DE ZEEOW iTBODE TWEEDE BLAD. |cng: igaren, jkomende 5 Staten-Generaal eerste kaiser. L L ET O N Binnenland. Uit de Provincie J M ~n idarb-gezin m. b. en z. m. een tb.. Aanb. Dis- Lfd. Landbouw ig van ovar ii la In het is noodlg. i „De Zeeuw'' afdoende. ndswoning, te Goes, te reek. tade 9, Goes. LOO. UIJSEN, Hout- urg. iddel om de vragen dan Idvertentle If mdaals Klaver- jucern Klaver- alle soorten [t per k.g. P- bij Middelburg. IVERBEKE, Se re- p te.ruimen? >n kleintje in )E ZEEUW" eft uitkomst! „EUGEL, Goes VAN VRIJDAG 17 MAART 1933, Nr 143. De Defensie-begrooting. De Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling van de Defensiebegrooting tot een einde gebracht. Ze werd aangeno men met 22 tegen 9 stemmen, die van de sociaal-democraten en vrijzinnig-demo craten. Minister Deckers heeft zijn begroo ting verdedigd op een wijze, die de roode senatoren nog wel eenigen tijd zal beu gen. Er was geklaagd over bet optreden te gen de dienstweigeraars. Zij heb ben echter, naar aangetoond werd, geen reden tot klagen. Menige jonge man, die den dienst ver laat, zal denken: „Kon ik maar als dienstweigeraar nog een jaar in dienst van de overheid blijven", en afgeschei den van den toestand van het oogenblik, is een langere burgerlijke diensttijd ge- wenscht, om het mogelijk te maken, dat de ernst der bezwaren wordt getoetst. De minister toonde zich verheugd over de toenemende belangstelling voor onze landsverdediging. De verdediging der Zuidelijke provinciën heeft de volle aan dacht. Bij alle maatregelen, ter bezuiniging genomen, is gewaakt tegen desorganisa tie. De mobilisatiemogelijkheid is niet ge schaad, eer verbeterd. Spr. heeft bijzondere maatregelen ge nomen voor de noodige selectie om on betrouwbare personen uit leger en vloot te weren. Er moeten slechts jongelieden worden aan genomen, van wie betrouwbaarheid is te verwachten. De heer Moltmaker: Jongens van zestien jaar. Minister Deckers: Ook, inderdaad. We moeten letten op het millieu waaruit ze afkomstig zijn, opdat er redelijke kans is op voldoenden weerstand tegen pogin gen van binnen en buiten om de weer macht te verzwakken en onbetrouwbaar te maken. Ieder mag het weten: zóó zal het gaan. (Geroep: bravol) Voor zoover het aan spr. ligt, zal nie mand, die schuldig is in verband met bet gebeurde met „De Zeven Provinciën" zijn gerechte straf ontgaan. Wat het gebeurde met een cadet op 22 September betreft, de jeugd van deze jongeman moet zeker in aanmerking ge nomen worden. De heer Moltmaker interrumpeert, dat er bij de schepelingen op „De Zeven Provinciën" ook jeugdige personen waren. Do Minister: Inderdaad. Maar men denke niet, dat een paar jeugdige perso nen daar de leiding hebben gehad. De heer Moltmaker wachte het Witboek af. Spr. zegt voorts, dat de uitgaven voor de weermacht beperkt moeten worden tot het strikt noodige. Wat dit omvat, daar over zullen de meeningen te allen tijde uiteenloopen. In verband met de zware taak, waar voor ze den laatsten tijd zijn geplaatst, overwegt spr. verbetering van de mate- rieele positie der politietroepen. Spr. aanvaardt den lof, hem gebracht omdat hij het gezag handhaaft; gezag toch is zelfs in elke partij noodzakelijk. Spr. komt er tegen op, dat militaire ambtenaren dezelfde richting zouden moe ten hebben als spr.; hij is alleen opge treden tegen leden van vereenigingen, die de weermacht ondermijnen; de militaire ambtenaren moeten pal staan achter de regeering, en geen centimeter naar rechts of naar links. Zóó moet de weermacht zijn en zoo wil spr. haar hebben. De laat ste weken hebben de artikelen in de ar beiderspers het revolutionair karakter jterS. D. A. P. blootgelegd. Spr. zal daar- 6). Vrij naar het Engelsch. »En als me dat nu niet lukt, Con stance?" "Dan. zul je moeten trachten, je toe tst in een andere richting te zoeken, uif J6i keurs niet krijgt, is het vrijwel ^gesloten, dat je naar de universiteit en ie zult het uit je hoofd moeten kunt, „f.