Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Financieele Berichten. Dhr Mosns is dankbaar, dat de Diaco nieën zooveel doen. Zoolang deze helpen is Spr. tegen aansluiting. Dhr Wisse komt op tegen de uitdruk king in het verzoek, dat de werkloozen naar de Diaconieën gedreven worden, z.i. zijn de Diaconieën er in de eerste plaats voor aangewezen om te helpen. De voor zitter wijst er nog op, dat, evenals de landbouwers door de Regeering gehol pen worden in deze tijden ook de arbei ders steun noodig hebben. Als er princi- pieele bezwaren bestaan tegen hulp aan de arbeiders, als zijnde verzekering, zou dan eenzelfde principieele afwijzing van aan de landbouwers verleende, crisis- steun moeten plaats hebben, hetgeen, zoover hem bekend, niet geschiedt. Dhr P.de Visser is het met deze meening niet eens. De crisissteun wordt z.i. verleend om de landbouwbedrijven op de been te houden, waarvan ook de arbeiders pro fiteered Met 6 tegen 1 stem, die van dhr Kodde, wordt besloten niet aan te sluiten bij het Werkloosheidsbesluit. Het tweede gedeelte van het verzoek van den Besturenbond, om een dag lan ger te laten werken, wordt daarna be handeld. De voorzitter wijst er op, dat hier blijk baar een misverstand in het spel is, daar behalve de twee of drie dagen dat voor de gemeente gewerkt wordt, ook nog twee dagen door de Diaconie werk verschaft wordt. Dhr G. de Visser meent, dat een regeling als gevraagd wordt, niet in het belang der georganiseerden zal zijn. Na eenige discussie wordt, met alg. stemmen besloten ook op het tweede gedeelte van het verzoek afwijzend te beschikken. Besloten werd voor onderhoud van den Kloosterweg weer 40 kub. M. grind en 40 voer schelpen aan te schaffen. Dhr Wisse meent, dat het lijkenhuis dringend verbetering behoeft, waarop de voorzitter antwoordt, dat reeds besloten is verschillende herstellingen daaraan te doen aanbrengen. Dhr G. de Visser vraagt het hout tus- schen de Roosjesweg en den Kloosterweg aan den weg Aagtekerke-Oostkapelle ge heel te doen rooien, daar het voor het verkeer zeer hinderlijk is. Dit zal geschie den. De Groeneweg zal worden verbeterd. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten Ged. Staten vrijstelling voor deze gemeente te vragen van het verbod om wagens hooger te laden dan 3.70 M. De rekening van den vleeschkeurings- dienst over 1932 van Oostkapelle wordt goedgekeurd. Op voorstel van dhr Gorró wordt besloten om, ook met het oog op de lage veeprijzen aan Oostkapelle te verzoeken de jaarwedden bij dien dienst te verlagen, terwijl dhr W. de Visser dan ook gaarne zag, dat de keurloonen, spe ciaal ook van runderen, wordt verlaagd. Ook dit zal aan den Raad van Oost kapelle verzocht worden. Nieuw en St. Joosland. Vrijdagavond werd in een der lokalen van de O. L. School de jaarlijksche ouderavond ge houden, thans gecombineerd met de af- deeling „Volksonderwijs". D'hr P. Me- liefste opende de vergadering als voor zatter der ouder-commissie. Daarna gaf :hij de leiding over aan het hoofd der school, dhr CL Brakman. Enkele liedjes werden door de leerlingen der hoogste leerjaren, onder leiding van mej. Van Male, onderwijzeres, gezongen. Daarna vertelde de heer Andriesse van zijn reis, die hij gemaakt heeft voor de maatschap pij „Liga" te Bergen op Zoom, naar het Noorden in verband met de onderzoeking van de expeditie naar Amundsen van de Italia. Aan de hand van een reeks lan taarnplaatjes vertelde hij' op gezellige en onderhoudende wijze hiervan. De