Juist voor Vrouwen! AKKER.CACHETS W Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. gejifk te stéllen werkloozenvoor géhuw- den i 8 per weak, benevens f 0.50 per ge- zituTid boven de 2voor kostgangers f 8.50; voor niet rechthebbenden en daar mede gelijk gestelden: Voor gehuwde en ongehuwde kostwinners f 7 per wéék be nevens f0.50 per gezinslid boven 2 per sonen. Voor kostgangers f6. Aan getouwde en ongehuwde kostwin ners, die uitkeering ontvangen, een touur- toeslag te verleenen van f 1.50 per week, voor wat boven de f 2 per week 'huur moet worden betaald. Aan gehuwde en ongehuwde kostwin ners een 'brandstoffen-toeslag van f 1 per week. Dhr De Rijke vraagt of de contact commissie is gehoord. 'Mocht dat niet zijn geschied, dan zou spr. willen voorstellen deze behandeling uit te stéllen. Dhr Sanders© steunt dit. De voorzitter zegt, dat het 'hem geheel door 't (hoofd is gegaan. Besloten wordt de zaak aan te houden en over 14 dagen weer te vergaderen. Rondvraag. 'Dhr De Kroo vindt het ge- wenscht voor begonnen wordt met den post van f3500 voor onderhoud en ver nieuwing van wegen, dat aan den Raad een geheel uitgewerkt plan wordt voor gelegd. Spr. wijst op den binnenweg van af den Molenweg naar Bergzioht. Deze weg is zoo, dat aangelanden en belang hebbenden met recht eene aanvrage om steun aan de gemeente kunnen doen. Wat rechthebbenden weerhoudt is het feit, dat slechts 25 pot. van de deklaag wordt ver goed. Spr. stelt voor die vergoeding op 50 pet. te brengen voor al de in aanmer king komende wegen. Dhr Lorier 'heeft op de agenda een punt gemist, n.l. de regeling presentiegeld raadsleden. Verder bespreekt spr. ver schillende wegverbeteringen. Dhr Moens vraagt naar het verzoek van het B. A. om een subsidie van f 1000. Dhr Sanders© onderschrijft wat door dhr De Kroo inzake de binnenwegen is gezegd. Spr. wil, gezien toet antwoord van Ged. Staten inzake salarissen, het pre sentiegeld laten zoo .toet is. In de vergadering van 28 Dec. is aan genomen om de werkloozen een Kerst- gave te 'geven. Hoe staat het daarmede? Door de contact-commissie is 'n voorstel ingediend hij B. en W., komt dat tot uit voering De voorzitter zegt er is een verzoek van het B. A. om een subsidie van f 1000. Met algem. stemmen goedgekeurd. Aan dhr De Kroo zegt de voorzitter, dat wijzi ging van art. 7 f binnenkort komt. Bij ter Hoo'ge {Eikenlaan) komt het wandel en rijwielpad achter de hoornen. Spr. verzoekt dhr De Kroo zijn voor stel inzake binnenwegen schriftelijk bij B. en W. in te dienen. Tot de Kerstgave is besloten, doch de Minister heeft geen toestemming gegeven. Dhr Contant zegt, dat de Lageweg zal worden verbeterd. Alle binnenwegen zijn nog niet in onderhoud bij de gemeente en de belanghebbenden zullen ziöh moeten interesseeren. D'hr De Kroo wil de pertinente toezeg ging van B. en W. dat op de volgende vergadering advies zal worden gegeven over art. 7 f. Dit wordt gegeven. Dhr Lorier steunt het voorstel-De Kroo inzake Kreekenweg enz. Dhr Sanderse pleit voor een cursus voor jeugdige werkloozen. De Kerstgave had aan de werkloozen wel uitgekeerd kunnen worden. Spr. twijfelt aan den ernst van B. en W. inzake de loannormen. De voorzitter komt ten sterkste op tegen de uitdrukking van dhr Sanderse alsof B. en W. niet de noodige medewerking zou den verleenen. D'at zet de werkloozen op. B. en W. doen alles wat zij kunnen voor de werkloozen. Zij kunnen 'bij den Minis ter de verbetering niet gedaan krijgen. B. en W. hebben den Minister