'n Migraine op komst? AKKER.CACHE75 WOENSDAG 15 MAAKT 1933 DAQBLAO VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. Ml Buitenland. Binnenland. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Belangrijkste Nieuws. "AKKERTJES" Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorokoning 4-4455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0.20, Losse nummers 5 cent, Adve-rtentlën 80 cent per regel. Ingezogen mededeeUngen 60 cent pe" regel Kleine Advcrtentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75- bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0,85. Bij contract belangrijke korting. Zij, die zich tegen 1 April a.s. op ons blad abonneeren, ontvangen de nog in Maart verschijnende nummers GRATIS. S. D. A. P. en mobilisatie. Tot nu toe was niet geheel duidelijk wat de S.D.A.P. nu eigenlijk zal doen in geval van mobilisatie. Men sprak wel van „dappere ongehoor zaamheid" en meer van dat fraais, maar men was niet zoo dapper, dat men pre cies ging vertellen hoe dergelijke uit spraken moeten worden opgevat. Men bleef een slag om den arm houden. Wij zijn nu echter een stapje ve'rder gekomen. De „Maasbode" vestigt de aandacht op het verslag van een rede van den ex- luitenant Paul Kiès in het „Leeuwarder Nieuwsblad". De heer Kiès heeft zich volgens bedoeld verslag te Leeuwarden als volgt uitge laten: Tegenover de oorlogsmobilisatie zal de arbeidersbeweging stellen de algemeene staking en de massa-dienstweigering. En in tweeden termijn dikte hij deze verklaring nog eens nader aan: Het standpunt, dat spr. hier heeft ontwikkeld, is dat van de S.D.A.P. Zij zal bij mobilisatie de algemeene werk staking proclameeren en massaal dienst- weigeren. Dit is tenminste duidelijk. Bij eventueele mobilisatie zal de S.D.A.P. massaal dienstweigeren. Als dit inderdaad het officiëele stand punt van de partij is, dan geldt dit na tuurlijk niet alleen van de jonge men- schen, die onder de wapenen worden ge roepen, maar ook van de gemeentelijke en rijksambtenaren, die bij de voorberei ding betrokken zijn. En óók van de burge meesters. Maar dan komt ook de vraag aan de orde: kunnen burgemeesters en ambte naren worden gehandhaafd,waarvan reeds van te voren vaststaat, dat zij een even tueele mobilisatie zullen saboteeren? De toestand in Oostenrijk critiek. De Landdag voor Neder-Oostenrijk heeft het nationaal-socialistische voorstel aan genomen in zake de ambtsontheffing der regeering Dollfuss in verband met de schending der Grondwet door de uitvaar diging van noodverordeningen. Voorts wordt de directie ontbinding van den na- tionalen raad en de uitschrijving van nieuwe verkiezingen geëischt. Een gelijk luidend voorstel der soc.-democraten werd eveneens aangenomen. De toestand in Oostenrijk is uiterst kri tiek. De pogingen tot toenadering zijn tot dusver mislukt. Een spreker van de nationaal-socialis- ten verwekte in dezen Landdag een ge weldig tumult door de huidige crisis toe te schrijven aan invloeden van buiten en te beweren, dat de burgerwacht uit Rome een millioen schilling heeft gekregen om ie nieuwe staatsgedachte tot uiting te brengen. Het is een feit, dat zich op het oogen- blik de twee radicale oppositiegroepen van links en rechts voorbereiden op een algemeene staking of erger. Morgen zal, volgens besluit der be- drijfsraden, deze staking automatisch moeten uitbreken, indien men het parle ment verhindert te vergaderen. Ook de nationaal-socialisten bereiden zich er koortsachtig op voor om van een gunstige gelegenheid gebruik te maken om een gooi naar de macht te doen. De regeering, die in den laten avond nog heeft besloten morgen het bijeenko men van de oppositie in het parlement t® verhinderen, heeft reeds 2000 man troepen naar Weenen laten komen, en schijnt besloten in geval van een algemee ns staking deze met geweld te breken. Alles maakt zich gereed voor 'n kracht proef regeering, leger, Weensche politie, socialistische Schützbund, Heimwehren, S.A.