bekende heer Van Dongen vertelde nu over zijn reis. Het was een genot alles te hooren en te zien. De heer F. P. Polderdijk, voorzitter van Volksonderwijs, heeft beide heeren harte lijk dank betuigd voor hetgeen te hooren en te zien was gegeven. Als bewijs van erkentelijkheid voor de genomen moeite bood 'hij beide heeren een cadeau aan namens de vereenigingen. Hierna was er pauze en werd het werk der leerlingen bezichtigd. Na de pauze werd door het hoofd der school een aardrijkskundige les gegeven. Hierna sluiting. St Laurens. Dinsdagavond hield de Oranjevereeniging haar jaarvergadering onder voorzitterschap van burgemeester Van 't Hoff, die in zijn openingswoord wees op 't nut van de vereeniging, vooral nu in den laatsten tijd gebleken is, hoe noodig het is, dat de band tusschen het Oranjehuis en het volk versterkt behoort te worden. Daarna bracht dhr Zandee als secre taris het jaarverslag uit, waaruit bleek dat het ledental gestadig toeneemt en thans 116 bedraagt. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat een saldo van f 68,16 in kas was. Bij de daarna gehouden stemming werden tot leden van het bestuur herko zen de heeren J. W. van 't Hoff, J. Won- dergem en A. Dingemanse. De voorzitter deed mededeeling van de plannen, welke het bestuur zich voorstelt in dit jaar uit te voeren. 'Op 24 April a.s., den geboortedag van Prins Willem van Oranje, zal een her denkingsavond worden gehouden. Mr P. Dieleman te Middelburg, heeft zich be reid verklaard belangeloos als feestrede naar ep te treden, terwijl muziek en zang zullen worden ten ge'hoore gebracht. De schoolkinderen, die niet in aanmerking komen vqor verstrekking van de gedenk plaat van Prins Willem van Oranje door het landscomité, zullen deze van de Oranjevereeniging ontvangen. Het ligt voorts in de bedoeling, den jaardag van H. M. de Koningin op de gebruikelijke wijze te vieren, n.l. 's morgens schoolfeest en 's avonds een lampion-optocht. De ver gadering stond de voor deze feestelijk heden benoodigde credidten toe en vroeg overweging om op 31 Augustus ook iets te doen voor de rijpere jeugd. De voorzitter wekte allen op om er aan mede te werken, dat ook op 24 April a.s. zooveel mogelijk zal worden gevlagd. Vrouwepolder. Maandagavond hield de afdeeling van den Ghr. Nat. Werkmans bond 'n alg. vergadering. De voorz., Ds J. Tjebbes, sprak er zijn genoegen over uit, dat velen aan de uitnoodiging gehoor ge geven hadden, en verwelkomde hartelijk den aanwezigen bondspropagandist, dhr Broen uit Enschedé. De voorzitter hield nu een Bijbel-inleiding over den profeet Habakuk. Hierna hield de secretaris der afdee ling, dhr Boyenk, een inleiding) over: Verkin dsing". Na een korte pauze, verkreeg dhr Broen het woord voor zijn zeer interes sante en ernstige rede over: „Onze on evenwichtige tijd". In den breede ging spr. na de vele oorzaken, die aanleiding geweest zijn tot de moeilijkheden van onzen tijd. Prof. Slotemaker de Bruine heeft het echter eens zoo sprekend gezegd: „Wan neer de sluimerende krachten der Chris telijke Kerk zich openbaren zouden, dan zou de wereld sidderen". Nadat enkele huishoudelijke zaken wa ren geregeld volgde sluiting. Vlissingen. Gisteravond hield in de Geref. Kerk alhier de G. K. W. 0. haar tweede lezing in dit seizoen. Het comité had gemeend bij het gedenken van het 400ste geboortejaar van Vader Willem, over dezen grooten staatsman een lezing te doen houden, en tevens, waar het nu vijf jaar geleden is, dat de Vereeniging