x Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Telegrammen. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Financieële Berichten. Marktberichten. Scheepstijdingen. Rechtszaken Hierna werd 'den muiters 10 minuten bedenktijd gegeven, welke werd misbruikt Idoor de driemaal herbaalde uitzending van bet bekgnde telegram, met de toe- voeging „Ons niet hinderen". Indien na het werpen van de eerste bom de over gave niet zou zijn gevolgd, zouden de vliegtuigen ten tweeden male boven bet schip zijn verschenen en bommen heb ben geworpen tot een totaal gewicht van 1200 K.Cr. Toen de vliegtuigen boven de „Zeven Provinciën" arriveerden, heeft men gecon stateerd, dat de bemanning en de officie ren op het achterschip geconcentreerd waren, in bedwang gehouden door de wacht van muiters. Aan het gedrag van korporaal Bom is bet te danken, dat de eerste bom niet onmiddellijk door een van zwaarder kali ber werd gevolgd. Deze korporaal brak namelijk onverwacht door het wachtoor den heen en zag kans een witte vlag op het tentdek te hijschen, daarmede een eind aan de actie makende. Deze jonge man werd zalf zwaar ge wond te Priok aangebracht. Een beschamende geschiedenis. Deze heeie geschiedenis is beschamend en in één woord verschrikkelijk, was het oordeel van Z.E. Staatsraad J. J. Rambonnet, vice-admiraal en oud-Mi nister van 'Marïhe, tegenover de Tele graaf, nadat hij kennis had genomen van de nadere en nauwkeuriger berichten over de wijze, waarop de muiters zich mees ter hebben kunnen maken van de „Ze ven Provinciën". Voor de jonge officieren, die niet begrepen hebben, wat zij te doen hadden, is het eenige excuus, dat zij nog zoo jong waren. Maar als de berichten juist zijn, dat de commandant gewaar schuwd was, dat er op zijn schip iets broeide, begrijp ik niet, dat bij niet on middellijk geschorst is. Even onbegrijpe lijk is bet voor mij, dat hij vier dagen lang achter zijn schip heeft aangevaren en dat hij zich heeft laten intimideeren door de bedreiging, dat de muiters zou den schieten, als bij probeerde aan boord te komen. Men weet niet meeT dat moed een eerste deugd is Opvoeding, ook van den militair, berust niet op praten, maar op bet geven van het goede voorbeeld Ik hoop, dat men nu eens orde op de zaken zal gaan stellen Dat is dringend noodig. De marinebonden hebben den geest bedorven. Hun houding is altijd dubbel zinnig. Voor de houding van de Inlanders, die iets geriskeerd hebben, heb ik nog meer sympathie dan voor de dubbel hartige marinebonden. Voor bet gedrag van den commandant kan ik geen enkele verontschuldiging vinden. Ook met de wijze, waarop aan de mui terij een eind is gemaakt, bleek de heer Rambonnet zich niet geheel te kunnen vereenigen. Z.i. is er vee.1 te lang gewacht. Waarom is niet dadelijk door vlieg- booten een einde aan de muiterij ge maakt? Agitators op het oorlogspad. Het gebeurde met de „Zeven Provin ciën" heeft de arbeiderspers en commu nisten aanleiding gegeven tot een pro pagandistische campagne, welke vooral in Den Helder spanning heeft veroor zaakt. Een legertje van agitators schijnt op deze plaats te zijn losgelaten met pamfletten in velerlei soort. Militaire en gewone politie hebben niet minder dan 17 van deze propagandisten gearresteerd en opgesloten. Van militaire zijde is men paraat. Ver schillende maatregelen zijn genomen, de wachten zijn verdubbeld en dag en