Gemengd Nieuws. Rechtszaken Radio-nieuws als donateur op. Een 18-tal muzieknum mers werd uitgevoerd, en tot afwisseling een tooneelstukje. De zaal was geheel gevuld. Doordat dokter A. Geill bij het kee- ren met zijn auto te veel gas gaf, reed hij achteruit in een vrij diepe sloot aan den Veerweg. Nadat twee span paarden te vergeefs hadden getracht den wagen weer op den weg te krijgen, werd de auto met een kraanwagen op den weg gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Heinkenszand. Donderdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in voltallige ver gadering bijeen. De voorziter zegt, dat in verband met de verordening op de vent vergunningen binnen niet te langen tijd een bespreking zal plaats vinden tus- schen de verschillende gemeentebesturen van Zuid-Beveland. Dhr Beaufort geeft het dagelijksch bestuur in overweging1 om aandacht te willen schenken aan de venters met tuinbouwproducten, daar het z.i. onjuist moet worden geacht steun te vragen voor den tuinbouw en tegelijk de tuinders, die met deze producten venten door middel van de ventverordening een extra belasting op te leggen, terwijl aan de andere zijde dient getracht vermeden te worden, dat ongestoord venters van buiten Zuid-Beveland, ja zelfs buitenlan ders met auto's elders onverkoopbare groenten als bloembool voor de plaatse lijke tuinders de geheele markt komen bederven. Verder deelt de voorzitter me de, dat aan de opmerkingen in de vorige vergadering gemaakt betreffende water afvoer de noodige aandacht is geschon ken, doch dat op particulier terrein door B. en W. deze afvoer in sommige geval len niet op te lossen is. Op een verzoek van de af deeling Hein kenszand van den Chr. Landarbeiders- bond om een lantaarn te plaatsen in het Aarden slop bij de woning van den pen ningmeester van deze organisatie, wordt na bespreking afwijzend beschikt om de hooge kosten. Met algemeente stemmen werd besloten adhaesie te betuigen aan het bekende adres van Kerkrade. In verband met 'n bezwaarschrift van den keuringsdienst betreffende de korting op de vergoeding voor het gebruik van een motorrijtuig en een schadeloosstelling voor den plaatsver vangend keuringsveearts bij verlof van den keuringsveearts, wordt na bespre king besloten op voorstel van B. en W. Ged. Staten nader in te lichten inzake het reeds vroeger genomen raadsbesluit, doch daarvan niet af te wijken. Vastge steld worden de voorschotten der Bijz. scholen voor 1933. Het subsidie aan het Burg. Armbestuur over 1932 wordt verhoogd met f 108. Met alg. st. wordt aan dhr de Kok te Goes eervol ontslag verleend als plaatse lijk deurwaarder met ingang van 16 Mrt a.s. Voor deze betrekking hadden zich aangemeld dhrn J. H. Slabbekoorn en P. de Wilde, beiden te Goes. Met alg. st. wordt dhr P. de Wilde met ingang van 16 Maart benoemd. Op voorstel van B. en W. wordt de politieverordening be treffende de standplaatsvergunning aan woonwagens gewijzigd. Met alg. st. wordt op voorstel van B. en W. vastgesteld, dat liet voetpad in het Claraspad niet met rijwielen of motor rijtuigen mag worden bereden, en dat borden zullen worden aangebracht ter plaatse. Bij de bespreking van de werk verschaffing in de Louisepolder wordt met alg. st. besloten een hut te bouwen als onderdak voor hen, die daar werken. Doordat alle werkloozen te werk kunnen worden gesteld kan een bespreking van een extra kolentoeslag door de gemeente aan georganiseerde werkloozen en een bespreking betreffende ontspanning ver vallen. Hierna sluiting. Arnemuiden. Deze week werden voor het eerst in dit jaar wederom garnalen aangevoerd voor de pellerij. De aanvoer is echter nog te gering, om geregeld met het pellen te kunnen voortgaan. De in aanbouw zijnde pellerij van dhr K. Fok ken te Harderwijk, nadert haar vol tooiing. Domburg. Door den burgemeester al hier, werd Dinsdagavond een commissie gevormd ter herdenking van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Wil lem van Oranje. Een aanvankelijk pro gramma voor die herdenking op 24 April a.s. is in die vergadering opgemaakt. Ocstkapelle. Donderdagavond hield de