Alle Jonge Dames kijken met graagte naar de Bijenkorf-Etalage Heeren-, Jongeheeren- en Kinderk eeding l9Soorten DE SOEP VAN KWALITEIT Rechtszaken 1 actief persoon, 4.29.23 H.A. Bouwland Hengst Simplon K1274 a f4.- Winteruniformkleeding 1933/34 Prov. Stoombootdiensten in Zeeland Costume, Regenjas of Winterjas Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt, H»ek Gravenstraat MIDDELBURG Leger des Heils - Goes W/MM ■M- ft ■M °ver v der' Mogg.1'5 Soep van ./VSAWW#0' Christelijk Nationale School Aangifte van nieuwe leerlingen Bijverdienste. De bekende RIJWIELFABRIEK A. WITMOND - ROTTERDAM een flinke Woning, Groote Afbraakveilingen Te pachten bij inschrijving NOG VOORHANDEN: Prima Rhijnsburger Uienzaad, soortecht GEBRs. P. C. L. DE JONGH, Uniformkleeding Abonnementen en Advertenties voor De Zeeuw worden aan genomen door-de verschillende Kantoorhouders der Posterijen. ••••••••••••••••••O 1 KOLINE 1 Gebruikt Wortelboer's Kruiden of 1 a 2 Wortelboer's Pillen In de s,Prins van Oranje", Nieuwstraat Goes. Manufacturen, enz. Bij inschrijving te koop: belangen van de landbouwers en veehou ders niet voldoende vertegenwoordigd zija) De heer Biemond, de sprekers beant woordend, zegt, dat de Nederlander een slechte melkdrinker is. Er kan voor het drinken van meer melk reclame gevoerd worden. Tegen een verhooging van invoerrech ten op buitenlandsch graan zou spr. geen bezwaar hebben, mits er dan gegaan werd in de richting van autarkie. De krachtvoerartikelen zou men echter bui ten beschouwing moeten laten. We moe ten landbouw- en veehoudersbelangen niet tegen elkaar uitspelen, maar ons één gevoelen. Nogmaals onderstreept spr. de grieven tegen de crisiszuivelcentrale, waarin de handel onevenredig sterk is vertegen woordigd. Spr. gelooft niet, dat de veehouderij over 'tgeheele land sterk is uitgebreid. Alleen in Zeeland schijnt dat wel het geval te zijn. Bij beperking van den steun zou de toestand van 1928, '29 en '30 in aanmerking genomen kunnen wor den. De groote vraag is: waar blijven we met onze koeien? Na een slotwoord van den voorzitter ging de heer Biemond voor in dankgebed. Loonsonderhandelingen in Oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. De besturen van de afd. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van den C. B. T. B. en van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond zijn het eens geworden over het volgende concept-loonprogram: Minimumloonen losse en vaste arbei ders van 1 Mei tot SO Nov. f 2.25 per dag; van 1 Dec. tot 30 April f2 per dag; oogstwerkzaamheden f2.60 per dag. In dien alleen in den namiddag gemend wordt, zal hiervoor f 1.50 worden betaald. Overwerk van welken aard ook f 0.30 per uur. De arbeidsdag zal zijn naar plaatselijk gebruik, terwijl de premie voor de ziekte verzekering door de werkgevers zal wor den betaald. Ontstaat er een verschil tusschen pa troon en arbeider, met betrekking tot loon of arbeid, dan zullen partijen trachten door minnelijke schikking de zaak tot een oplossing te brengen. Gaat dit niet, dan zal hiervoor een scheidsgerecht worden ingesteld, bestaande uit 2 personen van werkgeverszijde en 2 van arbeiderszijde, die samen een voorzitter kiezen. Kunnen ze het daarover niet eens worden, dan dragen partijen dit op aan den Kanton rechter te Terneuzen. Dit contract loopt van 1 Maart 1933 tot 28 Februari 1934. Wanneer het niet door één van de beide partijen een maand van tevoren wordt opgezegd, wordt geacht het contract een jaar te doen voortduren. De leden der werkgevers- en werk nemersorganisaties zullen nu hierover te beslissen hebben. Loonen in het landbouwbedrijf. Te Groningen heeft een bespreking plaats gehad tusschen de organisaties van werkgevers in het landbouwbedrijf uit de provincie Groningen en de drie landarbeidersbanden (Chr., Moderne en R.K.) De werkgevers hebben op deze confe rentie het voorstel gedaan de loonen op nieuw te verlagen