Rechtszaken Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg was, werd door Da Scholing met dankzeg ging besloten. De opbrengst der collecte bedroeg f 22.40, Met ingang van 15 April a.s. zal het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor alhier omgezet worden tot station, voor alle drie diensten. Zooals reeds ge meld zal tegelijkertijd de kantoorhouder van het hulp P. T. T.-kantoor, dhr P. G. Schoonenboom op zijn verzoek, op wacht geld worden gesteld. Nieuw en St. Joosland. Vrijdag had in de Christ, school de jaarlijksche ouder avond plaats. Zooals gewoonlijk was ook deze avond weer uitnemend door het per soneel der school verzorgd. De heer J. Dekker liet de vergadering de oude school zien van de 16e eeuw, in zijn inleiding „Schoolinrichting in vroeger dagen". Mej. W. A. G. Modderkreeke waes in haar refe raat, „Het doel der opvoeding", op het heerlijke voorrecht van het Ghr. onderwijs, om de kinderen te leiden tot Jezus. Het hoofd der school dhr L. Sluimer sprak over de vraag: „Waarvoor brengen wij onze kinderen groot". In de pauze was gelegenheid het werk der leerlingen te be zichtigen. Aan het eind der samenkomst sprak nog Dr K. Huizenga, welke als insp. van Ghr. Nat. Schoolonderw. aanwezig was, een ernstig woord, vooral tot de moe ders, welke dezen avond in groot aantal aanwezig waren. De heer C. A. Walraven, voorzitter der schoolvereeniging, eindigde met een woord van waardeering voor het personeel der school. Biggekerke. Maandagavond hield de aid. van de Z.L.M. haar jaarvergadering, die niet druk bezocht was. Slechts 22 le den waren aanwezig. In zijn openings woord wees de voorzitter, dhr L. Simonse Lz. Sr., op de vele moeilijkheden die de landbouw doormaakt. Besloten werd aan de aanvrage van het musschengilde te voldoen en een bijdrage van f 5 te geven. De secretaris-penningmeester, dhr G. Pol derman, las zijn jaarverslag en jaarreke ning voor. Het ledental der vereeniging verminderde met 8, vermeerderde met 3 en bedraagt thans 68. Van de coöp. „Eiland Walcheren" werd betrokken voor ruim f 6600. 1 Jan. 1933 had de pen ningmeester nog in kas f 17.27^. Alsnu werd het woord gegeven aan dhr Ir J. D. Dorst, secr. der Z.L.M., die een lezing hield over: „De werking der crisiswet- ten". Besproken werden de tarwewet, de zuivelwet, de bietensteun enz. Van de ge geven gelegenheid tot het stellen van vra gen werd druk gebruik gemaakt. Hierna sluiting. Oostkapelie. Maandagavond hield de afd. Patrimonium haar laatste vergade ring in dit winterseizoen, onder leiding van den heer P. Gornelisse. Door den heer S. den Hollander werd igeleid „De Lahourpartij in Engeland", waarop een geanimeerde bespreking volg de. D© secr. dhr J. Melse nam afscheid van de Vereen, wegens a.s. vertrek. Als bestuurslid van de Gew. afdeeling werd de penningmeester gekozen. Borsselen. Maandagavond vergaderde het Groene Kruis. De opkomst was ge ring. Tot afgevaardigde naar de Provin ciale vergadering werd benoemd dhr Im- minck. Tot plaatsvervangend afgevaardig de Ds Elenbaas. De rekening was als volgt: ontvangsten f 242,98, uitg. f 234,73, goed slot f 8,25. Spr. betoogde verder, dat de begrippen gezag en vrijheid als twee-eenheid moee ten gehandhaafd blijven. Wat de muiterij op de „Zeven Provin ciën" betreft, spr. achtte bijzonder weer zinwekkend d© poging, om de schuld der delinquenten te verdoezelen, door te wij zen op een mogelijk verzuim van hunne meerderen. In het particuliere leven geldt gewoon lijk de moraal, dat men in zijn personeel de beste hoedanigheden wakker roept, in dien men