Onderwijs. uws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken Telegrammen. Financieëie Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Scheepstijdingen. Gemeenteraad van Middelburg. DE ANTIREVOLUTIONAIRE CANON DATENLIJST IN ZEELAND. I voor afschrij- reserve. Aan we de volgende len 2.105.372V2 i 56.794 halve 3 melk, 111.340 113 heele fles- lesschen karne- liters slag- 3.569 k.g. bo- verschillenden 3 flesschen vol waarde hiervan angen werden 20.280 liters 0.93 werd be legen plak- De heer Jero- ig van de alge- een schrifte- ngediend en wel jnde toe te voe- teer, krijt, kalk E verfstof, een of s, cijfers of tee- p den openharen den openbaren arwater staande of andere muur, ïutting of ander verbod is niet iverre gehandeld en W. verleende ontheffing. Het is niet van toe door den recht- ngen van afbeel- f teekens op of ig is verleend, of rechthebbende schen 11 uur des voormiddags op t openbaar water te hebben eenig akmiddel, eenig rijt, kalk of eeni- stof. toepassing, voor- Lt krachtens door smeene of bijzon- neer aannemelijk of stoffen niet id voor handelin- bepaalde bij art. worden afgekon- zij is vastgesteld, de heer Jeroni- a strekking dezer kt uit den tekst, een door de ge nestelde verorde- r in dienst, roeg op het kan- mderneming Van iet het werk ge- 40-jarig jubileum 'ellema, die op 22 rad en die nu he- oor is ontvangen het geheele per kantoor Middel jubilaris toege en hoe zijn toewij- bij het hoofdkan- lader bewijs daar- )k niet achter en een souvenir aan, hem heden „vrij- mkas „Draagt El- Dinsdagavond on- voorzitter, dhr P. idering, aanwezig verslagen van den s, en den penning- se, bleek, dat het lerde en thans 34 len kwamen voor ktedagen, hiervoor 1. Ontvangen werd f 468.33. De totale 16.56*4. Het bezit L050.71%. De pen ter verslag uit van •gadering van het commissie tot het sn tot afgevaardig- e vergadering te heer I. Bak. De zijn 5-jaarlijksch opsomming was, inkomsten en uit- tal ziektegevallen, 3 rondvraag vroeg rvergadering, met iheden op 'het land, roegeren datum te lk verzoek het be- J. en sl il vc id ol' B neester Burm heeft in W., welke gis- wegens gezond- ig ingediend als a.s. Tegelijkertijd icrzitter van bet van de commis- verzuim. De heer I. en W. benoemd .„oester bij ziekte o oofd der gemeente. Bcsch 's G'-avenhaga en M. G. Gerrit sen te Amersfoort. Beroepen to Oudemirdum, J. Jukema te Vriezen veen Geref. Kerken. Beroepen te Kampen, J. Overduin te Sleen. Te Tijnje, H. Vos, cand. te Hooge- veen. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Enschedé, J. Hovius te Nieuwe Pekela. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden, A. de Blois te Dirksland. Combinatie van gemeen ten. De Syn. commissie der Ned. Herv. Kerk heeft aan de Provinciale Kerkbestu ren van Groningen en Noord-Brabant met Limburg opdracht gegeven, een onder zoek in te stellen naar mogelijke combi naties van gemeenten in hun ressorten. Duidelijke maar sombere taal. Het Zendingsbureau giro 6074 vraagt ons plaats voor het volgende: Dat wij den laatsten tijd spaarzamer zijn met berichten over den financieelen toe stand onzer corporaties schrijve men niet daaraan toe, dat deze beter zou zijn dan te voren, want helaas is het tegendeel het geval. Dt moeilijkheden worden bij den dag grooter. Terwijl wij verleden jaar in Maart ruim f 81.000 ontvingen, zijn