EERSTE BLAD. Buitenland VRIJDAG 17 MAAKT 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND JAARGANG - No. 148 Dit nummer bestaat uit 2 bladen Uit de Provincie Belangrijkste Nieuws. wr*chel<V>Ae doch daar- ;ionale show de Centrale >lt In Frank >ze vereen'l- k voor deze en geduren- ri) nietmin- gen, die me- mogenaamde een bepaald ieren waren hoofdprijzen 0 francs, en ics aan klas- i-prijzen van edailles. Een rijzen. Verle- aven 430.000 3.000 francs, g saldo over. tijden, waar nadeelige re- itterend suc- enorm groot. ;en is er ook groot terrein, ruimte is te zaal te kun- van 350 M. bedraagt de 3 M. dt glazen- en le koude, die ocht aan alle 1 zandbodem, f genoeg, doch mstellingszaal de opposan- al neerzetten. geweldig po- e geheele stad oil jetten, even- Iergrondlijnen, .chzelf een we- weer om zijn och geweldige Ook Berlijn enals Londen, reemdeling be ruiken, terwijl srsten keer dat liets meer be lt aan den in- geveer 10 cent i den geheelen n en honderden traject dat men uert zich daar- men even den uit die men ien verder niet ja, tenzij men e" uitgang be- al gehoord van menlanden van aar Parijs, nog gezien, die zich en er niet weer veer hekjes en ij den weg kon van angst en een trap, geen jen vriendelijke prak, hem aan als hij de bord- ,r volgde, hij di~ ra gesproken! trein van vijf jveer 120 men- denkt, dat men de Concordi i naar de Porte .toonstelling ge- 3en plaats kan meteen, hoeveel een al aanvoert. _.een de onzicht- jrond, die als 'n tunnel uitkomt itoonstelling den gaat. Ga c'est •ootsch maar ook et alleen tralies er achter, ook lollandsche hya- ote volières met wen, zelfs reeën nersiervogels on- 3S. Daaromheen mds vau voeder- :hine-fabrikauten, ien soort maxkt- soorten snoep- u broodjes enz. ■gen, een dorado ger, die daar met omt genieten van nijnenwereld voor houdt veel van kippetjes en komt schoon© die bet aardige van elk soort den breeden een kooi op kalkoen, duif, ras. die wel et n beest was t, er vorschrik- stouime dic- en oogen he- voerenlooze wratten gelijkt en maakt. n de )an ren in laar liste be :oen, root die deze ravel soort ipaald onzichtbaar ilijkheid. TE HENNEPE- betreffende, kun- worden gezonden srgaardesingel 9b& el voor antwoord ilden. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchóque cn Girorekening 44455, Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tclcf. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent por regel. Ingezonden mcdedcclingcn 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Zij, die zich tegen 1 April a.s. op ons I blad abonneeren, ontvangen de nog in Maart verschijnende nummers GRATIS. Hoog het gezag. Minister Deckers heeft gisteren in de Eerste Kamer de begrooting van Defensie verdedigd op een wijze, die voor de sociaal-democraten ver van aangenaam was. Krachtig sloeg de Minister van zich af. Hij kwam er rond voor uit, dat maat- ■Jf regelen worden genomen ten gunste van Been selectie van het marine- «personeel. (Bij de marine zullen al- leen geplaatst worden jongelui, waarvan men mag aannemen, dat zij hun plicht zul len begrijpen en dat zij door een goeden geest bezield zijn. Het gezag zal worden ge- ha n d h a a f d en er zal terdege rekening mee gehouden worden, dat een Soc.-Dem. spreker, de heer Kies, openlijk verklaarde, dat als de mobilisatie wordt gelast, zijn partij, die zal beantwoorden met staking en dienstweigering. Uit zu'lke uitlatingen blijkt het revo lutionaire karakter van de 6. D. A. P. Van zulk een partij: kunnen mili tairen geen lid zijn. Men heeft het des betreffende verbod geestelijk verval ge noemd, maar, aldus de minister, schim pen op bet leger en er zelf zijn brood in verdienen, het leger een moordapparaat noemen en er zelf als ambtenaren deel van uitmaken, dat is geestelijk verval. De roode beeren waren nogal onrustig toen de 'Minister