rekening ?net de verschillende Induatriën, Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. GENNEP. De 74-Jarige H. Janse Is Financieële Berichten. in verband met het openstellen van den handel in dollartransacties. Cheque New- York noteerde heden ongeveer 2.47. Ber lijn meldde na een prijshoudende opening een betere tendenz met oploopende koer sen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken aannemers, en?. De heor van Oorschot stelt een amendement voor om geen nieuwen werk gever te benoemen. De raad verwerpt dit met 11 tegen 7 stemmen en neemt het voorstel van B. en W. met dezelfde stem menverhouding aan. Met de socialisten stemde de heer Andriessen (R.K.) mede. Hierna benoem* de raad tot lid-werk gever den heer Ir M. G. Braat, den heer Ir H. A. van Nouhuys tot plaatsvervanger, tot lid-werknemer den heer P. J. Wemels- felder en tot plaatsvervanger den heer H. van de Velde. Alle reeds vroeger vermelde voorstellen, w.o. deelname in het garanltiefonds voor de luchtlijn RotterdamHaamstedeVlis- singen; tot wijziging van de slachtloonen en de rechten der koelinric'hting van het CoöperaJtief slachthuis, bet verbouwen van de O.L. school in de Coos je Buskenstraat tot M.U.L.O.-scholen; tot handhaving van de 2 pet. veilingskosten der groente- en fruitveiling; tot opspuiten van grond ten noorden van den Singel in werkverschaf fing en tot verkoop van grond, gingen on der den hamer door. Alleen bij dat inzake grondverkoop aan den Kerkeraad der Ge reformeerde gemeente wenschte de heer Rorije geacht te worden te hebben tegen gestemd, omdat hij tegen het bepalen van een lageren prijs voor den grond blijft. Vrouw doodgereden. In de Clercqstraat te Amsterdam is Zondag middag een vrouw van middelbaren leef tijd tusschen de wagens van een passee- renden tramtrein der Haarlemsche Tram wegmaatschappij terecht gekomen. Het slachtoffer werd daarbij gedood. Acht kinderen in een brandend huis. Terwijl de ouders afwezig waren is Zaterdagavond brand ontstaan in een woning aan de Baljuw- straat te Delft. De politie-brandweer kon bij aankomst constateeren, dat er dichte rookwolken uit het pand opstegen. Naar buren mededeelden, zouden zich acht kin deren op den zolder moeten bevinden. Door een belendend pand wist de brand weer binnen te komen en inderdaad wer den de kinderen slapend aangetroffen. Daar het door den verstikkenden rook niet mogelijk was om via de trap naar beneden te komen, moest een gat in het dak worden gemaakt. Door deze opening zijn de kinderen hierop één voor één in veiligheid gebracht. De brand bleek op zichzelf van weinig beteekenis en was spoedig gebluscht. De moeder van de kinderen was uitgegaan. Auto omgeslagen. Zondag middag is op den Amersfoortschen Straatweg onder de gemeente Huizen, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, komende uit de richting Amersfoort, welke even te voren een voor dezen rij denden wagen bad gepasseerd en daarbij te veel op het linker gedeelte van deü rij weg gekomen was, schoot, doordat de be stuurder een aanrijding wilde vermijden met een uit tegenovergestelde richting komende auto en het stuur daarbij te veel naar rechts omgooide, over den berm van den weg, daarbij een kleine boom omver rijdende, waarop de wagen vervolgens kantelde. Twee wielrijders, de 17-jarige B. en de 18-jarige P., beiden uit Amster dam en kantoorbedienden van beroep, kwamen onder den omslaanden auto te recht. Zij bekwamen beiden een lichte hersenschudding, terwijl laatstgenoemde bovendien een sleutelbeen bleek te hebben gebroken. Van de inzittenden van den auto kreeg de ongeveer 50-jarige heer V. uit Bussum een ernstige schedelfractuur en een zware hersenschudding. Zijn toe stand is zorgelijk. Van de andere auto mobilisten kregen twee heeren lichte ver wondingen aan het hoofd, terwijl een dame vrijwel ongedeerd bleef. De Spaansche schat graver. Meerdere inwoners van Breda