Gemengd Nieuws Rechtzaken Land- en Tuinbouw. gaan op het aanbod van Ged. Staten van een renteloos voorschot groot f 3850. De raad aanvaardt dit aanbod. Dit is voor verbetering Baarlandschen Zandweg. In dit werk is een bedrag van f 2000 arbeids loon begrepen. De gemeentedienst wordt door de uitvoering van dit werk Jaar lijks belast met f 157.50. Aan het bekende verzoek van Kerkrade inzake de rente voor de bijzondere scholen wordt adhaesie betuigd. De voorz. antwoordt den heer de Rijk op de door hem gedane vraag aangaande den brand bij de Jong. Dhr de Rijk vraagt of het rapport van de brandweer al is in gekomen. De voorz. antwoordt bevesti gend. Dhr Boonman vraagt hoeveel arbei ders in de werkverschaffing arbeiden en welk loon wordt betaald. De voorz. zegt, dat 15 arbeiders werken tegen een uurloon van 22 cent. Dhr Traas vraagt of in deze gemeente ook foto's van Prins Willem van Oranje aan de leerlingen der drie hoogste klassen zullen worden uitgereikt. De voorz. zegt dat dit reeds in orde is. 's-H. Abtskerke. In de Raadsvergade ring van Zaterdagnamiddag was dhr de Roo met kennisgeving afwezig. Na ope ning wenscht de voorzitter den leden alles goeds toe in het nieuwe jaar. Hij Wijst er op, dat de gemeente-financiën in goeden toestand verkeeren. De voorzitter doet daarna mededeeding van zijne herbenoeming als burgemeester biet 18 Januari jj. Afwijzend wordt beschikt op het be kende adres der gemeente Ambt-Harden- berg en ingewilligd het verzoek vanhee- ren notarissen en advocaten in Zuid- en Noord-Beveland om adhaesie-betuiging in zake verzoek omtrent de zitdagen van den kantonrechter in Goes. Niet ingegaan wordt op het schrijven van de gemeente Heihkenszand, inzake gemeenschappelijke aanstelling van een gemeente-opzichter. Een request van de Donderdag j.l. op gerichte af deeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond om toetreding tot de regeling bedoeld bij het Werkloosheids besluit 1917 wordt in handen van B. en W. om advies gesteld. Arnemuiden. Vrijdagavond hield de afd. van den Chr. Landarbeidersbond een pro- pagandavergadering onder leiding van dhr J. Allaart. Daar dhr Vingerling, die eerst zou op treden, verhinderd was, trad in zijn plaats op ds Hetebrij van Rilland-Bath met een referaat „De solidariteitsgedachte voor de Chr. Vakbeweging" Z.Eerw. sloot deze slecht bezochte ver gadering met dankgebed. Zoutelande. Vrijdagavond hield de ver- eeniging „School met den Bijbel" alhier haar gewone algemeene vergadering. De vice-voorzitter, de heer H. Maas, herdacht in zijn openingswoord o.a. het overleden bestuurslid, dhr D. Verhage. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar het on derwijs is bemoeilijkt door veel ziekte on der de kinderen, terwijl momenteel ook het hoofd der school ziek is, waarom een tijdelijke leerkracht is aangenomen. De penningmeester toonde in zijn jaar verslag aan, dat het aan de noodige geld middelen niet heeft ontbroken. De heer K. de Witte werd als bestuurs lid herkozen. In de vacature van Ds v. Evert werd Ds Oosthoek en in de vaca ture van dhr D. Verhage werd .dhr Joh. Pleijte gekozen. Er werd medegedeeld, dat in het voor jaar weer een ouderavond zal gehouden worden. Hierna sprak Ds Oosthoek de vergade ring toe en wekte daarbij op tot eendrach tig samenwerken. Vervolgens sprak de voorzitter een slotwoord en ging Ds Oosthoek voor in dankgebed. Aagtekerke. Vrijdagavond kwam de Landbouwvereeniging „Helpt Elkander'" onder voorzitterschap van dhr L. de Vis ser in vergadering bijeen. Aanwezig 19 leden. Uit het verslag van den Penningmees ter bleek, dat er een goed slot te boeken viel. Besloten werd de contributie voor hen die minder dan 1 gemet grondbezit hebben te verlagen en te brengen op f 0.50. Vervolgens werd besloten f 10 beschik baar te stellen voor de veekeuring en f 7,50 voor de geitenkeuring. Bij de rondvraag stelde een der leden de vraag, of het niet mogelijk zou wezen te vragen de lasten voortvloeiende uit de sociale wetten enkele jaren op te schorten, daar volgens zijn meening millioenen gul dens voor de uitvoering beschikbaar lig gen Anderen meenen dat het hier