Rechtszaken Ingezonden Stukken Land- en Tuinbouw Financieële Berichten. Radio-nieuws Telegrammen. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Scheepstijdingen. Advertentiën. digdt», doch thans nog van f 28 millioen. Op dit belangrijke product nu zal voort aan een veertien maal zoo hoog invoer recht worden geheven! Het tweede, niet minder ontstellende bericht is, dat het autonome recht op harde kaas, dat juist verhoogd werd van 20 op 30 mark, thans gebracht is op 60 mark per 100 kilo! Duitschland betrekt gemiddeld 40 pet. van onzen totalen kaas-uitvoer. (Normaal f 36 millioen en 43 millioen K Gthans f 14 millioen en 32 millioen KG.). Politierechter. Zitting van 7 Maart 1933. De volgende zaak, die reeds meermalen is uitgesteld, werd behandeld: J. J. L., 33 jaar, werkman te Krabbendijke, werd verdacht dat hij op 17 Mei 1932 te Krab bendijke te velde staande aardappelen, toebehoorende aan J. J. Zandee en J. Kloosterman, heeft beschadigd. Eisch en uitspraak f 5 of 5 d. h. Door den Off. van Justitie te Mid delburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 24 Febr. 1933, waarbij J. M. B., 24 jaar, bloemist te Goes, wegens meineed is ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. Klacht tegen een officier van justitie. In een zitting van de Vierde Kamer van de Rechtbank te Am sterdam, stond een vrouw terecht wegens smaad. De verdediger had eenige getuigen a décharge gedagvaard. Tijdens het verhoor maakte de officier van justitie, mr de Blécourt, de opmerking, dat z.i. het dé- chargeverhoor in elkaar was gezet. De verdediger mr dr Benno J. Stokvis protesteerde daartegen in zijn pleidooi, waarop de officier opmerkte: „We. spre ken op het parket niet zonder reden van „het systeem Stokvis"; U roept altijd tientallen getuigen a décharge op De president, mr J. W. Huysinga, gaf den officier onmiddellijk te kennen, dat naar zijn oordeel deze uitlating niet op haar plaats was. Naar aanleiding van de uitlating van den Officier heeft mr Stokvis een klacht bij den minister van justitie ingediend. DE GELDSCHIETERS IN MOSKOU? De Amsterdamsche correspondent van de „Residentiebode" schrijft aan zijn blad: „Te Amsterdam is sinds een half jaar een intense communistische actie waar te nemen. Het was voor velen geen ge heim meer, dat het met de geldmiddelen van de Communistische Partij: Holland voor een jaar terug zeer slecht gesteld was. De leden van de C. P. H. bestaan voor een groot deel uit werkloozen die geen of zeer weinig contributie kunnen bijdragen en resteerende leden zijn arbei ders, die ook al niet te veel kunnen mis sen. Er waren een maand of acht geleden herhaaldelijk dan ook moeilijkheden, o.m. met de gemeente over de betalingen van geleverden stroom voor de drukkerij van „De Tribune". Meermalen is gedreigd met buiten-stroom, doch op het laatste mo ment kwam het benoodigde geld bijeen, hoewel met veel moeite. De verhuurders van vergaderzalen wilden wel aan de C. P. H. verhuren, doch wenschten vooruit betaling van zaalhuur. Hierin is sinds enkele maanden veran dering gekomen en wel op opvallende wijze. Het dagblad „De Tribune" is ver groot, nieuwe machines zijn aangeschaft, het gebouw van de drukkerij is geheel voorzien van dure afsluitrolluiken, een groote moderne bestelauto is aangeschaft, in het centrum van de stad N.Z. Voor- burgwa!274is een groot pand gehuurd tot Juni a.s. dat dienst zal doen als verkie zingsbureau, ^telefoon-aansluitingen zijn aangebracht, op zestien plaatsen in do stad heeft men kelders, boven- of bene denhuizen gehuurd, waar