DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Uit de Provincie JOAN CARISBROKE FEUILLETON. Gemeenteraad van Middelburg. VAN DONDERDAG 10 FEBR. 1933, Nr '118. VERRASSEND EERHERSTEL Nu ook de Eerste Kamer, met de stem men der sociaal-democraten alleen tegen, aan de wijziging der Tarwe wet haar goed- keuring gehecht heeft, is daarmee, zegt de Standaard, de ommekeer van het grootste deel der oppositie bezegeld. Heftig was, op enkele sporadische uit zonderingen na, in het voorjaar van 19ol de linkerzijde tegen de Tarwewet gekant. Wie zich nog eens vermeit in de in vectieven, waarmee destijds het onzinnige plan van Ruys werd bestookt, staat ver steld over de lichtvaardigheid, waarmee allerlei booze gevolgen als onafwendbaar den volke werden voorgespiegeld. De Kamers van Koophandel in Amster dam en Rotterdam stelden zich aan de spits van de oppositie tegen het wange drocht, dat den landbouw geenerlei pro fijt en aan de andere bedrijfstakken groote schade moest berokkenen. Twee jaren heeft nu de wet gewerkt, en wij voegen er aan toe: zegenrijk ge werkt. Ook vroegere tegenstanders konden zich bij de behandeling in de Tweede Ka mer niet onttrekken aan de erkentenis, dat het menggebod in de practijk was meegevallen. De heer Boon, een der voornaamste op posanten tegen het aangenomen stelsel, sprak het bij de behandeling in de Twee de Kamer openlijk uit: „Nu wil ik erken nen, dat de w enting van de wet beter is geweest, dan ik destijds heb verwacht." (Blz. 1905.) En zijn medebestrijder mr Oud voegde er aan toe: „Inderdaad hebben de gevol gen, dje wij vreesden van de monopolis tische positie van de maalindustrie, zich niet voorgedaan in de mate als wij inder tijd hebben gevreesd". Alleen de sociaal-democraten bleven onvermurwbaar, maar vrijzinnigen en vrijzinnig-democraten gingen over heel de linie overstag. Verrassend is het eerherstel! Krabbendijke. Met ingang van 1 Maart hoopt de heer J. Hoekman, ploegwerker bij de Ned. Spoorwegen alhier, den dienst met pensioen te verlaten. Nieuwdcrp. Woensdagavond hield de Groene Kruisvereeniging alhier haar jaarvergadering, die zeer slecht bezocht was. Na opening door den voorzitter wer den de notulen en het jaarverslag gele zen, welke beide onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental iets terug liep, en dat van het magazijn een dankbaar gebruik werd gemaakt. De rekening sloot met een batig saldo van f 9,59. Verslag van de gehouden Prov. vergadering werd uitgebracht door dhr J. Geschiere. De beide aftredende bestuursleden, dhrn G. Minderhoud en J. v. d. Weele, werden herkozen. Ter vergadering der Prov. Vereeniging te Vlissingen te houden, werden aange wezen: dhrn J. Steketee en G. Minder houd; secundi: J. Geschiere en W. Goed- bloed. Wolf aartsdijk. Dinsdag hield de af dee ling van de vereen. Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland een alge- meene vergadering. Tegenwoordig 37 le den. Uit het jaarverslag bleek dat de vereen. 