niet de geschikte plaats is dergelijk voorstel te doen. Tenslotte werd er op gewezen, dat de Tarwesteun, Bietensteun enz. meer voor deel oplevert dan afschaffing van de Ze- gelplakkerij, wat ten slotte den voorsteller noopt zijn gedachte terug te nemen. Westkapelle. Daartoe uitgenoodigd door den burgemeester waren Vrijdag avond in de openbare school 43 aangelan den aan Paulus Wegeling in vergadering bijeen, teneinde plannen te bespreken tot verharding van die Wegeling. Ook de beide wethouders en twee raads leden waren mede aanwezig. Nadat de voorz. het doel nader had uit eengezet, gaf spr. de gelegenheid om zich uit te spreken, of men zich al of niet ver klaarde voor medewerking tot de verhar ding. Op slechts enkelen na gaven de aanwezigen blijk met een eventueels ver harding van de Wegeling in te stemmen. De voorz. meende, dat het hem wen- schelijk voorkwam, later geen baatbelas ting te heffen, doch eventueele kosten te dekken door vrijwillige betaling, zoo noo- i dig op gemakkelijke voorwaarden, door b.v. de bijdrage in de kosten over een ze ker aantal jaren te verdeelen. Nadat nog eenige besprekingen waren gevoerd, werd op voorstel van den voorz. besloten een commissie van 3 leden uit de aangelanden te benoemen, die met het college van B. en W. de plannen verder zal regelen. Bij stemming werden daarop uit de aangelanden in deze commissie benoemd de heeren Jac. Cijsouw, P. Westerbeke en L. van Sluys; als plaatsvervangende leden de heeren L. Minderhoud Jz., P. Lieven- se Jz., en K. Huibregtse Dz. Ritthem. De muziekvereen. „Oefening na den Arbeid" gaf Vrijdagavond in de school haar jaarlijksche uitvoering. De waarnemende voorzitter sprak bij de ope ning woorden van dank tot allen, die de vereeniging tot steun waren. De muziek nummers werden, zooals wij dat van dit korps gewoon zijn, schitterend gespeeld. Ook werd een tooneelstuk opgevoerd. Kamperland. Vrijdagavond j.l. kwam de Geref. Jongel. Vereen. Pred. 12:1a in de Chr. School met begunstigers en genoo- digden bijeen om feestelijk te berdenken haar 20-jarig bestaan. De voorzitter A. L. Leendertse opende op gebruikelijke wijze en sprak zijn blijd schap over de groole opkomst uit. De secretaris, dhr A. F. de Muijnck, gaf in zijn jaarverslag een kort overzicht over de afgeloopen 20 jaren. In bet af geloopen jaar was bet ledental met 6 toegenomen. Het is thans 35. De penningmeester J. A. Filius deelde mede dat de inkomsten over bet afge loopen jaar bedroegen f213.20, de uit gaven f 163.90, batig saldo f 49.30. Daarna werd door P. Leendertse een opstel geleverd over „Elia en Achab". Door dhr M. Marcusse over de Anti Rev. Staatkunde, n.l. „de doodstraf" en door dhr A. J. Filius over het leven van Willem van Oranje, waarna spontaan staande werden gezongen twee coupletten van het 'Wilhelmus. Een zeer mooi en aantrekkelijk punt van het programma was het memorisee- ren van een drietal' leden, n.l. N. de Visser over „Vader en Zoon", L. v. d. Heijde over „Napoleon" en A. v. d. Ileijde over „Kunst". Felicitaties werden overgebracht namens kerkeraad, schoolbestuur, Geref. Meisjes- Vereen, Geref. Knapen en Meisjesverg., Herv. Jongel. en Meisjesvereen. Verder werd de avond aangevuld met voordrachten, terwijl in de pauze de ge bruikelijke tractatie plaats had. Door den eere-voorzitter der vereen., Ds F. J. v. d. Ende, werd een opwek kend woord gesproken. In het bijzonder wierd de nadruk gelegd op het Calvinis tisch standpunt, wat van hooge waarde is vooral voor bet vereenigingsleven. Spr. eindigde deze goedgeslaagde feestavond met dankgebed. Colijnsplaat. In de Vrijdag gehouden vergadering van Ingelanden van den pol der Nieuw-Noord-Beveland waren 12 van de 17 leden tegenwoordig of vertegen woordigd. Besloten werd om behoudens nadere goedkeuring over te gaan plm. 800 M2 Vilvoordsche steenglooiing te vervangen door glooiing van zuilenbasalt, zulks in den dienst 19331934 uit te voeren. Een geldleening aan te gaan, groot f 10.000, rentende 4,5 pet. per jaar, benoodigd voor vernieuwing steenglooiing en wegsverbe- tering. Overigens werd het bestuur gemachtigd bet visscherijperceel voor