werd opgericht, dit feit te herdenken door als spreker uit te noodi- gen ds P. N. Kruyswijk te Hilversum, vroeger predikant alhier, mede-oprich ter der vereeniging. Op dezen avond verleende de Ghr. zangvereeniging „Hosanna" haar mede werking. De voorzitter, dhr J. Marijs, opende de bijeenkomst. Hierna zong „Hosanna" Ps. 68 (vier stemmig) en „Wilhelmus", waarna ds Kruyswijk het woord verkreeg tot het uitspreken van zijn rede. Spr. begon met een gelukwensch uit te spreken met het 5-jarig bestaan der ver eeniging. De herdenking van Prins Willem moet berusten op kennis van feiten, en dit is dan ook het doel van spr. lezing. Spr. schilderde hem eerst als jonge edelman en wees op Gods leiding die den Prins rijke bezittingen deed erven in de Nederlandsche gewesten. Onder het oog van den grooten Keizer Karei V vertoefde hij aan de weelderige hoven van Frankrijk en Brussel. Het is al aardsche heerlijkheid waar in de jonge prins zich verheugt. Vervolgens verplaatste spr. ons 12 jaar later, toen al die heerlijkheid verdwenen was, en hij als een berooid edelman in den vreemde rondzwierf. Alva was in de Nederlanden, het bloed stroomde, het hu welijksleven van den Prins was vernie tigd. In die jaren is Oranje geestelijk gaan rijpen. In de Nederlanden weergekeerd, is hij al meer geworden de Vader des Vader lans. In dit tijdperk volgde ook zijn overgang naar de Geref. religie. Het derde tijdperk: 10 jaar later. Oran je op het toppunt van zijn glorie. De grondlegging van de 17 gewesten van den Nederlandschen staat was bezegeld. Hierna zong „Hosanna" 3 liederen van Valerius. Spr. kwam nu tot het 4e tafereel in zijn rede. Na 1576 niets dan bittere ontgoo cheling: de Prins vogelvrij verklaard en de Vereenigde Gewesten reeds met de kiem der ontbinding in zich. Tenslotte behandelde spr. de laatste 4 levensjaren. Deze jaren waren het tijd perk van de grootste verwarring. Oranje had bij een groot deel van het volk zijn populariteit verloren en hierbij kwamen de voortdurende successen van Parma, aanslagen op zijn leven, enz. Hierbij herinnerde spr. er aan dat de Prins 28 Juli 1581 Vlissingen aankocht en zoodoende heer van Vlissingen werd. Uitvoerig stond spreker stil bij een aanslag te Vlissingen op den Prins door Hans Hansen in 1584 gepleegd, welke aanslag echter mislukte, totdat eindelijk het verraderlijk schot van Balthasar Ge- rards een einde maakte aan dit kostbare leven. Nadat Hosanna nog een 3-tal liederen had gezongen, eindigde ds Kruyswijk de zen miooien avond met dankzegging. Bruinisse. Door de aannemersfirma Uitslager te Amsterdam, zijn heden de eerste palen tot het aanleggen van stei gers en ducdalven in de vludhthaven te Zijpe geslagen. Colijnsplaai. Maandagavond kwam al hier de afdeeling Colijnsplaat van den B. V. L. met talrijke genoodigden samen. Deze samenkomst werd door den burge meester geopend. Dhr Laernoes, secretaris van het Ver band Zeeland, hield vervolgens een rede, waarbij in het bijzonder werd stilgestaan bij1 het leven en de beteekenis voor ons volk, van den Vader des Vaderlands, Prins Willem van Oranje. Krachtig klonk het Wilhelmus, dat hierop door de ver gadering staande werd gezongen. Het soherpsdhuttersbrevet werd uitge reikt aan den heeren Th. de Looff, J. B. van Gilst Az. en I. Hoogerheide. Naar gewoonte zette overste Bierman uiteen, doel en streven van de Bijz. Vrijw. Landstorm. Ter afwisseling werden nu films vertoond, betrekking hebbende op de Koninklijke familie. Ook de Chr. Zangvereen. „Hosanna" verleende mede werking, door enkele Vaderlandsbbe lie deren ten gehoore te brengen. De 'burge meester sloot met een kort woord deze gezellige samenkomst. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Bommel, J. Haring te Giessendam. Bedankt voor Franeker, D. T. Los te Witmarsum. Voor Makkum, J. F. Tb. v. d. Linde te Heeg. Geref. Kerken. Beroepen te Hilversum (vac. Ds Tom) H. v. d. Elskamp te Groningen. Bedankt voor Oudshoorn, E. T. v. d. Born te Oud-Loosdrecht. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te 's-Gravenzande, L. S. den Boer te Leerdam en L. H. v. d. Meiden te 's-Gravenhage. Middelburg. Gisterenmiddag vereenig- den zich de leeraressen, leeraren, leerlin gen, concierge en amanuensis der R. H. B. S. in het gymnastieklokaal dier school ten einde afscheid te nemen van den heer G. D. A. Zimmermann, sedert 1914 direc teur dier school, en voordien reeds ver schillende jaren leeraar, aan wien met ingang van I Maart eervol ontslag is ver leend wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. De directeur kwam even later verge zeld van zijn familie, den inspecteur van bet M. 0., den beer dr G. H. Goops, en den nieuwen directeur drs H. W. J. Priems, tot nu toe directeur der R.H.B.S. te Terneuzen, binnen. De heer A. F. L. Troll, leeraar aan de school, stelde in het licht, hoezeer al len reden hebben tot dankbaarheid voor de leiding, den steun, en de hulp van den aftredenden directeur zoo ruimschoots en in dikwijls moeilijke omstandigheden on dervonden. Onder aanbieding van een drietal wer ken over kunstgeschiedenis aan den beer Zimmermann, en van bloemen aan me vrouw Zimmermann, wenschte spr. ben in de toekomst heil, zegen en voorspoed toe. Een leerling der 5e klasse, de beer Klarenbeek, schetste in wel gekozen woorden hoezeer de scheidende als leider der school inderdaad daarin de centrale figuur was, hoeveel dank de leerlingen hem verschuldigd zijn, terwijl zij zijn dui delijke lessen nimmer zullen vergeten. Spr. bood als aandenken van de leerlin gen een ets en een werk over kunstge schiedenis aan, waarna, de voorzitter van „Rbetorica", de heer van Empel Jr, met passende woorden namens die vereeni ging een door een leerling der school ver vaardigd schilderstuk, de Kuiperspoort voorstellende, aanbood. De inspecteur, dr Goops, getuigde in een zeer waardeerende rede van de groote werkzaamheid van den aftredenden di recteur. In een uitvoerige rede beantwoordde de heer Zimmermann de sprekers, en liet allerlei feiten de revue passeeren, betref fende het onderwijs, en de geschiedenis der school. Spr. betuigde allereerst dank aan den inspecteur voor al wat deze voor de schoolheeft gedaan, richtte zich in den zelfden geest tot de leeraren, en daarna tot de leerlingen. Van Semarang naar Heem stede per motorfiets. Het Am- ster damsche Bur. van den A. N. W. B. ontving gistermiddag bezoek van twee wereldreizigers, de heeren B. J. Her- weijer en A. G. A. Aukes, die als eersten de reis over land van Ned.