Dl ZEEUW TWEEDE BLAD. De luiste manier om mooie witte tanden te krijgen Uit de Provincie FEU ILLETON levensmiddelen ■■fflïiillSii IfcpBlil Isai «iiiii i ;3 .mm ENKELE CENTEN OPENEN DE DEUR VOOR DE GEGARANDEERDE „BLUE BAND KWALITEIT" 1 Blue Band is iets duurder, dan andere, goedkoop© soorten. Maar als Ge over dit kleine prijsverschil heen stapt weet U wat U eet: de beste kwaliteit die in Holland te krijgen isl VAN DINSDAG 14 MAART 1933, Nr 140. Dr Colijn te Goes. Naar wij vernemen is er voor de ver gadering, waarin Dr Colijn hoopt te spre ken zooveel belangstelling, dat de be schikbare kaarten reeds zoo ongeveer zijn uitverkocht. Kiesvereenigingen, die kaar ten mochten hebben aangevraagd, dtie niet gebruikt worden, worden daarotaa dringend uitgenoodigd deze terug te zen den. Men zie de advertentie in dit num mer. Failissementen. Het failisse- ment van M. J. R e ij n h o u d t, koopman, wonende te Middelburg, curator Mr A. H. Kuipers, te Middelburg, is geëindigd door de in kracht van gewijsde gegane uitdeelingslijst zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Eveneens het faillissement van H. N. S p e ij e r, glazenwasscher te Middel burg, curator Mr A. Bolle te Middelburg, zonder eenige uitkeering aan de con currente schuldeischers. Nieuwe industrie. Uit goe de bron vernemen wij, dat er een zeer bekende tapijtfabriek uit Noord-Frank rijk uitziet naar beschikbare ruimte ter vestiging van een dergelijke industrie te Hulst. Daar uitgezien wordt naar een fa- brieksruimte met een oppervlak van 1000 M2 blijkt, dat men hier een fabriek van middelbare grootte wil vestigen. Ook hebben particulieren alhier plan nen tot oprichting van een exportslagerij. (Dagbl. v. N.-Br.) De verbinding Noord- Brabant via Woensdrecht naar Zeeland. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben aan Ged. Sta ten, van Noord-Brabant verzocht een ver betering en voor zooveel noodig herstra- ting van de keibestrating van den weg van Kortleven tot nabij het station te Woensdrecht te bevorderen en dat voorts in het belang van de veiligheid van het verkeer de wegbermen van het smalle wegvak door den Caterspolder, die op het oogenblik in zeer slechten toestand verkeeren spoedig worden verbeterd en geregeld onderhouden. Voorts is bij het betrokken wegbestuur aangedrongen tot een verbeteringvnu het wegdek van den weg door den Hoo- gerwaarderpolder tot de grens van Zee land over te willen gaan. Een jager uit Bruinisse heeft in den polder Bruinisse een valk geschoten. Het beest had een vlucht van niet minder dan 1.35 M. De jongelingsvereeniging „Obadja" te Oud-Vossemeer herdacht in de Geref. ker1; haar 40-jarig bestaan. Dr K. Dijk uit Den Haag sprak de feest rede uit. Verplaatst met ingang van 16 Maart a.s. van Leerdam naar het Hoofdbestuur der posterijen, Telegrafie en Telefonie te 'sGravenhage, onder eervolle ontheffing als directeur van het post- en telegraaf- ntoor tr T ccrdam. de referendaris 2e kl B. Kelder, voordien als referendaris 2e klwerkzaam op het bureel van den In specteur der p. t. en t. te Middelburg. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips), vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129, (Adv.) Excessen op landbouw gebied. Men schrijft ons: De landbouwer B. te Ierseke gaf in ruil voor een graskalf een voer erwten- stroo en 80 H.L. aardappelen, te leveren franco huis. Voorts werd door den ont vanger van het stroo en de aardappelen 3) Vrij naar het Engelsch. „Wat is er aan de hand, Miss Charley?" „O, niets Bywater." „Charley Channing", riep Gaunt uit, „weet jij, wie het deed?" „Als het zoo was, zou ik het toch niet zeggen', antwoordde het kind moedig. „Weet je het, Charley?" vroeg Tom, zijn broer, een van de seniors der school. „Wat geeft het nu, om die miserable baby uit te vragen?" barstte Gerald Yorke uit. Met meisjes kunnen we geen zaken doen. Maar wie zegt je, Bywater, dat een van de leeken het niet gedaan