Vemm. in „He* Cnthisch* Huis" op de K&dlo. Zaterdagmiddag werd in de melk- salon-Bustraan, onder voorzitterschap van den heer P. Luikenaar te Wolfaartsdijk eien districtsvergadering gehouden van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, die be zocht was door afgevaardigden van 24 af- deelingen op Z.- en N.-Beveïand. De secre taris, de heer J. v. d. Weele te Nieuw- dorp, bracht jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental der aangesloten afdeelingen is gestegen van 773 tot 1210, terwijl met ingang van 1 Jan. j.l. nog vijf nieuwe afdeelingen zijn toegetreden. Het batig saldo bedraagt f 147.87V£. Besloten werd, dat het Bestuur ditmaal zal aanblijven, maar volgend jaar in zijn geheel zal aftreden. De secretaris hield daarna een inleiding over „Iets over onze taak als afdeelings- en districtsbestuurders". Geheel het werk van den N.C.L.B. is hierop gericht, dat niet de willekeur, maar het recht zal zegevieren. In dien strijd hebben de be stuurders leiding te geven. De leden, die misschien de werkloozenkas als de hoofd zaak beschouwen, moeten beter worden ingelicht De bestuurders moeten zich daarom de noodige kennis verwerven. Het Bondsorgaan moet goed worden gelezen. De vergaderingen dienen goed voorbereid te worden door een voorafgaande be stuursvergadering. Op de ledenvergade ringen moeten onderwerpen worden be handeld, die de kennis der leden ver meerderen. Loonovereenkomsten moeten worden gesloten. Daarover moeten we kunnen meepraten. Zijn de patroons onwillig, dan moeten ze worden ingelicht en bewerkt. Wij willen geen klassenstrijd maar over leg. Ten slotte besprak spr. de politiek. Als afdeelingen moeten wij niet aan politiek doen, maar daar het gewenscht, ja nood zakelijk is, dat ook in Kamers, Staten en Gemeenteraden mannen uit de sociale beweging zitten, moeten de arbeiders lid worden van hun kiesvereeniging en daar in ook meeleven en meewerken. De districtsbestuurders hebben tot taak leiding te geven aan de districtsactie, o.a. het afsluiten van districtscontracten, waarbij het in deze omgeving wel noodig zal zijn het district in 3 of 4 deelen te verdeelen. Een geanimeerde bespreking volgde op deze inleiding. Vooral de kwestie politiek en vakbeweging werd in den breede be sproken. Bij de rondvraag werden tal van vragen gesteld, hoofdzakelijk aan den hoofdbe stuurder, den heer Vingerling. Afgekeurd werd o.a. dat verschillende gemeentebe sturen weigeren den door den Minister in uitzicht gestelden kolentoeslag uit te betalen en dat men in sommige gemeen ten ook weigert commissies voor de werk- loozenzorg op te richten en daarin ver tegenwoordigers der vakorganisaties te benoemen. Er werd op gewezen, dat de gemeente besturen verplicht zijn de voorschrif ten voor plaatsing bij de werkverschaffing uit te voeren. Zijn ze hierin nalatig, dan zal het H.B. daarop het betrokken De partement attent maken. Betreurd werd de houding van het ge meentebestuur van Kapelle, dat (in tegen stelling met Wemeldinge en Nieuwdorp) niet helpend wil optreden bij de aan schaffing van laarzen voor de te werk gestel den. Nadat nog tal van andere practische kwesties waren besproken, eindigde Ds Hetebrij deze vergadering met dankgebed. Zaterdag werd in