Wèg die Migraine! AKKER.CACHETS W Staten-Generaal. Uit de Provincie. Bovengenoemde candidate zijn reap, voorzitter en secretaris van de partai kommunis Indonesia en in het boven- Digoelkamp in Nieuw-Guinea geinter- neerd. Het partijbestuur der C. P. H. stelt al les in het werk zoo sluit de mededee- ling om alsnog dezen beiden candi- daten de mogelijkheid te openen van hun grondwettelijke rechten gebruik te kun nen maken. Tekort aan schepelingen. De dagbladen bevatten een oproep van den Commandant der Zeemacht in Ned.- Indië, dat ter tijdelijke voorziening in het bestaande tekort aan schepelingen, aan geoefende militieplichtigen der Zeemacht vergund kan worden om, vrijwillig, voor een nader te bepalen tijd, in werkelijken dienst op te komen. Het verdrag van Oslo. Het ministerie van Buitenlandsche Za ken maakt bekend, dat blijkens mededee- ling van de Noorsche regeering, Finland met toestemming van alle betrokken par tijen, met ingang van 8 Februari j.l. is toegetreden tot het verdrag tot economi sche toenadering met bijbehoorend pro tocol, gesloten te Oslo op 22 December '30 tusschen België, Denemarken, Nederland, Noorwegen en Zweden. Beroep uit Indië op Nederiandsche kiezers. Aneta meldt uit BataviaEen com muniqué, opgenomen in de Javabode, meldtÓnder de leidende figuren in de politiek zoowel als bedrijfswereld te Ba tavia bestaat het voornemen, zich op een nader te bepalen wijze te wenden tot de kiezers in Nederland, met het verzoek, bij de komende Kamerverkiezingen niet op de candidaten der S.D.A.P. te stem men, in verband met het gevaar, dat voor Nederl.-Indië gelegen is in de mo gelijkheid, van eventueele versterking van den invloed dier partij op de regeering. Men wil hierbij uiting geven aan de ge voelens, welke de welgezinde Europee- eche en Inlandsche en Ghineesche inge zetenen bezielen. Productie der kolenmijnen. De totale netto-productie der steen kolenmijnen in Limburg bedroeg over Ja nuari 1.088.309.043 ton, over het vorig jaar Januari 1.024.491.743 ton. Het totaal aantal arbeiders der Lim- burgsche mijnen bedroeg op 1 Februari j.l. ondergrondsch 24.350, bovengrondsch 10.880, totaal 35.185, het vorig jaar op 1 Februari 39.968. Prof. Dr Ir J. Goudriaan uit de S. D. A. P. getreden. Prof. Dr Ir J. Goudriaan te Eindho ven deelt mede, dat bij uit de S. D. A. P. is getreden. Zooals men weet, beeft Prof. Goudri aan in „De Groene Amsterdammer" van verleden week de revolutionaire houding van de S. D. A. P. in dezen tijd, in bet bijzonder r at betrekking tot het gebeur de met de „Zeven Provinciën", scherp gehekeld. Een naar aanleiding van dit artikel ontstaan conflict met bet partij bestuur van de S. D. A. P. is voor den hoogleeraar aanleiding geweest, zijn lid maatschap op te zeggen. Dat was te verwachten. Mannen, die blijk geven de werkelijk heid te zien en die de waarheid durven zeggen, zijn voor de S. D. A. P. niet bruikbaar. Ingezonden Mededeeling. Wanneer er zoovele huisvrouwen zijn die „1, 2, 3", gebruiken en zeggen, dat zij dit Nederlandsch zelfwerkend wasch- middel niet meer willen missen, dan moet het toch wel iets goeds zijn! En dan de lage prijs17^ cent per pak Volkomen logisch, dat iedereen mei „1, 2, 3", een proef neemt. En altijd is het resultaat: ik wil alléén „1, 2, 3". EERSTE KAMER. De Rijksbegrooting 1933. Politieke beschouwingen. De heer de Savornin Lohman, C.H., betreurt de aanneming van de motie- Boon en betreurt ook, dat zijn partijgenoo- ten in de Tweede Kamer voor zoover aanwezig daaraan hun stem gaven. Afwezig was o.m. de heer Slotemaker de Bruine, die indertijd zijn stem gaf aan het voorstel, het desbetreffende wetsont werp in behandeling te nemen. Hier is in zijn partij verschil van politiek, niet van beginsel gebleken. Dat de kabinetsquaestie werd gesteld voor een wetsontwerp als dit, zou onder normale omstandigheden geen zin hebben gehad, en Kamerontbinding zou absurd zijn geweest. Maar zoo eenvoudig is de