nijmegen de sensatiepers, in het roode Volksblad belichaamd, zoo on- meêdoogend heeft gestriemd. Doch wat let zulks? Nog eenige dagen en dezelfde onvervulde beloften zullen de voorbijgan gers weer toelonken; dezelfde leege toe zeggingen zullen op Middelburg's plei nen en straathoeken weer worden ge hoord men rekent er natuurlijk op, dat de menschen vergeten zullen zijn, dat het dezelfde klanken als van 1929 zijn, met een nieuw fantasietje er bij ten zij.... Ja, tenzij de nieuwe burgervader onzer stede te dezen aanzien een andere meening koestert dan de op Oudejaar 1932 afgetredene. Onlangs heeft een luidspreker-propa- ganda-auto van het N.V.V. Middelburg bezocht. Een onzer raadsleden vergezelde dit instrument van den groot-kapitalisti- schen multi-millionair, die het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen is. De neigingen van bet oude kapitalis me, de bron van alle sociale narigheden, die we thans beleven, zijn nog maar al te aanstekelijk, niet waar? Of daarvoor door den waarnemenden burgemeester, den heer Onderdijk, vergunning is verleend, is niet merkbaar geworden. Men verneemt dat zoo niet. Doch na de installatie van burgemeester Fernbout moeten nog drie weken verloopen, eer de stembus open gaat. En in dien tijd moet er nog veel gebeuren. Aannemelijk is het niet, dat de tijdelijke burgemeester vooruitgrijpt op den tijd, dat zijn burgemeester lijke waar digheid zal zijn afgeloopen. Dit zou al te vrijmoedig zijn. Nu is ons gebleken, dat tot enkele bur gemeesters van soc. dem. zijde het ver zoek is gericht om vergunning tot het irn beslagnemen van de openbare straat tot demonstraties en verkiezingsredevoerin gen uit den luidspreker of het mensche- lijk hart, dat tot spreken dringt. Hier in Zeeland heeft de waarnemende burgemeester van Vlissingen geweigerd zulks toe te laten, in verband met een met den burgemeester van Woelderen af gesproken gedragslijn om alle politieke besprekingen op den openbaren weg zoo mogelijk te weren. Ook de burgemeester van Koudekerke wees een dergelijk ver zoek af. En niet zonder reden. De redevoeringen bevatten uitsluitend politiek. De VARA schijnt dus nog niet afdoende te werken. De afgedraaide liederen waren niet de gewone strijdliederen, doch allerlei op ruiende taal kwam daarin voor, als o.a. „Broeders, laat ons de kazerne sloopen", „De uniform rukt u van het lijf", „Breekt de zwaarden over de knieën", enz. Geen enkel overheidspersoon, die de hem opgedragen uitoefening van het ge zag niet uit het oog verliest, kan natuur lijk zulke revolutionaire taal toelaten. En in dagen, als wij thans doorleven, waarin de Soc. Democraten dan weer een muiterij als op de Zeven Provinciën toe juichen en goedkeuren en dan weer alleen goedpraten, mag de publieke weg aller minst daarvoor gebruikt worden. We we ten zeer goed, dat somwijlen de tactiek meebrengt, dat men zijn revolutionaire gezindheid niet al te duidelijk doet blij ken, als stemmenverlies daarvan het ge volg mocht zijn. We namen er ook ken nis van, dat het soc. dem. Kamerlid Ir Cramer, die f 9000 per jaar wachtgeld trok van de begrooting van Ned.-Indië, 't ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST al verloren was en lachte er om en zei, dat er wel grootere ongelukken gebeuren in de wereld. Knivett zei, dat hij nog nooit iemand had gezien, die slecht nieuws zoo goed wist te dragen. Had hij een fortuin gekregen inplaats van verlo ren, dan had hij zich niet zorgeloozer, op gewekter kunnen gedragen. Zeg, Chan- ning, hoe moet het nu met je aanstel ling?" Een vraag, die Arthur veel pijn deed, vooral waar hij door Roland Yorke ge daan werd. „Je zult nu jaren lang een betaalde klerk moeten blijven! Jenkins, je kunt hem tot je vertrouwde maken, als je goed oppast en vriendschap met hem sluit", riep Roland luid lachend en weinig fijn gevoelig uit. „Neen, mijnheer, 't lijkt me niet waar schijnlijk, dat mijnheer Arthur Channing ooit een betaalde klerk zal worden", zei Jenkins. „Niet waarschijnlijk, dat hij een be taalde klerk zal worden! Hij is er toch een. Als hij er geen is, zou ik wel eens willen weten, wie er dan wel een is. Channing, jij bent er toch zeker wel van overtuigd, dat je niets anders bent". „Misschien kan ik mettertijd nog wel iets