wij nu na 20 dagen gekomen op een be drag van f 22.000. Als men bedenkt, dat er per maand ruim f 90.000 noodig is, en dat er op 1 Maart reeds een achter stand was van f 92.000, kan men begrij pen, dat wij door te spreken van bij den dag grooter wordende moeilijkheden wer kelijk niet overdrijven. Bovendien moeten wij in Maart de gelden hebben om in Indië in de volgende drie maanden het werk te financieren. Deze gelden, die reeds uitgezonden hadden moeten wor den,, zijn er bij lange na natuurlijk niet. Zelfs niet voor een half kwartaal. Deze cijfers spreken duidelijke maar sombere taal. Wij verliezen den moed niet, wij heb ben dikwijls van God ongedachte verras singen ontvangen, wij willen ook niet meer dan noodig is over deze moeilijkhe den spreken, vandaar de beperking in de berichten erover, maar nu iederen dag de giro een teleurstelling brengt, al zijn wij natuurlijk ook voor de enkele honderden guldens dankbaar, is de noodzakelijkheid ons opgelegd deze dingen nog eens kort en klaar bekend te stellen, in de hoop, dat men op deze nuchtere bededeeling een geestdriftig antwoord zal geven. Kerk. n (vac. dr de Ha*" Berkelbach van der im; D. A. ran de Geslaagd voor examen apothekers assistent mej. G. M. Jansen te Goes. Verhooging leeftijds- grens voor de Nijverheids scholen? De minister van Onderwijs heeft aan de besturen van scholen voor Nijverheidsonderwijs en aan de colleges van B. en W. van gemeenten, waar die scholen zijn gevestigd, een circulaire ge zonden, waarin de minister mededeelt, dat hij de wenschelijkheid overweegt van ver hooging van de leeftijdsgrens voor de toe lating tot de eerste klasse van de gesubsi dieerde lagere nijverheidsdagscholen voor jongens en voor meisjes. Alvorens in deze een beslissing te ne men, wenscht de minister het oordeel te kennen van de zooeven genoemde scholen en gemeentebesturen. Slecht beloonde zuinig heid. De spaarzaamste man in heel Amerika is gevonden en onverwijld naar de gevangenis gebracht. Het is de 25-ja- rige James Moore te New-York, die kans heeft gezien vier maanden lang niet meer dan vijf dollarcents per dag uit te geven en zoodoende in die korte periode 500 dollar te sparen. Hij was namelijk ce- mentmenger en wat hij daarmede ver diende, bracht hij geregeld naar de spaar bank. 's Avonds waschte hij vaten in een restaurant, waar hij voor dien arbeid werd betaald met een stevigen maaltijd waarop hij dan teerde tot den volgenden avond. Op Zaterdagmiddagen en des Zon dags deed hij alles om op strikt eerlijke manieren iets bij te verdienen. Zijn haar knippen kostte hem niets, want hij liet zich op een kappersschool door de leer lingen als proefkonijn behandelen Zeep, om zich te wasschen werd vermoedelijk overbodig door den reinigenden nvloed van het vaten spoelen en geen zijner be roepen en bezigheden stelde hooge sischen aan zijn kleeren of linnengoed. Hoe deze model-jongeman in de gevangenis terecht is gekomen? Zeer eenvoudig: hij had ont dekt, dat het in de stations van den on- dergrondschen spoorweg in New-York zeer goed en rustig slapen is, wanneer men niet te hooge eischen stelt. Daarom nam hij 's avonds geregeld een kaartje voor het kortste traject a 5 cent en kroop daarmede onder de wol, of liever: in zijn tunnel! Doch hier werd hij ontdekt door een Plichtsgetrouwen politieman, die den zui nigen