Twee aardige mantelpakjes Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Glad en aangesloten modellen EERST DONDERDAG 23 Dit nummer bestal f 9278,50, terwijl geen nieuwe werden verleend. Het eindcijfer der rekening bedroeg in ontvang en in uitgaaf f 172.813,88 en de balans aan actief en passief f 66.581,18. De netto winst over 1932 bedroeg f 417,39 welke aan de reserve werd toegevoegd, die thans f 1818,00 bedraagt. De rente bleef voor 1933 bepaald op 3 pet. voor de inlagen en 4.5 pet. voor bij de bank op te nemen gelden. 'Dhr G. A. Polderdijk werd herbenoemd als Bestuurslid en dhr L. Puijpe als lid van den Raad van Toezicht. Als plaatsver vangende bestuursleden werden herbe noemd de heeren Joh. Crucq Fzn en Adr. Cornelisse. Vrouwepolder. Maandagavond hield de af deeling van den Nat. Chr. Landarbei- dersbond in de consistorie der Geref. Kerk een alg. vergadering. Na de gebrui kelijke opening door den voorzitter, dhr A. Wattel, kwamen de ingekomen stuk ken in behandeling. Het bleek, dat het bestuur van den Kring Walcheren van den G. B. T. B. de conferenties met het bestuur van den N. Chr. L. B., district Walcheren, wil uitstellen tot December, waartegen laatstgenoemde Bond bezwaar maakt. Vervolgens wordt een programma van loon- en arbeidsvoorwaarden opgesteld. Het ligt meer in de bedoeling om de werkgevers zoo spoedig mogelijk uit te noodigen om tot het vaststellen van een collectief contract te geraken. De hoop wordt uitgesproken, dat men ditmaal aan deze uitnoodiging gehoor zal geven. Dhr J. Janse sloot met dankgebed. In de consistorie der Ned. Herv. Kerk vergaderde Maandagavond de afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond, onder leiding van haar voorzitter Ds J. Tjebbes. Na de lezing der notulen hield de voor zitter een Bijbel-inleiding over de profeet „Zacharia", waarna dhr S. de Roo een onderwerp las over Gen. 48, waarop een bespreking volgde. Serooskerke. (W.) Dinsdagmiddag ver gaderde de Boerenleenbank. Het ledental bedroeg op 31 December jl. 224. De rekening gaf een eindcijfer aan van f 300.531,71, w.o. een winst van f 701,67, zoodat de reserve thans bedraagt f 9471,02. Als bestuurslid werd herkozen de heer I. de Buck; als Raad van Toezicht dhr A. Aarnout3e en als plaatsvervangende bestuursleden dhrn A. van Dis en P. Melis Wz. Als nieuw lid der commissie tot het nazien der rekening werd gekozen dhr S. Meijer Sz. Jr. De credietrente werd voorloopig gesteld op 4.5 pet. en de spaar- rente op 3.75 pet. Brand op Nederlandsch schip te Bristol. Aan boord van het Maandag van Amsterdam te Bristol aan gekomen Nederlandsche stoomschip Maas stroom is gisteravond brand uitgebroken. De brand is inmiddels door de beman ning en de brandweer van Bristol ge- bluscht. Twaalf passagiershutten, de eet zaal en de verblijfplaats van de bedien den zijn door het vuur vernield. De la ding van het schip bestaat hoofdzakelijk uit papier. De Maasstroom van de Holl. Stoomboot- Mij te Amsterdam meet 1034 ton bruto en 529 ton netto en werd in 1900 gebouwd. Volgens een ander bericht uit Bristol was de brand op de Maasstroom toch ern stiger dan zich eerst liet aanzien. Het middengedeelte van het schip dreigde ge heel in vlammen op te gaan; de in de buurt gelegen schepen boden echter alle mogelijke hulp. Volgens een later bericht is de kapi tein bij den brand bewusteloos geraakt, doch weer bijgebracht. De film Morgenrot. Het hoofd bestuur van den Ned. Bioscoopbond heeft besloten, dat de vertooning van