«n hoop van u, dat u zich achter de regee- ring zult plaatsen en alles zult doen, om deze bij haar moeilijk werk te steunen. Binnenland. Het ligt in het voornemen van de N.V. Algemeens Transport-Onderneming (JA. T. 0.) den autobusdienai over den afsluit dijk van het Flevo-meer op Dinsdag 11 April a.s. te beginnen. Naar oude begrippen van recht ge rechtigheid, zegt de „Standaard", zou Uit de Provincie. saldo zal worden bestemd voor afschrij vingen en bijschrijvingen reserve. Aan het jaarverslag ontleenen we de volgende gegevens. Verkocht werden 2.105.372Vz liter melk, 45.380 heele en 56.794 halve flesschen gepasteuriseerde melk, 111.340 liters karnemelk en 47.813 heele fles schen karnemelk, 82.319 flesschen karne- melksche gortpap, 10.055 liters slag room, 7656 fl. yoghurt, 103.56954 k.g. bo ter, 21.096 kazen van verschillenden vorm en vetgehalte en 7313 flesschen vol le melk fosco. De totale waarde hiervan was f 334.845,28. Ontvangen werden 5.212.536 liters melk en 20.280 liters room, waarvoor f 253.560.9l3 werd be taald. Kerknieuws. Mogen de oude geest over 'het huidige gebeuren waaien en ons in nationale ge zindheid en geestelijke vernieuwing bijeen brengen tot een fier Duitschland. Hierop hield rijkskanselier Hitier een rede Zware zorgen drukken sinds jaren op ons volk. De revolutie van November 1918 maakle een einde aan een strijd, waarin zich de Duitsche natie in de heiligste overtuiging, slechts haar vrijheid en haar recht op leven te beschermen, geworpen had. Hitier herinnerde dan aan de zwakheid, indertijd bedreven door het gedwongen erkennen van Duitschlands schuld aan den oorlog. Daarna volgde, aldus spr., de ineenzin king op alle gebied. De rijkskanselier herinnerde daarna aan de crisis zonder einde en de herstelbeta lingen met de daaruit voortvloeiende cata strofe. Intusschen sloegen de Duitsche mannen, die nog vertrouwen hadden in het eigen volk, de handen ineen. Op 5 Maart heeft het volk zich in zijn meerderheid voor ons uitgesproken. In ons midden bevindt zich een grijs aard. Wij verheffen ons van onze zetels voor u, mijnheer de veldmaarschalk. Driemaal streedt u op het veld van eer voor het bestaan en de toekomst van ons volk. Thans laat de Voorzienigheid u be schermheer zijn over de nieuwe verheffing van ons volk. Dit uw wonderbaar leven is voor ons allen een symbool van de onverwoestbare levenskracht der Duitsche natie. Moge zich deze kracht ook mededeelen aan de thans geopende nieuwe vertegen woordiging van ons volk. In de Kroll-opera. Rond de Kroll Opera, waar de nieuwe rijksdag zijn constitueerende vergadering hield, was reeds vroeg in den ochtend het terrein door de Schupo's en politie afge zet. De controle was bijzonder streng. Om half vier arriveerden de eerste auto bussen, met afgevaardigden uit Potsdam. Allengs vulde zich het gansche huis. De tribunes liepen vol. In de diplomatenloge nam de ex-kroonprins plaats. Om kwart na vijf opende rijksdag-president Goering de eerste zitting van den nieuwen rijks dag. Op voorstel van afgevaardigde Frick werd vervolgens Goering bij acclamatie door de meerderheid tot rijksdagpresi dent herkozen. De nazi's begroetten dit resultaat met een driewerf heil. Eenstemmig werd daarna afgevaardig de Esser (Centrum) tot vice-voorzitter gekozen en, bij stemonthouding van links, de Duitsch-nationale afgevaardigde Graef en de nazi Zoemer resp. tot tweeden en derden vice-president. Binnen den tijd van nauwelijks vijf tien minuten was de nieuwe rijksdag ge constitueerd en was het woord aan Goe ring, den rijksdagpresident, die een rede hield. Het einde van de viering van den nationalen feestdag vormde een groot- sche fakkeloptocht. Op sommige punten ontstond een ont zettend gedrang, zoodat de politie, die een dergelijken toestroom niet had ver wacht, in allerijl maatregelen voor de regeling van het verkeer moest treffen. Een ontzaglijke menschenmenigte was op de been, om het schitterende schouw spel gade te slaan. De Berlijnsche avondbladen hebben geen andere copie dan kolommenlange verslagen over de plechtigheden te