zaak niet. Er is in de Tweede Kamer her haaldelijk gebleken, dat de samenwerking ten aanzien van de bezuiniging niet zoo danig was als wel gewenscht ware. Hoewel spr. ook de oplossing van de ontstane crisis niet normaal vindt, was er z.i. geen andere mogelijkheid, zelfs niet in dit geval nu er feitelijk geen ernstig conflict is. Ook spr. hoopt op de komst van een parlementair kabinet, dat echter niet moet worden gebaseerd op binnenkamersche, mot ".el bindende of zelfs contractueel bin dende afspraken tusschen de partijen, die de meerderheid vormen. Duidelijk moet blijken van beginselovereenkomst Er is ook gesproken over een parlemen tair kabinet op breeder» basis, en het zijn de vrijzinnig-democraten, die daarvoor favoriet schijnen te zijn. Het zal echter moeilijk zijn tot een homogeen parlemen tair kabinet te komen, en wij zullen reke ning moeten houden met de mogelijkheid van verdere extra-parlementaire kabinet ten. Spr. behandelt vervolgens de gezags- quacstie, ten aanzien waarvan spr. cri- tiek op het regeeringsbeleid levert. De „topic of the day" noemt spr. de muiterij in Indië. Spr. is dankbaar voor de krach tige houding der regeering in dit opzicht. Dat spr. en de zijnen geen medelijden zouden hebben met de slachtoffers is on waar. Maar de regeering is niet voor het gestorte bloed verantwoordelijk. Schuldig zijn zij, die door ondermijning van de krijgstucht de geesten rijp hebben ge maakt voor het verzet. As de S.D.A.P. onmiddellijk de muiterij openlijk had af gekeurd, zou er wellicht geen bloed zijn gevloeid. Thans moet bij de marine schoon schip worden gemaakt. Als de tucht niet te handhaven is zonder de bonden, dan doeke men de heele vloot op. Maar in Nederland is nog wel een vloot mogelijk van roode smetten vrij. Spr. eindigt met de verklaring, dat zijn fractie meer dan ooit doordrongen is van het feit, dat de dienaren der Kroon be hoefte hebben aan loyalen steun. De heer Hermans, S.D., bepleit de handhaving van de autonomie der ge meenten. De heer F o c k, Lib., zegt, dat, wat be treft de muiterij, zijn fractie geheel achter de regeering staat. Als men vraagt, wie hier verantwoordelijk is voor het vergoten bloed, dan is het eenige antwoord: de muiters. De muiters, die het geschut had den geladen; die uit een hinderlaag ge schoten hebben op de officieren, die naar de brug wilden gaan; die op een somma tie antwoordden: „Hinder ons niet". De autoriteiten hebben te recht gehandeld. Ten opzichte van de Kamerontbinding kan spr. niet zoo gouvernementeel zijn als ten aanzien van „De Zeven Provin ciën". Bij de opheffing van eenige recht banken ging het niet om een beginsel, maar om een quaestie van loven en bie den. Zal er nu na de verkiezingen een parle mentair kabinet komen?. In „De Standaard" heeft hij een artikel gelezen, dat ook de hoofdredacteur van dat blad een parlementair kabinet wenscht en mogelijk acht. Hij maakte ech ter eenige reserves ten aanzien van spre kers partij. Nu dat is geschied, wil spr. verklaren, dat spr.'s partij thans geen enkele uit spraak kan doen ten opzichte van het plaatsnemen in een ministerie. Dat zal afhangen van den uitslag der verkiezin gen. Wel wil spr. zeggen, dat zijn partij nooit zitting zal nemen in een sociaal democratisch ministerie, met een partij, die drie weken noodig heeft om te komen tot de erkenning, dat muiterij afkeuring verdient. De heer Van Lanschot, R.-K., wijst er op, dat de tegenwoordige omstandig heden worden beheerscht door de crisis; de economische en de financiëele crisis, maar ook de crisis van het gezag, welke laatste in haar innerlijke wezen een mo- reele crisis is. Voor alles moet worden gezorgd om inflatie te voorkomen, dus te komen tot een sluitend budget. Dit zal offers vor deren, want het geheele volk staat thans met den rug tegen den muur. In welk teeken zullen de a.s. verkiezin gen staan? Dit zal niet zijn de motie- Boon. Wel zal de inzet zijn voor een deel de bezuiniging, maar in hoofdzaak zal de strijd worden uitgevochten op de verschil lende partijprogramma's. Het zal echter ook gaan om de quaestie van het gezag dat jaren lang is ondergraven en onder mijnd. Het zal gaan voor of tegen de re volutie, voor of tegen het gezag. De Katholieke Staatspartij staat in dit opzicht tegenover de sociaal-democraten, die het parlementaire stelsel ondermijnen: aan haar past slechts één rol, die der bescheidenheid. Den heer A n e m a, A.