Staten Omwaai FEUILLETON. JOAN CARISBROKE Uit de Provincie Avwtefl Bij Kon. besluit is op grond dat aan vereanigingen van ambtenaren geen gele genheid is gegeven daaromtrent haar ge voelen te doen kennen, vernietigd bet ba- sluit van den gemeenteraad van Heesch, tot verhaal van 3 pet. voor eigen pen sioen en 5H pet. voor weduwen- en wee- zenpensioen op alle ambtenaren in dienst der gemeente. Locnen in de bollenbedrijven. De besturen van de werkgevers- en werknemersorganisaties in de bollenbe drijven hebben dezer dagen een conferen tie gehouden, waarin overeenstemming is bereikt over een gemiddeld loon van f20 per week. Personeele belasting. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de wet op de personeele belasting. De regeering stelt voor, aan gemeentebesturen de vrijheid te verleenen om koffiehuizen, restaurants en andere inrichtingen tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling, te belasten naar het tarief voor winkels en logement of naar dat voor gemeubileerde kamers. Voorts wordt voorgesteld, een regeling te treffen, krachtens welke aan houders van een motorrijtuig, die zich om finan- cieele redenen genoodzaakt zien hun rij tuig voor geruimen tijd buiten gebruik te stellen, ontheffing van de personeele be lasting kan worden verleend. De omzetbelasting. Het heeft de aandacht getrokken, zegt „Het Volk", dat bij de lijst van wetsont werpen, die krachtens besluit der centrale sectie Vrijdag a.s. door de Tweede Kamer in de afdeelingen zullen worden onder zocht, zich niet bevindt het wetsontwerp tot invoering eener omzetbelasting. Hieruit mag worden afgeleid, dat de Kamer niet voornemens is om gevolg te geven aan het in de memorie van toe lichting door minister De Geer geuite verlangen, dat de omzetbelasting nog vóór de verkiezingen zal worden afge daan. EERSTE KAMER. Financiën en Justitie. Bij de behandeling van de begrooting van Finanejën, maakte de heer v, d. B e r g h (Lib.) bezwaar, dat groote be dragen aan het buitenland worden ge leend. Onlangs is hier nog 5060 millioen aan Fransch en 2030 millioen aan Bel gisch papier geplaatst. De heer Westerdijk besprak (ie centrale werkverschaffing „de bel" te Jipsinghuizen. De menschen komen er als communisten of nihilisten vandaan. De heer de Bruyn (R. K.) bepleitte kostelooze uitreiking van rijwielplaatjes aan werkloozen en de heer v a n IJ s s e 1- m u i d e n (R. K.) betere salarieering van ambtenaren bij den Rijks-accountants»- dienst. Minister de Geer achtte de bezwaren van den heer v. d. Bergh overdreven. Het is niet erg, dat bier goede buitenlandsche leeningen worden geplaatst als de cou pons hier betaald worden. Dat is in het belang van onze betalingsbalans. Intus- schen beeft Spr., in buitengewone om standigheden, als publieke instellingen kans loopen geen geld te kunnen krijgen, tegen een waarschuwing geen bezwaar. Met de overige opmerkingen zal reke ning worden gehouden. De begrooting werd hierna goedgekeurd. Ook die van Justitie werd na een onbeteekenend debat z. h. st. vastgesteld. TWEEDE KAMER. Interpellaties. Op voorstel van den voorzitter werd gisteren besloten aan de agenda verschil lende wetsontwerpen toe te voegen, als mede de interpellatie-Albarda naar aan leiding van het gebeurde met „de Zeven Provinciën". De heer Vliegen (S.D.) vroeg verlof den minister van Defensie te interpellee- ren over zijn order, waarbij aan militaire ambtenaren van land- en zeemacht is