jongeling aan het verstand bracht, Pat de „subway" niet bedoeld is ais hotel en die hem bekeurde! En de New-Yorksche rechter, die blijk- aa* van oordeel was, dat men alles kan overdrijven, gaf James Moore drie maan- ®i tijd om er achter slot en grendel over a te denken, dat men zelfs met zuinig en niet buiten de gevangenis kan blij- Oplichting op groote s c h a a 1. De politie op 't bureau Singel te Rotterdam heeft twee Duitsc'hers gearres teerd, die verdacht worden, van oplichting tot een bedrag van 1000 dollar. Deze twee heeren hadden een vennootschap opge richt, welke automaten wilde exploiteeren. Uit deze automaten zou het publiek gratis autokaarten kunnen halen. De bron van inkomsten voor de vennootschap zou ge vormd worden door advertenties, welke op deze kaarten geplaatst zouden worden. Tot dit doel had de firma in Duitschland zelf een vertegenwoordiging opgericht, die ver tegenwoordigers moest werven. Gegadig den moesten een zéker bedrag als borg storten, daarna vernamen zij echter niets meer van de zaak. Velen, die zich aldus voor belangrijke bedragen gedupeerd za gen, hebben zich gewend tot de politie te Dusseldorf, waar de vertegenwoordiging gevestigd was. De Dusseldorfsche politie 'heeft daarin aanleiding gevonden om de leiders te arresteeren. De relaties van deze onderneming kregen een brief thuis, waar in de vertegenwoordigers eenvoudigweg meedeelden, dat tengevolge van verschil lende omstandigheden de zaak geen voort gang kon hebben. Een 'Oostenrijker, die er voor 1000 dol lar ingeloopen was, is dezer dagen naar Amsterdam gekomen om van de leiders der vennootschap ontbinding van het con tract en terugbetaling van zijn gestortte 1000 dollar te vragen. Men deelde hem echter mede, dat dit onmogelijk was. Het contract was met de vertegenwoordiging te Dusseldorf aangegaan en deze moest verder dan maar voor de afwikkeling der zaken zorgdragen. Daarop is de Oosten rijker naar de politie van 'het bureau Sin gel gegaan en deze heeft de beide firman ten gearresteerd, verdacht van oplichting. De watersnood op Java. Uit Poerwakarta wordt gemeld: Zondagnacht is de Tjipoenegara buiten haar oevers ge treden. Duizenden bouws beplante sawahs staan onder water. Pamanoekan is geïsoleerd. Twee brug gen zijn weggeslagen. De eerste schaderapporten uit Cheribon geven aan, dat de schade op West-Java meevalt, doordat het water tijdig zakte, zoodat de aanplant kon worden gered. Dergelijke berichten komen ook uit Bui tenzorg. Uit 'Cheribon wordt gemeld West- Indramajoe is overstroomd. Het water staat 50 c.M. boven de wegen. Talrijke kampongs zijn overstroomd. Overval door zwaluwen. Tienduizenden zwaluwen, zoo wordt uit Melbourne, in Australië, gemeld, zijn kort geleden op het Engelsche schip „Largs Bay" neergestreken, toen het schip op weg naar Australië door de Roode Zee voer. Dagenlang bleven de zwaluwen op het schip en stelden het geduld der op varenden 'Op harde proef. Ze zaten niet alleen op de dekken, doch kwamen ook in zalen en cabines, zaten op den schouder der passagiers en op de petten der be manning. Ook waren er nog eenige ha vikken, die kwaad stichtten door de ka nariepietjes der bemanning te dooden en den stuurman Scott in zijn bed te over vallen. De havikken verlieten spoedig het schip. De zwaluwen verhieven zich eenige dagen later in gesloten colonne in de lucht en verdwenen in de richting van In dië. Schepen voeren voorbij... De sleepboot „Utrecht" van bureau Wijs muller heeft te Den Helder 'binnengebracht den Belgischen vischlogger 0. 