Gemengd Nieuws. Rechtszaken Scheepstijdingen. Aagieksrkfl. In verband met de herden king van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje, werd Woens dag alhier een commissie gevormd, be staande uit de heeren J. Bosselaar (voor zitter), Ds J. W. Notenboom (vice-voor- zitter), J. Bouman, J. Birza, J. Moens, P. de Visser, J. Blaas. Getracht zal worden dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Krabbendijke. Woensdagavond hielden de vereenigde Meisjesvereen. „Kring Krabbendijke e.o.' hun jaarvergadering in de consistorie der Geref. Kerk. De Presidente, mej. de Koning, opende op gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de secretares en penningmeesteres hun jaarverslag deden hooren. Dien Koole van Rilland, hield nu een inleiding over „Doop en Belijdenis", waarop een gezellige en leerzame bespreking volgde. Nadat Kruiningen en Ierseke een zangstukje hadden doen hooren, werd eenigen tijd pauze gegeven, waarin ververschingen werden rondgediend en Krabbendijke nog een tableau „Het A.BC. van den Kring" voorstelde. Na afloop der pauze las Corrie Poort vliet van Kapelle haar inleiding „De vrouw uit de brieven van den apostel Paulus', wat ook rijke stof tot bespreking gaf. Wemeldinge deed nu nog een stukje proza hooren en nadat nog staande was gezongen het vierde couplet van het Bondslied, sloot de Presidente dezen ge- zelligen avond met dankgebed. Woliaartsdijk. Woensdagavond hield de zangvereeniging „Looft den Heer" haar jaarvergadering in het gebouw Ta- venu. Door secr. en penningm. werd ver slag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Voorts werden verschillende zangnum mers en samenspraken uitgevoerd. Ook het kinderkoor voerde eenige zangnum mers uit. Tot slot werd een tableau ver toond. De leden en begunstigers dezer vereeniging hadden een gezelligen avond. Met ingang van 1 April e.k. is door B. en W. als lijkdienaar dezer gemeente benoemd dhr M. Kloosterman in de plaats van J. Tange die voor deze betrek king heeft bedankt. Gisterenavond hield de afdeeling van den Nederl. Christel. Landarbeiders- bond in het gebouw Tavenu een on danks den storm en den regen goed bezochte openbare vergadering. De voor zitter, de heer P. Luikenaar, opende de bijeenkomst met gebed en verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de beide predikanten, en enkele werkgevers en Raadsleden. DsG. v. Heiningen voerde daarna als eerste spreker het woord en zette in een duidelijk betoog uiteen wat de H. schrift zegt over den arbeid en den arbei der. De arbeid is naar Scheppingsordi nantie geen vloek, maar een zegen, een gave Gods. De aarde is onderworpen aan de macht van den mensch. Hieraan mo gen en moeten wij vasthouden, ook al heeft de zonde den arbeid van zijn adel beroofd. De arbeid moet Gods dienst zijn. Ook Jezus heeft den ontadelden ar beid opgeheven tot ordinantie Gods. Patroon en knecht hebben beiden in hun arbeid God te dienen. In verschillend opzicht staan ze gelijk met elkaar. Beiden zijn ze beelddrager Gods en het belang van het bedrijf is hun beider belang. Daarom is van Christelijk standpunt de klassenstrijd veroordeeld. Tusschen pa troon en arbeider moet er zijn vertrou wen, waardeering en -overleg. De H. Schrift geeft den arbeider een rechtspo sitie, ook wat het loon betreft, wat Spr. nader aantoont. De arbeider kan roemen in een bescher mend en zorgend God. Maar Hij legt hem ook plichten op: onderdanigheid en trouw. Spr. zet vervolgens uiteen den plicht tot Ghr. vakorganisatie. Het is in de ge schiedenis wel gebleken, dat de op zich zelf staande arbeider niet in staat is vol doende het Chr. beginsel op maatschappe lijk gebied uit te dragen. Ook kan de een ling zich moeilijk verzetten tegen onrecht. Daarom moeten er zijn Chr. organisa ties van werkgevers en werknemers, die streven naar overleg. Het spijt Spr., dat het hier nog niet zoover is gekomen en dat de werkgevers daartoe alleen on der dwang willen komen. Zulk een houding prikkelt tot verzet en is een dra gen van koren