telegrafisch gevraagd om de Kerstgave te mogen uit- keeren, doch dit is geweigerd. Wij doen wat wij kunnen en willen niet als harte- looze menschen aan de kaak gesteld wor den. Dhr Contant zegtwij doen al wat wij; kunnen voor de binnenwegen. Spr. meent, dat door alles wat B. en W. doen we dicht de 50 pet. der kosten naderen. Dhr Sanderse spreekt zijn verontwaar diging uit over den aanval van den voor zitter op de S. D. A. P. Niet wij wékken de arbeiders tot ontevredenheid op, doch de feiten doen dat. Wij kennen den voor zitter en weten, dat hij medegevoelt met de werklooze arbeiders. Maar wij weten ook, dat er in B. en W. mensoben zijn, die er anders over denken. Spr. zal pu bliek deze zaak bespreken. De voorzitter zegtU hebt het straks anders gezegd dan nu. Spr. verzekert, dat B. en W. doen wat zij kunnen voor de werkloozen. De tweeërlei loonregeling is verkregen door invloed van de inspec teurs. Spr. is er voor, dat wanneer er klachten zijn van de werkloozen, dat die tot ons komen door middel van de con tactcommissie. Dhr De Kroo wordt toen gezegd, dat hij een antwoord zal krijgen van B. en W., na onderzoek inzake steun tot 50 pet. voor de binnenwegen. Dhr De Kroo zegt voor één deel kon die Kerstgave niet worden uitgekeerd wegens ministerieeltoesluit, doch spr. zou ten aanzien der anderen de billijkheid wil len betrachten. De voorzitter stelt voor om deze zaak schriftelijk aan de Contact-Commissie over te leggen. Daarna sluiting. Wesikapelle. Alhier heeft de collecte voor het plaatselijk crisiscomité f 161,65 opgebracht (Belangloos). Schare. Inplaats van dhr J. Koster te Oosthuizen, die intrekking verzocht heeft van zijn benoeming tot Stationechef te Ylake, is benoemd dhr J. Frakken te Staphorst Kruiningen. Dinsdag had op de alge- meene begraafplaats alhier de overdracht plaats van bet monument op bét graf van den heer Schouwenaar en zijn 14- jari'g dochtertje, welke op 28 Oct. 1932 op jammerlijke wijize bij een benzinebrand bet leven lieten. Burgemeester B. C. de Mul sprak na mens die commissie van de Hansweentsche burgerij de overgebleven weduwe en fa milie in hartelijke bewoordingen toie, en hoopte dait dit eenvoudig monument, dat weliswaar bet verlies niet kan vergoeden, toch een bewijs is van medeleven van de burgerij met de familie. De ontwerper van het monument, dhr Mink uit Goes, nam daarna het kleed weg, waarna het eenvoudige monument in Werniet uitgevoerd, aan de familie werd overgedragen. De heer Moens, zwager van den overle dene, dankte de commissie voor dit be wijs van meeleven en de Burgemeester voor de deelnemende woorden. De Geref. Mannenvereen. Bidt en Werkt vierde Maandag j.l. in een f eest- vergadering haar 11-jarig bestaan. Het was in alle opzichten een welge slaagde avond. Nadat de voorzitter, dhr Verhagen, deze goed bezochte vergadering geopend bad op de gebruikelijke wijze en de verslagen uitgebracht waren, werd het programma verder afgewerkt. Ten gehoore werden ge bracht 2 inleidingen: door dhr C. Verij- zer werd „Eben-Haezer" en door dhr Minlderhoud „Mözes" behandeld. Verder deden enkele leden voordrachten. Ook brachten vele afgevaardigden hun felici taties over. In de pauze werd thee geschonken en werden versnaperingen rondgediend. Tenslotte sprak Ds Koolstra een slot woord, waarna hij sloot met dankzegging. Krabbendijke. In de Maandagavond onder leiding van dhr G. P. Vogelaar Sr gehouden vergadering der A. R. Kiesver- eeniging werd dhr Jac. Kloosterman als bestuurslid herkozen. Als