1255 leden telt. Hierbij deelde de secr. nog mede, dat sinds het afsluiten van het boekjaar de vereeniging weer met 57 nieuwe leden is toegenomen, zoodat het door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 129). o— „Niet, als jij het anders wenscht! Joan, ik heb verkeerd gehandeld, dat erken ik, ik heb je onrecht aangedaan, bitter on recht, maar ik ben bereid het goed te maken, voor zoover ik kan. Ik wil mijn woord houden, laten we het verleden be graven laat de toestand hetzelfde zijn als toen wij van Argendale vertrokken. Laten we zoo spoedig mogelijk trouwen." „Wil je me beleedigen?" „Neen, dat wel in de allerlaatste plaats. Je moet me niet verkeerd begrijpen, Joan. Ik heb je lief met een liefde, die zijn oorsprong vindt in eerbied en hoogach ting. Edeler en reiner vrouw dan jij zou ik niet kunnen wenschen. Probeer het maar, je zult me leeren kennen als een liefhebbend en trouw echtgenoot." „Je zegt, dat je me liefhebt en ik ge loof je, want een bewuste leugen zou je nooit over de lippen wülen, daar ben ik van overtuigd. Maar voor we verder gaan, w™ U6 op®nhartiÉ? heb je me lief boven alle andere vrouwen? Als er niets tusschen ons voorgevallen was, als we elkaar niet het woord hadden gegeven, zou je dan ook vanavond hier zijn ge komen om me te vragen, of ik je vrouw wilde worden? Ik verlang geen vleierij, geen beleefdheidsfrases te hooren ik ledental thans 1312 bedraagt. Vorder bleek dat 24 leden opgenomen waren in een der ziekenhuizen met een totaal van 399 verpleegdagen; dat hoewel de vereen, reeds een groot aantal leden heeft, er toch nog vele inwoners zijn die nog niet bij de vereeniging zijn aangesloten, wat bleek uit bet feit, dat nog 14 inwoners in een der ziekenhuizen zijn opgenomen die tot op heden geen lid der vereeniging zijn. Uit de rekening bleek, dat de totale ont vangsten bedroegen f2845.34. Uitgaven f2317.95, batig slot f527.27. In deze re kening zijn verwerkt de batige saldi van vorige jaren. Als bestuursleden werden herkozen dhrn J. van Wel, J. Snoodijk en S. Balkenende, als lid van de controle commissie werd gekozen dhr G. van de Velde. Besloten werd den secretaris en penningmeester sa men een vergoeding toe te kennen van 3 pet. van de ontvangsten, welk bedrag door beide heeren gelijk zal worden verdeeld. Heinkenszand. Dinsdagavond kwam de kolenvereeniging „Samenwerking" alhier in algemeene ledenvergadering bijeen on der leiding van den vice-voorzitter G. Koen, wegens ongesteldheid van den voor zitter dhr P. v. d. Reepe. Voor de eerste maal werd een winst en verliesrekening overgelegd. Over 1930 werden aangekocht 210700 K.G. eierko len, 11360 K.G. stukkolen, 3120 K.G. nootjes, 10855 K.G. sloffen, in totaal voor f 3013,87. De totale winst over 1932 be droeg f 53,59. De aftredende bestuursleden, dhrn de Roo, Kuzee en L. Almekinders, werden herkozen. De contributie werd verlaagd van 50 cent op 25 cent. Besloten werd de gelden van de kolen op te halen de maand na de levering en dan tevens de opgaaf te verstrekken van de voor die maand benoodigde kolen. Gelegenheid blijft te vens bestaan tot het inleggen op de boek jes. Dit besluit werd genomen bij wijze van proef voor een half jaar. Dhr de Boot wenscht aanbesteding voor het lossen der kolen en vraagt, waar om de oude schippers zijn gepasseerd. De voorzitter zegt, dat dit bestuurszaken zijn. Tot bode wordt herbenoemd dhr D. v. d. Velde. Medegedeeld wordt, dat de kolen voortaan per 70 K.G. verkocht wor den, behalve stukkolen, die naar het soortelijk gewicht per H.L. worden ver kocht. De exploitatierekening zal 14 da gen ter inzage liggen bij den penning meester. Tegenwoordig waren 47 leden, w.o. 6 bestuursleden. Door 153 leden werden: kolen afgenomen. Arnemuiden. Dinsdagavond hield de afd. Middelburg der Geref. Drankbestrij ding een slecht bezochte propagandaver- gadering in de Ghr. School. Na gebrui kelijke opening door den voorzitter, dhr