afd. van den Jongeren Chr. Boeren- en Tuindersbond haar 1ste jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr P. de Kam Jz. Door den secretaris, dhr Adr. de Kam, werd het jaarverslag uitgebracht De voorzitter hield een inleiding over: „Coöperatieve Vereenigingen", waarop bespreking volgde. Als voorzitter werd herkozen dhr P. de Kam Jz. en tot penningmeester ge kozen dhr J. Coppoolse. De afgevaardigden van den Chr. Land- arbeidersbond en van den Chr. Boeren- en Tuindersbond brachten hun felicitaties over. Enkele voordrachten werden nog door de leden geleverd. Besloten werd om de zen zomer een excursie te organiseeren en een proefveld van Westeinder aard appelen aam te leggen. Donderdagmiddag, toen de arbeider L. S. langs den Aagtekerkschen weg huis waarts keerde om te gaan eten, kwam hij met zijn rijwiel te vallen, juist toen de vrachtauto van den bode Janse van Westkapelle voorbij reed, met het gevolg, dat hij onder het wiel van den auto te recht kwam en met een ernstige been fractuur werd opgenomen. Na verbonden te zijn door de doktere v. d. Harst en Vaandrager werd hij naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd. Biggekerke. Donderdagavond hield on der leiding van haar voorzitter, dhr A. Janse, de afd. van „Patrimonium" haar zesde jaarvergadering. De secretaris, dhr W. Geschiere en de penningmeester, dhr A. Sinke, brachten hun verslagen uit, waaruit onder meer bleek, dat de afd. thans 12 leden telt. Acht vergaderingen waren gehouden, waarop inleidingen ge houden waren aan de hand van het werk van Prof. Diepenhorst: „Het Socialisme". De bibliotheek telt 10 nummers. Ook zag de afdeeling op de gehouden Bondsver gadering aangenomen haar voorstel, aan gaande het oprichten van studieclubs. Een leiddraad voor genoemde clubs is reeds verschenen, saamgesteld door haar voorzitter. De kas sloot met een batig saldo van f 9.56. Bij acclamatie werd de voorzitter herkozen. Een tweetal inlei dingen werden geleverd. Dhr P. Polder man sprak over: „Iets over het leven van Mussolini" en dhr J. Kodde behandelde het onderwerp: „Iets over de vervolging der Kerk in Rusland". Ter afwisseling werd door een drietal leden een voordracht gehouden. In de pauze presenteerde de voorzitter de leden een kop thee en een sigaar, waarvoor de penningmeester hem aan het einde der vergadering bedankte. Dhr Polderman eindigde met dankgebed. Kaudekerke. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter te 't Zand, gemeen te Koudekerke, hebben zich niet minder dan 132 sollicitanten aangemeld. Axel. Woensdag kwam de A. R. Kies- vereeniging bijeen voor de regeling van den verkiezingsarbeid. De candidaten werden gesteld voor de Tweede Kamer, volgens het advies van het Provinciaal Comité. Als afgevaardigde naar de deputaten- vergadering werd gekozen dhr W. A. den Boggende. De geheele gemeente is weer in wijken verdeeld, dus de propagandisten kunnen weer aan het werk. Zoowel jon ge als oudere leden gaven zich voor dit werk op. Ook zal weer een strijdkas ge vormd worden. Drie nieuwe leden wer den ingeschreven. Maandagavond hield de Chr. Har monie „Hosanna" alhier haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat dit jaar sloot met een saldo van f 4.08. De ontvangst en uitgaaf bedroeg plm. f 680. De begrooting voor 1933 werd vastge steld met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 585. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van een blij en opgewekt vereenigingsleven. De vereeni- ging telt 48 werkende leden. De aftredende bestuursleden L. Ie Fe- ber, D. Marijs en F. Hamelink werden allen herkozen. De directeur spoorde alle werkende leden aan tot trouwer repetitie- bezoek. Hoek. Gisteravond had in de Chr. school alhier (buurtschap Knol) een Willem van Oranje-herdenking plaats. Te half zeven opende dhr Geelhoed, hoofd der school, die deze samenkomst had georganiseerd, het samenzijn en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Hij schetste daarna de jeugd en het karakter van „Vader Willem". Tweede spr. was dhr F. Dieleman W. Gzn. Deze liet den grondlegger onzer staatkundige en godsdienstige vrijheid zien in zijn worsteling tegen de over macht van Spanje en zijn rijping tot een stoer Calvinist. Laatste spreker was ds C. B. Bavinck, die Prins Willem teekende als een Ne- derlandsche Mozes, die ons uit het Spaan- sche diensthuis in Gods kracht heeft uit geleid. 