het Schuttershof alhier het derde concours voor solisten, duetten, trio's en kwartetten, uitgaande van den Bond van Harmonie- en Fanfare- vereenigingen in Zeeland gehouden. Er was voor dit concours, vooral uit de krin gen van de Bondsleden, groote belang stelling. Het werd des morgens met een sympathieke toespraak van den burge meester geopend, terwijl des avonds bij de sluiting de burgemeester en de heer de Ronde te Rotterdam, (die inplaats van den heer E. Flipse, jurylid was) het woord hebben gevoerd, die wezen op de groote prestaties der deelnemenden. De uitslag is als volgt: Derde afdeeling solisten: L. Doene, Baryton te Kwadendamme, 89 p. 2e pr.; A. van Houte, Bugle, te Waarde, 86 p. 2e pr.; M. Oudeman, Piston, te We meldinge, 97 p. Ie pr.; H. van Houte, Bugle, te Waarde, 85 p. 2e pr.; P. de Pun- der, Piston, te Kwadendamme, 84 p. 2e pr.; D. Goedhart, Sax.-Sopraan te Arne- muiden, 87 p. 2e pr.; C. Hendrikse, Sax.- Tenor, te Middelburg, 96 p. Ie pr.; J. J. Rijnberg, Trombone, te Rilland, 110 p. Ie pr. met lof; R. Goedhart, Sax.-Alt, te Arnemuiden 84 p. 2e pr.; Abr. Geluk, Piston, te Kattendijke, 84 p. 2e pr.; P. van Geelen, Bugle, te Middelburg, 86 p. 2e pr.; Ch. Louwerse, Bugle, te Middelburg, 85 p., 2e pr.; L. Breel, Piston, te Middelburg, 97 p. Ie pr.; A. Goedhart, Baryton, te Arnemuiden, 86 p. 2e pr.; J. Buijs, Tuba, te Arnemuiden, 96 p. Ie pr.; C. Remijn, Bas, te Middelburg, 87 p. 2e pr.; C. Wolf, Trombone, te Middelburg, 89 p. 2e pr.; J, Bliek, Tuba, te Middelburg, 96 p. Ie pr.; F. Bolle, Bugle, te Kapelle, 79 p. 3e pr.; A. Hoogesteger, Piston, te Kapelle, 87 p. 2e pr.; G. van Willigen, Bombardon, te Kapelle, 76 p. 3® pr.; J. Baljeu, Piston, te Souburg, 98 p. Ie pr.; J. van Splunder, Baryton, te Souburg, 89 p. 2e pr.; J. de Hondt, Trombone, te Souburg, 98 p. Ie pr. Derde Afdeeling Duo"s: Duo No. 1 „Excelsior" te Middelburg: N. de Leeuw Piston; M. de Leeuw, Bugle, 73 p. 3e pr. Duo No. 2 „Excelsior" te Middelburg: J. Carol, Bugle; J. Bliek, Tuba, 98 p. Ie pr. Derde Afdeeling Kwartetten: Kwartet „Apolln" te Domburg: G. d» Peg- ten Piston; J. Passenier, Bugle; P Pro voost, Baryton; Gerrit de Pagter, Tuha, 98 p., Ie pr, Tweede Afdeeling Solisten: C. Cornelisse, Trombone, te Waarde, 102 p., Ie pr.; F. Schout, Corhoorn, te Rit- hem, 98 p., Ie pr.; K. den Toonder, Bugle, te Kloetinge, 89 p. 2e pr.; C. van Weele, te Borsselen, 86 p. 2e pr.; C. Le Conté, Baryton, te Goes, 102 p. le pr.; Joh. van de Swaluw, Bugle, te 's-Heer Arendskerke 90 p. 2e pr.; G. Temmerman, Clarinet, te Goes, 99 p. le pr.; S. Janse, Sax.-So praan, te N.- en St.-Joosland, 97 p. le pr.; M. Geus, Sax.-Sopraan, te Kwadendamme, 98 p. le pr.; G. Nijsse, Bugle, te Hein- kenszand, 101 p. le pr.; A. Geus, Bugle, te Kwadendamme, 97 p. le pr.; W. Malle- koote, Bugle, te Heinkenszand, 85 p. 2e pr.; G. Zuidhof, Bombardon, te Kwaden damme, 99 p. le pr.; J. Vermeulen, Bugle, te Heinkenszand, 88 p., 2e pr.; Dirk Sonke Piston, te Waarde, 88 p. 2e pr.; J. Schrier, Trombone, te Waarde, 102 p. le pr.; P. Huisse, Trombone, te Yerseke, 98 p. le pr.; F. Geluk, Baryton, te Kattendijke, 97 p. le pr.; F. Feleus, Tuba, te Kattendijke, 111 p., le pr. met lof; P. Eversdijk, Piston te Kapelle, 74 p., 3e