Onderwijs. Gemengd Nieuws. Scheepstijdingen. dit bewijs van instemming en den voor zitter voor de aangename samenwerking. Ook dankt Spr. den gemeente-secretaris voor zijn medewerking (Applaus.) Verder zijn ingekomen verschillende verslagen en de stukken door ons reeds genoemd. Het verzoek van Handelsonderwijs om subsidie gaat naar B. en W. en komt bij de begrooting in behandeling. Naar aanleiding van het adres van den Chr. Besturenbond inzake de t e - werkstelling van werkloozen vraagt dhr v. d. F e 11 z of de inhoud daarvan juist is. De voorzitter stelt voor het adres in handen van B. en W. te stellen ter af doening. Spr. houdt wekelijks zitting om te hooren wie er bij de werkverschaffing geplaatst wil worden. Wordt er gerou leerd, dan wordt uit deze personen een keuze gedaan. B. en W. moeten rekenen met de gezinssterkte en met practische en financieele motieven. Vorige week zijn weer 15 werkloozen uit de werkverschaf fing genomen en 15 anderen te werk ge steld. Spr. leest niet in het adres een klacht over bevoorrechting van een ze kere groep. Anders zou Spr. met cijfers komen. Dhr Paul heeft gehoord, dat de geor- ganiseerden minder in aanmerking komen voor werkverschaffing dan de ongeorga niseerden. Spr. keurt dit af. De voorzitter zegt, dat er geen sprake van is dat er bij de werkverschaf fing gelet wordt op het al of niet georga niseerd zijn, maar wel op den financiee- len kant der zaak. Dhr Paul: Juist. Dat houdt er ver band mee. De voorzitter: Onder de ge steun den uit de gemeentelijke crisisregeling die eerst voor werkverschaffing in aan merking komen, zijn verhoudingsgewijze minder georganiseerden dan onder de an dere groepen. Dhr Paul wil in ieder geval voorko men, dat de menschen hun organisaties vaarwel zeggen. Het is in 't belang der gemeente, dat de arbeiders zich organi- seeren. Dhr Jeronimus wil het al of niet georganiseerd zijn geheel buiten beschou wing laten, vooral gelet op het karakter der vakvereenigingen. D'e voorzitter: dat gebeurt al. Maar het aantal werkloozen is zóó groot, dat een groot deel hunner niet of slechts nu en dan bij de werkverschaffing kan komen. Op vragen van de heeren Harthoorn en Heemskerk zegt de voorzitter, dat de Rijksinspecteur, die let op de gezinsfi- nanciën, het recht van veto heeft inzake tewerkstelling bij de werkverschaffing, die door het Rijk gesteund wordt. Het adres gaat naar B. en W. ter af doening. Dhr v. d. F e 11 z stelt voor het adres om een gedeelte kade te noemen naar den naam van wijlen den heer Schiitz voor kennisgeving aan te nemen, gelet op de wijze waarop de handteekeningen zijn verzameld. Het is de vraag, of alle on derteekenaars meerderjarig zijn. Mevr. W e ij 1 wil eventueel nieuwe straten noemen naar de namen van ver dienstelijke stadgenooten. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den heer Krijger (Seisdam) inzake koop van grond aan de Meidoornlaan wordt toegestaan. Ingekomen is het reeds gepubliceerde voorstel van den heer Jeronimus inzake kalk- en plakverbod, etc. B, en W. zijn van oordeel, dat dit nu niet in behandeling kan komen. Het moet eerst naar de commissie voor de straf verordeningen. Binnenkort komt er een geheel nieuwe politie-verordening. Incidenteele wijziging is ongewenscht. De politie kan ook op grond van de tegenwoordige verordening tegen plak- excessen optreden. Dhr Jeronimus acht dit voorstel vrij eenvoudig. Als het eerst naar de commissie gaat, kan beter gewacht worden tot de geheele herziening der verordening aan de orde komt. Spr. voor ziet echter een verkiezingsplakkerij op groote schaad. Dhr Van A n d e 1 voelt veel voor het voorstel-Jeronimus. Spr. heeft zich geër gerd aan de smerige plakkerij, die hij te Amsterdam nu reeds heeft gezien. Dhr v. d. F e 11 z merkt op, dat ook nu tegen het beschilderen der straten kan worden opgetreden, daar dit valt on der baldadigheid. Wethoudersverkiezing. Dhr Paul legt namens de soc.