Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. zet, «a juist ds menschtn ran den B. v. M, M. F. blijven in dienst. Telegrammen. Financieële Berichten. New-York 8.4754-3.48. een drietal muzieknummers, uitgeroerd door den burgemeester en den heer H. G. A, Voxel op oeilo en orgel. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de afd. van de Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging op Walcheren een algemeens le denvergadering onder leiding van dhr P. Gomelisse. Door dhr M. Reijnhoudt Jr te Doxnburg lid van het Hoofdbestuur, werd een lering gehouden over het onderwerp: „Waarom moet ik lid van deze vereeniging rijn?" Als bestuurslid werd herkozen dhr P. Gornelisse. Vrijdagavond hield de Ghr. Zang- vereeniging „Hallelujah" een feestelijke jaarvergadering ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. (De leiding berustte bij den voorzitter, dhr Jasp. de Kam Az., die een openingswoord sprak. De secre taris, dhr A. Geertse gaf een historisch overzicht, benevens het jaarverslag. De penningmeester, de heer J. Wondergem, bracht het financieel jaarverslag uit. De vice-voorzitter, de heer G. Sturm, gaf in dichtmaat enkele voornaamste gebeurte nissen uit het leven der Vereen, weer. Enkele afgevaardigden van zusterveree- nigingen brachten hun gelukwensch over. Enkele nummers werden onder leiding van den directeur, dhr L. Suurmond, ge zongen. Samenspraken en voordrachten, benevens een tableau vulden den avond, die verder gezellig werd doorgebracht en welke door den directeur met dankgebed besloten werd. Grijpskerke. Vrijdagavond vergaderde de Chr. schoolvereeniging onder voorzit terschap van dhr J. H. Geschiere, die er op wees, dat dit de 39ste jaardag is der schoolvereeniging. Gezien de opkomst van 35 leden kan gezegd, dat de ijver in de eerste jaren aanmerkelijk meer was dan heden het geval is. Hierna las de voor zitter in verband met dezen jaardag een propagandageschrift voor van Ds Barbas waarin gewezen werd op het nut en de noodzakelijkheid van scholen met den Bijbel. Uit de jaarverslagen van secretaris-pen ningmeester bleek, dat het ledental gelijk bleef. Het Hoofd der school gaf een overzicht. 165 leerlingen bezoeken de school. Spr. betreurde het, dat er ouders zijn, die bij vertrek naar een naburige gemeente hun kinderen daar plaatsten op de openbare school. De aftr. bestuursleden A. Boogaard, A. P. Rotte en Jan Vlieger werden herkozen. Hierna eindigde het Hoofd der school met dankgebed. Poortvliet. In de zaal van P. Geene werd een film vertoond voor de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Vooraf voerde Overste Bierman het woord en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Er waren wel ongeveer 250 per sonen aanwezig, terwijl tal van personen terug moesten. Eerst werd de film ver toond „H. M. de Koningin te Vlissingen". Na deze vertooning kreeg dhr Laernoes het woord. Deze hield een rede over Prins Willem van Oranje. Op 24 April a.s. zal het 400 jaar geleden zijn, dat hij geboren is. Vervolgens werd het werk van den Land storm vertoond in een tweede film. Toen nam Overste Bierman weer het woord en wees op den groei van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Op het oogenblik zijn er in Nederland 76.400 mannen (in Zeeland 3000 mannen) aangesloten bij den B.V.L. Het deed spr. ook een genoegen een 5-tal brevetten uit te kunnen reiken en wel aan H. Uijl, G. H. Krijger Jz., J. v. d. Hoven, D. v. d. Maas, S. Quist en J. Krijger Gz. Tot slot werd nog een film vertoond, waarna twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen werden, De Burgemeester dankte dhr Laernoes en Overste Bierman harte lijk voor dezen avond. Terneuzen. Vrijdagavond heeft de afdee ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Alg. Nederl. Verbond haar jaarvergade ring gehouden, onder leiding van Ir H. C. Cohen Stuart. Namens het bestuur konden mededee- lingen gedaan worden over