DE ZEEUW nda! liaat" TWEEDE BLAD. lichting. Uit de Provincie JOAN CARISBROKE ft OREN 3 bij 4 M- ag en Aanbod' nummer f 0.85 FEU ILLETON VAN MAANDAG 6 MAART 1933, Nr 133. i*n. ICHTEN ^delijk ingaande: ÏO c.A. of 23 G. ld en Bouwland Ider, in Schellach. >st bij dhr. And. Ikantore van Notaris CATE te Mid- ftsdijk en Kapelle" terug te bezorge» 7eme)dinge. |en vragen hypotheek no 30 Bureau VERKIEZINGSPLAAT. De Directie van de Dr Abr. Kuyper- stichting heeft aan den bekenden reclame- teekenaar Machiel Wilmink opdracht ge geven een verkiezingsplaat te ontwerpen. De teekenaar is daarin naar het ons voorkomt, zeer goed geslaagd. De plaat, uitgevoerd in rood en zwart, beeldt uit een krachtige hand, die het roer omklemd houdt. „Voor krachtig staatsbestuur" staat er boven. En onder aan de plaat„Stemt A.R. lijst Dr H. Colijn". Jammer dat met de uitgave niet ge wacht kon worden tot het nummer van de lijst kan worden vermeld. Het is een sprekende plaat, waarvan voor de propaganda, naar wij vertrouwen, veel gebruik zal worden gemaakt, temeer daar de kosten geen bezwaar behoeven te zijn. De plaat wordt uitgeeeiven door de fa. P. J. Mulder en Zn. te Leiden. Film over Zeeland. In de schoolbioscoop aan de Goudschestraat te Rotterdam is een nieuwe sclhoolfilm ver toond, welke aan de provincie Zeeland is gewijd. We worden geleid naar het verdronken land \an Reimerswaal, waar men bij laag water na drie eeuwen nog de stronken ziet van de boomen en de resten der muren, precies gelijk de oude landkaart van Jacob van Deventer aangeeft. Dit verdronken land is e enwel voor de viscbvanst van groot belang. Er liggen hier en elders groote uitgestrektheden, welke bij laag water droog komen en dus gemakkelijk zouden zijn in te polderen. De kreeften-, mosselen-teelt en de visohvangst maken dezen grond onder water echter zeer ren dabel. Een interessant iets is ook de weervissc'herij, 'zooals deze op de Ooster- schelde nog wordt beoefend. Zonder een kijk op den landbouw zon een film over Zeeland naiuurllijk zeer on volledig zijn. Deze film laat er dan ook ren en ander van kien, hoewel slechts summier, omdat hieroveT reeds speciale films zijn vervaardigd. Van. folkloristisohen aard is het laatste deel van de film, waarin we een bruiloft in Souburg voor vijftig jaren zien uitge beeld. Middelburg. Vechtende Pinda mannen. De troep Pinda-Chineezen, die nu hier sedert eenige weken hun waar trachten te verkoopen, beschouwen blijkbaar Mid delburg als hun terrein, en wenschen geen andere Iandgenooten toe te laten. Toen Zaterdag een drietal vreemde een den in do bijt waren gekomen, gaf dit in de Korte Delft aanleiding tot ruzie en het duurde niet lang, of men ging elkaar te lijf. Daarbij liep een der Oosterlingen een blauw oog op, waarvan hij aangifte bij de politie deed. Later kwam het weer tot ruzie en dreigde een Chinees een an deren met een groot mes. Hier wist men erger te voorkomen. De politie maakte van de eerst genoem de mishandeling proces-verbaal op en wist te zorgen, dat de drie nieuw aange- komenen nog denzelfden dag de gemeente weder verlieten. De woning van den nieu wen burgemeester. Naar wij ver nemen, heeft de nieuwbenoemde burge meester, de heer M. Fernhout, Zaterdag het huis op den Burg, hoek Burgemeester Takstraat gehuurd, waar vroeger wijlen notaris Hioolen woonde. Vlissingen. Nu de gewijzigde gemeente wet voorschrijft, dat de verordeningen, regelende de rangen, het aantal, de sa menstelling, de eischen van benoembaar heid, en de bezoldiging der gemeentepo- door EMMA JANE "VVORBOISE. Vrij naar het Engelscb. 