-formaties. De arrestaties in Rusland. Haar gemeld wordt, zijn nog twee En- gelsche staatsburgers, employé's van de Ackersfabrieken gearresteerd. Alle zes gearresteerden worden beschuldigd van sabotage, daar zij z.g. eleotrische stations vernield en de electrische industrie on dermijnd hebben. Alle gearresteerde beambten van de mkers Electric Company zijn later uit s hechtenis ontslagen. Zij mogen Mos- ou voorloopig echter niet verlaten en den en zich eiken dag bij de Gepoe mel- ..^et filiaa.1 van de Vickers-maatschap- PVJ te Leningrad is door de politie geslo- 6n boeken en bescheiden zijn in "7 geomen. Ook twintig Sovjet-burgers werden ge arresteerd, naar het schijnt in verband met dezelfde zaak. Bier in Amerika. Het Amerikaansche buis van afgevaar digden heeft het wetsontwerp aangeno men, waarbij de verkoop van bier met 3.2 pet. alcohol wordt toegestaan in die ge deelten van de Vereen. Staten, waar dit door de staatswetten niet wordt verboden. Het is terstond naar den senaat ge zonden, waar men eveneens de aanne ming zeker acht. Korte Berichten. In Californië is gisternacht een nieuwe aardschok waargenomen, die vrij lang aanhield, doch geen schade van be- teekenis heeft aangericht. De totale door de aardschokken der laatste dagen aan gerichte schade wordt thans op 75 mil lioen dollar geraamd. Vernomen wordt, dat Pruisen zeer binnenkort toeslagen zal heffen op de be drijfsbelasting bij warenhuizen, eenheids prijswinkels en filialen. Ongetwijfeld zal ook in de overige Duitsche landen dezelf de maatregel worden genomen. Op het abattoir te Keulen verscheen een groep S. A.-lieden, die mededeelden, dat het ritueel slachten van runderen niet meer werd toegestaan. Het onderzoek in de zaak v. d. Lub- be heeft aan het licht gebracht, dat v. d. Lubbe de brandstichting te Berlijn niet op eigen instigatie heeft gepleegd. In het belang van het onderzoek kunnen geen nadere mededeelingen worden gedaan. Het verluidt, dat de Duitsche gezant te New York, v. Prittwitz und Gaffron, ontslag uit zijn functie heeft verricht. Hij gevoelt geen sympathie voor het regime van Hitier. Op de eilanden Mytilini (Lesbos) en Limnos (Griekenland) is een heivige aard schok waargenomen. Thans zijn in het ziekenhuis nog twee slachtoffers van de ontploffingsramp die op 10 Februari 1.1. te Neunkirchen plaats had, overleden. In het geheel is het aantal dooden daardoor tot 68 ge stegen. Roode Meileuzen. Het 'dagelijksch bestuur van den alge- meenen raad uit N. V. V. en S. <D. A. P. heeft de volgende leuzen voor het a.s. Mei feest vastgesteld voor de democratie en tegen het fascisme; voor socialisatie; voor •ontwapening naar de veertigurige ar beidsweek; voor een betere werkloozen- zorg. Normaal werk in werkverschaffing. Naar Het Volk verneemt, is bij de com missie uit werkgevers- en werknemersbon den in het bouwbedrijf die actie voert te gen 'het uitvoeren van normaal werk in werkverschaffing, van den minister bericht ingekomen, dat aan de gemeente Bergen op Zoom de door het gemeentebestuur aangevraagde subsidie voor de uitvoering van rioleeringswerken in die gemeenjte niet ia toegestaan. De afwijzing grondt zich op het feit, dat de minister dit rioleeringswerk als normaal werk beschouwt. Nat.