gBn» zijn dankbaarheid ie kennen «ver den nog: steeds toenemenden groei der vereeniging. Meer dan ooit, aldus spre ker, voelen wij de noodzakelijkheid van samenwerking als middenstanders in deze moeilijke tijden. Met de beste wenschen voor de toekomst eindigde spreker. Uit het keurig uitgewerkte jaarverslag van den secretaris, dhr J. Steketee, bleek, dat de vereeniging op verschillende ter reinen veel arbeid heeft verricht en in meer dan één opzicht succes kan boeken. Niet minder dan 30 nieuwe leden werden ingeschreven, waardoor het ledental steeg tot 215. Door den penningmeester, dhr J. de Kruijter, werd financieel verslag gele verd. Niettegenstaande de vele uitgaven in verband met de jubileumreis van dit laatste jaar, was er nog een batig saldo. De financieele toestand der afd. Glasver zekering, waarover dhr Ph. Wessels ver slag uitbracht, was van dien aard, dat op de reeds lage premie ook weer over 1933 een reductie verleend wordt van 50 pet. Een voorstel betreffende het houden van een etalagewedstrijd zal met de daarvoor aangewezen commissie nader besproken worden, teneinde op de eerstvolgende le denvergadering een besluit te nemen. Vervolgens werden rapporten uitge bracht van de verschillende onderafdee- lingen, zooals: Ver. Ziekenhuisverpleging, V erkeerscommissie, Handelsonderwijs, Kamer van Koophandel, V. V. V. en In cassocommissie. Als bestuursleden wer den herkozen de heeren J. Donner en S. W. Godfriedt. In de plaats van dhr J. de Kruijter, welke zich niet meer beschik baar stelde, werd gekozen dhr G. den Herder. Als bestuursleden der Glasver zekering werden herkozen dhrn G. S. Kuijper en G. Bustraan, terwijl voor de financieele commissie werden herbenoemd dhrn A. J. Bleuzó, A. van Zweeden en A. de Roo. Zaterdagmiddag vergaderde de Sta- tenkring Goes der Chr. Hist. Unie, onder leiding van haar voorzitter Ds Steinz, welke na de gebruikelijke opening de vele afgevaardigden welkom heette en inzon derheid Mr van Dusseldorp als hoofdbe stuurslid der Unie. Na afdoening der ver slagen van secretaris en penningmeester, werden bij acclamatie als bestuursleden herkozen de heeren Ds Steinz, G. Flipse en J. Vermeule. De bespreking der propaganda bij de a.s. Kamerverkiezing werd ingeleid door Mr van Dusseldorp, waarop een vrucht bare bespreking volgde en werkverdeeling alsmede spreekbeurten werden vastge steld. De vergadering nam daarna de vol gende motie aan: „De Statenkieskring Goes der Christ. Hist. Unie in haar vergadering op 18 Fe bruari bijeen, gelet op de tegen de fractie der Tweede Kamer geuite critiek, spreekt haar instemming uit met het beleid, ge voerd gedurende deze zittingsperiode en in het bijzonder gedurende de laatste we ken". De vergadering werd met een opwek kend woord en dankzegging door Ds Steinz gesloten. Vlissingen. Vrijdagavond werd de eerste vergadering gehouden van de pas opge richte Chr. Middenstandsvereen. Als voorzitter werd gekozen de heer P. L. Hamming, aangezien de heer Prins niet in aanmerking wenschte te komen. Verder namen in het bestuur plaats de heeren H. van Kampen, J. ICwist, H. Heij- stek, W. Poppe, P. A. Sommeijer en D. L. van Noppen. Wemeldinge. Vrijdag werd in de Chr. school een leden- en ouderavond gehou den. De voorzitter, Dr Woldendorp, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bizonder Burgemeester Keijzer en sprak daarna een ernstig openingswoord naar aanleiding van Luc. 166: „Wat zal toch dit kindeke wezen?" Vooral in onzen tijd van geestelijke crisis bezwaart deze vraag menig ouderhart. Wie zal onze kinderen door het leven leiden? W ij kunnen het niet; maar wel, met Gods hulp voor