Om- VAN MELLE'S KOEK, GEZOND EN LEKKER! ~WB ruwe huid i0uw. DINSDAG 14 FEBRUARI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG No. lie füTïT i l l e t o n. JOAN GARISBR0KE Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. >ii het vonnis, veroordeeling maal 50 d. en St Joos- dat hij op 22 losland, nadat üs der Recht- lliet verklaard tot dat fail- hem te N.- racht, ter be rechten der idel heeft ont- verborgen te aan den cu- Eisch: f 25 of mist te Goes, ember 1.1. ter hét Kanton- in een straf- d. Linden, settelijk onder leeft afgelegd, erkent de vermeld te- iebben gezegd, ich aan mein- g zegt, dat veri. doch inder- begrijpt. De vast en hij Eisch 6 mnd. ager. Giste- ;e Leeuwarden [untendam tot veroordeeld, acht van 7 op jr met een bijl em vervolgens am geworpen, in is gekomen. dierenver- rechtbank te indbouwar R. ;orlijke dieren- te-politie werd loomden land smen, t.w. vijf dieren werden igewoon geval R., een ge- op een stuik kaal gevreten >n geen water geheel waren heale vorstpe- iaar gelo op en rijks veldwacht marechaussee en ander was ren gepost en :en niets kre- de boer het l liggen, doch komen. Ruim de politieman- in toen besloot te grijpen. Hij in beslag ne en konden vrij moesten per overgebracht gd. De veront- ierenbeul was om financiëele sd kan onder- sprak er zijn de politie te ausse te Mep- genonaen deize een einde te erwaarloozinig. igde volkomen in dit geval r dit voor ver zou zijn. Hij xaf van veer- rarHaring van sn. boeren. pg de door de atregelen voor zijn en de ren verkeeren |t, is een groot in de ge- ar 'tgemeen- hunner den ent hun toe- aonstratie op- k kon toe lagen, armoede le maken. Jaarna de boe zijn van hun (le, dat ook het i regeering zou |eling van den ie daarna, dat peel Nederland I een hoofdbe- lerklaarde, dat en werden ge- Men komen en iets veranderd ssaris der Ko- en als ook I D«n Haag zou pinbouw. rbiters is het Jiders te Loos- rijf werkzaam Uitg.N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 10.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags 10.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. De raddraaiers buiten schot Het meest treurige bij de muiterij op de vloot en alles wat daarmee samenhangt is waarschijnlijk wel, dat de eigenlijke raddraaiers buiten schot blijven, t Is een trieste geschiedenis. Opgezweept door revolutionaire leiders, die zorgvuldig waken dat ze zelf niet in moeilijkheden komen, beeft een aantal schepelingen den dienst geweigerd terwijl anderen aan het muiten sloegen. Met het gevolg dat een deel der muiters den dood vond en dat anderen gevangen werden gezet. Niet zonder ontroering leest men deze dingen. .Niet minder dan 22 jonge menschen zijn bij den aanval op de „Zeven Provin ciën" gedood, terwijl vele tientallen straks de gevangenis ingaan om daarna oneer vol, d.w.z. zonder aanspraak op pensioen of wat dan ook uit den dienst te worden ontslagen. Toen de gearresteerde dienstweigeraars van de „Java" werden weggevoerd speel den zich naar gemeld werd ontroerende tooneelen af. Geen wonder. De verschrikkelijke wer kelijkheid drong zich toen onweerstaan baar op. Verschillende ouderen zoo wordt ge meld barstten in luid snikken uit en zonder voorbehoud mag het vertrek van deze 42 dienstweigeraars in hooge mate aangrijpend worden genoemd, 'zoowel voor de menschen zelf als voor degenen die het bijwoonden. De laatste dagen toch, toen er onder de officieren en door de leiding gesproken werd over de mogelijkheid van dienstwei gering, werden de officieren er op geat tendeerd, dat bij persoonlijke dienstwei gering door manschappen ontslag zonder pardou het gevolg zou zijn en het spreekt