hun het volledige ver trouwen schenkt. Natuurlijk moet daarbij, vooral in Staatsdienst, voorzich tigheid worden betracht. En ik pleit dan ook niet voor den commandant. Maar is het dan niet de omgekeerde wereld en een verregaande verdwazing, indien nu de bo drijvers van het kwaad (of hun pleitbe zorgers) zeggen: niet wij zijn de schuldi gen, maar zij, die ons niet aldoende in de gaten hebben gehouden en ons niet naar behooren gewantrouwd heb ben? Spr. wees er vervolgens op, dat de saamhoorigheid der natie te veel miskend wordt. Bij de algemeens verarming die intrad, is er bij velen onder alle lagen der be volking een streven, zich zoo lang mo gelijk in de vroegere welvaart te verschan sen, ook al gaat daardoor de val nog snel ler en dieper en al kal men dus op den duur daarvan zelf het slachtoffer worden. Dit laatste wordt dan niet beseft. Zelfs blijven voor den omvang van de ramp dikwijls de oogen gesloten. Men meent, dat als de buurman maar wat harder ge troffen wordt, of als de reserves, die in beter tijden gemaakt zijn, tot den laatsten penning worden opgebruikt, of als de volksbelangen, waarvoor men zelf minder voelt, steviger worden aangetast, men nog wel een tijdlang immuun kon blijven en de „crisis" opklaren zal vóórdat men zelf ook aan de beurt komt. En men ver zuimt in te zien, dat wij nog maar in zeer betrekkelijken zin een „crisis" bele ven, dat wij veeleer allengs de getuigen zijn geworden van een inzinking voor vele jaren, eene, zooals zelden in de ge schiedenis is voorgekomen, en dat eerst na aanpassing van een verlaagd niveau tenslotte 'n bescheiden welvaart zal kun nen worden terug gevonden. Slechts door samen de werkelijkheid in het gezicht te zien, door de oogen wijd open te houden voor het gemeen schappelijk belang, dat wij hebben bij een tijdig de bakens verzetten, o.a. door een vermindering van onze collectie ve behoeften, waarin door de overheids kassen voorzien moet worden, zal het mo gelijk zijn een ineenstorting af te wenden en den overgang naar den nieuwen tijd zonder onherstelbaar verlies door te ma ken. "Wij verkeeren als op een schip in de branding, waar slechts door het misbare overboord te werpen, het onmisbare kan gered worden. Als wij den moed missen, datgene, wat nuttig, maar niet noodig is, prijs te geven, omdat het ons groepsbe lang dient of onze bijzondere voorliefde heeft, dan zullen wij straks het voor al len onmisbare niet kunnen behouden. Wij zullen tezamen moeten offeren, of te zamen ondergaan. stel den koopprijs nader te henalen op f1500. Bij vergelijking met andere bouw- perceelen is perceel 20 voorts ten aan zien van grootte en ligging werkelijk aantrekkelijk te noemen en een prijsver- hooging wel aanbevelenswaardig. Daar om stellen B. en W. voor den koopprijs van dit perceel nader vast te stellen op f2000. De eind-opbrengst zal dus geen wijziging ondergaan. Verbetering Molenwater. Reeds in 1927 kwam een plan ter sprake tot verbetering van het Molenwater, doch in de vergadering van 23 November van dat jaar namen B. en W. het terug. In verband met den aandrang om te zoeken naar geschikte werkobjecten, achten zij thans het oogenblik gekomen een nieuw plan ter zake voor te stellen. Bedoeld plan, ontworpen in overleg met de Ned. Heidemaatschappij bevat het behoud van een behoorlijk groot speelveld in het mid den van het Molenwater als uitgangs punt genomen, terwijl verder ook een verharde verbindingsweg van Koepoort naar Bleek is gehandhaafd. Het terrein, liggende ten Oosten van dien verbindings weg, is gedacht als een groot