-R., komt het niet behoorlijk voor, dat men achteraf, na ken nisneming van de feiten, de regeering verwijt, dat zij niet wijzer is geweest dan wij. Men vergeet daarbij, dat de omstan digheden voor de regeering hoe langer hoe ongunstiger werden. Maar de regee ring heeft dan toch maar de credietwaar- digheid van ons land weten te bewaren en heeft verschillende maatregelen geno men om het christelijk karakter der natie te beschermen. Voor spr.'s fractie sluit de balans over de regeeringsdaden met een batig saldo. Het kabinet heeft als geheel aanspraak op dankbaarheid en waardeering en in het bijzonder heeft spr. hierbij het oog op den minister van Financiën. Dat het kabinet het gezag wil hand haven, heeft het getoond bij de betreurens waardige gebeurtenis in Indië. Dat de S. D. A. P., zij het ook met een halven slag om den arm, zich heeft gesteld ach ter dit revolutionnair bedrijf, is een hoogst bedenkelijk feit. Dit moge psychologisch verklaarbaar zijn, maar op zichzelf niet minder gevaarlijk. Spr. komt thans tot den actueelen poli- tieken toestand. Hij meent, dat de op vatting der Regeering de eenig juiste is geweest. De fout der Tweede Kamer was: in plaats van een positieve politiek in het algemeen belang een negatieve politiek in het particulier belang, en dat mocht de Regeerin? niet over haar kant laten gaan. Wat de tocKomst betreft: er gaan stemmen op, dat het overgaan op de fascistische lijn verkieselijker zou zijn dan het hand haven van het parlementaire stelsel. Maar dat is volstrekt onjuist. De christelijke opvattingen omtrent het staatsbeheer ver dragen zich niet met de fascistische leer stellingen van den totalitairen Staat, die wil: niets buiten den Staat, niets tegen den Staat, alles voor den Staat, wat een stelsel is van georganiseerde dwang en geweld. Heil zoeken bij het fascisme kan geen uitkomst geven. Spr. hoopt ten slotte, dat de komende verkiezingen zullen aantoonen, dat ons volk zich de wrange waarschuwingen van het heden ernstig ter harte heeft ge nomen. De heer Oudegeest, S.D.A.P., gelooft dat de sociaal-democraten verstandig zul len doen de bereddering van hetgeen wij thans beleven aan anderen over te laten. (Dat is ook veel gemakkelijker dan zelf verantwoordelijkheid te dragen.) EEN REDE VAN DR H. COLIJN. In het belang van orde en vrijheid een krachtige regeeringi Dr H. Colijn heeft Maandagavond te Rotterdam een politieke rede gehouden. Er was enorme belangstelling. Zóó afgepakt vol, zegt de Rotter dammer, hebben wij het Gebouw voor K. en W. zelden gezien. Men bad niet alleen beneden alle plaatsen bezet, maar men puilde ook uit de balcons en men stond in de zijpaden, men drong samen, men zat op den grond en op bet podium, bet was een goed geschudde en overloo- pende maat van publieke belangstelling die Dr Golijn ten deel viel. En daar bleef bet nog niet bij: zeer velen moesten wor den teruggezonden, omdat de politie en brandweer 'ten slotte sluiting van die zaal gelastten. Gelukkig was er de Westerkerk om ben op te vangen en toen we later dit tweede gebouw betraden bleek bet ook daar vol te zijn. Uit de door den beer Golijn gehouden rede hebben we reeds gisteren een 'ge deelte opgenomen. Na afloop beeft Z. Excell. ook de me nigte in de Westerkerk nog enkele ©ogen blikken toegesproken. Het verslag daarvan in de R o t 't e r d. laten wij hier volgen. De spanningen in de wereld en in Europa, aldus Spr., worden wel zeer sterk en bet bant van velen is met ban