heeft? Die loopen vaak met inkt bij zich of een van de metselaars, die in de sacristie moest wezen." „Het was niet een van de leeken en evenmin een metselaar. Het was een schooljongen. En ik zal hem er bij lap- Pen, zoodra ik nog een tikje zekerheid heb. Voor driekwart heb ik die al." ■Als Charley Channing er niet meer van weet, ben ik een boon" riep Hurst mt ,die zijn jongeren schoolmakker in- usschen aandachtig in het oog had ge- ouden. „Kom, juffertje, vertel op wat je eer: is een schande, om de koorjongens uder noodzaak onder verdenking te De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slecht» deugdelijke eetwaren kunnen ver- koopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan In één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maak nu direct een eind aan de'e bron van schade en ergernis door R<" op®« te gebruiken op de voorgeschreven m nier. De Heer A. te K. ondervond in zijn f tuur veel last van muizen, die hij met t leriei middelen trachtte te verdelgea Tenslo .e probeerde hij Rodent en na twee da^en schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos k 50 ct. of een dubbele doos k 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.: Firma B. Meindersma, Den Haag. A« geruild een stierkalf (pas geboren) voor een pakje sigaren vaii 30 cent. Dit geschiedde in de maand Maart van het jaar 1933 te Ierseke. "W aterleidingtarieven verhaald op de huiseige naren. Men schrijft uit Bruinisse aan de „N. R. Crt.": Zooals reeds vroeger werd gemeld, stuitte de invoering van de verplichte aansluiting aan de waterleiding op Schou wen en Duiveland op veel verzet. Nadat tenslotte allen gedwongen waren aan te sluiten, weigerden velen pertinent het verschuldigde abonnementsgeld te betalen, waarbij sommigen zich beriepen op hun onmacht om het bedrag te betalen. Velen werden reeds deswege veroordeeld, doch toch schijnen gevallen voor te komen, waarbij komt vast te staan, dat de be trokkene inderdaad slechts zeer moeilijk van zijn geringe verdiensten of steun het verschuldigde kan opbrengen. Om nu aan de moeilijkheden bij het incasseeren een einde te maken, heeft de Waterleiding maatschappij besloten, dat met ingang van 1 Juli a.s. de tarieven voor water levering zullen worden verhaald op de huiseigenaren. Goes. Hedenmorgen had een jongen, werkzaam bij de fa. Serrarens, het onge luk met zijn hand tusschen een druk pers te geraken. Van een der vingers werd een stuk afgeknepen, terwijl een andere vinger ernstig gekneusd werd. Gisteravond hield de A. R. Kiesver- eeniging iter voorbereiding van de verkie zingswerkzaamheden een druk bezochte vergadering. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer Zuidema, op de politieke gebeurtenissen van den laatsten tijd, de groote geestdrift die in eigen kring open baar wordt en het vertrouwen dat onze leider Dr H. Colijn ook in niet-antirevo- lutionaire kringen geniet. Gevoeld wordt, dat we thans noodig hebben mannen die met vaste hand leiding kunnen geven. Van verschillende zijden wordt de heer Colijn begroet als „de komende man", maar tegelijkertijd zien we ook dat de te genstand tegen de A.R. partij en hare be ginselen sterker wordt. Daarom is het thans noodig alle krachten in te span nen om bij de komende verkiezingen de positie van de A. R. partij zoo sterk mo gelijk te maken. Nadat vervolgens de ingekomen stuk ken waren behandeld waarbij kon worden meegedeeld, dat weer een zestal nieuwe leden waren ingeschreven sprak de heer W. L. B. J. Dekker een op wekkend woord, waarin hij wees op den ernst der tijden en op onze roeping om in 's Heeren kracht te strijden voor onze beginselen tot heil van land en volk. Krachtig werden de aanwezigen opge wekt om met geestdrift en bezieling te werken, ook het z.g. kleine werk te zien als van groote beteekenis en met inspan ning van alle krachten te arbeiden aan de toepassing van de beginselen die zijn naar het Woord van God. Een warm ap