218 „Maria Johanna", afkomstig uit Ostende. Zaterdagavond kreeg deze logger in de nabijheid van het „Haaks'-lichtschipeen defect aan den motor, waardoor het schip stuurloos ronddreef. Door wind en golven werd bet steeds meer naar de Texelsche kust gedreven, zoodat radio-telefonisch aan de kustwacht te Kijkduin nabij Den Helder om assistentie werd gevraagd. Behalve met het defect aan den motor, had de bemanning, welke uit vijf koppen bestaat, daarvóór ook te kampen met voedselgebrek. Doordat de vangst goed ging, was men langer in zee gebleven, dan oorspronkelijk het plan was en zoodoende was er tenslotte geen kruimel voedsel meer aan boord. Hoewel het voorgeschreven internationale sein, waarmede aan pas- seerende schepen voedsel wordt "evraagd, werd geheschen, 'heeft dit niet geholpen. Drie stoomschepen zijn voorbijgevaren en hebben zich van het sein niets aangetrok ken. De lading van den logger, bestaande uit circa honderd manden visch, was voor IJmuiden bestemd. VRIJZ. DEMOCRATISCHE VRIJERS. Zelden, zegt de liberale „Avondpost", neen nooit hebben wij een fractie haar parlementaire tactiek zóó zien wijzigen en matigen, om eventueel aan de regee ring te kunnen komen, als in den laat sten tijd met de vrijzinnig-democraten het geval was. De heer Marchant en de zijnen vrijden naar reehtsche meisjes, en stonden dag in, dag uit bij haar op de stoep. De heele begrotingsbehandeling dóór werd deze tactiek al duidelijker. Meer en meer dreef het vrijzinnig-democratische smaldeel van de socialistische vloot af. in welker kielzog het vroeger voer; meer en meer kwam het in rechtsch en speciaal in katholiek vaarwater. En daar hield men de scheepjes onder de (voormalige) rose vlag volstrekt niet op een afstand. Toen wij den heer Aalber.se, na zijn be kende begrootingsrede over de mogelijk heid van een Kabinet op breeders basis vroegen, wat hij daarmede precies had bedoeld, en ol hij de liberalen uitfloot, beantwoordde hij dit laatste ontkennend, maar hij voegde erbij, dat hij zich in zijn wetenschappelijk-politieke opvattingen toch altijd meer tot de vrijzinnig-democra ten aangetrokken had gevoeld. En de vrijers bleven vrijen. De jaar- lijksche scherpe aanval op de defensie, de jaarlijksche daverende en geestdriftige propaganda-rede ten faveure van de een zijdige ontwapening, bleef uit. Wij wezen er op. De heer Marchant gaf toen in zijn orgaan een verklaring, die wij niet anders dan als ontwijkend konden beschouwen, maar op onze vraag, of hij en de zijnen wellicht, regeeringspartij geworden, voor de militaire begrooting zouden stemmen (dat zij sinds lang in de liberalen en an deren zoo heftig hadden afgekeurd), gaf hij geen bescheid. Totdat dezefde vraag hem op een vergadering in Groningen werd gesteld. Toen vernamen we, dat zij er inderdaad toe bereid zouden zijn, in dien de begrooting „in de richting" der vrijzinnig-democratische militaire beginse len ging. Wie had een jaar geleden zoo iets mo gelijk geacht? In het parlement werd het optreden al gematigder, maar tegen de socialistische half-broers van vroeger steeds feller. Toen bij de interpellatie-Alberda ge waagd werd van het