de partijgenoo- ten bij' dag en nacht toegang hebben en waar bij dag, avond of nacht geregeld kleine vergaderingen gehouden worden. De laatste maanden heeft de C. P. H. on geveer veertig groote vergaderingen be legd en wel in zalen als het Concertge bouw, Diamantbeurs, gebouw Harmonie, Bellevue, Handwerkers Vriendenkring. Hierbij zijn zalen die f 250, f 150 en f 100 per avond'*kosten. Aan de groote demon stratie enkele weken geleden op Zondag gehouden en die een van de grootste was die de G. P. H. te Amsterdam bijeen heeft weten te brengen, was veel geld besteed, een driehonderd beschilderde doeken en vlaggen werden medegevoerd. Uniformen voor Roodfrontstrijders zijn aangeschaft evenals muziekinstrumenten voor 't mu ziekkorps, De bestuurders van de G. P. H. reizen en trekken en rijden druk auto en taxi. Dit alles kost zeer veel geld. Vanwaar komt dit geld? Het zou zeer belangrijk zijn dit eens te weten." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Als secretaris van Nederland en Oranje te (mes een kleine plaatsruimte. Het begint te loopen met de aanvrage kaarten voor de meeting waar Dr f Golijn spreekt. Och arme, wat zijn wij ^Sonnen! De bel staat niet stil. ~~aS ik hen, die kaarten wenschen i boop dat alle onze menschen en velen binten onzen kring dat willen vriende- ujk vragen een briefje in mijn bus te doen met naam en adres en gewenscht aantal kaarten. Later zal worden bericht wan neer en waar deze kunnen worden afge haald (en betaald). Verder nog een opwekking aan onze jonge mannen en vrouwen, welke dit jaar voor het eerst stemmen en aan mannen en vrouwen van elders gekomen, om zich even ten stadhuize te overtuigen of zij werkelijk op de kiezerslijst voorkomen. Gaat even naar het Raadhuis en over tuigt U of uw naam op de lijst voorkomt. Ook de bestuursleden van de kiesvereeni- ging willen dat voor u doen. Maar het is kort dag en na a.s. Donderdag is de termijn daarvoor verstreken. M. de R., ervaring heeft mij geleerd, dat velen dat doen als het te laat is en dat het ook wel is voorgekomen dat één van onze kiezers zijn stemrecht miste. Dat mag nu natuurlijk niet voorkomen! Het gaat nu om te hooge belangen! Wij allen hoofd voor hoofd zullen, moeten in 's Heeren kracht, in deze ernstige tijden ons stembiljet goed gebruiken om een krachtig halt toe te roepen aan hen, die den geest van ons volk vergiftigen, die het willen afvoeren van God en Zijn dienst, de maatschappelijke orde bedrei gen en het Gezag en de Overheid als niet achten. Daarom geen stem gemist! Met dank voor de plaatsing, Uw dw. W. L. B. J. DEKKER. Goes, 7 Maart 1933. De eerste spinazie ter veiling. Aan de Zwijndrechtsche Groenten- en Fruitveiling werd de eerste spinazie aan gevoerd door den tuinder W. v. d. Vorm te Hendrik Ido Ambacht. Het product bracht 45 cent per K. G. op. Het vorig jaar arriveerde de eerste zending op 26 Februari. DE POSITIE VAN DEN GULDEN. Heeft Amerika den gouden standaard verlaten 7 Teneinde een antwoord op deze vraag te erlangen hebben wij, aldus de Msb., ons in verbinding gesteld met de tot oor- deelen meest bevoegde instantie hier te lande. En, naar aanleiding van de berich ten uit de Vereenigde Staten en van de hier ter bevoegder plaatse heerschende opvattingen, meenen wij er den nadruk op te moeten leggen, dat de conclusie, volgens welke Amerika den gouden stan daard zou hebben verlaten, niet wordt gerechtvaardigd door de tot dusver be kende feiten. Men mag aannemen, dat Amerika den gouden standaard ook niet zal willen ver laten. Dat de autoriteiten