pr.; A. Sinke, Bugle, te Kapelle, 72 p., 3e pr. Tweede Afdeeling Duo's: Duo „Oefening na den Arbeid" te Ritthem: J. Meijers, Bugle; A. Schout, Althoorn, 101 p. le pr.; Duo „Oefening kweekt Kunst" te Borsselen; Jan Walhout, Piston; C. van Weele, Bugle, 90 p. 2e pr.; Duo „Excel sior" te 's-Heer Arendskerke; C. Wiskerke Bugle; J. Sanderse, Bugle, 97 p. le pr. Eerste Afdeeling Solisten: Iz. Stokman, Piston, te Wissenkerke, 85 p. 2e pr.; J. Walhout, Piston, te Bors selen, 87 p. 2e pr.; D. van Halst, Trom bone, te Wissenkerke, 83 p. 3e pr.; C. Meliefste, Tuba, te N.- en St.-Joosland, 101 p. le pr.; Jan Walhout, Piston, te Heinkenszand, 98 p. le pr.; M. Hoek van Dijke, Trombone ,te Heinkenszand, 88 p. 2e pr.; M. Westveer, Tuba, te Waarde, 101 p. le pr.; A. J. Joosse, Piston, te Mid delburg, 97 p. le pr. Afdeeling Uitmuntendheid Solisten: K. P. A. Broerse, Sax.- Alt, te Serooskerke, 116 p. le pr. met lof; P. Meijers, Tuba, te Ritthem, 118 p. le pr. met lof; W. Vernooijs, Sax.-Alt, te Middelburg, 110 p. le pr. met lof; J. Meijer Sax.-Sopraan, te Ritthem, 101 p. le pr,; Adr. Verburg, Baryton, te Wissenkerke, 111 p. le pr. met lof; A. J. Broerse, Tuba, te Serooskerke, 102 p. le pr. Afdeeling Uitmuntendheid D u o 'sDuo „Excelsior" te Middelburg: J. J. Laroes, Sax.-Sopraan; W. Vernooijs, Sax.-Alt, 110 p. le pr. met lof. Eere Afdeeling Solisten: Ed. de Looff, Picolo, te Wissenkerke, 101 p. le pr.; J. J. Laroes, Sax.-Sopraan, te Middelburg, hoogste aantal (120) p. le pr. (met onderscheiding). Kapelle. Onder leiding van den voor zitter, dhr J. P. Kooman, hield de Ghr, Jongelingsvereen. een feestavond met be gunstigers en donateurs. Met een kort welkomstwoord werd de vergadering ge opend door den voorz., waarna dr J. D. Schmidt een inleidend woord sprak. Hierna volgden voordrachten, opstellen en samenspraken, pantomine en ook werd door den heer L. van Wel een overzicht gegeven van het Bondswerk van de Ghr. Jonge Mannenvereen., toegelicht met lan taarnplaatjes. In de pauze volgde tracta- tie. Ook was op deze feestvergadering aan wezig de „Internos Band", welke met een warm, welverdiend applaus werd .toe gejuicht. De zaal was gevuld tot in alle hoeken. Door de Ghr. Schoolvormen. Kapelle- Biezelinge en Eversdijk werd een ouder avond gehouden welke goed bezocht was. De voorz., dhr P. Scheele, heette allen welkom, inzonderheid ds A. M. Fransen van Biezelinge, die was uitgenoodigd om een openingswoord te spreken. Z.Eerw deed dit met genoegen. Gewezen werd op de taak der ouders, het zoo vaak moei lijke en gewichtige werk om de kinderen op te voeden. Met ernst en klem werd her innerd aan de Doopsbelofte, en gewezen op den zegen welke het Ghr. Onderwijs kan geven. Het hoofd der school, dhr F. P. de Graaf, sprak over de propaganda. Spr. wees op de wijze van werken, zooals de Unie zich heeft voorgesteld. Door het lid dhr Jan de Jager Jozz. werd een referaat gehouden over de ver houding tusschen school en gezin. Op verdienstelijke wijze zong mej. Ber- man begeleid door orgelspel van den on derwijzer G. de Bruin, enkele liederen. De onderwijzer P. Bostelaar vertelde over zijn reis door Zwitserland, verduide lijkt met lichtbeelden. Ds A. Scheele sprak het slotwoord. Z.Eerw.wees op den