langeren tijd te verhuren; aan een der pachters van bouwland ontheffing te verleenen en dit vrijkomende land opnieuw te verpachten. Brouwershaven. Donderdagavond j.l. heeft in de School met den Bijbel alhier een ouderavond plaats gehad. Na de ope ning door bet hoofd der school dhr L. A. Gatsman, werd den ouders bet werk hunner kinderen getoond en werd onder leiding van het onderwijzend personeel een openbare les gegeven. Van de zijde van het personeel was veel belangstelling. De avond mag alleszins geslaagd heeten. Zierikzee. De kommandant van het Le ger des Heils van Nederland, Bouwe Vlas, zal vergezeld van de D. O. Majoor F. J. Buiterman, Maandag 27 Februari Zierikzee bezoeken en des avonds een dienst leiden in de Ned. Herv. Kerk. Kort geleden is hier een Chr. Film- Comité onder leiding van Dr van Lonk huizen georganiseerd. Vrijdagavond gaf dit comité zijn eerste film in de Concert zaal alhier. En het was zeer gelukkig in de keuze. Het was de film: „De Eeuwige stilte" welke vertoond werd. Reeds Don derdagmorgen waren de kaarten uitver kocht. De zaal was tot in eiken hoek be zet, een gedeelte moest zelfs weer de zaal verlaten en velen moesten aan de deur worden afgewezen. Dr van Lonkhuizen opende met het doen zingen van Psalm 97 1, gebed en inleidend woord, waarin hij erop wees, hoe ook de techniek een schepping is, die voor den dienst Gods opgeeischt mag wor den, hoe Gods grootheid in de natuur op deze film zou uitkomen, en verder hoe de zoekers naar de Zuidpool den dood vonden, maar wie Christus zoekt, bet le ven vindt. Met een entree, waarin de in spectie van „Pro Patria" door H. M. de Koningin werd vertoond, waarbij de ver gadering spontaan bet Wilhelmus aan hief, volgde daarop de aan velen wel be kende film. Na de film sprak Ds Joh. Gerritsen, Herv. predikant 'n toepasselijk slotwoord, liet zingen Psalm 72 11 en sloot met ge bed. Het was een welgeslaagde vergade ring. Het comité, overtuigd dat het een at tractie blijven moet en dus niet te vaak i moet rijn, hoopt toch elk jaar één voor stelling te geven. Axel, In den Raad van Axel, welke morgen bijeenkomt, zal een voorstel be handeld worden van den socialist C. Ha- melink om bet ambtsgebed voor den Raad af te schaffen. Werkloozenzorg in Zeeuwsch-Vlaanderen. In verband met de vele vraagstukken, die zich voordoen op het gebied van werkloozenzorg, beeft de Vereeniging van burgemeesters, secretarissen en ontvan gers in bet westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen het initiatief genomen tot het instellen van een Contact-Commissie, die zich speoiaal met het bestudeeren dezer vraagstukken zou bezig houden. In deze commissie waren, met uitzondering van Zuidzande, alle gemeentebesturen verte genwoordigd. Besprekingen zijn gevoerd over tal van onderwerpen, die beteeke- nis hebben als object van werkverruiming of werkverschaffing in deze streek. O.m. is gesproken over den aanleg van een rijwielpad langs de gebeele kustlijn, van westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, tot voorbij de Belgische grens en alzoo loo- pende van Breskens naar Knocke. De vijf kustgemeenten hebben een commissie ga vormd, terwijl reeds is begonnen met bet maken van een project; met name voor vreemdelingenverkeer opent uitvoering yan dit werk groote perspectieven. Met betrekking tot de indijking van den Braakman en het Zwin werd gewezen op den grooten omvang van deze werken, waardoor uitvoering juist in dezen tijd uit bet oogpunt van werkverschaffing een gunstige zijde heeft. Met de Commissie uit Gedeputeerde Staten zal nader overleg gepleegd worden ter zake van de mo gelijkheid om tot uitvoering te komen. Bij de oomité's, die de plannen voor het kanaal BreskensSluis en de lucht haven voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaande ren in voorbereiding hebben, werd aan gedrongen op spoedige afhandeling, om dat deze werken als object van werk. verschaffing geheel in de lijn van de oommissie liggen. Omtrent de omlegging van rijkswegen (bij Schoondijke, Oostburg, Aardenburg en Sluis) en den weg HoofdplaatVer bindingsweg werden nadere besprekingen gevoerd met