op den revolutionairen mo len. Spr. bidt de Chr. arbeidersorganisa tie wijsheid en voorzichtigheid toe. Refor- meerend moet worden gewerkt, want voor wat God geschreven heeft, moet alles wij ken, hoog en laag. Na deze met groote aandacht gevolgde rede, gaf de heer A. de Lange uit Goes (inplaats van den heer Vingerling, die wegens ziekte niet kon optreden) een breedvoerige uiteenzetting van de nood zakelijkheid, het beginsel en de practijk der Chr. vakorganisatie. Ook Spr. laakte het ten zeerste, dat de werkgevers alhier nog steeds weigerachtig zijn, om tot over leg en een collectief contract te komen. Daardoor wordt een stemming gekweekt, die noodlottig kan werken. Ook wees Spr. er op, dat de Chr. Landarbeidersbond krachtig heeft meegeholpen aan het ver krijgen van regeeringssteun voor den landbouw en veehouderij. Maar als daar tegenover wordt gesteld: loonsverlaging zonder eenig overleg, dient dat ten sterk ste te worden afgekeurd. Na nog het standpunt van Ds Kersten te hebben be streden, eindigde Spr. met op te wekken de Chr. vakorganisatie sterk te maken. Bij de nu volgende bespreking ver klaarden de werkgevers Lindenbergh en Van Oeveren het billijk te achten, dat tusschen werkgevers en werknemers on derhandelingen werden gevoerd. (Ap plaus.) Nadat de heer de Lange enkele vragen had beantwoord, sprak ds V a n D ij k het slotwoord naar aanleiding van Paulus' woorden uit Efeze 6. Spr. wees er op, dat heer en knecht kinderen van één Vader zijn en dat daarom het streven naar een collectief contract behoort te worden toe gejuicht, omdat het uitgaat van gelijk berechtiging. Bij patroon en knecht moet zijn welwillendheid en getrouwheid. Niet de klassenstrijd, maar de Christelijke lief de, die tot het offer bereid is, zij het pa rool. Hierna sloot Ds van Dijk deze welge slaagde vergadering met dankgebed. Westkapelle. De tweede en laatste ba- zaravond op Woensdagavond, ten bate van de Chr. bewaarschool, mocht zich evenals den vorigen avond in een enorm druk bezoek verheugen. Deze avond werd ingeleid met het zingen van een viertal liederen door het „Dameskoor", onder leiding van dhr P. de Roojj uit Vlissin- gen. De totale opbrengst van den verkoop de spelen, de verloting en de consumptie, door de firma O. de Wiljes in koffie en thee te Dordrecht, gratis verstrekt ten bate van de bewaarschool, bedroeg c.a. f 525 netto. Het is gebleken, dat deze zaal voor het houden van een bazar te klein is. (De oprichting van de bewaarschool dateert van 1885 en niet van 1880, zoo als in het vorige verslag abusievelijk is vermeld). Donderdagavond trad alhier daartoe uitgenoodigd door den Transportarbei dersbond op de heer F. Leenhouts uil Oost-Souburg, controleerend ambtenaar van den Raad van Arbeid te Middelburg, om te spreken over de ziektewet. Duidelijk werd aangegeven wanneer de arbeider bij eventueels ziekte al of niet recht had op uitkeering van ziektegeld. Zoo vallen zij, die bij de werkverschaffing zijn te werk gesteld, onder de ziektewet. Ook de vraag, wie als los werkman be schouwd wordt, werd door spr. beant woord. Enkele aanhangige voorstellen, be treffende de wijziging van de ziektewet, werden besproken en toegelicht. Vele vragen werden door spr. beantwoord. Koudekerke. Bevolking van 1 tot 15 Maart 1933. Ingekomen: H. Mol met ge zin, wijk B no. 308, uit Ned. O.-Indië; R. W. Jans, wijk D no. 233, uit Utrecht; P. J. Speijer, wijk A no. 173, uit Middel burg; D. van der Wekken, wijk B. no. 307, uit Ridderkerk. Vertrokken M. C. de Visser, van wijk D no. '21 naar St. Laurens; D. Hekkebus met gezin, van wijk B no. 12 naar Vlis- singen; Mej. C. Koster, van wijk E no. 68 naar Middelburg; M. Brasser, van wijk B no. 255 naar Vlissingen; Mej. M. de Klerk, van wijk 'E no, 116 naar Vlissin gen; L. 'H. A. 