afgevaardigde ter Deputatenvergadering werd gekozen dhr C. Haverhoek. Als afgevaardigde voor het Provinciaal Comité, M. G. van Hekken en dhr H. Wolfert en als afge vaardigden naar de Centrale Goes dhrn G. Haverhoek en H. Wolfert. Verder werd er gestemd voor de can- didatenlijst voor de a.a. verkiezing der Tweede Kamer. Dhr Van Hekken eindigde deze goed bezochte vergadering met gebed. Kloetinge. Gisterenmorgen is de heer F. uit Heinkenszand met zijn auto, wellicht - ten gevolge van de gladheid van den weg, op den Kapelschen weg tegen een boom gereden en vervolgens in de sloot terecht gekomen. Persoonlijke ongelukken bleven achterwege. De auto werd ©enigszins beschadigd. Dinsdagavond j.l. hield de Ned. Herv. Jongensclub „Eltheto" haar vijfde jaarvergadering. Toen de voorzitter, Ds Joh. A. Raams, deze bijeenkomst opende, was de groote zaal van het vereen!gings- gebouw tot in alle boeken gevuld. Na bet laten zingen van Psalm 1031 en na gebed, sprak de voorzitter over de nood zakelijkheid van het verantwoordelijk heidsgevoel, vooral voor de jeugd. Hier op volgden de verslagen van secretaris en penningmeester, die gewaagden van prettig vereenigingsleven en gestadigen groei. Het aantal leden bedraagt thans ruim 40. Het rijke programma werd op vlotte wijze afgewerkt; opstellen en voor drachten, samenspraken en pantonine wisselden elkaar in bonte rij af. Er werd uitnemend werk geleverd en alles getuig de van goede en degelijke studie. Het was weer een echt gezellige avond en de zeer vele aanwezigen toonden tel kens, dat de verschillende nummers, die ten beste werden gegeven, zeer in den smaak vielen. Een der ouders vertolkte aan het slot den dank der aanwezigen en wees met groote dankbaarheid op het inten sieve jeugdwerk te dezer plaatse, een werk, dat den steun der ganscbe gemeen te alleszins waardig is. Ds Raams sloot dezen avond met dankzegging en nadat gezongen was Gez. 2741, gingen allen voldaan huiswaarts. Kapelle. Bij bet slootje springen kwam de jongen van A. V. alhier zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest in geroepen worden. Dr Pfeiffer constateer de beenbreuk. Dinsdagavond had de eindles plaats van de gehouden cursus in Ziektebestrij ding en fruitteelt. De leider van dezen cursus, dhr J. Oele, richtte verschillende vragen tot de leerlingen, welke op bevre digende wijze werden beantwoord. De Rijkstuinbouwconsulent, Ir A. W. van der Plassche, was mede tegenwoor dig. Hij sprak de cursisten toe. Het bestuur der gemeente, hoewel niet tegenwoordig, werd dank gebracht voor de betoonde medewerking. Namens de oud-leerlingen werd door Jan de Jager Jozz. dank gebracht voor het gegeven onderricht. Namens de com missie van toezicht op het onderwijs werd het woord gevoerd door dhrn W. Glas en A. J. van Liere. Het diploma werd aan de navolgende leerlingen uitgereikt: J. van Oosten, M. Jeremiasse Lz., G. Dominicus, C. Heij- 'boer, P. Heyboer, J. Wisse van Katten- dijke, N. Eversdijk Mz.. M. Evers- dijk Mz., Jan Slabbekoorn Hz., Jacob de Jager Jz., Jacob Lavooy en Jan de Ja ger Jozz. Waarde. Tot burgemeester dezer ge meente ia benoemd de heer J. G. van Burg, thans secretaris en ontvanger de zer gemeente. De benoemde ia dia Ghr.