plaus toonde dat de vergadering met dit woord instemde en dat het doel een opge wekte stemming te verkrijgen, was be reikt. Dit bleek ook bij de andere werkzaam heden. laten. En wie weet, wie Pye er op aan ziet." „Hou je gezicht, Hurst en laat miss Charley met rust", grauwde Bywater. „Ik wil niet, dat er iemand door in moeilijk heden komt en ik zal mezelf wel red den." Langzamerhand verspreidden de jon gens zich, men hoorde het geroffel van hun voeten, als zij de trap afdaalden. Charley Channing was in de kruisgang op een stapel boeken gaan zitten, als wilde hij de overigen eerst laten vertrek ken. Zijn broer kwam op hem toe, en zeide zacht: „Charley, je kent de regels van de school; je mag een ander niet verklikken Zooals Bywater zegt, je zou leelijk in moeilijkheden komen." „Kijk eens Tom. Ik zeg je..." „Hou je mond, jongen", onderbrak Tom scherp. „Vergeet niet, dat ik een senior ben. Je hebt gehoord, wat Pye van ons verlangt. Op school zijn er geen familie banden, dat weet je." Charley lachte. „Hoor eens Tom, ik ben geen zuigeling, en geen nieuweling hier ook. Al wat ik zeggen wilde is dit, dat ik niet meer weet dan jij, wie die inktzaak op zijn geweten heeft; en... vermoedens hebben geen bewijskracht." „Juist zoo", zeide Tom, en hij haastte zich naar zijn kameraden. Charley bleef achter en keek peinzend voor zich heen. i De senior van de school, zooals we reeds weten, was Gaunt, En de andere De verssMIsai© tarssus «on der moeite bezet, terwijl ook verschillen de voorbereidende maatregelen werden getroffen. Alles wijst er op, dat er ditmaal flink gewekt zal worden. Middslburo. Heropening van het sohoenmagazijn „De M a g n e e t". Het perceel, Lange Burg C 97, van dhr J. J. Grijspeere wordt mor gen, na een belangrijke verbouwing te hebben ondergaan, heropend. De geheele begane grond, welke uit twee afzonderlijke, achter elkaar gelegen ge bouwen met tusschengelegen binnenplaats bestond, is uitgebroken, en door één groo te winkelruimte vervangen, waardoor deze zaak vanaf de straat tot en met het ach tergelegen kantoor een diepte van plm. 25 M. verkregen heeft. Op onbekrompen wijze is hiermede een royale verkoopsruimte ontstaan, en een zaak, welke in zijn geheele afwerking een prettig, rustig modern karakter vertoont. Aan de straatzijde is een 4 M. diepe, breede portiek geprojecteerd, geflankeerd door royale, geheel in brons uitgevoerde etalage's, waarachter links de woning ingang zoodanig is gelegen, dat de volle breedte van het pand voor de etalage's beschikbaar bleef. Boven de portiek is een glasplafond ontworpen, wat bij avond mede verlicht is De winkelbetimmering is geheel inge steld op de maat der schoendoozen, en met de banken voor het publiek, geflan keerd door kleine toonkastjes, eenvoudig in lakverf behandeld, hoofdzakelijk in de kleuren pauwblauw en okergeel, welke met het geheel vlakke witte plafond een pittige contrastwerking geven. Al het sluitwerk is, ook vooral om de kleur, uitgevoerd in verchroomd koper. Het geheel is door den architect, Ir A. Rothuizen te Middelburg, zakelijk opge vat; decoratieve werking is vooral gezocht in de kleuren op de zeer strak gehouden vlakken der fineerdeuren en kasten, het rhythme der wandvlakken, en een enkel detail als b.v. het verchroomde opschrift boven de portiek en bet glas-in-lood daar boven, wat vooral bij avondverlichting, welke in zijn geheel zeer geslaagd is, goed tot zijn recht komt. Het werk is uitgevoerd door dhr M. Walraven, terwijl de electrische instal latie door dhr van 't Westende is ver zorgd. Kapelle. Zaterdagavond was het de laatste dag der openingsweek van de nieuwe magazijnen van de firma Blok Zonen, die zich in zeer groote belang stelling mochten verheugen. Met auto's, bussen en fietsen kwamen overal de nieuwsgierigen vandaan. Men stond verbaasd over de groote sor teering van allerlei artikelen. Ameuble menten voor salon, woon- en slaapkamer waren te bezichtigen. Passende