grasgazon, hetwelk bovendien, bij eventueele plaat sing van eencircus of dergelijke op het speelveld, zou kunnen dienen voor het opslaan van stallen, woonwagens enz., voor zoover het speelveld niet voldoende ruimte mocht bieden. Rondom de mu ziektent is een flinke oppervlakte open gebleven voor de bezoekers der concerten, terwijl te hunnen behoeve een groot aan tal banken zal kunnen worden geplaatst. Om het speelveld en het grasgazon zijn breede strooken vrij gehouden voor be planting met heesters en bloemen, zoodat wandelaars geen hinder zullen ondervin den van op het speelveld aanwezige jeugd. Voor wat betreft aanleg en beplanting is overleg gepleegd met den te Goes ge- vestigden Rijkstuinbouwconsulent Ir v. d. Plassche. De begrooting wijst een totaal van rond f 15.000 aan arbeidsloon aan. Er kan op 70 pCt. van het rijk of f 10.500 gerekend worden. De gemeente zal nog in f12000 moeten voorzien. Er zal echter aan 25 werkloozen voor 36 weken werk worden verschaft tegen een gemiddeld loon van f 16.50. Als deze menschen alleen gemeen te-steun zouden hebben, zou dit f11250 eischen. Uit een aan het voorstel toegevoegd overzicht blijkt, dat slechts f 2000 ongedekt zal zijn, wat B. en W. uit onvoorzien willen vinden. Stembureaux. Burg. en Weth. stellen den raad voor als vervangers van den burgemeester als voorzitter van het hoofdstembureau aan te wijzen de heeren J. Onderdijk en M, H. Boasson of degene, die eventueel in zijn plaats als wethouder zal worden benoemd. Verder tot voorzitters der stembureaux de raadsleden M. H. Boasson, mr L. van Andel, J. F. Heemskerk, J. M. Hart- hoom, mr J. H. Bybau, J. Mondeel en Gh. de Bruin. i Georganiseerd Overleg. Reeds tweemaal is afwijzend beschikt op het verzoek van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Gemeen te-Ambtena ren om toelating tot het georganiseerd overleg, zulks omdat, bedoelde Bond geen algemeen karakter omvatte, en derhalve als categoraal was te beschouwen. Thans heeft dit hoofdbestuur wederom toelating verzocht, onder bijvoeging van een exem plaar der gewijzigde statuten, blijkens welke thans alle ambtenaren in engeren zin lid van den Bond kunnen zijn, zoodat hij nu een algemeen karakter draagt. B. en W. stellen thans inwilliging voor. i Kasgeldopname. Voor de ja ren 1931 en 1932 is het bedrag waarvoor Burg. en Weth. kasgeld kunnen opnemen, dat vroeger f 250.000 was, gebracht op f 550.000, omdat het gedurende geruimen tijd voor de gemeente onmogelijk was de finitieve geldleeningen af te sluiten. Voor 1933 is het bedrag aanvankelijk weder op f 550.000 bepaald, doch Ged. Staten had den daartegen bezwaar gemaakt en waar de genoemde moeilijkheden momenteel niet aanwezig zijn, stellen Burg. en Weth. thans voor het bedrag weder op f 250.000 terug te brengen. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 8 Maart 1933. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: W. N. F. M. te Vlissin- gen, f 3 b. of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder: le geldig rijbewijs, 2e dat nummer met letter was verlicht en 3e zonder dat het rijtuig was voorzien van een rood achterlicht of reflector: A. L. te Sint Laurens, f 2, f 1 en f 5 b. of 2, 1 en 5 d. h. Rijden met een voertuig zonder spiegel, W. D. te Middelburg, f 5 b. of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig met een la ding, die meer dan 2 M. buiten de achter zijde reikt: J. L. te Koudekerke, f 5 b. of 5 d. h. Fietsen zonder bel: M. P. V. te Middel burg, f 3 b. of 3 d. h.; J. J. M. te Koude kerke, f2 b. of 2 d. h. Personen vervoeren