strijd onzer vaderen voor het Chr. onderwijs en op de vergui zing en het leed dezer voortrekkers. Spr spoorde aan tot paraat zijn en tot gebed Met dank aan God eindigde ds A. Scheele deze welgeslaagde avond. Wolf aartsdijk Vrijdagavond waren de twee voorste lokalen der Chr. school geheel en al gevuld daar de Geref. J. V. en M. V. hun 30ste jaarvergadering vier den onder leiding van hun eere-voorzitter Ds G. v. Heiningen. Behalve de leden en de begunstigers waren de Geref. Kerke- raad en tal van genoodigden van zuster- vereen. uit Noord- en Zuid-Beveland te genwoordig. Op het podium in de versier de lokalen prijkten de vaandels der beide vereenigingen. Ds v. Heiningen opende het samenzijn en sprak een ernstig ope ningswoord. Daarna zong de J. V. meer stemmig een Jubileumlied onder leiding van een nud-lid, dhr C. Remijnse, die ook met zijn zoon een stukje op orgel en viool ten beste gaf. De verslagen getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. Een 3- tal onderwerpen werd geleverd: 1. Prins Willem van Oranje door A. Nagelkerke; •2. Ons Ideaal door mej. M. Luikenaar, 3. Abrahams geloovig offer, door J. Braam- se. De M. V. vertoonde een drietal ta bleaux: Ons doel, Ons Bandshuis en Dwaallichtjes. Een en ander werd afge wisseld door voordrachten en samenspra ken. Afgevaardigden van Kring, Ring en zustervereenigingen brachten hun bestG wenschen over. Ook de heer Van Wijk, namens Kerkeraad en Jeugdverband. Het zingen van liederen verhoogde de feestvreugde en in de pauzes zorgden de dames voor de tractatie. In zijn slotwoord herinnerde dhr H. Luikenaar, voorz. van de J. V., aan wijlen Ds Elffers en zijn echtgenoote, die de vereen, hebben opge richt. Hij dankte daana allen, die had den medegewerkt tot het welslagen van het jubileum en ging daarna voor in dankgebed. Oudelande. Vrijdagavond trad alhier op voor de Ver. van oud-leerlingen van Land en Tuinbouwcursussen, Ir v. d. Plassche uit Goes met een lezing over: „De fruit teelt in Amerika". Dhr A. W. Buteijn riep dhr v. d. Plassche en de vele aanwezigen een welkom toe. Dhr v. d. Plassche sprak achtereenvolgens over zijn reis, de be volking en het leven in Amerika. Ver volgens stond spreker uitvoerig stil bij de fruitteelt, zooals die zich in het bij zonder aan de „Westkust" ontplooit. Met lichtbeelden werd een en ander verdui delijkt. Met een aansporing tot meerdere activiteit op het gebied van de cultuur- zorgen eindigde dhr v. d. Plassche. Krabbendljke. In het veilingsgebouw alhier gaf Zaterdag de Gymnastiekvereen. „Sparta" haar jaarlijksche uitvoering. Medewerking werd verleend door leden van de Gymnastiekvereen. „Louis Botha" uit Kruiningen. Na opening door den voorzitter Tollenaar, werden talrijke oefe ningen aan de diverse toestellen vlot uit gevoerd. Vooral de rhythmische en vrije oefeningen door dames werden zeer goed uitgevoerd, terwijl van het werk der hoe ren het brug- en rekwerk te roemen viel. Tusschen de oefeningen door werden tal rijke voordrachten en enkele tooneelstuk- jes opgevoerd. Een en ander werd afge wisseld met graamofoonmuziek, door een electrischen versterker ten gehoore ge bracht. Deze uitvoering, die in zijn ge heel onder leiding stond van dhr De Dreu, mag dan ook ten volle geslaagd worden genoemd. O.