'Cardinaals met gezin, van wijk B 173 naar 's-Gravehhage; J. Kamp man met gezin van D no. 28 naar Mid delburg. Grijpskerke. Dinsdag vergaderde de ge meenteraad voltallig. De voorzitter spreekt in deze eerste vergadering in 1933 een kort openingswoord, wijst op de moei lijke omstandigheden van deze dagen en kan met blijdschap constateeren hoe in afwijking van zooveel andere gemeenten, deze gemeente in bijzonder gunstige fi nancieels positie verkeert. De heer Vos beantwoordt, als oudste lid in jaren, den voorzitter. Op enkele verzoeken om sub sidie wordt afwijzend beschikt. Aan het adres van Ambt-Hardenberg wordt geen en aan dat van Kerkrade (inzake artikel 205 der L.O.-wet) wordt wel adhaesie be tuigd. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herbenoemd W. Goedbloed. Voor de bijzondere school werd een voorschot vastgesteld op de vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O.-wet voor 1933. Het bedrag van dit voorschot werd vastgesteld op f 1183,08. Van Gedep. Staten is goedgekeurd te rug ontvangen het besluit tot grondaan koop in Hoogelande. Tegelijk werd be sloten dit besluit te wijzigen. Besloten werd een bedrag van f 25 aan den gemeenteveldwachter toe te kennen, als jaarlijksche toelage voor gebruik rij wiel, zulks ter voldoening aan een schrij ven van Gedep. Staten. Goedkeuring werd verleend aan een door B. en W. ingediend voorstel om de herdenking van het 4e eeuwfeest van Prins Willem van Oranje voor de school kinderen niet onopgemerkt voorbij te doen laten gaan, maar het schoolbestuur in de gelegenheid te stellen de kinderen bij deze herdenking te tracteeren en een photo te doen uitreiken, waarvoor een bedrag van f 80 werd beschikbaar gesteld. Ten aanzien van een schrijven van B. en W. van Middelburg, betreffende de uitvoering der Vee- en Vleeschkeurings- wet, werd besloten hierover de bespreking in besloten zitting te voeren. Een besluit tot wijziging begrooting 1932 en 1933 werd-nader vastgesteld en goedgevonden een bedrag van f 42.000 daarop te ramen voor uitvoering werken in Hoogelande. De voorzitter doet vervol gens enkele mededeelingen omtrent de zaak van den Hoogelandschen weg, en zegt, dat de uitvoering van dit werk zal worden gegund aan den laagsten inschrij ver Van de Klippe, te Vlissingen. Getracht zal worden dat zooveel mogelijk eigen in woners der gemeente, hoofdzakelijk de werkloozen, bij uitvoering der werkzaam heden aan dezen weg te werk zullen wor den gesteld. Na rondvraag volgt sluiting. Arnemuiden. Woensdagavond herdacht de Ring „Middelburg en omstreken" van Geref. Jongelingsvereenigingen haar 5-jarig bestaan alhier In de Geref. Kerk. Na opening door den voorzitter werd het woord gegeven aan Ds M. Vreugdenhil van Meliskerke om te spreken over „Staat en Jeugd". Spr. constateerde, dat het parlementaire stelsel in de meeste landen tegenzin wekte. Italië met een Mussolini ging voor met een regeering van den enkeling: de dictatuur. Andere landen volgden. Ook Duitschland met een Adolf Hitler gaat vooral na 5 Maart j.l in de zelfde richting. Beschouwde men eerst het NatSocia- lisme als van weinig beteekenis, thans is de man van de „daad" Rijkskanselier. De Staat is bij hen het hoogste. Tenslotte wees spreker op het gevaar van het Nat.-Sociaïisme met name voor de jongeren. Het koninkrijk Gods is het hoogste en daaronder moet alles een plaats vinden. Ds Vreugdenhil eindigde met dank aan God, waarna een huis houdelijke vergadering werd gehouden. Terneuzen. Donderdagavond had de jaarvergadering plaats van de Vereen, voor Chr. onderwijs. De voorzitter, dhr J. J. de Jager, sprak een openingswoord en leidde de vergade ring, die goed bezocht was. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek de bloei der Ulo-school, terwijl het verslag van den penningmeester gunstig luidde. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. v. d. Gouwe, D. H. Littooij Az., J. L. Muller en D. E. Wolfert. Dhr D. Scheele Az. eindigde met dankgebed. Tholen. Door de leden der schietver- eeniging „Koningin Wilhelmina", alhier, werd een onderlinge wedstrijd gehouden met gewoon K.S.O. De prijzen bestaande uit luxe voorwerpen, werden gewonnen door: 1. Jac. Jansen 261 punten; 2e. Jac. Schot C.Jz. 255 p.; 3e. A. M. Voets 254 p.; 4e L. v. d. Vaate 253 p.; 5e. Johs Schot Sz. en J. Bal, ieder met 252 p. Naar wij vernemen heeft zich hier een comité gevormd voor het oprichten van een Oranjevereeniging. In het voor- loopig comité hebben zitting Mr A. J. v. d. Hoeven, Burgemeester, de predikan ten Ds Wolfensberger en Dr Veltenaar, pastoor Ontweg en de heer Amsing. Op 22 dezer zal een tweede Land stormavond van den Motordienst alhier worden gehouden in de zaal van den heer Hoek. Medewerking zullen verleenen de af deeling van „Medioburgum", onder de kundige leiding van den heer Chr. Ma- zure. Dit is voor Tholen een unicum. De band „Micky Mouse" uit Goes, zal voor de noodige afwisseling zorgen, ter wijl de twee Zeeuwsche films vanzelf sprekend in den smaak zullen vallen. Zaamslag. Maandag hield de Chr. Be sturenbond zijn eerste jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, J. de Pooter-Hamelink, die zijn teleurstelling uitsprak over de geringe opkomst der leden. Hij verwelkomde inzonderheid het hoofdbestuurslid van den Chr. Metaalbe- werkersbond, den 'heer Wetselaar van Dor drecht. De secretaris, de heer W. Faas, bracht zijn jaarverslag uit. Hij wees er op, dat de Chr. Besturenbond in crisistijd was opgericht, maar hoopte niet dat hij uit crisismateriaal was samengesteld en na dezen tijd weer zou verdwijnen. De Bestu renbond is op 27 Januari gevormd uit de volgende afdeelingen; de N. C. B., N. C. F. F. en de N. C. L. B. en nu ook de afd. van de Chr. Metaalbewerkersbond. De pro- paganda-commissie is weinig actief ge weest. Er is weinig huisbezoek gedaan. Ook is een studieclub opgericht. De pen ningmeester gaf financieel verslag. Hierna kreeg de tweede voorzitter, dhr J. Buijze, het woord, die een inleiding hield over „Kan een Christen lid zijn van een Mo dernen Bond?" Spr. schetste het beginsel der moderne vakbeweging. Het N. V. V. is één geworden met de S.D.A.P. Duide lijk is dat geen Christen lid kan zijn van een modernen Bond, omdat wij ook in ons maatschappelijk leven voor Jezus Chris tus hebben uit te komen. Na even gepau zeerd te hebben kreeg de heer Wetselaar het woord. Hij zette, na eerst den Chr. Be sturenbond geluk te hebben gewenscht met zijn eerste jaarvergadering, duidelijk uiteen wat het is Christelijk georganiseerd te zijn. Wij moeten zoeken het koninkrijk Gods en zijn gerechtigheid. Dat bedoelde Patrimonium met zijn arbeid en dat is ook het doel der Ghr. vakbeweging. Ook in de verhoudingen van onzen tijd is er veel, dat nog moet verbeterd worden, om te beant woorden aan den eisch van 't Koninkrijk Gods. Samenwerking en samenspreking moet er zijn tusschen werkgever en werk nemer. Wij zeggen niet, dat het kapitaal moet verdeeld worden, maar dat zij, die het bezitten er hun roeping mee moeten ver vullen tegenover God en hun naaste. Ook de arbeider moet kunnen betalen voor school, kerk en wat hij voor zijn geestes- behoefte noodig heeft. Na bespreking volgde sluiting met dankgebed door den heer Wetselaar. ZIJ WAS ALTIJD MOE EN TERNEER GESLAGEN. Hoe zij haar betrekking kreeg. Hield zich 9 jaar jonger. Toen deze vrouw een nieuwe betrek king zocht, begreep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminderen. Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij er nog niet als 43 uit zag en gaf haar de betrekking. Het geheele verhaal vertelt zij in haar brief: „Vier jaar geleden verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huishoud- i ster in mijn eigen onderhoud te voorzien. Twee jaar geleden leed ik erg onder een buitengewoon slechte sp '^vertering en ik voelde me zoo vermoeid en terneergesla gen. Het was me onmogelijk om vroolijk te zijn en ik zag overal als een berg te genop. Ik nam Kruschen Saltz en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort geleden kreeg ik mijn betrekking hier, en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, vonden zij dat ik er jonger uitzag. Mijn gezondheid en opgewektheid en goeden moed, ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts." L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is, omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoeveelheid bevat van de zes minerale zouten, die Uw lichaam noodig heeft zouten die de natuur U wel zou verschaffen indien U een gezond, beweeglijk leven leidde in do open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever en nieren aansporen tot beter functionneeren, zoodat elk spoor van giftige afvalstoffen uit Uw organisme verdreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flesch Kruschen Salts en begin morgenochtend met „de kleine, dagelijksche dosis". Maak er een vaste gewoonte van en Uw inwendige or ganen zullen voortaan altijd goed func tionneeren. Met den dag zult U zich op gewekter en flinker voelen, tot U de ge zondheid tot in de vingertoppen voelt tin telen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.) Inbraak in Nederl. consu laat te Keulen. Te Keulen is gister nacht ingebroken in het Nederlandsche consulaat te Keulen. De inbrekers klom men langs een muur omhoog en wisten met een valschen sleutel in de kantoorloka len te komen. Hun buit bestaat uit 10 mark aan post zegels en 30 pfennig aan kopergeld. Men heeft nog niet vastgesteld of ook papieren en documenten werden ontvreemd. Groote scheepsbrand te Antwerpen. Gistermiddag omstreeks half één is brand ontstaan aan boord van het aan de van Dijckkade te Antwerpen gemeerd liggende Duitsche stoomschip Schwarzenfeld. Het schip was denzelfden ochtend uit Hamburg aangekomen met een lading van 5000 ton jute, verscheidene honderden vaten terpentijn en andere koopwaren, waarvan een gedeelte te Ant werpen moest worden gelost. Het schip zou vervolgens zijn reis voortzetten naar Britsch-Indië. Vonken uit den grooten schoorsten zijn in een open gebleven ruim gevallen en zet ten eenige balen jute in vlam. De arbeiders trachtten het vuur te dooven, maar mede tengevolge van den feilen wind verbreidde het vuur zich met groote snelheid. Ook de naast de Schwarzenfeld liggende lichter Virginië vatte vlam en moest naar den linkeroever van de rivier worden gesleept, waar men het vuur spoedig meester was. De Antwerpsche brandweer is den gehee len middag bezig geweest om de Schwar zenfeld te redden, maar zonder zichtbaar succes. Men meldde gisteravond nader uit Ant werpen: Men is den brand aan boord van het m.s. Schwarzenfeld totaal meester. Het achterschip, dat 31 voet diep ligt, rust op den bodem der rivier. Een verdachte ontvlucht. Gisteren stond te Breda, ter zake van rij wieldiefstal, terecht zekere v. d. G. uit de buurtschap de Beek, gemeente Princen- hage, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda. Hij hoorde tien maan den gevangenisstraf tegen zich eischen. Toen hij door de marechaussee naar het Huis van Bewaring werd teruggebracht, zag hij kans aan de waakzaamheid der marechaussee te ontsnappen en de vlucht te nemen, 's Avonds is de vluchteling door rechercheurs der Bredasche politie in de binnenstad gearresteerd. Nagemaakte aandeelen. Eén paar maanden geleden was de Cen trale recherche te Rotterdam er achter gekomen, dat een groep personen trachtte nagemaakte- aandeelen in de I. G. Farben Industrie aan den man te brengen. De nasporingen in deze zaak hebben geleid tot de arrestatie van zekeren R., die 200 van deze aandeelen, welke 1000 mark per stuk waard zouden zijn, probeerde te ver- koopen aan een bankier. Deze R. bleek te handelen in opdracht van de gebroeders S. te Schiedam, die toen eveneens zijn aangehouden. R. en de beide broers heb ben voor de Rotterdamsche Rechtbank terecht gestaan. Eerstgenoemde is vrijge sproken, de beide anderen zijn veroor deeld. Van dit vonnis zijn de broers in hooger beroep gegaan en op 8 Maart heeft het gerechtshof te 's Gravenbage deze zaak behandeld. Het vonnis in hoo ger beroep is nog niet gewezen. Inmiddels heeft de recherche haar nasporingen voortgezet, omdat zij meende, dat zij den eigenlijken hoofddader nog niet in handen had. Thans is zij' er toe over gegaan, om den vader van den eerst aangehouden