-socialisten en militairen. De algemeen leider der Nationaal-So- cialistische Beweging, ir. A. A. Mussert, heeft tot de beroepsmilitairen, leden der N.S.B., de volgende mededeeling gericht: „De Minister van Defensie heeft ter kennis gebracht, dat aansluiting bij of eenigerlei steunverleening aan groepen, of vereenigingen van personen op fascis- tischen grondslag in strijd is met de plich ten van den militairen ambtenaar en der halve verboden is. „Gij, die u uit volle overtuiging bij onze beweging, die zich fascistisch noemt, hebt aangesloten, weet dat deze beweging nimmer iets van u gevraagd heeft wat in strijd is met de plichten van den militair. Gij weet dat plichtsbesef en tuchtgevoel door ons niet ondermijnd, doch daaren tegen krachtig bevorderd worden. Gij weet dat het streven van den goeden mi litair en het streven der N.S.B. geheel evenwijdig gaan. „Gij weet dat wij steeds den legalen weg gevolgd zijn. „Ook thans zult gij het u gegeven be vel nakomen, ook thans zal de N.S.B. den legalen weg blijven gaan. „Derhalve verleen ik u eervol ontslag als lid der N.S.B. Ik betuig u mijn dank voor hetgeen gij voor haar gedaan hebt." Uit de fexllel-lndustrie. Gisteravond hebben de hoofdbesturen van de textielarbeidersorganisaties „Uni- tas" en „St. Lambertus" in een gecombi neerde vergadering met de arbeiders van de firma Van Heek verslag uitgebracht van de gehouden conferentie in zake de tegen 15 Maart a.s. aangekondigde nieuwe loonsverlaging. Het advies der be sturen was aldus deelt men ons van de zijde der organisaties mede dat, hoewel de verlaging, gezien de reeds lage loonen, niet te aanvaarden is, anderzijds in de gegeven omstandigheden daadwer kelijk verzet hiertegen, hoe gerechtvaar digd ook, niet in het belang der arbei ders zou zijn. Regeling in zake roggesteun. In de op 9 Maart j.l. gehouden vergade ring van het dagelijksch bestuur van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, werd medegedeeld, dat de maat regelen tot steun aan de roggeteelt bin nenkort aan de Tweede Kamer zullen worden voorgelegd. De kans dat ook ten aanzien van de haverteelt binnenkort maatregelen zullen worden getroffen, werd zeer gering geacht. Overbelading van vrachtauto's. Men deelt mede, dat op initiatief van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland een commissie is ingesteld, welke op zich genomen heeft alle vracht auto's, welke in Nederland worden ge- importeerd, te classificeeren. De commis sie is samengesteld uit leden van de R. A. I. en van den B. B. N. Voor het verkrijgen van zoo volledig mogelijke inlichtingen worden vragen lijsten naar de autofabrieken gezonden, die voor de te verstrekken gegevens aan sprakelijk geacht moeten worden. Verbond voor Nationaal Herstel. Het Verbond voor Nationaal Herstel deelt het volgende mede: „Uit de actie, welke de laatste dagen tegen het Verbond voor Nationaal Her stel wordt gevoerd, blijkt meer en meer hoe intimideerend en onwaardig de Ne- derlandsche verpolitiekte partijen zich wenschen te gedragen wanneer het gaat om hun eigen „baet". Wij wenschen dit te constateeren vooral waar het betreft de actie tegen ons en tegen de bij het Verbond betrokken personen gevoerd door den Vrijheidsbond en zijn organen, welke in deze door zijn pogingen tot on derdrukking zijn naam absoluut te schan de maakt. Uit een dergelijk optreden spreekt wel een groote vrees." De werkloosheid in Ned.-lndlë. Welk een omvang de werkloosheid in Ned.