de commissie uit Gedepu teerde Staten, de besturen der betreffen de gemeenten en de ambtenaren van den Prov. Waterstaat. Ook dit werk mag van voldoende belang geacht worden om on der de bemoeiingen van de betreffende oommissie gerekend te worden, hetgeen evenzeer het geval is met de plannen, tot ontwatering der gronden rond Aarden- burg en Eede. Electrise be straatverlich ting tn Zeeland. De Raad van Be stuur der Prov. Zeeuwsche Electrioiteits- Maatschappij heeft besloten tot uitvoering van een belangrijke verlaging van de ta rieven voor straatverlichting. ZwarebrandteArnhem. Za terdagavond ongeveer 6 uur brak brand uit in de groote loods van de Geldersche eierveiling te Arnhem. Met onstuitbaar geweld joegen de vlam men, aangewakkerd door een stevigen Oostenwind voort en het duurde betrek kelijk korten tijd of het gebeele gebouw stond in lichte laaie. De brandweer wist uitbreiding te voor komen. Tegen half negen was bet gebouw ver nield en het vuur zoo goed als bedwon gen. i Zeilschip op de Amer ge zonken. Van de twee opvaren den geen spoor. Eergisternacbt is op de Amer bij den polder De Koekoek ge vonden het zilschip „Onderneming" me tende 120 ton, geladen met zand, toebe- hoorende aan H. van Dongen te Made (N.-B.). Twee zoons van den heer v. Dongen resp. 20 en 21 jaar oud, zouden bet schip brengen naar de haven van Drimmelen. Men heeft van de beide jongens geen spoor ontdekt. De roeiboot hangt nog ach ter het schip. Het schip dat op een zand bank zit, steekt nog gedeeltelijk boven water uit. Als vermoedelijke oorzaak van het zinken neemt men aan, dat bet schip in aanvaring is geweest. Brutale maskerade van de O. S. P. Leden van de O. S. P. hebben Za terdag te Amsterdam een brutale mas kerade georganiseerd, waaraan de politie kort en krachtig een eind heeft gemaakt. Op het water van den Singel zagen de voorbijgangers plotseling een dekschuit verschijnen, waarop groote borden waren geplaatst met opschriften, die herinner den aan de muiterij op de „Zeven Pro vinciën" en die beleedigend waren voor de overheid. Enkele opvarenden waren verkleed als ministers, matrozen en adelborsten. Langs den walkant werd de deels zotte, deels aanstootgevende comedie begeleid door colporteurs die met vlugschriften ventten. De politie maakte een andere schuit die aan den walkant gemeerd lag, los en stuurde baar dwars in de gracht, zoodat de zolderschuit met haar zonderlinge be manning niet verder kon. Een halve minuut later waren de pseu- do ministers, matrozen en adelborsten ge arresteerd en overgebracht naar bet Bu- eau, waar tegen hen proces-verbaal werd opgemaakt. Door een auto overreden en gedood. Te Amersfoort is de 34-jarige juffrouw S. voor het stadhuis, door een vrachtauto uit Ede aangereden en on middellijk daarna aan de gevolgen over- leden. Onder vallend gesteente bedolven. In de Kroonstraat te Utrecht zijn bjj het aioopen van een groenten- loods, twee muren van ongeveer 2V2 m. hoogte over een lengte van 7 meter in gestort. Een arbeider, die boven op den jnuur stond, sprong er af en kon zich in veiligheid brengen. Anders was bet ge steld met het 14-jarig zoontje van den uitvoerder van het werk, v. d. L. ge- beeten, die onder de muren bedolven werd. De jongen werd zoo ernstig ge wond, dat hij tijdens het vervoer naar het Academisch Ziekenhuis is overleden. Eenige andere personen liepen lichte ver wondingen op. Noodlottig nachtelijk uit stapje Twee kameraden, V. en K. uit Weert, maakten Donderdagavond laat per auto een uitstapje naar Posterholt voor een bezoek aan het meisje van V. Nabij de Zuivelfabriek te Posterholt reed de auto tegen een langs den weg staanden boom. De heer V. werd daarbij zeer ern stig aan kin en oog verwond terwijl hij bovendien inwendige kneuzingen opliep. Na voorloopig verbonden te zijn, werd bij naar bet ziekenhuis te Weert overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De heer K. kwam er met een paar lichte verwondingen af. De auto, die niet ver zekerd was, is groetendeels vernield. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 10 Februari 1933. J. B. W., 20 jaar, slager te Terneuzen, was in booger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Terneu zen waarbij hij, als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rij den op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar, be nevens betaling van een schadevergoeding tot een bedrag van f 30,35. De Officier van Justitie vraagt bevesti ging van het vonnis van den Kanton rechter, met uitzondering van de ontzeg ging van 1 jaar. Hij eischt dienaangaan de intrekking rijbewijs voor den tijd van 3 maanden. A. H. F. M. v. R., 41 jaar, handelaar te Terneuzen, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het als bestuurder van een motorrijtuig een weg berijden, terwijl bij verkeert on der zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat bij niet in staat moet worden geacht het motor rijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot een geldboete van f 50 of 10 d. en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden, benevens betaling eener schadevergoeding ten bedrage van f 18.50. De officier van Justitie eischt bevesti ging van het vonnis van den kantonrech ter met uitzondering van de intrekking van het rijbewijs en vordert intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. A. T„ 30 jaar, klompenmaker te Hein- kenszand, was in booger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens zonder voor zien te zijn van een jachtacte zich met een schietgeweer in het veld bevinden en wild vervoeren buiten openbare wegen en voetpaden, werd veroordeeld tot een geldboete van f 20 of 10 d. met verbeurd verklaring van den haas en verbeurd verklaring van het niet in beslag geno men geweer, bij niet inlevering te beta len f 10 of 5 d. Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. J. F., 40 jaar, opticien te Kruiningen, was in hooger beroep gekomen tegen een tweetal vonnissen van den Kantonrech ter te Goes, waarbij hij wegens het fiet sen zonder licht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. en een geld boete van f 5 of 5 d. Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan booger beroep. W. G. v. d. P., 19 jaar, chauffeur te Terneuzen, was in hooger beroep geko men tegen een vonnis van den Kanton rechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het als bestuurder van een auto daarme de over een weg rijden op zoodanige wij ze, dat de veiligheid van 't verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. en ont zegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden en betaling van een scha devergoeding tot een bedrag van f 25. Eisch: vernietiging vonnis Kantongerecht en veroordeeling tot een geldboete van f 25 of 10 d. en 3 mnd. intrekking rijbe wijs. Do Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Hulst was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij zekere P. de V., 33 jaar, graanhandelaar te Hon- tenisse werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Tar- wewet, n.l. het voorhanden hebben van tarwebloem B, terwijl er geen register werd bijgehouden betreffende den aan koop, verkoop en verwerking van bloem. De Officier van Justitie zegt, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de werking van de Tarwewet veel te wenschen overlaat. Er moet krachtig worden opgetreden. De Of ficier eischt vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep en veroordeeling tot 2 maal f 150 boete of 2 maal 50 d. P. D., 31 jaar, smid te N.- en St Joos- land, was ten laste gelegd, dat hij op 22 December te N.- en St. Joosland, nadat zijn broeder C. D„ bij vonnis der Recht bank te Middelburg was failliet verklaard verschillende goederen, die tot dat fail lissement behoorden en die hem te N.