ontvingen de laatste dagen brieven uit Barcelona, in de Fransche of Duitsche taal geschreven. De inhoud komt hierop neer, dat de schrijver 180.000 francs in een koffer heeft zitten, maar, dat hij mo menteel in de gevangenis verblijft en al leen tegen borgstelling daaruit verlcjsl kan worden. Voor de verandering stelt hij ook voor om voor gezamenlijke reke ning juweelen van groote waarde vrij te maken, waarvan hij alleen de vindplaats weet. Werkwilligen lastig gevallen. Sinds vorige Maanda;wordt er bij een drietal houtfirma's te Jtreekt gestaakt. Bij een der firma's zi n drie werkwilligen, die om 5 uur 's avonds door een aantal stakers naar huis worden begeleid. Zaterdagnacht heeft men de woningen van twee werkwilligen onder de roode verf gesmeerd en woorden als onder kruiper" op den muur geschilderd. Auto door afsluitboom g e r e d e n. Toen Vrijdagavond de af- sluitboomen van den overweg Breda Roosendaal weg Etten naar Hoeven geslo ten waren, zag de overwegwachter de Vlaming in snelle vaart een vrachtauto aankomen uit de richting Etten. Hij kon niet meer voorkomen dat de auto door de afsluitboomen reed en de spoorlijn ver sperde. Juist was de sneltrein van Breda °P komst. De V. is toen onmiddellijk de zen trein met zijn signaal tegemoet geloo- Pen, om hem nog tijdig te doen stoppen Inmiddels had de chauffeur uit alle macht getracht zijn auto terug te zetten. Hierdoor drong de verbogen afsluitboom m de carosserie van den wagen, zoodat deze muurvast kwam te staan op de an dere lijn. Daar nagenoeg op hetzelfde tijdstip de boottrein uit Vlissingen den overweg passeert, heeft de VI. onmiddel lijk via het station Etten, het station Hoeven opgebeld, zoodat nog tijdig de boottrein, voordat deze den overweg pas seerde, kon worden gewaarschuwd. Deze trein ondervond een 20-tal minu ten vertraging, daar inmiddels de ijzeren afsluitboom, die in de auto vast zat, moest worden doorgezaagd, vooraleer de spoorlijn vrij kon worden gemaakt. Het onderzoek heeft de marechaussee in handen. Door het actief optreden van den overwegwachter de VI. werden per soonlijke ongevallen voorkomen. De Peel brandt weer. Za terdagavond omstreeks 8 uur is in de Peel nabij den Grindweg Lissel-Helena- veen, langs het afwateringskanaal de Peelvaart de eerste Peelbrand van dit jaar uitgebroken. Duizenden turven opgestapeld in hoo- pen van circa 1% M. hoog brandden als laaiende fakkels en verspreidden een he- vigen gloed en een adembenemenden, be nauwenden turfrook. Meerdere veenarbeiders uit Helenaveen waren druk in de weer rondom de bran dende hoopen een greppel te graven, zoo diep, dat het bovenop liggende veen ge heel werd weggespit en de droge zand grond te voorschijn kwam. Uitbreiding van het vuur, dat zich zoo gaarne onder den grond vastvreet en al dus ongemerkt voortwoekert, werd daar door grootendeels voorkomen. De raad contra burge meester. De raad der gemeente Didam heeft weer een zeer rumoerige vergade ring gehouden naar aanleiding van 'tin- gekomen Koninklijk besluit, houdende herbenoeming van den burgemeester. Wethouder Som hield na voorlezing van dit besluit een scherpe rede tegen den burgemeester en de regeering, die hem voor een herbenoeming heeft voorgedra gen. De ingezetenen, aldus de wethouder hebben met diep leedwezen van dit be sluit kennis genomen; de aotie om den burgemeester weg te krijgen zal onver minderd worden voortgezet. Wij kunnen alleen het oogenblik zegenen waarop de benoeming van den burgemeester naar el ders afkomt. De raad betuigde door applaus zijn in stemming met de rede. Ook bij de verdere agendapunten was het dikwijls zeer rumoering en moest de vergadering zelfs een half uur geschorst worden. Branden. Vrijdagavond brak door onbekende oorzaak een zware brand uit in de boerderij „De Witte Hoef" te Oss. De boerderij werd bewoond door de fami lies v. d. Hurk en Arts. De brandweer kon nog eenig