Pots dam en de in Berlijn en alle andere plaat sen van Duitschland zoo schitterend ver- loopen feestelijkheden. Zelfs de bladen, die in politicis niet achter dezer regeering staan, wijzen op de beteekenis van dezen dag. Voorstellen van Roosevelt tot bestrijding van werkloosheid. President Roosevelt heeft het Congres een omvangrijk voorstel doen toekomen, bevattende vérgaande maatregelen tot be strijding van de werkloosheid. Het betreft in hoofdzaak de volgende punten 1. Te werkstelling van 250.000 werk- loozen in hoofdzaak voor werkzaamheden aan rivieren en andere normalisatiewerk zaamheden 2. De instelling van de functie van werkverschaffingscommissaris 3. Directe werkloozensteun van de bondsregeering aan de verschillende sta ten 4. Een groot program van verdere werkzaamheden. De Engelsch-Fransche bespreking te Parijs. De Engelsch-Fransche besprekingen, die gisteren te Parijs om 11.30 uur begonnen waren, zijn voortgezet tot den lunch om 13.10 uur, in de grootste openhartigheid. Ze waren afgeloopen om 17.45 u. Het volgende communiqué werd gepubliceerd: „De ministers van beide landen zullen zich binnenkort met elkaar opnieuw in verbinding stellen. „De Fransche ministers hebben den wensch te kennen gegeven, dat in het be lang van den Europeeschen vrede in het kader en den geest van den Volkenbond, een vertrouwelijke samenwerking tusschen de vier Europeesche mogendheden, die permanente leden van den Volkenbonds raad zijn, tot stand moge komen." De Engelsch-Russlsche spanning. Reuter meldt uit Londen, dat men daar vernomen heeft, dat de officier van jus titie te Moskou voortgaat met de bestu- deering van het douier betreffende de aangehouden Engelsche ingenieurs en dat het nog niet uitgemaakt is, of zij voor de rechtbank zullen verschijnen, dat wel of de beschuiuiging zal worden ingetrokken. Indien er een bevredigende regeling tot stand komt vóór den 17en April, datum waarop het Engelsch-Russische verdrag afloopt, zullen de besprekingen van het Departement van Handel bijtijds hervat kunnen worden. In het tegenovergestelde geval komt het handelsverdrag te verval len en de gevolgen zouden ernstig kunnen zijn voor de diplomatieke betrekkingen tusschen beide landen. Roosevelt en de oorlogsschulden. Het Witte Huis bevestigt, dat Roosevelt het Congres zal verzoeken een commissie van advies voor de oorlogsschulden te be noemen, maar zegt men verder, Roosevelt is volstrekt niet voornemens volmachten te vragen om de betalingen van 15 Juli uit te stellen. Men meent te weten, dat de president verwacht, dat de schuldenaars stappen zullen doen om te komen tot tariefover eenkomsten en een stabilisatie der valuta's in ruil voor verlichtingen van den schul denlast. Mei Paschen bier en wijn in Amerika. Het Amerikaansche huis van afgevaar digden heeft de alcoholwet definitief aan genomen. Men verwacht, dat president Roosevelt de wet nog heden zal onder teekenen, zoodat zij dan terstond in wer king kan treden. Men verwacht, dat begin April met den verkoop van bier en wijn met een alcohol gehalte van ten hoogste 3.2 pet. zal kun nen worden begonnen. De opbrengst van de bierbelasting wordt op 150 millioen per jaar geraamd. Met de benzinebelas ting, waarvan een opbrengst van 137.5 millioen wordt verwacht en de bezuini gingsmaatregelen hoopt men dan het evenwicht in de begrooting nagenoeg te kunnen herstellen, waardoor tevens het regeeringscrediet versterkt zal worden. De a.s. Emmabloem-collecte. Onderstaande aanbeveling is door H.M. de Koningin-Moeder ten bate van de a.s. Emmalloemcollbcte verstrekt op verzoek van den voorzitter van de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der Tubercu lose: „Waar Rijk, Provincie en Gemeente he laas genoodzaakt zijn, den steun aan de tuberculosebestrijding te verminderen, en ook zeer vele particulieren hun contribu ties hebben moeten beperken, daar dreigt deze zoo noodzakelijke arbeid te worden verlamd. Dit groote gevaar kan alleen voorko men worden door eendrachtige samen werking van geheel ons volk. De Emmabloem-collecte stelt een ieder in