de voorgeno men Willem-van-Oranje-herdenking in Maart a.s. Vervolgens werd tot bestuursverkiezing overgegaan; het bestuur is thans als volgt saamgesteld: Ir H. G. C. Cohen Stuart, Dr H. Bruch, Ir Lindenbergh, A. Littooy en P. Fijn van Draat in de plaats van dhr P. de Putter, die niet voor herbenoe ming in aanmerking wenschte te komen. Door Dr H. Bruch werd een lezing ge houden over Prins Willem, die door den inhoud een duidelijker beeld gaf van den Prins als man van practischen aanleg. IJzendijke. Melkoorlog. In deze gemeente dreigt een melkoorlogje uit te breken. De coöp. roomboterfabriek heeft n.l. met leede oogen gezien, dat de IJzen- dijksche melkboeren, een twintig in getal, nog immer buiten haar organisatie zijn gebleven. Ten einde nu deze heeren even eens onder haar leiding te brengen, heeft het bestuur hen Donderdagavond j.l. tot een bijeenkomst uitgenoodigd, reeds van te voren, middels de convocatiebriefjes dreigend, dat, wanneer men niet tot een overeenkomst zou komen, de fabriek zelf met melk zou laten venten. Een 13-tal melkverkoopere waren aan wezig. Dat er van een overeenkomst niets is terecht gekomen was wel te voorzien. Wij zijn nu benieuwd, zoo schrijft het „Dagbl. v. N.-Br." hoe en wanneer de roomboterfabriek met volle melk zal gaan venten. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hoorn (Evangelisatie), P. den Duijn te Enschedé. Geref. Kerken. Bedankt voor Groningen, P. C. de Bruijn te Apeldoorn. Ghr. Georef. Kerk. Tweetal te Baarn, L. S. den Boer te Leerdam en W. Hendriks te Rotterdam. Geref. Gemeenten. Bedank voor Benthuizen, A. de Blois te Dirksland. Vrij Evang. Gemeenten. Beroepen te Den Haag, J. J. Vasseur te Ierseke. Geslaagd voor 't candidaatsexamen koloniale landbouw de beer A. M. Gor- nelissen. Bezuiniging op het on der w ij s. Gemeld wordt, dat er plannen bestian, om uit bezuinigingsoverwegingen het personeel der openbare lagere scholen te D e 1 f t in te krimpen, waardoor eenige oudere onderwijzers en onderwijzeressen op wachtgeld zullen komen te staan. Ver moedelijk zullen dan twee scholen worden opgeheven. Wapens in beslag geno me n. De militaire politie en de recherche van Heerlen hebben bij een tweetal com munisten S. en P. beiden wonende te Sit- tard, die reeds geruimen tijd door de re cherche in hun doen en laten waren ge volgd, 120 revolvers en 800 patronen in beslag genomen. S. en P. gaven op, dat deze wapens bestemd waren voor Duitsch- land. Ondergrondsche vacan- tieverblijven. Een makelaar in on roerende goederen te Praag is op het idee gekomen, vacantieverblijven onder den grond te koop aan te bieden. Volgens hem moet er vroeg of laat weer oorlog uitbreken en dit zal dan een luchtoorlog zijn. Aviateurs volgen rivie ren en spoorwegen, dus moet men hier van verwijderd blijven. De makelaar beeft de volgende adver tentie opgesteld: „Beveilig U zelf tegen aanvallen uit de lucht door een ondergrondsch buitenver blijf. De bouwgrond is ver van rivier of spoorweg, in een vriendelijke boschrijke omgeving, in het Noorden beschermd door een heuvelrug, 21 Mijl buiten Praag. Autobusverbinding". Een kostbare ring ge stolen. Et is een brutale aanslag ge pleegd op een juwelierswinkel in Duke- street te Londen, waar dieven, na het in gooien van een winkelruit uit de etalage een diamanten ring gestolen hebben ter waarde van 7000 pond, waarop zij in een auto sprongen en er vandoor gingen. Een taxi en een particuliere auto zetten de die ven na, doch de dieven wisten te ontko men en zijn tot dusver nog niet gepakt. Of zij een goede greep gedaan hebben, is on danks de groote waarde van den ring nog de vraag, daar de waarde een gevolg is van het feit, dat de ring sis eenige steen de groote blauwe diamant bevat, die vroe ger in het bezit is geweest van een vorst uit het Naburige Oosten, die daardoor bij alle deskundigen op het gebied van edel- steenen bekend is, zoodat het hun onmo gelijk zal zijn, de