nacht liggen er eenige torpedobooten onder stoom. De marine menscben heb ben zich van de invasie der propagan disten niet veel aangetrokken. De onrust- stokers, die van buiten op Den Helder zyn afgekomen, hebben dank zij de afdoende maatregelen van militaire en burgerlijke autoriteiten geen kans gehad om hun opzet te bereiken. Uit Den Hagg werd gemeld: Naar ons ter oore komt, loopen sinds 'enkele dagen bier te lande geruchten betreffende plannen tot ongeregeldheden en muiterij bij de Koninklijke Marine van Nederland. Naar verluidt zou men op eenige tor pedobooten een opstand vreezen. Wij hebben Zondagavond naar de ge grondheid van deze vermoedens geïnfor meerd, mede jn verband met verschil lende maatregelen welke door de autori teiten genomen zouden zjjn, doch ons werd van bevoegde zijde verzekerd, dat er tot heden niets gebleken is waardoor men aan deze geruchten ook maar eenige waarde zou behoeven toe te kennen. Inval b ij het P. A. S. In den loop van Zaterdagmorgen heeft de Rot- terdamsche politie een inval gedaan in de kantoren van het Plaatselijk Arbeids secretariaat in de Maasstraat. Zaterdag middag zou in het Verkooplokaal een ver gadering worden gehouden. Ter verspreiding had men op het kan toor van het P. A. S. een partij strooibil jetten liggen. Een aantal was in den mor gen ook verspreid bij de stempellokalen, De politie liet de strooibiljetten, die in het bezit waren van de verspreiders, zoowel als die in het kantoor werden gevonden, in beslag nemen. De mannen, die in het be zit van de biljetten waren, werden gear resteerd en in bewaring gesteld. Onder hen bevond zich ook het gemeenteraadslid Me ->rgen zijn enkele van de negen m in vrijheid gesteld. Onder de in arrest bleven was ook Me- zijn lotgenooten wordt ten laat# gelegd het verspreiden van opruiende taal in geschrifte. Tusschen de buffers. Zon dagochtend is op het stationsemplacement in Breda een ernstig ongeluk gebeurd. De rangeerder G. Simons geraakte tusschen de buffers van twee wagons bekneld, waarbij hem de borstkas werd ingedrukt. Hij werd naar het ziekenhuis overge bracht, waar zware inwendige keuzingen werden geconstateerd. Eenige uren later is de man aldaar overleden. Het slacht offer was gehuwd en vader van drie kin deren. Haast ingebroken bij v. B u r i n k. Zaterdagavond werd de 21-ja- rige M. T. op heeterdaad door het raads lid, den heer G. van Burink, betrapt op poging tot inbraak in zijn woning te Rot terdam, T. werd betrapt, toen hij met een valschen sleutel de voordeur wilde ope nen. Hij nam de vlucht, maar werd ach tervolgd door dhr v. Burink en eenige surveilleerende agenten, die langs kwa men. De vluchteling werd spoedig gegre pen en in arrest gesteld. De poging tot inbraak was niet uit politieke bedoelin gen ondernomen. Bij het verhoor ver klaarde de aangehoudene, al eerder met valsche sleutels te hebben ingebroken en dat nijpende armoede hem hiertoe had aangezet. A.s. Woensdag vergadert de Gemeente raad. M. Maas, eigenaar van een perceel grond aan den Jodengang heeft zich be reid verklaard een deel daarvan groot 12 M2 aan de gemeente om niet over te doen. B. en W. erkennen ook het groote belang van de luchtverbinding Rotterdam HaamstedeVlissingen en stellen voor in 1933 evenals in 1932 voor f 100 deel te nemen in het garantiefonds, waarbij zij er op wijzen, dat in 1932 slechts f 40.90 voor rekening der