Volkinga, verkreeg Ds Koning uit St. Laurens gelegenheid een rede te houden in het belang der drankbestrijding. Aan de hand van de H. Schrift werd op zeer duidelijke wijze het drankmis bruik veroordeeld, als zijnde één der vele ergernissen, waaraan toch zeker een Christen zich niet schuldig mag maken. Daarom zijn volgens het woord van den Apostel Paulus de sterken schuldig de zwakheden der onsterken te dragen en is noodig krachtdadige steun der Drankbe strijding, om door middel daarvan de el lende van drankmisbruik tot een mini mum te beperken. Dhr P. Loof Bprak nog een waarschu wend slotwoord, vooral aan het adres der jonge menschen, om toch vooral geen ge bruik te maken van sterken drank. Een tweetal personen werden donateur, waarna op verzoek Ds Scholing in dank gebed voorging. Westkapelle. Woensdagmiddag is al hier ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den op Zondag j.l. zoo plotse ling overleden heer Huibr. Gijsouw. Be halve door de familieleden werd de lijk baar gevolgd door de beide wethouders en de raadsleden, den gemeentesecretaris en gemeenteontvanger. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, bracht Ds W. Reus in herinne- wil de waarheid, de waarachtige, naakte waarheid! Neen, je moet me antwoor den!" „Je dwingt me bijna als een bruut te spreken." „Dat doet er niet toe. Eén rake steek is dikwijls een daad van grooter vriende lijkheid, dan vele kleine prikjes. Nog maals verzoek ik je, eisch ik van je me te zeggen, of ik je eerste, je eenige liefde ben de eenige vrouw ter wereld voor jou." „Dat was je ja, dat was je tot ik op zekeren dag ontwaakte als uit een droom en bemerkte, dat ik toegenegen heid, hoogachting, vrendschap, bewonde ring had gehouden voor de liefde, die slechts eenmaal en ook slechts eenmaal komt in het leven van een man. En zelfs nu..." „Laten we dat „nu" maar met rust la ten. Ik heb mijn antwoord en je bent vrij. Zelfs al kon ik er mijn leven mee redden, dan zou ik nog niet met je kunnen trou wen, wetend, dat je hart, je werkelijke liefde aan een ander toebehoort. Geen blaam zal je treffen, want niemand weet, dat we ooit verloofd zijn geweest. Ik ben zoo dankbaar, dat het engagement niet publiek werd gemaakt! Het was een goe de gedachte van me, dat merk je, toen ik er op aandrong, dat we het nog een poos je stil zouden houden. Nu behoeven we niemand eenigen uitleg te geven; eigen aardig genoeg heeft niemand ons geheim geraden. Behalve je moeder en ik ge loof, de oude Margery kent niemand de waarheid, één persoon uitgezonderd en op haar kan ik ten volle vertrouwen. ring, dat d© overledene als raadslid een 12-tal jaren, waarvan eenige jaren als wethouder, in het belang der gemeente is werkzaam geweest. (Bij de vorige periodieke verkiezing had de overledene zich niet meer beschik baar gesteld). Ook herdacht spr. den overledene in de bediening van diens verschillende ker kelijke functies. Een broeder van den overledene dank te, mede namens de familie, de aanwezi gen, inzonderheid de raadsleden en ge meenteambtenaren, voor de laatste eer, den overledene bewezen. De burgemeester was, wegens begrafe nis van een familielid dien dag, verhin derd bij deze begrafenis tegenwoordig te zijn. Colijnsplaat. Alhier is een aanvang ge maakt met het verbreeden van de water leiding langs den Emelissedijk, richting Kats. Dit werk geschiedt door werkloozen. Gistermorgen waren negen personen aan het werk. Gisteravond vergaderde alhier de afdeeling voor Ziekenhuisverpleging het „Groene Kruis", onder voorzitterschap van Dr L. P. Maas. De vergadering was tamelijk bezocht. Uit het verslag van den secretaris, dhr M. de Bruine, bleek, dat de afdeeling steeds in ledental toeneemt. Waren het vorige jaar 203 gezinnen lid, thans is dit toegenomen tot 317. Samen 1028 personen, waarvan 853 betalenden. 