aan bet woord was. Geen wonder. Zij gevoelen, dat bet met hun rijk op de Vloot gedaan is. Hun hoop is nu op de komende verkie zingen gevestigd. Wij vertrouwen echter, dat bet Neder- landsche volk zal inzien, welke ernstige gevaren er van de zijde der S. D. A. P. dreigen en dat het zich onomwonden zal uitspreken voor de handhaving van bet gezag. Een groot werkplan. Dr I. H. J. Vos heeft dezer dagen het woord gevoerd voor de vrouwengroep in de afdeeling van de Liberale Staatspartij te Haarlem. Er werd daarbij heel wat critiek uitge oefend op de regeering. Zij heeft, aldus de liberale redenaar, niets gedaan ter bestrijding van de socia listische politiek. Neen, dan wist hij, dr Vos het beter. „In plaats van het verleenen van werk- loozensteun moet op het platteland meer werkverschaffing worden toegepast. Er moet een groot werkplan worden ge maakt, waardoor tienduizenden, op een gebied dat verantwoord is, werk zullen krijgen. Er is een achterstand in verbete ring van bruggen en wegen en van be- bossching; er kan veel op dit gebied wor den gedaan. En vooral moeten maatre gelen worden getroffen voor de werklooze jeugd. De regeering is hierin te kort ge schoten." Een groot werkplan I Groote woorden en niets anders. Waar zijn de liberale daden? Het was dezelfde dr Vos, die kort te voren heftige critiek uitoefende op de steunmaatregelen voor den landbouw. De productie zoo heette het toen moet worden v e r m i n d er d. De regee ring had den steun aan den landbouw hier werd speciaal gedacht aan de tarwe, de zuivel en de varkens moeten 1 i m i- t e e r e n. M.a.w. de regeering had stilletjes moe ten toezien dat het landbouwbedrijf ten onder gaat endat als gevolg daar van de werkloosheid op het platteland toeneemt. En dat spreekt dan nog van een groot werkplan I Groote woorden, niets anders. Onze Zeeuwsche landbouwers kunnen mtusschen met de uitspraak van dezen li- heralen voorman rekening houden. Een nieuw ontwapeningsplan van MacDonald. Het plan, dat MacDonald gisteren in de ontwapeningsconferentie heeft uiteengezet berust, zooals hij zelf uiteenzette, op vijf Hoofdgedachten 1. een. ontwapeningsconventie moet worden in het leven geroepen voor den preciesen tijd van vijf jaar; 2. de conventie moet een belangrijke wapeningsvermindering brengen om de wereld van de goede trouw der sterk be wapende staten te overtuigen- 3. er moet een doeltreffend internatio naal toezicht op een eerlijke naleving der conventie bestaan; 4. een permanente ontwapeningscom missie moet een tweede ontwapeningscon ferentie over vijf jaar voorbereiden, waar op tot nog grootere wapeningsverminde ring zal moeten worden besloten; 5. er moet een periode van vijf jaar in het leven worden geroepen, waarin ver dere politieke besprekingen tot opheldering van de internationale atmosfeer kunnen plaats vinden. Ten slotte bepaalt het ontwerp nog, dat de ontwapeningsbepalingen van het ver drag van Versailles, St. Germain, Trianon en Neuilly met de inwerkingtreding der Ontwapeningsconventie zullen vervallen, zoodat de bewapening der overwonnen volkeren dan evenals die van alle andere staten in de nieuwe Ontwapeningsconven tie zelf zal worden geregeld. Over de redevoering, waarmede Mac Donald zijn voorstel in de tot de laatste plaats bezette vergaderzaal heeft ingeleid, en welke anderhalf uur duurde, meldt men nog het volgende De conferentie, zeide de Engelsche pre mier, is thans in haar laatste beslissende fase getreden. De ontwapening van meer dan 60 staten moet worden ten uitvoer ge legd. De Engelsche regeering heeft den moed de conferentie te willen helpen en haar openlijk te zeggen, wat gedaan moet worden. Een langjarige vriend, dien spr. zeer hoog schat, heeft hem gezegd: „öf Duits'chland wordt gerechtigheid en vrij heid toegestaan, öf Europa stort ineen". (Op een vraag van. een der journalisten 'heeft MacDonald later persoonlijk medege deeld, dat bedoelde vriend is de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken Frei- herr v. Neurath.) Alle staten nu moeten tot een verzeke ring van den vrede bijdragen. De meeste delegaties staan niet onwelwillend tegen over het nieuwe plan. 