ver- door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 139.) o— „Natuurlijk," antwoordde Brenda met een begrijpend lachje; „maar ik zie, dat je de mogelijkheid heelemaal niet uitgesloten acht en ik wilde graag je meening eens hooren. Nu ben ik tevreden en zal er niet meer over spreken, tot ik er gegronde re den voor heb." Ruby was een week op Dunham Tower geweest, toen ze op zekeren avond een lange wandeling ging maken door de mooie lanen van Argendale met haar gast heer en zijn moeder. Hoe gelukkig voelde ze zich, ze genoot van de mooie omge ving, van de gezonde, zuivere lucht, die even prikkelend werkte ais champagne, maar wel zoo gezond was. AI wandelend kwamen ze op de heide dezelfde heide, waaraan voor Joan en Arthur zooveel herinneringen verbonden waren. Menig maal was er nog vruchteloos gezocht naar den ring van d® Warrendales en men was tot de conclusie gekomen, dat hij werke lijk den heuivel af was gerold en in zee terecht gekomen. Zoowel moeder als zoon dachten aan het verloren kleinood, toen sa rondkeken naar het welbekende Sand- f feoden w&ngwgiotfln te rife by of steun to verleenen aan groepen of vereanigingen op sociae1 democratiscben grondslag. Over deue aanvrage zal vandaag wor den beslist. Eeen voorstel van den heer va» den Bergh (Soc.-Dem.) om zijn initiatief voorstel TJitwinningswet aan de agenda toe te voegen, werd met 47 tegen 29 st. verworpen. De moties Cramer en Ter Laan (zie het verslag van gisteren) werden met groote meerderheid verworpen. Hierna werd de behandeling van de Indische begrooting voortgezet, waarbij inzonderheid aandacht geschon ken werd aan de Onderwijs-begrooting, welke begrooting door de meerderheid van den Volksraad (3127) is verworpen en daarna door het Indische Gouverne ment toch is gehandhaafd en ter goed keuring naar Nederland is gezonden. De meeste sprekers toonden zich wei nig ingenomen met het beleid van de In dische regeering op dit punt en waren van oordeel dat de directeur van Onder wijs, optredend als regeeringsgemachtig- de in den Volksraad, te stroef was ge weest. De heeren Feber, Schouten en vanBoetzelaer, Ketelaar en Ter Laan bleken ontstemd over de ru we wijze waarop h.i. is bezuinigd op onderwijsgebied en de eerste drie dron gen aan op het instellen van een commis sie (in Indië wel te verstaan) waarin niet alleen ambtenaren, maar ook onderwijs deskundigen zouden zitten. Hun stem over deze begrooting maakten zij, min of meer duidelijk, van het toezeggen van zulk een commissie afhankelijk. De heer v. Boetzelaer drong hier bij nog aan op meer vrijheid voor het bij zonder onderwijs en op meer bewegings vrijheid voor de Indische kerk. Vandaag zal de Minister antwoorden. STEUN AAN LAND- EN TUINBOUW. Het Ned. Gorrespondentiebureau in Den Haag meldt; Bij de regeering zijn in voorbereiding aaa aantal ontwerpen van wet, beoogen- de steun aan den land- en tuinbouw. Het komt gewenscht voor, wegens de noodzakelijkheid in deze dagen het bouw plan vast te stellen voor de verschillen de gewassen, reeds thans de belangheb benden met deze plannen der regeering, welke nog de wettelijke instanties zullen moeten passeeren, eenigermate bekend te maken. Aardappelen. Behalve een ont werp dat dezer dagen verschijnt, houden de een steun van 25 cents voor -de fa brieksaardappelen, zal goedkeuring der Staten-Generaal gevraagd worden voor een plan van opruiming van de voorra den aardappelmeel. Deze beide ontwerpen betreffen den steun aan den veenkolonialen aardappel- bouw. De