- en St Joosland waren gebracht, ter be- driegelijke verkorting van de rechten der schuldeischers aan den boedel heeft ont trokken door deze goederen verborgen te houden en niet op te geven aan den cu rator in het faillissement. Eisch: f 25 of 10 dagen. J. M. B., 25 jaar, bloemist te Goes, verdacht dat hij op 2 December 1.1. ter openbare terechtzitting van het Kanton gerecht te Goes als getuige in een straf zaak tegen zekere M. C. v. d. Linden, mondeling persoonlijk opzettelijk onder eede valsche verklaringen heeft afgelegd. Verdachte ondervraagd, erkent de woorden in de dagvaarding vermeld te gen brigadier de Jonge te hebben gezegd, doch begrijpt niet, dat hij zich aan mein eed heeft schuldig gmaakt. De Officier van Justitie zegt, dat verl. zoogenaamd niets begrijpt, doch inder daad alles zeer goed alles begrijpt. De meineed staat volgens spr. vast en hij noemt het een ernstig feit. Eisch 6 mnd. gev. straf. Moord op zijn zwager. Giste ren beeft het gerechtshof te Leeuwarden den arbeider H. S. te Muntendam tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Verdachte had in den nacht van 7 op 8 Februari 1932 zijn zwager met een bijl bewusteloos geslagen en hem vervolgens in het kanaal naar Veendam geworpen, waardoor deze om het leven is gekomen. Schandalige dierenver- waarl oozing. Voor de rechtbank te Assen stond terecht de landbouwer R. te Ruinerwold, wegens ergerlijke dieren- verwaarl oozing. Door de rjjks- en gemeente-politie werd op 15 December j.l. bij genoemden land bouwer vee jn beslag genomen, t.w. vijf koeien en zes paarden. De dieren werden naar Meppol overgebracht. Het betrof hier een buitengewoon geval van dierenverwaarlozing. W. R., een ge zeten landbouwer, bad vee op een stuk land loopen, 'dat geheel kaal gevreten was. Ook konden de dieren geen water krijgen, toen de slooten geheel waren toegevroren. Tijdens de geheale vorstpe riode hebben de dieren daar geloopen zander voedsel en drinken. Door de gemeente- en rijks veld wacht ter plaatse, benevens de marechaussee uit Meppol, aan wie eon en ander was medegedeeld, wérd bij buren gepost en geconstateerd, dat de dieren niets kre gen. Het bleek voorts, dat de boer het hooi nog op bet land had liggen, doch daar kon het vee niet bij komen. Ruim tweemaal 24 uur hadden de politieman nen onafgebroken gewacht en toen besloot de opperwachtmeester in te grijpen. Hij liet de koeien en paarden in beslag ne men. De uitgehongerde dieren konden vrij wel niet meer loopen en moesten por auto naar 'Meppol worden overgebracht om daar te worden verzorgd. De veront waardiging tegen dezen dierenbeul was algemeen, temeer daar hij om financiëele redenen zijn vee zeer goed kan onder houden. De Officier van Justitie sprak er zijn blijdschap over uit, dat de politie te Ruinerwold en de marechausse te Mep- pel het initiatief hebben genomen deze zaak te onderzoeken om een einido te maken aan deze ergerlijke verwaarloozing. Hjj achtte het ten laste gelegde volkomen bewezen, echter wilde hjj in dit geval geen geldboete eischen daar dit voor ver dachte geen gevoelig leed zou zjjn. Ilij vorderde een gevangenisstraf van veer tien dagen met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen vee. Uitspraak over 14 dagen. Demonstratie van boeren. Omdat naar hun meening de door de regeering genomen steunmaatregelen voor den landbouw niet afdoende zijn en de noodtoestand, waarin de boeren verkeeren met den dag grooter wordt, is een groot aantal boeren, ongeveer 600, in de ge meente Annen in optocht naar 't gemeen tebuis getrokken, waar een hunner den burgemeester inlichtte omtrent hun toe stand en als reden der demonstratie op gaf dat men niet langer lijdelijk kon toe zien, doch in stilte gedragen, armoede kenbaar en openbaar wilde maken. De burgemeester sprak daarna de boe ren toe, zeide overtuigd te zijn van hun noodtoestand en deelde mede, dat ook het gemeentebestuur zich tot de regeering zou wenden. De voorzitter der afdeeling van den Drentschen Boerenbond zeide daarna, dat deze beweging zich over geheel Nederland zou voortzetten, terwijl een hoofdbe stuurslid van dien bond verklaarde, dat als niet spoedig maatregelen werden ge nomen, de boeren terug zouden komen en als binnen 14 dagen nog niets veranderd was, men naar den Commissaris der Ko ningin in Assen zou trekken en als ook dat niet hielp, de reis naar Den Haag zou worden ondernomen. De loonen in den tuinbouw. Volgens uitspraak der arbiters is bet weekloon voor de tuinarbeiders te Loos duinen in het tuinbouwbedrijf werkzaam op £21 bepaald.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6