'Groot bezwaar dreigt echter van Duitschland te komen. De Duitschers schijnen vooral ontstemd te zijn, omdat hun geen enkel militair vliegtuig wordt toegestaan, terwijl Frank rijk er 500 zal mogen behouden. In een onderhoud met een medewerker van de Information heeft de Duitsche minister van buitenl. zaken, v. Neurath, o.a. het volgende gezegd De besprekingen op de ontwapenings conferentie hebben de laatste weken een richting genomen, die mij met de grootste bezorgdheid vervult. Om in materieel op zicht de ontwapening, die men het Duit sche volk verschuldigd is, op de lange baan te schuiven, heeft men steeds ge tracht het concrete door het abstracte op den achtergrond te laten dringen. Het Duitsche volk heeft deze tactiek wel doorzien, maar het is volstrekt niet bereid zich met negatieve besluiten te laten afschepen. Elke verdaging der conferentie, elk voor stel inzake een bewapeningsvacantie, elke poging in de richting van een noodoplos sing, die geen houvast biedt, dit alles zou allesbehalve geschikt zijn om de gemoede ren te kalmeeren. Dr Luther afgetreden. In de zitting van den algemeenen raad der Rijksbank heeft de president van de Duitsche 'Rijksbank, Dr Luther, zijn ont slag ingediend. Als zijn opvolger werd de vroegere pre sident van de Rijksbank, Dr Schacht, ge kozen. Naar aanleiding bier van schreef de An- griff Hierdoor wordt ruim baan gemaakt voor een economische politiek, wier doel is de inlijving der 10 millioen werkloozen in bet economisch proces. Met Dr Lutber valt de laatste groote steun van het econo mische liberalisme. Hij was het, die in den laatsten tijd altijd weer elke groot- scheepsche aanpassing van een arbeids- program verhinderde. Altijd weer stelde bij de vermeende bescherming der valuta boven elke andere overweging, zonder er zich om te bekommeren, dat daardoor mil- lioenen aan den honger en de vertwijfe ling prijsgegeven werden. Het „Hbld." schrijft: Luther treedt dus als Rijksbankpresi dent af. Uit zijn ontslagbrief aan den Rijkspresident kan men veilig opmaken wat zich binnenskamers bij den Rijks kanselier heeft afgespeeld. Het is niet te veel gezegd, dat in het systeem der Nationaal-socialisten geen circulatiebank past, die als een onafhan kelijke instelling is te beschouwen. Het publiek zal wellicht het eerst den ken aan de mogelijkheid van een infla tie. Het is geenszins uitgesloten, dat de Nationaal-Socialistische politiek hiertoe op den duur zal leiden. Het blijkt n.l., dat de directe aanleiding tot het aftreden van Dr Luther is geweest zijn verzet tegen het dienstbaar maken van de Rijksbank aan de uitvoering van het werkverschaf fingsplan der regeering. Overigens zal het streven van de regeering er natuurlijk op gericht zijn om zich meer invloed te verschaffen op de Rijksbank en om deze instelling tot een meer handelbaar instru ment te maken. Daartoe heeft Dr Luther zich niet willen leenen. Men heeft den aftredenden President leeren kennen als een man van een vas ten wil en een sterk karakter, die zich met volle energie heeft gewijd aan de taak die hij in Maart 1930 uit handen van zijn tegenwoordigen opvolger heeft overgenomen. Drie moeilijke jaren heeft Dr Luther in deze functie doorgemaakt. Wij gelooven niet, dat Duitschland met deze wisseling van personen in de leiding der Rijksbank kan worden gelukge- wenscht. De onrust in Spanje. Het blad „Voz" meldt uit Barcelona, dat in geheel Spanje een revolutionaire beweging in voorbereiding is, welke de uitroeping van de communistische