- en W.-Souburfi. De A.-R. Kiesvereen. vergaderde Vrijdag ter behandeling van het de vorige week uitgestelde punt: Be spreking Gemeentepolitiek. Dit onder werp werd door den voorzitter, dhr J. Suurmond, ingeleid, waarbij door spreker werd gewezen op de beteekenis van „nood lijdendheid eener gemeente" en de in verband hiermede noodzakelijke bezuini gingen. Verder werd aangetoond het prin cipieel verschil tusschen de Chr. Wijk verpleging en de Vereeniging „Het Groene Kruis". Verder werden de bij de behandeling der Gemeentebegrooting behandelde pun ten besproken, zooals de ophefing der be waarschool en de overplaatsing van de gemeente van de 2de naar de 3de klasse benevens de te heffen opcenten personeele belasting. Westkapelle. Alhier kwam de raad Vrijdag in openbare vergadering bijeen. Alle leden tegenwoordig. Voorgelezen werd een ingekomen verzoek van de afd. Middelburg en Omstreken van den Ned. Bond van koffiehuis- en restauranthou ders en slijters om verandering te bren gen in de wijze van heffing der belas ting op de biljarts, zoodat betrokken per sonen worden vrijgesteld van deze belas ting. D'oor de caféhouders alhier was adhaesie aan dit verzoek betuigd. De voorz. zegt, dat er geen redenen zijn om ontheffing te verleenen. De heer K. Cijsouw vond een belasting op de biljarts bezwarend voor de café houders en vroeg, of de heffing niet op de helft gebracht kon worden. De voorz. wees er op, dat in de tegen woordige omstandigheden personeele be lasting voor de woningen, grondbelasting op de landerijen en schoolgeld ook zwaar vallen voor de betrokken personen. Dhr W. Huibregtse meende, dat door het weinige gebruik dat van de biljarts alhier gemaakt wordt, deze als regel de belasting niet opbrengen. Dhr H. Cijsouw merkte nog op, dat op vrijwel alles verlies geleden wordt. Spr. vond het een moeilijke zaak hierbij deze categorie van personen uit te schakelen voor de belasting. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het ingediende verzoek werd daarop aangenomen met 5 tegen 2 st., die van de heeren K. Cijsouw en W. Huibregtse. De leden van de stembureaus werden daarop aangewezen. Daarop kwam in behandeling: bespre king toelating tot de werkverschaffing van personen met meer dan 2 H.A. bouwland, in verband met een gehouden bespreking met den heer Inspecteur der werkver schaffing. Voor deze bespreking ging de openbare vergadering over in een be sloten zitting. Na heropening werd met alg. st. be sloten, dat ook personen, die meer dan 2 H.A. bouwland in gebruik hebben, als bewezen wordt, dat het land met hypo theek is belast, toegelaten kunnen worden tot de werkverschaffing, mits onder na dere goedkeuring van den inspecteur van de werkverschaffing. Ieder geval >:al af zonderlijk beoordeeld warden. Bij de rondvraag vestigde de heer L. Minderhoud de aandacht op het gevaar bij het verkeer langs de bochten in den straatweg Westkapelle-Aagtekerke, door dat de dicht begroeide kanten het uitzicht belemmeren. Door den voorz. werd een onderzoek toegezegd. Daarna sluiting. Arnemuiden. Vrijdagavond werd in de openbare school de jaarlijksche Ouder avond gehouden, welke door den voor zitter der Oudercommissie, dhr A. Buis Azn, met een