ontslag van een ty piste aan Defensie, interruppeerde de oude Adam in Mr Marchant, dat zoo iets niet mogelijk was. Den anderen dag, bij de interpellatie-Vliegen, bleek het wèl mo gelijk. De nieuwe Adam zweeg. Gelijk Mr Marchant tijdens de geheele interpellatie over het vereenigingsrecht van militairen zweeg. Nog eens: wie zou dit vroeger mo gelijk hebben geacht? Het blad besluit: De vrijzinnig-democratische vrijers staan in hun nieuwe Zondagsche pak op de stoep bij rechts. Aalberse heeft de deur al op een kier gezet. En Marchant's voet staat er tussehen. Toepassing crisiszuivelwet. De 'Centrale besturenbond van Zuivel handel-organisaties in Nederland had den minister van oeconomische zaken en ar beid een meer rechtstreeksche vertegen woordiging in de advies-commissie ver zocht als zijnde de bond met een 20-tal organisaties daartoe meer dan kleinere organisaties, het aangewezen lichaam. De minister heeft zich bereid verklaard, bijzondere wenschen van den Bond te doen behartigen, maar acht vooralsnog de sa menstelling der commissie zoodanig, dat thans nog niet tot wijziging moet worden overgegaan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie, Nu voor uitvoering van de in wording zijnde steunregeling voor consumptieaard appelen een regeling wordt getroffen, ver zoek ik U beleefd onderstaande in de kolommen van Uw blad op te nemen: „Ten aanzien van de door de Regeering aangekondigde steunmaatregelen voor de telers van consumptieaardappelen, kan thans nog het volgende worden mede gedeeld: „Zooals bekend mag worden veronder steld, bestaan de plannen der Regeering hieruit, dat aan de telers van consump tie-aardappelen, die thans nog met voor raden zitten, een premie zal worden ver leend van f0.25 per 100 K.G. leverbare consumptieaardappelen. Om de basis hiervoor te leggen, worden deze aardappe len op 27 Maart a.s. geïnventariseerd. De teler dient op dien datum op te geven hoeveel consumptieaardappelen hij nog in zijn bezit heeft. De opgaven worden zoo spoedig mogelijk na dien datum ge controleerd. „De inventarisatie wordt uitgevoerd door de Gewestelijke Tarwe-organisaties. Aan de telers worden door genoemde organisaties, voor Zeeland gevestigd te Goes, formulieren beschikbaar gesteld. „Om de inventarisatie practisch door voerbaar te maken, worden hoeveelheden van minder dan totaal 1000 K.G. niet op genomen Bij voorbaat dankend voor de opname. Hoogachtend, Namens de voorloopige Crisis- Aardappel-Centrale, CONS. STEVENS. Goes, 21 Maart 1933. Zij, die zich tegen 1 April a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog in Maart verschijnende nummers GRATIS. AMSTERDAM. Omtrent den brand op de „Maasstroom" wordt thans gemeld, dat het scheepspersoneel er spoedig in slaagde den brand te blusschen. De scha de valt dan ook erg mee. De lading heeft geen schade opgeloopen. De reis kan zon der bezwaar worden voortgezet. Huiszoeking bij Communisten. HEERLEN. De politie heeft hedenmor gen bij verschillende Communisten huis zoekingen verricht. In totaal werden 20 invallen gedaan. Omtrent het motief voor deze daad en de resultaten daarvan is nog niets bekend. Mac Donald weer te Londen. LONDEN. Mac Donald is hedenmorgen uit Parijs te Londen terug gekeerd. In BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 61 61 Philips Gloeilampen G.B. 113% 112% Unilever 99 97 Anaconda Copper 7% 6% Bethlehem Steel 14% 13"/i. U.S. Steel Corp. 30% 28% Koninkl. Petroleum 144% 143 Shell Union 4% 4°/n Amsterdam Rubber 55 54% Ned. Scheepvaart Unie 49 49 Deli Maatschappij 122% 121 Handelsverg. Amsterdam 186 181% 5 pet. Nederland 1932 100% 101% 4% pet. Ned.