n bij urg. inschrijving DE ZEEUW IER VALSCHE VERDENKING HET ADRES lOUDZAAK TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel A. WILKING Rust, kalmte en zelfbeh&ersching Uit de Provincie. Zoeküchtjcs. VRAAGT SPOOR/GESTAMPTE HUISJES lolliers van on Steenen IHTEN ig te koop I f k o e FEUILLETON. Brieven uit Middelburg. pakwart, Kristal, en Amy'tist in it 82 - Goes luk. Zie étalage! 'I LAND onder |ren; in perceelen in pacht bij dhr. te leveren uiter- ten kantore van AN WERKUM Iwaar nadere in- |komen. Dinsdags Des. iet Schuurtje, lin w.i. vrucht- bewoond door 's-Gravenpolder. ■ren vóór of op I BRAAM, Dorp- Ben men zich tot Itvoegen. >OP: |4de kalf bi) J. L. auiden. bodegevraagd genegen zijn te l van 'smorgen3 7.30 uur. Des [2 uur. Overigens letter A Bureau ■es. leelen WEI- EN Ide Diaconie der lte te Grijpskerke: Irijpskerke, groot 130 c.A. of 6 G. bij J. M. Wijk- laar, groot 62 A. |75y2 R-, in pacht aar, groot 1 H.A. 3 G. 218 R., in Lange. aar, groot 1 H.A. [f 3 G. 1491/2 R-, iHuijsman. Dz. ISPRXNK, aldaar, \A. of 2 G. 74 R-, Verhage. .Celiskerke, groot c.A. of 2 G. 174V2 I W. Wisse Jz. laar, groot 1 H.A. I71/2 R-, in pacht Laar, groot 52 A. I031/2 R-, in pacht laar, groot 89 A. 87 R., in pacht ïN SPRINK te bot 36 A. 90 c.A. jacht bij J- Groe- I te Koudekerke, k.A. of 2 G. 24 R-, 1 Vreeke Jz. Ildaar, groot 72 A. IR., in pacht bij hisse. laar, groot 74 A. j 268 R., in pacht Ie Jz. laar, groot 75 A. hsy2 R-, in pacht |aar, groot 1 H.A. 13 G. 1951/2 R in prasser Fz. .Jostkapelle groot lf 2 G. 125 R-> in lus Jz. Ide perceelen ziln V perceelen van pachting van te Koudekerke _j c.A. of 1 G. 148 Lij K. Verhage. Grijpskerke groot 50 c.A. of 3 G. Lht bij Abr. Mal- krijgbaar ten kan- fj c. BLAUPOT iddelburg, alwaar ten worden 1» 1 Donderdag mV A VAN ZATERDAG 18 MAART 1933, Nr 144. m Van onze Tweede Kamer valt dit keer niets te melden. Ze is met klein verlof naar huis gezonden, maar moet vóór haar ontbinding nog wel het een en ander af doen. De Eerste Kamer vergaderde wel om nog wat begrootingsarbeid af te wer ken en hier was het, dat Minister Deckers bij de verdediging van zijn oorlogsbegroo- ting een kloeke, indrukmakende rede hield, waarin hij toonde, dat hij met vaste hand wenscht te regeeren en niet voor de sociaal-democraten in zijn schulp kruipt. Aan zulke krachtige regeerders hebben wij behoefte. Immers de moeilijkheden worden met den dag grooter. De rijksmid delen-opbrengst over de beide eerste maanden van dit jaar viel, ondanks de laag gestelde raming, niet mee. De op brengst der spoorwegen over Januari tot November van het vorig jaar bleef 2334 miljoen beneden die van dezelfde maan den in het vorige jaar. Zoo zijn er zorgen aan allen kant. Het is goed, dat daarop in de e.v. we ken bij de verkiezingsactie telkens weer gewezen wordt. De kiezers moeten, ter dege weten, dat we straks een regeering en een volksvertegenwoordiging noodig hebben, die geen struisvogelpolitiek wen- schen te voeren of uit en in praten, zoo als de mannen van de S.D.A.P. doen. Aan Kamercandidaten ontbreekt het intusschen niet. Bij de deze week plaats gehad hebbende candidaatstelling hebben niet minder dam 53 partijen en partijtjes gemeend een lijst te moeten indienen. Of hier alle hout timmerhout is, is echter aan gerechten twijfel onderhevig. In Duitschland gaat Hitier voort zijn overwinning te consolideeren. De uitslag der gemeenteraadsverkiezingen van Zon dag vertoont weinig afwijking van die voor den Rijksdag. Berlijn is nu ook zijn rooden Gemeenteraad kwijt. Voorloopig zit de man van 't groote