-dem. fractie deze verklaring af: Nu, tengevolge van de afspraak tus- schen de verschillende groepen der lin kerzijde, de heer Boasson na de burge meestersbenoeming zijn wethoudersze tel ter beschikking heeft gesteld, dient de Soc.-Dem. raadsfractie opnieuw haar houding ten aanzien der definitieve wet houdersbenoeming vast te stellen. Aangezien de houding onzer fractie te dezer zake niet in de eerste plaats be paald wordt naar de geloofsovertuiging der raadsleden, doch voornamelijk naar hun maatschappelijk inzicht, meenen wij, dat niet-doorslaggevend moet wezen de vraag of het college van B. en W. in meerderheid rechts of links zal zijn, maar wel of waarborgen zijn te verkrij gen dat in democratischen zin kan wor den bestuurd. Voor zoover nu reeds geoordeeld kan worden, gelooven wij, dat van den be noemden burgemeester verwacht mag worden dat dit laatste het geval zal zijn. Daarnevens houden wij in het oog, dat een samenstelling van het College van B, en W, met een Soc.-Dem. en een Vrijz.-Dem. Wethouder voor ona Sociaal- Democraten wèt veel aantrekkelijks biedt, doch dat een dergelijk College in geen juiste verhouding zou staan tot de samenstelling van den Raad. De wetenschap bovendien dat één van de 17 Raadsleden buiten elk partij verband staande de doorslaggevende stem zou uitbrengen, achten wij in strijd met goed en degelijk beleid. We zijn van oordeel, dat de samenstel ling van het College van B. en W. zooveel mogelijk moet weergeven de verschillende groepeeringen in den Raad, wil dat Col lege vruchtbaar werk kunnen verrichten. Als gevolg van deze overwegingen mee nen wij niet anders te kunnen en moe ten handelen, dan te stemmen op de can- didaat der rechterzijde, den heer den Hollander, mede in de overtuiging, dat ook de thans benoemde burgemeester een onbevangen blik zal hebben ten aanzien van de verschillende politieke- en gees- tesopvattingen van zijn gemeentenaren en als een rechtgeaard Burgemeester zich boven de partijen zal weten te stellen. Mevr. W e ij 1 zegt: Ook wij wenschen een verklaring af te leggen vóór de wet- houdershenoeming. De burgemeestersbenoeming heeft plaats gehad op de wijze zooals dat op 31 Dec. mogelijk scheen. Deze mogelijkheid, maar toch nog onzekerheid, was reden, dat wij op dien dag niet tot de benoeming van een rechtschen wethouder konden medewer ken en dat de heer Boasson de functie tijdelijk op zich nam. Nu de mogelijkheid zekerheid is geworden, blijven dezelfde argumenten onze houding bepalen. Of schoon wij, nadat ons de houding van de fractie der S.D.A.P. bekend is gemaakt, niet verwachten, dat een meerderheid on zen candidaat zal kiezen, zullen we op nieuw onze stem op den heer Boasson uitbrengen. Dit is de eenig mogelijke en logische houding voor wie, als wij, mee nen, dat Middelburg behalve door een de mocratisch ook door een linksch college van B. en W. bestuurd moet worden. Benoemd wordt tot wethouder de heer W. A. den Hollander (a.