regeering is voornemens, voor de consumptie-aardappelen een regeling te treffen, waardoor de thans nog onver kochte voorraden op beteren prijs worden gebracht. Griend- en rietoogst. In voor bereiding is voorts een ontwerp betref fende den griend-oogst 1933 en betreffen de den riet-oogst 1933. Eieren. Voor de kippen- en eenden eieren is een regeling in voorbereiding, welke een prijsgarantie bevatten zal, niet als ten vorigen jare gebaseerd op één minimumprijs voor het geheele jaar, doch op minimum-prijzen, welke verschillen voor verschillende tijdsbestekken. Vlas. Met betrekking tot de vlas-oogst voor 1933 houden de voornemens der regeering in de bijslagregeling, berekend per H.A. en bedragende, onder zekere voorwaarden 225 gulden, waarvan 100 gulden voor den vlasteler en 125 gulden voor den vlasser. Dit alles tot een maxi mum van totaal 6000 H.A. Rogge. Voor de rogge is in voorberei ding een regeling, waarbij betrokken zal worden die rogge welke gemeenlijk in den handel wordt gebracht. Zoowel de rogge van veenkoloniën als van de ontginnin gen valt hieronder. Onder nader te bepalen voorwaarden zal deze steun een bedrag van f 5 per geleverde 100 k.g. niet te boven gaan. schap. „Ga zitten, moeder, dan kunt u een beetje uitrusten," zei mijnheer Warren- dale toen ze het welbekende plekje bereik ten en hij! hielp haar neerzitten op dezelf de plaats, waar eens Joan gezeten had. Ook Ruby zocht zich een gemakkelijk plekje uit maar ze was nog te jong en te bewegelijk om lang achtereen stil te zitten. Een poosje genoot ze van de mooie na tuur om zich heen, toen begon ze een hos hei te plukken die hier dit jaar bui tengewoon overvloedig groeide. Plotseling riep ze uit: „Ik geloof dat ik daar een paar takjes witte hei zie! Die moet ik gaan plukken. Neen mijnheer Warrendale, laat me als het u blieft zelf doen. Kent u het Schotsche bijgeloof niet, dat er geen groo- ter geluk bestaat dan het vinden van een paar takjes zuiver witte hei en dat de ge lukkige vinder zijn geluk meedeelt aan ieder, wie hij zoo'n takje geeft?" Arthur zag de geluksbloemen niet, daar de zon juist aan het ondergaan was en een eigenaardig verblindend licht wierp over de heide en de kust. In een oogen- blik had Ruby de bloemen hereikt, en be gon ze te plukken. Hij ging naar haar toe, toen ze plotseling uitriep: „He, wat is dat? Het lijkt hier wel een schatkamer van de dwergjes. Moeten we dat tot strandvondst rekenen, mijnheer Warrendale. Ik geloot het niet, daar we hoog en droog hoven 't waterpeil zijn." En Ruby kwam naar hen iog liet hem bekenden risg zien. Suikerbieten, Ten AAtteimt van de suikerbieten heeft de regeering nog niet bepaald, welk systeem zij zal volgen. In ieder geval zal de te bieden steun re kening moeten houden met de opgedane ervaring met den oogst 1932. Beoogd wordt dat* de nieuwe regeling, waarvan de vorm nog niet vaststaat, zal waarbor gen een prijs voor den boer, welke ook bij het tegenwoordig niveau van de wereld markt verband zal houden met de pro ductiekosten. Regeling met betrekking tot den tuinbouw. In een verge vorderd stadium van voorbereiding be vindt zich een regeling met betrekking tot den tuinbouw, waardoor met gebruik making van de veilingen een minimum prijs der te veilen producten zal worden gehandhaafd. In de niet geveilde partijen zal een tegemoetkoming worden gegeven uit een afzonderlijk crediet. De boomkweekerij. Voor de boomkweekerij is een credietregeling ont worpen, in den