de gelegenheid, hiervoor een offer te brengen en ook de kleine en allerkleinste gaven zullen er toe bijdragen, den nood en het leed der tuberculoselijders te helpen lenigen. Moge mijn eenige wensch worden ver vuld, dat duze collecte door een groote op brengst uwe vereeniging steune in het volbrengen van uwen moeilijken, zegenrij ken arbeid." Een gedenkteeken op den Afsluitdijk. Op den afsluitdijk naar Friesland, ter plaatse waar op 28 Mei van het vorige jaar het laatste sluitgat De Vlieter is ge sloten, is men voornemens een gedenk teeken op te richten. Het zou bestaan uit een belvedère van 20 a 25 meter hoogte, waaruit men een schitterend uitzicht zou hebben over den afsluitdijk, het meer Flevo en de Waddenzee. Beneden zou er een café komen. Ontwerper van het ge denkteeken is de Hilversumsche architect Dudok. Bevordering van hei boterverbruik. Zooals bekend, wordt de Crisiszuivel- wet in haar tegenwoordigen vorm niet af doende geacht, om het teveel aan boter te verwerken. De regeering overweegt nu maatregelen om een grootere hoeveelheid boter gesteund en geconsumeerd te krij gen. Een dier middelen zou zijn een ver hooging van het percentage boter dat in de margarine gemengd wordt en dat thans 25 pet. bedraagt. Men spreekt zelfs van een verhooging tot 50 pet. Intusschen is, naar gemeld wordt, nog geen beslissing genomen. Dit middel wordt slechts naast andere onder de oogen gezien. Tegen een zóó groot per centage boter in de margarine worden namelijk technische bezwaren aange voerd. Nederlandsche Staatsleeningen. De Eerste Kamer heeft haar voorloopig verslag uitgebracht over het ontwerp van wet tot het aangaan van een of meer geld- leeningen ten laste van het Rijk. Wij ont- leenen eraan: Bij het afdeelingsonderzoek van dit wetsontwerp stelden eenige leden de vraag, waarom de Minister ter consolida tie van de vlottende schuld niet machti ging geeft tot het verkoopen van inschrij vingen in het Grootboek der 3 pCts. rente- gevende Nationale Schuld, zooals inder tijd bij de wet vein 24 Dec. 1930 is toege staan. Zij meenden, dat daardoor allicht eenige rentebesparing zou kunnen worden ver kregen en tevens voor verschillende licha men en personen de mogelijkheid zou worden geopend om op aantrekkelijke wijze hun gelden te beleggen. Autobusverkeer op den afsluitdijk. De Zomertijd. Op de vraag van den heer Braat be treffende den langeren duur van den zo mertijd in 1933 vergeleken met dien in het voorgaande jaar, heeft Minister Ruys de Beerenbrouck geantwoord, dat bij het bepalen van ingang en einde van den zo mertijd voor het jaar 1933 gelijk gebrui kelijk, rekening is gehouden eenerzijds met den datum van invoering van de nieuwe jaardienstregeling der spoorwegen en anderzijds met het tijdstip, waarop naburige landen weder overgaan tot den normalen tijd. Dit bracht mede, dat in 1933 de duur van den zomertijd langer is dan in het vorig jaar, toen deze duur, in verband met het vallen van Pinksteren op 15 Mei bijzonder kort was. Muiters en dienstweigeraars. Uit Batavia wordt gemeld: De lichte arrestanten op de „De ZeveD Provinciën", waartoe zij behoorden, van wie dadelijk bleek, dat zij niet aan da muiterij zelve hadden meegedaan, kre gen sedert het begin van deze week meer bewegingsvrijheid. O.a. werd hun het pas sagieren toegestaan. Tot deze lichte ar restanten behooren officieren, onderof ficieren en andere schepelingen. De eerste Europeesche dienstweigeraars uit Soerabaja worden aldaar door drie officieren-commissarissen gehoord. Zeer binnenkort zullen ook de Inheemsche schepelingen, die afzonderlijk dienstwei gering pleegden en thans op Madoera ge vangen zitten, door den commandant der marine naar den krijgsgraad worden verwezen, waarna ook voor hen het on derzoek voor officieren-commissarissen zal aanvangen. De zitting van den krijgsraad zal wel met open deuren, doch niet in het open baar plaats vinden. Eventueel zal de krijgsraad nog op een andere plaats dan te Soerabaja zitting hebben. Vereen, tof ondersteuning burgerl. ambtenaren. De Vereeniging tot ondersteuning van