gemeente is gekomen. Teruggave van waterlei- dinggelden. De practijk heeft aan getoond, dat in de Verordening tot rege ling der voorwaarden van aansluiting bij en levering van water door het Water leidingbedrijf een onbillijkheid schuilt en wel dat daar niet in opgenomen is de mo gelijkheid van terugbetaling van een deel der vooruit betaalde abonnementsgelden, wanneer de aangeslotene, tevens abonné. tusschentijds de gemeente verlaat; wan neer de aangeslotene, tevens abonné, tus schentijds binnen de gemeente verhuist, naar een perceel, waarvoor hij zich nieuw moet abonneeren, enz. B. en W. stellen daarom eenige wijzi ging voor. B. en W. stellen voor naar aanlei ding van het schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, dat voor het ont wikkelingswerk van werkloozen f 2968 ter beschikking wordt gesteld, waarvan de gemeente 3/10 zal moeten betalen, f 890.40 voor dit werk ter beschikking te stellen. De Griffioen. In het ant woord van B. en W. op de rapporten der commissies lezen wij, dat de gemeente in zielental niet toeneemt, maar wel worden er nog steeds nieuwe woningen gebouwd en komen, bij gemeentewerken regelmatig aanvragen om bouwgrond binnen. Er be staat veel vraag naar moderne midden standswoningen, van het kleine landhuis type. Het Park van Nieuwenhove is dan ook in betrekkelijk korten tijd geheel vol gebouwd, terwijl aan de Meidoornlaan nog maar van het oorspronkelijke terrein beschikbaar is. B. en W. meenen, dat er geen kans bestaat, bet bouwrijp maken in werkverschaffing te doen plaats hebben. Aanleg van centrale verwarming en vaste waschtafels in de gebouwen is na tuurlijk zeer aanbevelenswaardig, maar zou veel kosten vergen en daarom nemen B. en W. alleen de vaste waschtafels als nog in het voorstel op, waardoor het eind bedrag der verbouwing stijgt tot f 7500. Het is de bedoeling van B. en W. in ieder geval met bet verbouwen van het woonhuis te wachten tot 15 Mei, ten einde alsnog pogingen te kunnen doen om het, zooals het daar ligt, met koepel en tuin, volgens de teekening, op zoo gunstig mo gelijke voorwaarden te verhuren. Ver koop lijkt B. en W. niet geschikt. Een 8-tal pachters van gronden aan den Kleverskerkschen weg vroegen 30 pot. pachtvermindering. Mede naar aanleiding van het rapport van den landboukundige der gemeente, stellen B. en W. de volgende verlagingen voor: W. Meliefste van f 523.40 op f 366.38; P. J. Boogaard van f 214.07 op f 149.85; Joh. de Nood van f 163.10 op f 122.33; J. Janse Jzn. van f 628.74 op f 471.56; J. Lorier van f 480.72 op f 360.54; M. P. Mathijsse van f 85.87 op f 66.12; A. Barentsen Lz. van f 189.19 op f 151.35 en P. Boone van f 80.35 op f 64.28. DE KONINGIN TERUG IN DE RESIDENTIE. Groote belangstelling van het publiek. Spontane huldiging. DEN HAAG. Hedenmorgen te 11.09 u. is H. M. de Koningin aan het Staats spoorstation aangekomen na een verblijf in Zwitserland, dat in verband met den politieken toestand onderbroken werd. Vele rijen dik stonden de belangstel lenden buiten het station te wachten. De politie had uitgebreide ordemaatregelen getroffen, opdat alles een ongestoord en rustig verloop zou hebben. To«n H. M. op het horde* van het sta tion verscheen, barstte van alle kanten het "„Leve de Koninginl" gevolgd door 'n langdurig hoerageroep en gejuich los, dat een einde nam, toen men het Wilhel mus inzette. De politie had groote moeite