vanzelf, dat dit ook bij de manschappen hekend geworden was. Toen de arrestanten dan ook voorgeleid werden om in de autobussen naar Malang te worden vervoerd, realiseerde men zich volkomen hoe bitter de gevolgen van de dienstweigering smaken zouden:/ontslag zonder pardon en sommige ouderen, die tien en meer dienstjaren achter den rug hebben met alles wat dit zeggen wil op het stuk van pensioen, enz., werd het op dat moment te machtig. Snikkend volgden zij de bevelen op om zich in de autobus te zetten en kort daarna vertrok bet transport naar Malang." Deze gemoedsstemming is verklaarbaar. Zeker, het recht moet zijn loop hebben. Maar toch gaat ons medegevoel uit naar deze mannen die slachtoffers zijn van de misleidende revolutionaire propaganda. Want de werkelijke schuldigen, dat zijn de raddraaiers, de leiders van de S. D. A. P., die niet ophouden de geesten te ver giftigen, het gezag te ondermijnen, en een geest van onwil en verzet te kweeken. Enkele jaren geleden sprak de heer Al- barda met groote geestdrift over de dap pere ongehoorzaamheid. Welnu er zijn nu van die dapperen ge weest. Zij hebben in practijk gebracht wat de heer Albarda hen leerde. Maar z ij dragen de gevolgen en niet hij. Terwijl de heeren Albarda c.s. zich door de opgehitste menigte laten toejuichen zit ten de muiters en dienstweigeraars in de gevangenis met de wetenschap dat hun toekomst verwoest is. Maar dat deert de leiders niet. Integendeel. Zij zetten hun opruiend werk voort. Sterker nog. Men schaamt zich in de S. D. A. P. niet, om de gevallen dooden en door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 127). -o- „Niet gaarne zou ik je een ander ant woord geven, beste, onverschillig wat het is; maar mij dunkt, je hebt vandaag al zooveel moeten doormaken, laten we de andere kwestie liever tot morgen laten rusten, dan kunnen we ze met meer aan dacht onder de oogen zien." „Uw antwoord zegt me reeds, dat a weet, waarover het gaat. En in dit geval zou ik liever nu reeds weten, wat wat ik behoor te weten. Er is niets, dat meer geest en lichaam afmat, dan onzekerheid Arthur is tot de ontdekking gekomen, dat alles tusschen ons een vergissing was is het niet zoo?" „Beste, je weet niet, hoe ik me voor wuon zoon moet schamen. En het doet ffie meer leed, dan ik onder woorden kan brengen." „Ziezoo, nu weet ik, waar ik aan toe ben; mijn ergste vermoedens zijn nu ze kerheid geworden; vreemd genoeg, heeft sen inwendige stem me reeds lang te vo ren gezegd, dat het nooit iets zou worden de gevangen dienstweigeraars te misbrui ken als propaganda-materiaal. De ophitsing en de misleiding gaat maar steeds door. En waarom ook niet? De raddraaiers zullen wel zorgen buiten schot te blijven! Japan en de Volkenbond. Het Japansche antwoord op de vra gen van de Commissie is te Genève ont vangen. De Japansche regeering deelt mede, dat de vragen van den Volkenbond voor haar volkomen onbegrijpelijk zijn. Het stand punt van de Japansche regeering is im mers volkomen bekend en aan de erken ning van Mandsjoekwo door Japan kan nu door welke Volkenbondsactie ook niets meer veranderd worden. In officieele Volkenbondskringen neemt men aan, dat Japan eerst wil afwachten wat de Volkenbond nu verder doen zal, alvorens zelf een beslissing te nemen om trent het af of niet lid blijven van den Bond. De verbetering van de Zuid-Willemsvaart in België. Te Luik zijn Vrijdag j.l. de ingekomen aanbiedingen voor de aanbesteding van belangrijke verbeteringswerken, uit te voeren aan de Zuid-Willemsvaart, geo pend. Deze werken betreffen het kanaal vak tusschen Sanklaar en Neeroeteren, in het Noord-Oosten van de provincie Limburg. Twee