steen zooals hij thans is, te verkoopen. Men is dan ook bang, dat de dieven de steen zullen versnijden, waar door wel veel van de waarde verloren gaat, maar zij er althans nog eenig geld van kunnen maken. Het merkwaardige van de geschiedenis is nog, dat zich achter de winkelruit een stalen net bevGnd, om de geëtalleerde voorwerpen te bescher men. De dieven hebben kans gezien dit traliewerk zoo ver uit te buigen, dat zij den ring konden grijpen. Er lagen in de etalage nog andere juweelen ter waarde van 35.000 pond, doch daar hebben zij niet bij gekimd. Smokkelhandel in poot- aar d a p p e 1 en. In de nabijheid van Goch, bij de Nederlandsch-Duitsche gTens liggen verschillende boerderijen, half op Nederlandsch en half op Duitsoh gebied. Op een dezer boerderijen woonde de wed. B. Sinds eendgen tijd was door de Duit- sc'he douanebeambten het huis goed in bet oog gehouden en waren er zelfs eenige huiszoekingen gedaan, daar men ver moedde, dat de bewoners relaties hadden met een groote smokkelbende, die vooral groenten over de grens trachtte te bren- ken. De douanebeambten waren er achter gekomen, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een groote partij pootaard- appelen bij de weduwe B. zou worden af geleverd. Zij legden zich daarom op den loer en na «enigen tijd wachten zagen ze een twintigtal personen met zakken bela den langs de boerderij van B. naar de schuur loopen, waar men de zakken op een wagen neerlegde, waarna de smok kelaars weer op Nederlandsch gebied terugkeerden. De douanebeambten lieten de smokke laars rustig hun werk doen, in de mee ning, dat dezen nog wel meer keeren dat reisje zouden maken. Zij vergisten zich niet. Reeds waren de smokkelaars 4 k 5 keeren de grens met smokkelwaar gepas seerd, toen «en banner de douaniers sag en rijn kameraden waarschuwde. In een oogwenk was de geheele troep over da grens verdwenen, met achterlating van 19000 pond pootaardappelen, die door de douanebeambten in beslag genomen wer den. De bewoners van de boerderij ver klaarden niets met dit smokkelen te ma ken te hebben. Burentwiet. Naar aanleiding van een burentwiet werden de Gebr. Sup pers te Herpen Zaterdagmiddag te onge veer half drie beschoten door 'hun buur man, den gepensoinneerden O.-Ind. mili tair V., en diens vrouw. De man loste een schot uit een jachtgeweer, terwijl de vrouw met een revolver schoot. De Gebr. S. zijn door een schot uit het jachtgeweer getroffen. Daar de afstand betrekkelijk groot was, ongeveer 20 meter, waren de verwondingen slechts licht. V. is in arrest gesteld, de vrouw heeft men op vrije voe ten gelaten. Weerzinwekkende ver tooning. De „Daily Herald" maakt melding van een weerzinwekkende ver tooning in Peckham '(Londen), waarhij het publiek in de gelegenheid wordt ge steld een werkloozen jongen man en een werkloos jong meisje elk 'in een ton te zien vasten. De jongeman zat er Vrijdag al 8 dagen, het jongemeisje 4 dagen. Zij zitten gehurkt in tonnen, die zoowat 1.35 M. hoog zijn, elk verlicht niet één eleotrische gloeilamp en voorzien van „raampjes". De tonnen zijn verzegeld; er is alleen bovenin een gat voor de venti latie. Door die „raampjes" zagen de bezoe kers het meisje op den vierden dag van haar vasten zitten breien met een treurig, vertrokken gelaat. In den anderen ton trachtte de jongeman te lezen in een staat van groote zenuwspanning na zijn acht dagen vasten. Den bezoekers werd ver zocht bij him gesprekken met de 'bekla genswaardige lieden niet over eten te sprekenHet dagelijksche rantsoen bedraagt één flesoh water. Dit wordt in tegenwoordigheid der bezoekers verstrekt, waarna de tonnen weer verzegeld worden. Als de jongeman 12 dagen en 6 uur gevast heeft, zal hij een nieuw „wereld record" hebben gevestigd en een prijs heb ben gewonnen vein 25 of tegen den koers van den dag een dikke 200 gulden. Het meisje wint, als zij 12 dagen gevast heeft 30 of ongeveer f250 gulden. Nieuwe h uurstaking dn West. In de Vrijdagavond door 'het plaatselijk actie- en strijdcomité voor ver laging der woninghuren te Amsterdam, uitgeschreven vergadering, werd met 7 st. tegen en 14 blanco door 250 aan wezigen besloten, vandaag in huurstaking te gaan. Deze huurstaking betreft 'n com plex woningen in de Marco Polostraat, Davisstraat, Cabotstraat, Magelhaensplein en twee stukken van de Hudsonstraat, resorteerende onder 16 eigenaars. De eischen van het comité luiden: 15 pet. 