17 personen zijn in het afgeloopen jaar in een ziekenhuis verpleegd, gezamenlijk 302 dagen. Uit het verslag van den penningmees ter, dhr van Dis bleek, dat het beginsaldo op 1 Jan. 1932 was f 1275,56. Onvang- sten f 2141,28. Totaal f 3416,84. Uitgaven f 2326,29. Eindsaldo f 1090,55. Stand reservekas op 31 Dec. 1932 f 1241,63. Op voorstel van het bestuur werd over 1932 uitbetaald aan 17 leden een totaal van f 1233,37. Mede werd op voorstel van het bestuur art. 13 van het reglement gewijzigd, en wel zoo, dat aan hetzelfde lid per jaar niet meer wordt uitgekeerd dan 30 ver pleegdagen (f 2,50 per dag) en niet meer dan f 10O bijkomende kosten. Niet zal gerekend worden per boekjaar, maar van af den dag van opname, tot volgend jaar, denzelfden datum. Tholen. Deze week is men klaar geko men met de nieuwe bestrating aan den Wal naast de brug. Dit gedeelte heeft nu een keurig aanzien gekregen, terwijl voor de huizen een flink trottoir van basaltine- tegels is aangebracht. Naar wij verne men zal straks de geheele Molenvlietsche- straat ook opnieuw worden bestraat, ter wijl het gedeelte langs de begraafplaats dezen zomer in aanmerking komt. Tholen kan straks bogen op werkelijk goede ver keerswegen. De bruggelden. Naar wij ver nemen, is op de conferentie, die deze week werd gehouden over de tarieven der Thoolsche brug met Ged. Staten en de ge meentebesturen uit dit eiland, een plan aanhangig gemaakt, om door een bijdrage per inwoner, men spreekt van f 0.25 per hoofd, het mogelijk te maken, dat de ta rieven eenigszins kunnen worden ver laagd. Op deze vergadering werd naar voren gebracht, dat gezien de vroegere veergel den, de nu geldende tarieven niet aan merkelijk hooger zijn, omdat door het vluggere verkeer, men meer reizen per dag kan maken en grooter vrachten kan medenemen, en men tevens geen kans meer oploopt voor schade aan motor, banden en veeren, zooals vroeger aan den veerdam, om dan maar niet te spreken van het steeds dreigende gevaar. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad van Middelburg onder voorzitterschap van den heer Onderdijk. Allen aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat is goed gekeurd de gewijzigde winkelsluitingsver- Dus Arthur, je weg ligt duidelijk voor je". „Welken weg? Wat bedoel je met die woorden?" „Op het oogenblik niets. Ik geef je al leen je vrijheid terug ik zal geen aan spraken meer op je doen gelden. Maar ik geloof, dat er nog iets verder te bespre ken valt een wond, die maar gedeelte lijk wordt gereinigd, kan nooit goed ge nezen. Ik moet nog met je spreken over mijn zuster Ruby". „Ik heb geen woord van liefde tegen haar geuit". „Natuurlijk niet, ik heb je geen oogen blik van zoo'n laagheid verdacht. Maar de liefde heeft niet altijd woorden noodig. Wie zou dat beter weten dan ik? Mijn kind onbekend met de banden, die nu zijn verbroken heeft de groote ontdek king gedaan, dat je aan haax dacht! Ze is nog een kind, maar in Guernsey heeft iemand naar haar hand gedongen en dat heeft haar plotseling tot vrouw doen rij pen en haar geleerd, wat liefde