142-) (Slot.) De tweede week van December waren de drie zusters dan ook geheel vrij van hestnut House en de verantwoordelijk heid, die zoo'n inrichting met zich mee brengt. Joan en Ruby wachtten nog slechts, tot mevrouw en mijnheer Mac- donald de huwelijksreis zouden hebben aanvaard om met haar geheele hebben en houden naar Lindenfield te verhuizen, waar neef Gregory haar met groote vol doening ontving, God 'dankend, dat Hij em op zjjn ouden dag nog den zegen deed geworden van twee goede, liefhebbende Km eieren. Want van dien dag af behandel - e hqzoowel Joan als Ruby als zijn docb- ,erp verwende de stralende, innemen- e, y °P a^0 mogelijke manieren, maar ie was toch heel goed te zien, dat Joan oe lieveling was van den ouden man. n April was Ruby bruidje en toen ging «et op Lindenfield vroolijk toe. Ruby's Bruidsmeisjes waren Laura Clarke en Ag nes Mac Donald; arme kleine Ethel, die was vooruitgegaan, zoowel wat ge- litie aan de goedkeuring der Kroos» rij» onderworpen, hebben B, en W. nagegaan, of het wenscb.el.ijk ie, twee afzonderlijke reglementen vast te stellen, en wel een waarin alles te regelen is, wat aan de be voegdheid van den raad behoort en een waarin alleen bepalingen worden opge nomen, die de burgemeester kan vaststel- j len. Om practische redenen achten zij één reglement gewenscht. De Commissie van het Georganiseerd Overleg met de politie heeft haar gevoelens omtrent de ontwerp verordening kenbaar gemaakt en stelde verschillende wijzigingen voor, waaraan ten aanzien van enkele, financiëele con sequenties verbonden zijn. Mede omdat bet thans feitelijk een formeele kwestie geldt, willen B. en W. geen enkele wijzi ging invoeren, waaraan geldelijke gevol gen verbonden zijn. Alleen dat de hoofd inspecteur, als hij den commissaris lan ger dan een maand vervangt, een ver goeding krijgt ten bedrage van het ver schil tusschen zijn eigen salaris en de aan het ambt van commissaris verbon den minimum-wedde. i De mogelijkheid is geschapen, om van de firma Bon Co, te Dordrecht aan te koopen ongeveer 120.000 kub. M. zand die zij voor de Rijkswaterstaat nabij Veere moet opbaggeren en wel tegen f0.65 per kub. M. of in totaal voor ongeveer f 13000 B. en W. stellen voor, biertoe over te gaan, en dit zand te gebruiken voor op spuiting van het achterste gedeelte van de persput bij de Keersluis en ophooging van terreinen ten oosten en ten westen van den Koopmansweg, gedeeltelijk voor rekening van de Vereeniging tot Bevor dering der Volkshuisvesting, en ten deele op terreinen te verkrijgen door ruiling van gronden mei die vereeniging. Hier door zal een mooi object voor werkver schaffing ontstaan, waaraan ongeveer f 30.000 loon is verbonden. B. en W. heb ben gegronde hoop, dat het Rijk daarin 75 pet. zal bijdragen. Kloetinne. Vrijdagavond hield de afd. Kloetinge van de Vereen. Volksweerbaar- beid baar algemeene jaarvergadering. De opkomst was zeer gering. Uit bet verslag over 1932 van den secretaris bleek, dat het aantal leden afneemt. Het bedraagt thans 60. De rekening over 1932 wordt vastge steld in inkomsten op f 46.18, in uitgaven op f 17.10, goed slot f29.08. De aftreden de bestuursleden W. Beenhakker, W. Leijs en L. v. d. Linde worden herkozen. Hierna wordt nog gesproken over de houding der gymnas'tiekvereeniging, die een onderafdeeling is van de afdeeling. Uit de bespreking blijkt dat genoemde vereeniging zich weinig aantrekt van de afdeeling. Het bestuur wordt gemachtigd een bespreking met het bestuur der gym- nastiekvereeniging te houden. Ten slotte wordt gesproken over het al of niet herdenken van het 25-jarig be staan der afdeeling. In principe wordt besloten zulks te doen wanneer