R., den ex-hotelhouder, thans Rijnschipper R., een man van 60 jaar te Sassenheim te arresteeren. Reeds bij zijn eerste verhoor heeft hij een volledige bekentenis afge legd. Hij deelde mee in Juni 1932 een groot aantal van die valsche aandeelen te hebben doen drukken. De man is ter be schikking van de justitie gesteld. Bomaanslag op bank te L t z e n. Gisteravond is een bomaanslag gepleegd op de Vereinsbank te Lötzen. Even nadat het personeel het gebouw had verlaten, hoorde men een geweldige >it- ploffing. Alle ruiten werden vernield, de zware toegangsdeur kwam op het plein terecht. In het gebouw werd een ontzet tende verwoesting aangericht. Rijksweer, politie, S. A. en S. S. zetten onmiddellijk de omgeving af. De verdenking is gevallen op linksradi calen. Tegen een persoon is een arrestbe vel uitgevaardigd. Tot nu toe is het nog niet gelukt hem op te sporen. De stad verkeert in buitengewone op winding. Politie en brandweer controlee ren de andere bankgebouwen, omdat ge vreesd wordt, dat nog meer aanslagen zullen worden gepleegd. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: D. A. P., Ierseke f 2 of 2 d. h. In een winkel waaraan geen vergun ning is verbonden sterken drank in voor raad hebben: M. E., Nisse f 25 of 10 d. h. In een Iocaliteit grenzende aan een winkel en daarmede verbinding hebben de, sterken drank in voorraad hebben: T. M. W., Nisse f 10 of 10 d. h. Een spoorwegafsluiting niet sluiten als spoorwachter als de trein in aantocht is: J. K. Krabbendijke f 50 of 10 d. h. Schelpdieren rapen aan voet van een zeedijk: J. P. Ovezande f 1 of 1 d. h. Schelde bevisschen zonder vergunning van den eigenaar van het perceel en niet op bevel van een ambtenaar met zijn schip bijdraaien: M. G. G. te Breskens f 10 en f 15 of 2 maal 5 d. h. De voorschriften niet nakomen ter voorkoming van een aandrijving in het kanaal door Zuid-Beveland: M. J. L., zonder bekende woonplaats f25 of 25 d. h. Als schipper een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn schip hebben: H. J. S., Rotterdam f3 of 3 d. h. Met een auto rijden zonder voorge schreven borden: A. B., Halsteren f 5 of 5 d. h. met een auto rijden geen signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: J. M. P., Goes f 15 of 15 d. h. Zonder noodzaak met een auto over een rijwielpad rijden: S. I., Rotterdam f 5 of 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: A. v. L., Wolfaartsdijk f 2 of 2 d. h. 's Avonds met auto rijden zonder rood achterlicht en verlicht nummerbord: M. O., Wemeldinge f 5 of 5 d. h. 's Avonds rijden zonder verlicht num merbord: J. d. D., Goes f 5 of 5 d. Dronkenschap: J. P., Goes f 10 of 10 d. h., Ie herhaling A. v. C., Brugge 3 d. h. Cassatie is aangeteekend door G. J. B. en A. J. S., te Biezelinge, beiden veroor deeld wegens straatschenderij tot f 15 of 15 d. h. Onverantwoordelijk be stuurder. Het Gerechtshof te Leeu warden heeft den 60-jarigen arts te Apel doorn, die met zijn auto bij Wytgaard ou der Leeuwarden een anderen wagen aan reed, tengevolge waarvan twee der inzit tenden werden gewond en daarna zonder hulp te verleenen doorreed, veroordeeld tot een week hechtenis met een jaar ont zegging om een auto te besturen. De eisch luidde twee maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging. De rechtbank had hem f 600 boete of een maand hechtenis opgelegd. Stoomvaart-Mij. Nederland. MARNIX VAN ST. ALDEG0NDE, (uitr.) 16/3 te Genua. POELAU TELLO, 15/3 v. Hamburg naar Bremen. TALISSE, 16/3 van Batavia, laatst van Londen, te Amsterdam. JOH. DE WTTT, (uitr.) 15/3 v. Belawan. POELAU LAUT, '(thuisr.) 14/3 van Sin gapore. Rotterdamsche Uoyd. BAL0ERAN, (uitr.) 16/3 (12.45 uur) te Southampton. INDRAPOERA, (thuisr.) 16/3 (10 u. v.m.) van Gibraltar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 18 Maart: Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met opklaring, waarschijnlijk regenbuien; kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Zaterdag 0 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6