'huurverlaging, opknappen van de woningen en terugbetaling van de waar borgsom. Van de 438 bewoners zullen plm. 400 in staking gaan. Öveflvial (in gen is&garlent- winkel. Zaterdagmiddag heeft in een sigarenwinkel in de Witte de Withstraat te Amsterdam ©en overval plaats gehad. Een circa 30-jarige man kwam in den winkel en wilde sigaretten koopen. Ter wijl de vrouw achter de toonbank den man wilde helpen, trok deze een revolver en bedreigde haar hiermee. De man wist in een oogwenk een bedrag van 35 gulden te bemachtigen, maar voordat hij hiermee kon verdwijnen begon de vrouw luid om hulp te roepen. De indringer schrok hier van zoo hevig, dat 'hij het geld weer op de toonbank liet vallen. Hij vluchtte de straat op en wist te ontkomen. Onverkoopbare kool. In de afgeloopen week rijn aan de veilingen in het Langendijker tudnbouwdistrict niet minder dan 100 spoorwagens kool van 10.000 kg. aangevoerd, welke onverkoop baar bleken en als veevoeder zijn ge bruikt, voor zoover ze niet door het Leger des Heils zijn afgenomen. Bezoek van een helder ziende. Vrijdagmiddag kreeg een land bouwer te Haarlemmermeer bezoek van een rondreizenden „helderziende". Toen laatstgenoemde na „in trance" geweest te zijn en de toekomst te hebben voorspeld tegen een honorarium van f2.50, de wo ning had verlaten, bleek uit een buffetlade een bedrag van circa f50 verdwenen te zijn. Drie woningen afge brand. Gisteravond is te Wagenberg (N.-Brabant) een felle brand uitgebroken, welke drie arbeiderswoningen in de asch heeft gelegd. De huizen waren bewoond door de fa milies van Putten, van Alphen en Simons, die zich alle tijdig in veiligheid hebben weten te brengen. Van de have evenwel kon zoo goed als niets worden gered. De plaatselijke brandweer had zich er grootendeels toe te beperken om de onder den wind gelegen perceelen nat te houden. Zij is erin geslaagd deze huizen te behou den. Cafébezoeker wilde vechten. Gisternacht tegen halftwaalf kregen ts Zaltbommel een paar late café bezoekers bij het opbreken ruzie. Enkele schippers, die toevallig de ruzie makers passeerden en even bleven staan, Werden in het geval betrokken. De men- schen wilden er echter niets mee te maken hebben, en begaven zich naar een roei boot, die bij een aanlegsteiger lag. om aan boord te gaan. De 29-jarige arbeider K. v. M., uit Zalt bommel, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, wilde de «hippere volgen, om met hen te vechten. Hij had evenwel het ongeluk om tusschen den aan legsteiger en den wal te vallen. Na ongeveer tien minuten kon hij met een schippershaak op het droge worden getrokken. De levensgeesten waren even wel reeds geweken. Vrouw aangerand. Zater dagavond is door de marechaussee te Grave een 27-jarige zwerver gearresteerd, die verdacht wordt van aanranding van de 22-jarige gehuwde vrouw van Houten uit Mill. Vrijdag begaf genoemde vrouw zich per rijwiel van Grave naar haar woonplaats. Even voorbij het dorpje Langenboom sloeg zij het fietspad in, dat door de heide naar Mill leidt. Langs het fietspad bevinden zich dichte dennenbosschen. Eensklaps werd zij door een man, die uit het bosch naar voren sprong, van haar rijwiel getrokken en in het bosch gesleurd. Zij schreeuwde luidkeels om hulp, doch het individu bracht haar eenige slagen toe en randde haar aan. Hierna nam de onverlaat de vlucht. De vrouw deed van het gebeurde onmiddellijk aangifte bij de marechaussee te Grave. Deze stelde een