de geest driftige menigte in bedwang te houden. Onder het gejuich van de toeschouwers reed de auto, waarin H. M. had plaats genomen, gevolgd door drie van het ge volg, langzaam weg, terwijl de menigte de auto trachtte te escorteeren, wat ech ter verhinderd werd. Ook op den weg naar het paleis stonden tallooze belang stellenden. Voor naar het paleis te gaan heeft de Koningin eerst een bezoek van ongeveer 10 minuten gebracht aan haar Moeder in het Voorhout. Hier werd zij opnieuw door een groote menigte toegejuicht. De Koningin verliet bet paleis, uitge leide gedaan door de Koningin-Moeder, die eveneens een ware ovatie in ontvangst bad te nemen. In de omgeving van het paleis in het Noordeinde, stond het publiek in dichte rijen opgesteld. Onder het hoerageroep van de menigte kwam H. M. te 11.35 uur aan het paleis aan. Spontaan werd hier het Wilhelmus aangeheven. Inmiddels was de Koningin het paleis binnen gegaan, waar zij even later voor een der rainen verscheen. Kort na haar aankomst in het paleis volgde H. M. met aandacht het défilé van het jubileerende 3e Regiment huza ren. Na afloop werd haar opnieuw het Wil helmus toegezongen. Later werd door de huzaren ook nog gedefileerd voor H. M. de Koningin-Moe der. STEENWIJK. Gisteravond is de 54- jarige W. Schaap uit Wapserveen op 'n ohbewaakten overweg bij Steenwijk door een trein, die uit Meppel kwam, overreden en totaal vermorzeld. AMSTERDAM. Aan de vele gevallen van huurstaking die zich de laatste maan den hebben voorgedaan is vandaag een aanzienlijke uitbreiding gegeven in een complex van ongeveer 900 woningen dat de stichting „West" omvat. ALMELO. Tegen veler verwachting :ri is aan de staking in de textiel-industrie practisch een einde- gekomen, doordat he denmorgen het overgroote deel van da arbeiders het werk heeft hervat. De gebeurtenissen in lndië. BATAVIA. (Aneta). In den loop van Zondag zijn 110 ongeboeide en 50 geboeide inlanders, benevens 28 geboeide en 4 on geboeide Nederlanders in sloepen op het eiland Onrust afgezet. De meesten hunner waren weinig onder den indruk. De Euro- peesche gevangenen namen een houding van onverschilligheid aan. Alvorens in de barakken te worden opgesloten werd ieder in het Hollandsch of Maleisch er van ver wittigd, dat elke vorm van verzet, elke poging tot ontsnapping daadwerkelijk en op de plaats zal worden voorkomen. Elk contact naar buiten is voor ieder een verboden, behoudens het verhoor door de commissie van onderzoek, dat deze week zal beginnen. Het eskader is nog steeds bij Onrust. SOERABAJA. De drie van den kruiser Java aangebrachte Europeesche matro zen, die door de militairen te Malang als opruiërs waren aangewezen, zijn direct na aankomst alhier per auto naar Malang vervoerd. SOERABAJA. In de gevangenis te Ma lang bevinden zich momenteel 68 Euro peesche korporaals en matrozen, terwijl er drie cellulair zijn gezet. De wacht is ver sterkt en telkens zijn minstens 25 man op schildwacht. Zaterdag zijn weer zeven inheemsche dienstweigeraars in de marine-kazerne gearresteerd. BATAVIA. Volgens mededeeling van het Departement van Marine in Neder- landsch-Indië blijft de Zeven Provinciën voorloopig bij Onrust, terwijl het eskader voorloopig zal oefenen in het Westelijk deel van de Java Zee. De bemanningen blijven geheel gecon signeerd aan boord. Deze consignatie geldt ook voor de schepen en marine inrichtingen