woord dus in den zadel en rustig dient nu afgewacht, of hij inderdaad tot de groote daad in staat is. Enkele regeeringen en regeeringsperso- nen zdjn weer naar huis gestuurd en wie zal zeggen, of het eind van de groote op ruiming reeds in 't zicht is. Deze week is de president van de Duitsche Rijksbank Luther weer gedwongen heen te gaan en plaats te maken voor een man van het Hitler-regime. In Oostenrijk is de politieke puzzle nog steeds niet opgelost. De kern van de cri sis moet gezocht worden in een poging van de christ. soc. regeering-Dollfuss om de bedreiging van een nat.-soc. overstroo ming van het land zoo goed mogelijk af te weren, waartoe men wil trachten om door middel van een nog meer rechts- georiënteerd program dan tot dusver werd gevolgd, den nazi's „den wind uit de zei len te nemen" en aldus baas in eigen huis te blijven. Tijdelijk is het parlement uitge schakeld en wordt er met noodverordenin gen geregeerd. Vandaar dan ook hier het eigenaardige geval, dat de nat.-soc. steun kregen van hun vijanden, de socialisten, Intusschen blijft de toestand precair. Hetzelfde kan ook gezegd worden van de ontwapeningsconferentie te Genève, die midden in de crisis zat en dreigde op een echec uit te loopen. Hier was Mac Donald de reddende engel, die een nieuw voorstel deed, waarover nu wordt beraadslaagd, maar waarvan Duitschland weinig wil weten. Duitschland vraagt om daden. In Amerika zijn deze week de beurzen en de solide banken weer heropend. De financieele toestand schijnt er nu wat ge zonder geworden te zijn. Ook ontvangt president Roosevelt steun van het Huis van Afgevaardigden en Senaat bij zijn saneprin?spoeingen. 7) Vrij naar het Engelsch. „En ik ben het geheel met Constance eens", zeide Hamisb. „Voor vaders ge zondheid moet tenslotte alles wijken. Er steekt geen schande in, op eerlijke wijze voor zijn brood te werken, en dat zal üenstonleigh spoedig genoeg inzien. Al Z0U e® meisje genoodzaakt zijn bij een ander de borden te wasschen, dan kan ze evengoed een dame blijven. Het eenige betwijfel isen hij keek zijn nster aarzelend aan „of Yorke het Prettig zal vinden". De blos op Constan ts gelaat werd dieper. Tom had op dat ogenblik een gansche band vol proppen daaronder hij zijn zuster tracht- te te bedelven. srirvH 0°geni)lik klonk er een helder, ever, ge*acl1 van buiten het raam, en teliit 1r veft00nde Annabels triomfan- I Sslaat zich boven het kozijn en klom 2e de kamer binnen. ik'Lkii6me kuiten gesloten, doch iuir-Vit ten geluisterd en alles gehoord", ze, voor de anderen heen en weer kWiT"*i.i .'.'■ikrikur moet een onbezoldigd vprnQ-i blijven en Constance wordt gou- kan 1 ?n, ,a*s Tom zijn beurs niet mist 1 klokkenluider aan de universiteit GLII. Amice, Op den aan de Duitsche Rijksdagver kiezingen voorafgaanden Zaterdagavond vloog de Duitsche Rijkskanselier, Adolf Hitler, met een paar vrienden van Berlijn naar Koningsbergen in Oost-Pruisen, om aldaar in het „Haus der Technik" nog een laatste kiezersvergadering toe te spreken. Het is de radio, die ook vele Nederlanders in de gelegenheid stelde, die historische bijeenkomst in den geest bij te wonen. Het moet wel een ontzaglijke menigte geweest zijn, die den spreker reeds lang van te voren zoo ongeduldig verbeidde, dat be roemdheden als de Rijksdagpresident Goering haar bijna niet vermochten bezig te houden. En toen eindelijk de groote man de zaal betrad, duurde het tien minu ten eer het oorverdoovend „Heil"-<geroep bedaarde. Uit de volhardende kracht en de intonatie van dit gedruisch was het duide lijk, hoezeer