- Hist. richting toegedaan. —i Maandag hield de vereeniging „Het Groene Kruis" baar algemeene ver gadering. De inkomsten waren f 824,30, de uitgaven f 753,85. Batig saldo f 70,45. In kas f 1771,70. Dhr W. E. de Jager werd herkozen als bestuurslid met 57 van de 96 stemmen De minimum contributie werd voor '83 gesteld op f 0.50 per lid. An. Mol werd bij acclamatie herbe noemd als lid der t.b.c. en wijkverpleging. Wolf aartsdijk. Slot verslag Landbouw- vereeniging. Besloten werd om f 5 subsi die te geven aan de plaatselijke geitenfok- vereeniging en de f 10 aan bet geitenfok- station in te trekken. Besloten werd een adres te richten aan den Raad der ge meente om de verordening op den vleesch- keuringsdienst te wijzigen in dien zin, dat het, evenals in een naburig keurings district, voor de landbouwers mogelijk zal zijn vleescb uit te ponden en te ver- koopen. Door een der leden werd de postbestel ling ter sprake gebracht. Hem waa be kend, dat het is voorgekomen, dat de postzak voor deze gemeente, hetzij door onoplettendheid van den wagenbestuur der of van de postbeambte, belast met het afhalen van de post, aan bet lokaal- spoor in den trein is blijven liggen en de postbestelling alzoo pas veel later (de volgende dag voor de buitenwijken) plaats vond. Dhr J. G. Koert sprak zijn afkeuring uit over het plaatsen van versjes enz. in het „Landbouwblad". Spr. ziet meer nut in een degelijk ingezonden stuk dan in een onbenullig schrijven in dichtmaat. De secretaris der Z. L. M. zeide het niet met spreker eens te zijn, doch de versjes zul len wel spoedig ophouden. Hierna verkreeg bet woord dhr Dorst, secretaris der Z. L. M., om te spreken over bet onderwerp: „Nederland als land- bouwland in verband met den afzet der landbouwproducten". Van verschillende zijden werden spr. vragen gesteld, o.a. over de Tarwewet, inflatie enz., die door hem werden be antwoord. Spr. kon zich niet vereenigen met het denkbeeld van hen, die uitkomst zagen in inflatie. Volgens spr. is dit een laatste middel, waardoor velen getroffen zouden worden. Maandagavond hield de A. R. kies- vereeniging alhier haar jaarvergadering onder leiding van dhr J. Katsman. De secretaris, dhr H. Luikenaar, deelde in zijn jaarverslag mede, dat de vereeniging 52 leden telt, maar dat het laatste jaar de opkomst der leden nu en dan wat beter had kunnen wezen. Dhr G. Heijns- dijk bracht verslag uit van de financiën. Dhr H. Luikenaar werd herkozen als be stuurslid, maar de voorzitter bedankte en in zijn plaats werd gekozen dhr W. A. van Wijk. Naar de Centrale werden afgevaardigd de heeren Snoodijk en Heijnsdijk, secundus dhr F. Gaan. Na de pauze bracht dhr G. Heijnsdijk verslag uit van de vergadering van het Prov. Comité. Vervolgens ging men over tot de candidaatstelling voor de Tweede Kamer. Na een zeer breedvoerige be spreking verklaarden tenslotte al de 23 aanwezige leden volkomen in te stemmen met het advies van het Prov. Comité. Terneuzen. Maandagavond hield de Antirev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een buitengewone ledenvergade ring. De door het Provinciaal Comité gestel de candidaten voor de a.s. Tweede Ka merverkiezing werden door de Kiesver eeniging overgenomen. De deputatenvergadering zal bezocht worden door de bestuursleden H. R. J. v. d. Veen en G. D. van Wijck. Door dhr P. J. Koole, onderwijzer aan de Ghr. U.L.O.