huisraad redden. De boer derij brandde af. Te Gendt (Over-Betuwe) is door on bekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den heer W. F. Bosman Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners moesten vluchten zonder iets te kunnen redden. De inboedel ging verloren. Auto in de sloot. Vrijdagmid dag reed een personenauto, waarin geze ten waren drie heeren en een dame, af komstig uit Hilversum, bij Veghel (N. Br.) in een sloot en sloeg over den kop. Het ongeval geschiedde, doordat bij het nemen van een bocht een band sprong. De auto werd vrijwel geheel vernield. De bestuurder, de heer Vermeulen, kwam met den schrik vrij. Zijn echtgenoote be kwam vrij zware hoofdwonden en ontvel lingen aan de beenen, terwijl ze over in wendige pijnen klaagde. De heer v. Elzen brak een arm en bekwam bloedende won den aan het hoofd, terwijl de vierde in zittende schaafwonden aan hoofd en bee nen opliep. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Uden overgebracht. Houten wijkgebouw afge brand. Zaterdagavond om 11 uur werd door voorbijgangers bemerkt, dat brand was uitgebroken in het houten wijkge bouw van de Ned. Herv. Gemeente aan den Turfweg te Rotterdam. In korten tijd stond het geheele gebouwtje in lichter laaie. Vermoed wordt, dat kwaadwillig heid of het stoken van een vuurtje door kwajongens de oorzaak van den brand is geweest. Een onderzoek wordt ingesteld. Sluipmoord te Kiel. Onbekende daders verlangden gistermor gen vroeg, omstreeks twee uur, onder het geroep van „Open maken I Politie I" toe gang tot de woning van advocaat Spie gel te Kiel, die als vertegenwoordiger van de sociaal-democratische partij in talrij ke politieke processen bekend was. Toen Mr Spiegel hun tegemoet kwam, losten de indringers een paar schoten op hem, tengevolge waarvan het slachtoffer kort na zijn overbrenging in het ziekenhuis overleed. De politie zoekt naar de daders. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken: Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: M. H. de M., 32 jaar, chauffeur te Middelburg. Vrijspraak. Oplichting: K. M., 47 jaar, arbeider te Arnemuiden. 2 mnd. gev. straf. M. J. L., 29 jaar, slagersknecht te Mid delburg. 1 mnd gev. straf voorw. Valschheid in geschrifte: A. P. M. R., 28 jaar, bloembollenhandelaar te Saa- senheim, 2 mnd, gev. straf, t Uitlokken van valschheid ln geschrifte: j T. A. S., 44 jaar, kapper te Middelburg. Dagvaarding nietig verklaard. Hooger beroep. Door J. M B., 24 j., bloemist te Goes, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 24 Febr. 1933, waarbij hij terzake van meineed is veroordeeld tot een maand gevangenis straf. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Ter Neuzen is in verschillende vonnissen van den Kanton rechter te Ter Neuzen, alle overtredingen van de Grisis-Varkenswet (oormerken of huisslachtingen), en waarbij de verdach ten zijn ontslagen van alle rechtsvervol ging, hooger beroep aangeteekend. S. D. A. P. EN LANDBOUW. In „De Vrijzinnig Democraat" schrijft mr H. P. Marchant: Wij hebben reeds ervaren, dat de S. D. A. P. de onderneming der opstandige bemanning van „De Zeven Provinciën" tegelijk verheerlijkte en veroordeelde. Er is nu weer iets anders bijgekomen. Een commissie uit de S. D. A. P. heeft een rap port uitgebracht over het landbouwvraag stuk. Het doel is natuurlijk socialisatie; dat wisten wij al. De eigengeërfde boeren worden alvast „koelakken" genoemd om hen te laten voelen, dat de heer Oudegeest Russisch kan doen als het erop aan komt. De „koelakken" moeten zich gereed hou den. Het zal intusschen de „koelakken" in teresseeren, of zij voor hun te socialisee- ren grond schadevergoeding zullen krij gen. De commissie zegt op deze vraag niet ja en niet neen. Zij zegt: dat hangt ervan af. Zooals nu de staatkundige po sitie is, zullen wij de onteigening zonder schadeloosstelling niet gedaan krijgen. Maar „in geval de Partij door de omstan digheden op revolutionaire wegen zou worden gedrongen", dan gaan de koelak ken eraan zonder schadevergoeding. Hier ziet men weer: beiden, zoowel de bezittende „koelak" als de roode radicaal, kunnen bij de S. D. A. P. terecht: de een omdat hij schadeloosstelling, zal krijgen en de ander omdat hij geen schadeloos stelling zal krijgen. Chr.