burgerlijke ambtenaren (H.O.R.A.) heeft haar bestuursvergadering gehouden te Utrecht. De heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer, werd als commissaris herkozen. Goedgekeurd werden de verlies- en winstrekening per 1 Januari 1932 van de voorschotbank tot een totaal van f 2499.50; van het herstellingsoord tot een totaal van f 51.885.10. Evenzoo werd goedgekeurd de balans van de voorschotbank tot een be drag van f 62.787.15, van het herstellings oord tot een bedrag van f 399.469.25 en van de vereeniging tot een bedrag van f 457.854.39. Verder werden de begrootingen voor 1933 aangenomen voor de voorschotbank tot f 102.500; het herstellingsoord tot f 33.300 en de Vereeniging tot f 70.765. Besloten werd tot aanstelling van een adjunct-administrateur-propagandist. Vastgesteld werd verder, dat aan de leden, die meer dan één jaar lid zijn, zoo noodig reductie op de verpleegkosten zal worden toegekend, indien zij zelf of leden hunner gezinnen ter verpleging in het herstellingsoord te Ede worden opge nomen. Afschaffing maximum-snelheid motorrijtuigen. In 19'26 heeft de Haagsche gemeente raad de algemeene politieverordening zoo danig gewijzigd, dat met handhaving van een maximum-snelheid van 10 K.M. voor enkele wegen met een zeer druk ver keer voor de wegen binnen de bebouw de kom in 'het algemeen een maximum snelheid van 30 K.M. voor motorrijtuigen werd vastgesteld. De voor enkele straten geldende maximum-snelheid van 10 km. is, aangezien zij onvereenibaar was met de nieuwe motor- en rijwielwet, in 1927 uit de verordening gelicht. Sedert geldt dus voor de geheele bebouwde kom alleen het maximum van 30 K.M. De bepaling heeft niet aan de bedoeling beantwoord. Op het aantal verkeersonge vallen heeft zij geen invloed kunnen oefe nen. Door haar automatische werking is zij voor het normale autoverkeer een be lemmering. Voor een aantal straten in de binnenstad is 30 K.M. een te groote snel heid. Voor breede, stille straten en op be paalde uren van den dag kan dit maxi mum zonder eenig bezwaar overschreden worden. Bovendien is de politie geneigd meer te letten op de naleving van deze bepaling als zoodanig, dan op het veel grootere belang van het „in gevaar bren gen van de veiligheid van het verkeer". De bepalingen over maximum-snelheid met haar volstrekt gemis aan lenigheid zijn uit den tijd. In een groeiend aantal 'binnen en buitenlandsche steden, waar men oor spronkelijk eveneens het systeem der ma ximum-snelheden huldigde, werden zij dan ook afgeschaft en treedt een verscherpt toezicht van de verkeerspolitie er voor in de plaats. Daarom stelt de commissie voor de strafverordeningen den raad voor, de be paling omtrent de maximum-snelheid te schrappen. DE S. D. A. P. EN DE LANDBOUW. Over „het landbouwvraagstuk" ver scheen dezer dagen het rapport eener Commissie, benoemd door het Partij-be stuur der S. D. A. P. Vanzelf had zij ook de vraag te beant woorden, hoe de S. D. A. P. zich heeft te stellen tegen onteigening der grondeige naars zonder schadevergoeding. dat niet anders zijn dan diefstal en roof. De Sociaal-democratische heeren even wel denken er anders over. Principieel voelen zij alles voor derge lijke onteigening, maar langs parlemen tairen weg zal het moeilijk te verwezen lijken zijn. Of daarom alle hoop moet worden op gegeven? Geenszins uitkomst is nog mogelijk. Dan namelijk in geval de Partij door de omstandigheden op revolutionaire wegen zou worden gedrongen. Wij nemen letterlijk de passage uit het Rapport over: „Confiscatie de toeëigening van gronden door den Staat zonder vergoe ding is stellig wel de meest radicale wijze van oplossing van het bodemvraag- stuk, die we ons denken kunnen. Princi pieel is zij naar onze meening gerecht vaardigd, terwijl zij bovendien het on misbaar voordeel heeft, van vrijwel geen kosten mee te brengen. Volledige confiscatie is echter een denk beeld, waarvan met zekerheid vaststaat, dat het langs parlementairen weg niet te verwezenlijken zal zijn. Slechts in geval de Partij door de om standigheden op revolutionaire wogen