met een vrachtauto: P. J. v. d. B. te Rotterdam, f 3 b. of 3 d. h. In staat van dronkenschap verkeerende in het openbaar de orde verstoren: J. v. P. te Vlissingen, f 25 b. of 25 d. h. Als hoofd en bestuurder van een onder neming niet zorgen, dat in zijn onderne ming geen arbeid wordt verricht in strijd met het Rustdagbesluit: P. W. A. S. te Vlissingen, f 50 b. of 25 d. h. Overtreding Arbeldswtó: J. S, te Vlis singen, geen straf. Overtreding van een dor krachtens do Crisisvarkenswet 1932 vastgestelde voor schriften: J. B. C. te IJzendijke, f 5 b. of 5 d. h.; J. D. te Oostkapelie, f2 maal f 5 b. of 5 d. h. voor iedere boete; L. de P. te Domburg, f 5i. of 5 d. h.; C. de V. te Aagtekerke, ontslag van rechtsvervol ging. Overtreding Warenwet: J. B. te Oost en West-Souburg, f 25 b. of 25 d. h. In de nabijheid van een binnenwater eenig geoorloofd vischtuig bij zich hebben: W. H. te Oost- en West-Souburg, f 5 b. of 5 d. h. Jagende op grond waar een ander tot het genot van de jacht gerechtigd is, niet voorzien zijn van een schriftelijk bewijs van den tot dat genot gerechtigde: J. G. P. te Koudekerke, f25 b. of 10 d. h., ver beurdverklaring van het niet inbeslagge- nomen geweer; bij niet-uitlevering en niet- betaling van de op f 25 geschatte waarde te vervangen door 10 d. h.; J. de K. te Koudekerke, vrijspraak. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: W. M. te Grijps- kerke, f 0.50 b. of 1 d. h. Te Vlissingen voorwerpen langs de hui zen te koop aanbieden: A. B. te Arnhem, f 2 b. of 2 d. h. Smokkelarij aan de Ned.- Belgische grens. De rechtbank te Antwerpen heeft verschillende gevallen van smokkelarij aan de BelgischNeder- landsche grens, behandeld. In de meeste zaken gold het procedures tegen onbeken den, die smokkelwaar aan de grens had den achtergelaten, o.a. vee, fietsen, var kens. Al deze goederen werden verbeurd ver klaard. Een bewoner van Bergen op Zoom die 10 k.g. ansjovis in België had ge smokkeld, werd bij verstek veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en be taling van frs. 1.840 of tienmaal de ont doken invoerrechten. De Crisisvarkenswet. J. B. is door het Kantongerecht te Amersfoort veroordeeld wegens vervoer van varkens, die niet voorzien waren van een oormerk, zooals is voorgeschreven bij art. 11 van het Crisisvarkensbesluit. Deze oormerken mogen echter slechts worden aangebracht door een bij de Nederlandsche Varkens centrale aangesloten gewestelijke organi satie. Deze laatste mag slechts varkens van leden stempelen en B. had geweigerd van de betreffende organisatie (geweste lijke varkenscentrale „Utrecht") lid te worden. De rechtbank te Utrecht heeft dit von nis bevestigd, daarbij als haar oordeel uitstprekend, dat de wetgever bedoelde, dat de varkenshouders zich zouden aan sluiten bij de Geweestelijke centrales. B. ging van deze uitspraak in cassa tie. Voor hem pleitte voor den Hoogen Raad Mr H. H. Steneker uit Amsterdam, die overmacht pleitte. De Crisisvarkens wet heeft ten doel, het aantal varkens te beperken, niet het aantal varkenshouders. In de wet nu staat geen enkel artikel, dat den varkenshouders voorschrijft, lid van een bepaalde organisatie te worden. Een zoodanige bepaling is ook een onbekende figuur in ons Staatsrecht. Het is nergens verboden, zegt de rechtbank en het is niet in strijd met de openbare orde. Maar aldus pleiter daarmee kan men een zoodanig novum niet rechtvaardigen. De wet kan niemand verplichten zich aan te sluiten bij een privaatrechterlijke organi satie, tenzij de statuten dier organisatie bij de wet zouden