-school werd een referaat gehouden over: „Indië van beden en mor gen", hetgeen een duidelijk beeld gaf van de stroomingen en den toestand in Indië. Axel. Maandag hield de A.R. Kiesver eeniging met het Kamerlid den heer J. J. G. van Dijk een z.g. praatavond. De heer van Dijk wilde gaarne de vooral gestelde vragen beantwoorden; opper vlakkig bezien zegt spreker lijkt het of het alleen om stoffelijke zaken gaat. Toch zit achter al deze vragen een geestelijken achtergrond. Wat de handelsbelemmeringen aangaat, deze zijn er en moeten zooveel mogelijk worden weggenomen, maar dit zal inter nationaal moeten geschieden. Dat de landbouw voor Nederland de bron voor het volksbestaan is, bestrijdt spreker, wel een voorname. We moeten letten op de groote verliezen, die ook in andere bedrijven worden geleden. Dat de regeering overtuigd is van de groote moeilijkheden in den landbouw moge blij ken uit den enormen steun die wordt ge geven. Ongeveer 200 miljoen in allerlei vorm aan den landbouw, ongeveer 150 miljoen aan werkloozensteun door rijk en gemeenten en ongeveer 100 miljoen uit particuliere middelen door armenzorg enz,, zoodat reeds een bedrag van 450 miljoen in allerlei vorm wordt gegeven. De steun wordt niet gegeven aan perso nen maar aan de bedrijven. De midden stander hangt daar tusschen, als het be drijf bloeit of rendeert is ook de midden stander gebaat. De middenstander produ ceert niet maar distribueert. Spreker zegt, dat de Antir. partij de waarheid zeggen wil tot het volk en an ders niet. Dat de verhoogde belastingen niet meevallen is te begrijpen, maar een sluitende begrooting is eisch. Er moeten tijdelijke maatregelen worden genomen, die als het weer beter wordt onherroepe lijk moeten verdwijnen. Voorspellingen rijn niet te doen. De cri sis is zeer zeker een oordeel Gods. Daar om moeten we bidden en werken. Er moet gelegenheid rijn, dat de maat schappelijke groepen, die in ons volksle ven zijn zich kunnen ontplooien. De sou- vereiniteit in eigen kring moet worden gehandhaafd. Spreker wil nog zeggen, dat God ons land en volk nog bovenmate zegent. Er is naast veel zorg nog zooveel dat tot dank baarheid stemt. Laat ons de verkiezingen nu ingaan en afzien van het stoffelijke en strijden voor onze beginselen, niet of het onze zaak is, maar 't is Gods zaak. Trouw aan God, trouw aan het gezag, trouw aan het gezin,dat is het parool. De Antirev. afgevaardigden beloven niet, maar Spr. meent te mogen zeggen, dat ze bet bewezen hebben, dat ze het be wijzen en het bewijzen zullen, dat ze ook op staatkundig en maatschappelijk ter rein Gods eere willen en de vrede in het volksleven. Ds Post dankt dhr v. Dijk, dat hij naar Axel is gekomen. Wij danken aldus Spr., voor betgeen ge voor ons als onze afgevaardigde doet. Wil ook meenemen de belofte van trouw aan onzen leider Dr Golijn en hem zeggen, dat wij God dan ken dat Hij hem aan ons volk heeft gege ven, hem danken voor zijn eerlijkheid en trouw. De voorz. brengt eveneens den dank der vergadering over aan den beer van Dijk voor zijn bezielend woord. Het was een schoone avond, vol bezie ling. De vergadering was bezocht door 82 leden. IJzendljke. Zaterdagavond omstreeks kwart over elf, brak door onbekende oor zaak brand uit in de woning van den beer S. In bet pand gelegen aan het Markt plein, was een sigarenzaak gevestigd. De bewoners waren zich blijkbaar van geen onheil bewust daar de voordeur gesloten bleef en binnen geen teeken van leven viel te bespeuren. Na vergeefsche pogingen om door (trappen en bijlslagen de deur te for- ceeren, hebben enkele personen via een belendend perceel over een muur'het ach terplaatsje weten te bereiken waar inmid dels die door de slagen op de voordeur ge wekte bewoners, de vrouw en een meisje, een toevlucht hadden gezocht. De heer S. zelf was uifctedig. Terwijl de beide vrou wen over den muur in veiligheid werden gebracht, sprongen de