zou worden gedrongen, zou men de vol ledige confiscatie aan de orde kunnen stellen. Voor p a r t i e e 1 e confiscaties zou echter thans reeds aanleiding kunnen be staan. Onze gedachten gaan daarbij uit naar de groote, somtijds geheel nutteloo- ze bezittingen in de „doode hand". Vele stichtingen, weeshuizen e.a. zijn aan te wijzen, die veel meer bezitten dan noodig is om de taak, in hun stichtingsbrief ge stipuleerd, ruim naar behooren te kun? nen vervullen. Zoo zijn ons enkele instellingen bekend, die volgens hun statuten niet meer dan een zeker aantal minderjarigen mogen opvoeden, terwijl de opbrengst van de vermogens dezer instellingen een veelvoud bedraagt van de voor bedoelde opvoeding benoodigde sommen. Ook de reusachtige bezittingen van het koninklijk huis zou den in de termen kunnen vallen, evenals veel particulier grootbezit, dat niet dienst baar wordt gemaakt voor productieve doeleinden. Een technisch bezwaar voor het door voeren van confiscatie treffen we aan in de grondwet. (Art. 152). Deze wet zou eerst gewijzigd dienen te worden. Onze conclusie is dus deze, dat natio nalisatie van den bodem door middel van confiscatie een punt is, waarvan de ver wezenlijking zeer verkieslijk zou zijn, doch dat practisch tot vele en ernstige moei lijkheden aanleiding zal geven". Janus, de dubbelhartige, openbaart zich hier in de volle glorie van zijn onbe trouwbaarheid. Vooral de „reusachtige bezittingen van het koninklijk huis" zijn bijzonder ge schikt om de verhitte revolutionaire fan tasie der zelfbewuste proletariërs te prik kelen 1 De vlassteun in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar het Dagbl. van N.-Brab. en Zee land verneemt, is voor den vlas-uitzaai in Zeeland niet zooveel opgegeven als ver wacht werd. Zeeland zou 2912 H.A. vlas mogen zaaien, dat gesteund wordt. Tot op heden is nog slechts 2100 H.A. opgegeven. ^In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen werd 800 H.A. opgegeven, terwijl een hoeveelheid van 1100 H.A. toegestaan is; in West- Zeeuwsch-Vlaanderen werd 569 H.A. op gegeven, terwijl aldaar 750 H.A. toege staan zijn. Nu de toestand zoo is kunnen ook in aanmerking komen telers of huurders, die in voorgaande jaren weinig of geen vlas geteeld hebben. Ook in Holland zou de uitzaai nog meer dan in Zeeland beneden de verwachting gebleven zijn. Dit wordt toegeschreven aan de omstandigheid, dat de warmwaterroot duurder is dan dauwroot, die met den verkregen steun vrij goed zal kunnen wer ken. De teeltpremie is zooals men weet, be paald op f 50; de reeppremie eveneens op f 50, terwijl de vlassers f 125 ontvangen. Het afrepelen moet naar wij vernemen gebeurd zijn voor 1 April 1934 en het zwingelen voor 1 Mei 1935. Despoorwegen in Z.-Vlaan deren. Wegens het invoeren van den Zomertijd in België met ingang van 26 Maart a.s., zullen van dezen datum af, de reizigerstreinen tusschen Terneuzen en Hulst en Terneuzen-Sas van Gent, een uur vroeger vertrekken. Middelburg. Caöp. Melkinrich ting „W a 1 c h e r e n". Dinsdagmiddag had in de sociëteit St. Joris de algemeene vergadering plaats van de Goöp. Melkin richting en Sboomzuivelfabriek „Wal cheren" onder voorzitterschap van den heer S. Simonse te St. Laurens. In zijn openingswoord wijdde spreker breedvoerig uit over de crisis, welke zich thans over de geheele lengte der vee houderij heeft uitgestrekt. Spr. bracht dank aan diegenen, die zich alle moeiten gestoosten de veehouders te steunen in hun benarden boestand. Ook voor het be drijf treden in zulke tijden moeilijkheden op, desniettemin kunnen wij over het jaar 1932 weer zeer tevreden zijn. De rekening en verantwoording welke sluit met een voordeelig saldo van f12.500, ward daarna goedgekeurd, Het Maatregelen tegen plak ken en schilderen. De heer Jero- nimus heeft ter aanvulling van de alge meene politieverordening een schrifte lijk voorstel bij den raad ingediend en wel om aan art. 19 het volgende toe te voe gen: o. Het is verboden met teer, krijt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof, een of meer afbeeldingen, letters, cijfers