|| uci U.1V JC ÜUUJLU JLUUt val u ^eclikant te worden. In ieder ge- to ti- J1J Djd genoeg om iets anders ezen. Neen, onze Arthur, die is er AwtvP' aan toe' arme jongen", de ifwr ^banning, die nadenkend op hail »ftins vaa b® oude sofa voor zich uit vprstsl.n11 staren> wisselde een blik van rstandhonding met zijn zuster, als wil- gesnmvff'n?ee zeggen> bat ze slechts uit- had m,fl] ,a wat bij zelf reeds lang gen- hü Tot nu toe had hij gezwe- van' a ausWas Jrouwens stil en bescheiden luisteren 6jn bepaalde zich liever tot het Datiö an z®lf het woord te nemen. »Hoe zal Et*** al te waar!" zei Hamish. 'en komen i111 b0t stipendium moe- 1 bat Golloway hebben moet?" mede t. o. v. de militairen rekening hon den. Spr. betoogt, dat de cavalerie niet ver der te verminderen is; ook de rijdende artillerie heeft baar eigen taak. Spr. ontkent, o.m, op grond van per soonlijke ervaring, dat er gegronde reden is voor ernstige klachten over toestanden bij de marine. Het marinepersoneel heeft alle reden om dubbel tevreden te zijn over geheel zijn positie. Onjuist is, dat men pressie zou oefenen om de menschen te bewegen godsdienst oefeningen bij te wonen. De rede van den Minister werd met bravo's begroet. Opbrengst der Rijksmiddelen. Hieronder volgt een opgave van de op brengst der Rijksmiddelen over Februari in vergelijking met dezelfde maand van het vorige jaar. Febr. 1933 Febr. 1932 Grondbelasting Pers. belasting Ink. belasting Verm. belasting Div.- en Tant.bel. Rechten o. d. inv. Opc. o. recht. o. inv. Statistiekrecht Accijns op zout ld. op geslacht ld. op wijn ld. op gedistill. Id. op bier Opc. o. acc. o. bier Accijns op suiker Opc. o. acc. o. suikei Accijns op tabak Bel. gouden en zilv. werken Zegelrechten enz. Reg. rechten enz. Rechten succ. enz. Dom., wegen en vaart Opbr. d. Staatslot. Opbr. der loodsg. 217.325 234.508 13.397 5.722.751 7.778.165 964.038 1.263.064 407.140 481.831 4.295.444 9.857.388 1.535.265 142.827 182.537 187.548 209.714 492.145 583.166 30.556 36.493 2.404.988 2.695.451 842.015 727.000 2.186 6.157.818 4.719.003 326.859 1.812.874 2.489.962 50.707 61.075 1.168.873 1.413.099 765.055 906.888 2.782.791 3.198.958 193.782 668.009 145.600 166.295 281.573 284.642 Totaal-generaal 31.227.161 37.970.646 De maanden Januari en Februari gaven een opbrengst van 61.980.003 tegen ƒ69.404.369 in het vorige jaar. Patrimonium. Wegens de verkiezingen voor de Tweede Kamer is de jaarlijksche vergadering van het Christelijk Werkliedenverbond Patri monium 14 dagen uitgesteld. Zij zal nu 15 en 16 Mei te Rotterdam worden gehouden. Crisisaccountantsdienst. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft uit overweging, dat in ver band met de uitbreiding -van de crisismaat regelen de noodzakelijkheid is gebleken, ten behoeve van handel en nijverheid, landbouw en visscherij bij zijn departement te beschikken over een crisis-accountants dienst, met ingang van 18 Maart een crisis-accountantsdienst ingesteld, met op dracht a. controle uit te oefenen op de crisis- instellingen en -fondsen; b. met het oog op de verschillende crisis-steunregelingen, bij de daarbij be trokken belanghebbenden boekhoudkun dige gegevens te verzamelen, als waarborg voor een redelijke basis der op grond van die steunregelingen te verleenen uitkee- ringen; c. alle verdere werkzaamheden te ver richten, welke de leider van den crisis- accountantsdienst noodig acht, of welke hem door den minister van oeconomische zaken en arbeid worden opgedragen. De minister heeft als leider van den crisis-accountantsdienst aangewezen drs. M. de Bloeme, accountant bij den accoun tantsdienst der directe belastingen te 's-Gra-venhage. De nieuwe koers bi] defensie. Gisterochtend, toen het personeel van de verschillende schepen en inrichtingen der Koninklijke Marine zich te Den Hel der aan boord had begeven, werd bekend gemaakt, dat allen beneden den rang van officier moesten aantreden, o Daarna werd een troep geformeerd en opgemarcheerd naar het terrein voor de De kwestie was namelijk, dat Arthur op het bureau werkte van den procureur