geest van het ontwerp der Boskoopsche organisaties. Deze rege ling zal gelden voor de geheele Neder- landsche kweekerij, onder voorwaarde van medewerking, ook financieel, van de gemeenten. Een algemeene wet. Afgezien van enkele kleinere ontwerpen met betrek king tot bepaalde plaatsen, is in voorbe reiding een algemeene wet, waarbij niet alleen een algemeen fonds is gedacht, waarin de bijzondere steunregelingen en credieten kunnen worden ondergebracht, doch tevens algemeene bevoegdheden aan de regeering kunnen worden voorbehou den. Daarbij wordt vooral gedacht aan het verbinden van voorwaarden aan den ex port in elk geval, waar door gebrek aan samenwerking der betrokkenen prijsbe- derf in het buitenland dreigt. Als voor beeld staat de regeering zoodanige rege ling voor oogen voor het bloembollenbe- drijif. Ook stelt men zich dergelijke be voegdheden voor, voor de uitvoering van de noodige teeltbeperking, welke aan steunregelingen, als die voor den tuin bouw, zal verbonden moeten worden. DE RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. Thans lage tarieven door gecombineerde bezoeken. Tel. 129. J. M. Polderman, Goes. (Adv.) S. D. A. P. e n m o d e r n e vak beweging. De verhouding tusschen deze beide wordt hoe langer hoe inniger. Zoo sprak te Bruinisse voor de afd. van den modernen landarbeidersbond een spreker een propagandarede uit, aan het slot waarvan hij de aanwezigen opwekte lid te worden van de S. D. A. P. Middelburg. Aan het jaarverslag van den Ghr. Besturenbond ontleenen wij het volgende: Het bestuur is in den loop van het jaar van 5 op 7 leden gebracht. De propagan da had o.a. tengevolge, dat te Veere, Aag- tekerke, Koudekerke en Biggekerke af deelingen van den Ghr. Landarbeiders- bond zijn opgericht. Voor Koudekerke en omstreken kwam een G.B.B. tot stand. Het gezamenlijk ledental der bij den bond aangesloten organisaties steeg van 885 tot 1021, w.o. 131 van afdeelingen buiten Middelburg. Het financieel verslag van den pen ningmeester wijst in ontvangst aan f 359.84M en in uitgaaf f359.24, alzoo een goed slot van f 0.60. Aan Kerstgaven keerde de bond in totaal f 463.20 uit. Gisteren was het 50 jaar geleden, dat de heer J. W. P. de Koning bij de J firma M. H. Boasson en Zonen alhier, waar hij thans als winkelchef werkzaam is, in dienst trad. H. M. de Koningin heeft den heer Koning de zilv. eere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend. Met een pas send woord overhandigde één der firman ten den jubilaris de officieele mededee- ling van deze onderscheiding, terwijl hem de medaille in klein model op de borst werd gespeld. „Dat noem ik nu werkelijk eens geluk hebben, als men daaraan gelooven mag!" riep Arthur verwonderd uit. „Kom eens hier, moeder en zie eens, wat Ruby ge vonden heeft, iets van heel wat meer waarde dan witte hei! Het is 'n oud en geliefd erfstuk, van de Warrendales, Ruby; waar was het verborgen? Ach, als ik denk aan de uren, die ik verspild heb met er naar te zoeken." „Hij zat rond den stengel van een der takjes die ik wilde plukken, vlak bij den wortel. Toen ik het takje wilde plukken, voelde ik iets kouds ronddraaien onder mijn aanraking. Ik boog de takjes wat uit elkaar om te zien, wat het was en toen zag ik de diamanten schitteren. Het zijn immers diamanten?" „Ja, zeker en mooie ook! We hechten een bijzondere waarde aan den ring, het is een van de bezittingen, waarop we het meest prijs stellen. Hij is al eeuwen in de familie. Een van