anders worden", antwoordde Arthur kalm. met moeite zijn opstandigen geest bedwingend. f well' z.i. eigenlijk van Nederland beheert te worden losgemaakt, thans zijn ontslag heeft aangevraagd en voortaan alleen pensioen zal gaan trekken; doch we we ten evenzeer dat het alleen een tijdelijke terugtred is, om later weder zooveel te beter een sprong vooruit te kunnen doen. In allen gevalle behoort de politieke propaganda van de straat te warden ge weerd. Lokalen, waar men wil reclame maken voor de soc. dem. lijst zijn er ge noeg te huur. Tegefl een volgende ver kiezing zal bet „Volksgebouw de Gouden Poorte" zeker wel gereed zijn, zoodat men binnenshuis naar hartelust kan propa- geeren. En dan blijven er nog genoeg door den gemeenteraad aangewezen gele genheden over, waar men kan plakken, mits met van overheidswege daarvoor aangewezen kleefstof, zoodat iedereen ook uit de met kwistige hand rondge strooide circulaires kan weten wie de socialistische candidaat is. Doch daarbij moet het dan ook blijven. En we vertrouwen en hopen dat we in deze billijke en op de wet gegronde ver wachtingen niet zullen worden be schaamd. Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS Ingezonden Mededeeling. „Vele |aren aan de borst te sukkelen en 's nach s hoestbuien die wel een half uut duurden, da* was mijn vroeger leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een Dultsche vriend. Deze raadde mij Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgen Abdijsiroop. Ng gebruik van 3 lepels van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel, goed slaap kortom een gelukkig mensch ben." (Origineel ter rouge) L K IC »-H BijHoest - Griep - Bronchitis - Asthma Alom verkrljgbaar.Thans PI. 1PI. 1.50, F1.2.75 Gebruik buitenshuls Abdl|slroop-Bonbons per doos 35 ct, per dubbel* doos 60 ct ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) WAT DE S. G. P. WENSCHT. Ds Kersten, de leider van de Staatk. Geref. Partij heeft te Krabbendijke een rede gehouden, die althans dit voordeel heeft, dat zij wat betreft de sociale wet ten aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Volgens het verslag in „De Banier", een onverdachte bron dus, verklaarde Ds K. zich te stellen tegen de verzekeringswet ten, die de bedrijven uitmergelen. „Men zegt dat deze wetten zijn in het belang van de arbeiders, maar de nood der arbeiders stijgt juist ten gevolge van die wetten de werkloosheid wordt er door bevor derd; 'het leven noodeloos duur gemaakt; de arbeiders lijden. In de naaste omgeving van Krabben dijke zijn de voorbeelden aan te halen, dat behoeftige menschen, die hun hoop op de verzekeringswetten gesteld hadden, op grond van dit of dat artikel ledig werden heen gezonden. Zoo zijn er tientallen van voorbeelden. „Wat een herrie over dat koorhemd!" riep Roland uit, plotseling op een ander onderwerp overgaand. „En het gaat niet eens zoo zeer over het feit zelf, maar mijn heer Pye maakt er zoo'n drukte over! En dan een van die seniors te verdenken! Dat moet dan Huntley zijn". „Wie het geweest is, weet ik niet", zei Arthur, „maar ik weet wel zeker, dat Huntley het niet is geweest. Hij is er te eerlijk voor". „En wil je daarmee zeggen, dat Tom Channing en mijn broer niet open en eer lijk zijn?" viel Roland Yorke hem driftig in de rede. „Daar heb je het weer, Yorke; jij trekt veel te gauw conclusies. Naar mijn mee ning moet de schuld heelemaal niet bij de seniors gezocht worden; als een van hen het gedaan had, zouden ze het wel erkend hebben. Ik boud hen allemaal voor open, eerlijke jongens en Huntley zeer zeker". „Aan Tom twijfel je toch zeker ook niet?" „Neen, natuurlijk niet." „En ik kan instaan voor Ger Yorke. Als mijnheer Pye zijn onderzoekingen in de richting van de seniors stuurt, zal hij dus zeker met de kous op den kop thuis komen". „Ik geloof niet, dat mijnheer de seniors verdenkt", antwoordde Arthur Channing, Weg met die verzekeringswetgeving, ook uit naam van dé arbeiders. Aan behoeftigen moet gegeven worden wat tot hun nooddruft dient. Dat moet de regel zijn voor de onderhouding van het volk in deze tijden; en van dezen regel is men al te zeer afgeweken ook bij de steunwetten." Men weet dus nu wat er gebeuren gaat als de partij van Ds K. aan invloed wint. Dan