PAPIER Wij komen gaarne Zoekt U reeds GOES HULST Goedkoop Cocos- Gordijnen Vloerbedekkingen Tafelkleeden De Kleine Kerknieuws Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. ingezonden Stukken. Marktberichten. Atloop Verknopingen en Aanbestedingen GOES. HOED. KENSKERKE. Abonnementen en Advertentiën warden aangenomen do r J LOÜWS. e S i el even naar U toe om de maten te nemen van vloerbedekkingen, gordijnen, loopers etc. Dat kost U niets en laat U geheel vrij te koopen of niet, maar het is voor U een groot gemak en spaart voor U veel tijd en kosten. nu uit, wat U moet of wenscht te koopen voor de voorjaarsschoonmaak. De tijd gaat zoo snel en U hebt nu de grootste keuze. En wat een gemak voor U als U klaar is met de schoonmaak. U behoeft ons maar even te waarschuwen en onmiddellijk hebt U alles in huis: het karpet, dat U nu uitkoos, de trap- of ganglooper, genaaid en al, de cocoslooper of tapijt omgeboord, de gordijnen kanten klaar om op te hangen. Reeds velen kochten, sluit U ook bij hen aan. Wij bewaren alles voor U tot U bericht geeft. Tapijt Allovers Looper Etamines Bedrukt Linoleum Karpetten Marquisettes Graniet Deurmatten Voiles Houtnerf Kanten. Franjes etc. Parket en Tegellinoleum Axminster Bouclé Haarvelour Tapis-Belge Divankleeden Kapstokkleeden Schoorsteenkieeden Gordijn- en Landhuisstoffen ZEELAND'S GROOTSTE MANUFACTURENHANDEL. Borssflfun. Gisteravond hield de Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarvergadering. Na ingeleid te zijn door burgemeester Rutgers, hield overste Bierman een be zielende rede over ons Vorstenhuis. In het tweede deel zijner rede hield spreker een warm pleidooi voor den Bijz. Vrijw. Landstorm. Een en ander werd verdui delijkt door een prachtige film. Ook reikte de overste eenige brevetten uit aan de schutters en koningsschutters. De op komst was zeer goed. Schore. VrijduPmiddag vergaderde de gemeenteraad Aan do damesvereenjging {vereeniging tot het verstrekken van ver sterkende middelen aan behoeftigen) wordt toegestaan gebruik te maken van twee schoollokalen voor het houden van een bazaar op 8 Maart a s. Medegedeeld wordt, dat de werkverschaffing door den Minister is goedgekeurd en dat hiervoor Rijkssubsidie wordt toegestaan. Met de werkzaamheden wordt zeer waarschijn, lijk begonnen op Woensdag 1 Maart a.s. Voor de Langestraat (Noord Oostzijde) wordt de rooilijn vastgesteld op 12 M. uit de as van den weg De borgtocht voor den te benoemen secretaris-penningmeester van het Burger lijk Armbestuur wordt vastgesteld op f 1000.—. Hierop wordt overgegaan tot benoe ming van een secretaris-penningmeester. Bij eerste vrije stemming wordt benoemd dhr. M. Karelse Wz. met 4 stemmen tegen 3 stemmen op dhr. J. van Koeve- ringe Hz. Er waren 6 sollicitanten. Bij de .rondvraag komt dhr. Glerum nog eens terug op het afhakken van het hout om de begraafplaats. Spr. is van meening dat het beter was geweest indien wat minder hout was weggenomen, om dan een volgend jaar het restant te laten afhakken. De Voorzitter wijst er op, dat met de beste bedoeling is ge handeld. De jonge heg moet tot ontwik keling komen, terwijl over een half jaar alles weer inooi groen zal staan. Boven dien is aan de Westzijde van de begraaf plaats zelf niets weggenomen, zoodat het alleen over de dreef gaat. Dhrn. Karelse pn Bierens zeggen dat het wel in de bedoeling heeft gelegen om slechts de helft van het hout af te hakken. Van een verkeerde bedoeling is hier ech ter geen sprake; alleen is er een klein misverstand geweest. Dhr. Glerum vraagt verder of de jonge heg hel goed doet, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. Verder dee'.t de Voorzitter mede, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om een eenvoudige afrastering om het hiervoor in aa imerking komende deel der begraafplaats te laten zetten Dhr, van den Brink informeert naar den aankoop van macadam voor de we- i gen. De Voorzitter zegt, dat deze elke dag aan de losplaats bij de Schorebrug jkan aankomen. Op een vraag van dhr. Bruijnzeel of dezelfde soort en 'hoeveel heid is aangekocht ais vorige jaren, deelt de Voorzitler mede, dat macadam is aan gekocht van dezelfde kwaliteit en groolte als vorig jaar, doch iets kleiner kwan turn met het oog op den Zouteweg. De lossing zal geschieden met de hand. N.