welkomst woord werd ge opend. Het Hoofd der school, dhr J. J. v. Doeselaar, hield een lezing over „Prins Willem I". Na afloop hiervan werden aan de aanwezige ouders ververschingen aangeboden, waarna de voorzitter een woord van dank sprak voor de goede opkomst. Ook de burgemeester en de ge meente-secretaris waren aanwezig. Vrijdagavond vergaderde de Chr. Werkliedenvereen., onder leiding van dhr Joh. Crucq. Het halfjaarlijksch overzicht der kas deed een grootere uitgaaf dan ontvangsten zien. Dit verschil was ont staan door de vele ziekteuitkeeringen en het bedrag noodig voor de aanvrage ver lenging der Kon. goedkeuring op de sta tuten. Na breedvoerige bespreking werd besloten te bepalen: dat men in twee achtereenvolgende boekjaren voor dezelf de ziekte 39 weken uitkeering kan genie ten, daarna is men voor diezelfde ziekte uitgetrokken in de volgende jaren. Voor taan kan men zijn premie voor uitkeering per drie maanden verhoogen of verlagen en niet zooals voorheen op ongeregelde tijden. Biggekorke. Voor den te houden schiet wedstrijd ter herdenking van het 35-jarig bestaan der schietvereeniging „Nut en Genoegen", alhier, werden ontvangen van H. M. de Koningin een zilveren, van Z. K. H. den Prins der Nederlanden een bronzen, van H. M. de Koningin—Moe der eveneens een bronzen en van den In specteur van den Vrijwilligen Landstorm een verguld-zilveren medaille. Verder zijn nog verschillende toezeggingen gedaan voor een te schenken medaille. Oostkapel le. Zaterdagmiddag kwam men tot de ontdekking, dat ongenoode gasten door het verbreken van een ruit zich toegang hadden verschaft tot de Consistoriekamer van de Gereformeerde kerk. Het bleek, dat een boekenkast was opengebroken. Schijnbaar vond men niet wat men zocht, aangezien voorzoover men kon nagaan, niets wordt vermist. Oomburg. Vrijdagavond j.l. vergaderde alhier de afdeeling „Domburg van den Ned. Chr. Landarbeidersbond". Na ope ning door den voorzitter sprak inplaats van een Hoofdbestuurder, de heer Melief ste, uit Middelburg over: „Onze taak in de Chr. Vakbeweging in zeer woelige tij den". Nadat Ds Queré nog een kort woord had gesproken en door enkele der aan wezigen vragen waren gesteld en beant woord, sloot de heer Meliefste deze goed geslaagde vergadering met dankzegging. Alhier is in werking getreden een verordening tot wering van ontsierende reclame voor de bebouwde kom der ge meente. leder is gehouden vóór 1 Januari 1934 alle ontsierende reclameborden van zijn gevel of erf te verwijderen. Het ver bod is niet van toepassing in zooverre het geldt reclame voor zaken, welke wor den vervaardigd of verhandeld of voor bedrijven, welke worden uitgeoefend op of in het onroerend goed. Koudekerk». De Ghr. Besturenbond hield Vrijdagavond j.l. een propaganda- vergadering onder leiding van den voor zitter, dhr D. Kasse. Ds ten Kate, Ned. Herv. predikant alhier, sprak naar aan leiding van het gezongen Psalmvers (Ps. 19 4 en 6) over loon en de vervulling der Wet Gods. Die Wet Gods moet ook staan in het middelpunt der Ghr. vakbe weging. Wij mogen niet verder gaan dan ons Ghr. beginsel ons toelaat. Zeker, wij hebben ook rechten, maar wij zullen eerst onzen plicht zien en vervullen. Daarna sprak dhr A. Stapelkamp, se