kan betee- kenen. Jij hebt haar onschuldig hartje stormenderhand veroverd, zonder dat ze het zelf wist. Ik vrees, ik vrees heel erg, dat je hebt gedaan niet met opzet, ge loof ik wat niet meer ongedaan kan gemaakt aan deze zijde van het graf". „Wil je daarmee zeggen, dat Ruby,van me houdt?" „Het is zeker jou schuld niet, als het niet het geval is, Arthur. Ik vrees, dat het zoo is. Ik vrees, dat je gedachteloos het leven van dat lieve kind hebt over schaduwd". „Ruby is verloren voor me, dat weet ik; dat heb ik van het eerste oogenWUfc ai go- ordening en dat de verpachting van stand plaatsen op de kennis f 5656 heeft opge- bi -Lt (vorig jaar f 5802). De voorzitter zegt, dat B. en W. aan den nieuw-benoemden burgemeester een telegram van gelukwensch hebben gezon den, waarop reeds antwoord is terug ont vangen. Spr. stelt voor ook namens den Raad een schrijven van gelukwensch te zenden waarin het tevens op prijs zal worden gesteld binnenkort met den bur gemeester persoonlijk kennis te maken. Aldus besloten. De wethoudersverkiezing. De voorzitter zegt, dat dhr Boas- son, nu een burgemeester is benoemd, voornemens was, overeenkomstig zijn toe zegging, in deze zitting zijn ontslag als wethouder in te dienen. Op verzoek van Spr. is de heer B. bereid zijn ontslagaan vrage uit te stellen tot lateren datum, mits alle fracties in den Raad dit goed vinden. Het is Sprekers bedoeling op 22 Maart weer een Raadsvergadering te houden. Als dan dhr Boasson tijdig vóór die vergadering zijn ontslag zal indienen kan in die vergadering definitief in de wethoudersvacature worden voorzien. Dhr v. d. F e 11 z heeft daartegen geen bezwaar, maar men kan toch van de rech terzijde niet verlangen, dat zij, steunt, wat zij verkeerd vindt. Dhr Boasson heeft verklaard, ter stond na de benoeming van een burge meester te zullen aftreden als wethouder. De wnd. voorzitter verzocht echter hem even te wachten. Hij wil daaraan vol doen, als de Raad het goed vindt. Dhr Jeronimus gelooft, dat dhr Boasson geen ontslag behoeft te nemen vóór 4 April, voor de burgemeester in functie treedt. De voorzitter acht het toch ge- wenscht, dat de wethouderskwestie zal zijn opgelost, vóór de burgemeester er is. Dan kan spoedig de erkverdeeling in D er W. i laats heb!ien. Dat is noodig voor een goede regeling van het werk. Dhr v. d. F e 11 z vindt de houding van den heer Boasson correct. Maar Spr. kan niet steunen, wat hij ongewenscht vindt.» Mevr. W e ij 1 meent den heer Boasson hartelijk te moeten danken voor zijn be reidwilligheid, om nog eenigen tijd wet houder te willen zijn, een taak, die in de gegeven omstandigheden voor hem niet zoo aangenaam is. Dhr Heemskerk erkent, dat er aan de rechterzijde nuances zijn. Spr. wil ver klaren, dat hij accoord gaat met het stand punt van den voorzitter en van mevr. Weijl. De voorzitter deelt verder mede, dat overleg is gepleegd met het accoun tantsbureau der Vereen, van Ned. Ge meenten. Dit bureau heeft de opdracht waartoe in de begrootingszitting is be sloten aanvaard en zal trachten vóór 1 Juni een rapport op te stellen inzake de huishouding der gemeente. De voorzitter zegt, dat binnen zeer korten tijd een voorstel zal komen tot wegsverbetering Blauwedijk-Poelendale- singel, dat is voorbereid in overleg met den .Prov. Waterstaat. Waar het nu de geschikte tijd is om hoornen te rooien, stelt de voorzitter voor te besluiten tot het rooien van 41 hoornen. Dit loopt niet voor