de leden van het regee- rend vorstenhuis heeft hem eens aan een van mijn voorouders geschonken." „Ik ben zoo blij, dat ik hem gevondea heb. Hij had daar nog wel ik weet niet hoe lang kunnen liggen, als ik niet toe vallig die witte hei tusschen de paarse had zien staan!" „Ja, daar heb je gelijk in. Je witte hei heeft je werkelijk geluk gebracht, Ruby." „Maar hoe is hij daar gekomen? Droeg u hem?" maar ik was onvocmchtig g®- Vllu!ngan, C h Saai* le S t u- dieolub. Gisteravond hield bovenge noemde Studie-club, onderafd. van den Christ. Besturenbond, haar oprichtings vergadering in hert Militair Tehuis. Als lid waren toegetreden 28 personen. Tot leider werd gekozen de heer J. Marijs en tot secretaris dhr G. I. Stroo, die beiden hun benoeming aannamen. Door dhr F. Luyk werd een onderwerp gehouden over „Het werk van het G. N. V. van zijn oprichting af tot het einde van den wereldoorlog". Op deze inleiding volgde een zeer druk ke bespreking, waarin vooral naar voren kwam, hoe in 1918 vooral de Ghr. en R. Kath. vakbeweging de dreigende revolu tie mede hebben tegengehouden, wat te genwoordig wel eens te veel vergeten wordt. Als onderwerp voor de volgende verga dering zal behandeld worden: „Verkor ting van den arbeidstijd in verband met de tegenwoordige werkloosheid". Goes. Gisteravond vergaderde ten stad- huize de commissie voor ontwikkeling en ontspanning der werkloozen. Doordat de afgevaardigde van den modernen Be- stuurdersbond zonder bericht van verhin- I dering afwezig was, beschikte de com missie niet over alle gegevens en moest de vergadering, zonder dat bepaalde voor stellen konden worden geformuleerd, on- verrichterzake uiteengaan. De collecte voor het crisis-comité bracht op f 68.55. Ter gelegenheid van den Wereld gebedsdag voor vrouwen zal ook hier weer een samenkomst worden gehouden en wel Vrijdagavond in de Chr. Bewaar school. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor vrouwen en meisjes. Men zie de advertentie in dit nummer. Koudekerke. Loop der bevolking van 16—28 Febr. 1933. Ingekomen: Mej. S. de Klerk, wijk E no. 100 uit Geertruidenberg; J. H. Roijen met gezin, wijk E no. 141 uit Nieuwe Pe- kela. Vertrokken: Mej. L. Bravenboer, van wijk D no. 180 naar Middelburg. Arnemuiden. De te verrichten onder houdswerken van binnen in het Ned. Herv. kerkgebouw zijn in zooverre gevor derd, dat a.s. Zondag de godsdienstoefe ningen weer als gewoon kunnen gehou den worden. De verdere afwerking zal dan drie da gen per week geschieden, en is zoo ge regeld, dat des Zondags dienst kan wor den gehouden. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Februari. Ingekomen: Simon Stroo in B 51 van Koudekerke. Vertrokken: Bartel Stroo van B 51 naar Grijpskerke; Wed. I. Midavaine geb. Wie- lemaker van A 74 naar Koudekerke. Domburg. Loop der bevolking over de maand Februari. Vertrokken: R. R. Rijkens naar Am sterdam; P. de Voogd naar Oostkapelle; G. Pattenier naar Zoutelande. De rioleeringswerken in de Schuit- vlotstraat alhier zijn vele scherven van aardewerk gevonden, zooals tusschen 900 en 1100 vervaardigd en toen gebruikt werd, voorts drie beenen schaatsen of glissen en vele beenderen van huisdieren uit dien tijd (rund, schaap, varken). Een en ander werd aangetroffen in een zwarte grondsoort met veel plantenresten. Het maakt den indruk, dat hier in het verlengde van het „schuitvlot" (den wa tergang) naar Middelburg een waterloop geweest is, die omstreeks 1100 verland of gedempt