cretaris van het Ghr. Nat. Vakverbond over: „Christelijke Vakbeweging juist nu" Eigenlijk moest het niet noodig zijn, na het 25-jarig bestaan van het Ghr. Nat. Vakverbond, nog een propagandarede te houden. Helaas zijn er vele Christenen, die wel op kerkelijk, politiek en onder wijsgebied strijden voor de goede begin selen, maar op het maatschappelijke en economische zich afzijdig houden. Wij zijn niet alleen des Zondags Christenen, maar willen geheel de week door in al ons doen den Naam des Heeren belijden. De Ghr. vakbeweging wil de ordinan tiën Gods weer tot zijn recht doen komen; het volk toeroepen: „tot de Wet en het getuigenis". In tegenstelling dus met de moderne vakbeweging. Het Ghr. Vakver bond strijdt niet om de macht, maar om het recht Gods. Groot is in dezen de ver antwoordelijkheid van alle Christenen. Dhr Vingerling, hoofdbestuurder van den Ghr. Landarbeidersbond, sprak over: „Waar het om gaat". De mensch, door God geschapen, bestaat uit stof en geest. Dat mag door ons niet worden geschei den. Voor beide hebben we een roeping. De bede om het dagelijksch brood gaat aan de bede om schuldvergeving vooraf. Daaruit blijkt dus de hooge waarde van ons stoffelijk bestaan. Laat ons daar nu blijk van geven in ons practisch leven. Het gaat bij de Chr. vakbeweging er om, om hen die lager staan dan ze behaoren te staan, op te heffen. Niemand mag zich daaraan onttrekken. Het gaat om de ge zinnen. Ook de vrouwen hebben een roe ping. De medewerking van de zangvereeni- ging „Zang veredelt", onder leiding van den directeur dhr A. Hollaers, verhoogde TSi/r-rri het huidje T Ta va" de kleine met y en houdt het droog met PUROLPOEDER i t zeer de gezelligheid. Een zestal nummers werden op keurige wijze ten gehoore go- bracht. Aan het einde van deze geslaagde ver gadering dankte de voorzitter allen voor hun aanwezigheid en medewerking. Hij deelde nog mede, dat bericht was inge komen van verhindering van Ds Heij door lichte ongesteldheid. Ds ten Kate ging voor in dankgebed. Vrouwepolder. Gedep. Staten hebben het raadsbesluit tot opheffing der O. L. school te Vrouwepolder goedgekeurd, doch hunne goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot opheffing der 0. L. school te Gapinge. Vrijdagavond hield de Christe lijke Jongelingsvereeniging „Obadja", in samenwerking met de Chr. Meis- jesvereen „Het Rankje" van Gapinge, in de Ned. Herv. Kerk haar tweede jaar eest. De voorzitter, Ds J. Tjebbes, sprak in zijn openingswoord zijn groote vol doening uit over de groote opkomst. De verslagen werden uitgebracht. Nadat Chr. Francois een bijbelinleiding gehouden had over 1 Cor. 13, werd met betrekking hier op een in alle opzichten zuiver tableau opgevoerd „Geloof, Hoop en Liefde". Spe ciale vermelding verdient ook het door de jongens gespeelde tooneelstuk „Christofo- rus". Het verdere van het rijke pro gramma bestond uit voordrachten, samen spraken enz., dit alles afgewisseld door zang en muziek. Beide vereenigingen mogen op een zeer geslaagden avond terugzien. Als waardeering boden zij aan Ds Tjebbes een mooie schilderij aan. De Knapenvereen. „Samuël" hield in de consistorie der Geref. Kerk Don derdagavond haar jaarvergadering, wel ke onder leiding stond van dhr