- en St Joosland. Donderdagavond vergaderde de Christ. Landarbeidersbond alhier in de Chr. School. Iedere verga dering wordt drukker bezocht als gevolg van het steeds groeiend aantal leden der afdeeling. Aan verschillende arbeiders is aange zegd, dat zij met Maart langer zullen moe ten gaan werken voor hetzelfde loon als nu, wat dus eigenlijk een loonsverlaging inhoudt, hetwelk des te onbillijker is, daar zij voor regenverlet en dergelijke per uur gekort worden. Anderen brachten het verschil in prijs voor aardappelen ter sprake, terwijl er ook nog verschillende boeren met de groote roe werken, welke officieel door de werkgevers is afgeschaft. Men besloot samenwerking te zoeken met de afdeeling Arnemuiden om geza menlijk op vaste arbeidsvoorwaarden bij de boeren aan te dringen. Door het be stuur werd een zeer billijke loonregeling voorgesteld, welke de instemming der ver gadering wegdroeg en waarover men met de werkgeversorganisatie zal onderhan delen. Na een opwekkend woord van den heer L. Sluimer, hoofd der Chr. School alhier, werd de vergadering door dezen met dankzegging gesloten. CANDIDATENLIJSTEN ANTIREVO LUTIONAIRE PARTIJ. De uitslag van de stemming over de eerste 16 plaatsen der lijsten, waaraan door 612 kiesvereenigingen met in totaal 1267 geldige ^temmen werd deelgenomen, is, naar ons door het Bureau van het Centraal Comité wordt meegedeeld, als volgt 1. H. Colijn; 2. J. A. de Wilde; 3. C. van den Heuvel; 4. L. F. Duymaer van Twist; 5. J. Schouten; 6. C. Smeenk; 7. H. Visscher; 8. H. Amelink; 9. J. J. C. van Dijk; 10. A, Zijlstra; 11. C. S. van Dobben de Bruyn; 12. J. Terpstra; 13. C. van der Zaal; 14. P. Wielinga; 15. A. A. L. Rutgers; 16. T. A. van Dijken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Ham J. D. Kleyne te Willige Langerak. Te Nieuwerkerk (Z.) J. C. J. Dijkstra, cand. te Utrecht. Te Maartensdijk J. J. Timmer, te Ermelo. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé J. Hovius te N. Pekela. Alg. Doopsgezinde Sociëteit. Drietal te Amsterdam (vac.-Nijdam), J. E. van Brakel, te Koog-Zaandijk, F. ten Cate te Sappemeer, en J. D. Dozy te Leeuwarden. Geslaagd voor de practijk-examens Engelsche Handelscorrespondentie dhr L. P. B. v. d. Reepe te Goes. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Raams, nm. ds Homburg. Geersdijk, vm. cand. Franck, nm. lees- dienst. Wissenkerke, vm. leesdienst, nm. cand. Franck. Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds v. Selms. Wemeldinge, 9.30 u. ds v. d. Heil, 1.30 u. dhr Overgaauw. Geref. Kerken. Geersdijk, vm., nm. en av. ds Meester, van Brouwershaven. Woensdag, vm., nm. en av. ds van Heiningen van Wol- faartsdijk. Wissenkerke, vm. en nm. cand. de Regt. Wemeldinge, vm. en nm. cand. van Nes te Terneuzen. Geref. Gemeenten. Hoedekenskerke, Woensdag 9, 1.30 en 5.30 u. ds Hofman. Ongeluk met een jachtge weer. De 50-jarige H., te Dodewaard, die omstreeks 10 uur gistermorgen op de uiterwaarden onder Ochten, met een dub belloops jachtgeweer onder een haag doorkroop, werd, doordat zijn geweer af ging door een schampschot getroffen in de knie, waarna hem de volle lading in de borst drong. De ongelukkge werd met een diepe schotwonde n de rechterborst op den veerweg DrutenOchten dood ge vonden. Een inmiddels uit Ochten ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Buiten