althans de leden hunne medewerking willen ver- leenen. Het bestuur wordt opgedragen dit nader onder oogen te zien. Hierna sluiting. Bevolking. Ingekomen: P. J. de Pan, boomkweekersknecht, Schoolstr. A 150, van Goes; S. v. d. Boomgaard en gezin, koopman, Schoolstr. A 155, van Goes; Wa. Da. van 't Veer geb. Leijs, zonder be roep, Buij-s Ballotstr. B 159, van Kapelle; Ma. Ma. de Kater, zonder beroep, Buijs Ballotstr. B 164, van Middelburg; A. J. Genefaas en gezin, werktuigk. electro- techn. opzichter, Schoolstr. A 156, van Yerseke; P. van As, kantoorbediende Buijs Ballotstr. B 147, van Rotterdam; J. J. Kooman en gezin, landarbeider, Heer- nisseweg B 54, van Kattendijke. Vertrokken: Aa. Beenhakker, zonder beroep, naar Culemborg, Westersingel 62, S. Bowtens, melkslijter, naar Goes, West singel 51; Ma. La. Boutens geb. Hooge- steger, zonder beroep, naar Krabbendijke, A 251; C. M. Paardekooper, leerling-ver pleger, naar Amersfoort „Stichting Zod en Schild", Ca. Pa. Heijboer geb. Ver buist, zonder beroep, naar 's Gravenpol der, Weeldijk C 1; Ja. Dagevos, ver pleegster, naar Goes, Oostwal 31. Kapelle. Zooals gemeld, werd Donder dagavond in de consistoriekamer der Ger. Kerk een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een plaatselijke zóndbeid als manieren betreft, en de drie jongste dochtertjes van Richard Patter son, die zich alle drie keurig gedroegen, als men nagaat, dat ze toch nog wel erg jong waren om al bruidsmeisjes te zijn; maar ze genoten van ganscber harte en zullen tot haar laatsten dag de rol niet vergeten, die ze gespeeld hebben bij nicht Ruby's huwelijk. Ruim tien jaar zijn sinds dien voorbij gegaan, en Ruby is een gelukkige, tevre den vrouw met gezonde flinke kinderen. De geschiedenis van „Arthurs vergis sing", zooals zijn moeder het placht te noemen, is zij gelukkig nimmer gewaar geworden, noch heeft zij er het flauwst vermoeden van gehad. De oude Margaret nog steeds het factotum in Dunham Tower en me vrouw Clarke, bewaarden haar geheim goed; alleen kon de eerste nog wel eens met voldoening tot de ingewijden zeggen: „Ik heb toch maar gelijk gehad; die ge schiedenis met den ring wees het duidelijk uit, dat die twee geen paar konden wor den. En het is beter zoo ook. Juffrouw Joan is zoo tevreden als ze maar zijn kan en eigenlijk is ze veel te goed, dat één maar haar toewijding zou opeischen; want ieder, die in haar toewijding leeft, onder vindt nu den zegen van haar mooie eigen schappen mannen, vrouwen en kinde ren. Och, de wereld zou er alecht aan toe afdeeling van >\m. .Boeren- an '''ain- dersbond, waarin ais apr. optrad dhr J. P. Kolijn, uit Gouda, De spreker werd ingeleid door dhr J. A. Dominicus van Wemeldinge. Dhr Do- minicus begon met te zeggen dat het hem genoegen deed, dat de wensch naar een vergadering als deze te Kapelle-Bieze- linge kenbaar was gemaakt, en dat men ook hier een afdeeling begeerde. De palm groeit onder den druk. Dit is ook zoo met den Cbr. Boeren- en Tuindersbond, de afdeelingen worden steeds meer, het le dental stijgt, dank zij ook de medewer king van onzen ijverigen propagandist. Spr. herinnert aan de oprichting van onze eerste christelijke school, en aan de oprichting van de Unie. Ons volk heeft met groote offers bet bestaan der Cbr. school mogelijk gemaakt. Wat was de te genwerking groot, maar hoe innig werd bet gebed. Ook de Cbr. Boeren- en Tuin dersbond maakte vele moeilijkheden mee en getracht is ook om te Kapelle een Cbr. Tuinbouwschool te krijgen, wat niet ging, maar een afdeeling zal mogelijk wel gaan. Spr. memoreert bet ontstaan, en de werking van den Bond en herinnert aan