A. Ver- sluys en P. Duvekot. Uit de respectieve lijke verslagen bleek, dat de vereen, zich in alle opzichten op peil houdt. Dat de jongens terdege studie van hun werk gemaakt hadden kwam duidelijk uit in de vernuftig in elkaar gezette „Radio- omroep". Het lid J. v. d. Broeke las een mooi opstel over „Debora en Sisera". Het verdere van den avond werd gevuld met samenspraken, voordrachten e.d. Kats. Zaterdagmiddag werd 'hier een nederlaag-wedstrijd gespeeld h~ .sohen KatsGoesche Boys, uitslag 71 voor G'oesche Boys, ruststand 31. Wissenkerke. De Turnvereeniging „Vol harding" alhier gaf Vrijdag j.l. een uit voering in het Gymnastieklokaal der O. L. school voor de donateurs. Zaterdag avond werd in hetzelfde lokaal een alge- meene uitvoering gegeven. Beide avonden stonden onder leiding van dhr J. Mar- cusse. De vóór twee jaar opgerichte vereeni ging gaf soms aardige staaltjes van gym nastiek te zien. Over het algemeen werk ten de dames- en meisjesleden beter dan de heeren en jongens; doch, gezien de jeugdigheid van de vereeniging, mag ge rust gezegd worden, dat de avond goed geslaagd is. Er werd na afwerking van het gymnastiek-programma nog een too neelstuk en een „schoonmaak-pantomine" opgevoerd. Tholen. Vrijdagavond hield de school- vereeniging op Geref. grondslag in het schoolgebouw aan den Doelweg, haar jaarvergadering. De voorz., dhr G. Jansen opent de vergadering. Naar aanleiding van het gelezene spreekt de voorz. een toepasselijk woord. Vervolgens geeft de secretaris een uitgebreid jaarverslag. Ieder moet medewerken het leerlingenaantal te doen toenemen, opdat wij onze 4 leer krachten zullen kunnen behouden. Ver der memoreerde hij het feit, dat het hoofd der school door ernstige ziekte eenigen tijd verhinderd is geweest de school te bezoeken, doch nu weer zoover hersteld is, dat hij zijn werk weer heeft kunnen hervatten. Uit het jaarverslag van den penningmeester, dhr Van Vessem, bleek, dat de vereeniging, dank zij de collecten die in de kerk wekelijks worden gehou den, er financiëel goed voorstaat. De voorzitter dankt beiden voor hun goed ver slag, waarna tot bestuursleden worden herkozen dhrn J. Bogert en Mart. Jansen. Na een geanimeerde bespreking over de onderwijsbelangen sluit de voorzitter de vergadering. Benoemd tot ambtenaar ter secre tarie alhier dhr Anth. Laban en toege laten tot volontair de heer J. Rijnberg van Oud-Vossemeer. Poortvliet. De vereeniging „Het Groene Kruis" alhier hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal op heden bedroeg 264. De wijkver pleegster, mej. Hartogvan de Velde had een respectabel aantal van 1265 bezoeken afgelegd bij leden-patiënten. De Ultrasol (hoogtezon) werd 198 maal gebruikt, ter wijl 77 verplegingsartikelen werden uit geleend. Enkele instrumenten werden nieuw aangekocht. Het verslag van den penningmeester W. Dronkers wees uit, dat was ontvangen f 1051 en uitgegeven f 1062, alzoo een nadeelig slot van f 11. Aan den magazijnmeester A. Luijk wordt jaarlijks f90 betaald voor onderhoud van artike len, terwijl de wijkverpleegster slechts f500 ontvangt, wat, gezien de werkzaam heden, te weinig is. Voorgesteld werd om het salaris der wijkverpleegster te ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2