ge zorg vervuld voor wat ons op menig gebied nog overkomen kan. Wie zijn bl'k naar onze Oostelijke grenzen slaat en ex' mee rekent, wat er binnenkort n Duitsobland gebeuren kan en daarbij met zijn gedachten 'terug gaat toen ook schokkende gebeurtenissen in bet Oosten bun weerslag vonden in ons land, kan niet anders dan met een zekere vrees de toekomst tegemoet zien. Gisting is er overal in Europa, en ze is niet incidentieel, maar symptomatisch. De zuivere conceptie van een Regeering naar den eisch van bet Woord Gods is den laatsten tijd meer en meer terugge drongen. Het gemeen overlég paet de vertegenwoordigers van bet volk tot handhaving van de normen van "ezag en vrijheid, dat alles is versmolten en verworden. De volksvertegenwoordiging bemoeilijkt het regeereu, vooral ook in andere landen: beeft zich geplaatst op den stoel der Overheid en is vergeten de roeping, die zij zelf te vervullen beeft. Vier jaar geleden beeft spr. een lang durig onderhoud gehad met Mussolini. Spr. bad toen gevraagd wat de oorza ken waren geweest die z.i. geleid hadden tot 't ontstaan van die toestanden in Ita lië, die geleid hadden tot de dictatuur van het fascisme. Mussolini bad toen een woord gesproken, dat vooral den laatsten tijd op spr. steeds meer indruk is gaan maken, boewei bij bet destijds niet zoo scherp voelde. Na geschetst te hebben de hopelooze toestand, waarin Italië was komen te verkeeren, bad Mus solini gewezen op de volslagen machte loosheid der regeering, welke door een onredelijke volksvertegenwoordiging werd getyranniseerd. „En over 25 jaar is bet bij u precies zooals bet bier was!" had Mussolini er aan toegevoegd. Destijds had spr. geglim lacht en het niet geloofd, maar ook ik, aldus spr., begin allerlei teekenen te zien, die mij doen vreezen, dat, indien in ons land niet spoedig een ingrijpende veran dering in den geestestoestand intreedt, ook bier ten slotte toestanden kunnen ont staan, waardoor de in ons land zoo hoog gewaardeerde en naar a.r. princiep juiste verhouding tusschen overheid en volk misschien verandering zou moeten on dergaan. Dit is nu juist de groote beteekenis van den stembusstrijd 1933, dat bet volk op gewekt wordt zich te bezinnen en een Kamer te kiezen, die haar plaat* kent als verdedigster van de rechten en vrij heden van het volk, maar die ook haar plaats kent tegenover de overheid, die begrijpt, dat de roeping der volksverte genwoordiging is met de overheid, die leiden moet al die dingen te doen, die in het belang van land en volk onvermijde lijk zijn geworden. Overal is een vlucht waar te nemen voor de verantwoordelijkheid asm die ken, dan ziouden die onvermijdelijke zijn, maar indien de volksvertegenwoor diging niet bereid zou zijn mee te wer ken, dan zouden die onvermijdelijke maatregelen ten slotte toch genomen wor den zonder de volksvertegenwoordiging. Spr. wil niet zeggen, dat bet gevaar voor zulk een situatie onmiddellijk dreigt, ook niet, dat bet daar de eerste jaren toe zou komen, maar het zal nu reeds zaak zijn tot ingrijpende veranderingen te komen. Van nu af aan zal bet roer aan boord moeten worden gewend, van nu af aan zal in 'n andere koers moeten warden ge stuurd. In de verloopen jaren beeft de eigen regeergig veelal niet gestuurd haar eigen schip, maar het aan wind en gol ven overgelaten en bet maar wat laten drijven. Aan de regeering mag in de toekomst het regeeren niet onmogelijk warden ge maakt door de volksvertegenwoordiging. De toestand is thans zoo, dat indien wij er niet in slagen, de gisting tot stilstand te brengen, ongetwijfeld toestanden kun nen ontstaan, waarbij wel de orde wordt bewaard, doch waarbij de vrijheid zal komen te vervallen of nog erger: waar bij zoowel orde als vrijheid verloren zul len gaan. Daarom is het zoo noodig, dat er een sterke Regeering tot stand kome, die bui gend voor Gods Woord, haar taak vervult in overleg met een sterke Kamer. De weg is niet alleen met ons verstand