verantwoordelijkheid der Redacti'' Geachte Redactie, Gaarne zag ik voor onderstaande rege len eenige plaatsruimte in uw blad, daar er mijns inziens een paar verkeerde mee ningen zijn te lezen uit het verslag van den secretaris van den kring Walcheren der Z. L. M. gericht aan de leden van den C. B. T. B. Als daar geschreven stond in „De Zeeuw" van 18 dezer, dat vooraan staande mannen voorstellen meenden te moeten doen tot afscheiding van de Z. L. M., heet het even verder in dat verslag dat deze de redenen waren naar zijn mee ning, dat het enkelen te lang duurde eer zij vooraan stonden in het landbouwver- eenigingsleven. Dus voormannenen toch te lang duren eer zij vooraan ston den. Zie vriend Langebeeke, dat is mij niet duidelijk. Het is ook een onjuiste voor stelling, evenals de meening van den voorzitter, dat wij het resultaat gering vinden. Het is niet gering; overal bijna ritselt het van nieuw leven. Pas weer een afd. in Ritthem, deze beweging groeit langzaam, maar zeker. Het zijn er al over de honderd, die los zijn van de Z. L. M., en dat zal naar mag worden verwacht, worden verdubbeld alleen in Walcheren. Een andere, een betere reden die we hadden om ons los te maken van de Z. L. M. was, dat we een organisatie begee- ren, waar we voor onze Chr. levensbe schouwing kunnen uitkomen, omdat we op elk terrein des levens Christus als Ko ning erkennen. Met dank voor de plaatsing G. J. de W. VLISSINGEN. Veiling van 24 Febr. Aardappelen 1416 per 25 kg. roode kool 3.55; gele kool 4.55; bruine boo- nen 12; uien 13; spinazie 2536; kool raap 0.51; spruiten 1023; kroten 0.5 1; wijnpeen 2; kleine peeën 12.5; wit lof 2021, allee per kg. Kipeieren 32 p. 10 et.; boereikooj 0.5; savoye kool 33.5 per etuk; selderie 2—8; prei 36 p. boe. Spruifckoppen 39; andijvie 4649 per kist; veldsla 921; peterselie 41 p. chipje. Wemeldinge Men verzoekt ons eenige rectificatie aan te brengen in het be richtje aankoop kunstmeststoffen door de Landbouwvereen. Bij de aankoop was gemeld franoo thuis; dit moet zijn: fran- co wagen. De aanbesteding amoniak-super 17.800 k.g. moet zijn f 3.12 franco bij de leden i thuis. Rilland-Bath. Gisteren werd alhier I door M. C. Walraven, alhier, aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Adriaan Butijnweg. Ingeschreven wferd door de heeren A. J. A. Windhorst voor f2184, J. v. d. Sande voor f2172, D. C. Windhorst voor f 2140, J. Nieuwenhuyze voor f2110. Gegund aan den laagsten in schrijver. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 762. Licht op voor fietsers: Zondag 5 u. 52 min. Maandag 5 u. 54 min. Heden overleed In de hope des eeuwigen levens, onze ge liefde Man. Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de heer G0RNELIS ORANJE, in den gezagenden ouderdom van 82 jaren. Uit aller naam: H.C. ORANJE—MEIJERS Amsterdam-Zuid, 23 Febr. 1933 Lutmastraat 164hul>. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Dinsdag 28 Febr. a s. tegen 2 uur, op de Nieuwe Oosterbegraafplaats. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Verzoeke geen bloemen. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNA STURM. betuigen wij door deze onzen harte- lijken dank, inzonderheid aan Dokter Koch, Directrice en verplegend Per soneel. Uit aller naam, H. SCHOE. Meliskerke. 25 Februari 1933. Allen, die iets te vorderen hadden van of verschuldigd waren aan wijlen den Heer L. H. D0RMAAR, gewoond hebbende te Middelburg, Vlasmarkt L 11, en aldaar overleden 9 Februari 1933, worden verzocht daarvan op gave te doen ten kantore van Notaris J. TERPSTRA te Middelburg, uiter lijk 10 Maart 1933. o K P* 183 cM breed vanaf 52x/2 ets. Spotgoedkoop mooie dessins Ziet Etalages Meer dan 100 dessins. Laagste prijzen. A. WILKINQ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2