-r.) met 12 stemmen, tegen 3 op den heer Boasson, één op den heer Portheine en éen blanco. Dhr Den Hollander dankt voor het vertrouwen, dat de Raad hem ge schonken heeft. Hij vraagt de benoeming in beraad te mogen houden voor den tijd, dien de wet toelaat. Dhr v. d. F e 11 z constateert, dat nu wel gebleken is, dat links beter had ge daan in December het standpunt der rechterzijde te deelen. Alle argumenten, die toen genoemd zijn, zijn gebleven. Het is nu een vertooning geworden. De les, die de linkerzijde mag leeren, is wel, dat ze eens meer aandacht aan de argu menten van rechts moet schenken. Spr. verheugt zich intusschen over dezen uit slag. De leden der rechterzijde zijn geen politieke slimmelingen, die haantjes wil len binnenhalen. Maar ze willen wel in moeilijke dagen helpen om de gemeente te besturen. Het was misschien voor de rechterzijde nu aangenamer geweest bui ten het college van B. en W. te blijven. Maar ze wil de verantwoordelijkheid mee dragen. Dhr Paul zegt, dat voor de S.D.A.P. van belang was de vraag naar de sociale opvatting van den burgemeester. Nu daar omtrent iets meer hekend is, heeft de soc. dem. fractie haar standpunt gewij zigd. Dhr Jeronimus: Zoo helder/als koffiedik. Dhr v. d. Feltz: Niet overtuigendl Dhr Porbheine protesteert tegen de woorden van dhr v. d. Feltz. Zijn ver wijten gelden de soc. dem. fractie en niet de vrijz. dem. fractie, Spr. en den heer Jeronimus. De voorzitter herinnert aan de voorgeschiedenis van deze benoeming. De soc. dem. fractie heeft steeds gelet ook op de maatschappelijke opvattingen van de leden van B. en W, Als de rechtervleugel destijds een tij delijk rechtsch wethouder had gewikt was er waarschijnlijk nooit een tijdelijk linksch wethouder gekomen. Dhr Jeronimus heeft gemeend te moeten steunen op iemand, die wel geen wethouder kan worden, maar die be hoort tot een groep, die op een wethou derszetel recht heeft. Spr. kan niet de houding van de S. D. A. P. begrijpen, die nu meewerkt aan de vorming van een rechtsch college van B. en W. Temeer als men let op de personen, om wie het ging. Het is voor Spr. lood om oud ijzer of dhr Boasson of dhr Den Hollander wethouder is. Spr. heeft reeds eerder de S. D. A. P. gefeliciteerd met de aanwinst van dhr Den Hollander! De voorzitter zegt, dat er, evenals vroe ger, ook nu een soc.-dem. en een A.-R. wethouder komen. Dhr D'en Hollander dankt dhr Jeronimus voor zijn vriendelijke woorden. Dhr Jeronimus rijdt wel eens meer met een vaartje van 100 K.M. Hij zal ook n u wel weer moeten retireeren! Dhr J eronimus: Christen-demo craat! Erkenning gasfitters, enz. en invoering nieuwe gasinstallatie-voorschrif ten. Dhrn v. d. Feltz en P o r t h e i- n e dringen aan op een soepele toepas sing vooral voor perceelen, waar nog oude leidingen liggen. Dhr Paul en Mevr. W e ij 1 voorzien geen moeilijkheden bij de toepassing. Dhr Heemskerk stelt eenige wij zigingen voor om onbillijkheden weg te nemen. De voorzitter antwoordt, dat een niet-georganiseerd patroon niet zal uit gesloten worden. Alleen het dilettantisme moet den kop worden ingedrukt, terwille van de gevaren, daaraan verbonden. Nog verschillende leden voeren over dit punt het woord. Dn voorzitter wil de verordening eens even laten doorwerken. Ontstaan er onbillijkheden, dan kan daar in later worden voorzien, B. en W. zeg gen een soepele toepassing toe. Nadat hierover zeer lang is gesproken, wordt het voorste], na een kleine redac tiewijziging, z. h. st. aangenomen. Bediening der bruggen. Dhr