uit op het plan zelf. Dhr Paul vraagt, of de opbrengst van de boomen in mindering van de kosten van het werk komt. De v o o r z i 11 e r zal dit onderzoeken. Het voorstel wordt aangenomen. Het muziekkorps. Zooals giste ren reeds gemeld, is het voorstel-den Hol lander om het subsidie over 1933 voor het Middelburgsch muziekkorps terug te bren gen tot f3000, aangenomen met „9 tegen 8 stemmen (vóór: de rechterzijde en dhr Je ronimus). Huur gasmeters. Dhr den Hol lander acht de meterhuur hier hoog. In een andere plaats is ze 25 cent. Dhr J eronimus is voor een uniform tarief der meterhuur. De voorzitter merkt op, dat dit voor de kleine verbruikers een verzwa ring zou beteekenen. voeld. Ze zou er nooit in toestemmen, de plaats van haar zuster in te nemen". „Ze zal nooit weten, dat die plaats eerst mij werd toebedeeld. Ze zal nooit verne men, dat ik ooit eenige rechten op je heb kunnen doen gelden. Niemand zal het ooit weten, als jij je mond houdt en ook je moeder toestemt te zwijgen. Ik sta in voor Maud Clarke, de eenige, die ik in vertrouwen heb genomen". „Maar wat zal Ruby wel gaan denken, als we elkaar niet meer zien?" „Ik heb niet gezegd, dat jullie elkaar niet meer moogt ontmoeten. Ik beb niet het recht over het leven van mijn zuster te beschikken; ze moet voor zichzelf kie zen; maar nu nog niet. Ze is nog te jong nog geen zeventien jaar". „Maar toch „Mettertijd zul je je geluk bij Ruby mogen beproeven. Ze zal nooit weten wat er tusschen jou en mij is voorgevallen. Die kloof kan nimmer overbrugd worden tus schen ons. Maar dat is geen reden waar om jij en Ruby niet samen gelukkig wor den zoudt. Voorloopig moeten jullie el kaar niet meer zien, moeten we allemaal scheiden; alleen zal ik blijven correspon- deeren met je moeder, van wie ik nog meer houd, nu ik weet, dat er nooit een nadere band tusschen ons zal bestaan". „Ik geloof, dat je eigenlijk altijd meer van mijn moeder hebt gehouden dan van mij". „Dat kun je denken, als je het verkiest", antwoordde Joan en voor de eerste maal dien avond klonk er eenige bitterheid in haar stem; „het doet er al heel weinig toe, wat je denkt van mijn liefde. Of ik Het voorstel wordt aangenomen. Aansluiting meter-controle dienst. Dhr Mes vraagt of de meters binnenkort onder de ijkwet vallen. De voorzitter zegt toe, dat, zoodra dit zoo is, er weer een ander voorstel zal komen. De gemeente verbindt zich maar van jaar tot jaar. Dhr Jeronimus zegt, dat het de be doeling is deze instrumenten bij aflevering van de fabriek te ijken. Na eenige discussie wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Maatregelen voor werklooze kleermakers. (Adres Chr. Besturen bond). Dhr Onderdijk zegt, dat hierin reeds gedeeltelijk is voorzien en dat ieder geval op zichzelf wordt beoordeeld. Dhr Heemskerk vraagt, of hier ook het Nat. Crisis-Comité geen taak heeft. De voorzitter antwoordt, dat hij bepaalde categoriën daarheen moet ver wijzen. Ontwikkelingswerk werk loozen. Dhr V a n A n d e 1 heeft gelezen, dat in totaal f 2900 door Rijk en gemeente hiervoor wordt bijgedragen en vernam, dat men aanvankelijk een raming van f 9000 had opgemaakt. Zijn misschien eerst te hooge salarissen voor leeraren en onuerwijzers geraamd? Spr. wil daarom een meer gedetailleerde begrooting. Spr. meent, dat voor dit sociaal werk geen hooge salarissen mogen worden gevraagd. De voorzitter erkent, dat de com missie eerst f 9000 had gevraagd. Nu ze is genoodzaakt