te Soerabaja. Groote aardbeving in China. PEKING. Eerst thans wordt bekend, dat op 26 December in de in het binnen land gelegen provincie K a n s o e een buitengewoon hevige aardbeving heeft plaats gehad, waarbij reusachtige ver woestingen werden aangericht. Tal. van steden en dorpen zijn geheel, verwoest. Het aantal dooden wordt op 70.000 geschat. Hoewel het bericht van de aardbeving juist schijnt te zijn, kan voor de juist heid van de cijfers omtrent het aantal dooden niet worden ingestaan. Nader wordt gemeld, dat twee steden, elk met 11000 inwoners geheel van den aardbodem verdwenen zijn, terwijl in tal van andere steden en dorpen enorme schade is aangericht. De Groene Week te Berlijn. Zoo is dan al weer een jaar voorbij sinds ik over de vorig® groene week te Berlijn schreef. Ongelukkig snel is dat jaar omgevlogen en heel wat is er in dien tijd gebeurd, ook op ons gebied! Vorig jaar onzekerheid, thans nog steeds onze kerheid hoe het eigenlijk met de pluim veehouderij in de toekomst hier zal gaan in Duitichlind. En voor on* volgt daaruit weer groote onzekerheid omtrent walt er in Holland gebeuren zal. In ons land wordt men al niet best wijs uit de verschillende meeningen, doch hier is het niet veel beter. Spreekt men de echte kippenmenschen, die door hun vak bladen bewerkt zijn, dan moet alles op haren en snaren gezet worden om de bui- tenlandsche eieren en kippen er uit te houden, dan mag het publiek hier alleen nog Duitsche eieren en kippen eten. Spreekt men de handelsmenschen met in ternationalen blik, dan blijkt dat deze er net over denken als wij, dat dit geheele streven naax autarkie („zelf-productie") onzin is en de economische toestand steeds meer in de war brengt. Alles hangt af van de richting die de regeering hier inslaat en daaromtrent heerscht ook al weer de grootste onzeker heid. Zondag rammelden op alle hoeken van de straten de bruinhemden nog met de hakenkruisen om den arm, met hun be- delbussen, al maar bedelend voor hun partij, Maandag werd Hitier Rijkskanse lier. Maandagavond hebben we hier een fakkeÊptocht en een volksenthousiasme beleefd, zooals een wereldstad als Berlijn sedert 1914 niet meer beleefd had, doch ook thans zeggen de meer bedachtzame elementen reeds dat er nog niet veel te voorspellen valt, want dat zij ook deze re geering geen lang leven toeschrijven. Zon der vastheid in de regeeringsrichting echter ook geen zekerheid op het gebied der handelspolitiek, geen zekerheid om trent invoerrechten op eieren, geen zeker heid voor de pluimveehouderij. Eén ding is echter wel zeker als men hier dergelijke demonstraties van hon derdduizenden meemaakt en het karakter der films ziet die in de groote wereldpalei zen der Ufa, het Gloria-palast en andere vertoond worden, dat er stemming gewekt wordt, om de eenheid van het Duitsche volk 'te herstellen. Nog nooit heb ik in een bioscoop zoo'n enthousiasme en gebrul be leefd, als bij de film: de Rebel, wanneer de opstandige Tirolers van hun booge rotsen af de granietmassa's laten neer- donderen in de ravijnen, waar Napoleon's soldaten optrekken om hun land te knech ten. Loopt men door de Berlijnsche straten, en ziet men naar de winkels waar eieren verhandeld worden, dan merkt men niet veel van de Duitsche productie. Daar speelt de import troef. Holland, Denemar ken, Zweden, overal vindt men deze pri ma namen op de