dicta tuur ten doel heeft. Onder de anarchisten van Catalonië worden reeds wapens verdeeld. De meest verschillende elementen zijn bij de be weging betrokken. Complot ontdekt te Calcutta. De politie te Calcutta deelt mede, een samenzwering ontdekt te hebben om het regeeiingsgebouw met dynamiet in de lucht te doen vliegen. Er werd een Ben- gaalsch meisje gearresteerd, dat een groote hoeveelheid ontplofbare stoffen in haar bezit had. Naar men gelooft, is dit de eerste keer dat revolutionairen voornemens waren dynamiet te gebruiken. Hulp aan de Amerikaansche boeren. Roosevelt verzoekt het Congres de zgn. landbouw wet aan te nemen, welke de mi nister van Landbouw machtigt de produc tie van graan, rijst, katoen, tabak, var kens, runderen, schapen en melkproduc ten te verminderen door overeenkomsten met de producenten, waardoor dezen voor de verminderingen, waarin zij toestem men, schadeloos zouden worden gesteld door bijdragen uit de Refico. Het wetsont werp geeft aan den minister van Land bouw verschillende volmachten voor de organisatie van den verkoop van boven genoemde producten en machtigt de re geering om het katoenoverschot, dat zich in handen van de Farmboard en andere organismen bevindt, aan de markt te ont trekken, om het vervolgens ter beschik king der katoenproducenten te stellen in een omvang, evenredig aan dien, waarmee zij den oogst 1933 zouden verminderen. Groote werken in België. Naar verluidt, zal het Albertkanaal, als het voltooid zal zijn, twee millioen francs aan het land hebben gekost. Anderzijds is er een voorstel om het fonds der groote werken op 3 milliard 300 millioen francs te brengen. In de Memorie van toelichting over dit fonds, zegt de minister van openbare werken o.m.: „Het verlengen naar de zee van de Maasscheepvaart, over de Kempische vaarten, op profiel gebracht voor schepen van 600 ton, en over het Albertkanaal, i9 de noodzakelijke aanvulling van de in richting van de waterwegen van het rijk. Deze aanvullende werken opgeven, ware in werkelijkheid aan de scheepvaart op de Maas een vreemde haven als eindpunt aanwijzen. Er moet voorkomen worden, dat het Maasverkeer van onze havens afgeleid wordt wanneer eerlang de ten noorden van ons land gebouwde scheepvaartwegen voltooid zullen zijn. Daarom moeten van af het jaar 1934 de schepen van 600 ton gemakkelijk tusschen Luik en Antwerpen kunnen varen over onze Kempische ka nalen. Tevens moet het Albertkanaal, dat de Belgische oplossing is van de verlen ging der Maas- en Moezelvaart naar de zee, in 1938 in bedrijf genomen worden." Waar zal de aarde dit jaar beven? Dr Bendani, de leider van het geodyna- mische observatorium te Faenza heeft zijn voorspellingen voor de naaste toekomst gepubliceerd, die er niet al te best uitzien. Hij voorspelt een groot aantal aardbevin gen op de meest verschillende plaatsen van de aarde, doch in de meeste gevallen zullen daardoor geen dicht bevolkte stre ken getroffen worden, zoodat groote ram pen uit zullen blijven. De meeste aardbevingen zullen in China voorkomen. Reeds in April zullen daar verscheidene aardbevingen optreden. Tegelijkertijd zijn ernstige aardbevingen in Alaska en op de groote Antillen te verwachten. In de Zuidelijke ketens van de Andes zal de tellurische energie zich eveneens doen gevoelen. In Mei komt de beurt aan Mexico. Dan volgen eenige maanden van rust, doch in het laatste gedeelte van den zomer zal het aardbevingsgebied van Nieuw-Zee- land weder van zich doen spreken, In September volgt dan het Balkanschier eiland, terwijl het jaar afgesloten zal wor den met eenige kleinere aardbevingen in Turkestan en in het Verre Oosten. Dr Bendi heeft in seismologische krin gen een grooten naam. Korte Berichten. De rijkscommissaris van Beieren, generaal von Epp, heeft gisteravond de volgende verordening afgekondigd: In een