-Hist. Unie. AMSTERDAM. Heden kwam de Chr.- Hist. Unie in algemeene vergadering bijeen. De vergadering werd met gebed geopend door Mr Dr Veldhoen. De vice- voorzitter, de heer J. ter Haar, wenschte den voorzitter, Dr Slotemaker de Bruïne, geluk met zijn herstel. Besloten werd een telegram van hulde te zenden aan H. M. de' Koningin. Hierna sprak de voorzitter een rede uit. Spr. wees op het groote belang, waarom het op 26 April zal gaan. Daar om moeten we met ijver bezield ten strijde trekken. Het gaat niet in de eerste plaats om allerlei leuzen, maar om de vraag of deze inhoud hebben. Daartoe is noodig, dat we algemeene richtlijnen trekken. Spr. wees op den ernst van de crisis in het buitenland en in ons land. De toestand van de Nederlandsche schatkist is zorgwekkend. Er zal groote kracht en wijsheid noodig zijn om het schip door de branding heen te sturen. Spr. waarschuwt tegen het meegevoerd worden door allerlei leuzen. Het gaat om de kwestie van vrijheid en gezag. We moeten vast op onze voeten blijven staan en zoeken de handhaving van de gerech tigheid en van het gezag der Overheid. We moeten opkomen voor de instand houding van het parlementaire stelsel en voor zijn gezonde werking. Maar er moet ook gewaakt tegen een verkeerde opvatting van de democratie. De regee ring is iets anders dan de exponent van de kiesvereenigingen en van het kiezers korps. Spr. hoopt er in geslaagd te zijn te hebben aangetoond: le den vreeselijken ernst der dagen, waarin wij leven; 2e. het karakter van dien ernst is van zede lijken en geestelijken en meer dan alleen van practischen aard; 3e. alleen geeste lijke fundeering kan uitkomst bieden. Na deze rede herdacht de voorzitter enkele overledenen, o.a. Dr J. Th. de Vis ser en Ds J. de Visser te Middelburg. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd, waarna het verkie- zingsmanifeest werd behandeld. In de middagvergadering sprak Minis ter de Geer een rede uit, waarin Z.Exc. o.a. handelde over de vraagstukken van regeering en staatsgezag, over het ge beurde op „De Zeven Provinciën" en over de taak en roeping der regeering. ARNHEM. Zondagmorgen vroeg is op het Broek-terrein een Duitsche luchtbal lon, bemand met drie personen, gedaald. Zaterdagavond is de balon te Bangen op gestegen voor een wetenschappelijken tocht. Bij de landing kwam de balon in aanraking met de electrische hoogspan ningsgeleiding, waardoor deze licht be schadigd werd. De telefoonleiding is over een lengte van 2 K.M. vernield. HEERLEN. Een 9-jarig meisje is Zon dag door een taxi overreden en gedood. BOXMEER. De 7-jarige A. Janse is gister onder een auto geraakt en vanmor gen in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. MAASTRICHT. Te Gulpen is de 17- jarige v. S., door een auto aangereden en in het ziekenhuis aan de gevolgen over leden. Zondagavond, toen hij op de tram wilde stappen, door een auto aangeredenen op slag gedood. MIJDRECHT. Hedennacht zijn tot nu toe onbekende personen binnengedrongen in het huis van de alleenwonende café houdster G. Hak. Nadat het geheele huis en het café waren doorzocht, zijn de on verlaten de slaapkamer waar mej. H. sliep, binnengedrongen en heeft een van hen haar aangevallen. Bij de worsteling die hierop ontstond zijn mej. H. twee tan den uit den mond geslagen. Een bedrag van f 40 wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. BERLIJN. De bekende leider der Na zi's, Goebbels, is benoemd tot rijksminis ter van volksvoorlichting en propaganda. WEENEN. De Oostenrijksche regee