-Indië naar hier hebben volbracht, per motorrijwiel met zijspan, een afstand van circa 27.000 km., die zij in vier maanden en tien da gen, onder dikwijls zeer moeilijke omstan digheden hebben afgelegd. Op 17 October vertrokken de reizigers op hun zorgvuldig bepakt en toegerust motorrijwiel van Semarang. Van daar werd gereden naar Batavia (550 km), vanwaar de reizigers met de „Sibajak" naar Singapore vertrokken. Van Singa pore ging het toen per motor naar Pe- nang (1000 km), van Penang per boot naar Colombo, vervolgens weer per mo tor Ceylon door en verder door Britsch- Voor-Indië, van Zuid naar Noord, een afstand van 4500 km, en langs de moeilijk berijdbare, stoffige karavaanwegen van het bergachtige Afghanistan, waar zij als de eerste Hollandsche toeristen die het land doortrokken, gastvrij ontvangen wer den. Van hier ging de reis verder door Beloedchistan, Perzië, Irak, Syrië, Tur kije, den Balkan, door en eindelijk door Hongarije, Oostenrijk, en Duitschland naar huis. Aan het uithoudingsvermogen van de reizigers, zoowel als aan dat van den mo tor zijn op deze wereldreis zéér zware eischen gesteld. Hoe moeilijk de reis soms was, kan hieruit blijken, dat b.v. om het uitge strekte woestijngebied tusschen Bagdad en Damascus door te trekken, men op één dag achttien uur moest rijden, om eea afstand van 442 km af te leggen. Her haaldelijk moesten de reizigers in verla ten streken, waar geen onderdak te krij gen was, onderweg kampeeren, waartoe zij aan hun uitrusting ook een kampeer- tent hadden toegevoegd. De moeilijke reis heeft veel van hun volharding gevergd, maar ze hebben het er kranig afgebracht. Ernstige vechtpartij te Den Bosch. Gisteravond omstreeks 10 uur werd de politie te Den Bosch gewaar schuwd, dat in de Casselstraat een ern stige vechtpartij plaats vond. Toen de politie aldaar arriveerde, vond zij in café „Het Hemeltje" een man op den grond liggend, die hevig uit verschillende hoofd wonden bloedde. Onmiddellijk werd een geneesheer gehaald, doch 'hulp mocht niet meer baten. Ten gevolge van 'hesvig bloed verlies is het slachtoffer overleden. De identiteit van het slachtoffer is nog niet definitief vastgesteld, doch men ver moedt, althans omstanders herkenden hem als zoodanig, dat het 'hier de 20- jarige H., woonachtig te Den Bosch, be treft. De politie doet ijverig nasporing naar de 'daders, die hoogstwaarschijnlijk uit een der dorpen huiten Den Bosch af komstig zijn. Mislukte poging tof smok kel a r ij. Eenige politie-agenten bemerk ten Maandagavond, dat een Belgische vrachtauto zonder licht door Eindhoven reed. Toen zij den bestuurder een teeken gaven om te stoppen, voldeed hij hieraan niet en verdween in de richting Valkens- waard. Ijlings charterden de politieman nen den politie-auto en een paar inspec teurs, agenten en een wachtmeester der marechaussee begonnen de achtervolging. Even voorbij' Aalst reden zij den zwaar beladen Belgischen vrachtauto voorbij, doch ook thans weigerde de bestuurder te stoppen. De politie reed door naar Val- kenswaard om hier te trachten door een wegversperring den auto tot stoppen te noodzaken. Zij wachtten, doch de wagen kwam niet opdagen. Hierop zijn zij terug gereden en hebben een onderzoek inge steld in de bossc'hen langs den weg, waar zij eindelijk op een zandweg dicht bij de golfclub den auto onbeheerd aantroffen. Het bleek, dat de geheele cabine, van voren zoowel als van achter door pantser- platen was afgesloten. In den wagen zelf vond de politie meer dan honderd biggen. De auto en de var kens werden inbeslag genomen. Bij on derzoek bleek, dat een en ander eigendom was van den Belg B. uit Hamom. (Tel Vadermoord te Antwer pen. Bijl een revolvergevecht tusschen vader en zoon beeft de 16-jarige Louis Albert van Gamp te Antwerpen, zijn 35- jarigen vader, den zeeman F. van Gamp, met een revolver gedood. De dader van een roof overval gearresteerd. De po- litie heeft den dader van den roofoverval, gepleegd op Zaterdag 18 