de Ufa- film Morgenrot, die in verschillende ste den van ons land zooveel beweging heeft teweeggebracht, met ingang van Vrijdag a.s. in de theaters te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam niet geprolongeerd mag worden en dat de film voorloopig niet verder in ons land in roulatie mag worden gebracht. Een zelfde besluit is genomen ten aan zien van de film Potemkin, waarvan de vertooning reeds onmiddellijk na het uit breken van de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën" door het hoofdbe stuur van den Bioscoopbond is tegenge gaan. Gistermorgen reed door de binnenstad van Amsterdam een touring-car met doe ken en opschriften, waarin geprotesteerd werd tegen de vertooning van Morgenrot. De inzittenden gaven op luidruchtige wij' ze hun misnoegen te kennen over de film en zij spoorden de voorbijgangers aan tegen de vertooning te demonstreeren. De politie greep in èn bus èn inzitten den werden naar het hoofdbureau ge reden, waar proces-verbaal tegen enkele inzittenden werd opgemaakt. Hierna kon den bus en passagiers weer vertrekken. Gisteravond is het te Rotterdam ook weer tot demonstraties gekomen tegen de vertooning van de film Morgenrot in het Luxor Theater aan de Kruiskade. Bij be paalde scènes werd een fluitconcert aan geheven en werd geroepen en gesist. Ook werden er een paar stinkbommen gewor pen. Men had uitgebreide maatregelen genomen en er was veel politie in de zaal aanwezig, die de herriemakers ver wijderde. Daarna zijn er demonstraties geweest vóór het theater. De politie heeft toen verschillende charges verricht, waar bij van sabel en gummistok gebruik is gemaakt. Daarna is de Kruiskade voor al het rijverkeer, uitgezonderd de tram, afgesloten gehouden. In de zijstraten is het nog eenigen tijd rumoerig gebleven. Een wolf zwerft nabij Rot terdam. Een jonge Ganadeesche wolf zwerft op het oogenblik in de omgeving van Rotterdam. Tientallen politiemannen zijn een ongewone en spannende jacht be gonnen, tot dusver zonder resultaat. Gisterochtend omstreeks acht uur is de jonge wolf zijn kooi in de Diergaarde ont snapt. Het dier kwam op het emplace ment van het D.P.-station. Zonder angst voor rangeerende locomotieven en trein- stellingen is de wolf het emplacement dwars overgestoken, zwom den Stations singel over, rende langs den Spoorsingel en had eindelijk de vrijheid bereikt: de dicht met struikgewas begroeide Blijdorp- polder. Een inspecteur, gewapend met een ka rabijn, vergezeld van tientallen recher cheurs, agenten en de hondenbrigade, trok naar het jachtveld. In tirailleurslinie, overal loerend en speurend, trok de politiemacht door den polder, zonder resultaat nog. De wolf was vrij en de wolf bleef vrij. Men vermoedt, dat hij den kant van Overschie of Schie- broek opgetrokken is. Gevaarlijk is het dier, zoo kort na zijn ontsnapping uit de Diergaarde, waar het natuurlijk goed ge voed is, waarschijnlijk nog niet. Maar dat kan veranderen! Smokkelaar in Duitschland Maandagavond is de bekende Venlosche smokkelaar S. tijdens het transport van de gevangenis te Duisburg naar München- Gladbach op het station van laatstgenoem de plaats ontvlucht. S., die reeds jaren te Venlo woonde, en vandaar uit, zijn smokkeloperaties leidde, werd op 10 Ja nuari j.l., toen hij met een zwaar ge pantserde Packard-auto door eenige dou ane-cordons was heengebroken, na een sensationeele jacht gearresteerd. Voor di verse smokkelfeiten werd hij tot gevan genisstraffen van totaal 3 jaar en 4 