ruiten in den ach tergevel stuk en sloegen de vlammen wijd uit. Spoedig werd ook het winkelgedeelte door hot vuur aangetast en stond het ge heels huis in lichte laaie. De voornaamste taak van de brandweer lag in bescherming der aangrenzende per- ceelen, waarin zij grootendeels is ge slaagd. Het brandende perceel zelf was spoedig een dampende puinhoop gewor den. Verzekering dekt de schade. Ingezonden Mededeeling. rijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien Ai\ ook bij klachten op gezette tijden Volgen» recept van Apotheker Dumont. i/|. "AKKERTJES" Ned. Herv. Kerk. Beroepen 'te Groot-Ammera, A. G. Oos terhuis te Eemnes-Bui'ten. Te Driesum, J. A. van Nie te Hoogeveen. Te Rijsoord, H. W. Lovink te Gramsbergen. Bedankt voor 'sTL Arendskerke, G. D. Buenk te Angerlo. Voor Amsterdam, P. G. de Vey Mestdagh, te Rotterdam. Voor Wetsinge-Sauwerd, H. van Dijk te Nieu- wolda. DsN. Postema. Ds N. Poste- ma, Geref. predikant te Veendam, her denkt 8 Maart a.s. zijn 25-jarig ambtsju bileum. Nititert Postema werd 6 Oct. 1882 te Domburg geboren en studeerde aan de Theol. School te Kampen. Op 8 Maart 1908 bevestigde zijn vader hem te Ka- pelle-Biezelinge als predikant. In 1912 vertrok hij naar Beilen, vanwaar bij in 1920 vertrok naar zijn tegenwoordige ge meente. Institue ering Geref. Kerk? Te Visvliet worden pogingen aangewend om te komen tot het institu- eeren van een Geref. Kerk. Er wonen daar ruim 60 Geref. gezinnen, die nu ressorteeren onder de Geref. Kerk van Burum. Diefstal te Bergen op Zoom. Te Bergen op Zoom is Zondagavond ten nadeel© van een bewoner in de Rozen- marijnstraat aldaar tijdens afwezigheid uit diens woning een bedrag aan geld van ruim f500 ontvreemd. De benadeelde was steuntrekker van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur en „klant" van de spijskokerij. Zonderling is het, dat tegen carnaval bijna ieder jaar van die diefstallen ge pleegd worden. Brand in deRemonstrant- jsche kerk te Gouda. In de Remon- ftranteche kerk te Goud» beeft gietermor gen brand gewoed. Toen omstreeks tien uur de echtgenoote van den koster het ge bouw betrad om voor de ventilatie te zor gen, bemerkte zij dat de kerk vol rook stond. De brandweer werd gewaarschuwd die onder leiding van brandmeester de Meer met een autospuit uitrukte en snel ter plaatse verscheen. De spuit kreeg standplaats op de Raam, vanwaar door een poort een slang naar den achterin gang der kerk werd geleid. Met maskers drongen de spuitgasten het gebouw bin nen, terwijl alle ramen en deuren werden opengezet. De vuurhaard bleek zich in een hoek van bet gebouw rond een kachel te bevinden. Met een slang werd het vuur aangetast en spoedig was toen het gevaar bezworen. Na het optrekken van de rook bleek de schade toch ernstiger te zijn dan men aan vankelijk dacht. In den vloer zijn groote gaten gebrand en het plafond van de ga lerij boven de kachel is geheel doorge brand. Bovendien ia nog al wat water schade aangericht. Raad contra burgemees ter. De gespannen verhouding tusschen de leden van den gemeenteraad van Heesch (N.