scherpe bochten moeten door een nieuw kanaalbed worden ver vangen. Verder moet de vaart, tusschen de beide voornoemde dorpen, bruikbaar worden gemaakt voor schepen van 600 ton, in afwachting der voltooiing van het Albertkanaal. Acht aanbiedingen waren ingezonden. De laagste prijs was 9.855.000 francs; de hoogste 17.903.424 francs. Na de ramp te Neunkirchen. Namens den Rijkspresident, de rijksre- geering en de Pruisische regeering, zal vice-kanselier von Papen de begrafenis plechtigheid bijwonen. Von Papen is reeds per vliegtuig naar Neunkirchen vertrokken. Tijdens de bijzetting der slachtoffers zullen alle openbare gebouwen in Pruisen en in de Beiersche Palts halfstok vlaggen. Het terrein van de ontploffing is giste ren door een buitengewoon sterke politie macht afgezet, daar men het opruimings- werk met den grootsten spoed wil voort zetten, teneinde de nog vermisten te kun nen vinden. Het gevaar voor explosie van eenige benzoltanks is nog niet geheel ge weken, zoodat het reddingswerk niet vol komen veilig is. De stad zelf loopt geen gevaar meer. De communisten verspreiden een pam flet, waarin ernstige beschuldigingen aan het adres van de directie der ijzerfabrie ken Neunkirchen worden gedaan en waar in tot algem- staking wordt opgeroe pen. Zij zijn voornemens morgen demon straties te houden te Neunkirchen en te Saarbrücken. Teneinde deze eventueel te onderdrukken zijn reeds omvangrijke maatregelen genomen. 17 millioen werkloozen in de Ver. Staten? Volgens een schatting van de Vereeni- ging tot Bestudeering van de Arbeids markt zou het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten in November 1932 on geveer 17 millioen of bijna een derde van de „arbeidende" bevolking hebben bedra- gen, wat neerkomt op een vierde van alle loontrekkenden. Malaise in Oostenrijk. Vele bezitters van automobielen in Oos tenrijk, die allen door de verhooging van den benzineprijs en de nieuwe belasting op auto's sterk getroffen zijn, zijn bereid een vergoeding te geven aan dengene, die hun wagen in gebruik wil nemen en ver zorgen. In de afgeloopen drie maanden hebben niet minder dan 16.500 eigenaars van auto's hun wagens buiten gebruik gesteld. Het aanbod van tweedehands auto's is overstelpend, doch de vraag is gering en de handel in nieuwe wagens is volkomen dood. Engeland's schulden aan Amerika. Mac Donald heeft gisteren in het La gerhuis verschillende vragen beantwoord, betreffende de a.s. Engelsch-Amerikaan- scho scbuldenconferentie te Washington. Op de vraag, of de besprekingen zich zouden beperken tot de oorlogsschulden, verklaarde hij, dat daarnaast ook de eco nomische wereldproblemen zouden wor den behandeld, waarbij beide regeeringen belang hadden. Onderwerp van bespre king zal zijn de bevordering van de her leving van den wereldhandel en de be vordering van de welvaart. Op een andere vraag antwoordde Mac Donald, dat het doel van de delegatie is, in nauw persoonlijk contact met de regee ring der Vereenigde Staten te komen, zoodat men gezamenlijk het groote vraag stuk onder de oogen zal kunnen zien voor een regeling bereikt kan worden. De En- gelsche regeering wenscht een schulden regeling, die haar in staat zal stellen, haar Europeesche politiek voort te zet ten. Sevilla, eertijds de rijkste stad, nu in nood. Sevilla., eertijds de rijkste stad van Spanje, heeft nu een tekort van 300 mil lioen peseta (60 millioen gulden) op de gemeentebegrooting. De stad is de enorme uitgaven, welke gedaan zijn bij de Internationale Kunst tentoonstelling in 1929, welke ongeveer 150 millioen peseta bedroegen, nog niet te boven. Van de vijf groote hotels met tezamen 2200 