maanden veroordeeld, plus aanzienlijke geldboeten. Gisteren zou hij zich te Glad- bach voor een nieuw proces wegens ben desmokkelen te verantwoorden hebben. De Duitsche douane-beambten hebben met auto's en motorrijwielen het geheele grens gebied doorkruist, doch den vluchteling nog niet gevonden, die inmiddels zijn wij goed ingelicht zich reeds in Lim burg bevindt. Kring West Zuid-Beveland Z. L. M. Dinsdagmiddag had 'in de „Prins van Oranje" te Goes de algemeene ledenver gadering plaats van de afd. algemeene leden van den kring Westelijk Zuid-Be veland der Z. L. M. De voorzitter, de heer F. de Roo, wierp in zijn openingswoord een terug blik op het achterliggende jaar. De oogst was goed, doch vele producten moesten tegen afbraakprijzen verkocht worden. Dank zij de regeeringsmaatregelen werd algeheele ontwrichting van den landbouw echter voorkomen. Spr. herinnerde aan de contingenteeringen, de maatregelen on zer eigen regeering, de afname van den export. Spr. verwacht groote moeilijkhe den voor de crisiszuivelwet, door de aan staande toename der productie. Deo wet vermocht helaas niet de productie üoo- nend te maken. Algemeen, ook door het K. N. L. C., wordt inkrimping van den melkveestapel betoogd en ook de varkens- wet beoogt beperking. De garantierege ling ten behoeve van de kippenhouderij kostte de regeering niets. Door de N. P. F. is thans een garantieregeling voor eierexport gevraagd en spr. hoopt, dat de regeering daarmede accoord zal gaan, anders is het pluimveebedrijf ten doode gedoemd. Ook hier zal inkrimping moeten plaats hebben. De aardappelteelt heeft een nooit te vergeten strop opgeleverd. De steun aan de vlasteelt is iets verbeterd; die aan den tuinbouw heeft niet veel te beteeke- nen. De tarwesteun voldoet echter wel. Nu, in het algemeen, het boerenbedrijf niet loonend is, komt het spr. onge- wenscht voor, dat dat bedrijf desondanks toch sociale lasten moet dragen. Daar dient tegen geageerd te worden. De pachtwet-Ebels bracht voor vele pachters verlichting, al kwamen er ook anderen door in moeilijkheden. Spr. hoopt tenslotte, dat de crisis dit goede zal uitwerken, dat zij nopen zal tot hechtere organisatie. (Applaus.) De secretaris, de heer J. M. S1 e g t, deelt vervolgens mede, dat de rekening over 1932, die opende met een batig sal do van f 274.19, sloot met een goed slot van f 268.55. De begrooting voor 1933 sluit met f 145 in uitgaaf en ontvangst, waaronder f 1 onvoorzien. Rekening en begrooting worden na ge controleerd te zijn, in orde bevonden en onder dankzegging aan den secretaris, voor zijn nauwgezet en zuinig beheer goedgekeurd. De voorzitter wil nog mededeelen, dat het aantal leden vrijwel op peil bleef. Tot heden werden 184 contributiekwitan ties betaald. Spr. memoreert verder met dank, wat het bestuurslid P. de Dreu (va cature) voor den Kring deed. De drie aftredende bestuursleden, de heeren P. Dekker, D. v. d. Dries en A. J. van Dijke, worden bij acclamatie herbe noemd. In de vacature P. de Dreu wordt gekozen de heer J. van 't Westende, Nieuwdorp-Zudd-Kraaiert. Voorts wor den nog het lid Kringbestuur en zijn plaatsvervanger, evenals de afgevaardig den naar de vergaderingen der Z. L. M. bij acclamatie herkozen. Rondvraag. Dhr J. M. K1 o m p e informeert, of iets over de bewaking der overwegen van het locaalspoor, waartegen opgekomen is, bekend is. De v o o r z. deelt mede, dat het meer ging tegen den slechten toestand der overwegen. Veel zal de kring in dezen niet kunnen