-Indië 1920 92% 92% 4 pet. Nederland 1933 99% 997«-K den loop van den dag zal het kabinet in buitengewone zitting bijeenkomen, waar in Mac Donald verslag zal doen van de besprekingen te Londen en Parijs. Amerikaansche Joden in Duitschland. NEW YORK. De Senaat van den Staat New-York heeft gisteren een resolutie aangenomen, waarin het Amerikaansche Congres verzocht wordt te protesteeren tegen de vervolging van Amerikaansche Joden in Duitschland. Een soortgelijke resolutie is ingediend bij de wetgevende vergadering te New York. De banken in Amerika. NEW YORK. Volgens een overzicht van de werkzaamheden der Amerikaan- sche banken hebben thans 70 pet. van de banken hunne normale werkzaamheden weer hervat. Van de overige 30 pet. heeft ongeveer de helft de loketten weer geo pend, evenwel onder beperkende bepalin gen voor het verrichten van bepaalde werkzaamheden. De beperkingen bestaan in hoofdzaak hierin, dat de deposito's die opgevraagd kunnen worden tot een bepaald maximum kunnen loopen. On geveer 10 pet. van de banken is nog ge sloten. WARSCHAU. De Senaat heeft heden een machtigingswet aangenomen, volgens welke alle wetgevende bevoegdheden met uitzondering van die tot wijziging van de grondwet aan den president en de regee ring worden overgedragen. De heer Den Hollander tot wethouder gekozen. In de hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad heeft de waarn. voorzitter, de heer Onderdijk, den heer Boasson hartelijk gedankt voor het tijde lijk bezetten van den wethouderszetel. De heer Boasson zei daarvoor dank. Tot wethouder werd daarna gekozen de heer Den Hollander (A.R.) met 12 stem men tegen 3 op den heer Boasson, 1 op den heer Portheine en 1 blanco. De heer Den Hollander verklaarde de benoeming in beraad te nemen. Tevoren 'had de heer Paul verklaard, dat de Soc.-Dem.-fractie zou stemmen op den candidaat der rechterzijde, nu iets meer is bekend geworden omtrent de maat schappelijke opvattingen van den nieuwen burgemeester. De voorzitter deelde nog mede, dat de installatie van den nieuwen burgemeester, den heer Fernhout, zal plaats hel.ben op Woensdag April des namiddags te 2 uur. Om 4 uur 's middags zal een receptie worden gehouden. De markt bleef op lager peil volharden in de lustelooze stemming der laatste da gen. Initiatief was overal ver te zoeken. Berlijn was prijshoudend. Nieuwe ge zichtspunten ontbreken ten eenen male. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Maart, 2.30 u. Londen 8.508.52. Berlijn 59.13—59.15. Parijs 9.739.77. Brussel 34.5834.62. New-York 2.48—2.48%. MIDDELBURG. Bevallen: I. J. Hesse- linkFeitsma, z.; E. C. SchuijtRadder, d.; W. M. DronkersHubregtse, z.; T. P. de FouwHuisman, z.; W. Verschoore de la HoussaijeSchot, z. Overleden: A. P. Standaart, 87 j., wede v. C. H. Muhlhaus; C. J. Zonnevijlle, 81 j., wede. v. A. Cappon; J. Meulmeester, 61 j., geh. met G. de Meulmeester; J. Buijs, 76 j., geh. met S. de Jonge. GOES. Huw.