hen leggen het fundament van Gods Woord, dat bestand is tegen de levens- stormen. Aan dit fundament wordt ook door het Chr. onderwijs gebouwd. Het vijftiende jaarverslag van den secre taris, J. A. Dominicus, was als altijd, belangwekkend en karakteristiek. In het afgeloopen jaar ontvielen aan de school 3 leerlingen door den dood; toch is nu het leerlingenaantal even groot als vorig jaar. Herdacht werd het vele, dat de fam. Wabeke in het algemeen, en de om gezondheidsredenen pas afgetreden voor zitter Jac. Wabeke, in 't bizonder, voor het Chr. onderwijs gedaan heeft. Vervolgens bracht de secretaris „enckele singulieren saecken uyt een ver verleden" in verband met de hedendaagsche toe standen. Dit was voorzeker niet het minst interessante deel van zijn overzicht. Een dameszangkoor, onder de bezielende lei ding van mej. H. Mooij, bracht met gevoel enkele schoone liederen ten gehoore. Dhr v. d. Berge leverde een vrije bijdrage, die bestond uit een toespraak en een tweetal opvoedkundige schetsen. Het bestuurslid Florusse hield een beschouwing over: „Het gestrafte kind". Ds Werges sprak een slotwoord over Efz. 51 en wekte ieder op het christen- zijn in eigen leven uit te beelden, opdat ook de kinderen daardoor voor Christus gewonnen worden. Z.Eerw. eindigde deze welgeslaagde vergadering met dankgebed. De consumptie in de pauze was, als steeds, naar het beproefde smaakvolle recept der dames Dominicus bereid. Riüand-Bath. Vrijdagavond kwam de vereeniging tot stichting van Scholen met den Bijbel op Geref. grondslag alhier in ledenvergadering bijeen. De vergadering wan flink bezocht, ïïit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek, dat de toestand der school gunstig was. De aftredende bestuursleden, dhrn P. Nieu- wenhuyse, Jan van 't Leven en J. Kole werden herkozen. De inkomsten hadden bedragen f 6028,29 en de uitgaven f 5659,99, zoodat er een saldo was van f 368,40. Door Ds J. Hetebrij werd een onder werp behandeld, getiteld: „Het goud van ons beginsel". Nisse. Vrijdagmiddag was het jaarver gadering van de aandeelhouders van de weegbrug „De Palmboom". In het afge loopen jaar werd het volgende gewo gen: 124.086 k.g. aardappelen, 160.708 k.g. uien, 6775 k.g. hooi en stroo, 30.958 voe derbieten, 11.665 diversen, 1.832.095 k.g. suikerbieten. In totaal 2.166.887 k.g. Aan weegloon werd ontvangen f 343.89. Het dividend werd bepaald op 5 pet. Herkozen werden als bestuursleden dhrn Joos Mol en A. J. v. Dijke. Kapelie. Onder voorzitterschap van den heer H. A. Nijssen kwam de Veilingsver- eeniging in de zaal van Mej. E. Hanson bijeen. Allereerst werden de leden en inzon derheid de Rijkstuinbouwconsulent Ir A. W. van der Plassche, welkom geheeten. De laatste zal spreken over Eliteveiling. Spr. begint met te zeggen, dat hier een klank kan vernomen worden, welke in deze tijden weinig wordt gehoord, n.l. dat met succes is gewerkt. De financieele uit komsten zijn van dien aard, dat deze bevredigend mogen genoemd worden. Heb ben verschillende bedrijven met zorg en moeilijkheden te kampen, hier zijn de be drijfsresultaten goed te noemen, dank zij' de medewerking van diverse leden, welke ■het nut van hun organisatie inzien en de steun ivan de kooplieden, alsmede de krachtige medewerking van het personeel. Voor vele leden gaf 1932 geen stof tot roemen. De bedrijfsresultaten waren van dien aard, dat velen met te korten moes ten werken, hoewel verschillenden niet financieel betrokken bij de fruitteelt er anders over dachten. Mededeelingen: Het bestuur nam de verbetering van het terrein achter de veilingsgebouwen krachtig ter hand. Zon der twijfel zullen