zijn vastgesteld. Als uit voeringsbesluit kan men deze statuten moeilijk opvatten, omdat men er niet te genop kan komen op grond van onver- bindbaarheid. Subsidiair pleitte Mr Steneker, dat on derwerping aan deze statuten in ieder geval onaanvaardbaar is, omdat zij de boeren te zeer in hun bedrijfsvrijheid be perken en verder gaan dan de wet. De advocaat-generaal, Mr Mijnveldt, zal op 27 Maar conclusie nemen. Zekere W. is door den Kantonrech ter te Amersfoort veroordeeld wegens het verrichten van een huisslachting (varken) zonder machtiging van de Nederlandsche varkenscentrale ingevolge het Crisisvar kensbesluit (art. 7 lid 1). In hooger beroep heeft de rechtbank te Utrecht den verdachte vrijgesproken, omdat bedoeld artikel niet zou steunen op art. 6 sub 2 der Crisis-verkenswet. De advocaat-generaal, Mr Wijn vel dt, zal in deze zaak op 27 Maart concludee- ren. Door molenwiek ge troffen en gedood. Zaterdag avond kreeg de wed. Dijkstra te Steen- wijk een klap van een der wieken van een achter haar huis staalden molen. Doodelijk gewond werd zij haar het zie kenhuis te Zwolle vervoerd, waar ze overleed. Mej. Dijkstra laat vijf kinderen achter. Export van Nederlandsche poot- aardappelen. De Nederlandsche Industrie- en Han- delsraad voor Land- en Tuinbouw heeft een adres gericht tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid in ver band met de belemmeringen door de Fransche regeering den invoer van Ne derlandsche pootaardappelen in den weg gelegd. Het adres wijst op het volgende; De export van Nederlandsohe poot- aardappelen naar Frankrijk heeft zich gedurende de laatste jaren belangrijk ontwikkeld, hetgeen in diverse productie gebieden hier te lande een omlegging der aardappelcultuur tengevolge heeft gehad. Een en ander is met groote moeite en kos ten gepaard gegaan. Op aandrang van verbouwers van poot- aardappelen in Noord-Frankrijk, die zich door de superieure kwaliteit van het Ne derlandsche pootgoed bedreigd zagen, heeft de Fransche regeering einde Ja nuari van dit jaar den invoer dezer poot- aardappelen aan invoervergunningen on derworpen, terwijl het invoerrecht van Fr. 15 per 100 Kg. tot Fr. 30 werd ver hoogd. Deze maatregelen blijken inmiddels zeer belemmerend en vrijwel prohibitief te werken, waardoor de hier genoemde bo- demcültuur met den ondergang wordt bedreigd. De Raad verzoekt den Minister ten spoedigste met de Fransche regeering in onderhandeling te willen treden, teneinde de belemmeringen weg te nemen of te verzachten, opdat Frankrijk als afzetge bied voor ons Nederlandsch pootgoed be houden zal blijven. Landprijzen sterk gedaald. De resultaten op openbare verkoopin- gen aan den Langendijk en verhuringen geven wel een zuiver beeld van den in deze omgeving heerschenden droevigen toestand. Zoo werd eenige dagen geleden te Oud karspel een landverkooping gehouden, waarbij de opbrengst totaal f 5000 was. Ongeveer twaalf jaar geleden was dit land aangekocht voor ruim f 21.000, wat dus een teruggang beteekent van f 16.000. Voor eenige jaren behoorde de eigenaar dezer landerijen tot de menschen, die in deze omgeving den gegoeden stand zijn. Thans konden zijn landerijen nog niet eens de hypotheek opbrengen. En dat is er niet één, doch zoo zijn er zeer velen, die zich eenige jaren geleden zeer goed konden redden, maar op het oogenblik niet weten, hoe het varken te zullen was- schen. Met de landverhuring van de gemeente Noordscharwoude was het precies een der. 16 perceelen zouden worden ver huurd. Slechts 6 konden een huurder vinden en dan nog wel voor zeer lage