te vinden: onder en achter en door ons heen moet iets anders aanwezig zijn: dit, dait wanneer wij zelf geen uitkomst meer zien, wanneer wij zelfs door de duister nis God niet meer zien, dit nooit te wij ten is aan Hem; dat 't is onze schuld. Als wij dan in ootmoed ons wenden tot Hem, dan vermag het gebed veel, dan weten we den weg wel te vinden, dan grijpen wij moed in bet: „De Heer is mij tot hulp en sterkte." Ingezonden Mededeeling. Als de dag voor U verloren lijkt, als alles U hindert: licht, reuk en geluid, dan werken als 'n wonderMuer Votgtni recept van Apotheker Dumont. k/g_ "AKKERTJES" Ongemerkte varkens. De rijkspolitie in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat nauwkeurig na, of er nog landbouwers zijn, die ongemerkte varkens hebben. Tegen een twintigtal landbouwers te Eede is proces-verbaal opgemaakt, om dat zij ongemerkte varkens voorhanden hadden. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips), vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Aan de telefoniste bij den localen dienst A. A. A. Anker, van bet post-, te legraaf- en telefoonkantoor te Vlissingen, is op baar verzoek non-actief verleend van 1 Maart tot en met 30 April 1933. Herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger te Goes dhr Mr J. W. Goedbloed, aldaar. F. de Sinclair. Gisteren vierde de bekende schrijver F. de Sinclair (ach ter dit pseudoniem „verschuilt" zich, zoo als vrijwel algemeen bekend is, de beer A. H. van der Feen) zijn zestigsten verjaardag. De beer Van der Feen was achtereen volgens ontvanger der directe belastingen te Sas van Gent en Goes en thans te Am sterdam. Middelburg. Woensdagmiddag is in te genwoordigheid van vele genoodigden, vooral uit onderwijskringen, in 't school museum aan de Nieuwe Haven alhier, een tentoonstelling van Tsjecbo-Slowaak- sehe leermiddelen en teekeningen ge opend, die aldaar tot en met 4 Maart wordt gehouden en geopend is iederen werkdag van 24 uur, en bovendien op Woensdagavond van 79 uur en Zater dagmorgen van 912 en 's avonds van 79 uur. Toen de genoodigden zich in een der zalen vereenigd hadden, nam de voor zitter van de Vereen. „Schoolmuseum", dhr G. Wit, inspecteur van het L. O. bet woord om allen welkom te beeten en er op te wijzen, dat naast het hoofddoel het brengen van al het nieuwe op onder wijsgebied ook het doel der vereeni- ging is de resultaten van het onderwijs te doen zien. Daartoe leent zich speciaal het teekenonderwijs. Het is te begrijpen, dat het bestuur daarom gaarne inging op het verzoek van de Ned. Vereen, voor Teekenonderwij» om de tentoonstelling van Tsjecho-Slo- waaksche teekeningen enz. in de lokalen der vereeniging te mogen houden. Een commissie uit die vereeniging, bestaande uit de heeren A. P. W. van der Haar, L. Heijmans en J. H. Klarenbeek had het plan opgevat deze artikelen, die op initia tief van het Gezantschap naar Neder land zijn gezonden, ook te Middelburg te étaleeren. Het is gebleken, dat niet alleen teekeningen zijn toegezonden, zoowel van de bewaarscholen, de lagere schalen en middelbare, als ook van de technische scholen, maar ook de voorbeelden van onderwijs-methoden in andere vakken en producten van de volkskunst in Tsjecho- Slowakije. Hierna nam dhr Klarenbeek het woord om namens de Vereen, voor teekenonder wijs dank te brengen voor de gastvrijheid en niet minder voor de groote medewer king van het bestuur van het Schoolmu seum bij de inrichting der tentoonstel ling. De indruk van het gezondene is, dat het onderwijs aldaar goed verzorgd is en getuigt van liefde voor het werk bij leeraren en leerlingen. Zeker is er copieer- werk onder, maar voor een groot deel geeft het toch blijk van eigen initiatief. Daarbij blijkt ook, dat het teekenonder wijs langer dan hier wordt volgehouden. Ook heeft men in Tsjecho-Slowakije het groote voordeel, dat er een volkskunst is, waarvan de motieven steeds ook in de teekeningen tot uiting komen. Al