Februari in de Witte de Withstr. te Amsterdam gear resteerd. Naar men weet, heeft hij in een siga renwinkel, terwijl hij de winkelierster met een revolver in bedwang hield, de kassa geplunderd en zich daaruit een be drag van f 35 toegeëigend. Toen de vrouw toch begon te schreeuwen, schrok hij zoo, dat hij de vlucht nam met achter lating van het geld. De winkelierster kon een nauwkeurig signalement van hem opgeven en in baar fotoarchief vond de politie dan ook een foto van een jongeman, die aan dit sig nalement beantwoordde. Zoo viel het de politie niet moeilijk den dader van de foto te herkennen. Hij is een 26-jarige werklooze. De po litie beeft hem in zijn woning gearres teerd. De revolver is in zijn bezit aan getroffen. Carnaval s-„v r e g d e". Tij dens de carnavalsvreugde te Sittard heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad. In het café H. kregen twee menschen, die het reeds lang niet met elkaar kon den vinden, ruzie. Ze begaven zich bei den naar buiten, waar ze spoedig hand gemeen werden. Zekere W. uit Ophoven trok eensklaps zijn mes en bracht z'n tegenstander daarmee eenige houwen in het gezicht toe. Deze kwam toen met een groot dolkmes voor den dag, wierp W. te gen den grond en stak en sneed hem als het ware het gezicht in stukken. W. had nog de kracht om een dertig meter te loopen en zakte vervolgens in elkaar. De sergeant-majoor H. snelde te hulp en legde een voorloopig verband, terwijl door omstanders dadelijk geneeskundige hulp ingeroepen wercL Levensgevaarlijk ge wond werd W. vervolgens naar het zie kenhuis vervoerd. Zijn toestand is hope loos. Vrouw een arm afge houwen. Te Lonneker werd Maandag V., die in de deur van zijn woning stond, door drie beschonken mannen aangeval len, omdat hij hun groet niet wilde be antwoorden. Het drietal volgde den man, die tot achter zijn woning vluchtte. De 39- jarige echtgenoote van V., die op het ru moer naar buiten kwam en tusschenbeide wilde komen, kreeg van een der dron kaards, den 33-jarigen Z., een geweldi gen slag met een groot mes. Haar arm werd grootendeels afgesneden. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van een in de nabijheid Wonenden veldwachter, die kwam toesnellen en den arm der vrouw afbond, is er kans, dat zij nog in leven blijft. Het slachtoffer zal echter het li chaamsdeel moeten missen. In de woning van den dader, die door de politie is aan gehouden, werd een bebloed mes gevon den. KANAAL HAN3WEERT—«WEMEL- DINGE. Aan het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer over de Watersta&tsbegroo- ting ontleenen wij Met ongerustheid hadden eenige leden kennis genomen van de in de Tweede Ka mer gehouden beraadslagingen over de verbetering van het kanaal Hansweert Wemeldinge. Voor zoover deze laatste be treffen den bouw van derde schutsluizen, de verhooging van de spoorbrug bij Vlake en de daarmede samenhangende verbree- ding van het kanaal, hadden deze leden geen bezwaar. De Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer gaf echter een anderen indruk en deed vermoeden, dat bij de Regeering het voornemen bestaat, het ka naal over zijne geheele lengte aanzien lijk te verbreeden. Het korte antwoord, in tweede instantie door den Minister gege ven aan den heer Bongaerts, had de leden, hier aan 'het woord, niet gerustgesteld. Tegen een verbreeding van dit kanaal, waardoor het voor schepen van zeer groo te afmetingen geschikt zou worden, had den de leden, hier aan het woord, groot bezwaar. Komt zij tot stand, dan heeft België feitelijk al wat het noodig heeft inzake een RijnScheldeverbinding. Men maakt zich echter illusies, als men meent, dat daardoor de aandrang tot den aanleg van een nieuwe verbinding zal verminderen. Als België reeds een voortreffelijlken vaarweg heeft verkregen,zal het minder dan 'ooit geneigd zijn, behoorlijke com pensaties te geven voor den aanleg van een kanaal BathDintelsas. 