prijzen, zooals b.v. 15 snees land voor f 25 per jaar. De andere perceelen werden alle opgehouden. Er waren er bij, die men nog niet eens voor niets zou willen hebben. HET ONTSLAG VAN DE BURGER AMBTENAREN BIJ DE MARINEBONDEN. Naar aanleiding van besprekingen van vertegenwoordigers van den bond van marine-onderofficieren met den minister van defensie, wordt, het volgende commu niqué medegedeeld: Zooals bekend mag worden geacht, werd het hoofdbestuur van den bond van marine-onderofficieren op 27 Februari j.l. bij den Minister van Defensie ontboden. Bij het onderhoud, hetwelk op het de partement plaats vond, deelde de minis ter ons mede, dat het zijn uitdrukkelijk verlangen was, dat aan de functies, die de heeren de Nijs, v. d. Vaart, van Klave ren en Smith bij een of meer van de bij het Cambo aangesloten bonden en des- zelfs orgaan, het algemeen marineweek blad hebben, zoo spoedig mogelijk een einde wordt gesteld, opdat elke, zoowel rechtstreeksche, als zijdelingsche invloed van genoemde heeren op het verenigings leven in de Koninklijke Marine ophoude te bestaan. Het hoofdbestuur besloot den leden te adviseeren dit verzoek te aanvaarden. Op de daartoe door onze afdeelingen in Den Helder, Vlissingen, Rotterdam en Amster dam gehouden huishoudelijke vergade ringen werd dit advies met algemeene stemmen aangenomen. Als gevolg van deze besluiten heeft het hoofdbestuur den beambte J. H. de Nijs op 10 Maart ont slagen. Ten aanzien van de heeren van Klaveren en Smith werd in het Gambo een zelfde beslissing genomen. Over het ontslag te verleenen aan den heer v. d. Vaart heeft ons college geen zeggenschap, daar deze beambte is van den bond van marineschepelingen. Op de genoemde vergaderingen der di verse afdeelingen van onze organisatie kwam o.m. ook tot uiting, dat het hoofd bestuur het volle vertrouwen van de leden heeft. Het werd gemachtigd die maatregelen te nemen, welke een verder voortbestaan van de organisatie mogelijk zouden maken. Besloten werd om ten aanzien van de nieuwe lijnen, waarlangs de organisatie zich in de toekomst zal hebben te bewegen, af te wachten hetgeen door den Minister van Defensie zal wor den beschikt, omdat momenteel niet be kend is, welke maatregelen eventueel door den Minister noodig worden geacht. Teneinde eventueel bestaande misvat tingen over onze houding ten aanzien van de gebeurtenissen in Oost-Indië weg te nemen, verklaren wij uitdrukkelijk, dat die gebeurtenissen door ons onvoorwaar delijk zijn en zullen worden afgekeurd Onvoorwaardelijk stelt het hoofdbestuur zich op het standpunt, dat wij als onder officieren den plicht hebben in alle om standigheden het wettig gezag te onder steunen. Naast het intensief vervullen onzer plichten als militair willen wij trachten met inachtneming van alle wette lijke voorschriften de uit de leden komen de billijke verlangens ter kennis van de daartoe aangewezen autoriteiten te brengen. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. Een rede van Dr De Geer. In de gisteren voortgezette algemeene vergadering van de Ghr. Hist. Unie, werd na eenig debat het ontwerp-verkiezings- manifest goedgekeurd. De heeren Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, J. R. Snoeck Henkemans en H. W. Tilanus, werden tot leden van het hoofdbestuur herkozen. Gekozen werd in de vaeature-Mr J. Schokking de heer W. F. G. v. d. Broek. In de middagvergadering hield Minis ter De Geer een rede, waarin Spr. er op wees, dat de nood hier te lande zeer hoog gestegen is, hooger dan oppervlak kige waarnemers vermoeden, en zulks