de aardbeientelers wel tevreden zijn. De secretaris, de heer P. J. J. Dekker, bracht verslag uit over 1932. Spr. kan niet in opgewekten toon dit verslag be ginnen, omdat voor velen de moeilijkheden niet gering waren. De toegezegde steun regeling stemt voor de Zeeuwen niet tot tevredenheid, hoewel ook hier de Rijks- tuinbouwconsulent dank toekomt voor zijn bemoeiing. In totaal werd voor f 460.553.63 geveild waarvan aan aardbeien f 136.000. Ver leden jaar bedroeg dit f475.000, doch de mislukkig van de pruimenoogst was hier van voor het grootste deel de oorzaak. De gemiddelde prijs van kruisbessen en roode bessen was minder, die van de zwarte bessen ihooger. De cultuur was niet loonend. 'De prijzen van appels en peren waren bevredigend. De financieele basis der vei ling is goed te noemen. Aan de aflos singen kan worden voldaan. Het ledental der vereeniging daalde, 37 bedankten, (belangstellende en geen be langhebbende leden). Het ledental be draagt thans 700. Verkiezing bestuursleden: De heer A. van der Have, aftredend, wensoht niet meer wegens drukke werkzaamheden in aanmerking te komen. Spr. beveelt in zijn plaats aan den 'heer C. F. Lenshoek. De heer P. Scheele zag gaarne dat iemand van Hiezelinge in het bestuur werd gekozen, spr. doelt niet op zich zelf want daartoe ontbreekt hem den noodigen tijd. De heer D. Mallekote ondersteunt dit voorstel en noemt den heer A. van der Graaff. De voorzitter komt op tegen 'het noe men van namen. Bij de eerste stemming werd de heer A. van der Graaff gekozen dn de ontstane vacature A. van der Have met 56 st. van de 107 geldige stemmen (C. F. Lenshoek verkreeg 18 en Jobs Schipper 12, de overigen verstrooid). Met 75 st. werd herkozen Joz. de Jager Az. en met 78 st. de heer W. Poleij. De voorzitter brengt namens de leden dank aan den heer A. van der Have voor wat hij in deze zes jaren als bestuurslid is geweest. Alsnu verkreeg Ir. van der Plassohe het woord om te spreken over de invoering van een Eliteveiling. Wil men conourreeren tegenover het buitenland, aldus spr., dan moet de waar prima zijn, zorgvuldig verpakt en gaaf. Spr. dringt aan op goede bespuiting, krachtige organisatie en zorgvuldige ver pakking, zooals in Amerika met zijn voor treffelijke pakstations en flink organisa torisch verband. De uiterste zorg moet besteed worden aan verpakking en sor teering, zoodat dit werk hier kan ver richt worden en niet door de kooper moet geschieden. Alles moet kant en klaar voor de fruitverkooper worden afgeleverd. In den breede wordt toegelicht hoe en op welike wijize de Eliteveiling kan tot stand komen. De heer van der Have zegt, dat door hem voor de Eliteveiling met veel spuiten is gelukt om 72 pet. van zijn Transparente de Gronsels aan te voeren en van de Bramley Seedling 50 pet. Spr. heeft ge zien wat een goede bespuiting, op tijd ge schiedt, vermag. De heer J. Wisse pleit voor no.-veiling als in Goes. Verschillenden gaan met hun Elite-fruit naar Goes. Zou ook hiervan het veilen op nummer niet de oorzaak kunnen zijn? r De voorzitter verklaart niet veel hier voor te gevoelen. Ook zou deze invoering veel geld kosten. Ir. van der Plassohe vindt de idee niet kwaad en raadt aan om eens uit te reke nen hoeveel het werkelijk kost. Spr. wijst op de groote voordeelen. Toezegging van den voorzitter tot on derzoek volgt. De voorzitter dankt Ir. van der Plassohe voor zijn gegeven wenken en duidelijke uiteenzetting. Spr. zegt toe, dat met drie vooraanstaande fruitkweekens 'het komen tot Eliteveiling nader onder het oog zal gezien worden. Bij voorkomende zaken zag dhr P. de Keizer gaarne, dat ook bonnen werden