de te Leeuwarden gehouden vergade ring, hoe de Chr. boeren daar samen kwamen onder den druk van den tijd, maar waar men toch bij den aanvang kon zingen ,,'k Sla d'oogen naar 't gebergte been, Vanwaar ik dag en nacht, des Hoogsten bijstand wacht, Mijn hulp is van den Heer alleenl Zoo konden zij zin gen als Cbr. georganiseerden. Dat kan men niet in een neutrale organisatie. Spr. ziet op den sterken groei van onze Chr. landarbeidersbond. Hij overschreed reeds de 26.000 leden. Deze vormt een bolwerk tegen neutrale, socialistische en communistische organisaties. Dat bet ook zoo moge 'gaan met onze organisatie en Kapelle worde de tweede afdeeling welke is opgericht op Zuid-Be veland. Alsnu verkreeg dhr Kolijn het woord om te spreken over wie en wat we zijn, de allesbeheerschende vraag in ons leven. Het is voor ons die een Chr. wereld en levensbeschouwing hebben vanzelf sprekend, dat wij niet kunnen en mogen zijn in een neutrale organisatie. Wij die den Bijbel als richtsnoer voor leer en leven aanvaarden, moeten wij zwijgeD voor andersdenkenden Wat is eigenlijk neutraal? Spr. herin nert zich dat hij in een tuin allerlei soor ten boomen moest aanwijzen en daar ge plaatst werd voor de vraag wat voor boom met die mooie bladeren zonder vrucht dat eigenlijk was, en het antwoord schuldig bleef. De eigenaar zeidedat is nu een neutrale boom. Het is dan ook onmogelijk voor een Christen, om zich los te maken van de Godsgedachte. Spr. zegt, we zijn een 25 jaar te laat begonnen, en onze menschen zijn gewild in de neutrale organisaties. Men schuift ze naar voren en geeft ze een goed baantje. Maar zoo moet en mag het niet zijn. Wij moeten uitkomen voor ons levensbeginsel op elk terrein. Dhr P. Scheele vindt, dat de Spr. te veel den nadruk gelegd heeft op het neu trale. Spr. is zelf bestuurslid van de Z. L. M. en weet bij ervaring, wat deze doet en gedaan heeft voor het algemeen be lang. Spr. juicht het toe, dat de boeren en tuinders zich organiseeren en is zelf ook lid van den Chr. Boeren- en Tuin dersbond. Spr. komt op voor federatief samenwerken, gezamenlijk op algemeen terrein. Dhr D. Sandee vraagt, of men beslist lid van de Z .L. M. moet zijn om zijn ge was te laten keuren. De gelijkenis van den boom acht hij wel wat overdreven, want de stoffelijke belangen worden bij de Z. L. M. goed behartigd. Dhr Kolijn meent, niet te sterk te heb ben gesproken over neutraal zijn. Vol gens spr. kan en mag men niet neutraal zijn. Neutraal bestaat niet. Wat is het verschil tusschen neutraal en algemeen? Spr. is niet zoo taalkundig, dat hij dit verklaren kan. Spr. noemt het van den heer Scheele een absolute dwaling om de neutrale organisaties voor te staan en hoopt dat hij dit mag inzien ter rechter tijd. Dhr Dominicus beantwoordde de practische vraag van den heer Sandee. Men behoeft van de Z. L. M. nu geen lid meer te zijn. De N. A. K. is gekomen, Hierna wordt een afdeeling gevormd zijn, als iedere vrouw in het huwelijk trad, en er niet van die weldoende, pret tige oudevrijsters overbleven. Wat zou den de kinderen aanvangen zonder haar „tante Joan"? om nog niet te spreken van al die zoogenaamde nichtjes en neefjes en de kinderen op Lindenfield, die haar niet gaarne zouden missen." Laura Clarke is gelukkig getrouwd en haar moeder en Joan brengen menig ge lukkig uurtje met elkaar door. En de goe de neef Gregorius leefde nog drie vredige jaren na Ruby's huwelijk, waarin hij het kerkje en de pastorie goed en wel zag af gebouwd en nog menige preek mocht aan- hooren van een flink, toegewijd, predikant. Laat ons thans nog eens voor de laatste maal een blik werpen op