doen. Spr. heet hierna den heer J. D. Dorst, secretaris der Z. L. M., die op dit oogen blik ter vergadering komt, welkom. De voorzitter deelt op eenige vra gen uit de vergadering mede, dat, naar hem bekend is, men totaal f 11.voor de bieten zal krijgen. Verder dat de regee ring de consumptieaardappelen waar schijnlijk met 25 cent per 100 k.g. steu nen. Decrisisindenlandbouw. Dhr Dorst houdt vervolgens een le zing over het bovengenoemde onderwerp. Spr. constateert eerst, dat een crisis be- teekent. verbreking van 't evenwicht tus- schen productie en oOTlfitamptl». Ook vo rige eeuw maakte men hier een groote crisis mede, door den grooteu invoer van buiteniandsche granen. De boeren gingen meer handelsproducten verbouwen, ook hiervan kwam teveel met opnieuw een crisis. Niettemin heeft de huidige crisis als voornaamste oorzaak de belemmering van den export. Vorige crises kon men overwinnen door wijziging van de de pro ductie en ook goedkoopere productie. Thans is dit echter onmogelijk, omdat onze producten in andere landen geweerd worden. Daarom moeten wij blijven strij den voor steunmaatregelen en deze zullen zich nog moeten uitbreiden. De productie kan niet aanhouden, als zij niet loonend is. En de steun is ook billijk, want on danks deze, zijn de prijzen nog lager dan voor den oorlog. De steun aan de tarwe is een dankbaar voorbeeld. Van alle be zwaren kwam niets terecht. De prijs van het brood werd niet noemenswaard hoo- ger en de kwaliteit is uitstekend. De cri siszuivelwet komt voor groote moeilijk heden te staan. Uitkomst zal alleen een heffing op de margarine en directen steun aan de zuivel brengen. Voorts zal beperking van het melkvee moeten plaats hebben. Ook de varkenswet had goede gevolgen, zij het ook, dat men hier in Zeeland er niet zooveel goeds van merkt. De boeren in Zeeland moeten hierbij' ech ter aan de randboeren denken, die op hun beurt weer de maatregelen steunden waardoor de Zeeuwsche boeren geholpen worden. De steun aan de bieten was zeer onvol doende. Ook nu laat de regeling weer te lang op zich wachten. Waarschijnlijk zal f 11.totaal gegarandeerd worden op een verbouw 80 pet. van 19291930 en 100 pat. van 1931. Zooals spr. reeds opmerkte, zal de rundveestapel inge krompen moeten worden. Alles wat over de grenzen gaat, levert verlies op. Verder zouden anders de rundveeprijzen onrust barend dalen en daardoor de varkensteelt meegesleept worden. Plan is ook 220.000 stuks vee van de markt te nemen, tegen plm. f 100.en te verwerken tot bussen - vleesch. Dit moet dan gedekt worden door een heffing op het binnenlandsche vleesch. Spr. ziet geen anderen uitweg en hij meent, dat, wil men den boerenstand redden, men in het algemeen nog tot ver dere beperking over zal moeten gaan. De pachtwet-Ebels was voor velen een steun, al dient men steeds te bedenken, dat vele verpachters en hypotheekhou ders, van hun pacht en hypotheek moeten leven, en dit ook weer onbillijkheden schept. Zooals bekend, zullen de aardappels met 25 ct. p. 100 k.g. gesteund worden. Dit betreft alleen de leverbare consump tieaardappelen van 33 m.M., ook niet het pootgoed. Maandag a.s. zal met inventa risatie begonnen worden. 