de saa'mgepakte menigte naar den spre'ker uitzag, als naar den man, tot wien zij als tot den redder uit den grooten nood smachtend uitziet en dien zij als haren gezalfde beschouwt, die het door hem verafgoodde land en zijn vertrapt ras uit 't slijk der vernedering weer zal op heffen. Het was de volksredenaar bij uit nemendheid, dien wij te hooren kregen. Reeds dadelijk kreeg hij vat op de menig te, toen hij begon mede te deelen, hoe hij en zijn vrienden in het vliegtuig bij het passeeren van den Poolschen corridor, af gescheurd van het Duitsche Vaderland, den hierin gelegen smaad zóó gevoelden, dat zij elkaar niet konden aanzien en evenmin een woord konden spreken. In aansluiting hieraan wees Hitier er op hoe het Duitsche volk nu veertien jaren lang in smaad en vernedering, in ellende en nood had geleefd, terwijl hare Marxis tische regeerders, de eene leugen op de andere stapelende, de Duitsche natie op dit doolpad in verbijstering en verdooving hadden voortigeleid. Doch thans zou het morgenrood, dat een schoonen dag voor spelde, weer dagen, al zou het hem, Hitier, natuurlijk niet mogelijk zijn de sinds 14 jaren opgestapelde ellende in zes weken te doen eindigen. De opwekking, om als Duitsche broeders één band te sluiten en samen de brug over te gaan, die zou leiden tot de oude Duitsche glorie en de oude Duitsche volkskracht, was waarlijk tref fend. En aangrijpend was het, toen de duizendkoppige vergadering als één man opstond en drie strofen aanhief van het oud-Nederlandsche lied {in het Duitsch vertaald): „Wilt heden nu treden tot God den Heere". 'Ook wij, Nederlandsche antirevolutio nairen, hebben in Utrecht van onzen toog- dag genoten. Begunstigd door het schoon ste weder zijn tusschen twee en driedui zend deputaten van antirevolutionaire kiesvereenigingen op 9 Maart 1.1. in de grijze Bisschopstad saamgekomen om vóór den strijd wapenschouwing te hou den en het wachtwoord: „Wankelen, nóch weifelen" in ontvangst te nemen. Onze leider is geen Hitier, dien wij afgodisch vereeren, maar wèl een man, dien wij, evengoed als Dr Kuyper, als den ons van God gegeven leider aanmerken, wiens woord ons zwaar weegt en in wiens rich ting wij ons voortbewegen. En naast ons zijn er duizenden, die niet gewoon zijn ons vaandel te volgen, doch die, onder de bestaande omstandighe den, met ons hunne stem zullen uitbren- Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST worden, want vader kan nu de college- gelden niet betalenl" „Wat moet ik met je doen, jou ondeu gend, nieuwsgierig nest?" vroeg Hamish. „Ben je de geschiedenis vergeten van de luistervink, die zijn ooren verloor?" „Als jullie een geheim hebben, moet je maar zorgen, dat ik het niet hooren kan, ik heb jullie vaak genoeg gewaarschuwd. Wat een grap Constance gouvernante, wat zal ik het rustig hebben. Eiken dag vacantie, zoo dra ze haar hielen gelicht heeft!" De jongens begonnen jacht op haar te maken-rond de tafel. En, vlug als ze was scheen ze hun alle de baas een vermoeiend, onbezorgd en zonnig kind. dat altijd uit den band sprong en groeide in haar ondeugende streken. Ten slotte vloog ze den tuin in, daarbij Constance's verfdoos omverwerpend, achtervolgd door haar jongere broers. Op dat oogenblik trad de heer Yorke binnen. We kennen hem reeds, de jonge hulpprediker van de Helstonleighkerk; slank van gestalte, met welbesneden, wat bleek gelaat en een innemenden glimlach. Zijn donkere oogen zochten dadelijk Con stance toen hij binnentrad, en opnieuw verdiepte de blos zich op baar wangen. Wanneer zijn vooruitzichten wat