worden de uitkeeringen krachtens de Ongevallenwet en de Land- en Tuinbouw-on- gevallenwet ingetrokken en inoeten zij, dié een ongeval krijgen maar zien hoe aan den kost te komen. Dan worden bij o v e r 1 ij d e n van een verzekerde geen begrafeniskosten meer betaald. Dan wordt aan de nagelaten be trekkingen niet meer als nu een rente uitgekeerd. Dan worden ook de uitkeeringen krachtens de Invaliditeits wet, niet meer verstrekt. De toelagen aan de ouden van dagen worden dan ingehouden. De invaliden, die nu een beduiden de rente krijgen, moeten dan zien hoe ze aan den kost komen. Zij krijgen geen rente meer uitgekeerd. De weduwenrenten worden even eens ingetrokken en de weezenren- t e n worden niet meer uitgekeerd. De weduwen en weezen krijgen dan niets meer. Van gratis geneeskundige behandeling of verpleging krachtens de invaliditeitswet, waarvan nu zoovele arbeiders met 'hunne gezinnen profiteeren, zal, wanneer Ds K. zijn zin krijgt, geen sprake meer zijn. Dan wordt natuurlijk ook de Ziek tewet ingetrokken. De uitkeeringen bij ziekte, waarvan nu tienduizenden arbeidersgezinnen profitee ren en die voor de werkgevers een uit komst zijn, omdat zij meestal niet in staat zijn het loon of een groot deel daarvan door te betalen, worden dan eenvoudig geschrapt. De zieke arbeiders zijn dan afhankelijk van 't weinige dat de instellingen van wel dadigheid in dergelijke gevallen kunnen doen. Men weet dus nu precies wat men op dit gebied van de S. G. P. te verwachten heeft. Wij beoordeelen dit optreden niet, wij geven alleen door wat Ds K. zelf zegt te wenschen. Aan de kiezers leggen wij alleen de vraag voor of dit ook hun wensch is, of zij inderdaad meenen, dat de gekwetsten, de ouden van dagen, de invaliden, de zie ken, de weduwen en de weezen hunne uit keeringen moeten missen. CENTRALE VERWARMING reeds voor f 450. Installateur: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Burgerwacht. Ineen dezer dagen onder voorzitterschap van Mr W. F. E. Baron van der Feltz gehou den vergadering der Middelburgsche Bur gerwacht werden talrijke interne aange legenheden besproken, waarbij tot uiting kwam dat in breede lagen der bevolking onzer stad belangstelling voor deze instel ling blijft bestaan. Besloten werd dat voortgegaan zal worden, ook langs andere dan tot dusverre bewandelde wegen te Ingezonden Mededeeling. „Hij heeft hun hulp ingeroepen". „Je hebt toch gehoord, wat hij zoo juist tegen Golloway zeiJenkins, er wordt geklopt". Jenkins ging open doen en kwam terug met de boodschap, dat er iemand voor mijnheer Yorke was. Roland ging op zijn gemak naar de gang en toen hij zag, wie daar stond, werd hij driftig. „Hoe haal je het in je hoofd hier te durven komen?" vroeg hij hooghartig. „Wel mijnheer, misschien wilt u me vertellen, waar ik dan moet komen om u te zien te krijgen?" antwoordde de aan gesprokene beleefd, iemand, in wien men direct den handelsman herkende. „Het helpt me niets, of ik al naar uw huis ga; al kwam ik daar tien maal per dag, dan 7ou ik toch steeds hetzelfde antwoord krijgen, dat u niet thuis is". „Verdwijn", zei Roland. „Niet voor u me betaald heeft; of me de belofte hebt gegeven, dat u binnenkort betalen zult en die belofte ook houdt. Ik heb mijn geld noodig mijnheer en ik moet het hebben". „We hebben een heeleboel dingen noo dig, die we niet kunnen krijgen", ant woordde Roland op ergerlijk luchtharti- gen toon. „Ik zal je betalen, zoodra ik kan, maar je hoeft niet bang te zijn". „Ik ben niet bepaald bang", antwoord- t trachten da wacht zooveel mogelijk fte» haar doel te doen beantwoorden. In een tweetal vacatures ontstaan door bedanken van den heer A. Kögeler en vertrek van Mr G. J. Sprenger, werd. voorzien door benoeming van de heeren I. S. Blokpoel en A. F. L. Troll. Daar verschillende le den vertrokken en anderen door gevorder den ouderdom niei meer in staat zijn tot daadwerkelijk optreden, is voor hen, wien het ernst is om in tijden van beroering steun te verleenen aan het wettig gezag, de gelegenheid opengesteld alsnog als lid toe te treden, hetgeen kan geschieden door zich schriftelijk aan te melden bij den commandant Mr F. M. Wilbrenninck, Hofplein E.I.d. Arnemuiden. Donderdagavond vergader de de Vereen, voor Bijz. Lager Onderwijs op Geref. grondslag in de Chr. School, ou der voorzitterschap van dhr Iz. Gornelis- se. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overleden oudste bestuurs lid dhr A. Dingemanse, die vele jaren met de hem van God geschonken gaven do school heeft gediend. De secretaris dhr J. J. Boone gaf ver slag over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat geen aanleiding bestond tot pessimisme. Het verslag van den penningmeester gaf aanleiding tot eenige bespreking, maar deed ook geen ongunstig geluid hooren. Dhr J. J. Boone werd als bestuurslid herkozen. Ds H. Scholing ging in dankgebed voor Domburg. Donderdagavond vergaderde de kring Walcheren II van de Meisjes- vereen. op Geref. Grondslag in de Geref. Kerk. Nadat de presidente op gebruike lijke wijze had geopend werd door Mej. P. Sturm van Serooskerke een inleiding gehouden over het Oude Testament; „De verspreiding der volkeren", en door Mej. C. Francke van Grijpskerke over de Vad. Gesch.: „Willem van Oranje". Een geanimeerde bespreking volgde op deze onderwerpen. Na het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus werd deze vergadering met dankgebed gesloten. Vrouwepolder. In de openbare school hield de afdeeling der vereen. „Zieken- huisverpleging op Walcheren" haar jaar vergadering onder leiding van den voor zitter, dhr W. van Hekken. Nadat de se cretaris, dhr J. J. Bliek de notulen gele zen had, las de bode der vereeniging zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat het leden tal nog steeds stijgende is. Momenteel telt de afd. 174 leden. Wegens vertrek naar elders van den secretaris, werd in zijn plaats gekozen dhr P. L. Koster, welke ook direct afgevaardigd werd naar de algemeene vergadering te Middelburg. Aan het slot der vergadering sprak de voorzitter eenige waardeerende woorden voor het vele, dat de vertrekkende secre taris voor de afdeeling gedaan heeft. Hierna sluiting. Uitgaande van de V. V. V. „Vrouwen polders Belang", wordt er ook dit jaar weer een kookcursus gehouden, thans onder leiding van Mej. Bakker, leerares aan de Huishoudschool te Vlissingen. Be reids hebben zich reeds 19 deelneemsters opgegeven. Oostkapelle. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Het vervoer 'der straatklinkers is gegund aan A. Sturm voor f 2, dat van zand eveneens aan dhr Sturm voor f 1,23 per voer. Het vervoer van schelpen aan dhr G. de Visser voor f 1,97 per voer. Verder wordt medegedeeld, dat bij het niet genoeg beschikbaar zijn van werk krachten uit de gemeente Domburg ook werkloozen uit deze gemeente kunnen worden te werk gesteld bij den aanleg van de waterleiding. Een verzoek van de K. L. M. om deel te nemen in het garantiefonds voor de Zeeuwsche luchtvaartlijn wordt afgewe zen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. een samenspreking hebben gehouden met de gemeentebesturen van de kringgemeen ten van den Vleeschkeuringsdienst, en dat aldaar besloten is voor te stellen om de keurloonen te verlagen en wel tot voor een rund boven de 200 K.G. f 4, beneden de 200 K.G. f 3, vette en graskalveren f 2, varkens boven de 80 K.G. f 2, van 50—80 K.G. f 1.50, beneden de 50 K.G. f 1. de de man. Als het er op aan kwam, zou Lady Augusta me altijd mijn geld nog wel geven". „Zwijg over Lady Augusta. Wat heb jij met Lady Augusta te maken. Mijn schul den zijn toch zeker niet de hare. Luister eens, Simms, ik zal je de volgende week betalen". „Dat heeft u al zoo vaak gezegd, mijn heer Yorke". „In ieder geval zal ik je de volgende week een deel betalen, als ik niet alles kan missen. Op mijn woord, ik beloof het je, en je weet, dat ik bet dan doen zal". Blijkbaar voldaan ging de man heen en Roland slenterde met dezelfde loome be wegingen, waarmee hij het verlaten had, het kantoor weer binnen. „Het was die vervelende Simms," mop perde hij. „Jenkins, waarom heb je niet gezegd dat ik uit was?" „Daar had u niets van gezegd, myn heer. Gisteren is hij ook al geweest, maar toen was u werkelyk uit." „Wat wil hij?" vroeg Arthur. „Een kleinigheid betaald hebben, die ik hem schuldig ben; maar 't schikt mij niet voor de volgende week. Wat een Eden zou deze wereld zijn, als schulden nooit wa ren uitgevonden!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5