-B.) en den burgemeester van deze gemeente is langzamerhand onhoud baar geworden. Geen raadsvergadering kan er gehouden worden zonder dat er wanordelijke tooneelen voorvallen. In de laatste raadsvergadering werd een voor stel van een der leden met algemeene stemmen aangenomen, waarbij besloten werd, de telefoonverbinding met de bur gemeesterswoning op gemeentekosten niet langer te handhaven. Als motief werd aangevoerd, dat de gemeentenaren niet langer prijs stelden op eenigerlei contact met het gemeentehoofd. Dit raadsbesluit is ter vernietiging aan H. M. de Koningin voorgedragen, als zijnde in strijd met het openbaar belang (openbare veiligheid). InspecteurderR. E. T. M. in arrest. De onlangs bij de Rotterdam- sche Electriscbe Tramwegmaatschappij ontslagen inspecteur, die zich aan cor ruptie hij dit bedrijf zou hebben schuldig gemaakt, is thans door de politie gear resteerd en in het Huis van Bewaring op gesloten. Het vorig jaar kwam aan het licht, dat de man als inspecteur van ver voer bij de R.E.T.M. verschillende gelds bedragen had aangenomen van menschen die hij een betrekking aan de tram be zorgde, of die bij door zijn toedoen pro motie in het bedrijf liet maken. Een gron dig onderzoek naar zijn praktijken werd ingesteld. Daarbij schijnt thans ook aan het licht te zijn gekomen, meldt de „Tel.", dat hij zich ook aan oplichting heeft schuldig gemaakt, waarvoor men hem thans aan de justitie heeft overgeleverd. Paard op hol geslagen. De veerman gedood. Doordat het paard van den wagen, dien hij be stuurde, op hol sloeg, is de voerman, V. te Rosmalen, op noodlottige wijze om het leven gekomen. Nabij de kerk werd het paard schichtig en sloeg het op hol. De man, die loopend het gespan geleidde, ge raakte in de leidsels verward, kwam te vallen en kreeg de wielen van het zwaar beladen voertuig over hoofd en lichaam. Hevig bloedend bleef de man bewusteloos op den weg liggen. Na in een woning te zijn binnengebracht, pverleed de 'onge lukkige aan de bekomen verwondingen. De man was ongehuwd. Het paard is later tot staan gebracht. Pqstbode bekneld ge raakt. Te Alphen a.n d. Rijn is giste ren de 57-jari.ge postbode J. de B., die op zijn rijwiel een stilstaande auto pas seerde, aangereden door een tractor met bijwagen. De postbode geraakte daarbij bekneld tusschen beide wagens. Met zware ver wondingen werd hij opgenomen. In zorg- wekkenden toestand is bij naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overge bracht. R o o d e reclame. Zondagoch tend kwam men tot de ontdekking dat op denö3 M. hoogen schoorsteen van het ge meenteziekenhuis a. d. Zuidwal te Den Haag een communistische reclame was aangebracht. Van een hoogte van 30 M. af was met groote letters in zwartte verf tot onder aan toe geschilderd: „Leest de Tribune". Het was voor de heele omge ving duidelijk zichtbaar. Bij den nieuw bouw, waar nog wordit gewerkt, waa een pot met teer achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Treinbotsing bij Den Bosch. Groote materieels schade. Drie licht gewonden. HEDEL. Vannacht te half drie heeft tusschen Hedel en Den Bosch, aan de Bossche zijde van de spoorbrug, een bot sing tusschen twee goederentreinen plaats gehad, waardoor het geheele spoorweg verkeer tusschen Den Bosch en richting Utrecht is gestremd. De oorzaak van deze botsing is nog niet opgehelderd. Een leege kolentrein uit Utrecht kwam in botsing met een goederentrein uit Den Bosch en wel juist op het klein gedeelte enkel spoor vóór de Bpoorbrug over de Maas. Hoewel de treinen geen groote snel heid hadden is de schade toch ernstig. Beide locomotieven en twaalf wagons zijn ontspoord. Vier wagons zijn zoo goed als vernield. Een machinist en een remmer werden zeer licht gewond. Voor het treinverkeer heeft deze bot sing ernstige gevolgen. Het zal wel den geheelen dag duren, eer de stremming sol zijn opgeheven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3