mededeeling van 15 Maart 1933 deelt de Beiersche minister-president Held mij mede, dat hij met ingang van he den zijn functie van staatsminister en voorzitter van den ministerraad neerge legd heeft. Ir CRAMER VRAAGT ONTSLAG. Aneta meldt uit Batavia: De Java-Bode meldt, dat het lid van de Tweede Kamer, de heer Ir Oh. G. Cramer, met ingang van ultimo April ontslag heeft gevraagd uit den Indischen dienst. De roode beeren houden niet op te roe pen: „Indië los van Holland". Maar het heeft den heer Cramer toch blijkbaar heel wat moeite gekost, los van Indië te komen. Tien jaar lang heeft hij een hoog non- activiteitstractement geïncasseerd. En nu heeft hij ontslag gevraagd, wat beteekent dat nu zijn pensioen ingaat. Hij gevoelt er heelemaal niets voor „los van Indië" te geraken. De uitvoering van de Crisis-zuivelwet. De heer Spetter uit 's Gravenhage, ambte naar van de Crisis-Zuivelcentrale heeft Woensdagmiddag voor een drukbezoch te bijeenkomst van rijks- en gemeentepoli tie, marechaussee en douanebeambten te Hulst een uitvoerige uiteenzetting gege ven van de bepalingen der Crisis-zuivel wet, en haar uitvoering, speciaal voor wat betreft boter, spijsvetten en marga rine. Dergelijke uiteenzettingen zullen ook gegeven worden te Axel en Oostburg. Stoomtram Breskens Maldeghem. In de heden gehouden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Stoomtram Mij. BreskensMaldeghem is tot commissaris gekozen de heer C. E. P. Lenshoek te Kapelle. Middelburg. Het was gisterenavond voor de vele werkloozen, die naar het ont spanningslokaal waren gekomen een bij eenkomst, die leerzaam en genotvol was Zij hebben kunnen profiteeren van de mooie en imponeerende voordracht van mevrouw E. J. van den Broeckede Man uit Aardenburg, die enkele Nederland- scbe en Vlaamsche schetsen op gevoel volle wijze vertolkte. De Toonders Players zorgden voor mu zikale afwisseling. De voorzitter van de sub-commissie voor ontspanning heeft spreekster en or kestje dank gebracht. Donderdag a.s. zal de heer H. P. Staal aan de hand van lantaarnplaatjes een en ander over de Zuiderzeewerken mededee- len. Vlissingen. „Christendom en Socialism e". Gisteravond hield de Christelijke Besturenbond alhier een zeer druk bezochte ledenvergadering, waarin als spreker optrad Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. predikant, met bovenstaand onder werp. Spr. wees op de opkomst van het so cialisme in de 9de eeuw. Christendom en socialisme, deze twee groote machten in de wereldgeschiedenis staan apart, en gemeenschap tusschen deze twee kan en mag niet plaats hebben. Pogingen tot vereeniging, bijv. door de Christen-democraten, zijn mislukt. Spr. zegt, dat de strijd tusschen Christendom en socialisme reeds gestreden is in de historie. Wij weten, wat wij aan het histo risch Marxisme hebben, maar in dezen tijd dreigt een veel grooter gevaar in den nieuwen vorm van socialisme, n.l. het communisme. Hiermede heeft het Chris tendom feitelijk nog geen kennis gemaakt, maar die botsing komt ongetwijfeld. Vervolgens bezag spr. de vraag, of er eenige geestelijke gemeenschap is tus schen Christendom en socialisme, waar op het antwoord ontkennend moet lui den. Het socialisme is in wezen gebonden aan het stoffelijke, aan deze wereld, ter wijl het Christendom zich hooger opheft, naar de onzienlijke wereld, tot God. Toch, al ontkent het socialisme allen godsdienstigen ondergrond, kan het zich niet ontworstelen aan de religie en spre ker beriep zich hierbij op „Het Marxis me" van Hendrik de Man, die aantoont, dat ook Marx, onbewust misschien, zijn idealen ontleent aan de Tien Geboden van een Heilig God. Zonder het te weten toetst hij zijn leer aan het evangelie van Jezus Christus. Spreker is er van overtuigd, dat ook Binnenland. Kloeke rede van Minister Deckers in de Eerste Kamer. De rijksmiddelen