Van Andel is bijzonder met dit twee de voorstel van B. en W. ingenomen. Al leen zou Spr. niet graag willen, dat er een nieuwe functionaris (hulp-brugwach ter) kwam. De voorzitter zegt, dat hiervoor een gesteund werklooze zal worden aan gewezen. Dhr Den Holland er heeft opge merkt, dat de uren van openstelling der bruggen minder zijn dan onder de oude regeling en dan Spr. destijds voorstelde. De handel vereenigt zich er echter mee en de verwijten van dhr Jeronimus aan Spr's adres waren dus misplaatst. Spr. komt er echter tegen op, dat er zonder strikte noodzaak buiten de vastgestelde uren schepen worden doorgelaten. Spr. wil het dagtarief 's morgens een uur later doen ingaan en 's avonds een uur vroe ger doen eindigen. Dat zal preventief werken. Dhr Jeronimus wil onderscheid ma ken tusschen dienst- en werktijden. Wan neer de toepassing soepel is, zullen de bezwaren wel niet zoo groot zijn. De voorzitter antwoordt, dat over leg met de schippersvereeniging is ge pleegd. Er waren geen bezwaren, mits er na de vastgestelde uren gelegenheid was om door te varen. Mocht daarvan misbruik worden gemaakt (en dat wordt al een enkele maal gedaan) dan zullen B. en W. daartegen paal en perk stellen en voorstellen het nachttarief 's avonds vroe ger te doen ingaan. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen 19e wijziging gemeente- begrooting 1932. De voorzitter wijst er op, dat nu de verhoogde bijdrage aan het Burg. Armbestuur is gedekt Dhr v. Andel vraagt, of er nog on voorzien is. De voorz. antwoordt, dat enkele be dragen voor gemeentewei ken, die in 1932 niet meer behoefden te worden uitgege ven, naar onvoorzien zijn overgehrachl. Adres Arbeiders Sportbond. Dhr v. d. Feltz noemt dit geen serieus adres. Het is met karrevrachten het land doorgezonden. Het is onverantwoordelijk om in dezen tijd subsidie te vragen voor een Finkster-Sportfeest. Spr. wil het zon der meer voor kennisgeving aannemen en niet beantwoorden, zooals B. en W. willen. De voorz. zegt, dat hedoeld subsidie slechts een onderdeel van het adres is. Sommige veel onbelangrijker adressen gaan om advies naar B. en W. Dhr v. d. Feltz noemt het adres on verantwoordelijk. Het lijkt wel een grab belton. Dhr M o n d e e 1 protesteert daartegen. Het is op het kantje van beleedigend af. Spr. waardeert dat B. en W. behoorlijk antwoord willen geven. De arbeidersbe weging heeft wel getoond verantwoorde lijkheid te willen dragen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 14 tegen 2 st. (de hee ren v. d. Feltz en Jeronimus). Verbetering Molenwater. Dhr Paul vraagt of de Rijksbijdrage meer zal kunnen bedragen dan 70 pet, der loonen. Spr. acht twee toegangen tot het speelveld te weinig. Dhr v. d. F e 11 z en mevr. W e ij 1 vra gen of het wel noodig is een zes M. breede weg aan te leggen van Koepoort naar Bleek. De voorz. zegt, dat B. en W. dit nog nader willen overwegen. Dhr Mes vraagt inlichtingen 'over het boomen-rooien. Dhr M o n d e e 1 wil inplaats van grint een grasbegroeiing voor het speelveld. Dhr J eronimus meent, dat het Mo lenwater niet om verbetering vraagt. Spr. ziet de noodzakelijkheid van het voorstel niet in. Het beteekent wel een verfraaiing. Maar is dit een offer waard?. Dhr v. d. Feltz: wel'k offer (Dhr Jeronimus: de onderhouds kosten zullen toenemen. Het modderbe- zwaar is zoo groot niet, want er wordt ook nu druk gespeeld. Een bedrag van f 1850 voor heesters en planten acht spr. hoog. Moeten er ook geen