afgegeven voor geleverde aardbeien. De voorzitter zegt toe maatregelen te zullen nemen. De heer H. P. Ganseman becritiseert de steunregeling voor den tuinbouw. De voorzitter wijst op het voorloopdg toege zegde. De Rijkstuinbouwconsulent zet na der de steunregeling uiteen. Dhr Ganse man is nog niet tevreden. In het lokaal Obadja te Kapelie heel den de drie jeugd vereenigingen de Geref. Jongelings en Meisjesvereenigdng en Kna pen vereeniging hun jaarvergadering, on der leiding van den voorzitter der jonge- lingsvereeniging, den heer J. Spruit Iz. Met een kort openingswoord, waarin gewezen werd op het jeugdleven opende de voorzitter deze druk bezochte vergade ring. De secretaresse van de Meisjesvereeni- ging deelde in haar jaarverslag mee, dat de vereeniging 16 leden telt, 4 nieuwe leden traden toe. De penningmeester deed rekening en verantwoording. De verslagen van den secretaris der Jongelingsvereeniging en Knapenvereeni- ging getuigden van een opgewekt ver- eenigingsleven. Door den voorzitter der Jongelingsver- eeniging werd 'behandeld art. 17 van de Ned. Gel. Belijdenis. Door mej. A. Abra- hamse het onderwerp: Er blijft dan een ruste over voor het volk van God. M. de Jager behandelde Luther. Alle deze on derwerpen getuigden van flinke studie. Door het lid Ernaar werd volgens aan gegeven teekening behandeld grondslag, doel en oprichting der Geref. Jongelings- vereeniging. Dit was iets nieuws en viel wel in den smaak, niet minder de radio- omroep. Tableaux en voordrachten wisselden elkaar verder af. Ds A. Scheele, eere voorzitter, sprak het slotwoord en eindigde met dankgebed. Biezelinge. Zaterdagmiddag werd de koopman H. de K., alhier, zoodanig door zijn varken (beer) aangevallen, dat ge neeskundige hulp door Dr Pfeiffer moest worden verleend. Wolfaartsdijk. Vrijdagavond vergader den in de Chr. school Papeweg, alhier, de Geref. kleine-meisjesvereen. „Kleine Kracht", die haar vijfjarig bestaan vier de met de Geref. Knapenvergadering, die thans 31 jaar bestaat. Dhr Van Wijk had de leiding van dit samenzijn, welke op de gebruikelijke wijze opende, waarna dje jaarverslagen getuigden van den bloei der vereenigingen, die beide een groot aantal leden tellen. Een viertal degelijke opstellen werden geleverd, n.l.: „Daniël", door Adriana Katsman; „De tijd", door P. Boone; „De Kerkhervorming in Engeland en Schot land", door G. v. Wuijckhuijze, en „De slag bij Waterloo", door C. Kloosterman. Ter afwisseling zongen de meisjes ver schillende liederen en werden samenspra ken, voordachten en tableaux uitgevoerd. Tal van afgevaardigden spraken hun beste wenschen uit. Na een hartelijk en bemoedigend slotwoord sloot Ds van Hei ningen de vergadering met dankgebed. Borsselen. Zondagmiddag werd ons stil dorpje opgeschrikt door klokgelui, 't Bleek, dat de landhouwschuur van dhr L. de Winter in den Van Citterspolder in brand stond. Onmiddellijk rukte de brand weer uit. Door haar optreden kon het huis en 't wagenhuis en ook het varkens hok gespaard blijven. De schuur brandde totaal af. Het vee kon met moeite worden gered. De oorzaak van den brand schijnt gelegen te zijn in het in brand vliegen van een auto, staande in een garage, die tegen de schuur was gebouwd. Verzeke ring dekt de schade. Zaterdagmiddag vergaderde do Landbouwvereeniging. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de inkomsten bedroegen f 10989,96, uitgaven f 10915,63 goed slot f 74,33. De aftredende bestuurs leden G. Rottier Jz. en Jac. Priester Wz. werden bij acclamatie herbenoemd. Het bestuur zal de noodige maatregelen tref fen teneinde mogelijk te maken, dat al hier komende winter een landbouwcur- sus zal worden gehouden. Krabbendijke. Vrijdagavond hield de Christelijke school, Wilhelminalaan, een goed bezochte Ouderavond. Wegens ongesteldheid van den voor zitter berustte de leiding der vergadering bij dhr Schwartz, die in zijn openings woord wees op het groote belang dezer avonden, vooral voor de samenwerking tusschen huisgezin en school. Het hoofd der school, dhr M. C van Hekken, leverde een inleiding over: „Wat lezen onze kinderen?" Hierin werd vooral gehandeld over de lectuur voor do rijpere jeugd. De onderwijzer, dhr G. de Wilde, lever de een inleiding over: „Twee Woorden", waarin gewezen werd op de groots be- teekenis van Bijbel en Historie voor de opvoeding. De onderwijzeres, Mej. Hollestelle, sprak over de waarde van de Bijbelsche geschie denis. De zangvereniging bracht onder lei- van dhr Dieleman op verdienstelijke wij ze eenige liederen ten gehoore. Dhr Haverhoek sprak een slotwoord, waarin opgewekt werd pal te blijven staan voor onze Christelijke Nationale School. I Dhr M. Maas van Oostdijk sloot dezen goed geslaagden avond met gebed. Kruiningen. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad voltallig. De voorz. wenschte den leden in 1933 alles goed toe en me moreerde de voornaamste gebeurtenissen in 1932, o.a. het overlijden van burge meester Elenbaas; de aansluiting bij het Electrisch net, de aankoop bouwterrein voor het uitbreidingsplan. Het aantal in woners is vermeerderd met 45. Veel wordt gevraagd voor steun aan de werkloozen. Spr. hoopt dat allen hun schouders zullen zetten onder dit moeilijke werk. Medegedeeld wordt, dat door Ged. Sta ten is goedgekeurd de aankoop van bouw grond, alsmede de geldleening daarvoor. De goedkeuring der begrooting is ver daagd tot 1 April. Het bekende verzoek der gemeente Ambt-Hardenberg wordt na eenige be spreking voor kennisgeving aangenomen, terwijl adhaesie wordt betuigd aan bet verzoek om Kantongerechtszaken in Goes te blijven behandelen. De voorz. deelt nog mede, dat volgens verzoek in de vorige vergadering B. en W. de omnibusdienst op Vlake de geheele maand Januari over de Zanddijk hebben doen rijden ten gerieve der bewoners van Oostelijk Hansweert. Daar slechts drie maal daarvan gebruik gemaakt is, mee- nen B. en W., dat de noodzakelijkheid niet gebleken is. Dhr de Groof zegt, dat dit bekend ge maakt moest zijn. B. en W. zullen nogmaals een proef ne men en hiervan bericht doen per adver tentie, doch algemeen ziet men de nood zakelijkheid niet in voor Hansweert. Aan de bijzondere scholen te Hansweert en Oostdijk worden volgens art. 101 L.O.- wet voorschot over 1933 verleend bere kend tegen f 7.08 per leerling. Biji de behandeling van eenige wijzigin gen betreffende de begrooting Gascentrale Oosteinde, meent dhr Groof dat de gra tificatie ter vervanging van den directeur niet hoog is. De voorz. en dhr Burkink geven inlichtingen, ook aan De Bat om trent de onkosten geneeskundige behan deling van den waarn. directeur. Dhr Burkink verheugt het dat deze Raad een billijke houding aanneemt 'tegenover deze ambtenaren en protesteert tegen de Ra den, die daarop aanmerkingen hebben ge maakt. Z.h.st. warden deze wijzigingen aange nomen. Alsnu komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot aanleg van een verbin dingsstraat tusschen het Marktplein en den Nieuwen Rijksweg. De raming is f 12.000 voor grondwerk, bestrating, trot toirs en rioleering. Dhr de Groof vindt bet werk te duur; B. en W. onderschrijven dit, doch het kan niet goedkooper. De heer van Hootegem heeft bezwaar tegen de persoon die met het toezicht belast is. Ook de heer Min naar en