1933 zal echter niet gesteund worden. Inderdaad is 25 ct. weinig, maar niettemin dient men ook voor dit kleine bedrag dankbaar te zijn, want de schatkist is leeg. Spr. besloot hiermede zijn lezing en be antwoordde vervolgens nog een aantal vragen uit de vergadering. Over de kwes tie der sociale lasten zeide spr., dat deze reeds herhaaldelijk bij de regeering aan hangig was, doch zoolang er zelfs onder de landbouwers geen 'overeenstemming is, zal niets in deze bereikt worden. Ander zijds kan men ook niet ontkennen, dat de sociale wetten hun goede zijden hebben. Van het gegeven model is de bovenwijdte 110 C.M., T.W. 88 c.M., H.W. 116 c.M. en roklengte 82 c.M. Aan stof heeft men noodig 3 M. 1.30 M. br., voering 2 M. a 70 c.M. br. Model A is een glad manteltje met in den rug figuurnaden. Wanneer het patroon geteekend is, knipt men het langs den figuurnaad uit en legt de stukken apart op de stof, daar er natuurlijk naden aangeknipt moeten worden. Bij de mouwen gaat men op dezelfde manier te werk. De belegstukken knipt men volgens patroon, n.l. dat deel, dat met strepen aangegeven is. Deze verkrijgt men door het uit te radeeren. Het rokje is een tweebaansch klokrokje. Model B ls een eenigszins aangesloten jasje met sjaal, die tot den schouder vastzit. De rok heeft een voor en achterbaan en loopt klokkend uit. Bewerking model A: Rokje a. Zijnaden dicht- stikken; aan den linkerkant laat men een opening van plm. 25 c.M. lengte voor het split. b. Het split: Aan den voorkant den zijnaad om- rijgen en een boorlintje tegen zoomen. Aan den achterkant wordt van het onderschiet, als de stof dun ij, de rafel omgeregen en een boorlintje tegen- gezoomd. Is de stof dik, dan wordt de rafel uitge- tand en een boorlintje tegengezoomd op de plaats waar de drukkers komen. e. Den tailleband maakt men op maat, stikt er twee zcomen in, daarna wordt de bovenkant van den rok om den tailleband geregen, waarna men over de rafel een boorlintje stikt. Het onderschiet wordt schuin weggeslagen. Nu zet men aan den taille band haken en oogen en aan het split druk- knoopen. d. Nu rest ons nog de zoom. Eerst een boor lintje over de rafel stikken, daarna den zoom in rijgen (welke niet breeder dan 2 c.M. mag zijn), en met de hand zoomen. De naden kan men uit- tanden of bij rafelstof omsteken. Jasje: a. Figuurnaden dichtstikken van rug en voorpanden, den figuurnaad van het voorpand met 1 c.M. naad afknippen, daarna naden open- strijken. b. Belegstukken knippen volgens patroon. Men maakt ln het jasje nu eerst de gepassepoi- leerde knoopsgaten (booren met dezelfde stof). Men legt de belegstukken nu met den goeden kant op de goede zijde van de stof; dan den buitenkant vaststikken, d.w.z. van den schouder te beginnen, langs den voorkant tot op de breedte van het belegstuk aan den onderkant. De naden worden ongelijk afgeknipt, waarna men het beleg kan omkeeren naar den verkeerden kant. De knoopsgaten maakt men nu ln het beleg door. c. Schouders en zij-naden dichtstikken, naden openstrijken. In de taille geeft men ln den naad een knipje voor het trekken. d. Den ruglials rijgt men op de maat om, geeft ook kleine knipjes in den naad voor het trekken. e. Den onderkant van het Jasje verder omrijgen en vastkruisen. f. Voering ln elkaar stikken en ln het Jasje zoomen. Armsgaten op elkaar rijgen. g. Mouwnaden dichtstikken en openstrijken; den onderkant omrijgen en vastkruisen. Mouwvoering dichtstikken en inzoomen. Bovenkant laat men los. h. Mouwen Inzetten, waarbij het schouderteeken op den schoudernaad komt. Den voorkant vloeiend inzetten. Nu de voering van de mouw langs het armsgat omzoomen. Knoopen aanzetten, niet te vast. Patronen verkrijgbaar in B.W. 92—96—102—108 en 116 f 0.60. No. 39 In A of B. Desgewenscht ook patronen verkrijgbaar voor de blouse van model B 25 cent. Figuurnaden voor en achter. In het midden een naad voor het ver krijgen van de vischgraat. De voorzitter ilult hierna, m.