kamers, zijn reeds drie gesloten, ter wijl de beide andere slechts gedeeltelijk open zijn. De bekende tuinen van Eritana zijn nu een publiek bleekveld geworden. Teneinde het vreemdelingenverkeer te bevorderen, zijn 392 villa's gebouwd, doch alle staan leeg. Werkloozen hebben een onderdak ge zocht in de prachtige, doch thans verval len, tentoonstellingsgebouwen. De rozeboomen in de Alkazar-parken, de trots van Spanje, zijn opgeruimd, ten einde plaats te maken voor groenteteelt. Korte berichten. i Te Parijs hebben studenten ten be hoeve van de werkloozen van hun wijk een kosteloos restaurant gesticht. Per dag kunnen ongeveer 220 maaltijden worden uitgereikt en wel des middags tegen ver toon van de steunkaart. i Volgens een bericht aan de „Matin" zou Lindbergh met zijn gezin in Europa gaan wonen, 't zij in het Baskenland, 't zij aan de Fransche Riviera. i Er is Zaterdag in den Ierschen Vrij staat weer een ernstige daad van sabotage op de spoorwegen gepleegd door het in de lucht laten vliegen van een brug van den spoorweg bij Barnesmore in Donegal. De daad is door een groeten troep mannen gepleegd, van wie men vermoedt, dat zij uit andere graafschappen afkomstig zijn. Wel staakt het personeel van den Done- galschen spoorweg, doch de directie schrijft dat in hoofdzaak toe aan de ter- rorisatie waar het van buitenaf aan bloot staat. De politie te Detroit (Am.) heeft 'n communistische centrale opgeheven. Er werden aanwijzingen uit Moskou gevon den betreffende de onverwijlde organi satie van een massa-staking in de Ame- rikaansche automobiel-industrie. Twee communistische leiders en een vrouw zijn gearresteerd. De Fransche Kamer beeft de voor- loopige twaalfden der begrooting voor de maand Maart en het saneeringsplan der regeering met 359 stemmen tegen 239 goedgekeurd. De regeering had de kwes tie van vertrouwen gesteld. Een deputatie van den Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel in Engeland is gisteren bij den Minister op audiëntie geweest, om een loonsverhoo- ging te bepleiten van ten hoogste 10 shil ling per week. In vele gezinnen wordt in derdaad armoede geleden. De regeerings-vice-president van Hannover, die lid is van de S. P. D., is uit zijn functie ontheven. Met ingang van 13 Februari a.s. is de politie-president van Breslau uit zijn functie ontheven. De hoofdcommissaris van politie te Goblenz die lid van het Gentrum is, heeft voor- loopig verlof gekregen. Ook te Bochum heeft de commissaris van politie ontslag gekregen, alsook te Harburg-Wilhelms burg en te Waldenburg (Silezië). In de nabijheid van Nefta, in Tunis, hebben sprinkhanenzwermen groote scha de aangericht. De oogst is voor het over- groote deel vernield. Alleen in de omge ving van Nefta werden meer dan 2500 zakken met sprinkhanen verzameld. Reuter meldt uit Santiago de Chili dat er in Peru een opstandige beweging is uitgebroken, welke gesteund wordt door de marine en een deel van het leger en waarvan het centrum te Erica geves tigd is. DE POLITIEKE TOESTAND., Minister-president bij de Koningin. Reeds gistermiddag heeft H. M. de Ko ningin den minister-president jhr mr Gh. J. M. Ruys de Beerenbrouck in audiëntie ontvangen. H. M. had een onderhoud met minister Ruys, dat ongeveer twee uren duurde. Om 5 uur 's middags is daarna een bui tengewone ministerraad gehouden. Bijeenroeping Tweede Kamer. De Soc.-Democratische Kamerfractie houdt hedenmiddag in het Kamergebouw Ingezonden Mededeeling. tusschen ons. Ik heb het hem gezegd, ik heb me bijna verzet tegen hem hem er op gewezen dat ik te oud en te ernstig voor hem was. Hij behoeft een veel jon gere en opgewekter bruid, dan ik voor hem zijn kan. Ik voel me zoo oud voor mijn jaren. En reeds toen voelde, ik, en dat gevoel groeide steeds, dat hij in alle opzichten jonger is dan ik te jong. 