beklee ding voor kamers enz. was in ruime keu ze voorradig. Met lof was men vervuld over al hetgeen bezichtigd kon worden. Men vroeg zich af: hoe kan eigenlijk op een dorp als Kapelle zoo'n zaak bestaan; maar de afnemers zitten niet alleen op Kapelle, doch overal in de omgeving. Zijn er velen wier zaken inkrimpen, dat kan van deze firma niet gezegd worden. Het is steeds maar uitbreiden; de groote om zet noopt daartoe. De firma Blok Zonen is enkele jaren geleden begonnen met haar meubelzaak, die een sieraad is voor het dorp Kapelle en heeft getoond zich het (vertrouwen waardig te maken. Voor solied en goed materiaal wordt gezorgd. Ierseke. Door den telegrambezorger, dhr Ph. Bom is tegen 1 Mei a.s. als zoo danig ontslag aangezegd. Ellewoutsdijk. De Vrijdag gehouden vergadering van h?t Groene Kruis werd bezocht door 29 leden. Aan het bestuur werd machtiging verleend in onderhan deling te treden om te komen tot het af sluiten van een contract tot het gebruik eener ziekenauto. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging 156 leden telt, de wijkverpleging 127 le den. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat is ontvangen voor het Groene Kruis f 186,60, uitgegeven f 142,10 batig slot dus van f 44,50; voor de wijk- drie seniors waren Tom Ghanning, Harry Huntley en Gerald Yorke, die, ofschoon ze op hun beurt aardig wat in de melk te brokkelen hadden, allen onder Gaunt stonden. Ze waren alle drie op hetzelfde tijdstip op school gekomen, dus het was niet te zeggen, wie van hun straks, als Gaunt de school verliet, in zijn plaats een eereplaats zou worden verkozen. Charley Channing, een eerlijke, en goed hartige jongen, vriendelijk en zacht van natuur en overal bemind, bleef stil voor zich uitstaren. Hij wenschte innig, dat hij geen getuige was geweest van hetgeen hij dien dag gezien had: een van de seniors, die voorzichtig uit de kerk sloop en, na om zich heen gezien te hebben, een gebroken inktflesch op het kerkhof wierp, dat dcor een kruisgang begrensd werd. Hij trachtte zich nog diets te maken dat het wegwerpen van den inktpot louter toeval was geweest, doch zijn gezond ver stand zeide hem, dat dit al te onwaar schijnlijk was. Plotseling stond hij op, hij kon zich allicht gaan overtuigen of de inktpot er nog lag. Hij liep de overkapte gang door, boog zich op een zeker punt over de balustrade en sloeg met zijn hand j het lange gras op zijde op de plek, waar 't voorwerp moest zijn neergekomen. Geen inktpot. „Wat ter wereld voer je daar uit? Kom direkt van de balustrade af, je weet, wat een beweging daarover geweest is, dat het lofwerk beschadigd werd." De stem was van Gerald Yorke» die aaebt, was en den teel ijken tand aanslag kwijt te raken ia dezeDruk een weinig Chlorodont-tandpasta op den drogen ChTorodont - tandenborstel (een speciale borBtel met gekartelde insnij dingen) en borstel in alle richtingen krach tig de tanden, zoowel aan buiten- en binnen zijde ais op bet kauwvlak en tusschen de tanden. Doop daarna den borstel in het water en poets de tanden grondig na. Spoel dan eerst den mond - met Chlorodont-mondwater is het beste en gorgel flink nal U zult verrast zijn over het resultaat van deze mechanische reiniging Alle etensresten en de onooglijke tandaanslag verdwijnen en U hebt een zuiveren triBsehen mond. Verlangt alléén Chlorodont-tandpasta. In tubes van 36 cent. Groote tubes 60 oent Overal verkrijgbaar verpleging zijn deze totalen met inbe grip van het batig slot van vorig jaar f 491,36, en f 381,17, alzoo een batig slot van f 110,19. Tot afgevaardigden ter Provinciale vergadering wordt gekozen dhr L. van Boven; tot plaatsvervanger de voorzitter, dhr M. Meulenberg C& Uit het verslag der wijkverpleging blijkt, aat de wijkzuster in totaal aan 9 gezinnen 72 bezoeken heeft gebracht. De bevin den zich in goeden steal In een duidelijke uiteenzetting wordt door Mr Dr Mes het belang, dat bestaat in het