in Amerika der halve alles in het werk zullen stellen, om te voorkomen, dat de omstandigheden het land daartoe zouden dwingen. Het is slechts de vraag, of men inderdaad in staat zal zijn, de naar het verlaten van den gouden standaard drijvende krachten tegen te gaan. Met zekerheid valt daarom uiteraard nimmer iets te voorspellen. Zooals het er op het oogenblik uitziet, duidt alles er op, dat Amerika zal trach ten den weg te bewandelen, sdien ook Duitschland in 1931 koos, toen het land voor de consekwenties van een univer- seele bankkrach werd gesteld. En, dat de Vereenigde Staten niet den weg zullen volgen van Engeland, dat er de voor keur aan gaf, de valuta te offeren ten behoeve van de banken. In bevoegde kringen hier te lande wordt wel degelijk en ernstig rekening gehou den met de mogelijkheid, dat de dollar op de oude goudpariteit zal worden ge handhaafd en dat daarvan zal blijken, zoodra de bankholiday naar men ver wacht a.s. Vrijdag zal zijn beëindigd. De vraag, welke consequenties voor Nederland uit de door de gebeurtenissen in Amerika geschapen situatie zullen voortvloeien, is niet voor een enkelvou dige beantwoording vatbaar. Informaties bij verschillende bankdirec- ties te Amsterdam bevestigde onze mee ning, dat de Nederlandsche banken slechts uiterst geringe bedragen hebben uitstaan, indien al van uitzettingen in Amerika kan worden gesproken. In dit opzicht heeft men zich hier te lande derhalve geenszins ongerust te maken. Een andere vraag, welke de gemoederen hier te lande in veel ruimere mate bezig houdt, is echter deze: „Zal Nederland eventueel worden ge dwongen om eveneens den gouden stan daard te verlaten?" Bij herhaling heeft men het antwoord op deze vraag kunnen beluisteren, in een hier te lande blijkbaar heerschende idee fixe, dat ook Nederland natuur-noodzake- lijk den weg van Amerika zou moeten opgaan, indien de Ver. Staten den gouden standaard zouden verlaten. Een ernstige waarschuwing tegen deze opvatting sch ij nt ons in de huidige omstandig heden geboden. Als de gulden niet geschokt is kunnen worden door den val van het pond, dan is er geen reden dit effect te vreezen van een eventueelen val van den dollar, waarvan wij nog minder afhankelijk zijn. Wij herhalen, dat er op oogenblik nog geen sprake van is, dat de Vereenigde Staten den gouden standaard reeds zou den hebben verlaten. De Nederlandsche Bank heeft in de tot dusverre bekende berichten dan ook geen aanleiding gevonden, om hare hou ding ten aanzien van het goud te wijzi gen. Integendeel is zij van oordeel, dat zij haar politiek van goud-aankoop en -verkoop zal moeten voortzetten. Het zou immers zeer wel kunnen zijn, dat de Ne derlandsche Bank, door den aankoop van goud te staken, zou medewerken aan het ontstaan van een toestand, welke o.a. Zweden gedurende de oorlogsjaren heeft gekend, toen de Zweedsche kroon tot boven haar goudwaarde steeg. Men kan maar niet vrijwillig van het goud afgaan. Men moet daartoe door de omstandig heden worden gedwongen en de om standigheden zijn er hier te lande op het oogenblik zeker niet naar, dat daartoe direct gevaar zou kunnen bestaan. De Nederlandsche Bank zal daarom gewoon voortgaan met den aankoop van het haar aangeboden goud, ook indien Amerika den gouden standaard wel mocht verlaten. Doch, zal men vragen, wanneer nu in derdaad Amerika den gouden standaard tenslotte toch zal verlaten, wat gebeurt er dan met den gulden? Ook ten aanzien van het antwoord op deze vraag, zouden wij tot voorzichtigheid willen manen, want, ook dan is er in den