verbe terd waren dat wil zeggen, wanneer de heer Yorke een genoegzaam inkomen had, om een gezin te onderhouden, zou Con stance zijn vrouw worden. „Judith vertelde me, dat jullie hier gen op de lijst,, aan wier hoofd zijn nataa prijkt. Men zal zeggen: Het is toch slechts een mensch, wiens inzicht gij volgt en dit is zoo. Doch het is in onze antirevo lutionaire partij niet zóó gesteld, dat onze afgevaardigden ter Tweede Kamer eerst het ministerie trachten naar huis te zen den en daarna één dier ministers boven aan hun lijst plaatsen. Aan dergelijke ver warring wenschen wij ons niet schuldig te maken. En de man, die al zijn tijd en krachten beschikbaar stelt, om door het geheele land aan iederen man en elke vrouw van antirevolutionaire huize de ge legenheid te geven hem te hooren, wordt door ieder onzer reeds daarom vereerd en op de handen gedragen, evenals vroeger zijn krijgers in Oost-Indië hun legeraan voerder met geestdrift volgden. Wij weten dat onze leider iemand is met groote er varing, diep inzicht en erkenden per- s 00 n 1 ij k e n moed, die er niet voor te rugschrikt, ter verdediging van het on misbaar gezag, de noodige maatregelen te nemen en het ambtenarencorps bij burger lijk bestuur, leger en vloot, afdoende te zuiveren; die al wat hij kan, zal doen om ons uit den crisisnood zoodra doenlijk te redden, onze munt veilig te stellen en het spook der werkeloosheid op de vlucht te drijven. Wij weten van Co-lijn, dat 'hij den toestand juist onder de oogen ziet, als hij zegt, dat het tekort der rijksbegrooting voor 1934 op minstens 120 millioen moet worden geraamd en dit moet worden ge dekt door eene bevolking, welker inkomen slechts 60 pet. bedraagt van dat voor eenige jaren, terwijl nog verdere daling is te wachten. Alleen zulke menschen, die met den werkelijken toestand rekenen, kunnen onze Staatsfinanciën redden. Al leen zulken zijn in staat front te maken tegen de partijen der revolutie: commu nisten eenerzijds en sociaal-democraten, Onaf hank elijken en Revolutionair-socia listen anderzijds, wanneer dit viertal een basis voor eene samenwerking in Neder land wil vormen en de voorwaarden wil vaststellen om de partijen van de maat schappelijke orde aan te vallen. En, wanneer wij dan zien hoe Moskou daartoe een manifest van haar Russisch filiaal in Holland publiceert, waarbij zij zelve tracht de leiding te nemen en de uitnoodiging tot samenwerking aan grijpt, om de arbeiders vast murw te ma'ken voor hare voorwaarden; wanneer het Nederlandsche Moskou de sociaal democratische arbeiders wil overtuigen van bet bankroet hunner reformistische leiders en ben aanvuurt om te gaan staan in de rijen van het strijdende eenheids front, waartoe het communisme hun den weg wijst, dan zijn wij er dankbaar en erkentelijk voor een dag als den negen den Maart 1933 in Utrecht hebben mogen meemaken. De naklanken van het aldaar gehoorde woord en van de daar gezongen strijdliederen zullen nog in onze ooren klinken, wanneer wij over eenige weken ter stembus gaan. Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS. SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN. In verband met de pogingen, die gedaan worden om een eenheidsfront van socia listen en communisten te vormen, schreef de „Nederlander" De communistische partij Holland pu bliceert in de „Tribune" een drietal voor stellen als basis voor een Nederlandsche samenwerking en als voorwaarde voor de bereidverklaring om de aanvallen tegen de dan tezamen strijdende organisaties te sta ken. „Het Volk", waaraan wij een en ander ontleenen, wijst er op, dat eenige voor zichtigheid geboden is, wanneer men met de communisten in zee gaat. Maar het wijst de toenadering niet zonder meer af. We behoeven niet te wijzen op het ge wicht van deze stappen. Wanneer Sociaal-democra'tie en com munisme in de wereld èn in Nederland gezamenlijk optrekken, dan beduidt dit minstens tweeërlei. Een nieuwe ruk naar links voor de Soc.