of tee- kens aan te brengen: a. op den openbaren weg, b. op een aan of op den openbaren weg, of het openbaar vaarwater staande boom, paal, deur, kade, of andere muur, leuning, hek, helling, schutting of ander voorwerp. Het onder a. vermelde verbod is niet van toepassing, voor zooverre gehandeld wordt krachtens door B. en W. verleende algemeene of bijzondere ontheffing. Het onder b vermelde verbod is niet van toe passing voor zooverre door den recht hebbende tot het aanbrengen van afbeel dingen, letters, cijfers of teekens op of aan zijn goed toestemming is verleend, of het aanbrengen door den rechthebbende zelf geschiedt. p. Het is verboden tusschen 11 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags op den openbaren weg of het openbaar water te vervoeren of bij zich te hebben eenig aanplakbiljet, eenig plakmiddel, eenig plakgereedschap, teer, krijt, kalk of eeni ge andere kleur- of verfstof. Dit verbod is niet van toepassing, voor zooverre gehandeld wordt krachtens door B. en W. verleende algemeene of bijzon dere ontheffing, of wanneer aannemelijk is, dat deze voorwerpen of stoffen niet zijn gebezigd noch bestemd voor handelin gen, welke ingevolge het bepaalde bij art. 19 o en p zijn verboden. Deze verordening zal worden afgekon digd onmiddellijk nadat zij is vastgesteld Ter toelichting voegt de heer Jeroni- mus hieraan toe, dat de strekking dezer wijziging voldoende blijkt uit den tekst, welke is overeenkomstig een door de ge meente Schiedam vastgestelde verorde ning. Veertig jaar in dienst. Even is hedenmorgen vroeg op het kan toor van de expeditieonderneming Van Gend en Loos alhier met het werk ge traineerd. Het gold het 40-jarig jubileum van den heer L. M. J. Jellema, die op 22 Maart 1893 in dienst trad en die nu he denmorgen op het kantoor is ontvangen in tegenwoordigheid van het geheele per soneel. De directeur van het kantoor Middel burg heeft daarbij den jubilaris toege sproken en doen uitkomen hoe zijn toewij ding zoowel hier als ook bij het hoofdkan toor wordt gewaardeerd. Bloemen waren een nader bewijs daar van. Het personeel bleef ook niet achter en bood den heer Jellema een souvenir aan, terwijl het verder voor hem heden „vrij af" was. Biggekerke. De ziekenkas „Draagt El kanders lasten" hield Dinsdagavond on der leiding van haar voorzitter, dhr P. Janse, haar jaarvergadering, aanwezig waren 28 leden. Uit de verslagen van den secretaris, dhr L. Harpe, en den penning meester, dhr G. Clarisse, bleek, dat het ledental met 5 vermeerderde en thans 34 bedraagt. 4 Ziektegevallen kwamen voor met in het geheel 94- ziektedagen, hiervoor werd uitgekeerd f 164.17. 'Ontvangen werd aan contributie en rente f 468.33. De totale uitgaven bedroegen f216.55 Het bezit op 31 December was f 1050.71^. De pen ningmeester bracht verder verslag uit van de laatst gehouden vergadering van hel gewest. Tot lid van de commissie tot het nazien der rekeningen en tot afgevaardig de naar de gewestelijke vergadering te 'Goes, werd gekozen de heer I. Bak. De secretaris bracht hierop zijn 5-jaarlijkscb verslag uit, hetwelk een opsomming was, hoe groot elk jaar de inkomsten en uit gaven waren, het aantal ziektegevallen, het ledental enz. Bij de rondvraag vroeg een der leden de jaarvergadering, met het oog op de werkzaamheden op het land, andere jaren op een vroegeren datum te willen houden, aan welk verzoek het be stuur hoopt te voldoen. Hulst. Wethouder C. J. Burm heeft in de vergadering van B. en W., welke gis termiddag plaats vond, wegens gezond heidsredenen zijn ontslag ingediend als wethouder tegen 1 April a.s. Tegelijkertijd nam hij ontslag als voorzitter van het stembureau B. en als lid van de commis sie tot wering van schoolverzuim. De heer E. Lockefeer werd door B. en W. benoemd tot waarnemend burgemeester bij ziekte o* ontstentenis van 'het hoofd der gemeente' Ned Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac. dr de Har- tog), dr S. H. J. F. Berkelbach van de Sprenkel te Rotterdam; D. A. t»® 4

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2