'Gevraagd werd: le. of de verbreeding, welke in het voornemen ligt en waarvoor onteigenin gen zullen plaats grijpen, alleen verband 'houdt met de verhooging van de brug bij Vlake en de omlegging van de Schore- brug, dan wel of eene verbreeding over de ge'heele lijn wordt voorbereid; 2e. of, indien dit laatste het geval zou zijn, de Minister van Buitenlandsche Za ken daarin is gekend 3e. of, indien dit mocht zijn geschied, de Minister bereid is, in overleg met zijnen ambtgenoot van Buitenlandsche Zaken, de meening der Regeering in haar geheel over het internationaal aspect van het vraagstuk mede te deelen. AMSTERDAM. Bij de Stoomvaart Mij. Nederland bestaan plannen om de ver brande P. C. Hooft definitief te vervan gen door de Johan de Witt. Dit schip be schikt echter niet over voldoende snelheid en zal daarom half Juli uit de vaart wor den genomen, teneinde te Rotterdam te worden verbouwd. Daar zal de snelheid met enkele mijlen worden opgevoerd. HEERLEN. Dinsdagmiddag is door de politie aangehouden de werklooze arbei der J. H. J. Hiji liep op straat met een hoedendoos, die bij onderzoek 17 revol vers en 102 scherpe patronen bleek te 'be vatten. Ze waren uit België binnenge smokkeld en waren bestemd voor Duitsch land. Ook een tusscheUhandelaar ds ge arresteerd. NEW-YORK. Nog een drietal Ameri- kaansche staten heeft een banikmorato- rium afgekondigd. PEKING. Volgens bericht uit het Chi- neesche 'hoofdkwartier hebben de Japan ners bommen, die met gifgas gevuld waren, geworpen. De Japansche oorlogs schepen moeten bevel hebben gekregen alle buitenlandsche schepen met goederen voor China aan te houden en wapen transporten in beslag te nemen. Vooral de Engelsche schepen moeten in het oog gehouden worden. BERLIJN. In den afgeloopen nacht zijn weer vele huiszoekingen bij communisten en in K. P. D.-lokalen gedaan. Twee honderd communisten en z.g. partijloozen zijn gearresteerd. Over het algemeen is de nacht rustig verloopen. Slechts op twee plaatsen hadden schietpartijen plaats. Twee personen werden gewond. WORMS. Nadat zich gistermiddag reeds botsingen hadden voorgedaan, kwam het vannacht opnieuw tot vecht partijen voor het Volksgebouw. De deur werd doorzeefd met kogels, waarna de natianaal-socialisten binnendrongen. Een man werd doodgestoken en een meisje ge wond. Later werd op straat nog een man doodgeschoten. De geheele politiemacht was gealarmeerd. TOKIO. De Japansche minister van financiën heeft in het parlement ver klaard, dat Japan in elk geval zal deelne men aan de economische wereldconfe rentie. PARIJS. De Fransche Kamer heeft met 334 tegen 250 en de Fransche Senaat met 182 tegen 39 st. de financieele voorstel len der regeering aangenomen. In de so cialistische fracties is oneenigheid ont staan over de concessies, die sommige le den dezer fractie tegenover de regeering hebben gedaan. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Maart 2.30 u. Londen 8.418.45. Berlijn 58.78—58.82. Parijs 9.740.77. Brussel 34.72—34.75. New-York 2.4678-3.47%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3