-aang.: Albertus Hoekstra, 26 j. jm. en Annet Adriana Hommes, 20 j. jd. Gehuwd: Anthonie Catharinus Mur- man, 27 j. jm. te Geldermalsen en Su- zanna Antoinetta Cornelia Paulina Pi laar, 25 j. jd. Geboren: Johannes Willem, z. v. Cor nelia Faase en Tannetje Welleman. Overleden: Pieternella Maria Nieuw- dorp, 34 j., echtgenoote van Kornelis Lamper, te Driewegen. De Antirevolutionaire candidaten in Zeeland zijn 1. H. Colijn, Den Haag. 2. J. J. C. van Dijk, Den Haag. 3. Chr. van den Heuvel, Heemstede; 4. L. F. Duymaer van Twist, Den Haag. 5. J. Schouten, Rotterdam; 6. Mr J. A. de Wilde, Den Haag. 7. C. Smeenk, Arnhem. 8. H. Visscher, Huis ter Heide. 9. A. Zijlstra, Groningen. 10. H. Amelink, De Bilt. 11. C. S. van Dobben de Bruijn, Bode graven. 12. J. Terpstra, Den Haag. 13. C. van der Zaal, Deventer. 14. P. Wielinga, Utrecht. 15. A. A. L. Rutgers, Paramaribo. 16. T. A. van Dijken, Den Haag. 17. P. A. Schwartz, Krabbendijke. 18. J. W. van 't Hoff, Sint Laurens. 19. J. A. Dominicus, Wemeldinge. 20. W. den Boer, Zierikzee. GOES. In de prijsnoteering van boter en eierhandelaren is een fout ingesloo- pen. Boter moet zijn 65 ct. per pond en niet 70 ct. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 21 Maart 1933. Appels: Goudreinette 2728, Zure Bel lefleur 1620, Westlandsche Bellefleur 21, Pomme d'Oranje 27, Zoete Bellefleur 23, Zoete Armgaarde 20, alles per 100 Kg. Peren: Gieser Wildeman 24, Kleipeer 20, idem lie soort 1010, Pondspeer 20 per 100 Kg. Diversen: Spinazie 1213, id. ne soort 6, Snijsla 53, Spruiten 1418, Witlof 9, id. ne soort 56, Sjalotten 4—60, Uien 0.300.90, Knolselderij 0.50, Poter Aard appelen 0.20, Wijnpeen 0.200.30, alles per 100 Kg.; Raapstelen 1.70, Rhabarber 4.90—9.70, Radijs 2.30—3.30, Prei 4—7, id. He soort 3, Tulpen 1215, Narcissen 34, alles per 100 bos; Bloemen 459 per 100 pot; Bloemenplanten 1.302.10, Kropsla 5.908, Andijvie 3.504, Bloem kool He soort 3—4, Kropslaplanten 0.05, Ganseieren 7.107.60, Kipeieren 2.10 2.30 per 100 stuks. GOES, 22 Maart 1933. Spinazie 13-18, Snijsla 42, Spruiten 15, Witlof 6-12, Sjab lonen 3.20, alles per 100 K.G. Prei 4-7, Raapstelen 1.40, Radijs 6.10, Tulpen 11-12, per 100 bos. Bloemen 10-35 per 100 pot. Bloemenplanten 1, Kropsla 5.90, An dijvie (uitschot) 0.20, per 100 Biuks. VLISSINGEN, 21 Maart 1933. Uien 1-3, spinazie 17-18, koolraap 1, spruiten 17-20, kroten 1, wijnpeen 0.5-3, kleine peen 3, witlof 15-18, roode kool 5.5, gele kool 4.5-5, alles per K.G. Radijs 4.5-5.5, prei 4.5-0.5, rabarber 5.5-6, lelies 4-5, alles per bos. Veldsla 6-18, peterselie 22 per chip. Andijvie 51, boerekool 27-33 per kist. Bakkruid 2.5-3, per plant. ROTTERDAM, 21 Maart 1933. Ter Rot- terdamsche veiling, Warmoezierstraat 37-39, werden 280.000 suks aangevoerd. Prijzen: kipeieren f 1,75-2,40, eenden eieren 1,60-2,10. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN v. OLDENBARNEVELT, thuisr., pass. 20 Perim. MARNIX VAN ST.-ALDEGONDE, uitr., 21 te Port Said. POELAU BRAS, uitr., 20 v. Singapore. POELAU TELLO, 21 v. Holy Haven n. Amst. Rotterdamsche Lloyd. SIBAJAK, uitr., 20 v. Belawan. JACATRA, 21, v. Batavia n. Rotterdam. BALOERAN, uitr., p. 21 Gibraltar. KOTA PINANG, 21 v. Rotterdam n. Batavia. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Maart: Matige Z.-Oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag S n.: 773. Lioht op voor fietsers: Donderdag 6 n. 37 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3