onder alle groepen der bevolking, niet al leen onder de eenvoudigen, maar ook on der velen, die vroeger tot de welgestelden behoorden. Dit kweekt desperado's, die in alle verandering heil zien, die meenen, dat het „in geen geval slechter" kan wor den, en die daardoor de gemakkelijke prooi worden van allen wind van leering en van de meest dwaze fantasieën. Wanneer er één ding is, aldus Spr., dat ik U in dit noodlotsuur boven alles zou willen inscherpen, dan is het dit: „W ees uzelf!" Laat u niet meezuigen in wat als waan van den dag tot U komt. Geloof niet aan wondermiddelen, die u in rijke sorteering van uiterst links of uiterst rechts worden aangeboden. Meen niet, dat gij, door onderstboven te keeren al wat het voorgeslacht ons overgeleverd heeft, een nieuw tijdperk van beschaving en welvaart kunt inluiden. Bewaar de geestelijke goederen en zedelijke vastig heden, die het erfdeel onzer natie zijn. Ik verheug mij, dat in een kring als deze met dat „Wees uzelf" feitelijk het voornaamste gezegd is. Gij kent het he keldicht van De Génestet: „Wees uzelf, zei ik tot iemand, maar hij kon niet; hij was niemand". Er zijn helaas velen, op wie deze woor den van toepassing zijn, die althans in geestelijk-staatkundig opzicht „nie mand" waren, d.w.z. niet uit een eigen inspiratie leefden, en die daarom thans gemakkelijk door extremistische waan voorstellingen worden meegezogen. Aanplakken verkiezingsbil jetten. Als verkiezingen op til zijn, stellen B. en W. de laatste jaren voor, in verband met het aanbrengen van pro- pagandabiljetten plaatsen aan te wijzen, waar geplakt mag worden, en waar dan na de verkiezingen de gemeente weer voor verwijdering der biljetten zorg draagt. Tevens stellen zij nu ook weer voor gratis stijfsel ter beschikking te stellen om het verwijderen later met meer resultaat te kunnen doen geschieden en te verbieden, dat andere plakmiddelen gebruikt worden. Als gemeente-gebouwen eigendommen, waar geplakt zal mogen worden, stellen zij voor de muren van het stadhuis in den Helm, die van de Stadsschuur, die van de Gasfabriek aan het Molenwater, die van de Nieuwe Poort, die van school J aan het Veersche Bolwerk en die van de stadsrijschool aan den Zuidsingel en verder een tijdelijk houten bord nabij de Bateau-port, daar op de muren van het maehingebouwtje van de Kon. Mij. „De Schelde" niet meer geplakt mag worden. Verder gebouwen en eigendommen van particulieren te weten: de muren der kolenbergplaats aan de Bree E 210, en die van het hoekperceel (pakhuis) Korte Noordstraat L 73 en Penninghoeksingel en de in de St.-Jorisstraat aanwezige tuin muur van het perceel Lange Noordstraat L 124. B. en W. vertrouwen, dat bij deze regeling de verschillende politieke par tijen wel in zooverre willen medewerken, dat zij geen aanbevelingen plakken dan wel schrijven buiten de gemeentelijke aanplakborden en de hiervoren aange duide plakplaatsen. Mocht zulks onver hoopt toch geschieden, zoo zullen zij zulke aanbevelingen zoo spoedig mogelijk doen verwijderen. Prijs bouwperceelen „De Griffioen'. Toen op 15 Februari j.l. de prijzen voor bouwperceelen op de ter reinen van „De Griffioen" aan de orde waren, was er nog geen volledige over eenstemming over twee perceelen n.l. 11 en 20, voor beide waarvan een koop som van f 1750 was voorgesteld. Thans geven B. en W. toe, dat perceel 11, hoe wel mooi gelegen ten opzichte van de zon, minder fraai van vorm is, zoodat bebouwing wel met eenige moeilijkheden zal gepaard gaan. Daarom luidt het voor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6