bankjes komen? Misschien kunnen die wel verhuurd wor den! (Gelach.) Spr. vraagt verder of de gazons be stemd zijn als 'bouwterrein. Dan zou een weg van 6 M. zin hebben. Spr. bepleit gebruik van plaatzand in plaats van rivierzand. De voorzitter zegt, dat bij avond het speelterrein gebruikt kan worden als parkeerterrein voor auto's van de schouwburgbezoekers. Wellicht kunnen enkele doorgangen meer worden aan gebracht. Dit zal nader worden overwogen. B. en W. zullen ook het verkeersvraag- stuk nader bezien. Het ligt in de bedoeling, zoodra de nieuwe aanleg 'klaar is, de klin kerbestrating voort te zetten tot de Korte Heerengrach1. Met de te rooien boomen val het wel mee. 'Het zullen jonge boo men uit de vierde rij zijn. De mooie laan blijft behouden. Een speelveld, dat met gras begroeid is, eischt veel onderhoud. Spr. raadt dit sterk af. Het veld zal belangrijk worden opge hoogd. De tegenwoordige toestand van het Mo lenwater eischt verbetering. Bovendien is er behoefte aan objecten voor werkver schaffing. Het offer voor de gemeentekas is niet groot, Het onderhoud v#.n hit plantsoen «al niet veel kosten, omdat gezorgd wordt voor eigen aanplant in de kweokerij. Spr. beveelt aanneming van het voor stel aan. De toestand eischt verbetering, Dhr Harthoorn vraagt inlichtingen, hoe het gaan moet, als er circussen komen. Dhr Jeronimus: Er komen geen circussen meer, want Middelburg is nu rechtsch. (Gelach.) De voorzitter zegt, hoe circus wagens voortaan zullen hebben te rijden. Dhr Paul dankt B. en W. voor dit voorstel, dat groote werkverruiming zal brengen. De voorzitter en dhr Paul deelen nog mede dat bij dit werk nóch rivier- nöch plaatzand wordt gebruikt. In antwoord op een vraag van dhr den Hollander zegt de voorzitter, dat aan een vermindering der werkloosheid voorloopig niet valt te denken. De werkloosheid was in Jan. en Febr. 1933 belangrijk hooger dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Wel is de rijksbijdrage nu verhoogd. Dhr Jeronimus wil den rijweg Koe poortBleek bestemmen voor klein ver keer en dus versmallen. De voorzitter ontraadt dit. Verval len de trottoirs, dan moet meer gazon worden aangelegd. Deze wegconstructie kost pl.m. slechts f2.50 per vierk. M. Dhr Portheine wil er geen groot rij- verkeer toelaten. Na nog eenige discussie zeggen B. en W. overweging toe. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Prijs bouwperceelen „De Grif fioen". Dhr Jeronimus is tegen het voorstel van B. en W. Spr. wil verhooging van f5 tot f5.50 per vierk. M. voor het eene perceel en is voor uitstel van verlaging voor het andere perceel. Dhrn Harthoorn en Paul willen vaste prijzen. De voorzitter zegt, dat er reeds op tie is gevraagd voor enkele perceelen. Niet echter voor de perceelen 11 en 20, waarover het hier gaat. Spr. is ook tegen een z.g.n. vraagprijs. Er moet een vaste prijs komen. Een voorstel-Jeronimus om den prijs van perceel 20 te bepalen op f2200 wordt verworpen met 11 tegen 6 st. Het voor stel van B. en W. wordt z.h.st. aange nomen. Verhuring huis van „De Grif fioen. In antwoord op een vraag van de commissie van fabricage zegt de voor zitter, dat B. en W. zich voldoende op de hoogte hebben gesteld van de solidi teit van de huurster en van de borgen. Dhr v. d. Feltz merkt op, dat de fin. commissie door dit voorstel haar wen schen (loonende exploitatie, mogelijkheid van verkoop, enz.) ziet vervuld. In antwoord op een vraag van dhr Van Andel zegt de voorzitter, dat