en wel voor alle gewo ne werkzaamheden met 10 pet. en voor alle oogstwerkzaamheden, hieronder ook te verstaan het bieten- en aardappelrooi- en, met 15 pet. Het vorige jaar zijn deze loonen met 10 en 12,5 pet. verlaagd. De arbeiders-organisaties hebben deze verlaging afgewezen. Zij achten deze on gemotiveerd, wijl de steun van de regee ring voor tarwe- en bietenteelt niet on belangrijk nog is verhoogd. De werkge vers waren echter van meening, dat zelfs met dezen verhoogden steun, de bedrijven nog niet rendabel zijn te maken. Thans zullen besprekingen in eigen in stanties plaats hebben. De prijs van tuinbouwproducten. De Langendijker Groente-centrale heeft besloten, alle mogelijke medewerking te verleenen aan een door Gedep. S aten van Noord-Holland ingestelde commissie tot onderzoek van de oorzaken van het groote verschil tusschen den prijs die de produ cent voor zijn tuinbouwproducten maakt en die, welke de consument er voor be taalt. Bovendien werd besloten een krach tige actie te voereD voor regeeringssteun aan den tuinbouw over 1933 op denzelf den grondslag als 1932, zoodanig, dat de richtprijs den kostprijs benadert. Een voorstel, om de salarissen met 10 pet. te verminderen, werd aangenomen. Politierechter te Middelburg. Zitting van 14 Maart. De volgende zaken werden behandeld: B. V., 40 j., arbeider te Clinge, werd verdacht dat hij op 26 Dec. 1.1. te Clinge C. L. v. Boven heeft beleedigd. Eisch f 10 of 5 d. h. Uitspr. f 5 of 2 d. C. L. B., 41 j., werkvrouw te Clinge, werd ten laste gelegd, dat zij op 26 De cember 1933 te Clinge C. L. v. Boven heeft beleedigd. Eisch f 10 of 5 d. h. Uitspr. f 5 of 2 d. F. S. 21 j., varensgezel, te Kruiningen, werd verdacht dat hij op 24 Mei 1932 te zamen en in vereeniging met een minder jarige heeft weggenomen een hoeveelheid steenkolen, toebehoorende aan de Staats mijn Oranje Nassau. Eisch f 15 of 10 d. h. Uitspr. f 15 of 5 d. h. H. C. M., 37 j., landbouwer te IJzen- dijke, werd beklaagd dat hij op 27 Dec. 1932 te IJzendijke M. L. E. de Smet met een stuk hout op 't hoofd heeft geslagen Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar. Mr. Kuipers vroeg een lichte straf. P. B. E., 33 j., voermansknecht te St. Jansteen, werd verdacht dat hij op 5 Jan. 1933 te Hontenisse een zak, inhoudende 0 bollen bindtouw, toebehoorende aan L. A. Pateer, welke goederen hij terzijde van den weg had aangetroffen, heeft ver duisterd. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. A. den H., 20 j., werkman te Zaam- slag, werd ten laste gelegd, dat hij op 25 Jan. 1933 te Zaamslag na zonsonder gang niet heeft voldaan aan de vordering van den rijksveldwachter Dieleman, om met zijn rijwiel stil te houden, maar op zettelijk harder is doorgereden. Eisch f 15 of 5 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. C. J, de J., 27 j., werkman te Zaamslag werd een geheel overeenkomstig misdrijf ten laste gelegd, eveneens gepleegd op 25 Jan. 1933 te Zaamslag tegenover den Rijksveldwachter Dieleman. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. D. B., 28 j., slager te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 22 Jan. 1933 te Hontenisse niet heeft voldaan aan de vordering van den Rijksveldwachter Vriens om hem toe te laten tot zijn wo ning, in verband met een Drankwetover treding. Eisch f 10 of 5 d. h. Uitspr. ontslag van rechtsvervolging. J. v. d. H., 43 j., koopman te Middel burg, werd verdacht dat hij op 1 Jan. 1.1. te Middelburg Maria de Smit heeft be leedigd. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Zeventien overtreders der Crisiszuivelwet vrij- gesproken. Maandag heeft de Kan tonrechter te Hulst een zeventiental per sonen vrijgesproken, die ten laste was ge legd, dat zij als erkend belanghebbende, bedoeld in art. 8 van het Crisiszuivelbe- sluit niet nauwkeurig aanteekening heb ben gehouden omtrent het gebruik van de hun verstrekte merken, overeenkomstig de door de Crisiszuivelcentrale gegeven voorschriften. De Kantonrechter heeft deze verdach ten vrijgesproken op grond vs,n de om standigheid, dat niet gebleken is, dat de verdachten erkende belanghebbenden wa ren. De anonieme briefschrij ver ij. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft de behandeling voortgezet van de zaak tegen den Winterswijkschen predi kant, die er van wordt verdacht brief kaarten met beleedigenden inhoud te heb ben geschreven. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor eischte de procureur-generaal één maand gevangenisstraf. Het hof zal 27 Maart a.s. arrest wijzen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Mrt: Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijn lijk eenige regen, aanvankelijk iets zach ter. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 703. Licht op voor fietsers: Donderdag 0 u. 20 min. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder JOHa DINGEMANSE Wed. Adr. Cijvat, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, A. CIJVAT. Koudekerke, 15 Maart 1933. Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de heer ARIE BRUINSHOOFD, Oud-Chef N.S., in den ouderdom van 63 jaar en 10 maanden. Uit aller naam: Wed. C. BRUINSHOOFD— BEENHAKKER. Kapelle, 14 Maart 1933. Voor de vele blijken van liefde en belangstelling, ondervonden tij dens het leven en sterven van onze lieve Vrouw en Moeder, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam: G. v. d. KLOOSTER. Goes, 15 Maart 1933. Koolpad 15. Allen, die iets te vorderen heb ben van- of verschuldigd zijn aan de onder het voorrecht van boedel beschrijving aanvaarde nalaten schap van wijlen den heer A. B. MODDE te Hansweert, overleden aldaar 14 October 1932, worden ver zocht daarvan opgave te doen vóór den eersten April 1933, ten kantore van den Notaris J. J. VAN DUKE te Kruiningen. A.s. Donderdagavond spreekt Adjudante Karrenheid van Nederl.-lndië, over haar arbeid aldaar Ondergeteekende maakt het ge achte publiek van Goes en omstre ken bekend, dat hij vanaf heden zich aanbeveelt voor het aannemen van allo voorkomende TIMMER EN METSELWERKEN. Billijke en concurreerende prijzen. Solide afwerking, vlug rn accuraat. Vraagt prijs en inlichtingen. Beleefd aanbevelend. Adres: P. M. VAN DOORN, Weet- singel No. Ill, Goes. S bi Len verschild' srn onovertroffen S°epe" SoeP 1 1S, ver- i lee*°bruik en kwaVne'* MAGGI Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT, GOES. Kapelle-Biezelinge die den wettelijken leeftijd bereikt hebben van 5 jaar en 9 maanden, kan geschieden bij het Hoofd der School F. P. DE GRAAF, Kapelle. Door oude gevestigde Levensver zekering Maatschappij, waaraan an nex Brandverzekering, wordt voor klein bestaand agentschap te GOES gezocht een eenigen vrijen tijd hebbende voor incasso en om met hulp van den Inspecteur op zeer gunstige voor waarden voor uitbreiding werkzaam te zijn. Brieven onder opgave van refe rentiën, enz. onder lett, Z 42, Alg. Adv. Bur. ROUMA Co., Amster dam (C.). Ie Midde landstraat 81 levert thans, direct aan particulieren: Midland Dienstrijwielen, Half Transport, met terugtraprem, ket- tingkast, bagagedrager, slot, zware banden, 2 jaar garantie, franco rem bours, vrij zicht, voor f 39.75. Te huur: voorzien van electrisch licht, met tuin op het Zand, D 28. Te bevragen D 29. Morgen, Donderdag, Rilland, Station, voorm. 