ring publiceert een verordening, waarbij o.a. de warenhuizen met eenheidsprijzen worden verboden, op grond van het feit, dat men in Duitschland met dergelijke warenhuizen ongunstige ervaringen had opgedaan. TOKIO. Zondag zijn te Osaca en an dere steden wilde stakingen in de muni tie-fabrieken uitgebroken. Ongeveer 8000 arbeiders hebben het werk neergelegd Naar verluidt zou de Japansche com munistische partij hier de hand in het spel hebben gehad, teneinde de munitie- voorziening van het Japansche leger te bemoeilijken. TOKIO. Naar gemeld wordt zal het uittreden van Japan uit den Volkenbond op 19 Maart a.s. officieel worden be kend gemaakt. WASHINGTON. Gisteren zijn maat regelen genomen waardoor vandaag ver schillende baken in 12 steden in de Ver- eenigde Staten hunne loketten konden openen. President Roosevelt hoopt dat Woensdag alle solvabele banken in de Vereenigde Staten weer normaal hunne werkzaamheden kunnen verrichten. LONDEN. Vanmiddag zal op de Lon- densche beurs weer de Amerikaansche dollar genoteerd worden. PARIJS. Het bestuur van den Fran- schen mijnwerkersbond besloot een alge meene staking van alle mijnwerkers af te kondigen van 3 tot 5 April. De staking zal verlengd worden, indien aan de eischen der mijnwerkers niet wordt vol daan. De bankcrisis in de Vereenigde Staten. Talrijke banken hebben het departe ment van financiën telegrafisch toestem ming verzocht hun loketten weer te mo gen openen. Het Witte Huis heeft bekend gemaakt, dat het departement van finan ciën Vrijdagmiddag verscheiden banken na onderzoek van de liquiditeit toestem ming zal verleenen voor opening op van daag. Volgens latere berichten hebben reeds 21 bij het New-Yorksche Clearinghouse aangesloten banken met tezamen onge veer zes milliard dollar aan deposito's het departement van de schatkist toe stemming gevraagd om hun zaken nor maal te mogen hervatten. Naar van welingelichte zijde verluidt, bestaat de mogelijkheid, dat de New- Yorksche effectenbeurs Woensdag her opend wordt, op voorwaarde, dat de ban ken Maandag a.s. de zaken normaal her vatten. De eenige reden, waarom men de her opening der effectenbeurs twee dagen na de heropening der banken zal doen ge schieden, is, dat men de banken even ge legenheid wil geven om zich aan den nieuwen toestand aan te passen alvorens zij den last van de effectentransacties weer op zich nemen. Het wordt dringend noodzakelijk ge acht, dat de banken vandaag haar werk zaamheden gedeeltelijk kunnen hervatten, daar het gebrek aan eontanten zich steeds meer doet gevoelen. Het zakenleven is zoo goed als geheel aan banden gelegd. De meeste ondernemingen, behalve dan de zeer groote als Ford, Standard Oil, Ge neral Motors enz., betalen de loonen ge heel of gedeeltelijk in chèques, welke ech ter zeer moeilijk of soms in het geheel niet inwisselbaar blijken te zijn. Later wordt gemeld: Het Amerikaansche Depar tement van Financiën heeft bepaald, dat vanaf heden alle banken weder geopend mogen z ij n. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 62 62 Ya Philips Gloeilampen G.B. 115 111 Unilever 101^ 97% Anaconda Copper 7 Bethlehem Steel 13% 13 Ya U.S. Steel Corp. 29% 28 Koninkl. Petroleum 148^ 144% Shell Union 4% 4% Amsterdam Rubber 57 M 55 Ya Ned. Scheepv. Unie 50M 53 Deli Maatschappij 122% 126 Handelsverg. Amsterdam 185^ 18014 5 pet. Nederland 1932 100 100% 4Ya pet. Ned.-Indië 1926 89^ 89 Ya 4 pet. Nederland 1933 98% 98% De markt was heden zeer stil, in geen enkele afdeeling was eenige noemens waardige handel. De beleggingswaarden waren goed prijshoudend, vooral de In dische dollarobligatiën waren gevraagd Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Maart, 2.30 u. Londen 8.528.5714, Berlijn 58.9859.02. Brussel 34.6034.65. Parijs 9.739.7614. New-York (niet offic.) 2.47s%oo2.47,5/ioo ROTTERDAM, 13 Maart. 