Galloway, waar bij tot nu toe klerk was geweest, en een klerk op een zeer klein salaris bovendien. En bet wachten was steeds geweest op het binnenkomen van de nalatenschap, waardoor Charley zijn volontairscbap zou kunnen bekostigen, noodig om eens dezelfde positie als zijn chef te bereiken. Wel mocht Hamish hem vragen, hoe bet nu verder met hem moest. „Op bet oogenblik zie ik nog absoluut niet, wat er nit groeien moet", zeide hij zacht. „Ik zal tevreden moeten zijn met het baantje van klerk, anders zit er niets OD „Malligheid, Arthur!" riep Tom. „Als of jij, een Cbanning, je leven lang klerk zou kunnen blijven! Wel, je zou geen haar beter zijn dan Jenkins de zoon van den oude. En Roland Yorke zal nog meer op je neer zien dan hij al doet!" Arthur boog het hoofd. Ofschoon niet hoogmoedig, droeg hij het hart hoog en het was een bittere pil voor hem, dat er thans aan zijn toekomstverwachtingen den bodem zou worden ingeslagen. „Doch ik kan vechten", sprak hij zichzelf moed in; „en ik zal het doen ook God moge mij helpen". „Naar mijn nieuwe cricket-bat kan ik nu wel fluiten", mopperde Tom. „En ik naar mijn nieuwe pak!" viel Marine-sportschool op de Rijkswerf; daar werd van de, militairen een verklaring gevraagd en vervolgens ter teekening voorgelegd inhoudend, dat de onderteeke naars geen lid waren van een socialisti sche vakorganisatie of vereeniging op socialistischen grondslag. Verder moest worden verklaard, dat men trouw was aan het Vorstenhuis en zich onderwierp aan de krijgstucht. Eeni- ge manschappen, beneden den rang van officier, dienend resp. aan boord van H.M. Heemskerck, Van Speyk en het wachtschip hebben geweigerd deze ver klaring te teekenen. Steenindustrie in Groningen. Te Winschoten is in een conferentie van vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de steenindustrie in Oostelijk-Groningen door eerstgenoemden een aanmerkelijke loonsverlaging van on geveer 10 pet. bepleit, omdat het bedrijf niet rendeerend kan werken en daarom stopzetting der fabrieken kan worden verwacht, terwijl laatstgenoemden voor op stelden, dat door maatregelen te ne men tot verbetering der markt, die loons verlaging overbodig zal blijken. Een twee de conferentie zal binnenkort worden ge houden. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 15 Maart is, met ingang van 1 April benoemd tot burge meester der gemeenten Brandwijk, Mo lenaarsgraaf en Wijngaarden D. Brouwer, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Den Bommel. De politiek In den aether. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Boon betreffende mededeeling aan de Tweede Kamer van het advies van den Radio-raad omtrent het vraag stuk van de politiek in den aether, heeft do Minister van Waterstaat geantwoord; De ondergeteekende heeft het advies van den Radioraad omtrent het vraagstuk van de politiek in den aether op 13 Februari j.l. ontvangen. De in dat advies aangekondigde minder heidsnota kwam op 20 Februari j.l. mede in zijn bezit. Overweging van de in beide zeer om vangrijke stukken gedane voorstellen heeft aanleiding gegeven tot het stellen van een nadere vraag aan den Radio-raad met verzoek het antwoord daarop op zoo kort mogelijken termijn te willen geven. Zooals in de inmiddels verschenen Memo rie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de P.T.T.-begrooting 1933 is medegedeeld, zullen de adviezen na be handeling overeenkomstig de gedane toe zegging aan de Tweede Kamer worden overgelegd. Treinenloop en zomertijd. De directie der Nederlandsche Spoor wegen deelt mede, dat in verband met de invoering van den zomertijd in België en Frankrijk in den nacht van 25 op 26 Maart (in Engeland heeft de invoering zomertijd plaats in den nacht van 8 op 9 April), de treinen, waarbij in de dienst regelingbescheiden vermeld is: „Tot da tum invoering zomertijd in België" voor het laatst zullen loopen op Zaterdag 25 Maart, terwijl de treinen, waarbij vermeld staat: „Van datum invoering Zomertijd in België af" volgens de