tentoongestelde eieren. Hollandsche eieren a 14 pfenning per stuk worden gaarne gekocht omdat ze van beste kwaliteit zijn. Willen ze goedkooper uit dan kunnen ze al voor 8 a 9 pfenning goede Deensche en Zweedsche eieren heb ben en ook Hollandsche. Een leelijke con current voor de eieren zijn de worst en vleeschwaren. De Duitscher is een echte liefhebber van worst en op dit gebied ziet men hier prachtige winkels die voort durend door veel klanten hebben. Voor 80 pfenning heeft men een pond goede worst, en dat lokt velen meer aan dan een achttal eieren. Wat een Duitischer verder van een koe of varken weet te maken is on gelooflijk en deze artikelen zijn zware con currenten voor de eieren. De worst be hoeft men niet verder te prepareeren, de eieren moeten gekookt of gebakken wor- den, wat allerlei werkzaamheden ver- eischt. Toch is het verbruik van eieren hier in Berlijn tamelijk groot in verhouding tot geheel Duitschland. In het geheele rijk is de gemiddelde consumptie per hoofd per jaar ongeveer 118 eieren, in Berlijn 170. Ook pluimveevleesch is hier meer in trek dan in Nederland en zoo zie ik hier op het menu van een der groote restaurants in het centrum van Berlijn: Geflügelklein mit Gemüsen 1 Mark. Wat is dat Geflügelklein? Dat is niets anders dan allerlei afvalstukjes van kip, die over blijven als een kip in verschillende por ties verdeeld wordt. Dan zie ik verder nog deze aantrekkelijke schotels: zes „wijn bergslakken" met pikante saus ét 1 Mark, Kalkoenenvleugels op rijst met champig nons k 1.25 Mark. Dus weer stukjes van pluimvee, waar men bij ons den neus voor zou ophalen. Verder: 2 rolletjes kippen- vleesch met suikerscheuten 1.50 Mark, ook gepekelde ganzenhammetjes met wor teltjes a 1.80 Mark, fricasse van kip k 2 Mark, sneedjes ganzenlever met ananas 2.25 Mark en verder Marengo-kapoen, Mascotte-Poulards, jonge gemeste eend, jonge Hamburgsche gemeste gans. Zie daar een aantal gerechten op een spijs kaart die hoofdzakelijk kleinere onderdee- len van pluimvee bevatten. Door het ver- koopen in de poelierswinkels en restau rants van onderdeelen van pluimvee wordt dit soort vleescb voor een ieder bereik baar en populair en wordt het gebruik bevorderd. Doch ik zou het over de groene week hebben! De groene week is de week waar in hier een groote landbouwtentoonstel ling gehouden wordt met als onderafdee- ling: pluimvee, konijnen, honden, katten, enz. Dit jaar wordt de eigenlijke land bouwtentoonstelling min of meer verscho ven naar d® maand Mei en heeft men zich thans bepaalt tot een z.g. groene sport- en dierfokkerijtentoonstelling. Daarover een volgende keer meer. DR TE HENNEPE Vragen, deze rubriek betreffende, kun- door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. MIDDELBURG. Bevallen: S. Wolf den Hollander, GOES. Geboren: Marinus, v. Abra ham de Bei en Jacob» Woutrina van Poe nen te Kruiningen; Jan Adriaan, z.v. Jan Jonker en Elisabeth Kesteloo. Overleden: Dirkje Kelder, 55 j., te. Zie- rikzee. Van 310 Febr. IERSEKE. Geboren: Cornelia Marinus, z. v. Simon Alexander Dijkwel en Maatje Pekaar; Joos Frans, z. v. Jozias Cornells Sinke en Dina Maria Stoel. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. in oprichting, Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 62% 63 Philips Gloeilampen G.B. 129 128% Unilever 109% 108 Anaconda Copper 7% 7% Bethlehem Steel 14% 14"/i. U.S. Steel Corp. 28% 29 Koninkl. Petroleum 153 154 Shell Union 51/19 5% Amsterdam Rubber 60% 60% Ned. Scheepvaart Unie 54 55 Deli Maatschappij 153 154 Handelsverg. Amsterdam 171 175 5 pet. Nederland 1932 lOP/ie 1011/1» 4 pet. Ned.