is. Ook de bij het 'graafwerk ge vonden houten palen en planken van be schoeiingen of steigers schijnen hierop te wijzen. Op de oudste bekende kaarten van Domburg komt de Schuitvlotstraat reeds als weg voor. De genoemde voorwerpen zijn verzameld door een vertegenwoordi ger van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Grijpskerke. Bevolking over de maand Februari 1933. Ingekomen: Bartel Stroo van BiggekerkeElizabeth Dingemanse van Vlissingen. Vertrokken Pieter Jacobse naar Vlis singen. noeg hem te laten vallen, toen ik hem aan iemand anders liet zien. Ik zal je de heele geschiedenis van dezen ring te gelegener tijd wel eens vertellen, Ruby". Te samen gingen ze door de zachte zo- merschemering naar huis en toen Arthur en zijn moeder alleen waren, wenschten ze elkaar geluk met het onverwachte we- dervinden van het verloren geraakte klei nood. „U heeft zorg genoeg gehad, sinds het verloren ging", antwoordde haar zoon; „maar het was allemaal mijn schuld. Ik ben bang moeder, dat u den laatsten tijd niet erg tevreden over me heeft kunnen zijn". „Ik wil niet zeggen, beste jongen, dat ik niet erg teleurgesteld was. Maar mis schien was dat wel goed voor me; ik was zóó trotsch op mijn zoon, die me nog nooit in zijn leven een oogenblik van ongerust heid had gegeven, dat ik hem onontvan kelijk achtte voor de zwakheden en fou ten, waaronder anderen zoo vank gebukt gaan; en ofschoon ik onwillekeurig het mijne er toe bijgedragen heb, doordat ik me in mijn zelfzucht Joan zoo gaarne tot schoondochter wenschte, is je dwaling me een goede leer geweest, dat ook mijn zoon niets menschelijks vreemd is". „TT heeft gelijk. Maar moeder, het ver haast me nu, hoe ik ooit mezelf zoo voor den gek heb kunnen houden hoe ik ooit de groote achting en broederlijke ge negenheid, die ik voor Joan voelde heb —i Dinsdagavond kwam do afdeeling van den Nederl. Christ, Landarbeiders- bond in vergadering bijeen, De voorz. J. Dekker opende de vergadering met gebed en verwelkomde in hert bijzonder den bur gemeester. Dhr Vingerfing, hoofdbestuur der voerde vervolgens het woord. Spr. vraagt: hoe het zonder en hoe het mét de organisatie met ons gaat. Het wekt ver wondering, waar het zoolang heefrt ge duurd eer de organisatie er in Zeeland in wilde, dat die nu in Zeeland is uitge groeid tot 3500 leden. Bij andere groepen van arbeiders is hun positie veel beter geregeld. Ook de eenvou dige landarbeiders zijn echter verant woordelijk voor hun bestaan. Spr. heeft een open oog voor de moei lijkheden in de bedrijven van de werkge vers. Juist daarom is een organisatie als de onze zoo noodig. Overleg van werkge vers en werknemers is altijd gewenscht en noodzakelijk. Zij die zich niet orga- niseeren nemen een gevaarlijke positie in. Men moet zich weten te geven ook voor anderen. Onze tijd is er een van afval en ver wording, van geestelijke achteruitgang. Daarom, landarbeiders, sluit u nauw aan een, leest goede vak- en dagbladen, neemt de beginselen, gegrond in Gods Woord, in u op. Als we zoo ons geven, kunnen we een zegen zijn voor ons gezin, bedrijf, voor land en volk. Hierna sprak ds v. d. Waal nog enkele sympathieke woorden. Spr. wekte de ar beiders op zich aan te slui'ten bij deze organisatie. Spr. betreurde het, dat er zoo weinig samenwerking is in ons dorp. De verhouding moet toch gebaseerd zijn op Gods Woord. Ds v. d. Waal eindigde met gebed deze leerzame vergadering. Jammer dat er niet meer publiciteit aan deze