«t en woord van dank aan ir Dorst voor zijn duidelijke uiteenzettingen, de vergadering. UIT HET BEDRIJFSLEVEN. De toestand bij Stork. In de laatst gehouden kernvergadering van de Machinefabriek van Gebr. Stork Co. te Hengelo, heeft de directie mede- deeling gedaan van den toestand der fa briek. Uit den gang van zaken zou men mee- nen, aldus de heer Stork, dat het thans beter gaat dan een jaar geleden. Wat de hoeveelheid werk betreft, is dit on getwijfeld het geval; een jaar geleden werkte een groot gedeelte met belangrijk verkorte werktijden, terwijl thans nage noeg in alle afdeelingen volle weken wordt gewerkt. Maar wat het resultaat betreft, is gebleken, dat de lage prijzen waarvoor dit werk is aangenomen, in het afgeloopen jaar voor de fabriek onbe vredigende uitkomsten hebben gegeven. Het is voor de directie niet langer verantwoord, op dezelfde basis werk aan te nemen om het personeel aan den gang te houden, als niet ver-gaande bezuini gingen op de onkostenrekening' zoo spoe dig mogelijk worden gemaakt. De directie heeft nu, bijgestaan door chefs der verschillende afdeelingen, een bezuinigingsprogramma uitgewerkt, waar door het mogelijk zou worden, indien de bezetting van de fabriek met werk tegen de huidige prijzen ongeveer dezelfde blijft verdere groote verliezen te voorkomen. De bedoelde maatregelen zullen in de eerste plaats betreffen de samenvoeging en vereenvoudiging van afdeelingen en een daarmee gepaard gaande verminde ring van het beambtenpersoneel. Naast deze inkrimping is ook een al gemeene verlaging van het salaris- en loonpeil noodig. Van de beambten met een inkomen be neden f3000 zullen deze met 5 procent verminderd worden, terwijl verder een schaal is vastgesteld van een met de hoogte van het inkomen opklimmende vermindering. Hoogere inkomens zullen successievelijk met 7J/2, 10, 12^ en 15 procent verminderd worden. De heer Stork deelde mede, dat de chefs, hoewel zij uit den aard der zaak door deze regeling percentsgewijze het meest in inkomsten achteruitgaan, allen van de noodzakelijkheid van dezen maat regel overtuigd zijn. Door den directeur van den Metaalbond is reeds een voorloopige bespreking ge voerd met de bestuurders der organisaties, waarin voor de werklieden een algemeene loonsverlaging van 5 procent, ingaande begin April, ter sprake is gebracht. Ten kantore van den Metaalbond en in tegen woordigheid van de directie zal dit nader met de vakvereenigingsbestuurders wor den besproken. De directie beseft ten volle, aldus de heer Stork, de zwaarte van deze maat regelen, waardoor sommigen zeer ernstig getroffen worden en de moeilijkheden in vele gezinnen in dezen zwaren tijd nog worden vergroot. Als het gelukt met de volgens dit pro gramma verminderde onkosten aan het werk te blijven in dezelfde mate als thans het geval is, dan mag verwacht worden, dat ook verder de crisis het hoofd geboden kan worden en dan behoeft niemand zich zorgen te maken voor de toekomst der fabriek, al is dan van winst nog geen sprake. Het offer, dat thans door allen wordt ge bracht, is in het be lang van allen, die aan de fabriek verbonden zijn. Een jaar geleden wer den de loonen ook met 5 procent verminderd en het is duidelijk ge bleken, dat deze loons verlaging, waardoor de kostprijzen worden ver minderd, het resultaat heeft gehad, dat meer werk