'k Geloof, dat ik nooit jong geweest ben. Van kind ben ik ineens tot vrouw gerijp Zoolang mijn heugenis reikt, hebben de lasten des levens me gedrukt; en reeds vroeg moest ik zooveel verantwoordelijk heid dragen, dat er voor een eigenlijke jeugd geen plaats was in mijn leven. Ik heb het Arthur alles blootgelegd, doch hij wilde niet luisteren. En nu heeft hij plot seling oog gekregen voor de werkelijk heid; nu is het hem duidelijk geworden, dat hij met niét te billijken overijling ge handeld heeft." „Neen, lieve, dat kan ik niet geheel toe geven. Arthur heeft jarep lang aan je gedacht eigenlijk sedert het eerste oogenblik, dat je hem ontmoette. Men kan dus niet zeggen, dat hij in overijldheid handelde. Ik verkeerde in de meening, ja, ik geloofde werkelijk, dat zijn aanzoek het uitvloeisel was van al die jaren, dat hij jo niet uit zijn gedachten te bannen ver mocht, en ik hoef je niet te zeggen, dat ik voor mezelf reeds laag bereid was, om je als mijn dochter aan mijn hart te drukken." „Dat weet ik, lieve mevrouw! En mo gelijk zal er een tijd aanbreken, wanneer de verschgeslagen wonde niet meer bloedt, wanneer ik me over dit leed heb heengezet, dat we in zekeren zin den ouden band te herstellen vermogen." „Je spreekt, lieve kind, alsof alles al onherroepelijk beslist is, of jij en Arthur al voor goed uit elkaar zijn gegaan." „Zoo beschouw ik het ook, al hebben Arthur en ik er nog geen woord over ge wisseld. Ik heb er al zoo lang over ge dacht; de waarheid begon eigenlijk reeds tot me door te dringen schoon ik me er toen geen rekenschap van gaf dade lijk toen Ruby van vacantia terugkwam. Toen al was er iets in me, dat me zeide, dat Arthur een fout had begaan. Dank God, dat die fout gelukkig niet onherstel baar is. Ik beef bij de gedachte, als het ontwaken eens gekomen ware, toen geen terugtreden meer mogelijk was. Ik ver langde er naar, er met hem ever te spre ken, te vernemen, of er grond was voor mijn vrees. Maar ik had niet den moed, met eigen hand de korte geluksdroom te verstoren en een gelegenheid tot spreken uit te lakken. Inderdaad heeft deze zich ongezocht ook niet voorgedaan. Gelukkig wist ik, dat u zoudt komen en met u scheen het minder zwaar, de aangelegen heid aan te roeren." „Lieve Joan, tot voor kort had ik er geen vermoeden van, hoe de zaken ston den. Mijn vroegere onrust was geheel op den achtergrond geraakt. Toen ik je echter niet in Euston vond, toen je niet bij me kwam eten in Harleystreet, begreep ik, dat er iets moest haperen. De waarheid overviel me als een donderslag bij helde ren hemel. Ik kon het eerst niet geloovenl en dacht, dat alles een akelige nachtmer rie moest zijn. En nu nog kan of wil ik maar niet zoo voetstoots aannemen, dat mijn zoon zich zoo schrikkelijk kon ver gissen. Hij moet op de een of andere ma nier uit zijn evenwicht zijn gebracht. Het kan niet anders. Doe daarom niets over ijlds, Joan; het is mogelijk, dat hij zich zelf wat wijs maait; dat zijn plotselinge voorkeur slechts een gril van het oogen blik is, een pbantoom, dat verdwijnen zal. Dat hij spoedig met hart en ziel zal terug verlangen naar zijn verloofde en dat hij in haar liefde volledige voldoening zal vinden." „Ik vrees, dat dit nimmer het geval zal zijn. Daarvoor zie ik nu alles te duidelijk, om me zelf ermede te paaien. Ik heb Ar thur zelfs niets te verwijten. Of het zou moeten zijn, dat hij zich eerst zekerder van zichzelf bad moeten voelen, aleer hij tot een beslissende stap kwam. In zekeren zin houdt