10 uur en te Krab- bendljke, dorp. n.m. 1 uur. Geweldig veel is daar aanwezig. Schitterend voor schuurt eparatie enz. Voor alle prijzen kan het weg. F. HOORNICK ZOON. voor een jaar of langer: onder Wemeldinge, onmiddellijk te aanvaarden. Inschrijvingsbiljetten in te zenden vóór Zaterdag 18 Maart 1933, ten kantore van Deurwaarder J, M. DE KOK, Kleine Kade 11 te Goes, al waar nadere inlichtingen verkrijgbaar zijn. 95 kiemkracht. Groote Kade 36, GOES. De om zijn afstammelingen gunstig bekend staande zal ter dekking worden rondgeleid en staat ter dekking bij P. de Buck te Serooskerke dekgeld en f7.50 veulengeld. Aanbevelend, W. DE BUCK, Meliskerke. Telefoon Grijpskerke no. 6. Tot 15 April 1933 is de inschrij ving opengesteld voor de levering van voor het personeel Inlichtingen te bekomen bij de ad ministratie der stoombootdiensten ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg. Inschrijvingsbiljetten in te zenden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg in een verzegelden om slag met het opschrift„Aanbesteding uniformkleeding Prov. Stoomboot diensten". 10 Maart 1933. TE K00P: WASCHMACHINE EN WRINGER nieuw (Miele) 38. J. DE NOOD, Middelburg. Aan de Zenuw- achtige personen. J De zenuwlijder is te beklagen. 0 De minste prikkeling geeft e O hem hoofdpijn en ongemak- 9 ken. Overspanning, ont>* J roeringen, zorgen, 0 schrik, buitensporig- heden, kunnen het zenuw- 8 gestel zoodanigschokken.dat 8 0 men de gevolgen waarneemtq 0 hoofdpijnen, pijn In rug 0 en lenden, pijn In de ge- wrichten, bloedaandrang, 0 hartkloppingen, slapeloos' held, duizelingen, ziekelijke gevoeligheid, vooral 's mor- gens bij het opstaan, gejaagd- 8 8 held, beven van handen en 8 0 knieën, oorgesuls, vrees zon- 0 0 der blijkbare oorzaak. Zoodra 0 0 die teekens zich voordoen, aarzelt niet en neem Uw toe- 8 vlucht tot de echte zenuw- 0 hersteller KOLINE van 0 Apotheker H. van Aken, Apoth.-Specialist te Selzaete. 5 li verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. jg ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland ISCHULTE en T H I E M E. Jj Postbua 55 Middelburg, q 's morgens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige Beter en goedkooper huismid delen bestaan er nu eenmaal niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortel boer's Kruiden en Wortelboer's Pillen verdrijven gevatte koude, griep, influenza, gal, slijm, koortsigheid, verstopping, maag- en hoofdpijn, wekken den eet lust op, bevorderen de spijs vertering. regelen den stoelgang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos. drie doozen f 1.70. Overal verkrijgbaar. Waar niet verkrijgbaar dan direct, van Jacoba Maria Wortelboer Postgiro 17039 te Oudepekela. Zending geschiedt franco na ontvangst van het bedrag. Te Koop: Deering Kunstmeststrooier als nieuw, prijs 10O. J. DE NOOD, Middelburg. Tel. 431. P. DE WILDE zal verkoopen voor de firma J. GERRITZEN, een zeer groote partij Alle goederen worden verkocht tegen getaxeerde prijzen. B.v. van f20, 30, 40, 50, 60, 70. 80, 90 voor f10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 Jekkers, alle mogelijke Manu facturen, Bedden, Wollen en Molton-Dekens, prachtige Stoffen voor Damesmantels en Costumes, Groote sorteering Vitrages en Fluweelen Werkmans goederen, Mode-artikelen, zooals Petten, Hoeden, Das sen, Sjaals, Jumpers, enz. Prachtige pluchette Over gordijnen, Vloerkleeden, Tafel- kleeden, enz. Geen winkel-opruimingen doch alle prima goederen en voor dit seizoen vervaardigd. De verkoop heeft plaats: Dinsdag 14, Woensdag 15, Donderdag 16, Vrijdag 17 en Zaterdag 18 Maart van 10—8 uur. Betaaldag 1 Juli 1933 Contante koopers geen opgeld. het Woonhuis met Schuurtje, voor-en achtertuin w.l. vrucht- hoornen, voorheen bewoond door A. van de Perel te 's-Gravenpolder. Briefjes in te leveren vóór of op 12 April a,s. bij M. BRAAM, Dorp straat aldaar, tot wien men zich tot bezichtiging kan vervoegen. TE PACHTEN: van dhr W. DE GROENE te Kapelle voor 2 jaren, direct ingaande: 0.66.20 H.A. BOUWLAND, in Weelmeet; 1.19.39 H.A. BOUWLAND, aldaar, laatst pachter Ger. Wave- rijn. Aanbiedingen met opgaaf van 2 solide borgen of vooruitbetaling worden ingewacht t.e.m. 20 Maart a.s., ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes. Zware Zigzag-eggen met scheur tanden, 3 velds 20; Zaadeggen 4- en 6-velds, zeer goedkoop, groote voorraad. J. DE NOOD, Middelburg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 4