daarbij aangege ven dienstregeling zullen rijden met in gang van Zondag 26 Maart. Crisis-crediethulp voor middenstands ondernemingen. De drie Nederlandsche Middenstands bonden zonden d.d. 14 Maart j.l. een brief aan den Minister van Economische Za ken en Arbeid, waarin het o.m. heet: „De drie Nederlandsche Middenstands bonden zijn pijnlijk getroffen door het feit, dat in de opgave van onderwerpen, welke de Regeering op prijs stelde nog met de zittende Tweede Kamer af te handelen geen sprake is van een te verleenen ere- diethulp aan de middenstandsonderne mingen, die door de crisis in moeilijkhe den zijn geraakt. Waar de Regeering blijkbaar van oor deel is, dat niets mag worden nagelaten om gezonde bedrijven, die door de crisis worden bedreigd, te ondersteunen, daar vertrouwen de Middenstandsbonden, dat ook de handeldrijvende en industrieele middenstand niet tevergeefs uitziet naar Charity in. „Wat zijn we allen zelfzuchtig!" „Zelfzuchtig, Arthur?" vroeg Tom ver baasd. „Ja, zelfzuchtig. Daar zitten we nu te mopperen over onze liefhebberijtjes en dingen, waarin we teleurgesteld zijn, en vergeten, dat vader heel wat meer heeft te dragen. Denk er alleen maar eens aan, hoe zal het hem nog mogelijk zijn, voor herstel van zijn kwaal naar Duitschland te gaan?' Groote ontsteltenis op alle gezichten. De zaak was deze, dat een beroemd ge neesheer, die onlangs op zijn reis. Hel- stonleigh had bezocht, den heer Ghan- ning bad aangeraden, in Duitschland de baden te gaan gebruiken, waardoor hij groote kans had te herstellen. En het had in de bedoeling gelegen, hieraan gevolg te geven, zoodra door de toewijzing der erfenis de middelen aarwezig zouden zijn de dure reis te bekostigen. „Ik wilde, dat ik er hem op mijn rug heen kon dragen, om in dien tijd, dat bij daar was, geld te verdienen!" zei Tom impulsief. „Beestachtig zelfzuchtig waren we, om alleen aan onszelf te denken en vader te vergeten. Ik wou, dat ik ouder was". Constance stond bij het raam. Ze was van middelmatige gestalte, slank en gra cieus in haar bewegingen; ze had een een eenvoudige erediethuüp, die tallooze middenstandsondernemingen, welke door de „rials in moeilijkheden zijn gekomen, van den ondergang zal kunnen redden. Intusschen, de nood en de tijd dringt! De drie Nederlandsche Middenstands bonden veroorloven zich dan ook Uwe Excellentie eerbiedig, doch met den meest mogelijken aandrang te verzoeken, te wil len bevorderen, dat een voorstel tot ver leening van crisis-crediethulp aan mid denstandsondernemingen op zoodanig tijdstip bij de Staten-Generaal wordt inge diend, dat het nog door de zittende Twee de Kamer zal kunnen worden behandeld." WIJZIGING VAN DE KIESWET. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot ■wijziging van de Kieswet, ontleenen wij: Van een mathematisch juiste oplossing van de verdeeling der zetels kan uitslui tend gesproken worden in het geval, dat de stemcijfers veelvouden van den kies- deeler uitmaken of aan den kiesdeeler gelijk zijn, en er dus geen resten zijn en evenmin restzetels. Elke toekenning van een zetel, volgens welk systeem ook, voor een aantal stemmen, dat beneden den kiesdeeler valt, is in wezen mathematisch onjuist. Zoolang het aantal te verdeelen zetels van te voren bepaald is, blijft de moeilijk heid van de keuze van een bepaald stel sel van restzetelverdeeling bestaan en moet deze keuze worden bepaald door het geen men als gevolg het zwaarst wil laten wegen. De steun, die het amendement-Van den Bergh in de Tweede Kamer verkreeg en de groote overeenstemming met hetgeen de regeering aanvankelijk had voorge steld, wezen ten deze den weg. Het oogmerk, om de regeling te laten dienen als compensatie aan de groote partijen voor in het verleden aan de kleine afgestanen invloed, heeft voor de regeering geen factor uitgemaakt bij het bepalen van haar houding ten opzichte van het stelsel der gemiddelden. Ook de minister betreurt, dat het met het oorspronkelijk wetsontwerp beoogde doel, wering van kleine partijen, die toch geen kans hebben op het behalen van ook maar één zetel, moest worden losge laten. Wat betreft het middel, bestaande in verhooging van het vereischte aantal handteekeningen voor de candidaatstel- ling, zou beperking in dit opzicht slechts ten deele tegemoet komen aan het be zwaar, hetwelk met het oog op het ge heim der stemming terecht tegen dat middel is aangevoerd. Verkoop crisis consumptiemelk op Walcheren. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft met ingang van 26 Maart aangewezen als gebieden waarbinnen con sumptiemelk niet anders dan met ver gunning van de crisis-zuivelcentrale mag worden verkocht de gemeenten Aagte- kerke, Arnemuiden, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke, Koudekerks, St.-Laurens, Me- liskerke, Middelburg, Nieuw- en St.-Joos- land, Westkapelle, Ritthem, Serooskerke, Oost- en West-Souburg, Veere, Vlissingen, Vrouwenpolder, Westkapelle en Zoute- lande. Reeds voor f 8.40 per maand kunt U zich een Philips radio-installatie aan schaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. Gisteravond werd door de Ver eeniging „De Ambachtsschool" in het ge bouw van de Ambachtsschool aan den Westwal hare algemeene en bestuurs vergadering gehouden, waar o.a. de vol gende punten werden behandeld: 1. Rekening en verantwoording afdee- ling Ambachtsschool. De ontvangsten over 1932 bedragen f 6828.56, de uitgaven f 54863.80%- Begrooting 1934 afdeeling Ambachtsschool. De ontvangsten werden vastgesteld op f 8381.43, de uitgaven op f57898.28. 2. Rekening en verantwoording afdee ling Avondschool. De ontvangsten over 1932 bedragen f 855.85, de uitgaven f 4914.95%. Begrooting 1934 afdeeling prettig gezicht, meer aantrekkelijk dan bepaald knap, en met baar donkerblauwe oogen en boog blank voorhoofd bad zij veel overeenkomst met haar broer Arthur. Ze droeg een mouselinen japon, waarvan de mouwstrooken terugvielen over baar blanke polsen, terwijl ze met jasmijn takjes speelde, luisterend naar bet ge sprek van haar broeders, „Tom", onderbrak ze, „we schieten er niet veel mee op, bet onmogelijke te ver langen. We moeten de feiten nuchter on der de oogen zien, dan is er kans, dat we nog iets doen kunnen. Alles wat jou en Charley rest is, om flink je best te doen op school; en dat geldt ook voor Annabel, laten we hopen, dat deze slag haar wat nadenkender zal maken en haar onbe zonnenheid eenigermate breidelen. Ha mish, Arthur en ik zullen trachten, of we mogelijk financieel iets kunnen bereiken". „Jij! Constance?" vroeg Arthur. „Wat was je dan van plan, als ik vragen mag?" Een blos steeg het meisje naar de wan gen. „Ik zeide je reeds, dat ik den slag voorzien had en daarom ben ik niet ge heel onvoorbereid. Ik was van plan uit te zien naar een betrekking van gouver nante". Tom liet een kwaadaardig gebrom hoo- ren. Zijn driftige natuur, evenals Arthurs trots, konden de gedachte, door hun zus ter belichaamd, niet verdragen, „öouver» Avondschool De ontvangsten werden vast gesteld op f 924.—, de uitgaven op f 4955.58. 3. Rekening en verantwoording Vak school voor Meisjes. De ontvangsten over 1932 bedragen f 11985.23, de uitgaven f38345.58. Begrooting 1934 afdeeling Vak school voor Meisjes. De ontvangsten wer den vastgesteld op f 11641.45, de uitgaven op f41097.14. Kfoetingts. Voor de Anti-Rev. Kiesver- eeniging trad gisteravond ter inleiding van de komende verkiezingen in propa- gandavergadering op het Kamerlid dhr J. J. C. van Dijk, nr 2 der Anti-revolu tionaire lijst in den kieskring Middelburg. Na door den voorzitter, den heer R. Buitenhuis te zijn ingeleid, behandelde spreker het groote belang der aanstaande verkiezingen. Hierbij wees hij allereerst op den bui tengewoon moeilijken tijd, waarin deze worden gehouden en het conflict tusschen Regeering en Tweede Kamer, dat aan leiding gaf tot Kamerontbinding en de daaruit volgende vervroegde stemming. Breedvoerig besprak hij daarna den oproep, dien het Centraal Comité der A.