oprichten van een afdeeiing voor Ziekenhuisverpleging besproken, met als resultaat, dat door het bestuur deze zaak zal worden ter hand genomen en de op richting hoogstwaarschijnlijk reeds dezer dagen haar beslag zal vinden. Arnemuiden. Zondagavond trad in het gebouw der Geref. Kerk voor een talrijk gehoor op voor de Geref. J. V. de Eere voorzitter Ds H. Scholing, met als onder werp: „Gedenkt aan uwen Schepper". Naar aanleiding van het gelezen Schrift gedeelte, Pred. 11:9 met 12 7, werd ge sproken over den Prediker, die achter het leven staat en het kent, zoowel naar de zonnige als de schaduwzijde. Hij eindigt zijn boek met een woord tot de jongeling, die vóór het leven staat. Het thema ligt uitgedrukt in het „Gedenk uwen Schep per". Dit is de grens waarbinnen gevon den wordt: le de ware levensvreugde, 2e de hooge levensernst, ten 3e de beste le vensgrondslag. Deze punten werkte spr. nader uit. In zijn slotwoord wees spr. op de groote waarde der Jongel. Vereen. Daar worden de steunpilaren voor kerk, staat en maatschappij gevormd. Daarom kan en mag zich geen enkele jongeling aan de J. V. onttrekken. De goedgeslaagde avond, waarvoor zéér veel belangstelling Ingezonden Mededeellng. A 30 ets. per pondspakje I BLUE BAND VERSCH GEKARND MET 25 °/o AUERFUNSTE ROOMBOTER ONDER RUKSCONTROL6 naderbij gekomen. Charley dorst zijn meerdere niet ongehoorzaam te zijn en hij zeide: „nog een oogenblikje, alsjeblieft ik zal zorgen, dat de muur niet bescha digd wordt." „Maar waar kijk je naar, wat is er te zien?", vroeg York. „Niets bijzonders. Ik kijk naar iets wat er niet is, blijkbaar", was het vage ant woord. „Luister eens, miss Channing, er is vandaag iets met je, je deed straks zoo geheimzinnig over die koorhemdgeschie denis; wie zegt ons, dat je er zelf de hand niet in gehad hebt?" „Ik zou denken, dat jij wel beter zult weten", antwoordde het jongemensch, naar beneden springend. „Het heeft den schijn, dat het eerder met jou het geval moest zijn, dan met mij." Met forschen greep pakte Yorke hem bij de schouders. „Jou brutale vlegel, wat meen je daarmee? Spreek op, anders zul je er van lusten." „Zooals je wilt, Yorke, 'tis misschien wel zoo goed." En toen klonk fluisterend; „Ik was hier, toen je vanmiddag naar buiten sloop en een inktpot in het kerk hof wierp." Yorke werd vuurrood. Hij was een forsch gebouwde, lange jongen, met bleek gelaat en zinnelijke lippen. Hij schudde het kind door elkaar onderwijl uitstootend: „jou kleine ellendeling, weet je wie de vader van den leugen is?" „Laat sue los» ik lieg niet; en dat weet je heel goed. Doch ik beloof je op mijn eerewoord, dat ik niet zal klikken. Ik zal het stil houden, zoolang het maar mogelijk is. Het nare is, dat ik dikwijls de dingen er uitflap, zonder dat ik het helpen kan", voegde hij er openhartig aan toe. Dat is een leelijke fout. Maar ditmaal zal ik extra mijn best doen. Nee Yorke, maak je nu niet driftig, 't Is mijn schuld toch niet, dat ik het zag. Je had omzich tiger moeten zijn." Yorke's gelaat was van woede vertrok ken. „Charley Channing, voor het laatst wil je terugnemen wat je gezegd hebt, of anders..." „Ik kan niet", riep Charley, wanhopig worstelend om zich te bevrijden. „Nonsens!" en de andere maakte zich gereed, aan zijn voornemen gevolg te geven. „Neem die leugens terug, hoe durf je een senior openlijk te weerstaan?" „Omdat er nog een hoogere macht is, die ons ziet, Yorke" kreet het kind. Plotseling liet York zijn opgeheven vuist zakken. Er had een deur gekraakt en Dr Gardner, een van de dienstdoende domheeren, vertoonde zich op den drem pel. Hij zeide niets doch hij keek Yorke zeer misnoegd aan. En terwijl laatstge noemde bedremmeld voor zich keek, trok de kleine Channing zich met een ruk los, zocht zijn boeken op en voor Dr Gardner haastig zijn collegepetje afnemend, snelde hij naar de deur en was het volgend oogenblik verdwenen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5