hij van me; ik weet, dat ik altijd Binnenland. Na de muiterij op de Zeven 'Provinciën. De politieke toestand. Een buitengewone ministerraad. De burgemeestersbenoeming te Middel burg. Buitenland. De werkloosheid in Amerika. Japan en de Volkenbond. IMJi 20-90 cfk. een vergadering. Daar zal besloten wor den den voorzitter van de Tweede Kamer te verzoeken de Kamer met spoed bijeen te roepen ter behandeling van het gebeur de in Indië. Daar dit verzoek door de vereisehte 10 of meer leden zal geteekend worden, zal de Kamer denkelijk reeds morgen bijeen komen. Vergadering Eerste Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 21 Februari om half twee. De agenda vermeldt bet ontwerp tot hef fing van. opcenten op de gemeentefonds belasting en de vermogensbelasting over het belastingjaar 1933'34, gevolgd door de algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting voer 1933. De voorzitter zal aan de Kamer voorstellen, beide on derwerpen gelijktijdig te behandelen. Tweede Kamerverkiezingen. De centrales van de Liberale Staatspar tij de Vrijheidsbond in de gecombineerde kieskringen Dordrecht en Zeeland hebben de volgende candidatenlijst goedgekeurd: I. mr G. A. Boon, 2. J. M. van Bommel van Vloten, 3. dr S. E. B. Bierema, 4. mr J. Erasmus, 5. C. G. Roos, 6. P. Kooy- man, 7. ir. S. H. Stoffel, 8. J. G. Paap, 9. mej. dr E. G. van Dorp, 10. G. G. Hage, II. mr dr H. P. Schaap, 12. dr I. H. J. Vos, 13. prof. dr B. D. Eerdmans, 14. F. den Hartog, 15. prof. mr G. W. de Vries, 16, mr A. N. Molenaar, 17. G. J. v. Kem pen. Het veer MoerdijkWiliemsdorp. De A.N.W.B. en de K.N.A.G. hebben den minister van waterstaat verzocht, over te gaan tot beschikbaarstelling van bonboek jes tegen gereduceerd tarief voor alle soorten motorrijtuigen op het veer Moer dijk'Willemsdorp. Naar aanleiding van een in Septem ber 1932 aan den betrokken rijkswater staatsdienst gericht verzoek hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. thans bericht ontvangen, dat het personeel van het Moerdijkscheveer opdracht heeft op de naleving van het rookverbod nauwlettend toe te zien. Valsche geruchten over onze Marine. Naar gemeld wordt loopen sinds en kele dagen hier te lande geruchten betref fende plannen tot ongeregeldheden en muiterij bij de Koninklijke Marine in Ne derland. Naar verluidt zou men op eenige torpedobooten opstand vreezen. op hem zal kunnen rekenen als op een toegewijd broeder. En ik had zelf niet zoo dwaas moeten zijn, te gelooven, dat ik in staat zou zijn, een zoo groote liefde bij hem op te kunnen wekken, als een man moet gevoelen, voor de vrouw die met hem door het leven zal gaan." „Ik vreesde reeds, dat je er zoo en niet anders over zou denken eigenlijk heeft niemand het recht, iets anders van je te verwachten. Ik wist van te voren dat je onmiddellijk Arthur zijn vrijheid zoudt hergeven, als er aanleiding was, te mee- nen, dat de juiste basis voor een huwe lijk niet vast genoeg stond. Maar o, Joan, als we maar zeker wisten, dat dit inder daad het geval is. Die onzekerheid, ik zeg het je nogmaals, kan verdwijnen." „Die onzekerheid is verdwenen. Toen ik u mijn eerste vraag stelde, twijfelde ik welhaast niet meer. En nu is alles opge lost. Wanneer kan ik Arthur spreken?" „Schikt het je morgen?" „Dat zal het beste zijn. Maar o, wat is het hard, dat zijn keus nu juist op Ruby moest vallen. Als het bijvoorbeeld Laura geweest was, zou alles zooveel makkelij ker te dragen zijn geweest. Dat ik nu naast mijn verloofde ook mijn kind zal moeten afstaan, wier bestaan mijn gan- sche leven vulde, voor ik in Dunham To wer kwaml (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1