-Indië heeft aangenomen, moge blij ken uit de volgende cijfers: In Februari 1931'telde men 2400 werklooze Europea nen, in December 1931 3110, in Juli 1932 3590 en in Februari 1933 5520. Met deze cijfers voor oogen behoeft het geen toe lichting dat versterking van de middelen, om de ergste gevolgen der werkloosheid eenigermate te verzachten, dringend noo- dig is. Het Crisissteuncomité voor Ned.-Indië (postgiro Nr. 198000) te 's Gravenhage doet daarom opnieuw een dringend be roep op het saamhorigheidsgevoel en de offervaardigheid van de Nederlanders hier te lande en in het buitenland in zonderheid van de Indische verlofgan gers en gepensionneerden tot leniging van den nood, ontstaan door de toene mende werkloosheid onder de verschillen de groepen der bevolking van Ned.-Indië. Geldelijke bijdragen liefst vaste maan- delijksche bijdragen zullen gaarne in ontvangst worden genomen 'ter overma king aan het Centraal Comité voor steun aan werkloozen te Batavia. Erkenning gasfitters, in stallateurs enz. De betrokken vak organisaties van werkgevers verzochten in den loop van 1932 regelingen in te voeren tot erkenning van gasfitters en installa teurs. Na gezette overweging zijn B. en W. tot de overtuiging gekomen, dat in williging dier verzoeken alleszins aanbe veling verdient, eensdeels ter wegneming van verschillende misstanden, die inder daad in het electro-technisch installatie- vak bestaan, anderdeels ter verzekering van een vakkundige uitvoering der elec trische installaties volgens aanwijzing en onder controle van het betrokken bedrijf. Aanvankelijk wilden B. en W. nog wach ten, omdat bij de betrokken vakkringen eene regeling voor de erkenning van wa- terfitters en het ontwerpen van nieuwe landelijke installatie-voorschriften voor gas en water in voorbereiding waren. Voor water zijn echter de bedoelde voor schriften nog niet in een definitief ontwerp vastgelegd, doch B. en W. meenen daarop niet verder te moeten wachten, evenmin als op de nieuwe te ontwerpen landelijke voorschriften voor electrische installaties, die, naar hen bekend is, nog wel eenigen tijd op zich zullen laten wachten. Daarom stellen zij voor over te gaan tot invoering der regeling voor erkenning van gasfitters, van nieuwe gas-install&tie-voorschriften, der regeling voor de erkenning van water- fitters en der regeling voor de erkenning van electrische installateurs. De voorgestelde verordeningen wijzen er voornamelijk op, dat ook binnenleidingen aan de door B. en W. te stellen voorwaar den moeten voldoen en anders niet zullen mogen worden aangesloten of indien dit toch is geschied zullen de aansluitingen worden verbroken. 'Geen subsidie. 'Reeds lang is tot verwezenlijking gebracht, aldus B. en W., het in de gelegenheid stellen van werk loozen om van lichaamsoefeningen te pro- fiteeren, waartoe de Arbeiderssportbond een verzoek doet. Nu de gemeente op an der gebied tot belangrijke inkrimping van subsidiën is overgegaan, kunnen B. en W. niet voorstellen aan dezen bond subsidie te gaan verleenen. Een delegatie van macht aan hun college stellen B. en "W. voor, ten aanzien van de openbare verpachting van lande rijen, en van grasgewas; het onderhands in-gebruik-geven van schoollokalen en van de zgn. Vleesehhal enz., welke izaken vol gens de gewijzigde gemeentewet anders tot de bevoegdheid van den raad behooren. Pachtvermin dering. Zooals ook voor vele andere gemeentegronden het geval is geweest, stellen B. en W. voor de pacht van A. Tjaarda voor grond aan de voormalige Middelburgsche haven te ver minderen van f 736 op f 662.46 voor 'het pachtjaar 19311932. Verder stellen zij voor nader te bepalen, dat de pacht van gronden aan den Lange- vielesingel voor J. Lorier zal verminderen tot f 40 per ,h.a. in plaats van tot f 45, zooals eerder is bepaald. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER. Heden zijn in Kieskring XII (Middel burg) de volgende candidatenlijsten inge leverd: Anti-Revolutionaire Partij: 1. H. Colijn, Den Haag; 2. J. J. C. van Dijk, Den Haag; 3. Chr. van den Heuvel, Heemstede; 4. L. F. Duijmaer van Twist, Den Haag; 5. J. Schouten, Rotterdam; 6. Mr J. A. de Wilde, Den Haag; 7. C. Smeenk, Arnhem; 8. H. Visscher, Huis ter Heide; 9. A. Zijlstra, Groningen; 10. H. Amelink, de Bilt; 11. C. S. van Dobben de Bruijn, Bodegraven; 12. J. Terpstra, Den Haag; 13. C. van der Zaal, Deven ter; 14. P. Wielinga, Utrecht; 15. A. A. L. Rutgers, Paramaribo; 16. T. A. van Dijken, Den Haag; 17. P. A. Schwartz, Krabbendijke; 18. J. W. van 'tHoff, St.- Laurens; 19. J. A. Dominicus, Wemel- dinge; 20. W. den Boer, Zierikzee. Christelijk-Historische Unie: 1. Jhr Mr D. J. de Geer, Den Haag; 2. Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, Wassenaar; 3. J. Bakker, Menaldum; 4. J. R. Snoeck Henkemans, Den Haag; 5. Dr H. J. Lovink, Alphen a. d. Rijn; 6. H. W. Tilanus, Den Haag; 7. Jhr Mr F. Beelaerts van Blok land, Den Haag; 8. J. Weitkamp, Harden- berg; 9. Dr C. W. Th. Baron van Boetze- laer van Dubbeldam, De Bilt; 10. Mej. Mr C. F. Katz, Amsterdam; 11. J. M. Krijger, Vriezeveen; 12. Jhr Mr J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Baarn; 13. Mr Dr A. A. van Rhijn, Den Haag; 14. Mr dr N. G. Veld hoen, Voorburg; 15. Tj. Krol, Haren; 16. Mr J.A. de Visser, Den Haag; 17 M.Marra, Morra; 18. D. J. Mellema, Nieuw-Scheem- da; 19. J. C. Wolthuis, Vroomshoop; 20. J. van der Marei, Bodegraven. Liberale Staatspartij (De Vrijheids bond): 1. Mr G. A. Boon, Den Haag; 2. J. M. van Bommel van Vloten, Goes; 3. Dr S. E. R. Bierema Usquert; 4. Mr J. Erasinus, Oostburg; 5. C. G. Roos, Lek- kerkerk; 6. P. Kooyman, Zierikzee; 7. Ir S. H. Stoffel Delft; 8. J. C. Paap, Vlissingen; 9. Mej. Dr E. C. van D'orp, Bloemendaal; 10. C. G. Hage St.-Maartens- dijk; 11. Mr H. P. Schaap, Brielle; 12. Dr I. H. J. Vos, Amsterdam; 13. Prof. Dr B. D. Eerdmans, Leiden; 14. F. den Hartog, Hoog Blokland; 15. Prof. Mr C. W. de Vries, Den Haag; 16. Ir A. N. Molenaar, Wassenaar en 17. G. J. van Kempen, Den Haag. Vrijzinnig-Democratische Bond: 1. Mr H. P. Marchant, Den Haag; 2. Mr P. J. Oud, Den Haag; 3. F. E. H. Ebels, Nieuw- Beerta; 4. Mevr B.Bakker-Nort, Den Haag, 5. Th. M. Ketelaar, Amsterdam' 6. A. M. Joekes, Den Haag; 7. Jan Schilthuis, Den Haag; 8. D. Kooiman, Purmerend; 9. Mr J. Adriaanse, Oostkapelle; 10. M. M. Co- hen, Amsterdam; 11. Dr A. Staverman, Vlissingen; 12. W. A. L. Ros—Vrijman, Den Haag; 13. J. Kortland, Schoonhoven; 14. E. J. van den Broecke—de Man, Aar denburg; 15. A. van Raalte, Amsterdam; 16. C. J. Goudsmit, Oegstgeest; 17. M. Hannewijk Hzn, Strijen; 18. H. van Kleef, Alphen a. d. Rijn; 19. J. J. Bergsma, Voor burg en 20. H. den Ouden, Boskoop. Herv. Geref. Staatspartij: 1. C. A. Ling- beek, Urk; 2. B. G. Peereboom, Den Haag; 3. L. C. W. Ekering, Amsterdam; 4. K. Eelderink, Vianen; 5. F. de Jong, Kou- dum; 8. G. J. Prine Jz., Oldebroek; 7. Binnenland. De werkloosheid in Indië. Candidaatstelling Tweede Kamer. Buitenland. Stormramp in Amerika. Bier in Amerika. Heropening beurs en banken in Amerika. Gritieke toestand in Oostenrijk. Ingezonden Mededeeling. Als 's morgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère met 1 of 2 Volgent recept van Apotheker Dumont J. van der Pol, Veen; 8. P. van Oijen, Middelburg; 9. H. van der Mheen, Ede; 10. G. H. Alblas, Den Haag; 11. W. F. Lefeber, Leiden; 12. F. C. Willekes, Spijk; 13. K. H. E. Gravemeijer, Den Haag; 14. 