-Democratie. Een ver sterking van het vereenigd socialisme, om dat het zijn krachten niet meer in ouder lingen strijd verteert, doch ze alle te werk waart, en dat er slecht nieuws was", be gon hij. „Wat is er gebeurd?" „We hebben het proces verloren", ant woordde Harnish. „Verloren!" herhaalde hij. „Onherroepelijk. We waren juist aan het bespreken, wat ons voor de toekomst te doen stond. Want uiteraard kan alles niet bij het oude blijven." „En Constance wordt gouvernante, als ze haar hebben wjllen, en Tom wordt klokkenist, terwijl Arthur doorgaat met pennelikken naast Joe Jenkins", klonk het hijgend, en Annabel liet zich door het raam naar binnen vallen. „Kunt u haar geen aanbeveling verschaffen, meneer Yorke?" De aangesprokene hield zich, of hij de woorden van het kind niet ernstig moest opvatten, en praatte over iets anders. Doch Constance had waargenomen, dat er plotseling een schok door hem was heengegaan. „Is de geschiedenis van het koorhemd al tot klaarheid gebracht, Tom ik be doel, is de schuldige reeds gevonden?" „Nog niet, meneer Yorke." „En Charles weet wie het is, heb ik hooren vertellen?" Een trek van ontsteltenis gleed over het gelaat van het kind, en met een zekere spanning in zijn stem vroeg hij: „U weet er dus meer van, meneer?" „Ik - wel neen", klonk het antwoord. „Ik weet alleen maar, dat de dader een flink pak slaag verdient, dat ia alles," kan stellen tegen den gazamenlijken vijand. De zaak ia paa in haar eerste stadium. Wij zullen mét nadere commentaren wach ten, totdat de plannen vaster vorm hebben verkregen. Maar reeds thans doen wij de vraag, of hetgeen ginds groeiende is, misschien ook aan anderen iets heeft te zeggen. Dr Colijn klaagde dezer dagen over ver kruimeling van het parlement. Terecht, Misschien leeren alle kleine groepjes thans, wat men tegenover een eenheids front van het Socialisme aan onze parle mentaire instellingen verplicht is. En als de leiders van de groepjes het niet wéten, dan zullen de kiezers in het uitbrengen van hun stem wijzer moeten zijn dan de leiders. Misschien dat ook de belijdende Protes tanten nu plotseling als door een bliksem flits zien, dat hét thans misdaad is om op te trekken in zes, zeven gelederen, op- da't wij vooral niet te veel kracht zullen kunnen oefenen. keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Bediening der bruggen. Nogmaals komt een voorstel ter raadsvergadering inzake de bediening der bruggen, want B. en W. hebben thans een nieuwe regeling ontworpen, waarbij de voorgestelde hulp van een werkman bij gemeentewerken en de andere onder- deelen van de geraamde verhooging tot een totaal uitgave van f 625.60 komen te vervallen. Met drie burgwachters waren de brug gen open op werkdagen van 6 uur v.m. tot 8 uur n.m. met 1 uur schafttijd en des Zondags van 6 tot 10 uur v.m. De brug wachters hadden telkens na 2 dagen dienst een dag vrij. Volgens de nu ontworpen regeling zijn de bruggen open Maandag, Woensdag en Zaterdag van 7 tot 6 uur, 'Dinsdag en Vrij dag van half zeven tot 6 uur en Donder dag van 7 tot 7, steeds met 1 uur schaft tijd. Op andere uren en ook op Zondagen zullen de bruggen gedraaid kunnen wor den, wanneer