-Indië 1926 92% 93 4 pet. Nederland 1933 99"/!. 09lS7i. De stemming was heden niet ongunstig, doch er ging van het publiek geen initia tief uit. Ook de buitenlandscbe beurzen verschaften geen nieuwe gezichtspunten. Daar New-York beden gesloten was, bleef ook de Amerikaansche afdeeling zonder uitgesproken tendenz en lusteloos. Wisselkoersen. Amsterdam 13 Febr. 2.30 u. Londen 8.548.58 Berlijn 59.19-59.23 Parijs 9.71—9.75y2 Brussel 346734.70 New-York 2.49—2.49% Rotterdam, 13 Februari 1933. Veemarkt. Aanvoer: 555 Koeien en Os sen, 337 Vette Kalveren, 564 Schapen en Lammeren, 1135 Varkens. Prijzen per K.G.: Koeien 1317,5, 23 —26, 29—30, Vette Kalveren 22,527,5, 30 —35, 45—47,5, Ossen 15—17, 21—24, 26— 28, Overj. Lammeren f 6f 10 per stuk, Varkens 13,5,14, 14,5, Koeien en Ossen aanvoer normaal, han del kalm, prijzen van 2e en 3e soort iets lager, terwijl prijzen le soort moeilijk te handhaven vielen. Stieren geringe aan voer, geen noteering. Vette kalveren zeer ruim aangevoerd, trage handel, de prij ken van 1.1. Dinsdag met moeite gehand haafd. Een prima kalf 2% cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer zeer klein, bijna geen handel, in de prij zen geen verandering. Varkens aanvoer behoorlijk, tamelijk vlotte handel, de prij zen niet zoo vast als vorige week, hoewel een best varken tot 15 cent ging met ver moedelijk minder gunstig afloopende markt. Zaden: Geel mosterd f 16f 18, Karwij- zaad f 17—f 18, Lijnzaad wit bloei zaai 12 f 14, Lijnzaad voer f6f7, Lijnzaad blauw bloei zaai f 10f 12, Blauw maan zaad f38f40, Koolzaad f14—f15. Vlas: 10750 KG blauw f0.40—0.65, 5300 K.G. wit 0.40—0.55, 3600 KG. HoL landsch geel 0.400.55, 5200 K.G. dauw root 0.400.45. Stemming ongeanimeerd, weinig kooplust, prtfzen vlakker, slechts jgedeeite van aangevoerd vlas verkocht, handel in het land stil, prijzen lager. Aardappelen: Brielsche eigenheimers 75 ct. tot f 1.30, Zeeuwsche idem 0.600.90, Zeeuwsche bonte en blauwe 1.201.75, poters 0.500.70, bravo's 1.301.80, red star 0.761.20, voeraardappelen 0.40 0.50 per H.L. Westl. ronde 34 ct per K.G. Aanvoer flink, handel traag. Graanmarkt. Gerst Chevallier f 45, Haver 3.504, kleine groene erwten 7 11.50, extra kwaliteit 13, schokkers 11.50 13.50, verder van 710.50, bruine boo- nen f 5.50f 7.50, La plata mais f 68 per last. GOES. Velingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 13 Februari. Spruiten 1219, Boerenkool 2.90—4, Wortelen 1.301.40, Uien 3.40, alles per 100 Kg.; Roodekool 5.70, Knolselderij 1.40 2, alles per 100 stnks; Prei 57, id. He soort 2, alles per 100 bos. Stoomvaart-Mij. Nederland. TAWALI, thuisr., 10 te Belawan. POELAU BRAS, uitr., 11 v. Antw. en pass. Vlissingen. Rotterdamsche laloyd. SOEKABOEMI, thuisr., p. 6 (3 n.m.) Po- rim. SIBAJAK 11 (7 v.m.) v. Batavia te Rot terdam. KOTA BAROE, uitr., p. 11 (7 v.m.) Dover KOTA AGOENG, uitr., 11 van Bombay. KOTA TJANDI 11 van Rotterdam naar Hamburg. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer- den heden de navolgende vonnissen uit gesproken Ontucht: J. M. S., 27 jaar, werkman te Temeusen, in voorarrest, 2 maanden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3