kon worden ver kregen, zoodat het per soneel weer langere werktijden kreeg, het geen ondanks de uur loonsverlaging een stij ging der weekinkomens tengevolge had. Spreker achtte de maatregelen, die geno men moeten worden door de inkrimping van het beambtepersonee), veel moeilijker en zwaarder voor de be trokkenen dan de loons verlaging. Teneinde misverstand te voorkomen, dat zou kunnen ontstaan, indien men na de aangekon digde loonsverlaging van deze bestellingen hoorde, wilde spreker er thans melding van maken en er tevens den nadruk op leggen, dat deze bestellingen alleen konden worden geac cepteerd in het ver trouwen, dat de on kos tenvermindering vol- gens het thans uiteen- Uitg.: N.V. Uitgevers-I Emergo" ter exploitatie] Bureaux Lange Tolofoonl Postchètjue on Bijkantoor Mldilollitiro Diroctour-Hoofdredl Nu aan het wel Het voorbereidende L kiezingen is achter de| De candidaten zijn de eigenlijke verkiej doorgezet. Over den inzet behj tionaire partij niet te Er is meer geestdrif| tijd geweest is. Voorl waarin de partijleider! treedt is enorme hel/ de gewone vergader! druk bezocht. Wij mogen hiervoor) Het is een niet te recht, dat er nog belan volk, als er over vragJ gen aard wordt geliai van Gods Woord. 1 Wij gevoelen dit hetl op landen als Duitschlaf telijke volksgroepen n) wicht in de schaal leggf in staat zijn een eig] hooren. Terecht evenwel heef. gewaarschuwd, dat de| ling voor de vergade) partijleider optreedt, o| gerustheid mag stemml Want hoe belangrijk) ook mogen zijn om geel te wekken en ook well te overtuigen, wij mog_ meenen, dat we daarm) Er zijn van die men) dat ze hun schuldige f daan, als ze eens geel diseerd hebben, en als strijdlied hebben meegq moet er toch op gewea zich deerlijk vergissen] Van het allergrootste kleine werk, het met L van lectuur, het systl zoek, het rustig sprekf om eventueel misversta en op de groote beteek) kiezingen de aandacht) Dat is niet altijd e\f Maar het is een n i ook een hoogst dan_ de rijkste vruchten kan) Vergeten moet niet if het onmogelijke gedaan) voudige kiezers met val zelfs vroomklinkende) misleiden. Men staat verstomc. Communisten en Soci] een groep als de Chr.] durft bestaan. Zonder 1 eenig verantwoordelijk! allerlei mooischijnende 1 de kiezers op een dwa En men staat even veri| welke onware beschuit, van rechtsche zijde wol A. R. partij in een vei stellen. 'Daarom is naast de bezieling kunnen wek) vraagstukken meer in worden behandeld, hc dringend noodzakelijk. En voorzoover noodii ook onze kiesvereeniginl langrijk onderdeel van) werk vole aandacht te De verkiezingstee „De Standaard" weiq °P om aan het bij uitstq noodzakelijke h u i s b el dacht te schenken en d) van het stemmen niet tl Oogenschijnlijk een waarschuwing. Want wat is nu een) stembiljet in te vullen den naam van den bed jnei het in het steml Potlood rood te maken] Ln toch worden nog 'Cgaan en zelfs op vrij j Door „De Maasbode" nannnerd, dat bij de vei ongeveer 100.000 kiezel „7 naddeD ingevuld, dl onwaarde moest worde| Daarom is het noo een? j i e k van het dacW* °ok °P zich* ^oht te schenken. De patronen worden toegezonden op schriftelijke aanvrage bij vooruitbetaling in postzegels, of door storting op giro no. 44455, bureau „De Zeeuw" te Goes. gezette programma vol voerd zal kunnen zijn. De toestand in hJI!LCen1trum heeft nl of niet i)ne,machtiging] het et i 13 een gevold wat imtrum niet op del Wat de regeering wil ga'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6