is er zeker bij het gezondene wel veel parade- werk, toch toont het, op welken hoogen trap het onderwijs staat. Hierna begaven allen zich naar de beide lokalen, waarin ruimte is gemaakt voor deze tijdelijke artikelen en ook wij hebben belangstellend kennis gemaakt met het geëxposeerde. Van ieder schooljaar, vanaf de de kleu terschool tot aan die, waar de jongens en meisjes van 18 jaar en ouder les krij gen, zijn de resultaten van het teeken onderwijs te zien, die bijna zonder uit zondering toonen hoe intensief dit vak wordt onderwezen. Verder troffen wij er ook aan de resul taten van schrijf-, taal- en rekenlessen, materiaal bij de eerste leeslessen en keu rige resultaten van het vak handenarbeid. Als men al dit schoolwerk ziet, dan is het ook geen wonder, dat men in dit land met groot succes de volkskunst beoefent, waarvan heel wat resultaten aanwezig zijn. Alles bijeen een tentoonstelling, die in de eerste plaats zeker de belangstelling zal trekken van hen, die bij het onder wijs direct zijn betrokken, maar waar ook voor hen, die daartoe niet behooren, veel te zien en te leeren is. Dinsdagavond hield de afd. Wal cheren van de Ned. Ghr. Reisvereen. in de Bogardzaal een filmavond over Frank rijk. De zaal was tamelijk goed bezet. Eerst hield de voorzitter der afdeeling, dhr P. van Ooyen, een korte causerie over het reizen in Frankrijk, waarin hij verschillende streken met de eigenaardig heden ervan besprak. Dan werden er en kele films afgedraaid, o.a. over een auto tocht door de West-Alpen, Auvergne, Bre- tagne, waarbij telkens nog op bijzonder heden de aandacht werd gevestigd. Een aansporing om lid der vèreeniging te worden ontbrak natuurlijk niet. In de pauze en bij den uitgang werd aardig reclame-materiaal uitgedeeld. De 2e voorzitter, Ds Nolte, eindigde den avond met dankgebed. Heden vertoefde alhier de nieuw benoemde burgemeester, de heer M. Fern- hout. Hij had o.a. een conferentie ten Stadhuize met de beide wethouders. Goes. Gisteravond hield de afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond een z.g. praat avond. Na ingeleid te zijn door den voor zitter, dhr G. K. Maartense, sprak de Bondspropagandist, dhr A. Broen, uit Enschedé, over: „Vragen van den dag". Spr. behandelde achtereenvolgens de pun ten: Vrijheid en gezag; Zal het parlemen taire stelsel nog lang te handhaven zijn; en: Het productie-vraagstuk. Spreker be schouwde deze punten hoofdzakelijk van uit Chr. sociaal standpunt.- Na deze met groote aandacht gevolgde causerie, volgde een zeer leerzame be spreking, waarhij dhr Broen gelegenheid vond op de genoemde punten dieper in te gaan. Dhr Broen eindigde met dank gebed. Bevolking eerste helft der maand Februari: Ingekomen: J. Goetheer en echtg., arbei der, van Driewegen, Poelweg IV 1; S. Boutens, melkventer, van Kloetinge, West singel 51; L. van Loo, colporteur, van Kapelle, 's-H. H. kind.dijk 56; B. J. Albers ambt. Heide-Mij van Breda, Lange Vorst- straat 38a; S. M. de Wael, dienstbode, van Axel, Groote Markt 1; P. M. Huis- zoon, dienstbode, van Rotterdam, Schen- gestraat 40; S. de Visser, dienstbode van Heinkenszand, Wilhelminastraat 23; C. Sinke, kellner, van Middelburg, Vlasmarkt 6; M. Remijnse en gezin, tuinman, van Diepenveen, Matth. Sm.buurt 20. Vertrokken: J. Kaan, geb. Braam, zon der beroep, naar Terneuzen, Dijkstraat 45; A. J. Quakkelaar, verpleegster, naar Dordrecht, Reeweg; E. J. W. Franken, off. L. d. H., naar Baarn, Zandvoortweg 211; C. E. J. Mol, dienstbode, naar Utrecht Appelstraat 17; A. op 'tHof, zonder be roep, naar Wolphaartsdijk, Papeweg 125; H. J. Gülkers, schoenmaker, naar Amers foort, Utrechtscheweg 247; G. Lokerse, bakkersknecht, naar Wemeldinge, B 187; D. Baljé, geb. de Bree, zonder beroep naar Vlissingen, Weststraat 12; A. P. Zuidijk, arbeider, naar Amsterdam, Kerk straat 278; F. C. Schog en echtg., klerk D. B„ naar Hansweert C 389b.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2