oogenblikken toestand voor ons land nog geen enkele verandering ingetreden. En wat een verdere toekomst zou bren gen, zou men slechts kunnen gissen. Zal het ons mogelijk zijn, om ons in dat geval aan te passen aan een verlaging van den kostprijs onzer producten, aan een verlaging van de loonen en derge lijke? Slechts indien wij ons niet aan de daardoor veranderde omstandigheden zou den kunnen aanpassen, zouden wij kun nen gedwongen worden, den gouden stan daard op te geven. Mr L. J. A. Trip, president van De Nederlandsche Bank, verklaarde aan de Tel., dat De Nederlandsche Bank geen speciale maatregelen neemt naar aanlei ding van de gebeurtenissen in Amerika. De Nederlandsche Bank zet haar politiek van handhaving van den gouden stan daard voort op de wijze zooals tot nu toe is geschied. Gevaar voor wat zich thans in Amerika afspeelt met betrekking tot Nederland is er niet. N.V. Groningsche Hypotheekbank. Medegedeeld wordt, dat in de vergade ring van Commissarissen der N.V. Gro ningsche Hypotheekbank voor Neder land, gevestigd te Groningen, besloten is aan Aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1932 te bepalen op 14 pet. (v.j. 15 pet.). Wisselkoersen. Amsterdam 7 Maart, 2.30 u. Londen 8.708.75 Berlijn 58.8358.87 Brussel 34.7834.82 Parijls 9.809.83 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 60 61 Philips Gloeilampen G.B. 113 11814 Unilever 10214 10414 Anaconda Copper 614 614 Bethlehem Steel 12V4 12% U.S. Steel Corp. 27 2714 Koninkl. Petroleum 145 14914 Shell Union 414 414 Amsterdam Rubber 57 5714 Ned. Scheepvaart Unie 50 5214 Deli Maatschappij 125 130 Handelsverg. Amsterdam 18214 187 5 pet. Nederland 1932 9914 100 414 pet. Ned.-Indië 1926 89 8714 4 pet. Nederland 1933 9714 9714 De beurs was weinig veranderd. De L koersen der hoofdfondsen waren vast en konden tijdens de beurs nog wat oploo- pen. Speciaal aandeelen Kon. Petroleum waren gevraagd, terwijl ook voor de cou rante suikeraandeelen vraag bestond. De koersen der Staats- en Gemeente- leeningen waren ongewijzigd. De zender van de A.V.R.O. gestoord. De radio-uitzending op de golflengte van 1875 meter is Zondagavond ernstig gestoord. Bijna onophoudelijk klonk een zware bromtoon, welke weliswaar het uitgezondene niet onverstaanbaar maak te, maar welke toch zeer hinderlijk was. Af en toe ging de bromtoon over in schril gefluit. De A.V.R.O. heeft daarom Zondag avond gedurende eenigen tijd op een an dere, wat grootere golflengte uitgezon den. Men vermoedde, blijkens een mede- deeling van den omroeper, hier met een Russisch station te doen te hebben, dat, zonder zich aan eenigerlei afspraak te storen, aan het zenden was gegaan op een voor den Hilversumschen zender hoogst hinderlijke golflengte. Nadat de nieuwe, onbekende zender de Internatio nale had doen hooren, werd deze uitzen ding gestaakt. De storing op de golflengte van 1875 meter was daarmee ineens van de baan. ALKMAAR. Heden heeft de Alkmaar- sehe rechtbank de zaak behandeld van den jachtopziener J. v. d. B. te Egmond- Binnen, die terecht stond in verband met het feit, dat hij op 23 November door een noodlottig revolverschot een 25-jarige atrooper heeft gedood. De officier van Justitie had vrijspraak gevraagd, aangezien in zelfverdediging was gehandeld. De rechtbank achtte opzet niet bewezen en sprak verdachte vrij. Verdachte werd van alle rechtsvervolging ontslagen. DIEREN. Gistermiddag brak brand uit in een perceel in de Talmastraat. Bij deze brand, die in een kast is ontstaan, is de kas van de afdeeling van den R.K. bouw en