Joan nog al tijd en voor haar verder leven, Joan Ca- risbroke. Het is een mooie zomeravond en Joan met haar zuster Brenda zijn te Dunham Fower. Ruby, lieftallig als altijd, en door haar man met warme liefde omringd, wandelt met haar echtvriend en haar oud ste dochter in den tuin; Brenda, die met de jaren nogal gezet geworden is, doch er wonderlijk tevreden en opgewekt uitziet, speelt criket met haar twee flinke jongens, „Papa" is niet ver weg; hij volgt met be langstelling het spel, en zal nog de oor zaak zijn, als hij niet ophoudt met „ma ma" telkens raad te geve®, dat m het va® met aarvanJrjlifr 13 leden, gelijk reed» is gemeld. I's heer J. Wisse vraagt nog naar het mogelijke van den aankoop van kunst meststoffen en tuinbouwartikelen. Beslo ten werd ook deze aan de afdeeling te verbinden. Dhr Kolijn eindigde met dankgebed. Onder voorzitterschap van den heer H. Blok kwam de winkeliersvereeniging „Handelsbelangen" in vergadering bijeen in het lokaal Obadja. Na een kort openingswoord van den voorzitter, wees spr. op het a.s. 25-jarig- jubileum van het Fanfarecorps „Ons Ge noegen" en het dan hier te houden con cours, hetwelk een dag zal zijn, waarop velen uit de omgeving onze gemeente zul len bezoeken, zoodat ook onze nering doenden dezen dag hun beste beentje die nen voor te zetten om te etaleeren of iets dergelijks. Besloten werd om een commissie te benoemen uit de vereeniging om te con- fereeren met de bestaande regelingscom missie, welke den bond a.s. 2en Pinkster dag hoopt te ontvangen. In deze commis sie werden gekozen de heeren A. J. Blan- kenburgh, S. P. Groenleer en H. J. Ie Clercq. Ook werd besloten, om gezamenlijk met een autobus naar de te houden jaarbeurs te Utrecht te rijden. De vereeniging telt ruim 40 leden. De aftr. bestuursleden, H Blok Sr, voorzitter, en S. P. Groenleer, penningm., werden herkozen. Als bode werd be noemd dhr Jan van Boven. Zaterdagmiddag ontstond er bij Mej. M. de B., in de Weststraat 'n begin van brand. Door het flink optreden van enkele nabijwonenden werd erger voorkomen. Het meubilair kreeg behalve water-, ook materiëele schade. Driewegen. Zaterdag werd de algem. vergadering van de Coöp. Boerenleen bank alhier gehouden. Aanwezig 61 van de 200 leden, die de vereeniging telt. Het aftredend bestuurslid E. Bakker, en het aftredend lid van den Raad van Toezicht A. Folmer, werden herkozen. De kassier bracht verslag uit. Overtrof in 1929 het saldo der opgenomen gelden dat der uit gegeven gelden met ongeveer f 180.000, in 1930 bedroeg dit overschot nog maar f 89.000, in 1931 f 13.000 en in 1932 14 duizend gld. Uit deze inkrimping der overschotten zou de conclusie getrokken kunnen worden, dat de winst der bank ook naar evenredigheid zou moeten ver minderen. Het tegengestelde doet zich evenwel voor. In 1929 bedroeg de winst f931.50, in 1930 f 1105.57, in '31 f 1031.36 en in '32 f2070.72. In het laatste jaar dus ongeveer 2 maal zooveel als in de voorgaande jaren. De rentevoet is weer vastgesteld op 3% pet. voor opgenomen en 4^ voor uitge geven gelden. Het reservefonds is nu tot f 11580.13 gestegen. Wemeldinge Dhr P. Regoort, sluis- knecht alhier, is met ingang van heden in gelijke betrekking op verzoek overge plaatst naar Hansweert. Dhr C. Heystek, brugknecht aan de Postbrug alhier, is benoemd tot sluis- knecht aan de sluizen te Wemeldinge. lerseke. Oesterverzending in Februari 1933 Nederland 171.609, België 930.432, Duitsohland 281.145, Engeland 934.300, Frankrijk 46.025, andere landen 17.970, samen 2.381.481 stuks. In Februari 1932 2.790.543 stuks. 