'In de pauzen zongen eenige dames on der piano- en viool-begeleiding eenige Vaderlandsche liederen, terwijl door allen staande het Wilhelmus werd gezongen. Ds Bavinck sloot de mooie vergadering met dankgebed. Terneuzen. Woensdagavond werd in de Geref. Kerk de laatste Christelijke Win- terlezing in dit seizoen gehouden. Echter kon de voorzitter, dhr J. G. Jansen, nog mededeeling doen van een Oranje-her denking in Maart a.s. Als spr. voor dezen avond trad op ds A. M. Boeyenga, Geref. predikant te Haarlem. Er was een door weersomstan digheden niet talrijk, maar wel zeer aan dachtig gehoor. Ds Boeyenga sprak over de religie als een juweel van groote waarde (het juweel der religie). De mensch, aldus spr., staat als een uitkijktoren temidden van het hem om ringende. In bonte wemeling gaan de din gen aan zijn oog voorbij, er is geen oogen- blik tusschen morgen en avond, waarop het oog zich sluiten moet, wijl niets in den wijden omtrek de aandacht vraagt. Het zijn dingen van allerlei kleur, maar in onzen tijd wel meest grauwe kleuren, om niet te zeggen vale en dood- sche, niet alleen in den nauwen kring om ons heen, maar ook in veel wijder gebied. De mensch, die den uitkijktoren be klimt, en schouwt het bonte gebeuren om zich heen, neemt daardoor den tijd niet om de blik op het middelpunt zelf te richten. Dat nochtans het meest belang rijke is eigen leven. Wat noodig is voor zijn leven, is de band met God. Het innige contact tus schen God en de ziel kan de mensch in wien zich zulk een diep gevoel van af hankelijkheid openbaart niet missen. Op het bestaan van dit afhankelijk heidsgevoel gaat spr. dieper in, er op wij zende, dat zoo religie alléén bekeke nen zou een besef van afhankelijkheid de heidenen wel het meest religieus moesten zijn. En dat de mensch, die zon der meer de belijdenis overneemt dat hem alles uit Gods hand toevloeitar moede en rijkdom, gezondheid en ziekte, voorspoed en tegenspoed, nog niet méér belijdt dan een volkomen afhankelijkheid. Wat noodig is, is de band der gemeen schap met God, Die voor den geloovige iets geheel anders en hoogers is dan de „Onkenbare", waarover sommigen spre ken. Dan zal het juweel, dat de religie is, de zonnestralen, die het opvangt van den Eeuwige, in rijke schakeering van tinten weerkaatsen, het zal geheel doorlicht worden door Gods heerlijkheid. Vervolgens sprak ds Boeyenga over de religie als factor in deze wereld. Tus schen de drie aanvallen die Satan op Jezus richtte, en de aanvallen van Satan op de geloovigen, ziet spr. een treffende overeenkomst. Allereerst het „brood voor steenen" dat de duivel den werklooze van onzen tijd bieden wil, en waardoor hij er velen wint voor de roode vanen. Dan het lokken van degenen, die op „de tinnen van den tempel" verkeeren, naar de wereld, en waardoor velen die zeiden op de voorzienigheid Gods te vertrouwen, meegesleurd worden in wereldkringen en wier leven wordt een diepen val. De derde verzoeking zal de laatste zijn. En ten duidelijkste blijkt, dat deze wordt uitgestreden op het terrein der religie de beestmensch tegen den geestmensch, een strijd, die misschien in een dichtbij- zijnde toekomst zal worden volstreden. Ook dan zal blijken, welk een juweel de religie is; ook temidden van die aanval len zal de mensch, wiens hart schreeuwt naar God, uit dat bezit kracht putten. Scherpenisse. Wethouder J. Keur Dz. heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Colijnsplaat. Woensdagavond verga derde de Chr. Werkliedenvereen. „Draagt Elkanders Lasten". De leiding berustte bij den voorzitter, dhr A. van Gilst. Dhr C. de Vos sprak over„Abrahams Of fer". Vervolgens werd door Ds Bons een referaat gehouden over „Recht tot werk staking?" Op uitnemende wijze werd deze belangrijke vraag voor den Christenar beider uiteengezet, en