meerderen deelen dit bezwaar, niet tegen de persoon, doch omdat hij er varing mist om met werklieden in grond werk om te gaan.Na langdurige bespre king over dit punt wordt goedgevonden dat de heer v. d. Straaten een practisch voorman of putbaas zal aanwijzen bij' het werk. Ook over het te verdienen loon bij dit werk in werkvertechaffing wordt lang gesproken. Dhr v. Hootegem zegt dat B. en W. voor gewoon werk f 2.25 hebben betaald en het loon hier f2 is, terwijl in werkverschaffing 24 ct. per uur moet worden betaald. De heeren Burkink en Witte meenen dat het loon der landar beiders laag is en niet als norm moet wor den beschouwd. Dhr Burkink vindt het werk ook duur en het komt wat laat. Het had vroeger gekund. De voorz. zegt, dat door B. en W. groote spoed is betracht, doch de goedkeuringen enz. moesten over zooveel schijven loopen. B. en W. willen zoo spoedig mogelijk aan het werk daar de Steunverleening reeds f2000 heeft gekost, en dat kan de gemeentekas op den duur niet dragen. De heer Minnaar meent ook dat met den deskundige Rothuizen een overeen komst getroffen had moeten worden. Een goed accoord maakt zachte scheiding. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel tot bestrating van den weg in Welhoek, die bijna aan weerszijden is volgebouwd. De voorz. zegt dat alle bewo ners hun eigen weg willen afstaan aan de gemeente. De toestand is daar onhoud baar geworden. De raming der bestra ting met trottoirs en rioleering en grond werk is f6000. Dhrn Minnaar en Burkink wenschen eerst meerdere gegevens alvorens te be slissen. De heer de Groof voelt meer voor verbetering van wegen te Hansweert. Dhr Burkink meent dat Kruiningen en Hans weert één zijn en Welhoek verbeterd moet worden. Dhr v. Hootegem voelt meer voor ma cadam dan voor straat, wat veel besparing beteekent. De voorz. meent, dat macadam in de kom van de gemeente niet gewenscht is. Voorgesteld, wordt twee begrootingen te maken in straatwerk en macadam en daarna spoedig te beslissen. B. en W. meenen dat dan eerst uitgemaakt dient te worden of al dan niet tot verharding wordt overgegaan. Met algemeene stem men wordt daartoe besloten. Alvorens een lid der comm. tot wering van schoolverzuim wordt benoemd, zegt de voorz. den onderwijzer Q. v. Af harte lijk dank voor zijn werk als zoodanig en als secr. der comm. verricht. In diens plaats wordt gekozen de on derwijzer J. J. Kole. In behandeling komt een adres van den Bestuurdersbond om de menschen in werkverschaffing een kolentoeslag te ge ven. B. en W. stellen voor daarop niet in te gaan, daar de werkverschaffing vorig jaar en ook nu tot tevredenheid weder zijds is verloopen en ook met het oog op de financiën. Dhrn. Witte en Burkink bevelen dezen toeslag warm aan. De voorz. zegt, dat B. en W. ook gaar ne de menschen willen helpen, doch het loon in het vrije bedrijf is lager dan in de werkverschaffing. B. en W. zijn over tuigd dat ze al doen wat ze ku» - an in Kruiningen. Het voorstel van B. en W. wordt met 8 tegen 3 st. aangenomen. Na geheime zitting komt de rondvraag waarbij dhr de Bat op onbillijkheden wijst bij de pachtverlaging van het Burg. Arm bestuur. B. en W. zullen dit ter plaatse bespreken. De heer Witte wijst op het noodzakelijke dat werkloozen zich organiseeren. De steun wordt te hoog voor de gemeente. De voorzitter is het met spreker eens, doch officieel kan men de menschen niet dwin gen. Kamperland. Vrijdagavond vierde de Chr. Jongelingsvereeniging „Eben Haë- zer" met genoodigden en begunstigers haar derde jaarfeest in de Chr. school. De vergadering stond onder leiding van den eere-voorzitter Ds Tonsbeek. In zijn