4 Maart j.l. herdacht de nachtwaker dhr J, Oele den dag, waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bij de Oestermaat schappij Eendracht (directeur de heer M. van Harmeien) alhier. De jubilaris had vele blijken van belangstelling in ont vangst te nemen. De mosselprijs is nu zoodanig ge zakt, dat goede qualiteit groote mosselen onder den wal alhier worden gelost voor 90 cent per ton (ton 100 kg.). De vraag naar groote consumptie- oesters is zoodanig geweest, dat deze soor ten in 000 en 0000 van beneden, geheel zijn uitverkocht. Alleen van de Ierseksche Bank zijn er nog voorradig en dan niet al te veel meer. Men zal moeilijk een groo- tere partij dan 30.000 bij elkander kunnen krijgen. Voor goede soorten van 95100 haar vlugge jongens wint. De oude mevrouw Warrendale en Joan zitten genoegelijk bij het open raam en ge nieten van de ondergaande zon, terwijl ze af en toe een blik slaan op het cricket- veld. Mevrouw Warrendale kijkt haar vriendin van terzijde aan en ze kan niet nalaten plotseling op te merken: „Joan, wat zie je er gelukkig uit." En Joan antwoordt uit den grond van haar hart: „Gode zij dank, dat ik me ge lukkig voel. Het zou me verbazen, als er in ons goede Engeland op het oogenblik een vrouw zich meer tevreden kan voelen dan Joan Carisbroke." „Dus heeft de vergissing van mijn zoon, zoovele jaren geleden, waarlijk geen blij vende schaduw op je leven geworpen? wat vliegt de tijd toch, dat wordt van den zomer al veertien jaar." „Neen, en ik ben heel dankbaar, dait hij met Ruby zoo gelukkig geworden is, en dat ik alleen maar „tante Joan" geble ven ben. Ik zou al onze meisjes mijn we derwaardigheden willen vertellen, om hun te laten zien, dat het een groote fout is, te denken, dat een ongetrouwde vrouw niet gelukkig kan zijn; en ook, dat de tijd niet alle wonden heelt en dat God ons voor het leed geen blijdschap in de plaats geeft. Het leven is zoo rijik en vol, als we de ze geningen, die God ons schenkt, maar met beide handen wülen aangrijpen, inplaata kg. wordt grif f 10° .betaald, voor die van 84 kg. f 80 a, f 85. Van Imperialen 00 is nog eenige voorraad al laat ziclh aanzien, dat dit binnen enkele weken wel zal ver anderen. De afzet is de laatste 2 maanden nog veel meegevallen. In zaaigoed is in 't binnenland niet veel vraag, nu op Zuiderzee en Wadden niet meer zal worden uitgezaaid en Bruinisse de laatste jaren ook niet is meegevallen. Men hoopt nog op 't buitenland, maar ontveinst zich niet, dat Frankrijk 'zich zelf en Engeland kan voorzien. Dus heeft men alleen hoop op Denemarken en de Scandinavische landen. Vrijdagavond kwamen er in de Ghr. School (Kakeldans) eenige jongeren van Antirevolutionaire huize bijeen, om te komen tot oprichting van een Arja-club. Deze vergadering stond onder leiding van den heer A. J. Koppe, die een openings woord sprak. De heer Bogaards van Ka pelle zette het doel en streven der Arja uiteen. Nadat eenige bespreking was ge volgd, ging men over tot definitieve op richting, zestien personen gaven zich op als lid. De vereeniging koos als naam „Dr Kuyper". Als voorzitter, secretaris, penningmeester en algem. adj. werden ge- ozen de heeren P. Kole, M. W. v. d. V"ede, H. Cornelissen en A. Bom. Nadat medegedeeld werd, dat er 23 Maart ver gadering zou zijn, sloot de 'heer Bogaards dezen goed geslaagden avond met dank gebed. Wolfaartsdijk. Woensdag en Bonder- dagavond hield de Ghr. Jongelingsvereen. „Dient den Heer" haar jaarvergadering in de leeskamer van de Ned. Herv. kerk alhier. Beide avonden stonden onder lei ding vein Ds van Dijk. Deze sprak een in leidend woord, waarbij doel en streven van de vereeniging werden geschetst, ter wijl