tijdig tevoren een desbetref fend verzoek is gedaan. Aan beide brugwachters zal, ter voor koming van een te lange werkweek om de andere week een vrijen Zaterdagmiddag dienen te worden gegeven. Als dan kan een hulp-brugwachter invallen, te beloonen met f2.50. Deze nieuwe regeling, waar mede Schuttevaer zich vereenigde, is reeds per 20 Februari voorloopig ingevoerd. B. en W. stellen voor baar thans definitief te bekrachtigen. De nieuwe regeling brengt een nieuwe vermindering mede van rond f 500 per jaar. Verhuring buis De Grif fioen. B. en W. kunnen tot bun genoe gen mededeelen, dat zij met de reflectante, J. H. R. A. Piera geb. Rikkert te 'Deven ter overeenstemming hebben bereikt over de verhuring van het huis „De Griffioen" met koepel en dat gedeelte van den tuin, dat niet voor bouwterrein of aanleg van wegen zal worden bestemd. Met het oog daarop zal het noodig wor den, dat de gemeente herstellingen laat uitvoeren, centrale verwarming, warmwa tervoorziening en vaste waschtafels laat aanbrengen, en voor een en ander een cre- diet van f 9000 toestaat, zijnde het totaal van de begrooting. Hierdoor zal de ge- 't 'is nu de tijd van de politieke rede voeringen. De groote bladen staan er vol van. Merkwaardig is, dat zoo ongeveer alle sprekers van links zich met Dr Colijn bezig houden en pogen deze nationale figuur afbreuk te doen. Terwijl Dr 'Colijn in zijn redevoeringen positieve beschouwingen geeft, heeft Mr. Fock de leider van den Vrijheidsbond nu al twee keer deze week een aanval op Dr Colijn gedaan. Of neen, een recbtstreeksche aanval was het niet. Maar wel werd gepoogd de ver diensten van Dr Colijn te verkléinen. Heelemaal onverklaarbaar is dat niet. Het "was toch zelfs tot Mr Fock doorge drongen, dat er liberale kiezers zijn, die ditmaal in 's lands belang bun stem op Dr Colijn zullen uitbrengen. Ik kan me indenken, dat Mr Fock dat minder prettig vindt. Maar hij moest toch te hoog staan om met klein gepeuter een tegenstander van groote allure als Dr Colijn nu eenmaal is, te bestrijden. OPMERKER. raamde verkoopwaarde stijgen tot f 19500. B. en W. leggen het concept-huurcontract over, waaruit blijkt dat de huur aange gaan wordt voor den tijd van 6 jaren, in gaande 1 Juli 1933 tegen f 1400 per jaar en dat aan het gehuurde geen andere be stemming mag worden gegeven dan voor een tehuis van ouden van dagen uit den gegoeden middenstand, behoudens toe stemming van B. en "W. Aagiekerke. Donderdagavond vergader de de vereeniging „Het Groene Kruis". Er was een goede opkomst. Jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht. Besloten werd het materieel, dat in goeden staat verkeert, aan te vul len. Vervolgens werd door Dr Vaandrager een lezing gehouden over den strijd van den mensch tegen tie bacil. De voorzitter sprak een woord van dank tot Dr Vaan drager voor deze mooie lezing. Biggekerke. Toen Donderdagavond een zoon van den slager Koets, in het slacht huis zich aankleedde, viel door onbekende oorzaak een geladen schietmasker op den grond en ging af. De kogel drong hem in den schouder. De ter hulp geroepen ge neesheer, Dr Drijber van Koudekerke, achtte overbrenging naar het gasthuis te Middelburg noodzakelijk. Grijpskerke. 