de huur ster in het gebouw wil vestigen een pen sion voor middenstanders van alle ge zindten. Ook zegt de voorzitter, dat het onderhoud voor rekening van de huur ster is. Dhr Van Andel vraagt o' B. en W. er voldoende rekening mee gehouden heb ben wat er gebeuren moet, indien de huurster na zes jaar het gebouw verlaat. Wat heeft de gemeente dan aan een ge bouw, dat geschikt ia voor pension of hotel. Spr. wil een hoogere huur. De voorzitter antwoordt, dat het na lang praten gelukt is de huur van f 1300 op f '1400 te brengen. De gemeente draagt eenig risico, maar de huurster een veel grooter. Lukt de exploitatie, dan zal wel koop volgen. Spr. raadt aan neming van dit voorstel aan. Verwerpt de Raad het, dan zal een dergelijke ge legenheid zich niet licht meer voordoen. Gebouwen als deze staan meestal lang leeg. Het voorstel wordt na eenige verdere discussie z.h.st. aangenomen. Regeling aanplakken ver kiezingbiljetten. Dhr van der Feltz vraagt of weer gemeentegrond zal worden verhuurd om daarop stellages met verkiezingsreclame te plaatsen. De voorzitter zegt, dat nu nog geen aanvragen daarvoor zijn binnenge komen. Komen ze binnen, dan zullen B. en W. ze overwegen. Dhr v. d. Feltz zou willen bepalen, dat voor dit doel geen gemeentegrond meer wordt verhuurd. Dhr Paul en de voorzitter wijzen er op, dat het aantal plakgelegenheden reeds klein is. Wordt het voorstel-v. d. Feltz aangenomen, dan werkt men het verboden plakken in de hand. Dhr Van Andel merkt op, dat een verkiezingsstellage wel eens door een auto in elkaar is gereden. Er is dus gevaar voor het verkeer. De voorz. ontkent dit. Spr. geeft alle politieke partijen in overweging gemeen tegrond te huren. Dit is een mooie bron van inkomst voor de gemeente. Ingewilligd wordt een verzoek van dhr v. d. Feltz om school 0 als plakge- legenheid te schrappen en daarvoor een andere plaats te zoeken. Dhr v. d. F e 11 z stelt voor de wensche- lij'kheid uit te spreken, dat B. en W. geen gemeentegrond beschikbaar stellen voor verkiezingsreclame. Dhr M o n d e e 1 ziet daarvoor geen reden. Gemeentegrond wordt wel voor reclame voor circussen enz. beschikbaar gesteld. Waarom dan niet voor de poli tiek? Elke partij kan grond huren. Dhr Wondergem meent, dat deze actie gaat tegen de S. D. A. P. Het voorstel-v. d. Feltz wordt verwor pen met 11 tegen 6 st. (voor dhrn v. d. Feltz, Portheine, v. Andel, Harthoorn, Jeronimus en Bybau). Lichtreclame, Dhr de Bruin bestrijdt B. en W., dia geen tcestemm'.vg willen geven voor lichtreclame op de Markt, Middelburg ts groot geworden door handel en verkeer. Als een lichtrec lame ontsierend is, zijn dat toch zeker ook een fruittent, bodewagens, enz. Er zit voor de gemeente een niet te versmaden voordeel in. Dhr Harthoorn is tegen de gepro jecteerde plaats. Spr. geeft in overwe ging een plaats midden op de markt te gen de lichtpaal. Dhr Mond eel wil adressant attent maken op andere geschikte punten. De voorz. herinnert er aan, dat de Raad zich meermalen uitsprak tegen kiosken enz. op de markt. Spr. laat ove rigens de beslissing aan den Raad over. Dhr Boasson wijst op het gevaar van sterke uitbreiding der lichtreclames. Dit zou ontsierend kunnen werken. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 15 tegen 2 st. (tegen dhrn Harthoorn en De Bruin). Aan adressant zal een andere plaats in overweging wor den gegeven. Regeling beschikking ge meente-eigendommen. Dhr v. d. Feltz acht het niet noodig bevoegdhe den van den Raad aan B. en W. over te dragen. De bevoegdheid van den Raad werkt als een soort preventieve controle voor B. en W. De voorz. voorziet dan 'n groote toe neming van werk voor den Raad. Spr zegt toe, dat B. en W. van hun bevoegdheid geen ander gebruik zullen maken dan tot dusver. Maar moeten alle kleine verhu ringen en verpachtingen nu in den Raad komen? Op een andere vraag van dhr v. d. Feltz zegt de voorzitter, dat B. en W. geen verandering in den bestaanden toe stand willen brengen. B. en W. treden al leen maar op in spoedeischende gevallen en bij tijdelijke verhuringen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen Bouw Nadorstweg. Dhr Jero nimus kan niet begrijpen, waarom Ge meentewerken eischte, dat hier geen bur gerwoning, maar een boerenhuisje moest worden gebouwd. De voorz.: omdat de opzet architec tonisch onjuist was. Dhr Harthoorn meent ook, dat er bij Gemeentewerken hier geen lijn valt te ontdekken. De voorz. erkent, dat de groepeering der huizen aan dien weg nu wel wat eigenaardig is. Maar vergeten moet niet worden, dat hel hier een landweg is. Het antwoord van B. en W. wordt na eenige discussie goedgekeurd. Rondvraag. Dhr v. Andel heeft in den geheimen tiommel een stuk ge vonden en wil daarover wat vragen. Besloten wordt hierover geheime zit- 'ting te houden. Dhr Jeronimus vraagt of B. en W. er wel aan denken tijdig tijdelijk perso neel, dat twee jaar als zoodanig werk zaam is geweest, te ontslaan om te voor komen, dat het vast moet worden aange steld. De voorz. zegt, dat sommigen op ar beidscontract werken. Hierna (te kwart over zes) wordt de openbare vergadering geschorst. De niet-genoemde, op de agenda voor komende voorstellen waren z.h.st. aange nomen. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer R. F. Wijf fels te Sint Kruis. Groote brand te Amsterdam. Een brand van beteekenis, welke de brandweer veel werk heeft bezorgd, is gisterenavond uitgebroken in het pand Lauriergracht 158—160 te Amsterdam, waar gevestigd zijn de opslagplaatsen van de onderneming Nederlands Bronnenbe- lang. De brand is door onbekende oor zaak uitgebroken op de vliering, waar pakkisten met stroohulsels waren opge slagen, alsmede groote hoeveelheden em ballage. Het vuur, dat in den licht ont vlambaren opslag gretig voedsel vond, sloeg weldra fel door het dak naar buiten uit. Met dertien stralen heeft de brand weer de vlammen bestreden en na ruim een half uur van hard werken mocht zij constateeren, dat het natte element een volledige overwinning behaald had, zonder dat de omringende perceelen ern stig gevaar geloopen hadden. Geen der omliggende woningen is dan ook ont ruimd behoeven te worden. De vliering van het pand is over een oppervlakte van dertig bij zes meter ge heel uitgebrand; ook de zolder heeft aan de achterzijde brandschade gekregen. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Stoomvaart-Mij. Nederland. POELAU TELLO 22 v. Londen te Amst. TALISSE 22 v. Hamburg te Amst. MARNIX v. ST. ALDEGONDE, uitr., 21 v. Suez. POELAU BRAS 22 v. Amst. te Batavia. POELAU ROEBIAH, uitr., pass. 21 Perim Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, uitr., 21 v. Gibraltar. DEMPO, tuisr., 22 v. Colombo. KOTA AGOENG 22 v. Batavia n. Rott. KOTA NOPAN, thuisr., pass. 22 Dover KOTA PENANG, uitr., 22 te Antwerpen KOTA PINANG 21 v. Rott. n. Batavia via Antwerpen. SITOEBONDO, uitr., pass. 22 Pontella- ria.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6