onderzoek in, dat tot arrestatie leidde van genoemden zwerver. Hij is met de vrouw geconfronteerd. Zij heeft hem pertinent als den aanrander herkend. De man is in arrest gesteld. Door een trein aange reden en gedood. Zondagmorgen werd te Baarn op de spoorbaan van de lijn BaarnUtrecht ter hoogte van de Naald door een passeerenden trein een heer aangereden die zwaar gewond werd opgenomen. De dood trad onmiddellijk in. Bij informatie bleek het slachtoffer te zijn de heer K. uit Soest, die sedert een tiental maanden uit een zenuwinrichting was ontslagen. GROOTE SCHOONMAAK BIJ DE MARINE GEWENSCHT. Het is duidelijk, dat de muitere van „De Zeven Provinciën" moeten worden gestraft. En ook dat een streng oordeel moet gaan over de officieren die door hun slap optreden mede schuldig staan aan het ge beurde. Maar daarbij kan het niet blijven. Het is hoog tijd, dat bij de Marine groote schoonmaak wordt gehouden. Ontstellend zijn de mededeelingen die worden gedaan omtrent de bij dit onder deel van onze Defensie heerschende toe standen. De heer J. Bolland, Ooievaarstraat 31b te Rotterdam schrijft hieromtrent aan de „Rotterdammer": „Als oud-matroos voel ik mij er toe verplicht een korte verklaring te geven hoe het bij onze Nederlandsche Marine gaat. Als jongen van 17 of 18 jaar komt men op het Wachtschip te Vlissingen om opgeleid te worden als matroos 3e klas, om daarna de Vloot op te gaan. Direct ais je op het Wachtschip komt, krijg je al een indruk dat alles rood is, en nog eens rood. Direct komen er eenige gewezen A. J. G.-ers naar je toe om te vragen of je lid wil worden van den Bond voor Minder-Marine-Personeel. Mijn antwoord was: ik ben hier gekomen om mijn Vaderland te dienen, maar niet om het gezag te ondermijnen. Toen werd ik lid van den Bond van Ghr. Marine personeel. Wij hadden geen leven aan boord; er wordt op het Wachtschip met God en Zijn dienst gespot; daar doen Ztlfs onder-officieren aan mee. Ik kan namen noemen van bootslui en onder officieren van de mariniers, die de jon gens ophitsen tegen het geloof. Ik zal het nooit vergeten, dat op een Zondagmorgen om 8 uur Ds de Voogd thans Ned. Herv. pred. te Delft, voor heen te Vlissingen, voor ons zou voorgaan in den Dienst des Woords, op een gege ven moment riep: „Sergeant, waarschuwt U de jongens eens!" De sergeant zat te slapen in de z.g. ouderlingenbank, het overgroote deel van de jongens zat in romans en detectiveverhalen te lezen. Dat noemt men nu gezagl Als wij stonden te seinen, dan kregen wij Het Volk, de Voorwaarts of de Tri bune om daaruit te seinen (nietwaar bootsman M. en kwartiermeester R.?), laat nu uw verderfelijke taal eens hoo- ren, of zijn deze heeren misschien bij de muiters? Ook noodig ik luit. ter zee 2e klasse R. uit dit tegen te spreken. Ook kan de thans gepensioneerde adjudant- ziekenverpleger H. daarvan meepraten: die heeft vaak genoeg gezegd: „Als je zoo iets hoort, zeg het dan maar tegen mij". Aan den heer H. hadden wij als jongens van Ghr. beginselen een groote steun; thans vindt men geen Chr. bond meer in Vlissingen, nu is rood de baas. Dat alles vindt plaats op Hr Ms. Wachtschip te Vlissingen, dat is de op- 1. iding tot matroos; dus laat staan wat zij op de vloot zijn. Ik ben nog 3 weken op Hr. Ms. „Bri- nio" geplaatst geweest. Wat ik daar ge zien en gehoord heb is in één woord af schuwelijk. Ze beginnen alvast met het afschaffen van het z.g. „stilte blazen" vóór en né, het eten. Bid je toch, dan is er een gevloek en geraas van gelijken in rang en ook van onze onderofficieren en korporaals. Dat is nu gezag, dat is onze Nederlandsche Marine! En als je als matroos 3e klas niet revo lutionair genoeg bent, dan gaan de hee ren onderofficieren van den modernen bond de Chr. jongens voordragen voor ontslag uit den Zeedienst wegens „gemis aan aanleg". Het is wel opmerkelijk dat I in tien maanden tijd twaalf jongens van Ghr. beginselen aan dsn dijk werden ge