steenfabrieksarbeidersbond verloren gegaan. Bij een door het parket te Arn hem ingesteld onderzoek naar de oorzaak van den brand, is de penningmeester van bovengenoemde afdeeling gearresteerd. GIETERVEEN. Hedenmorgen is op het terrein van de coöperatieve Zuivelfabriek een zoontje van den melkrijder Adamse, onder een zwaar beladen melkwagen ge raakt. Het kind kreeg een der wielen over het lichaam en is kort daarop overleden. BERLIJN. Hedenmiddag te 1 uur is van den toren van het Berlijnsche stad huis de zwart-wit-roode vlag geheschen. BERLIJN. Uit Stettin wordt gemeld, dat hedenmorgen een afdeeling S. A. en S.S. onder het zingen van het Duitsch- land-lied de hakenkruisvlag en het oude zwart-wit-rood op den toren van het stad huis beeft geheschen. Van de torens te Offenbach, Worms en andere steden, waait eveneens de zwart- wit-roode vlag. BERLIJN. Hedenmorgen te half 12 is de Rijkskanselier Hitier door president Hindenburg ontvangen. ATHENE. De rust in Athene is thans in zooverre hersteld, dat de ochtendbla den weer kunnen verschijnen. Verdere ordeverstoringen worden niet waarschijn lijk geacht. ATHENE. De oppositie heeft in het Grieksche parlement 141 van de 248 zetels bezet. Te Athene is de opgewekte stem ming weer verdwenen ten gevolge van het feit, dat de verschijning van de ochtend bladen weer verboden is. ALTONA. In den afgeloopen nacht zijn gedurende en na een schietpartij 70 per sonen gearresteerd, bijna uitsluitend com munisten. LONDEN. De Minister van Landbouw heeft gisteren in het Lagerhuis een wets ontwerp tot steun aan den Landbouw in gediend, welk ontwerp zoo mogelijk nog voor Paschen zal worden behandeld. MADRID. Bij' het binnenrijden van het Zuider-station zijn twee personentreinen op elkaar geloopen. Eenige wagons wer den vernield. Van de passagiers werd een persoon gedood en 30 gewond, waarvan sommige ernstig. Begrafenis Ds J. de Visser. Middelburg. Hedenmiddag had op de algemeene begraafplaats onder groote be langstelling uit kerkelijke kringen maar ook van vereenigingen, waarvan de over ledene deel uitmaakte of vroeger be stuurslid was, de teraardebestelling plaats van wijlen Ds J. de Visser, in leven oud ste Ned. Herv. predikant alhier. Verschillende bloemstukken, waaron der van de zangvereeniging Hosanna en van de Nat. Ghr. Geh. Onth. vereeniging dekten de kist. Aan het graf werd het woord gevoerd door Ds C. J. Veenhuijsen, Ned. Herv. predikant te Harderwijk, zwager van den overledene. Spr. wees er op, dat we hier een laat- sten groet brengen aan een man, die ge durende meer dan 25 jaar het Evangelie aan de Middelburgsche gemeente heeft gebracht en met heel zijn hart de gemeen te lief had. Spr. zou hier niet het woord hebben gevoerd, ware het niet, dat prof. Slote- maker de Bruine verhinderd was. Deze en ook de overledene zouden gezegd heb ben: vergeet desnoods mijn woorden maar, maar vergeet niet den Heiland. Ook de Ghr. Hist. Unie en de Ghr. Drankbestrijding hadden zijn volle liefde. Laat bet de dank voor zijn werk zijn, dat de gemeente trouw blijft aan bet Evangelie. De zoon van den overleden, Mr J. de Visser, dankte allen voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Het was de wensch van zijn vader, dat spr. hier de gemeente zou dank brengen voor de liefde van haar ondervonden, een liefde, die bij wederzijds de gemeente toe droeg. Spr. bracht ook dank aan het bestuur van de N.'G.G.O.V. voor zijn arbeid, samen met Ds de Visser verricht. Het college van ouderlingen en diakenen dankte spr. voor bet grafwaarts dragen van bet stoffelijk overschot van zijn vader. Nadat Dfc Veenhuijsen in gebed was voorgegaan, was de droeve plechtigheid beëindigd. Goes, 7 Maart 1933. Goudgerst 4.25, zomergerst 4.25, kook- erwten 1014, bruine boonen 5.507, schokkers 813 gld. Aanvoer klein. Han del gewoon. KI. gr. erwten vlugger. Eieren p. 100 f 1.70, middenpr. p. 25 42 ct., winkelprijs 2,5 ct.; Boter p. kilo f 1.40, middenpr. p. pond 70 ct. winkelpr. 