haar werk te bepalen tot 1/3 van dit bedrag, is het program zeer beperkt. Er moeten helaas belangrijke cursussen (o.a. in autogenisch en elec- trisch lasschen en metselen) vervallen. De salarissen zijn niet aan den hoogen kant (f 1 en f 1.25 per lesuur) en worden door den Minister goedgekeurd. Dhr Paul meent, dat de Raad niet de onue.x.euien van ueze begruoting moet gaan bespreken. Er is een veeizijdig samenge stelde commissie, die dit regelt. Spr. noemt het bedroevend, dat de Minister, die aandringt op ontwikkeling der werk loozen, zoo'n gering bedrag beschikbaar stelt. Belangrijke cursussen, waarvoor veel deelname was, moeten geschrapt worden. Spr. noemt de wijze van subsidieering on juist. Beter ware een bedrag per deel nemer geweest. Dhr Jeronimus zegt, dat de Raad tot taak heeft toe te zien op de wijze van besteding der gelden. Laat dhr Paul trachten lid der Tweede Kamer te wor den. Daar zijn z'n opmerkingen op haar plaats. Dhr Paul: Dat kan niet. Ik moet nog naar Japan. (Gelach.) Dhr v. d. E e 11 z vraagt ook een gede tailleerde begrooting. Dhr Harthoorn betreurt ook de ge ringe subsidie van den Minister. Kunuen zij, die zich hebben opgegeven voor las schen, niet les krijgen in koperslaan en loodgieten bij particuliere werkgevers? Dat zal niet zooveel kosten. De voorzitter meent, dat de com missie er in is geslaagd het beschikbare bedrag over zooveel mogelijk cursussen met zoo groot mogelijk aantal leerlingen te verdeelen. B. en W. hebben geen be zwaar de door den Minister goedgekeurde begrooting ter kennisneming aan den Raad over te leggen. De Minister moet eerst beslissen. Naar Spr. meent, doet dhr Harthoorn het best, zijn idee ter kennis van de com missie te brengen. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Deelneming garantiefonds K. L. M. Z. h. st. aangenomen. Pachtvermindering gronden Klevers- kerksche weg. Z. h. st. aangenomen. Overneming grond Joden- gang. Dhr Mes bepleit naambordjes bij deze straat. De voorzitter zegt overweging toe. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Reinigingsdienst. De voor zitter zegt, dat voor een paard f 100 veel of weinig van je hield komt er voort aan al heel weinig op aan. Ik had je lief en dat is genoeg. Jij en ik zullen nooit meer over onze wederzijdsche toegenegen heid spreken; deze avond heeft er een einde aan gemaakt en voor goed". „Voor altijd, Joan?" „Ja, voor goed, wat ons tweeën aan gaat. Later zal ik je weer ontmoeten, als Ruby's zuster en voogd". „En wanneer zal dat later zijn?" „Als ik er van overtuigd ben, dat je je niet weer „vergist" hebt. Ruby's leven zal door mijn toedoen geen schipbreuk lijden. Ik wil haar niet in den weg staan dat verhoede God maar ook wil ik haar niet toevertrouwen aan iemand, aan wiens standvastigheid ik gegronde reden heb om te twijfelen. Een heel jaar zal je Ruby niet zien als je me dat tenminste beloven wilt". „Maar wat zal Ruby daar wel van den ken?" „Laat dat maar aan mij over. Ruby zal geen kwaad van je denken en ze zal er niet aan wanhopen, dat ze je binnen af- zienbaren tijd niet zal terugzien. Binnen eenige maanden heeft misschien een an der je liefde weer gewonnen en dan denk je over het kind Ruby, zooals je nu denkt over de oude jongejuffrouw Joan het was een vergissing. Of misschien lacht Ruby zelf wel over de onschuldige toege- negendheid, die ze nu met den naam van liefde bestempelt". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5