Ik hoop, dat de marine-autoriteiten dit eens goed onder de oogen willen zien; ik ben te alle tijde bereid ben monde ling en schriftelijk nog meerdere inlich tingen te verstrekken. Proteststakingen In Frankrijk. PARIJS. Hedenmorgen zouden door geheel Frankrijk alle werklieden en be ambten in overheidsdienst gedurende korten tijd het werk neerleggen. Door deze demonstratie wordt 't open bare leven volkomen gedesorganiseerd. Gedurende 134 uur zouden alle openbare bedrijven en instellingen stilstaan. Het binnen- en buitenlandsche verkeer zou ge stremd worden, en het nationale en inter nationale telefoonverkeer eveneens. Alle trams en openbare autobussen zouden ongeveer 10 minuten stoppen. Naar gemeld wordt, beteekent deze staking een soort generale repetitie. De verschillende vakbonden zijn vastbesloten een algemeens staking af te kondigen in dien de Senaatscommissie de voorgestelde en door de Kamer reeds aangenomen be lastingvoorstellen goedkeurt. BERLIJN. Morgenavond te 8 uur spreekt von Papen in het groot audito rium van de Berlijnsche Universiteit. Zijn rede zal door de groote Duitsche zenders over het geheele rijk worden uitgezonden. ROLDE. Hedenmorgen hebben voor het gemeentehuis 400 a 500 landbouwers een demonstratie gehouden waarhij zij hun ontevredenheid betuigden met de onvol doende steunmaatregelen en de aandacht gevestigd werd op den nood op het platte land. Een motie werd aangenomen en aan Minister Verschuur verzonden, waarin aangedrongen wordt op het némen van zoodanige maatregelen dat landbouw en veeteelt loonend worden. TOKIO. Naar verluidt heeft de Kroon raad de politiek der regeering die tot uiting komt in de instructie aan de Ja- pansche delegatie te Genève met alge- meene stemmen goedgekeurd. Hiermede wordt aan de regeering volmacht ver strekt om uit den Volkenbond te treden. ZWOLLE. Zaterdagavond is de 21- jarige dienstbode v. 0. even buiten Zwolle op een stillen weg aangerand. De aanval ler sloeg haar van het rijwiel en trachtte haar te overmeesteren. De kleeren van het meisje werden aan flarden gescheurd, ter wijl zij verschillende bloedende wonden bekwam. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. ZUTFEN. Gisteren werd de 62-jarige D. Maat door de tram ZutfenEmmerik aangereden. Hij bekwam hierbij een ern stige schedelbreuk. Voor zijn leven wordt gevreesd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 63 62 Philips Gloeilampen G.B. 12634 118 Unilever 102 A 98 Anaconda Copper 71/» 6 A Bethlehem Steel 14 1354 U.S. Steel Corp. 27% 27 Koninkl. Petroleum 14934 14554 Shell Union 454 4% Amsterdam Rubber 60 57 Ned. Scheepvaart Unie 53 52Yi Deli Maatschappij 123 119 Handelsverg. Amsterdam 176 169 5 pet. Nederland 1932 101 101 4 A pet. Ned.-Indië 1926 9154 9154 4 pet. Nederland 1933 99% 99% Er hadden heden op de slechte berich ten die gedurende de vorige week bin nen kwamen veel likwidaties plaats. De slechte tendenz werd bovendien ver scherpt door geruchten omtrent het pas- seeren van het dividend der Philipslam- pen. Er heerschte ook in het buitenland nog al wat onrust over den toestand in de Vereenigde Staten. Febr. 21 Biggekerke, Rentenierswoning, v. d. Harst. 21 Koudekerke, hofstede en landen, Loeff. 22 Heinkenszand, Wagenhuis met stal ling, Oele. 22 Meliskerke, hofstede, bouw- en wei land, Blaupot ten Gate en Loeff. 22 Heinkenszand, inspan, Oele. 23 Middelburg, bouw- en weiland, Struve. 23 Borsselen, inspan, de Kok. 24 Ierseke, huis, schuur en erf, meubi laire goederen, Kram. 24 Baarland, Inspan, v. Dissel. 25 N.- en St. Joosland, huizen, bouw en weiland, v. d. Harst. 27 Rilland, paarden en hengst „Condo- rus", de Kok. 28 Middelburg, buis met tuin, Blaupot ten Cate. 28 Meliskerke, Inspan, Loeff. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Febr., 2.30 n. Londen 8.51548.55. Berlijn 59.20—59.24. Parijs 9.77—9.7854. Brussel 34.74—84.78.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3