'Gisteren meldden wij, dat de gemeenteraad in besloten zitting heeft besproken een schrijven van B. en W. van Middelburg, betreffende uitvoering Vee- en Vleescbkeurings dienst, inzonder heid loopende over medewerking terzake eener heffing van invoerkeurloonen. Thans kan gemeld, dat na heropening is besloten aan Middelburg te berichten, in beginsel bereid te zijn tot medewerking dier heffing, zonder winstaandeel, terwijl de exploitatie van hét abattoir gescheiden dient te wor den gehouden van den keuringsdienst en een regeling daarbij moet worden getrof fen voor vergoeding voor gemeentelijke als ook voor particuliere slachthuizen. Dit be sluit werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Cevaal, Vos en Vlieger. Krabbendijke. Vrijdag vergaderde de raad. Tegenwoordig alle leden. Eén vaca ture. Ingekomen is bericht van den heer Hirdes S.G.P., dat hij bedankt als lid van den raad en van verdere colleges waarin hij zitting had. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt het on derzoek der geloofsbrieven van den heer G. A. van Iwaarden als opvolger van den heer Hirdes. Met alg. stemmen wordt tot zijn toelating besloten. Daarna komt aan de orde de wijziging in de begroo ting van het gasbedrijf, dienst 1932 en 1933. De voorzitter stelt voor om de wijzi- Ingezonden Mededeeling. „Waarom zou ik er dan van moeten weten?" vroeg Charley. „Als jullie hier allemaal blijft zitten praten, krijg ik nooit mijn werk af" klonk het van Toms zijde, en er was eenige gejaagdheid in zijn stem. „Ik moet zien, dat Yorke en Huntley me niet voor komen." „Ben je bezig voor het seniorschap te werken, Tom?" vroeg de heer Yorke. „Natuurlijk", klonk het verbaasd „en ik hoop bet te krijgen ook." „Wie van je drieën maakt de beste kans?" „Och, we geven elkaar niet veel toe, zou ik zeggen. Doch ik sta boven aan de lijst, dus strikt genomen als onze vor deringen betzelfde zijn komt bet mij toe. Doch Pye kan me daarom wel voor bijgaan, als hij dat verkiest en een van de anderen kiezen. Men weet nooit van te voren, boe bet loopt". „Wie zou er na jou komen?" „Harry Huntley. Yorke is de laatste in volgorde, doch dat maakt niet veel uit omdat het alleen maar een alfabetische schikking is en we gelijk op school kwa men". „Dus het is in dit geval geheel een kwestie van verdiensten? Naar ik hoor was het vroeger met die Helstonbeurs te vens vaak een zaak van voorkeur, wie de beste kruiwagen bad". „En dat was ook zoo", riep Tom, het hoofd achterover werpend, met veront waardiging in rijn stem. „Jongens van niets zijn vooruitgeschopt, en lui, die wat beteekenden bleven achter; alles, omdat pa of oom een wit voetje had bij het schoolhoofd. Ik zeg niet, dat Pye zoo is neen, ik bedoel van vóór zijn tijd. Het zeggen is, dat de laatste maal de zaak zoo doorzichtig was, dat het den deken ter oore kwam, en die heeft er toen een eind aan gemaakt. Algemeen neemt men tenminste aan, dat vorderingen en gedrag de eenige factoren zijn, die in rekening worden gebracht dat is eerlijk spel dus". „Gedrag vroeg Arthur Channing. Tom knikte. „Ja, voor het eerst telt dat ook mee. Een tijd geleden tenminste, toen er in onze bank wat herrie gemaakt werd, vroeg Pye ons, of we ons wel be wust waren, dat slecht gedrag ons het seniorschap kon kosten. Yorke was bru taal genoeg, om toen te antwoorden, dat zulks dan zeker pas was uitgevonden en toen kreeg hij te hooren: Inderdaad, ik heb bet wenschelijk gevonden, verschil lende nieuwe dingen in te voeren, in de hoop, dat daardoor de Helstonleighschool zich ten gunste zal onderscheiden van hetgeen ze vroeger was. Sindsdien, dat kan ik u wel vertellen, zijn Yorke en Huntley en ik zoo gehoorzaam en zoet als jongejuffers. We mogen geen enkele kans verliezen!" En Tom Channing knikte wijs met zijn hoofd, waarna de anderen hem het ver trek lieten, om rustig te kunnen werken, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3