bestuursleden den stand der zaken de vereeniging betreffende uiteen zetten. Er b'.e 'n een opzicht reden tot kla ;en. De av. n.len werden verder gevuld met sa menspraken en het opvoeren van een stukje van Jan Ligthart, getiteld: „Toch Timmerhout" en ten slotte een leeke-spel in verband met den Prins Willem van Oranje-herdenking. De belangstelling op 'beide avonden was zeer groot. Nisse. Vrijdagavond was het jaarver gadering van de afdeeling der Vereeni ging tot Chr. verzorging van Krankzin nigen in Zeeland. Uit de verslagen hoorde men, dat het ledental 30 bedraagt. De in komsten over 1932 waren f 14.09 en de uitgaven met inbegrip kwaad slot over 1931 in totaal f 9.22, alzoo een goed slot over 1932 van f 4.87. Als afgevaardigde naar de te houden algemeene vergadering werd aangewezen als primus A. Fierloos, en als secundus P. Meijers. Serooskerke (W.). Donderdagavond hield de afd. „Patrimonium" alhier haar 22ste jaarvergadering. De secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het gepresteerde werk en de financileee toestand gunstig konden worden genoemd. Een inleiding werd door den secretaris geleverd over „De beteekenis der Ghr. Soc. Beginselen voor dezen tijd". De voorzitter sprak een gelegenheidswoord, waarin hij de aanwe zigen bepaalde bij den ernst, waarmee Patrimoniums taak moet worden be tracht. Vervolgens werden de felicitaties der verschillende afgevaardigden aange hoord en gaven enkele leden een voor dracht ten beste. Hoewel het verloop ge zellig en leerzaam was, moet het betreurd dat vele leden, zelfs functionarissen, zon der kennisgeving afwezig waren. Nieuw en St. Joosland. Donderdag hield de Chr. Hist. Riesvereen. alhier haar goedbezochte jaarvergadering in de Ghr. school. De voorzitter, de heer H. v. Leerdam, heette in het bijzonder welkom den Burgemeester. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr J. Joosse, bleek, dat het aantal leden met drie was toe genomen. Daar dit het 10de jaarverslag was, herdacht de secretaris hoe de ver eeniging in het afgeloopen decennium hoewel niet snel, toch steeds was vooruit gegaan. Het verslag van den penning meester, dhr J. 'Durink, was ook optimis tisch, daar de contributie dit jaar bijna het dubbele opbracht van het vorige jaar. Hierna bestuursverkiezing. Dhr H. van Leerdam werd met algemeene stemmen herkozen. In de vacature J. Durink, welke van te blijven morren over hetgeen Hij ons onthoudt. Een taak is er voor iedereen weggelegd en in Zijn werk is er altijd vre de geluk. En geen vrouw behoeft zich eenzaam te voelen, al is haar het moeder schap niet beschoren. Er is zooveel nood te lenigen, er zijn zooveel jonge menschen, die onzen steun behoeven, zooveel vrien den te helpen en lief te hebben en einde lijk het beste van alles, dat in al onze werken moet doorstralen Gods Licht, dat we verbreiden moeten. Zoudt u den ken, dat we het recht hebben, ons kost bare leven te laten bederven? het leven, dat niet het onze is, en dat Christus met zijn bloed voor de eeuwigheid gered heeft? Het leven is ons gegeven, om het zoo goed mogelijk te besteden in Zijn dienst en tot Zijn verheerlijking. Hoe kort is onze tijd op aarde, vergeleken bij betgeen ons wacht. Laat ons dat in het oog houden en laat het ons een aansporing zijTn, om te werken, zoolang bet dag is, opdat straks als ook onze avond gekomen is, en de ure van scheiden is aangebroken, ook van ons getuigd kan worden; „Wel, gij goede en getrouwe dienstknecht! over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal ik u zetten. Ga in, in de vreugde uws Heeren." EINDE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5