getracht bij het licht van Gods Woord hierop een ant woord te vinden. Verschillende vragen werden door de aanwezigen gesteld, waarbij ook verschillende wantoestanden uit vroeger tijd werden besproken. Nadat nog een kort slotwoord door den voorzitter was gesproken, eindigde ds Bons deze flink bezochte vergadering met dankgebed. Zierikzee. Gisteravond kwam de afdee ling „Patrimonium" in vergadering bij een om afscheid te nemen van haar voor zitter, dhr W. de Kam. Nadat deze nog het eerste gedeelte van den avond geleid had, en in hartelijke bewoordingen af scheid had genomen en de vrienden Gods zegen voor den arbeid had toegebeden, verkreeg de 2e voorzitter, dhr L. G. v. d. Graaf, het woord om den voorzitter in gevoelvolle woorden een vaarwel toe te roepen. Spr. herinnerde aan de oprich ting, welke door zijn initiatief kon plaats hebben en dat hij gedurende dien tijd 5 jaren onafgebroken het voorzitterschap had vervuld. Hij dankte den voorzitter voor den velen arbeid, en bezielende lei ding en bood namens de vereeniging een prachtige aquarel aan van de Zuidhaven poort te Zierikzee. De voorzitter dankte voor dit treffend blijk van waardeering. Het viel hem moeilijk, van „Patrimonium", een arbeid dien hij lief had, te moeten scheiden. Na hartelijke dankzegging, werd voor lezing gedaan van een uitvoerigen brief, van dhr Dirks, die wegens familie-om standigheden niet aanwezig kon zijn en daarom als secretaris een schets gaf van de oprichting van „Patrimonium" af tot heden en daarbij releveerde den velen arbeid door dhr De Kam verricht. Tot voorzitter werd nu gekozen dhr L. C. v. d. Graaf, thans 2e voorzitter, die de verkiezing in beraad nam. Nadat de aanwezigen nog eenige oogenblikken gezellig bijeen waren ge weest, zong de vergadering den schei denden voorzitter nog toe Ps. 121 3, waarna dhr K. Berrevoets in dankgebed voorging. MEN MOEST HAAR DE TRAP OPDRAGEN. Van kind af rheumatische pijnen. Kan nu weer dansen en spelen Zij was nog maar twaalf jaar oud, toen zij aan rheumatiek begon te lijden. Dus is het niet te verwonderen, dat zij thans, nu zij van deze kwaal bevrijd is, danst en speelt met de kinderen, hoewel zij 30 jaar is. In de volgende woorden beschrijft zij zelf hoe zij haar leven ver anderde: „Op twaalfjarigen leeftijd kreeg ik voor het eerst rheumatiek. Drie jaar geleden moest ik 's avonds de trap op gedragen worden. Ook had ik rheumatische koorts. Toen begon ik met Kruschen Salts en dank zij dit middel ben ik weer geheel in orde en dans en speel nu met de kinde ren. De flacon Kruschen staat altijd bij ons op tafel en in eiken kop thee of koffie neem ik een klein beetje. Zoodoende weet ik zeker, dat ik eiken dag mijn vaste dosis inneem. Ik ben nu 30 jaar, maar voel me veel jonger". Mevr. P. M. R. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige or ganen; een toestand, waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte opeenhoping van af valproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schade lijk zijn voor den geheelen gezondheids toestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke re cept tot behoud van een inwendige zui verheid. De zes zouten in Kruschen spo ren nieren en ingewanden aan tot gemak kelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzui verheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil Uwer ge zondheid zullen verlagen. De „kleine do- gelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der af- voerorganen, verschaffen U nieuwe le venslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één ct. per dag. '(Adv.) BETEUGELING VAN HET DANSGEVAAR. Wijziging van de Drankwet. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Drankwet. Aan de memorie van toelich- j ting ontleenen wij: Verschenen is het rapport der regee- ringscommissie inzake het dansvraag- stuk. De commissie adviseert daarin aan de regeering om in art. 56 der Drankwet een bepaling op te nemen, die haar de vrijheid geeft om in een alge- meenen maatregel van bestuur de nor men te stellen, die als minima in alle gemeenten zouden behooren te wor den in acht genomen. Blijkens haar toelichting is de com missie van oordeel, dat 't dans gevaar zich alleen zal voordoen in localiteiten waarvoor vergunning of verlof A is ver leend. Zij acht daarom artikel 56 van de Drankwet de aangewezen plaats om een wettelijken grondslag voor een nieuw „eischenbesluit" te leggen Met dit door de commissie ingenomen standpunt kan de minister van Binnenl Zaken zich vereenigen. Hij onderschrijft ook de meening der commissie, dat een regeling dezer majerie in de Drankwet meer op haar plaats is dan in een afzon derlijke wet, zooais dat in het buitenland wel wordt gevonden. Er is immers een verband tusschen den alcohol en het dansgevaar. Door het gebruik van sterke of alcoholische dranken tijdens het dan sen worden bij velen de remmen die on der niarmale omstandigheden het sexu- eele leven beheerschen, losser; soms val len zij geheel weg. Inzake de strekking van het voorge stelde artikel wordt opgemerkt: Het verbod om in een voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor een ver gunning of een verlof A is verleend, zon der toestemming van den burgemeester gelegenheid tot dansen te geven, is niet beperkt tot de gemeenten, door de kroon doorvoor aangewezen, maar zal krach tens 't voorgestelde artikel voor alle ge meenten van toepassing zijn. Naar de meening van den minister verdient een uniforme regeling, welke zich over het geheele land uitstrekt, ten deze de voor keur. Men kan niet zeggen, dat het kwaad tot enkele gemeenten beperkt blijft; de dansgewoonte heeft zich gelei delijk tot een veelh.eid van gemeenten uitgebreid. Verder verdient het vermelding, dat waar in het voorgestelde artikel sprake is van een „voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor een vergunning of een verlof A is verleend" ook de sociëtei ten en de hotels onder de voorgestelde regeling vallen. De motieven, die er toe leiden toezicht uit te oefenen op het dan sen in een inrichting met een gewone vergunning of een verlof A, gelden ook voor inrichtingen met hotel-vergunning Voorts strekt het verbod zich niet al leen uit tot de voor het publiek toegan kelijke localiteit waarvoor een vergun ning of een verlof A is verleend, maar ook tot de aanhoorigheid van zoodanige localiteit, die met zoodanige localiteit bin nenshuis gemeenschap heeft. Voor het doel, dat met de wetswijziging wordt be oogd is deze aanvulling noodzakelijk. Winkelier met hamer neer geslagen. Woensdagavond vervoeg den zich bij den 40-jarigen winkelier K. te Tilburg twee jongens, die voor een kwartje sinaasappelen wenschten te koo- pen. De winkelier herkende in een der jongens zekeren S., van wien hij nog iets te vorderen had. Hij verklaarde den jon gens niets te willen leveren, alvorens de ze zijn oude schuld betaald had. Na eeni ge discussie beloofde de jongeman dit te doen. Toen de winkelier zich omdraaide om de jongens te bedienen, ontving hij met een hamer een hevigen slag op het hoofd. Op het hulpgeroep van het slacht offer vluchtten de jongens de straat op met achterlating van den hamer. De winkelier, die zeer ernstige verwon dingen had bekomen, werd door den ge- waarschuwden geneeskundigen dienst direct naar het ziekenhuis overgebracht. De toestand, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, was gistermorgen niet meer levensgevaarlijk. De politie toog onmiddellijk na het voorval op onderzoek uit en arresteerde den 18-jarigen S. en den 19-jarigen H., beiden woonachtig te Tilburg. Tevens is gebleken dat de twee jonge mannen, waarschijnlijk ook met minder goede bedoelingen, reeds een bezoek ge bracht hadden aan een «dg aren wittel, maar hier hebben zij door de komst van klanten niets kunnen uitrichten. Beiden blijven hardnekkig ontkennen. Zij zijn voorloopig in verzekerde bewaring ge steld. Smokkelaars wee. Woensdag avond bemerkten twee kommiezen, die op wacht lagen langs en Nieuwkerkschen dijk tusschen Goirle en de Belgische grens een troep smokkelaars, bestaande uit 10 personen. De twee eigenlijke vrachtdra gers lieten hun rijwielen en 60 K.G. mar garine in den steek en gingen op de vlucht. Na herhaalde