in Februari. Buitenland. Onrust in Spanje. Ontwapeningsplan van Mac Donald. De president van de Duitsche Rijksbank afgetreden. Ingezonden Mededeeling. Er was kwestie bij de Smitten Over de gordijnen van de slaapkamer. Ze waren nu 4 jaar oud en zagen er eerlijk gezegd niet best meer uit. Mevrouw Smit voelde wel wat voor nieuwe, maar mijn heer zei, dat het er nu de tijd niet naar was. En stoomen?Het loonde de kosten niet. Toen dacht mevrouw aan „1, 2, 3", dat ze sinds een paar maanden gebruikte voor de wasch. „Ja, maar die dunne gordijnen". Enfin, 't was te probeeren. En hebt U gehoord van 't resultaat Prachtig Prachtig, zooals die kleuren zijn opgehaald, zoo fleurig en frisch als ze er weer uit zien. En niets geleden. Zelfs Mijnheer praat nu al mee over „1, 2, 3", het Nederlandsche zelfwerkend waschmiddel van 17^ cent per pak, „en nota bene nog 5 cent goedkooper dan die buitenlandsche soorten." Waar die mannen zich in dezen tijd al niet mee bemoeien. het socialisme een religie heeft, doch deze staat lijnrecht tegenover de Christelijke religie. Het communisme zegt het eerlijk: gods dienst is opium. Tenslotte zette spreker het diepgaand verschil uiteen tusschen Christendom en Socialisme. Op deze inleiding volgde nog een druk ke bespreking, waarop Ds Hartjes uitvoe rig antwoordde, waarna hij den avond met dankzegging eindigde. Goes. Op Woensdag 22 Maart a.s. zal vanuit de Legerzaal te Goes een radio uitzending plaats hebben. -Deze uitzen ding wordt verzorgd door de N.G.R.V. Kommandant Vlas, de leider van het Le ger des Heils in Nederland, alsmede mr P. Dieleman uit Middelburg en Luitenant de Pree uit Zierikzee zullen het woord voeren, terwijl de vereenigde muziekkorp sen en zangbrigades van Goes en Middel burg hunne medewerking verleenen. Ver wacht wordt, dat de Legerzaal te Goes zeer vol zal zijn. Met den verkoop der kaarten is reeds begonnen. i Op Vrijdag 7 April hoopt voor de A.R. Kiesvereeniging alhier op te tre den de heer J. J. 'C. van Dijk, lid van de Tweede Kamer. Deze vergadering zal het karakter van een praatavond hebben. Daarna volgt op 13 April een openbare vergadering met als spreker Mr. 'G. van Baren, burgemeester van Delft. Kapelle. Hedenmorgen vergaderde de gemeenteraad voltallig De voorz. deelt mede, dat Ged. Staten goedkeuring ver leenden tot vaststelling van de rooilijn in de Abdijstraat. Ook werd door de Ned. Spoorwegen goedkeuring verleend tot demping van een gedeelte sloot. Met genoegen kon gemeld worden dat vanwege de P.Z.E.M. is terugbetaald voor ondergrondsche aansluiting de som van f 550. Voor bet 4e kwartaal werkloosheids verzekering moet uitbetaald worden, nor male subsidie f 200, voor extra subsidie f 700. De werkverschaffing kan duren tol 15 April e.k. Mogelijk kan dan nog, in dien noodzakelijk, verlenging worden aangevraagd. De commissie van onderzoek op het lager onderwijs biedt haar jaarverslag aan. Ze is dankbaar voor allerlei verbe teringen aan de O. L. school. Geadviseerd werd elk jaar de banken in een lokaal te schilderen. Ook eiseht bet speelterrein verbetering. Aan het bekende adres der gemeente Kerkrade wordt adhaesie betuigd. (Tegen dhr Fraanje). Besloten werd tot vernieuwing van het contract electrische straatverlichting met de P.Z.E.M. Het oude contract betrof een bedrag van f 1553, het nieuwe komt op f 1182.50. De verzoeken van de besturen der bi- zondere scholen om een voorschot volgens art. 101 der lager onderwijswet 1920 wer den ingewilligd. Aan de school Kapelle- Biezelinge en Eversdijk zal uitbetaald worden f 935.86, voor Biezelinge f 1047.60. Nadere vaststelling volgde van de alge- meene politieverordening. Reorganisatie brandweer. Besloten werd om tot de instel ling van een vrijwillig brandweer korps over te gaan en de vergoe-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1