80 ct. Fabrieksboter f 0.85, eendeieren f 1.70 p. 100; afwijkende boter 60 ct., ganseieren 7 Ct. p. st. Opgaaf van boter en eierhandelaren: boter 85 ot. p. pond, eieren f 1.70 p. 100, ganseieren f 7 p. 100, Boter voor dien prijs onverkoopbaar. V. P. Z. Aanvoer 22.789 eieren. Prija f2 p. 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 7 Maart 1933. Peren: Gieser Wildeman 17, Kleipeer 20 per 100 Kg. Appels: Goudreinette Ie soort 2127, idem lie soort 1417, Zure Bellefleur Ie soort 1619, idem He soort 1215, Pom me d'Oranje 2126, Geldersche Ho- laart 1418, Zoete Campagner 21, Zoete Armgaarde 1820, Zoete Bellefleur 23, Stekappels 5, alles per 100 Kg. Diversen: Bloemen 1252 per 100 pot, Tulpen 1317 per 100 bos; Kipeieren 2.102.50, Ganseieren 5.607.20, per 100 stuks. MIDDELBURG, 6 Maart 1933. Op de veiling deden: Zeeuwsche blauwe aard appelen 10-28 per 25 K.G. Baksla 64, snijsla 47-65, veldsla 38-41, spinazie 18-44, winiterpostelein 18-24, spruiten 10-24, witlof 7-16, schorseneeren 10, peen 1-3, uien 1-2, kroten 0.5-3, dun sel 41-61, roode kool 3-5, gele kool 6, witte boonen 8, slavellen 20-22, alles per K.G. snijselderij 52-58, zuring 22-23, selde rij 69, alles per kistje. Tuinkers 8-11, per doosje. Hyacinthen 2 cent per bol. Tulpen 7-9, hyacinthen 9, beide p. bos. Azalea's 18-21, palmen 29-49, begonia's 15-17, clivia's 74, alles per pot. Prei 2-8, rabarber 20, radijs 4-8.5, le liën 6-7, narcissen 8, crocussen 10, alles per bos. Savoye kool 2-3, roode kool 4.5-8, boe- rekool 0.5-1.5, kropsla 2-8.5, knolselderij 1.25, alles per stuk. GOES. Overleden: Janna Haverhoek, 38 j., echtgenoote van Cornelis de Jonge. Over de maand Februari. KAPELLE. Geboren: Cornelia, d. v. C. Lokerse en Ja. Eversdijk; Cornelia, d. v. Jan Hoogstrate en J. van der Klooster; Adriana Antonina, d. v. P. Kosten en Ja. Wieckardt; Jozias, z. v. P. de Jager en M. Bakker. Krabbendijke. Het bouwen van een woonhuis en kantoor voor de firma H. de Kolk is opgedragen aan Jer. van de Sande-Kloet, alhier. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN DE WITT, uitr., pass. 4 Perim. POELAU R0EBIAH, uitr., pass. 4 Dun- geness. POELAU TELLO 5 v. Amst. te Hamburg. TABINTA, thuisr., 4 v. Colombo. TAWATI, thuisr., 4 v. Marseille. Rotterdamsche l»loyd. GAROET 5 v. Batavia n. Rott. KOTA BAROE, uitr., pass. 5 P. de Galle. KOTA TJANDI, uitr., pass. 5 Ouessant. KOTA PINANG, thuisr., p. 6 Finisterre. SIBAJAK, uitr., pass. 5 Kaap del Armi. TAPANOELI, uitr., pass. 5 Pantellaria. TOSARI, thuisr., 6 v. Sabang. INDRAPOERA, thuisr., pass. 6 Perim. KOTA NOP AN, thuisr., pass. 6 Perim. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Mrt. Westelijke tot Zuid-Westelijike wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Woensdag 6 u. 14 min. I Zoo de Heere wil en hij i j leeft, hoopt de heer A. JONKHEER zijn 80sten Geboortedag te her- I denken op Maandag 13 Maart j a.s. Dat hij nog lang gespaard i moge blijven is de wensch S van zijn Echtgenoote, Kinderen, Be- I huwd- en Kleinkinderen, j Namens allen: D. JONKHEER—LOKERSE. j Grijpskerke, 6 Maart 1933.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3