openingswoord wees deze er op, dat er, ofschoon 't ledental nog klein is, teekenen zijn die er op wijzen, dat er weer lang- zamen groei te verwachten is. Secretaris en penningmeester brachten bun jaar verslagen uit. Verder werd de avond gevuld met een opstel, samenspraak, pantomine en en kele voordrachten, terwijl de voorzitter nog een en ander van het Verbond ver telde. Wilhelmlnadorp. Zaterdagavond j.l. hield de zangvereen. „Zanglust" alhier haar jaarlijksche uitvoering in gebouw „Zeeland". Deze keer weer in samenwer king met het muziekgezelschap „De Echo", welke vereeniging voor eenige ja ren, bij gebrek aan belangstelling moest worden opgeheven, doch voor kort weer opnieuw opgericht werd. Daar de voorzitter van het muziekge zelschap niet aanwezig kon zijn, sprak het bestuurslid, dhr De Groene het ope ningswoord, waarna de vroolijke tonen van „De Echo" door de zaal weerklon ken. De eerste nummers bewezen al direct, dat de vereeniging in den korten tijd na haar oprichting, niet stil gezeten heeft. Na het eerste optreden van de muziek- vereeniging, trad de zangvereeniging op, die een viertal liederen, zooals gewoon lijk, vlot en zeer verdienstelijk ten ge hoore bracht. Toen werd er eenigen tijd gepauzeerd. Dan volgde weer het optreden van de zangver., die een 3-tal mooie liederen deed hooren. Ten slotte kwam het muziekgezelschap weer, dat nog een viertal niet onverdien stelijk uitgevoerde nummers ten beste gaf. Ook werden enkele tooneelstukken op gevoerd. Aan het eind sprak de heer De Groene nog een opwekkend woord om zich als donateur van één of beide vereenigingen op te geven en spoorde vooral de jongeren aan als lid van één der vereenigingen toe te treden. De zaal was geheel gevuld, dit in tegen stelling met vroeger, toen dit wel eens te wenschen overliet. Koudekerke. Loop der bevolking van 1 tot en met 15 Februari 1933. Ingekomen: Mej. M. Schout, B 232 uit Harderwijk; Mej. de Wed. I. Midavaine, geb. Wielemaker, D 24. Vertrokken: J. Aarnoutse, va.u A. 107 naar Middelburg; S. Stroo, van C 59 n. Biggekerke; Mej. D. de Rijke, geb. Geer vliet, van D 214 naar Den Helder. Aagtekerke. Vrijdagavond kwam de af deeling van de Vereeniging tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zee land in jaarvergadering bijeen onder voor zitterschap van den Burgemeester. Aan wezig 22 leden. Door den waarnemenden secretaris, den heer S. de Visser, werd verslag uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. de Vis ser, bleek, dat er een batig saldo is. De aftredende bestuursleden de heeren J. Bosselaar en G. de Visser werden herko zen. Op voorstel van het bestuur werd besloten elk jaar een lid uit het bestuur en een lid uit de leden af te vaardigen naar de algem. verg. te Bergen op Zoom. Als afgevaardigde werd gekozen de heer P. de Visser Gz. en als plaatsvervanger J. Vos, en als afgevaardigde van het be stuur dhr L. Franke. Bij de rondvraag wees de voorzitter nog op de zusterver- eeniging n.l. het Suppletiefonds Draagt Elkanders Lasten. Hij wekte op di£ te steunen. Ritthcm. De Chr. Jongel. Vereeniging en de Chr. Meisjesvereeniging hielden Vrijdagavond haar gecombineerd 19e jaar feest, dat door zeer vele belangstellen den was bezocht en onder leiding stond van den eere-voorzitter Ds G. de Ru. De uitgebreide jaarverslagen der vereeni gingen gaven een beeld der wekelijksche werkzaamheden. Er werd een Bijbelinlei ding gegeven, waarna zang, voordrachten en samenspraken elkaar afwisselden. Een tableau, door de meisjes gegeven, beeldde „Het Verbond" uit. Het feest werd nog opgeluisterd door

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2