5. S. Boersma, Apeldoorn; 15. H. E. Gra vemeijer, Amsterdam; 16. C. Hooykaas, Uitwijk; 17. A. C. G. den Hertog, Rotter dam; 18. H. A. Vromans, Heemstede; 19. L. A. van Herwaarden, Weesp. Ghr. D'em. Unie: 1. H.S. van Houten, Gro ningen; 2. Fedde Schurer, Amsterdam; 3. R. van der Brug, Gouda; 4. A. P. Jung- curt, Den Haag; 5. Matthijs de Visser, Amsterdam; 6. J. J. Geitz, Den Haag; 7. J. Gorselink, Almelo; 8. H. Steketee, Den Haag; 9. B. L. Gerretsen, Amsterdam; 10. B. J. van Dijk, Amsterdam; 11. L. P. du Bois, Amsterdam; 12. K. Tamminga, Huizum; 13. J. C. van Goudoever, De Bilt; 14. J. Westera, Nijverdal en 15. C. Scholten, Brunssum. Staatkundig Geref.: 1. G. H. Kersten, Rotterdam; 2. P. Zandt, Delft; 3. C. N. van Dis, Rotterdam; 4. A. Hoogendijk, Zeist; 5. J. Floor, Driebergen-Rijsenburg; 6. D. Kodde, Zoutelande; 7. A. J. Kersten, Rotterdam; 8. J. W. van Houdt, Rijssen; 9. P. van der Meulen, Genemuiden; 10. C. B. van Woerden, Akkrum; 11. D. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; 12. B. J. van Putten, Kampen; 13. A. H. de Heer, Piers- hil; 14. J. H. Koppelaar, Middelharnis; 15. W. van de Vate, Rhenen en 16. M. C. van der Spek, Moercapelle. Soc.-Dem. Arbeiderspartij: 1. W. H. Vliegen, Den Haag; 2. W. Drop, Voorburg; 3. Chr. W. J. van der Bilt, Heerlen; 4. C. J. van Lienden, Eindhoven; 5. A. M. Overhoff, Goes; 6. F. Rippen, Amsterdam. Plattelandersbond: 1. J. H. Schultz van Haegen, Aerdenhout; 2. A. van Gent, Waalwijk; 3. J. A. van Sijn, Rotterdam; 4. R. de Waard, Groningen; 5. P. de Boer, Drachten; 6. R. Watjer, Groningen; 7. M. J. V. R. de Kruijff, Haarlem; 8. Alph. Sonneville, Maastricht; 9. P. M. A. Smit, geb. Scharkink, Amsterdam; 10. G. H. H. Wijchgel, Arnhem; 11. A. Schwier, geb. Rutters, Amsterdam; 12. T. Woudstra, Groningen; 13. J. C. H. Veenema, geb. Schaaf, Assen; 14. Chr. F. Hossen, Mid delharnis; 15. W. F. H. Busch, Soest; 16. H. van Geuns, geb. Godfried, Sappemeer; 17. W. A. Kalse, Maastricht; 18. E. Fon- kes, Groningen; 19. G. A. Weiman, Die- men. Fascisten: 1. J. A. Baars, Den Haag; 2. J. G. Heijst, Nijmegen; 3. Th. Rier, Den Haag; 4. D. van Dam, Nieuwerbrug; 5. L. van Zandwijk, Herwijnen; 6. Dr A. A. Jurgens, Berg en Dal; 7. J. Brugman, Amsterdam; 8. Th. W. Polet, Amsterdam. Communistische Partij Holland: 1. Louis L. H. de Visser, Den Haag; 2. Alimin Prawiradirdja, Parijs; 3. D. Wijnkoop, Amsterdam; 4. Sardjono, Interneerings- kamp Boven Digoel; 5. G. J. P. Schalker, Amsterdam; 6. Roestam Effendi, Den Haag; 7. S. de Groot, Rotterdam; 8. Moeso, Berlijn; 9. C. Frenaij, Schiedam; 10. H. J. de Weerdt, Nederhorst den Berg; 11. N. Beuzemaker, Amsterdam; 12. Henk Gort zak, Amsterdam; 13. W. J. C. Schoutese, Gouda. Soc. Partij: 1. H. Kolthek, Gronin gen; 2. A. Sevenster, Wier; 3. A. J. E. Diemont, Epe; 4. H. Lameris, Groningen en 5. A. Veenhuizen, Sappemeer. Bond van Nationaal HerstelG. J. •Snijders, Hilversum; Mr Dr W. M. Wes terman, Den Haag; Prof. Mr J. A. Eyge- man, Rotterdam; W. P. Hillen, Doorn; S. G. Landwehr-de Visser, SoestB. J. Gelder, Amsterdam; J. H. van Straaten van Nes, Boskoop; J. Smits te Naarden; Mr M. T. Mijn'lieff, Dordrecht; Dr J. G. 'Molerus, Haarlem; P. Merkelijk, Amster dam; R. Bordewijk, 'Den Haag; Prof. Dr

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1