vergadering was gegeven. Vrouwepolder. Loop der bevolking over de maand Februari 1933. Ingekomen: L. Sturm, bakkersknecht, A 45, uit Veere. Abr. Spruijt, landb.kn., Gapinge B 90, uit Oostkapelle. P. Wattel, zonder beroep, Gapinge B 70, uit Seroos- kerke (W.). J. in 't Anker, veldarb., A 63, uit Oostkapelle. Vertrokken: G. Geerse, landarb. en ge zin, van A 26 naar Serooskerke (W.). J. Geerse, landb.kn., van Gapinge B 90, n. Serooskerke (W.). Wolfaartsdijk. Bij' het binnenkomen der haven alhier kreeg het motorschip Ter- neuzen 2, schipper B. Kamriet, een staal draad in de schroef, wat ten gevolge had, dat het achterschip op een uitstekend ge deelte van den 'havenberm terecht kwam. Met het volgende hoogwatertij: werd het schip met behulp van het motorschip van Gebr. Dane, vlot gebracht. Het bleek wei nig averij te hebben bekomen. Nisse. Dinsdagavond was hert jaarver gadering van de Groene Kruisvereeniging alhier. De opkomst was zeer slecht. In 1932 vertrokken 2 leden, en 7 nieuwe le den werden ingeschreven, zoodat het aan tal thans 99 bedraagt. De inkomsten Groene Kruis met inbegrip goed slot 1931 waren f 948.52 en de uitgaven f 136.70, ailzoo een goed slot van f 811.82. Voor T.b.o.-bestrijidin'g waren de ontvangsten plus goed slot 1931 f 211.2413 en de uit gaven f 150.55, alzoo een goed slot over 1932 van f60.6013. Besloten werd in de maand April weer Emmabloempjes trach ten te verkoopen. Voor aankoop materiaal werd f 100 uit getrokken. 's-Gravenpolder. Gisteravond kwam de raad voltallig bijeen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den minis ter van binnenl. zaken, dat er met de werkverschaffing kan doorgegaan wor den tot 25 Maart. Voorts dat dhr Verbeek tegen 15 Maar! de huur van zijn woning heeft opge zegd. Bij de gunning van de verpachte gronden der gemeente zegt dhr Mol, dat de oude pachters onbillijk behandeld zijn. Ten slotte wordt de grond gegund volgens inschrijving 1 perceel aan G. M. de Kos ter voor f 40 per gemet en 2 perc. aan G. de Jonge voor f 34.25 per gemet. Een schrijven van den Directeur-Gene- nomen standpunt blijft en dat d" radio- kunnen verwarren met de warme liefde, welke een man koestert voor het meisje, dat hij tot zijn vrouw begeert. Als ik Ru by het eerst ontmoet had, zou ik die ver gissing nooit hebben kunnen begaan". „Ik geloof je, Arthur. Het was heel jam mer, maar ik vertrouw, dat niemand er eenig blijvend nadeel van zal ondervin den". „En gelooft u, dat Joan gelukkig zal zijn". „Ja, dat geloof ik vast. Het was een groote beproeving voor haar, toen ze be merkte, dat je je liefde aan iemand an ders geschonken had, maar ze is te fbnl en te verstandig, dat ze haar leven lang zou lijden onder een teleurgestelde liefde. Ze heeft gestreden en de overwinning be haald. Zij hield van je, zooals maar en kele vrouwen kunnen liefhebben. Ruby is een lief, klein ding, maar haar liefde voor jou zal voorloopig nog niets zijn vergele ken bij wat Joan voor je voelde. Ik ben er niet zeker van, dat ze een even diepe natuur heeft. Haar liefde zn-J gedurende het huwelijk groeien, want i» geloof, dat in elke door God gezegende echt de wederziidsche liefde met de jaren toeneemt. De liefde van een jong meisje is heel romantisch, maar teert op een zeer mager dieet, ofschoon de meeste mannen en zelfs die ouder zijn dan jij, ondanks dat, de half geopende knop prefereeren boven de geheel geopende bloem". (Wordt vervolgd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2