sommatie en na dat twee waarschuwingsschoten in dei lucht waren gelost, bleven de smokkelaars nog steeds doorloopen, waarop de kom miezen hun karabijnen afvuurden, in do richting der vluchtenden. De smokkelaars bleven echter steeds doorloopen, waarop de douanen zich verder met de rijwielen en de bagage bemoeiden, te meer, omdat de vier voorrijders terugkeerden en met hun lantaarns seinden in de richting van de grens. Later in den avond werd een jonge man in de Dorpsstraat te Goirle aange troffen, die klaagde over pijn in den schouder en vreeselijken dorst. Hij had een wonde aan den rechterschouder en bloedde zoo hevig, dat zijn kleeren ge heel met bloed waren doordrenkt. Hij verklaarde gesmokkeld te hebben en toen hij wegvluchtte, te zijn aangeschoten. Zonder zijn naam te willen noemen, keerde de jongeman met de autobus naar Tilburg terug. Later in den avond werd nog een ach tergebleven smokkelaar aangetroffen op den Tilburgschen weg. Toen hij twee an dere kommiezen zag naderen, sloeg hij ook op de vlucht. De ambtenaren namen het rijwiel en 48 K.G. boter in beslag. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden A. B., Ovezande f 5 b. of 5 d. h. Als schipper een rijkskanaal bevaren de geen reglementen aan boord hebben: T. S., Zwijndrocht, f 5 b. of 5 d. h. Varken slachten zonder vooraf gebruik gemaakt te hebben van een schietmasker: P. A. V., Colijnsplaat, f 3 b. of 3 d. h. Geen signaal geven met den hoorn als de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: If. P. B. f5 b. of 5 d. ih.; J. M. P,, Goes f 15 b. of 15 d. fa. Fietsen zonder rem: J. F. v. H., Goes, vrijgesproken. Zonder noodzaak fietsen aan de linker zijde van een weg: G. B. d. B., Iorseke, vrijgesproken; P. C. B., Colijnsplaat, f 0.50 b. of 1 d. h. Met een auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: M. v. F., Waarde vrijgesproken. Als voren met een rijwiel: J. S., Mid delburg, f 10 b. of 10 d. h. Des avonds rijden met een auto zonder achterlicht en zonder rood licht: N. M., Ieraeke, f 1 b. 1 d. h. Met auto rijden zonder dat men is voorzien van een rij- en nummerbewijs; W. P. J. S., Stoppeldijk, f 3 b. of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: B. W., Krabbendijke f3 b. of 3 d. h.; M. v. S., Kruiningen, f 5 b. of 5 d. fa. In staat van dronkenschap iemands vei ligheid bedreigen, 2 maal gepleegd: J. C. L., Ierseke, 2 maal 6 d. h. Dronkenschap: J. v. d. D., Goes f 10 b. of 10 d. fa.; P. F. K., Kapelle, f 15 b. of 15 d. fa. De doodslag op den agent Baas. De Haagsche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak 'tegen den 43- jarigen communist J. van B., tegen wien door het O. M. ter zake van doodslag op den agent Baas gepleegd op 20 Sept. j.l. 15 jaar gevangenisstraf is geëischt. Recht doende verklaarde de rechtbank het aan v. B. ten laste gelegde niet bewe zen en sprak hem daarvan vrij. De 1875 M. golf. Wij hebben al gemeld, dat op het in ternationaal radiocongres te Brussel een plan is opgemaakt voor een nieuwe ver deeling der Europeesche golflengten, welk plan in Mei te Luzern nader zal worden besproken. Ten aanzien van Nederland weet de Brusselsche correspondent van de „Tel." nog te melden, dat men hier geen aan slag heeft beproefd, nog op de 296 M., noch op de 1875 M. golf, zoodat het ver onderstelde gevaar, dat Nederland zijn lange golf zou kunnen verbezen, ais ge weken kan worden beschouwd. Programma van Zaterdag 25 Febr. HUIZEN, 296 M. KRO-uitz. 8-9.15 en 10 Gramofoon. 12.15-1.45 Orkestconcert. 2 Voor de Jeugd. 2.30 Kinderuur. 4 Gra mofoon. 5.30 Muziek. 8 Orkestconcert. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzen- ding. 10 VPRO. Programma van Zondag 26 Febr.: HUIZEN, 296 M. 8.30 NCRV morgen wijding (Ds Pannebakker te Amersfoort 9.45 Hoogmis, 11.15 Concert. 12.15 Lunchconcert. 2.30 Kamermuziek. 5 uur Geref. Kerkdienst te Delfshaven (Ds M. v. Wijk). 6.45 Gewijde muziek. 8.10 Con cert. HILVERSUM, 1875 M. 8.30 VARA. 12 Concert Kon. Mil. kapel. 2.30 Concertgej bouworkest. 6.45 Vrijz, kerkdienst. 8.15 Omroeporkest.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 10