-R. partij tot 't Nederlandsche volk deed uitgaan en daarvan meer in het bijzonder de punten, welke handelen over de noo dige opheffing van ons economisch leven uit zijn verval, en het herstel van het evenwicht der ontredderde publieke finan ciën. Ten slotte toonde hij aan, dat het ook bij deze verkiezingen gaat om de eeuwige beginselen, welke in Gods Woord zijn neergelegd en die ook nu nog gelden voor het leven van staat en maatschappij. Met een krachtige opwekking om onze aloude beginselen te propageeren en te strijden voor gezag en vrijheid, eindigde spreker zijn verhelderende met gloed en overtuiging uitgesproken rede. Van de gelegenheid tot gedachtenwisse- ling werd door een drietal der aanwezi gen gebruik gemaakt, die door den spre ker breedvoerig werden beantwoord, waarna hij nogmaals opwekte tot het stemmen op Dr H. Colijn, den aanvoer der der Antirevolutionaire lijst. Nadat de voorzitter den spreker had dank gezegd voor zijn optreden in dezen kring en hem toezegging had gedaan, dat ook deze kiesvereeniging met al haar krachten zal medewerken, om de positie der A.-R. Kamerclub zoo mogelijk te ver sterken, werd deze vergadering, welke goed bezocht was, met dankgebed ge sloten. Donderdagavond werd alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden in de openbare lagere school. D'e be langstelling der ouders was zeer groot. In een der klassen werd een tentoon stelling gehouden van de handwerken die vooral door de moeders der leerlingen heel druk bezocht werd. Na opening der vergadering door den voorzitter, dhr S. Kole, hield de heer Strassen, hoofd der openb. u.l.o.-school te Goes, een lezing over het u.l.o.-onder- wijs. In de pauze werden als lid der Ouder commissie wegens aftreden van de hee- ren C. Blomaard en G. Korstanje, geko zen de heeren D. Sinke en B. van de Vrie. Mej. Straub en de heeren Houtekamer en v. d. Zande gaven na de pauze nog eeni- ge bijdragen, die zeer in den smaak vie len. De Spaansche schatgraver heeft ook in deze gemeente getracht zijn slag te slaan, door aan een ingezetene een fan- tastischen brief te schrijven, waarin deze werd verzocht een groote som geld te zenden, waarna hij dan een derde deel van den verborgen schat als belooning zou krijgen. De ingezetene is er wijselijk niet op in gegaan. Hansweert. Het Belgische schip „Ver- broeck'hoven", op weg van Gent naar Ant werpen, heeft op de Schelde door onbe kende oorzaak lekkage gekregen en is door de sleepboot hier in de haven ge sleept. Nadat door de boot het water was uitgepompt en een noodreparatie was aangebracht, beeft bet schip de reis gister morgen weer voortgezet. De Belgische goederenboot „Rijn en Schelde 2", geladen met stukgoed van Straatsburg naar Antwerpen, is in het Slaak gestrand. Men zal trachten de boot met hoog water vlot te brengen. nante! Dat is maar een ander woord voor kindermeid. Prettig is dat voor een Cban ning!" Constance lachte. „Tom, Tom! er zijn erger dingen, die een mensch kunnen op gelegd worden. Ik zal probeeren ergens te komen, waar ik niet intern ben, want vader zal me niet geheel en al kunnen missen. En 's avonds kan ik Annabel met baar muzieklessen en andere dingen helpen. Kijk niet zoo donker, jongen. Ik vind het heusch zoo'n kwaad denkbeeld niet; en we kunnen ons nu eenmaal niet alles aantrekken van wat de wereld zegt". „Hoe zal moeder er over denken?" vroeg Tom op een toon, alsof bij bij voor baat reeds baar antwoord wist. „Vraag bet baar maar eens". „Moeder weet er alles van zij, even als ik, maakte zich ongerust over den loop van het proces. Terwijl jullie jongens speelden en pret maakten en nergens aan dachten, hebben moeder en ik al lang gesproken over de schaduw die over ons huis kon vallen. En ik heb haar mijn plan niet verzwegen. En aangezien ons moedertje een klein beetje meer voor rede vatbaar is dan haar heetgebakerde zoon, Tom, vond ze het denkbeeld niet kwaad". Tom maakte een prop papier en wierp die naar zijn zuster, haar met zijn eer lijke oogen half lachend aanziend. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5