1933. Vee markt. Aanvoer: 487 koeien en ossen; 270 vette kalveren, 367 schapen en lam meren, 971 varkens. Prijzen per Ya K.G.: koeien 12-16. 20-24, 27.5-29; ossen 14-16, 19-21, 24-25, vette kalveren 25-30, 35-40. 45-50; lammeren f 8-14 per stuk; varkens p. p. 14, 14.5,15. Omschrijving: Koeien en ossen: aanvoer veel minder dan 1.1. Maandag, handel lui, in de prijzen geen verandering. Een beste koe nog tot 1 cent boven no teering. Stieren: te weinig aangevoerd voor noteering. Vette kalveren: tamelijk aangevoerd, handel iets beter, prijzen vooral in le kwaliteit hooger. Een best kalf tot 2.5 cent boven noteering. Schar pen en lammeren: aanvoer onbeteekenend, bijna geen handel, hoewel de prijzen on geveer gelijk bleven aan die van 11 Maan dag. Varkens: aanvoer weer minder dan vorige week, handel in het beg'n willig, maar liep spoedig terug en bleef matig. Ook de prijzen, die in den aanvang iels hooger waren, konden niet gehandhaafd blijven. Afloop vermoedelijk minder gun- stig. Aardappelen: Brielsche Eigenh. f 0.50—f 0.90, prima kwaliteit hooger, Zeeuwsche eigenh. f0.40-f0.60, Bravo's f 1f 1.50, Zeeuwsche blauwe en bonte f 0.70—f 1.30, Poters f 0.40—f 0.70, Red Star f 0.70—f 1.10, Voeraardappelen f 0.30— f 0.40 per H.L. Westl. ronde 2%—3, Win- termalta's 89 ct., beiden per K.G. Aanvoer matig, handel kalm. Vlas: 10260 K.G. blauw f0.40-f0.60, 900 K.G. blauw half schoon f0.30f0.40, 5700 K.G. Holl. geel f 0.40—f 0.55, 1000 K.G. Dauwroot f0.30f0.40. Vraag zeer beperkt, kooplust gering. Gedeeltelijk verkocht, prijzen lager. Zaden: Lijnzaad blauw bloei zaai f 10 f 11, idem voer 14f6, idem wit bloei zaai f 12f 14, Karwijzaad f 18f 19, Blauw Maanzaad f39f41, Granen: Gerst f 4f 4.25, Haver f 3.25 f4, Kleine groene erwten f7.50f 12, Extra kwaliteit tot f 14, Schokkers fll f 13, verder f7f10, Bruine boonen f6 f 7.75, per 100 K.G. La plata mais f 72 per last GOES. Veiling van 13 Maart. Spinazie 1425, snijsla 4750, idem uitschot 8, spruiten 10—16, idem 2e soort 6, kroten 1, wijnpeen 0.40, uien 0.50 gld. alles per 100 k.g.; rhabarber 7.30, prei 38, idem 2e soort 2, raapstelen 2.30, tulpen 10 11 gld. alles per 100 bos. bloemen 2, roo de kool 5.50, groene savoye kool 2.80, koolrapen 1.50 gld. alles per 100 stuks. GOES. Huw.-aang.: Jan Lagendijk, 23 j. jm. te Rilland-Bath en Maria Dekker, 21 j. jd. Huw.-afk.: Cornelis Dieleman, 28 j. jm. en Maatje Meertens, 23 j. jd. te Terneu- zen. Geboren: Pieter Tobias, z. v. Jacobus van Baaien en Jacoba Geertruida Smits; Philippina, d. v. Pieter Simon Kodde en Hendrika van Anrooij; Mathilde Louise Dorothea, d. v. Gerardus Johannes Bar nardus van Calmthout en Adriana Lode- wika Verburg; Catharina Gillina, d. v. Johannes Bal en Martina Kosten. Overleden: Thomas Baas, 23 j. te Ka- pelle. Dingenis Geense, 45 j., te Hoede- kenskerke; Cornelia de Fouw, 84 j. Van 310 Maart. IERSEKE. Gehuwd: Joseph Johannes Rober, 24 j. jm. en Maatje van der Endt, 27 j. jd. Geboren: Geertruida Cathalina, d. v. Jannis Bastiaan de Koster en Johanna Cornelia Nijsse te Dinteloord; Pieternella, d. v. Jacob Wisse en Maatje Johanna Kole. Over de maand Februari. SCHERPENISSE. Gehuwd: C. Goedege- buur, 25 j. te Breda en G. P. Tichem, 23 j.; J. N. Polderman, 28 j. en J. Har- tog, 20 j. Geboren: Leopoldine, d. v. Jacob Rijs- tenbil en Hedwig L. Treml. Jozina, d. v. C. Andriesse en J. Keijzer; Grietje Jo hanna, d. v. C. M. Kleppe en A. J. A. Hartog. Overleden: Jacob de Wilde, ongeh., van Burgh. ST. ANNALAND. Geboren: Pieternel la d.v. P. v. d. Boogaart en P. v. d. Jagt; Hendricus Gijsbertus, z.v. J. v. Zetten en J. J. den Engelsman. Overleden: Aagje de Witte 74 j., wed. van M. den Haan; Abraham Theunisse 83 j., wednr. van P. Dorst. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Nationale Volkshulde te Delft. Zooals bekend, zal op Paaschmaandag te Delft een grootsche betooging van hul de aan de nagedaohtenis van Prins Wil-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3